Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

20. Házimozi & Hifi Show

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

chord írta:
2019.10.27., vas. 17:35
...Volt egymással szemben két szoba. Az egyikben a Dunaudio, ízlésesen berendezve, szép kiállású cuccokkal. Nem az óbégatás ment a rossz akusztikán, hanem meg volt szépen kezelve, ügyesen, okosan, hatásosan.
Nem volt CD játszó, de volt nálam pendrive, így nekem sikerült saját zenét is meghallgatni.
Tetszett, nagyon. Finom, nem nyomulós, óriási felbontás; élő feeling. Az az irány, amit én szeretek. Talán 'transzparencia' vagy valami ilyesmi. Áttetszőség, és legfőképpen, helyes felhangok. Lóerő? Engem hidegen hagy. Itt is, meg a legtöbb szobába, bizonyosan elég.
Z. próbált magyarázni valamit, hogy alu membránok, meg valami nagyon hitech tweeter.. - hifizek erősen, de most nem nagyon érdekelt a technika, se a kábel, se a semmi. Csak a zene. Jó volt.
Mesélte a Mester hogy benéztél hozzá és keményen nyomultál a csembalóval. Viszonzásul kaptál cserébe tőle egy szép Bachot. :D
Amúgy én is pont azt tapasztaltam nála amit te is írtál. Tetszett az informatívsága, nem csak úgy pakolta lélektelenül a zenéket mint egy DJ. Nem messze tőle egy másik szobában baromira száraznak éreztem egy produkciót, rá is kérdeztem hogy ennek mi az oka. Száraz? Ja, mondom. Nem él a zene, kevés a közepe, a mélyek hiányoznak és be van fulladva az egész. Esetleg a felvétellel van gond? Mi volt erre a válasz? Ez egy ismert filmzene.
Kb 10 percet voltam ott, ezidő alatt kb 20 ember jött be ült le fél percre majd húzott ki onnan. Étteremben ez a forgási sebesség impozáns, egy hifi shown...hát nem is tudom.

Az sem fér a fejembe hogy egy kiállító miért nem figyel legalább a saját standjára. Volt ahol egész pofás fejhallgatókat lehetett volna kipróbálni, még az alapzaj se lett volna gond viszont a sarokban ott bömbölt valami házimozis demóanyag amit a qtya sem nézett de pont lehetetlenné tette a tesztelést.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Töki írta:
2019.10.27., vas. 21:15
theo írta:
2019.10.27., vas. 14:42
IMG_20191027_102006.jpgIMG_20191027_113038.jpgIMG_20191027_112412.jpgIMG_20191027_105125.jpgIMG_20191027_134208.jpgIMG_20191027_102950.jpgIMG_20191027_134132.jpg

Milyen hallottátok a Marten-t??
Ha engem kérdezel mondjuk, nekem ma egy picivel jobban tetszett a Marten, de a saját MRC felvételünket kivéve nem hallottam ugyanazt a zenéket a két hangfalon, tehát bármi lehet.

A Martenen ma valamivel hangosabban lehetett játszani a DSD felvételeket, mint a Kaweron tegnap, mondjuk most reggel bementem és meghallgattam nagyobb hangerőn is a nyitás előtt, tegnap erre nem volt mód sajnos.

A Kawero is egy csoda, nem csak a kiállított, de a kisebb modell is, nagyon bölcs, átgondolt konstrukció, de a Marten ebben a felállásban közelebb állt egy hangyafaroknyival hozzám.

Avatar
Patice
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 12:31
Értékelés: 114

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Patice »

Töki írta:
2019.10.27., vas. 21:15
Milyen hallottátok a Marten-t??
Nagyon jól szólt a Pink Faunról + AudioNet elektronikák. Az az előfok valami brutál méretű, a végfokokról nem is beszélve. Holo Audio Spring-et nem hallottam DSD-vel, LP-n sem volt rossz a rendszer, de Chris Jones kicsit lerágott csont. :D
A nagy Sonusok + McIntosh + Djabe LP fasza volt, tetszett.
Magico + Moon elektronika nekem bejött, CD-ről szerintem nem volt az igazi, az LP jól állt a láncnak.
Az M szinten az Esens Audio (asszem ezek voltak azok az óriási dobozok még nagyobb végfokokkal) nem lett volna rossz, ha nem olyan hangos, kicsit olyan Clarus utánérzésem volt. :smile29:
A szomszédban egy kisebb Sonus doboz szólt Audio Research erősítővel + CD-vel, nekem ez is bejött, kellemes hang volt, az Aurender-t nem tudtuk megvárni, hogy beüzemeljék, pedig arra is kíváncsi lettem volna.
Az emeleten az Etalon lánc nekem nagyon vékony hang volt, alja semmi és legalább ez is hangos volt.
A Zebra Audio szobában ugyan ezt tapasztaltam, de legalább nem volt hangos.
OZ Audio szobából hamar kifordultunk - egyáltalán nem tetszett.
72 Audio-nál valami nagyon nem volt kerek (kivéve az LP korong) nem tetszett.
Sake-Yoba - őszintén nem értem az ilyen "fejlesztéseket", de lehet csak velem van a baj és én vagyok helikopter. Teres, meg részletes, de azért az alsó regiszterek is kellenek a zenéhez - legalábbis nekem.
DunaAudio (Hivox Zoli) - kíváncsi voltam a legutóbbi fejlesztésére, összeségében jól szólt a rendszere, de nekem hiányzott belőle egy kis élet, a több dinamika, meg a hangkép alja. Vagy itt meg lehetett volna hangosabb.
Ezután sikerült az M szinten a Focal-Naim rendszert meghallani ugyan azzal a zenével, mint ami a DunaAudio-ban szólt.
Hát számomra ég és föld, itt már rendben volt minden, a L'Auditor után nálam ez vitte a prímet.

Aztán elutaztunk még a Házimozi Stúdióba és a Dream Cinemába is. ;)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

marconi írta:
2019.10.27., vas. 21:19
wittao írta:
2019.10.27., vas. 18:51
Sajnos egyik nap sem tudtam úgy alakítani a délutánomat, hogy a L'auditeur szobában a délutánra tervezett Pink Faun rendszert meghallgathassam.
Akinek sikerült megköszönöm ha írnak pár sort róla. :smile53:
Ott volt az egyik legjobb hang szerintem (a másik az ahol a Magico hangfalak voltak, érdekes azokat sehol senki nem említi mint jó hangot), de mintha az összes forrás közül a streamer lett volna a leggyengébb. nem tudom milyen módon kapcsolódott a CD/DAC hoz. Kaef2 annak volt USB bemenete, vagy valami usb/spdif konverter volt? Vagy hogyan?
Persze nehéz így ezt megítélni, de mintha a cd és pláne az LP is jobb lett volna. Volt zene, ezt a rendszert éreztem a legközelebb az élő megszólaláshoz. Szombatról beszélek amikor a Kawero hangfal szólt, de én sem a dsd zongorafelvételt hallottam hanem csak néha arról ment egy egy zene.
Az összes többi szoba nekem kiábrándító volt, talán még az Etalon volt jó ár/minőség szempontból - a többihez képest...
Néha vicces volt látni a csodálkozó elismeréseket egy egy abszolút természetellenes műanyag hangot kiadó rendszer előtt. :)
A Pink Faun csak akkor ment a Holo DAC-kal, nagy felbontásban, amikor a DSD bemutatókat, majd azt követően a My Reel Club előadásokat tartottam.

Egyebekben a Pink Faun az Audionet CD játszó max 96k -t tudó USB-s DAC-jára volt csatlakoztatva, mint amikor a cd is szólt.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

marconi írta:
2019.10.27., vas. 21:19
és pláne az LP is jobb lett volna
Szerintem meg sokkal-sokkal jobb volt dsd, mint az LP.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: marconi »

erica írta:
2019.10.27., vas. 20:06
tamagaba írta:
2019.10.27., vas. 19:53
erica írta:
2019.10.27., vas. 19:43
Érdeklődni szerettem volna és csak olyan lekezelően odamondták h 89e euró meg h menyek távolabb a lemezjátszótól ,ha neki löktek volna akkorsem értem volna hozzá.
Kérdezted, hogy 100 Euróból tud visszadni? :)
Már az ár lekezelő
Erről a Rolls jut az eszembe, hogy német motor, német marhabőr ülés, a 7-es bimerből átvett gombok és 100 milla
bocs az offért
kizárt, hogy valós hangzásérték legyen mögötte
Ah inkább csak meglepődtem arra számítottam szívesen mond róla pár mondatot .
Érdekes a 85millas sonusnál meg olyan kedvesen fogadtak mégsem említették az árát pedig rákerestem a neten.
De lehet h csak egy ritka kivétel voltam .
Etől független örültem h ott lehettem és h még ilyen sok hifista van rarjtam kívül.
Az a két dán rendszer valami rettenetes volt. Versenyben voltak az abszolút legrosszabb hangért.
Az alsóbb nagyobb rendszeren mikor valami digiről lemezjátszóra váltottak egy teljesen más zenére, mélyek gyanánt ugyan az brummogás jött a hangfalakból, semmilyen mélyhangszerhang, semmi jellegzetesség a felvételből.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: marconi »

wittao írta:
2019.10.27., vas. 18:51
Sajnos egyik nap sem tudtam úgy alakítani a délutánomat, hogy a L'auditeur szobában a délutánra tervezett Pink Faun rendszert meghallgathassam.
Akinek sikerült megköszönöm ha írnak pár sort róla. :smile53:
Ott volt az egyik legjobb hang szerintem (a másik az ahol a Magico hangfalak voltak, érdekes azokat sehol senki nem említi mint jó hangot), de mintha az összes forrás közül a streamer lett volna a leggyengébb. nem tudom milyen módon kapcsolódott a CD/DAC hoz. Kaef2 annak volt USB bemenete, vagy valami usb/spdif konverter volt? Vagy hogyan?
Persze nehéz így ezt megítélni, de mintha a cd és pláne az LP is jobb lett volna. Volt zene, ezt a rendszert éreztem a legközelebb az élő megszólaláshoz. Szombatról beszélek amikor a Kawero hangfal szólt, de én sem a dsd zongorafelvételt hallottam hanem csak néha arról ment egy egy zene.
Az összes többi szoba nekem kiábrándító volt, talán még az Etalon volt jó ár/minőség szempontból - a többihez képest...
Néha vicces volt látni a csodálkozó elismeréseket egy egy abszolút természetellenes műanyag hangot kiadó rendszer előtt. :)
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Töki »

theo írta:
2019.10.27., vas. 14:42
IMG_20191027_102006.jpgIMG_20191027_113038.jpgIMG_20191027_112412.jpgIMG_20191027_105125.jpgIMG_20191027_134208.jpgIMG_20191027_102950.jpgIMG_20191027_134132.jpg

Milyen hallottátok a Marten-t??
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: erica »

tamagaba írta:
2019.10.27., vas. 19:53
erica írta:
2019.10.27., vas. 19:43
Érdeklődni szerettem volna és csak olyan lekezelően odamondták h 89e euró meg h menyek távolabb a lemezjátszótól ,ha neki löktek volna akkorsem értem volna hozzá.
Kérdezted, hogy 100 Euróból tud visszadni? :)
Már az ár lekezelő
Erről a Rolls jut az eszembe, hogy német motor, német marhabőr ülés, a 7-es bimerből átvett gombok és 100 milla
bocs az offért
kizárt, hogy valós hangzásérték legyen mögötte
Ah inkább csak meglepődtem arra számítottam szívesen mond róla pár mondatot .
Érdekes a 85millas sonusnál meg olyan kedvesen fogadtak mégsem említették az árát pedig rákerestem a neten.
De lehet h csak egy ritka kivétel voltam .
Etől független örültem h ott lehettem és h még ilyen sok hifista van rarjtam kívül.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: erica »

tamagaba írta:
2019.10.27., vas. 19:15
Ernie írta:
2019.10.27., vas. 19:05
Azért az egy kicsit meredek.

trane írta:
2019.10.27., vas. 18:47


azigen dollar.gif
Én a hangra értettem a jó úton járást
Az árakat tudjuk, ilyenkor hogy képződnek. Ma fél ár, holnapután ugyanennyi a boltban akció nélkül :) jövőre meg a félnek a fele
Szerintem hamarosan ez is át lesz dolgozva, mert ezzel a két középpel nem fogja tudni a mélyeket. Most még valahogy kibekkeli, de a köv verzió érdekesebb lehet.
Hallani nem hallotam pont akkor voltam mikor mondta az árát a srác.
Nem tetszett olyan volt mint ha én festettem volna (csunya)
Attol persze lehettett jó hang.
Ellenben a rendezvény tetszett főleg h lehetőségem volt tőbb drága rendszert hallani amik jól is szóltak.
Pici negativumnak éltem meg h ahol voltak a nagy fehér monoblokkok valami danish talán.
Érdeklődni szerettem volna és csak olyan lekezelően odamondták h 89e euró meg h menyek távolabb a lemezjátszótól ,ha neki löktek volna akkorsem értem volna hozzá.

Az Etalon nagyon hozta a hangszerhangot a yello viszont nem ált jól neki abból elkülönitette a hangszerek hangját meg az elektronikus hangokat.

A nagy sonus falak tetszettek a leg jobban .

És én is szívesen látnék képeket mert amiket csináltam az katasztrófa.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

istvan01 írta:
2019.10.27., vas. 12:35
Csak kérdezem a visszatérően csalódott hifi-show látogatóktól, hogy hány hifi kiállítás után értik meg, hogy egy szokásos szállodai szobasoron az ideális hangot nem lehet meglelni, nem is szabad mindent erre kihegyezni.
Miért? rengeteg tényező miatt.

A szobák akusztikája. A szálloda villamos hálózata. A hallgatók otthonról hozott jól megszokott hangzás elfogadási sokfélesége. Az egy szobában szuszogó ember-tömeg pszichikai egymásra hatása. Az aktuális kiállított rendszer árak "szörnyűen" zavaró ára. Az egyes szobákban eltöltött hozzáhangolódásra alkalmatlan rövid idő. Nem utolsó sorban az éppen berakott zenék, amik csak a kiállítók előre leadott és engedélyezett zenéi lehetnek, otthonról hozott CD-eket már nem engedélyezett berakni.

Szerintem még lehet találni pár okozati tényezőt a szokásos csalódások hátterére.
/Többek között én ezért sem várok "hú-de" hangzás élményt az ilyen kiállításoktól, ezért erősen meggondolom, érdemes-e ez nekem./
Pontosan igy van. Egyetértünk.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

OFF.

A mostani hétvégén rendezték meg a UK Hifi Showt is. Ha lesznek képek kíváncsi leszek rájuk. Reméljük az időpont ütközés nem zavart be nekik ;)

https://hifishowlive.com/
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: vkz »

arsenlupin írta:
2019.10.27., vas. 18:35
Sake-Yoba
remélem lesz ettől jobb kép is róla....
IMG_20191026_124547.jpg
Találtam egy hirdetést a prototípusról. gondolkodik.gif

https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=33&t=121274

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Ernie »

Azért az egy kicsit meredek.

trane írta:
2019.10.27., vas. 18:47
tamagaba írta:
2019.10.27., vas. 18:30
Sake-Yoba
...1.9-et kér a dobozokért, ma 1 milla volt akciósan.
Egy biztos, jó úton jár a srác :)
azigen dollar.gif

Avatar
arsenlupin
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 627
Csatlakozott: 2004.10.14., csüt. 18:33
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Vác környéke

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: arsenlupin »

Sake-Yoba
remélem lesz ettől jobb kép is róla....
IMG_20191026_124547.jpg
IMG_20191026_124547.jpg (2.77 MiB) Megtekintve 2947 alkalommal

Üdv,
arsenlupin

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Acus »

Tud valaki feltenni a Sake-Yoba rendszerrol kepet? Koszi

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Ernie »

Akkor ebben egyettértünk..... szimpatikus fiatal gyerek. nem volt varázslás, emondta röviden. egy cd játszó, meg saját elektronika. Nekem nem bejövő hangfal látványra de szerethető, elvezhető hang volt. Tetszik a low profile hozzállás. Szimpatikus volt minden téren, ezért is írtam hogy Gratula.

chord írta:
2019.10.27., vas. 17:35
Szerintem kicsit értelmetlen a saját skála szerinti értékelés. Ezer okból, ebből 990-et megbeszéltünk már.
Én most inkább azt csinálom, mint a Komolyzenei ajánlóban, ahol nem írok rossz lemezekről meg gyenge előadókról, pedig, higgyétek el, van elég.

Nincs szükség itt arra sem, a 'Fúdedrága, azt miért nemszól jól' c. monodrámára.
Végigsétálva a szobákon, óriási ízlésbéli széttartás hallatszódott, végigolvasva itt, az eddigieket, hasonló az értékelés is. Miért is egyeznének a vélemények?

Szóval, az érdekesebb inkább, ami nagyon tetszett.
Volt egymással szemben két szoba. Az egyikben a Dunaudio, ízlésesen berendezve, szép kiállású cuccokkal. Nem az óbégatás ment a rossz akusztikán, hanem meg volt szépen kezelve, ügyesen, okosan, hatásosan.
Nem volt CD játszó, de volt nálam pendrive, így nekem sikerült saját zenét is meghallgatni.
Tetszett, nagyon. Finom, nem nyomulós, óriási felbontás; élő feeling. Az az irány, amit én szeretek. Talán 'transzparencia' vagy valami ilyesmi. Áttetszőség, és legfőképpen, helyes felhangok. Lóerő? Engem hidegen hagy. Itt is, meg a legtöbb szobába, bizonyosan elég.
Z. próbált magyarázni valamit, hogy alu membránok, meg valami nagyon hitech tweeter.. - hifizek erősen, de most nem nagyon érdekelt a technika, se a kábel, se a semmi. Csak a zene. Jó volt.

Szemben, a Sake-yoba, azt sem tudom, hogy kell leírni. Ide visszamentem többször is, ellenőrizendő, hogy ennyi év hifizése után sikerült-e totálisan bedilizni, mert,
minden a földön, enyhe káosz, összevissza hányt lemezek, nincs egy nyomorult asztal sem, két fiatal srác, elegánsak, kedvesek, Saját lemez?, bármit, mondták, tehát saját CD be, a forrás, ha jó láttam, valami régi Yamaha kiskaliberű CD játszó (szinonímák: kuka, f@s, alap, krumpli, Rezső-elől-ezt-hova-dugták-el, stb...)
Két nagy magas doboz, kicsit DIY feeling, szép furnér, be befejezetlen kezelés, picike hangszórók, kissé fura az egész,
és a basszus, az eléggé vékonyka volt, nem volt, ami döngjön, de, deréktól fölfelé, vagy inkább combközéptől fölfelé, valami egészen-egészen zseniális. Talán csak itt hallottam azt a varázslatot, amire én otthon gyúrok. És ott volt, hiába a tömeg meg a rossz szoba meg a lihegés meg a zaj meg a többi ál-probléma.
Source-first? Hogy nyomom én is nagy arccal... Neszeneked elméleti hifizés...:)

És mindez komolyzenén, ill. az én zenéimen.
Hogy a tiéteken mi történt, meg hogy Harry Belafonte hogy nyomta,( vagy -ná, mert ezek a fiatal arcok másban utaztak, szerintem, amiket hallottam), az, ne legyen sértődés, de... na. értitek, asszem.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: BLX »

Ha van esetleg még fotója valakinek a Dunaudio, illetve a Sake-yoba szobákról, kérem töltse fel.

Chord beszámolója méginkább kiváncsivá tett.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: chord »

Szerintem kicsit értelmetlen a saját skála szerinti értékelés. Ezer okból, ebből 990-et megbeszéltünk már.
Én most inkább azt csinálom, mint a Komolyzenei ajánlóban, ahol nem írok rossz lemezekről meg gyenge előadókról, pedig, higgyétek el, van elég.

Nincs szükség itt arra sem, a 'Fúdedrága, azt miért nemszól jól' c. monodrámára.
Végigsétálva a szobákon, óriási ízlésbéli széttartás hallatszódott, végigolvasva itt, az eddigieket, hasonló az értékelés is. Miért is egyeznének a vélemények?

Szóval, az érdekesebb inkább, ami nagyon tetszett.
Volt egymással szemben két szoba. Az egyikben a Dunaudio, ízlésesen berendezve, szép kiállású cuccokkal. Nem az óbégatás ment a rossz akusztikán, hanem meg volt szépen kezelve, ügyesen, okosan, hatásosan.
Nem volt CD játszó, de volt nálam pendrive, így nekem sikerült saját zenét is meghallgatni.
Tetszett, nagyon. Finom, nem nyomulós, óriási felbontás; élő feeling. Az az irány, amit én szeretek. Talán 'transzparencia' vagy valami ilyesmi. Áttetszőség, és legfőképpen, helyes felhangok. Lóerő? Engem hidegen hagy. Itt is, meg a legtöbb szobába, bizonyosan elég.
Z. próbált magyarázni valamit, hogy alu membránok, meg valami nagyon hitech tweeter.. - hifizek erősen, de most nem nagyon érdekelt a technika, se a kábel, se a semmi. Csak a zene. Jó volt.

Szemben, a Sake-yoba, azt sem tudom, hogy kell leírni. Ide visszamentem többször is, ellenőrizendő, hogy ennyi év hifizése után sikerült-e totálisan bedilizni, mert,
minden a földön, enyhe káosz, összevissza hányt lemezek, nincs egy nyomorult asztal sem, két fiatal srác, elegánsak, kedvesek, Saját lemez?, bármit, mondták, tehát saját CD be, a forrás, ha jó láttam, valami régi Yamaha kiskaliberű CD játszó (szinonímák: kuka, f@s, alap, krumpli, Rezső-elől-ezt-hova-dugták-el, stb...)
Két nagy magas doboz, kicsit DIY feeling, szép furnér, be befejezetlen kezelés, picike hangszórók, kissé fura az egész,
és a basszus, az eléggé vékonyka volt, nem volt, ami döngjön, de, deréktól fölfelé, vagy inkább combközéptől fölfelé, valami egészen-egészen zseniális. Talán csak itt hallottam azt a varázslatot, amire én otthon gyúrok. És ott volt, hiába a tömeg meg a rossz szoba meg a lihegés meg a zaj meg a többi ál-probléma.
Source-first? Hogy nyomom én is nagy arccal... Neszeneked elméleti hifizés...:)

És mindez komolyzenén, ill. az én zenéimen.
Hogy a tiéteken mi történt, meg hogy Harry Belafonte hogy nyomta,( vagy -ná, mert ezek a fiatal arcok másban utaztak, szerintem, amiket hallottam), az, ne legyen sértődés, de... na. értitek, asszem.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Ernie »

A mai hifi-show után rájöttem ismét hogy nem kell semmi további csere bere a láncomban. Úgy jó ahogy van :D

Sonny

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Miért van az, hogy a legjobb dobozok hangváltójában rendre Mundorf olaj kondi van ? Régóta ezt po.ázom, hogy egy rendes magashoz rendes kondi kell.

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Ernie »

Nekem az utolsó szoba a Sake_yoba tetszett a legjobban. Gratula
BLX írta:
2019.10.27., vas. 10:18
A hazai gyartok, hogyan muzsikaltak?

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: theo »

IMG_20191027_102006.jpg
IMG_20191027_102006.jpg (2.82 MiB) Megtekintve 2878 alkalommal
IMG_20191027_113038.jpg
IMG_20191027_113038.jpg (3.56 MiB) Megtekintve 2878 alkalommal
IMG_20191027_112412.jpg
IMG_20191027_112412.jpg (3.32 MiB) Megtekintve 2878 alkalommal
IMG_20191027_105125.jpg
IMG_20191027_105125.jpg (2.27 MiB) Megtekintve 2878 alkalommal
IMG_20191027_134208.jpg
IMG_20191027_134208.jpg (3.49 MiB) Megtekintve 2878 alkalommal
IMG_20191027_102950.jpg
IMG_20191027_102950.jpg (2.78 MiB) Megtekintve 2878 alkalommal
IMG_20191027_134132.jpg
IMG_20191027_134132.jpg (4.79 MiB) Megtekintve 2878 alkalommal

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Robici »

BLX írta:
2019.10.27., vas. 10:18
A hazai gyartok, hogyan muzsikaltak?
Én már írtam lentebb róla, nekem összességében kellemes volt a tapasztalatom róluk. Kivéve a Raffay/Human Audio de arról már volt szó, hogy az tévedés volt, de nekem azok a hangfalak kinézetre se jöttek be amúgy.
Az Etalon nekem az egyik legjobb hang volt, de jó volt a Dunaudio is, ráadásul nekik vannak reálisabban árazott cuccaik is kisebb szobába, ha azok is ilyen jók akkor az nagyon jó vételnek tűnik. Az Etalon és a Dunaudio volt amiken azt éreztem, hogy azok alkalmasak komolyzenére is. A Sake-Yoba nevű szobában nekem valami értékelhetetlen énekes zene ment mikor ott voltunk, de nem szólt rosszul. A 72 audio is élvezhető volt (az LP korlátait figyelembe véve - ők csak arról demóztak), bár iszonyat túltengő basszussal, de én azt a szoba számlájára írom. Mondjuk kicsit fura szerintem hogy úgy mennek ki, hogy a rendszer nagy része nem is megvásárolható, de ők tudják.
Nagyon szépek voltak a Qualiton cuccok is, de azokat csak nézegetni lehetett, hallgatni nem, mondjuk az ő csöves filozófiájuk amúgy sem az én világom.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Csak kérdezem a visszatérően csalódott hifi-show látogatóktól, hogy hány hifi kiállítás után értik meg, hogy egy szokásos szállodai szobasoron az ideális hangot nem lehet meglelni, nem is szabad mindent erre kihegyezni.
Miért? rengeteg tényező miatt.

A szobák akusztikája. A szálloda villamos hálózata. A hallgatók otthonról hozott jól megszokott hangzás elfogadási sokfélesége. Az egy szobában szuszogó ember-tömeg pszichikai egymásra hatása. Az aktuális kiállított rendszer árak "szörnyűen" zavaró ára. Az egyes szobákban eltöltött hozzáhangolódásra alkalmatlan rövid idő. Nem utolsó sorban az éppen berakott zenék, amik csak a kiállítók előre leadott és engedélyezett zenéi lehetnek, otthonról hozott CD-eket már nem engedélyezett berakni.

Szerintem még lehet találni pár okozati tényezőt a szokásos csalódások hátterére.
/Többek között én ezért sem várok "hú-de" hangzás élményt az ilyen kiállításoktól, ezért erősen meggondolom, érdemes-e ez nekem./

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”