Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

21. Házimozi & Hifi Show

Bécó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2020.04.22., szer. 10:22
Értékelés: 206

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Bécó »

paler írta:
2022.11.16., szer. 21:45
Budapesti vagy Varsói? Ez itt a kérdés: és a válasz
Hábetler András viszont király volt :smile32:
Mi mint gyártó képviseltettük magunkat a kiállításon. Az itthon kiállítás előtti héten Zágrábban voltunk szintén egy kiállításon. Egymás után három kiállítás mind anyagiakban mind munkában egy picit sok lenne. :D

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: paler »

Budapesti vagy Varsói? Ez itt a kérdés: és a válasz
Hábetler András viszont király volt :smile32:

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Off

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Baryll írta:
2022.11.15., kedd 15:26
Nekem semmi bajom a fejhallgatós zenehallgatással, inkább azon csodálkoztam el, hogy az a műfaj felfutóban van, míg a hangsugárzós meg egyre kevésbé népszerű. Ezt vezettem vissza gondolatban arra, hogy az emberek egyre inkább úgy hallgatnak zenét, mintha "rádióznának" és nem ülnek le egy komoly zenecucc elé és teszik fel kedvenc lemezeiket egymás után, mint mondjuk azt a 60-as, 70-es, 80-as.. években csinálták. Mintha nem lenne igényük az életszerűbb és ezáltal komolyabbnak mondható hangzásra(?). Bedugják a mobil kütyüjeikbe a fülest, fejest és had szóljon.
Javaslom, ne fekete/fehér, pozitív/negatív síkon vizsgáld a jelenséget! Az emberek manapság sokkal mobilisabb életet élnek, kevesebbet vannak otthon (ha éppen nincs valamilyen járvány), nagyobb zajterhelésnek vannak kitéve és sokkal több tevékenységet űznek, mint évtizedekkel ezelőtt, amikor kitalálták a HiFi-t. Logikus következmény a mobil eszközök és a fej/fülhallgatók népszerűsége. Ez a technikai terület egyre jobb minőségű és komfortosabb zenehallgatást tesz lehetővé a tömegek számára, piaci részesedése pedig valóban nagyságrendekkel túltesz bármilyen más zenehallgatási megoldásénál.

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Off

Hozzászólás Szerző: Baryll »

Ear írta:
2022.11.15., kedd 11:21
Baryll írta:
2022.11.14., hétf. 07:26
Az MRC high-end jövőjéről szóló előadásán pl. elhangzott, hogy a legnagyobb eladásokat a fej- és fülhallgatók piaca generálja.
Ezen gondolatsort alapul véve és feltéve, hogy valósak az ott is elhangzott statisztikák, elkezdtem morfondírozni azon, hogy mi okozhatja ezt a felvázolt "hangsugárzós zenehallgatási" válságot. A hosszú gondolatsor végén, amit inkább nem részleteznék hosszúsága, szövevényessége, stb. okán, legvégül eljutottam a megváltozott "globális" zenei ízlésig. Szóval egyre kisebb az igény a zenekari albumok iránt. A ma embere már főleg és tisztelet a kivételeknek persze, de leginkább egyslágeres előadókat fogyaszt.
Mit gondoltok? Vissza tud fordulni valaha ez a trend és újra lesznek igazi nagy sokalbumos szupersztár bandák (Beatlestől mit tudom én, mondjuk DM-ig), vagy annak a világnak végképp leáldozott és be kell majd érnünk a jövőben a "pillanatművészek" által elkövetett egyszeri varázslásokkal?
Nem tudom, hogy jött össze a gondolatsor, de az emberek jó része sose akart nagy és feltűnő hifit a szobájába, aminek a leglátványosabb és eldughatatlan része a hangdoboz. Ezt el lehet kerülni fejhallgatóval, ami sokkal kisebb helyen és olcsóbban élményszerűen szól, mobilabb és nem telepszik rá annyira más egyéni térre, a családnak nem kell állandóan kerülgetnie.

A zenei albumok azért tűnnek el, mert a zeneipar alapjaiban változott, ma már egy zeneszámot sokkal könnyebb promótálni, mint egy lemezt, ami önmagában anakronizmus és kuriózum, a fizikai adathordozó kor csökevénye. Persze vannak műfajok, előadók, akik lemezben gondolkoznak továbbra is, de nem erre megy az ipar.

Szupersztár bandák pedig lesznek, hiszen az élő koncertek, a turnék az együttesek fő bevételi forrásaivá váltak és hát van aki meg tud tölteni egy nagy stadion, van aki meg nem.
Lehet, hogy félreérthető volt amit kifejezni akartam, akkor elnézést kérek érte. Megpróbálom pontosítani. Nekem semmi bajom a fejhallgatós zenehallgatással, inkább azon csodálkoztam el, hogy az a műfaj felfutóban van, míg a hangsugárzós meg egyre kevésbé népszerű. Ezt vezettem vissza gondolatban arra, hogy az emberek egyre inkább úgy hallgatnak zenét, mintha "rádióznának" és nem ülnek le egy komoly zenecucc elé és teszik fel kedvenc lemezeiket egymás után, mint mondjuk azt a 60-as, 70-es, 80-as.. években csinálták. Mintha nem lenne igényük az életszerűbb és ezáltal komolyabbnak mondható hangzásra(?). Bedugják a mobil kütyüjeikbe a fülest, fejest és had szóljon.

A zenei albumokkal kapcsolatban meg azt mondod, hogy ma már egy dal is tud olyan zenei élményt átadni, mint amit anno csak egy egész zenei album tudott? Vagy ha nem tud, akkor mégiscsak egy csökkenő igényességről beszélhetünk a zenei fogyasztási szokások terén, nem?

Várom az új bandák feltűnését, mert a régi és legendásak sajnos egyre kevesebben vannak. Akik még vannak, őket viszont nagyon szeretem és igyekszem is elmenni a koncertjeikre.

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Off

Hozzászólás Szerző: Baryll »

vlaca írta:
2022.11.15., kedd 11:41


Ööööö, szövegeket írni( MI-nek) nem bonyolultabb mint zenét.
Nem lesz lebutítva, először majd eléri, aztán meghaladja az emberi kreativitást, a gépi értelem :smile53:
Most már akkor csak az a kérdés, hogy mikorra fogja elérni és majd meghaladni az MI mondjuk egy Bródy, Bereményi, Adamis, József Attila, stb. szövegírási szintjét. Kíváncsi leszek, de túlságosan nem várom azt az "idilli" kort. :rolleyes:

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: alto »

Ezekkel a disztópikus jövőre vonatkozó jóslatokkal nem sok értelme van foglalkozni. Klasszikus példa erre XIX. századvégi londoni "jövőkutatók" esete, akik London legnagyobb jövőbeli problémájának az utakat 10-20 centi vastagon beborító lószart vizionálták. Aztán jöttek a belsőégésű motorok...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Off

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Baryll írta:
2022.11.15., kedd 01:24
vlaca írta:
2022.11.14., hétf. 12:59


Hi!

Igen, ennek a világnak vége, de amit írsz, annál sokkal nagyobb változás közeleg. Konkrétan az "emberek által alkotott" zene hanyatlása valószínűsíthető. Mesterséges intelligenciák általi zene gyársás jön. :napsut:
Ez a mainstream-re lesz igaz, természetesen maradnak underground jelleggel "emberes" zenék.
A "zenét" mondjuk értem, de a dalszövegeket is robotok fogják hozzá költeni?
Akkor ha valódi emberi érzésekről, érzelmekről akarok valami új, de nem művi dalt meghallgatni, akkor az underground marad az egyetlen út. Egyre szorul majd ki a hús-vér ember a zenei művészetből, úgy mint pl. a filmekből is az élő színészek szerepeltetése és jönnek helyettük a steril, droidszerű "művészek"?
Szóval akkor ezek után már nem a minél érzelemgazdagabb zeneiélmény-visszaadási technika lesz továbbfejlesztve, hanem a zene lesz lebutítva a minél gagyibb eszközök színvonalára? Elég sötét jövőképet vizionál mindez a számomra.
(Beszélek a fiammal, hogy hagyja a zenei pályát a csába, mert a fül orr gégészeté a jövő. :smile29: )
Ööööö, szövegeket írni( MI-nek) nem bonyolultabb mint zenét.
Nem lesz lebutítva, először majd eléri, aztán meghaladja az emberi kreativitást, a gépi értelem :smile53:

"minél érzelemgazdagabb zeneiélmény-visszaadási technika" Én a mainstream (slágerlistás) zene iparról írtam egyenlőre.
Egy gyöngyszem a korai időkből:
Wop bop a loo bop a lop bom bom
Tutti frutti, oh rootie
Tutti frutti, oh rootie
Tutti frutti, oh rootie
Tutti frutti, oh rootie
Tutti frutti, oh rootie
A wop bop a loo bop a lop ba ba
I got a gal, named Sue, she knows just what to do
I got a gal, named Sue, she knows just what to do
She rock to the East, she rock to the West
But she's the gal that I love best
Tutti frutti, oh rootie
Tutti frutti, oh rootie, ooh
Tutti frutti, oh rootie
Tutti frutti, oh rootie
Tutti frutti, oh rootie
A wop bop a loo bop a lop bom bom

De említhetném ezt is:
She loves you, yeah, yeah, yeah
She loves you, yeah, yeah, yeah
She loves you, yeah, yeah, yeah, yeah

Azóta se lett sokkal rosszabb/jobb a mainstream slágergyár, néha felkerült véletlenül valami értékesebb, de az inkább csak kivétel :smile29:
Szóval ezt a szintet nem lesz nehéz elérni aztán meghaladni gépekkel ;peace;


(Most nézem hogy ez a hifi show topic, az általános hifi topicban jobb helye lenne talán.)
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Off

Hozzászólás Szerző: Baryll »

vlaca írta:
2022.11.14., hétf. 12:59


Hi!

Igen, ennek a világnak vége, de amit írsz, annál sokkal nagyobb változás közeleg. Konkrétan az "emberek által alkotott" zene hanyatlása valószínűsíthető. Mesterséges intelligenciák általi zene gyársás jön. :napsut:
Ez a mainstream-re lesz igaz, természetesen maradnak underground jelleggel "emberes" zenék.
A "zenét" mondjuk értem, de a dalszövegeket is robotok fogják hozzá költeni?
Akkor ha valódi emberi érzésekről, érzelmekről akarok valami új, de nem művi dalt meghallgatni, akkor az underground marad az egyetlen út. Egyre szorul majd ki a hús-vér ember a zenei művészetből, úgy mint pl. a filmekből is az élő színészek szerepeltetése és jönnek helyettük a steril, droidszerű "művészek"?
Szóval akkor ezek után már nem a minél érzelemgazdagabb zeneiélmény-visszaadási technika lesz továbbfejlesztve, hanem a zene lesz lebutítva a minél gagyibb eszközök színvonalára? Elég sötét jövőképet vizionál mindez a számomra.
(Beszélek a fiammal, hogy hagyja a zenei pályát a csába, mert a fül orr gégészeté a jövő. :smile29: )

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: tunerman »

tamagaba írta:
2022.11.14., hétf. 12:23
Tényleg nem lesz már itthoni hifisó soha de soha többé?? Elég nagy kitolás ez nekünk
Akkor kiket fogunk szidni gondolkodik.gif
Figyelmedbe ajánlom:
"Akinek halálhírét keltik az sokáig él " :smile53:
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Off

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Baryll írta:
2022.11.14., hétf. 07:26
Nem találtam a kérdésemnek, észrevételemnek (nyavalygásomnak:-) jobb topikot a fórumon, ezért ide gondoltam beírni, de ha lenne valahol ennek jobb helye, akkor majd kérni szeretném az áthelyezését a megfelelő helyre. :smile53:

Szóval az idei Hi-fi Showval kapcsolatban indult el nálam egy gondolatmenet. Úgy érzékelem a gyártói, forgalmazói panaszokból, hogy mintha a "hangsugárzós zenehallgatás" válság időszakát élné. Igaz ez? Tényleg lecsökkent a fogyasztói igény a zenehallgatás ezen formája iránt?
Az MRC high-end jövőjéről szóló előadásán pl. elhangzott, hogy a legnagyobb eladásokat a fej- és fülhallgatók piaca generálja.
Ezen gondolatsort alapul véve és feltéve, hogy valósak az ott is elhangzott statisztikák, elkezdtem morfondírozni azon, hogy mi okozhatja ezt a felvázolt "hangsugárzós zenehallgatási" válságot. A hosszú gondolatsor végén, amit inkább nem részleteznék hosszúsága, szövevényessége, stb. okán, legvégül eljutottam a megváltozott "globális" zenei ízlésig. Szóval egyre kisebb az igény a zenekari albumok iránt. A ma embere már főleg és tisztelet a kivételeknek persze, de leginkább egyslágeres előadókat fogyaszt.
Mit gondoltok? Vissza tud fordulni valaha ez a trend és újra lesznek igazi nagy sokalbumos szupersztár bandák (Beatlestől mit tudom én, mondjuk DM-ig), vagy annak a világnak végképp leáldozott és be kell majd érnünk a jövőben a "pillanatművészek" által elkövetett egyszeri varázslásokkal?
Hi!

Igen, ennek a világnak vége, de amit írsz, annál sokkal nagyobb változás közeleg. Konkrétan az "emberek által alkotott" zene hanyatlása valószínűsíthető. Mesterséges intelligenciák általi zene gyársás jön. :napsut:
Ez a mainstream-re lesz igaz, természetesen maradnak underground jelleggel "emberes" zenék.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Tényleg nem lesz már itthoni hifisó soha de soha többé?? Elég nagy kitolás ez nekünk
Akkor kiket fogunk szidni gondolkodik.gif
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Off

Hozzászólás Szerző: Baryll »

Nem találtam a kérdésemnek, észrevételemnek (nyavalygásomnak:-) jobb topikot a fórumon, ezért ide gondoltam beírni, de ha lenne valahol ennek jobb helye, akkor majd kérni szeretném az áthelyezését a megfelelő helyre. :smile53:

Szóval az idei Hi-fi Showval kapcsolatban indult el nálam egy gondolatmenet. Úgy érzékelem a gyártói, forgalmazói panaszokból, hogy mintha a "hangsugárzós zenehallgatás" válság időszakát élné. Igaz ez? Tényleg lecsökkent a fogyasztói igény a zenehallgatás ezen formája iránt?
Az MRC high-end jövőjéről szóló előadásán pl. elhangzott, hogy a legnagyobb eladásokat a fej- és fülhallgatók piaca generálja.
Ezen gondolatsort alapul véve és feltéve, hogy valósak az ott is elhangzott statisztikák, elkezdtem morfondírozni azon, hogy mi okozhatja ezt a felvázolt "hangsugárzós zenehallgatási" válságot. A hosszú gondolatsor végén, amit inkább nem részleteznék hosszúsága, szövevényessége, stb. okán, legvégül eljutottam a megváltozott "globális" zenei ízlésig. Szóval egyre kisebb az igény a zenekari albumok iránt. A ma embere már főleg és tisztelet a kivételeknek persze, de leginkább egyslágeres előadókat fogyaszt.
Mit gondoltok? Vissza tud fordulni valaha ez a trend és újra lesznek igazi nagy sokalbumos szupersztár bandák (Beatlestől mit tudom én, mondjuk DM-ig), vagy annak a világnak végképp leáldozott és be kell majd érnünk a jövőben a "pillanatművészek" által elkövetett egyszeri varázslásokkal?

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fapaci írta:
2022.11.13., vas. 19:23
zoli73 írta:
2022.11.13., vas. 13:22
Az, hogy Te azon véleményemet, hogy a jelenlegi helyenszín, és a jelenlegi szervezés kifogásolható, ezt rombolásnak titulálod, bennem olyan feltételezéseket szül, hogy része vagy a Soltész féle szervező csapatnak, és most véded a mundért. Annak nagyon örülök, hogy Ti mindennel elégedettek voltatok(veletek én is maximálisan), de az itt elhangzó kritikák, és az egyre kevesebb kiállító nem azt támasztja alá, hogy minden rendben lenne.
Most én is mondjam, hogy nem kellene erre a szintre süllyedni? Felesleges, hiszen eleve ezen a szinten vagyunk: aki valamit felvállal, az tutira érdekelt benne és el sem tudjuk képzelni, hogy esetleg jószándékból csinálja. Mindegy, nincs ebben semmi meglepő.

Rombolásnak azt tartom, ha egy valamennyire közérdekű kezdeményezést folyamatosan kritizálnak olyanok, akiknek nincs ötletük a javítására. Nem személy szerint rád értettem, hanem a jelenségre.

A Soltész csapathoz annyi közöm van, hogy ezerszer szidtam már őket az elmúlt évben végrehajtott akcióik, tevékenységük miatt, leginkább az újságírás területén okoztak sok kárt. A HiFi Show nekem biztosan nem fog hiányozni, ha már nem lesz, látogatóként érdektelen számomra, de ha valamit bevállalok, akkor azt tolom (ezt tekintheted a mundér védelmének is, bár nekem az mást jelent). Idén sem volt ez másként, az adott körülményekből próbáltuk kihozni a legtöbbet nyávogás helyett, miután a MRC vezetőségében eldöntöttük, hogy kimegyünk. Ha nem mentünk volna, véleményem sem lenne a kiállításról. Mivel kint voltunk, van véleményem, ám sehol nem mondtam olyasmit, hogy mindennel elégedett voltam, elég fura is lenne ilyesmit kijelentenem a saját munkánkról. Amit mi kértünk a szervezőktől és a hotel személyzetétől, azt meg is kaptuk és amit meg akartunk csinálni, azt meg is csináltuk, részemről ennyi. Ettől még a helyszín, a kiállítók és a látogatók olyanok, amilyenek. Nem emlékszem olyan kiállításra, amivel mindenki elégedett volt, Magyarországon ez elképzelhetetlen.

A nem idézett gondolataiddal többnyire egyetértek, de megoldást, előre mutató javaslatot továbbra sem látok. Lehet emlegetni a Csontos-érát, de az már a távoli múlt a lovasszekérrel együtt. Simán el tudok képzelni, de nem tudok megjelölni a jelenleginél jobb budapesti helyszínt ilyen áron, amit hajlandóak is 4-5 napra átadni és amíg nem tudok javaslatot tenni a helyzet javítására, nem kritizálom. Nem kell ebben egyetértenünk.

Nagyon meglepődnék, ha HiFi Show lenne jövőre is. Ha lesz is, szerintem egy új csapat fogja új koncepcióval megszervezni, aztán lehet majd azt is kritizálni, vagy segíteni nekik. De nagyobb összegben is fogadnék rá, hogy azon sem fog részt venni minden hazai gyártó, kereskedő, a 4-5 évvel ezelőtti egység, bizakodás és lelkesedés elmúlt, ezek nélkül pedig nem lehet jó rendezvényt összehozni. Idén sem azért volt kevés kiállító, mert mindenki problémásnak érezte a körülményeket (akkor az elmúlt években sem jelentek volna meg), hanem mert nem hittek benne, hogy a Covid után, a gazdasági válság küszöbén odamegy két és félezer ember és esetleg vásárolni is akarnak néhányan. Tévedtek. Aki bevállalta és kiállított, azok többsége pozitívan jött ki a történetből, az általam közelebbről ismert kereskedők sokmilliós bevételt és nem kevés megrendelést realizáltak azon a hétvégén, de ennek ellenére még közülük is azt mondta némelyik, hogy ez volt az utolsó, ennek a történetnek szerintük itt a vége. Ahogy az én hozzászólásaimnak is a témában, hiszen mindenki kifejtette már a véleményét, csak állóháború zajlik és ismét megjelent a személyeskedés.

u.i.: Úgy sejtem, pár év múlva a jelenlegi kritikusok közül is sokan úgy emlegetik majd ezt a világot, hogy "Ejjj, milyen jó volt, amikor még volt HiFi Show..."
Köszönöm a válaszod, és a véleményed, azért sokban egyet értünk úgy látom.
Azt viszont még mindig nem értem, hogy az itt a helyszín, és a szervezés irányába megfogalmazott kritikákat, miért kell úgy értelmezni, hogy ez rátok, kiállítókra is vonatkozik? Nem, nem így van. Továbbra is azt mondom, respekt annak, aki még mindig bevállalja. Szerintem ebben az ínséges időben is kitettek magukért. A többiek távolmaradásáért Ők nem okolhatók.
Hogy kinek, mi a haszna belőle? Ahogy sejtem, Soltésznak, és a hotelnek ez nem(csak) egy "közérdekű kezdeményezés". Ha csak ennyi volna, akkor már rég befejezték volna. Ez bizony üzlet a javából, de ezt Te nálam sokkal jobban tudod, és átlátod.
Azt tényleg örömmel hallom, hogy az idei show kiállítói szemszögből jól végződött. Ez talán meggyőzi a hezitálókat, és jövő évben újra, vagy először bevállaljak. Feltéve, ha lesz hol?
Az erre tett utalásaid engem bizonytalansággal, és e mellett kiváncsisággal tölt el.
Ha van valami publikus háttérinfód erről, akkor azt szívesen vesszük, vagy ez inkább csak megérzés?
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

zoli73 írta:
2022.11.13., vas. 13:22
Az, hogy Te azon véleményemet, hogy a jelenlegi helyenszín, és a jelenlegi szervezés kifogásolható, ezt rombolásnak titulálod, bennem olyan feltételezéseket szül, hogy része vagy a Soltész féle szervező csapatnak, és most véded a mundért. Annak nagyon örülök, hogy Ti mindennel elégedettek voltatok(veletek én is maximálisan), de az itt elhangzó kritikák, és az egyre kevesebb kiállító nem azt támasztja alá, hogy minden rendben lenne.
Most én is mondjam, hogy nem kellene erre a szintre süllyedni? Felesleges, hiszen eleve ezen a szinten vagyunk: aki valamit felvállal, az tutira érdekelt benne és el sem tudjuk képzelni, hogy esetleg jószándékból csinálja. Mindegy, nincs ebben semmi meglepő.

Rombolásnak azt tartom, ha egy valamennyire közérdekű kezdeményezést folyamatosan kritizálnak olyanok, akiknek nincs ötletük a javítására. Nem személy szerint rád értettem, hanem a jelenségre.

A Soltész csapathoz annyi közöm van, hogy ezerszer szidtam már őket az elmúlt évben végrehajtott akcióik, tevékenységük miatt, leginkább az újságírás területén okoztak sok kárt. A HiFi Show nekem biztosan nem fog hiányozni, ha már nem lesz, látogatóként érdektelen számomra, de ha valamit bevállalok, akkor azt tolom (ezt tekintheted a mundér védelmének is, bár nekem az mást jelent). Idén sem volt ez másként, az adott körülményekből próbáltuk kihozni a legtöbbet nyávogás helyett, miután a MRC vezetőségében eldöntöttük, hogy kimegyünk. Ha nem mentünk volna, véleményem sem lenne a kiállításról. Mivel kint voltunk, van véleményem, ám sehol nem mondtam olyasmit, hogy mindennel elégedett voltam, elég fura is lenne ilyesmit kijelentenem a saját munkánkról. Amit mi kértünk a szervezőktől és a hotel személyzetétől, azt meg is kaptuk és amit meg akartunk csinálni, azt meg is csináltuk, részemről ennyi. Ettől még a helyszín, a kiállítók és a látogatók olyanok, amilyenek. Nem emlékszem olyan kiállításra, amivel mindenki elégedett volt, Magyarországon ez elképzelhetetlen.

A nem idézett gondolataiddal többnyire egyetértek, de megoldást, előre mutató javaslatot továbbra sem látok. Lehet emlegetni a Csontos-érát, de az már a távoli múlt a lovasszekérrel együtt. Simán el tudok képzelni, de nem tudok megjelölni a jelenleginél jobb budapesti helyszínt ilyen áron, amit hajlandóak is 4-5 napra átadni és amíg nem tudok javaslatot tenni a helyzet javítására, nem kritizálom. Nem kell ebben egyetértenünk.

Nagyon meglepődnék, ha HiFi Show lenne jövőre is. Ha lesz is, szerintem egy új csapat fogja új koncepcióval megszervezni, aztán lehet majd azt is kritizálni, vagy segíteni nekik. De nagyobb összegben is fogadnék rá, hogy azon sem fog részt venni minden hazai gyártó, kereskedő, a 4-5 évvel ezelőtti egység, bizakodás és lelkesedés elmúlt, ezek nélkül pedig nem lehet jó rendezvényt összehozni. Idén sem azért volt kevés kiállító, mert mindenki problémásnak érezte a körülményeket (akkor az elmúlt években sem jelentek volna meg), hanem mert nem hittek benne, hogy a Covid után, a gazdasági válság küszöbén odamegy két és félezer ember és esetleg vásárolni is akarnak néhányan. Tévedtek. Aki bevállalta és kiállított, azok többsége pozitívan jött ki a történetből, az általam közelebbről ismert kereskedők sokmilliós bevételt és nem kevés megrendelést realizáltak azon a hétvégén, de ennek ellenére még közülük is azt mondta némelyik, hogy ez volt az utolsó, ennek a történetnek szerintük itt a vége. Ahogy az én hozzászólásaimnak is a témában, hiszen mindenki kifejtette már a véleményét, csak állóháború zajlik és ismét megjelent a személyeskedés.

u.i.: Úgy sejtem, pár év múlva a jelenlegi kritikusok közül is sokan úgy emlegetik majd ezt a világot, hogy "Ejjj, milyen jó volt, amikor még volt HiFi Show..."

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Szerintem bárki rendezné a Showt, bármilyen formában és bárhol mindig lennének sokan akinek nem teszik.
Az, hogy van egyáltalán, és hogy vitatkozunk róla az szerintem jó dolog.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2022.11.13., vas. 10:51
Masreszrol figyu ha szerinted ekkora sikerszamok voltak, akkor miert irod valoszinu az utolso volt?
Mert így gondolom, mert ebbe az irányba mennek a dolgok és mert a kiállítók részéről egyre kevésbé van igény, szándék, bátorság egy ilyen rendezvényre. Mi másért írnám?

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fapaci írta:
2022.11.13., vas. 08:54
zoli73 írta:
2022.11.13., vas. 08:38
Talán újra kellene gondolni, új alapokra helyezni a hazai show szervezést, és akkor nekünk is lehetne egy kevésbé sárga, kevésbé savanyú rendezvényünk.
Mik a konkrét javaslataid az új alapokra vonatkozón?

Erősen valószínű, hogy az eddigi formában az idei volt az utolsó HiFi Show, tehát beszélgetésünk egyre inkább teoretikussá válik. Jövőre majd megbeszélhetjük, hogy jobb-e nekünk, hogy nincs semmilyen hasonló rendezvény és fejvakarás közben majd ismét beláthatjuk, hogy rombolni könnyebb, mint építeni.
Nos, én mint az utolsó senki, a show szervezésével kapcsolatban nem hiszem, hogy kész javaslatokkal kellene előállnom, a szervezőcsapat tagja volnák, és ezt a feladatot kapnám, és idő is lenne rá adva(mert ugye azonnal nincs semmi) akkor valószínűleg elő tudnék rukkolni, használható ötletekkel.
Felteszem a jelenlegi szervezőcsapat sem tud kész tényekkel szolgálni a jövőt illetőleg, akkor felém mi is az elvárás? Azt meg tudom ígérni, ha lesz jövőre is, én ott leszek, látogatóként többet nem igen tehetek.
Az, hogy Te azon véleményemet, hogy a jelenlegi helyenszín, és a jelenlegi szervezés kifogásolható, ezt rombolásnak titulálod, bennem olyan feltételezéseket szül, hogy része vagy a Soltész féle szervező csapatnak, és most véded a mundért.
Annak nagyon örülök, hogy Ti mindennel elégedettek voltatok(veletek én is maximálisan), de az itt elhangzó kritikák, és az egyre kevesebb kiállító nem azt támasztja alá, hogy minden rendben lenne.
De konkretizálhatjuk is.
A helyszín. Azon kívül, hogy egy forgalmas csomópontban van, és tömegközlekedéssel jól megközelíthető, ezen kívűl minden mást sok kritika illet.
Tömegközlekedés? A kiállítókat nem érinti, de a látogatók nagyobb részét sem.
A parkolás annál inkább, ami itt a belvárosban problémás.
A szobák(emeleti) kicsik, rossz az akusztika, a gipszkarton falak miatt nagy az áthallás, a folyosók szűkek.
Tudom, ez hotel, és nem egy ilyen rendezvényre lebonyolítására épült hely, de inkább ezek a körülmények a rombolók, és ezek okozzák a kiállítók passzivitását, velük a látogatók számának csökkenését, és nem az itteni néhány kritikus megjegyzés.
Csak egy példa, amiről tudok. Pázsit Lászlótól hallottam egy ilyen kijelentést, hogy "azokban a gipszkarton bódékban még olyan hangot sem lehet prezentálni, ami felkeltené a latogatók érdeklődését, és az alapján kedvet kapjon, hogy ellátogasson hozzánk. Akkor meg mi értelme."
Ha jó emlékszem, Ők a kezdetek óta, több szobával képviseltették magukat a High-end Show-kon. Mikor Csontos halála után csak a Rezső show maradt, a legtöbben ide már csak 1-2 alkalommal, vagy egyáltalán nem jöttek. Miért is? Szerintem a fentiek mellett hiányzik az összetartás is, amit talán Csontos fenn tudott tartani, jobban tudott kezelni.
Akkor miért is van itt ez a rendezvény? Én erre már tudom a választ, egy itteni fórumtárstól(a kiléte nem publikus), aki igen jól informált, tőle megtudtam, hogy fogalmazzak úgy, Soltész erősen érdekelté van téve, hogy ez a helyszín adjon otthont a show-nak. Ennek viszont sajnos velejárója, hogy a kereskedők nagyobb része távol marad az eseménytől, és ez az igazán bomlasztó, nem az itt megjelenő vélemények. Magyarúl eszi, nem eszi, nem kap mást, és ahogy látom egyre kevesebben eszik. Személy szerint én sajnálnám, de hamarosan ez ígynel fog sorvadni.
Más helyszín? Ezek után nem tudom hogyan merűlhetne fel. Maximum akkor, ha valaki(mint annak idején Csontos) magához ragadná a "zászlót" és a szervezés élére állna, de tutom ez csak ábránd.
Én már többször bedobtam, mint szerintem ideálisabb helyszínt, a korrábban ilyen rendezvénynek már otthont adó, Margit-Szigeti Nagyszálót. Ezt a helyszínt érte olyan kritika(némileg jogosan), hogy hát a parkolás gáz, de ezen kívül más nem igazán.
De ezen kívül is biztosan lehetne találni olyan helyet a fővárosban, ami sokkal jobban megfelel a kritériumoknak, mint a jelenlegi. Ha ez Európa más kiállításainak sikerült, Budapesten is megoldható lehet.
De ezek csak ötletelések, az én szavam sokat nem számít.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: wittao »

fapaci írta:
2022.11.13., vas. 10:25
wittao írta:
2022.11.13., vas. 10:16
Hiaba probalod megmagyarazni a megmagyarazhatatlant...

Az 1500 embernek a 3500-4000 nem elhanyagolhatoan tobb mint 2x-2.5x-e. Az sem mindegy, hogy 4000 fo aktivan jarja a szobakat, vagy 1500 tengodik celtalanul…
Nem magyaráztam semmit, pláne mások döntéseit, csak leírtam a tényeket.

Az idei kiállításra előzetesen kb 3500 fő regisztrált, 2400 fizető látogató vett részt és kb kétszáz meghívott, VIP vendég jelent meg.
wittao írta:
2022.11.13., vas. 10:19
Persze, elotte tizen-huszan napokig egyutt targyaltunk, hogyan tudnank nem reszt venni ezen a valamin.
Nem Te magad dicsekedtél azzal a FB-on, hány hazai kereskedőt hívtál fel a kiállítás miatt?
Dicsekedtem? :D
Azert ne sullyedj mar legyszi ennyire le…
Tobbekkel beszeltunk, hogy miert nem megy egyikuk, vagy masikuk, ahogy mi sem.

Masreszrol figyu ha szerinted ekkora sikerszamok voltak, akkor miert irod valoszinu az utolso volt?

Amugy meg az milyen mar, hogy ha ket jelentkezo van egy szobara, akkor aze lesz, aki tobbet fizet? Szerinted ilyen elkepzelheto itt mondjuk egy brusszeli kiallitason? Nalunk a Rezso Shown bizony igy volt… ki az, akinek nem nyilik ki a bicska egy ilyen kicsinyes, kelet balkani huzason?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: alto »

fapaci írta:
2022.11.13., vas. 10:25
wittao írta:
2022.11.13., vas. 10:16
Hiaba probalod megmagyarazni a megmagyarazhatatlant...

Az 1500 embernek a 3500-4000 nem elhanyagolhatoan tobb mint 2x-2.5x-e. Az sem mindegy, hogy 4000 fo aktivan jarja a szobakat, vagy 1500 tengodik celtalanul…
Nem magyaráztam semmit, pláne mások döntéseit, csak leírtam a tényeket.

Az idei kiállításra előzetesen kb 3500 fő regisztrált, 2400 fizető látogató vett részt és kb kétszáz meghívott, VIP vendég jelent meg.
wittao írta:
2022.11.13., vas. 10:19
Persze, elotte tizen-huszan napokig egyutt targyaltunk, hogyan tudnank nem reszt venni ezen a valamin.
Nem Te magad dicsekedtél azzal a FB-on, hány hazai kereskedőt hívtál fel a kiállítás miatt?
Kicsi ez a szakma, jórészt ismerjük egymást, egyszerre versenyzünk és kooperálunk amikor úgy adódik, és urambocsá beszélgetni is szoktunk, mi ebben a meglepő, és ugyan mi köze ennek a kartellezéshez?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

alto írta:
2022.11.13., vas. 10:15
Az, hogy gond van ezzel a rendezvénnyel a kiállítók számára már évek óta nyilvánvaló, a nagyközönség számára ez most lett feltűnő. A problémák azonosítása, felvetése éppenséggel pont a kiútkeresés része, nem pedig rombolás, nem is értem hogy gondolkozhatsz ilyen kifacsart módon.
Próbáld úgy érteni szavaimat, hogy a kiállítással kapcsolatos - részben jogos, részben indokolatlan - panaszok írói részéről még nem láttam épkézláb, reális javaslatot a helyzet javítására, megoldására. Ez az én szememben a jó magyar mentalitásnak megfelelő rombolás. Sok száz rendezvény szervezésében és lebonyolításában vettem részt életemben (többségüknek semmi köze nem volt a HiFi-hez és nem a profitról szóltak, a Magyarországon ismeretlen önkéntesség jegyében csináltam) és mindig azt tapasztaltam, hogy itt bármit is csinálsz, mindig csak egy apró kisebbség próbál segíteni, a túlnyomó többség folyamatosan kritizál, a kezdeményezés ellen drukkol még akkor is, ha az ő érdekeik és szórakoztatásuk miatt dolgozol. Ám ha megkérdezed tőlük, szerintük hogyan lehetne jobban csinálni, akkor általában csak a hümmögés következik, vagy egymásnak ellentétes javaslatokat fogalmaznak meg. Lásd pl. a HiFi Show ügyében hangoztatott két gyakori kritika: túl nagyok a szobák vs túl kicsik a szobák, túl sok az ember vs túl kevés az ember.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2022.11.13., vas. 10:16
Hiaba probalod megmagyarazni a megmagyarazhatatlant...

Az 1500 embernek a 3500-4000 nem elhanyagolhatoan tobb mint 2x-2.5x-e. Az sem mindegy, hogy 4000 fo aktivan jarja a szobakat, vagy 1500 tengodik celtalanul…
Nem magyaráztam semmit, pláne mások döntéseit, csak leírtam a tényeket.

Az idei kiállításra előzetesen kb 3500 fő regisztrált, 2400 fizető látogató vett részt és kb kétszáz meghívott, VIP vendég jelent meg.
wittao írta:
2022.11.13., vas. 10:19
Persze, elotte tizen-huszan napokig egyutt targyaltunk, hogyan tudnank nem reszt venni ezen a valamin.
Nem Te magad dicsekedtél azzal a FB-on, hány hazai kereskedőt hívtál fel a kiállítás miatt?

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: wittao »

tunerman írta:
2022.11.13., vas. 09:26
Mivel egyértelműen a sorozatgyártók és a képviseleteik maradtak távol - erre Soltész Rezső is utalt a Show kalauzában -, ez szerintem sima kartellezés volt.
TJ.
Persze, elotte tizen-huszan napokig egyutt targyaltunk, hogyan tudnank nem reszt venni ezen a valamin.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: wittao »

fapaci írta:
2022.11.13., vas. 08:49
wittao írta:
2022.11.12., szomb. 22:59
- 3500-4000 latogatoja van, evrol evre bovulo korrel.
- A kiallitok megegyeztek, hogy a latogatoktol nem kernek semmilyen ellentetelezest.
- A kiallitok egesz nap pakolhattak elozo nap, koran reggeltol es hangolhattak a szobajukat.
- Ingyenes parkolas (500 parkolo) a latogatoknak.
- Nehany gyarto tamogatta a kiallitokat (pl. Audioquest), ingyen adtak dolgokat annak, aki jelezte orommel fogadna egy kis segitseget.
- Szobak butorozatlanok voltak teljesen, nagyon jo szigetelessel, nem volt athallas.

Ilyen feltetelekkel mi is mashogy alltunk volna a hazai kiallitashoz. Lehet mas is.
- Tehát a nagyságrendekkel nagyobb és erőseb piac ellenére alig voltak többen, mint a budapesti kiállításon.

- Brüsszelben 4e Ft kb egy jobb kávé ára. Az itteni kiállítást is ingyenessé lehet tenni a látogatók számára, ám így a kiállítóknak kb 2x magasabb díjat kellene fizetniük. Jó irány?

- Mi és a nagyobb kiállítók másfél napot kaptunk a beköltözésre, előtte korlátlan alkalommal megnézhettük, felmérhettük a kiválasztott helyiséget.

- A parkolás valóban gáz itt, de ez sajnos budapesti probléma, nem a kiállításé. Viszont a helyszín tömegközlekedési csomópont mellett van.

- Bár a magyar piac szinte jelentéktelen, a hazai kiállítók némelyike is kapott támogatást gyártóktól, pl. mi is ingyen kaptunk hangdobozokat a Danley-től, mikrofonokat a Sennheiser-től, egyikük sem kért cserébe semmit.

- A budapesti show helyszínén is vannak bútorozatlan szobák, ezeket a bérlő kívánsága szerint rendezik be.

Fentiek fényében mitől változna meg a hozzáállásotok?
Hiaba probalod megmagyarazni a megmagyarazhatatlant, ettol meg sokmindenki a mostani szervezes es alkalmatlan hatter miatt maradt tavol. Attol, hogy neked jo volt, nem valtoztatja meg azt, hogy masnak meg nem volt jo. Korabban 20-30 szobaval tobb kiallito volt a hazain, ez is mutatja mennyire nem erzik jonak azt, ami most van.
Az 1500 embernek a 3500-4000 nem elhanyagolhatoan tobb mint 2x-2.5x-e. Az sem mindegy, hogy 4000 fo aktivan jarja a szobakat, vagy 1500 tengodik celtalanul…
Ha mondjuk a parkolohazban torteno ingyenes parkolasi lehetosegre, vagy ingyenes belepesre (elozetes reg) lenne koltve penz a folosleges dolgok helyett, akkor latogato/vasarlobarat kialakitasra is jobban futna (plusz a haszonkulcs).
A budapesti szalloda halljaban sem emlekszem meg ingyen osztogatott kavera, es nem az a 200Ft-os automatas dolog megy ott sem.

Aki nem latja, hogy gond van a hazai kiallitassal szervezoi oldalon, es ordit, hogy valami miatt tavolmaradtak sokan, azon nem tudok segiteni.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: alto »

fapaci írta:
2022.11.13., vas. 08:54
zoli73 írta:
2022.11.13., vas. 08:38
Talán újra kellene gondolni, új alapokra helyezni a hazai show szervezést, és akkor nekünk is lehetne egy kevésbé sárga, kevésbé savanyú rendezvényünk.
Mik a konkrét javaslataid az új alapokra vonatkozón?

Erősen valószínű, hogy az eddigi formában az idei volt az utolsó HiFi Show, tehát beszélgetésünk egyre inkább teoretikussá válik. Jövőre majd megbeszélhetjük, hogy jobb-e nekünk, hogy nincs semmilyen hasonló rendezvény és fejvakarás közben majd ismét beláthatjuk, hogy rombolni könnyebb, mint építeni.
Az, hogy gond van ezzel a rendezvénnyel a kiállítók számára már évek óta nyilvánvaló, a nagyközönség számára ez most lett feltűnő. A problémák azonosítása, felvetése éppenséggel pont a kiútkeresés része, nem pedig rombolás, nem is értem hogy gondolkozhatsz ilyen kifacsart módon.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: 21. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Mivel egyértelműen a sorozatgyártók és a képviseleteik maradtak távol - erre Soltész Rezső is utalt a Show kalauzában -, ez szerintem sima kartellezés volt.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”