Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Szóval megvolt a szombat du-i projekt: fájl alapú lejátszás vs. tuningos cd okozta hanghatásának összevetése.
Örülök annak, hogy empíria iránt fogékony hifistársakkal   sikerült ezt összehozni, és nem a fórumon kell "elméleti" okfejtésekbe bonyolódni arról, hogy 'elméletben' mi minél szól / nem szólhat jobban...
 
Az ítélet véleményként csomagolva (de ami figyelemre méltó, hogy mindhárman ugyanazt hallottuk és igazoltuk vissza):
1.) Valóban nem számítottunk ilyen közeli eredményre a kockától (én eleve a technológiától)
2.) Egyértelműen jobb volt a CD produkciója (tisztaság, tér-érzet, vokál és hangszerhangok elkülönülése):
"élőbb, zeneibb hangot produkált, mélyebb térrel és nyugodtabb előadással"
3.) Ahogy írták a többiek is, és teljesen elfogadom (mindhárman így hallottuk): a kocka hangja keményebbnek hatott, ill. mélyben érzetre erősebb volt (vagy inkább agresszívebb); ez már sok volt a rendszeremben (amiben az az igazság, minden ki van hegyezve a maximumra - ami szintén komoly befolyásoló tényező lehetett).
4.) Mindenki maga dönti el, mit és hogyan hallgat - én maradok cd-párti, amíg nem hallok jobbat. Van, aki erre a minősítésre
"A kocka esetében a tér is egy picit laposabb lett, és a hangok jobban tapadtak a hangszórókra, mind a cd-s meghallgatásnál. Ami még észrevehető volt, hogy a cd-s lejátszásban az énekhangok élőbbnek tűntek, a hangszerek zeneibbek, artikuláltabbak voltak."
már kígyót-békát kiabál és katasztrófának tartja (én nem, csak a zenéim szeretem a lehető legjobb minőségben hallgatni).
Tapasztalataim alapján ez egyelőre a (tuningos) cd-lejátszó.
 
(Amin érdekes elgondolkodni: könnyen elképzelhető, hogy egy teljesen gyári cd-lejátszó alul maradt volna a kocka-bladelius-hoz képest.)
 
Örülök, hogy szimpatikus és valóban érdeklődő fórumtársakkal sikerült egy tartalmas hifis délutánt eltölteni - így van értelme a hifinek...
 
 
A fő témát nem érintő egyéb megjegyzéseim:
- Cables demagját is prezentáltuk, és hallottuk
- az erősítők Gemini 1000-essel mentek (ill. kis időre eljátszottunk vele és kikapcsolásra kerültek)
- a Bendegúz (aka Fekete Gyöngyszem) hangját nem minősítem, egyetértek a leírtakkal :-)
- akit érdekel akár a full tuningos cd-lejátszók közötti különbség (ami már igazán nüansz és ízlés kérdése - de kétségtelenül egy lépés a jobb hang irányába), megtalál.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Patice
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 12:31
Értékelés: 114

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Patice »


Egy jó XMOS usb-spdif, egy még jobb DAC és le is lépted a CD minőséget. Kockánál a tápcsere is lehet hoz valamit, de kétlem, hogy az "áttörést". 
Bladeliusban is XMOS van. A tőle jobb DAC, meg párszoros szorzó lesz árban. Egyelőre marad.
 
Inkább a tápra gyúrok. Az egyrészt olcsóbb, másrészt nagyobb valószínűséggel egy lapáttal még rá fog tenni hangban és mégsem annyit költöttem, mint a Bladi árának többszöröse.
Amúgy a Bladihoz is akarok külön lineáris tápot.
 
Pár évre rá meg lehet fogom az egészet, eladom és építek egy DIY hálózati zenelejátszót saját házban DIY táppal és DIY DAC-kal.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Tamoo »



Megelégedve hallottam, hogy bizony nem volt sok különbség az elért hangminőségben, a CD ugyan élőbb, zeneibb hangot produkált, mélyebb térrel és nyugodtabb előadással, de csak picivel. 
 

 
Egy jó XMOS usb-spdif, egy még jobb DAC és le is lépted a CD minőséget. Kockánál a tápcsere is lehet hoz valamit, de kétlem, hogy az "áttörést". 
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Thunder »


És persze ne feledkezzünk meg erről sem
A későn hazaérkezés "ára"
 

Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Igen, már írják is a véleményüket, legalábbis én
 
 
Déltuán Patice egy kis grabbeléssel indította a programot, hogy ugyanazt tudjuk meghallgatni a kockán, mint a cd-n.
A kocka egy Synology NAS-ról kapta a lejátszanivalót, illetve a találkozón is bemutatott Bladelius DAC volt utána kötve. A CD lejátszó egy Philips volt, ami full tuningot kapott, azaz mindenfélét kicseréltek benne, amitől jobban tud szólni. Ez így egyáltalán nem tekinthető már hétköznapi ellenfélnek a kocka számára.
Az erősítésről egy DBX elő-végfok kombó gondoskodott, a hang pedig két kis fekete monitorsugárzóból jött. De még hogy ... (erről később)
 
Amíg a grabbelés tartott, belehallgattunk néhány CD-be, hogy szoktassuk magunkat a hanghoz.
Mindenekelőtt megjegyezném, hogy a hallott hang nem felel meg tökéletesen az én ízlésemnek, így viszonylag pártatlan lesz a véleményem. Azért az figyelemre méltó, hogy abból a kis monitorból álló hangfalakat is megszégyenítő hangok tudnak kijönni úgy, hogy közben a részletek sem vesznek el. A tér teljes mértékben transzparens, mintha nem is a hangsugárzókból jött volna, elég jól el lehet különíteni az egyes hangszereket. A tonalitás nagyjából rendben volt, a mély tartományt nem éreztem teljesen lineárisnak, mintha a sub-mély egy picit több lett volna a kelleténél, és rendes mély meg kevesebb, de az efölötti szakaszt már lineárisnak éreztem. Részletek szempontjából elsőrangú a hallott hang, nincs elmosás, nincsenek ferdítések, minden hallatszik, aminek kell.
Ami hiányzott nekem a hangból, az szerintem pont a doboz mérete miatt nem volt meg benne, ezért nem hiszem, hogy ebben a méretben ennél jobbat ki lehet hozni. Persze nekem abban a pici szobában sok volt a sub-mély, de ez már egyéni ízlés dolga
 
Végül az összehallgatás. Szerintem mindannyiunk nevében kijelenthetem, hogy nem számítottunk ilyen közeli eredményre a kockától. Jobb volt ugyan a CD produkciója, de azért meglepően közel teljesített a kocka + Bladelius páros. A kocka hangja keményebbnek hatott, illetve mélyben erősebb volt (vagy inkább agresszívebb), ez már sok volt abban a rendszerben, mert ezzel a lágyság érzését kivonta egy kicsit a képletből. Persze ez lehet a Bladelius hangkarakteréből adódó sajátosság is, egy másik DAC lehet, hogy máshogy szólt volna. A kocka esetében a tér is egy picit laposabb lett, és a hangok jobban tapadtak a hangszórókra, mind a cd-s meghallgatásnál. Ami még észrevehető volt, hogy a cd-s lejátszásban az énekhangok élőbbnek tűntek, a hangszerek zeneibbek, artikuláltabbak voltak.
Persze ez is zenefüggő volt. Pl. rockosabb zenén kisebb különbséget éreztem, jazz-esebb stílusnál jóval hallhatóbb volt a különbség.
 
Összességében a CD jobban tetszett most, de Tanczi elmondása szerint is, egy teljesen gyári cd lejátszó lehet hogy alul maradt volna, és nekem is ez volt az érzésem. Itt sokat jelentett a gondos összeválogatás, a sok próbálgatás és nem utolsó sorban a sok tuning. Ehhez képest a kockának egy telefon töltő kaliberű tápegysége volt, amiről a Bladelius is kapta az áramot a kockán keresztül. Egy jobb táppal valószínűleg jobb lett volna a produkció, de én továbbra is azt mondom, hogy a DAC is számít.
 
A kérdés (fájl vagy cd?) minden kétséget kizáró eldöntéséhez azonos DAC-kal kellene elvégezni ezt a tesztet. Erre szerintem hamarosan sort is keríthetünk
Egyenlőre a CD nyert, de azért látszik a potenciál a fájl alapú megoldásban is.
Köszönjük Tanczinak a lehetőséget és a kellemes légkörben eltöltött délutánt.
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
Patice
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 12:31
Értékelés: 114

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Patice »



Ha számomra is elérhető időpontban tartanátok ezt az összehallgatást, akkor én is szívesen részt vennék rajta.
Nálam mindkét irányzat megtalálható, a CD és a fájl alapú lejátszás is. Nálam most még a CD vezet, de tudom, hogy a fájl alapún is még van mit fejleszteni. Arra lennék kíváncsi, hogy hová lehet eljutni vele a CD-hez képest? Utolérheti-e? Megközelítheti-e? Tele vagyok kérdésekkel

No, megvolt az összehallgatás. Ma délután Tanczi fogadott bennünket a rezidenciáján. Ezúton is köszönöm még egyszer! 
 
A találkozóra vittem laptopot + külső házban optikai egységet a CD lemezek beolvasásához. (Itt egy kis hibát elkövettem az összerakáskor, amit csak később realizáltam: az alap kábelt kötöttem be, nem az AudioQuest Carbont. Számít!) A zenék rippelése után a fájlokat felmásoltam a szintén elvitt Synology DS213-as NAS-omra, ami addigra összeköttetésben volt már egy routeren keresztül a laptoppal és a kockával.
A kockán most a volumio rendszere helyett a Voyage MuBox szoftvert használtuk RealTime kernellel.
Pár utolsó szoftveres simítás és adatbázis frissítés után (röpke 1 óra alatt) bevetésre kész volt a rendszer.
A digitális jelfolyamot itt is a Bladelius DAC alakította analóggá, és ezt a FoNóban is használt IC-vel kötötte be Tanczi a tuning DBX előfok + végfok párosba.
A lánc többi része Tanczi aláírásában szerepel.
Amíg az én rendszerem felállt, addig a full tuning Philips CD-ről hallgattunk zenét, ismerkedtünk a fekete gyöngyszemek tudásával.
A begrabbelt CD-k anyagával elkezdtük összehasonlítani a valódi CD-k hangját, minimális időkülönbséggel egy időben játszva mindkét forrás eszközön.
A bemenetek között gyakran váltogatva füleltük a különbségeket.
 
Kíváncsi voltam nagyon, hogy mit tud a kocka egy összeszokott rendszerben, mert még soha nem volt alkalmam így hallani.
Megelégedve hallottam, hogy bizony nem volt sok különbség az elért hangminőségben, a CD ugyan élőbb, zeneibb hangot produkált, mélyebb térrel és nyugodtabb előadással, de csak picivel. 
Fejlesztés folytatódik: lineáris táp a kocka és a Bladelius elé is., ahogy eddig is gondoltam. 
 
A többiek szerintem nemsokára megírják szintén a véleményüket.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Már leírtuk régebben, hogy a Heed lánc az alábbiak szerint nézett ki. Heed Obelisk Si2 - X2, Heed DAC, valamint ameddig a JPW Sonata volt bekötve kaptunk kölcsön Contaxg-tól egy Heed futóművet is. Amikor azonban az AN doboz bekötésre került, akkor ezt vissza kellett adni, és helyette került bekötésre egy szintén kölcsönkapott Revox Cd, ez rakoncátlankodott, végezetül egy tuningos Marantz cd, de egyikkel sem szólt megfelelően a rendszer, azaz rendszerről ez esetben nem is beszélhetünk, bár volt akinek még így is tetszett. Tehát Heed láncról nem beszélhetünk, csak három (sőt, kábelekkel már négy) fórumtárs dolgai által hevenyészve összerakott alkalmi rendszerről.  
A Heed minőségével, értem ez alatt a műszaki és a hangminőséget is, nem gondolom, hogy baj lehetett, ha nem szólt jól, akkor az a többi komponens minőségét kérdőjelezi meg , ilyen vagy olyan aspektusból.

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: nor »



Egyetértek veled,de speciál,én sem azt szeretném,írni,hogy ez, vagy az nem volt jó,egyszerüen a Heed ,és a Note doboz nem szeretik egymást.
,De ez a véleményem csak azért van,mert nekem tetszik a Tüű hangzás világa.

 
Hehehehehe....
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: 4you »


Én személy szerint addig hallgattam ezt az összeállítást, amíg a Marantz CD be volt kötve és mindenféle személyeskedéstől mentesen az a véleményem, hogy lapos, döglött hangja volt. A Revox CD után a Marantz javított kicsit a hangon, de az még mindig élvezhetetlen maradt. Hogy ennek mik voltak az okai (mert biztos nem egytényezős volt), azt lehetne boncolgatni, de nem sok értelmét látom. Nagyon kíváncsi voltam az AN hangsugárzókra, lévén hogy csöves erősítőt használok, de sajnos ez az összeállítás egyszerűen nem volt jó.
Egyetértek veled,de speciál,én sem azt szeretném,írni,hogy ez, vagy az nem volt jó,egyszerüen a Heed ,és a Note doboz nem szeretik egymást.
,De ez a véleményem csak azért van,mert nekem tetszik a Tüű hangzás világa.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: 4you »


Hát nem is írhat mást, akinek a Tüű hangzás tetszik, de nincs is ezzel semmi gond, mert ízlésről kár vitatkozni. 
Ha már itt tartunk,neked tetszett a Heed , a Note dobozzal?
 
Mert ha nem,akkor nem értem az érvelésedet,mondjuk,ha igen,akkor sem.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: nor »


Nem arról van szó,hogy a Tüű hangzás nekem tetszik e vagy sem, hanem,hogy többen  is mondták,(olyanok is,akiknek nem a Tüűs hang tetszik)hogy az a Note/ Heed lánc nem volt valami megnyerő,de én is így hallottam......ennyi a történet.
 
Én személy szerint addig hallgattam ezt az összeállítást, amíg a Marantz CD be volt kötve és mindenféle személyeskedéstől mentesen az a véleményem, hogy lapos, döglött hangja volt. A Revox CD után a Marantz javított kicsit a hangon, de az még mindig élvezhetetlen maradt. Hogy ennek mik voltak az okai (mert biztos nem egytényezős volt), azt lehetne boncolgatni, de nem sok értelmét látom. Nagyon kíváncsi voltam az AN hangsugárzókra, lévén hogy csöves erősítőt használok, de sajnos ez az összeállítás egyszerűen nem volt jó.
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: 4you »


Hát nem is írhat mást, akinek a Tüű hangzás tetszik, de nincs is ezzel semmi gond, mert ízlésről kár vitatkozni. 
Nem arról van szó,hogy a Tüű hangzás nekem tetszik e vagy sem, hanem,hogy többen  is mondták,(olyanok is,akiknek nem a Tüűs hang tetszik)hogy az a Note/ Heed lánc nem volt valami megnyerő,de én is így hallottam......ennyi a történet.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: 4you »



Sztem meg leginkább ez volt az a lánc, amelyik ottlétemkor a legjobban szólt. A Bege-Bodor-Sny-láncot nem hallottam, már csak azt láttam, ahogy rosszarcú emberek kerülve a feltűnést kicipelik a helyiségből .-))).
 
Heed lánc? Milyen Heed lánc? A DAC úgy szállt el, ahogy kellett, nem? A Note doboz viszont nagyon jó hangot hozott a későbbiekben akármilyen komponensekkel maga előtt. Ha nem emléxem rosszul, egy kis Bladelius DAC is volt e láncban, meg az egyszerű kockaPC is. Érdemes lett volna legalább rendesen megjumperelni, de sztem a legjobb volt, nyilván nem az értékelhetetlen és műszaki hibás Heed-"lánc"-cal maga előtt. 

Az,hogy a Note doboz jó hangot hozott,kicsit túlzás szerintem,de nem csak szerintem,ilyen szar,lapos,halott hangot talán még nem is hallottam sosem!
 
Ez persze nem azt jelenti,hogy a Note doboz rossz,csak szerintem nagyon nem illettek össze a Heed-el.
 
Viszont a Heed+JPW eléggé jó hangot adott.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Igen visszaszált hozzám fejesezni...
De emlékeim szerint egy kicsit Ti voltatok "elszállva".
Legalább is a sör, amit szorongatattok és a vidámságotok erre engedett következetni.
 
 
 

 
Mindig öröm a közös hobbi és a fórumozók körében lenni, köszönöm. 
 
És milyen amúgy a Heed DAC fejesezéshez? Milyen kaliberű komponens szerinted? (Nyilván nem azt kérdezem, h hoz-e annyit, mint a KONDO-varázslat  .) 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Asszem együtt voltunk ott, itt érzek némi ellentmondást 
 


 
 
Semmi ellentmondás nincs itt!!!!!! 
 
Végülis tisztázódott amit én is írtam: NEM volt HEED lánc a Note doboz előtt. Nem elromlott a DAC, hanem csak nem volt a láncban. Ott olyan pletykák mentek, h elszállt, ami egyébként is simán elképzelhető, de, mint kiderült, ezalkalommal elvitték. Kéretik keszeyp hozzászólását akkor ezzel a kritikai attitűddel vizsgálni.
 
Természetesen valóban együtt voltunk, ezúttal is köszönöm, earformance, illetve valóban, a minap gondolkoztam azon, h lassan beiktathatjuk a kilátásba helyezett zenebonálást! Ellentmondás ne legyen, úgy jó, ha nincs. Mindenki megértette?     

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: earforce »



Sztem meg leginkább ez volt az a lánc, amelyik ottlétemkor a legjobban szólt. 
 
de sztem a legjobb volt, nyilván nem az értékelhetetlen és műszaki hibás Heed-"lánc"-cal maga előtt. 

Asszem együtt voltunk ott, itt érzek némi ellentmondást 
 

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: contaxg »



Sztem meg leginkább ez volt az a lánc, amelyik ottlétemkor a legjobban szólt. A Bege-Bodor-Sny-láncot nem hallottam, már csak azt láttam, ahogy rosszarcú emberek kerülve a feltűnést kicipelik a helyiségből .-))).
 
Heed lánc? Milyen Heed lánc? A DAC úgy szállt el, ahogy kellett, nem? A Note doboz viszont nagyon jó hangot hozott a későbbiekben akármilyen komponensekkel maga előtt. Ha nem emléxem rosszul, egy kis Bladelius DAC is volt e láncban, meg az egyszerű kockaPC is. Érdemes lett volna legalább rendesen megjumperelni, de sztem a legjobb volt, nyilván nem az értékelhetetlen és műszaki hibás Heed-"lánc"-cal maga előtt. 

 
Igen visszaszált hozzám fejesezni...
De emlékeim szerint egy kicsit Ti voltatok "elszállva".
Legalább is a sör, amit szorongatattok és a vidámságotok erre engedett következetni.
 
 
 

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Nem baj, régi a viszony lehoako és a Heed között

NANANANANANAAAA! Így terjednek a dezinformációk kérem!
A HEED dac-kal semmi baj sem történt, csupán annyi, hogy a tulajdonosa visszavitte fülesezni!
A hiba ott a Revox CD pörgető környékén leledzett!

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Sztem meg leginkább ez volt az a lánc, amelyik ottlétemkor a legjobban szólt. A Bege-Bodor-Sny-láncot nem hallottam, már csak azt láttam, ahogy rosszarcú emberek kerülve a feltűnést kicipelik a helyiségből .-))).
 
Heed lánc? Milyen Heed lánc? A DAC úgy szállt el, ahogy kellett, nem? A Note doboz viszont nagyon jó hangot hozott a későbbiekben akármilyen komponensekkel maga előtt. Ha nem emléxem rosszul, egy kis Bladelius DAC is volt e láncban, meg az egyszerű kockaPC is. Érdemes lett volna legalább rendesen megjumperelni, de sztem a legjobb volt, nyilván nem az értékelhetetlen és műszaki hibás Heed-"lánc"-cal maga előtt. 

NANANANANANAAAA! Így terjednek a dezinformációk kérem!
A HEED dac-kal semmi baj sem történt, csupán annyi, hogy a tulajdonosa visszavitte fülesezni!
A hiba ott a Revox CD pörgető környékén leledzett!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Vinklernek egyébként óriási köszönet és respect a szervezésért, mondjuk a sör lehetett volna ingyen, de nyilván Vinkler se kétfarkú kutya, hogy bármit megígérjen :-))))
 
:smile53:    

Legközelebb vendégem vagy egy sörre!
Vagy ha beszerzel egy rendes erősítőt, viszek a hallgatózásra!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Vele mi történt?

Sztem meg leginkább ez volt az a lánc, amelyik ottlétemkor a legjobban szólt. A Bege-Bodor-Sny-láncot nem hallottam, már csak azt láttam, ahogy rosszarcú emberek kerülve a feltűnést kicipelik a helyiségből .-))).
 
Heed lánc? Milyen Heed lánc? A DAC úgy szállt el, ahogy kellett, nem? A Note doboz viszont nagyon jó hangot hozott a későbbiekben akármilyen komponensekkel maga előtt. Ha nem emléxem rosszul, egy kis Bladelius DAC is volt e láncban, meg az egyszerű kockaPC is. Érdemes lett volna legalább rendesen megjumperelni, de sztem a legjobb volt, nyilván nem az értékelhetetlen és műszaki hibás Heed-"lánc"-cal maga előtt. 

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Vinklernek egyébként óriási köszönet és respect a szervezésért, mondjuk a sör lehetett volna ingyen, de nyilván Vinkler se kétfarkú kutya, hogy bármit megígérjen :-))))
 
:smile53:    

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Az AN hangfal tényleg csapnivalóan szólt. Kétségtelen, hogy a forrás és a jumper (köszönöm Mylordnak a megoldást) sem volt ideális, de szerintem egész egyszerűen nem való egy Heed láncba ez a hangfal. Ha így hallom először az biztos, hogy sosem vettem volna meg. Úgy látszik csövessel érzi jól magát.
 
"...a Heed+AN lánctól jóval többet vártam volna..."
 
"...a Heed láncba kötve az AN K-val rettenetesen szóltak..."

 
Sztem meg leginkább ez volt az a lánc, amelyik ottlétemkor a legjobban szólt. A Bege-Bodor-Sny-láncot nem hallottam, már csak azt láttam, ahogy rosszarcú emberek kerülve a feltűnést kicipelik a helyiségből .-))).
 
Heed lánc? Milyen Heed lánc? A DAC úgy szállt el, ahogy kellett, nem? A Note doboz viszont nagyon jó hangot hozott a későbbiekben akármilyen komponensekkel maga előtt. Ha nem emléxem rosszul, egy kis Bladelius DAC is volt e láncban, meg az egyszerű kockaPC is. Érdemes lett volna legalább rendesen megjumperelni, de sztem a legjobb volt, nyilván nem az értékelhetetlen és műszaki hibás Heed-"lánc"-cal maga előtt. 

keszeyp
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2012.07.16., hétf. 23:09
Értékelés: 25
Tartózkodási hely: Budapest

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: keszeyp »


Az AN hangfal tényleg csapnivalóan szólt. Kétségtelen, hogy a forrás és a jumper (köszönöm Mylordnak a megoldást) sem volt ideális, de szerintem egész egyszerűen nem való egy Heed láncba ez a hangfal. Ha így hallom először az biztos, hogy sosem vettem volna meg. Úgy látszik csövessel érzi jól magát.
 
Azért a tisztán látás kedvéért leírnám, hogy ez az ad-hoc összeállítás több sebből is vérzett. Először is az AN hangfal tulajdonosa otthon kettős kábelezéssel használja a hangfalát, és nem hozott magával jumper kábelt, mert egyszerűen nem is jutott eszébe, hogy ez probléma lehet. A Fonóban senkinek sem volt két szett egyforma hangfalkábele, és jumper kábelből sem készült senki, így Mylord kolléga oldotta meg a problémát azzal, hogy valahonnan előbányászott valami rézvezetéket amit egy kidobott műszerféleségben talált az udvaron, és ebből lett hirtelen leszabva valami kábeldarab. Ez csak arra volt jó, hogy a hangfal megszólaljon, de korrekt hangot nem lehetett elvárni ettől a megoldásól. Emellett ideális forráskészülék sem állt rendelkezésre, mert az először bekötött Revox cd pont most kezdte megadni magát, a Tüű Karcsi féle Marantz nem igazán passzolt bele ebbe a rendszerbe, így maradt a végére egy hálózati lejátszó, ezzel már értékelhetőt nyújtott ez a kis rendszer is, már amennyire a szükségmegoldások engedték...
"...a Heed+AN lánctól jóval többet vártam volna..."
 
"...a Heed láncba kötve az AN K-val rettenetesen szóltak..."

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: theo »


Köszönöm a fődíjat  Bélának és Vinklernek aki idejét nem kímélve elhozta hogy átadja           
 


Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”