Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: Töki »


Ha nincs jobb lehetőség, szívesen felajánlok a rendezvény alkalmára egy tárgyaló helyiséget a Dózsa György út Váci út kereszteződése közelében egy irodaházban.
Picit több mint 60 m2, a belmagasság 4 méter. A cuccolást segítendő – lift a tárgyalóbejárattal szemben mely a mélygarázsból szintén közvetlen megközelíthető. Van kis konyha kávégéppel  és terasz a cigizőknek.
Ami a vaktesztet (fekete függöny átláthatatlansága) lehet megnehezítené – ez egy viszonylag világos terem, L alakban hatalmas ablakok vannak Dél és Nyugati irányban. Szalagfüggöny van, de nem a teljesen fényzáró típus.
Tárgyalóként 40 ember befogadására alkalmas a helyiség, egy ilyen rendezvényt nézve szerintem 20 fő tud kényelmesen elférni.
Nagy előny, hogy péntek délutántól belehet cuccolni installálni és akár hétfő reggel 8-ig szabad. A kütyüket ott lehet hagyni éjszakára, jól védett az objektum.
 
Ha érdekes a dolog a szervezőknek, keressetek és megmutatom.
 
Üdv.
 
T
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Ha igaz, legalább is én bízom benne, a találkozóig elkészül az én Scan Speak Activ Tower álló dobozom is, szivesen részt vennék vele egy ilyen rendezvényen.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Üdv minden érdeklődőnek!
 
Leírom mi volt az én célom egy ilyen találkozóval aztán rágjuk ezt az egészet kicsit. Szerettem volna egy olyan aktív monitor összehasonlítást összehozni ahol a hallgatóság leírja/elmondja a véleményét a különböző aktív hangsugárzókról: A, B, C, D, stb. hangsugárzó miért tetszett, miért nem tetszett, mi tetszett a hangjában, mi nem tetszett a hangjában és miért. Mindezt úgy, hogy a vizuális befolyásoltság minimális legyen, és a hallgatóság nagy része nem tudja épp melyik hangsugárzó szól. Magyarul ez egy vakteszt lenne, de nem egy tudományos alapossággal végrehajtott kettős vakteszt amelynek valamiféle tételt kellene igazolnia vagy cáfolnia. Az biztos, hogy nem szeretnék versenyt ahol kategória v. abszolút győztest hirdetünk szubjektív vélemények alapján, mert ennek nem látom értelmét. 
Másik célom az lenne ezzel, hogy saját fülemmel halljam, hogy a profi (gyári) aktív monitorokhoz képest hol tartanak azok a monitorok amiket mi építünk. Épp ezért szorgalmazom, hogy akinek van valamilyen jó gyári aktív monitor doboza (ATC, Genelec, Focal, stb.) az jelentkezzen és hozza el ha összejön a találkozó.
 
A hallgatózást úgy képzelem, hogy minden hangsugárzónak azonos helyről kellene megszólalnia. Az akusztikai középpontok lehetőleg minden hangsugárzónál azonos magasságban legyenek a hallgatás alatt (= különböző magasságú állványok?). Továbbá a vakteszt miatt mindenképp szükséges egy akusztikailag transzparens fekete függöny is, hogy senki ne lássa épp melyik hangsugárzó szól. A hallgatózás előtt minden rendszert be kell állítani, hogy azonos hangerőn (hangnyomáson) szólaljon meg, természetesen azonos forrásról. 
 
Az összegyűjtött szubjektív véleményeket aztán lehet elemezgetni (ha akarjuk), továbbá a függönyt a "hivatalos" véleménygyűjtés után elhúzzuk és utána bármit, bármilyen sorrendben, szabadon lehet hallgatni, elemezgetni, stb. Az egészet valamiféle előadással is meg lehet fűszerezni ami természetesen az aktív hangsugárzásról szólna (nincs konkrét elképzelésem ezügyben).
 
Ez az egész 2-3 aktív rendszerrel is minimum 1 teljes nap, de ha összejön 4-5 rendszer akkor talán 1 nap sem elég. Valami olyasmi helyet gondoltam első körben ahol minimum 1 teljes napig ott lehet lenni zenét hallgatni, jó az akusztika, beférünk relatíve sokan (sztem min. 10 ember már most összejönne, de elképzelhető, hogy ha kicsit aládolgozunk akkor ebből egy nagyobb dolgot is össze lehetne hozni). 
 
Emzeperx említette, hogy én tudok egy helyszínt ami alkalmas lehet ... valóban, de az nem könyvesbolt. A Nyitott Műhelyről van szó, ha valaki ismeri. Sok könyvespolc van benne, jó az akusztika, talán meg is lehetne szervezni 1 teljes napot. Viszont valamiféle tiszteletdíjat kell fizetni ott (nem nagy összegről van szó), ez már részletkérdés. Természetesen más helyszín is simán szóba jöhet ha ismertek ilyen célokra megfelelő helyet.
 
Első körben ennyi. Vélemény, komment, stb.?

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Ha gondoljátok és akkora számú érdeklődés övezné a találkozót, összevonhatjuk az őszi "Vinkler" -féle találkozóval is.
 
Előnye, hogy sok ember elfér és az akusztikai környezet is kedvező, hátránya, hogy csak ősszel lenne megtartva...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Amennyiben ilyen komoly találkozót szeretnétek több tucatnyi résztvevővel, akkor én házigazda státuszomból inkább visszakoznék, mivel a szobám komfortos befogadóképessége maximum 8-9 fő. Ha többen lennétek, akkor másik helyszín kell, az én dobozaim viszont nem mennek sehova.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Mondjuk úgy, hogy a belépő egy pár saját készítésű, vagy komolyabb gyári aktív dobozpár.
 
Akinek nincs ilyen, attól még jelezheti hogy részt venne, és amikor összejött a lista, hogy ki jönne és mit hozna, a hely befogadóképességéhez mérten jöhetne néhány "külsős" is.
Tömegrendezvényt nem szeretnék csinálni belőle, bár ez a veszély nem áll fenn, hisz ez elég szűk rétege a zenehallgató közönségnek!

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Ha valaki kíváncsi az ATC 50-esre is az eddig szóba kerültek mellett és még össze is tudjuk hozni, akkor én is csatlakoznék.
Én örülnék.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Ha lehetséges - szívesen részt vennék én is!?
 
Üdv.
 
T

Ez esetben szükség lenne a 1038-asaidra.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Ha valaki kíváncsi az ATC 50-esre is az eddig szóba kerültek mellett és még össze is tudjuk hozni, akkor én is csatlakoznék.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: emzeperix »



Fapaci írta:
"Ha vállaljátok a szállítás fáradalmait, esetleg nálam összehozhatjuk. Jelenleg lakásfelújítás zajlik, így még 2-3 hétig nem alkalmas a helyszín, de június végére elkészülök mindennel, aztán augusztus elejéig vagyok itthon."

 
Szimpatikus ez a megoldás is. A kis 3 utas dobozok szállítási fáradalmaiban majd valakivel osztozkodnom kell, mivel Bp.-en tömegközlekedem.
Amúgy Ákosnak volt még egy alternatívája egy könyvesboltot illetően, nem tudom hogy ezzel mi a helyzet.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: Töki »


Ha lehetséges - szívesen részt vennék én is!?
 
Üdv.
 
T
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Fapaci írta:
"Ha vállaljátok a szállítás fáradalmait, esetleg nálam összehozhatjuk. Jelenleg lakásfelújítás zajlik, így még 2-3 hétig nem alkalmas a helyszín, de június végére elkészülök mindennel, aztán augusztus elejéig vagyok itthon."

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Lamalas írta:
 
"Hozzuk akkor majd össze a hallgatózást. Nekünk július második fele biztos nem jó, talán addig kellene hallgatózni egyet. Ha nagy az érdeklődés és esetleg más aktív rendszer(ek) is jönnének akkor a műhelyünkben már tuti nem férünk el, más helyszínt kell keresni. De ha "csak" a Te monitorod jön + 2-3 ember akkor maradhatunk a műhelyben. Kérdés, hogy akarunk-e ebből kicsit nagyobb "bulit" szervezni vagy sem?"

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Itt szervezhetjük, hogy miket, mikor, hol, és hányan...

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”