Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Nem, azt írtam is, ha lesz rá módom szeretném megcsinálni. Most sajna be kell egy-két napra vonulnom egy kardiológiai kivizsgálásra, de remélem "túlélem" . 
Szív és érrendszeri gyógyszerektől (drog) elég nehéz megszabadulni, ezek többnyire egy életre szólnak, de tessék emellett egészséges, főleg stresszmentesen élni és nem kimerítő mozgást végezni, kevésebb zsír, kevesebb cukor, kevésebb vörös hús (nem vega), sokféle zöldség, finom olajok, magvak dió, mandula, mogyoró, lenmag, szezámmag, zöld teák, ginkgo-bilóba stb. Ezek mellett egy-két év után megkísérelni mellékhatásos hülye gyógyszereket csökkenteni, orvos ellenőrzéssel, persze azok inkább gyógyszerpártiak.
 
/persze okoskodok, ezeket hiába mondogatom a nővéremnek is, de az megy a maga feje után, de közben szidja az orvosokat is/
 
Mindezt mondom én (61), nekem jó a vérnyomásom, nem volt még szíves bajom, nincs cukrom. Testsúlyra ügyelni, tilos keményen fogyózni.

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »

Apropó... valaki hallott már Satorikból épített dobozt, vagy dolgozott velük?
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »



Nem, azt írtam is, ha lesz rá módom szeretném megcsinálni. Most sajna be kell egy-két napra vonulnom egy kardiológiai kivizsgálásra, de remélem "túlélem" . 
Azzal nincs ennyi bonyodalom, azt tényleg inkább egy szerényebb keretű, bemutatóval összekötött beszélgetésnek terveztem, tervezem.
Az időpont ott is március eleje-közepe lenne, remélem akkorra kimászom a "gödörből".... .
Ak szeretne eljönni, jelezheti akár itt, akár privátban is.

Szuper!
Addig is a legjobbakat kívánom(juk)!
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »

A debreceni program az előadással is el van vetve?
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
vasek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2014.05.06., kedd 17:01
Értékelés: 115

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: vasek »



Tisztelt Fórumtársak!
 
Sajnálatos bejelentést kell közzétennem. Az elmúlt néhány (nem túl jó állapotban töltött) nap, és közben sok töprengés után a következő elhatározásra jutottam.
 
Felmérve jelenlegi fizikai, illetve lelki helyzetemet, úgy látom, hogy felajánlásomat, és a "kihívást"  kissé elhamarkodottan tettem meg.  Az eredeti elképzelésem -egy kis összejövetel, egy egyszerű bemutatóval és előadással összekötve Debrecenben , időközben -részben szándékomon kívül- olyan lavinaként növekvő reakciókat, az események olyan láncolatát indította el, amely eredetileg nem állt szándékomban.
 
Be kell látnom, túlbecsülve képességeimet, jelenlegi lehetőségeimet, olyanra vállalkoztam, amit nem biztos hogy meg tudok valósítani.
 
Nem, nem arról van szó, hogy nem tudnék egy "versenyképes" darabot elkészíteni a találkozó tervezett idejére.  Ennyire talán még futná, de a velejáró -és elkerülhetetlen -stresszhatások azok, amelyek erre az elhatározásra juttattak. Sajnos be kell látnom, hogy sem lelki, sem egészségi állapotom ezeknek feldolgozására nem alkalmasak.
Egyszerűbben fogalmazva: kiöregedtem a "versenykorból".
 
Őszintén, és nagyon sajnálom azokat, akik nagy várakozással tekintettek az esemény elé, és bocsánatot kell kérnem, mert ezeket a dolgokat nem gondoltam át időben, és higgadt fejjel.
Az igazat megvallva, kicsit megszédített ez a lehetőség, és nem számoltam a "mellékhatásokkal" amik pedig -nagy valószínűséggel- bőséggel jelentkeznének.
 
A doboz elkészítése még nem is ezek közül való, bár ahogy eddig kiderült az sem lenne problémamentes -lévén nem egyszerű kockadobozról volna szó-  viszont a helyszínre és visszajuttatás, maga a megmérettetés, az ezzel járó feszültség, és a várható reakciók "sokfélesége" az ami elriaszt , és az eredeti elhatározásom megváltoztatására kényszerít.
Nagyon szeretném ha megértenétek, nem a kihívástól "ijedtem meg", attól tartva, hogy nem az én produktumom viszi el a pálmát -ezzel a lehetőséggel kezdettől fogva számoltam- ismerve és felmérve, hogy nagyon sok teheteséges ember dolgozik és alkot kiváló dolgokat, rajtam kívül is ezen a területen.
 
Nagyon remélem, hogy ettől függetlenül a szeánsz összejön, meg lesz tartva, még azt is vállalom, hogy azon részt veszek, és esetleg -ha lesz rá érdeklődés- egy vagy két általam átalakított dobozt -pusztán bemutatás céljából- arra elviszek, de a "verseny" részben, az összehasonlítós-pontozós-tesztelős-méregetős részben nem kívánok részt venni.
Az első sorokban említett okok részletes felsorolásától eltekintenék, a lényeg röviden annyi, hogy sajnos  életem egyik legnehezebb, legproblémásabb periódusát élem át, amin túljutnom nem lesz könnyű extra terhek bevállalása nélkül sem.
 
Ezért -megértéseteket kérve- szeretném ha elfogadnátok döntésemet, és nem döngölnétek túl mélyen a földbe,  (bár biztos nem úszom meg több-kevesebb rosszalló kommentár nélkül) mert abban már most is elég mélyen benne vagyok....
 

Hajrá Andris!
Kár,hogy így alakult,én megértelek.Egy teljesen egészséges,mindig a legjobbra törekvő embert is komoly kihívás elé állítana egy ilyen verseny.A rosszalló kommentekkel ne foglalkozz,aki olyat ír,az nem ismeri a körülményeidet!
Aki hallotta már a dobozaidat,annak már nem kell bizonyítanod.Ha javasolhatom,építsétek meg hárman-négyen a dobozaitokat,és kis körben,egymás közt,Debrecenben hallgassátok össze őket,hátha ez még belefér a részedről,és kialakul egy barátság a tapasztalatszerzésen kívül a "hazai nagy koponyák" között..Egy későbbi nagyobb összejövetelre. én is kíváncsi lennék persze.
Jó egészséget!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Nagyon sajnálom
 
Ha Zoli benne van, akkor én továbbra is elkészíteném a dobozt - és a versenyt inkább egy találkozóvá lehetne alakítani.
Akkor csak 2 * 6 ember, délelőtt pontozunk
 
Délután Zoli 3 utas hangfalát és dragonweed dobozát lehetne meghallgatni
HiVOX elektronikával és kábelekkel.
 
SŐT!
Egy Swans M1 másolatot is készítek, de az F5-ös hangszórót Monacor SPH 135C-re cserélem.
Több mélyet várok tőle, a hangváltója is komolyabb alkatrészekből lesz, mint az eredeti.
 
VÉLEMÉNY???

Tartsuk csak meg a kitűzött tesztet. És találjunk komoly szakit, aki harmadikként részt venne. Vannak ötleteim... 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Tisztelt Fórumtársak!
 
Sajnálatos bejelentést kell közzétennem. Az elmúlt néhány (nem túl jó állapotban töltött) nap, és közben sok töprengés után a következő elhatározásra jutottam.
 
Felmérve jelenlegi fizikai, illetve lelki helyzetemet, úgy látom, hogy felajánlásomat, és a "kihívást"  kissé elhamarkodottan tettem meg.  Az eredeti elképzelésem -egy kis összejövetel, egy egyszerű bemutatóval és előadással összekötve Debrecenben , időközben -részben szándékomon kívül- olyan lavinaként növekvő reakciókat, az események olyan láncolatát indította el, amely eredetileg nem állt szándékomban.
 
Be kell látnom, túlbecsülve képességeimet, jelenlegi lehetőségeimet, olyanra vállalkoztam, amit nem biztos hogy meg tudok valósítani.
 
Nem, nem arról van szó, hogy nem tudnék egy "versenyképes" darabot elkészíteni a találkozó tervezett idejére.  Ennyire talán még futná, de a velejáró -és elkerülhetetlen -stresszhatások azok, amelyek erre az elhatározásra juttattak. Sajnos be kell látnom, hogy sem lelki, sem egészségi állapotom ezeknek feldolgozására nem alkalmasak.
Egyszerűbben fogalmazva: kiöregedtem a "versenykorból".
 
Őszintén, és nagyon sajnálom azokat, akik nagy várakozással tekintettek az esemény elé, és bocsánatot kell kérnem, mert ezeket a dolgokat nem gondoltam át időben, és higgadt fejjel.
Az igazat megvallva, kicsit megszédített ez a lehetőség, és nem számoltam a "mellékhatásokkal" amik pedig -nagy valószínűséggel- bőséggel jelentkeznének.
 
A doboz elkészítése még nem is ezek közül való, bár ahogy eddig kiderült az sem lenne problémamentes -lévén nem egyszerű kockadobozról volna szó-  viszont a helyszínre és visszajuttatás, maga a megmérettetés, az ezzel járó feszültség, és a várható reakciók "sokfélesége" az ami elriaszt , és az eredeti elhatározásom megváltoztatására kényszerít.
Nagyon szeretném ha megértenétek, nem a kihívástól "ijedtem meg", attól tartva, hogy nem az én produktumom viszi el a pálmát -ezzel a lehetőséggel kezdettől fogva számoltam- ismerve és felmérve, hogy nagyon sok teheteséges ember dolgozik és alkot kiváló dolgokat, rajtam kívül is ezen a területen.
 
Nagyon remélem, hogy ettől függetlenül a szeánsz összejön, meg lesz tartva, még azt is vállalom, hogy azon részt veszek, és esetleg -ha lesz rá érdeklődés- egy vagy két általam átalakított dobozt -pusztán bemutatás céljából- arra elviszek, de a "verseny" részben, az összehasonlítós-pontozós-tesztelős-méregetős részben nem kívánok részt venni.
Az első sorokban említett okok részletes felsorolásától eltekintenék, a lényeg röviden annyi, hogy sajnos  életem egyik legnehezebb, legproblémásabb periódusát élem át, amin túljutnom nem lesz könnyű extra terhek bevállalása nélkül sem.
 
Ezért -megértéseteket kérve- szeretném ha elfogadnátok döntésemet, és nem döngölnétek túl mélyen a földbe,  (bár biztos nem úszom meg több-kevesebb rosszalló kommentár nélkül) mert abban már most is elég mélyen benne vagyok....
 

Kedves dragonweed,
sajnálattal olvasom soraidat, a nem megfelelő egészségi állapot (amiben a mentális egészség is benne van)  mindig vis major, pláne, hogy még hónapokra vagyunk az eseménytől. Igaz, te indítottad el felajánlásoddal, amire én aktívan reagáltam, és akkor te örültél ennek. Aztán Sonny is csatlakozott, ami még érdekesebbé és egyben komplexebbé tette a témát. Remélem, hamar megtaláljuk a harmadik résztvevőt a tesztre, te pedig -ahogy tervezted -valamikor megtartod Debrecenben a bemutatódat, amire biztos sokan kíváncsiak. 

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Nagyon sajnálom
 
Ha Zoli benne van, akkor én továbbra is elkészíteném a dobozt - és a versenyt inkább egy találkozóvá lehetne alakítani.
Akkor csak 2 * 6 ember, délelőtt pontozunk
 
Délután Zoli 3 utas hangfalát és dragonweed dobozát lehetne meghallgatni
HiVOX elektronikával és kábelekkel.
 
SŐT!
Egy Swans M1 másolatot is készítek, de az F5-ös hangszórót Monacor SPH 135C-re cserélem.
Több mélyet várok tőle, a hangváltója is komolyabb alkatrészekből lesz, mint az eredeti.
 
VÉLEMÉNY???
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Van ennél egy cifrább is, amikor az ítészek többször választják azt az erősítőt, rendszer jobb hangúnak, aminek az 1kHz-es négyszöge túllövéses, mint a mértani szabályos kocka négyszöges átvitelűt. Miért? nincs logikus válasz erre.
Mert van még egy csomó egyéb tényező, ami jobban számít...

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Az erősítő szerintem is OK.
Próbára szívesen elfogadom, kíváncsi vagyok, hogy itthon hogyan szól.
 
Március tartható szerintem. Munkám miatt én a 18-ra szavazok.
(persze ha 15-én nem gyújtják fel a tüntetők Budapestet  )
 
Írok pü-t a hangszórók miatt.
S
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Aki hallásra meg tudja különböztetni szignifikánsan (mondjuk 10 ből nyolcszor eltalálja) a 8kHz-es négyszögjelet a 8kHz-es szinusztól, (a négyszögjel a szinusz >30%-os torzítása), annak egy láda kellően finom ital jár, de ha nem, akkor én kapom
Van ennél egy cifrább is, amikor az ítészek többször választják azt az erősítőt, rendszer jobb hangúnak, aminek az 1kHz-es négyszöge túllövéses, mint a mértani szabályos kocka négyszöges átvitelűt. Miért? nincs logikus válasz erre.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Aki hallásra meg tudja különböztetni szignifikánsan (mondjuk 10 ből nyolcszor eltalálja) a 8kHz-es négyszögjelet a 8kHz-es szinusztól, (a négyszögjel a szinusz >30%-os torzítása), annak egy láda kellően finom ital jár, de ha nem, akkor én kapom
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


10V/μs  -tudom, ennél nagyobbakat szoktak kérni, de:
A hangátviteli lánc bármelyik fokozatában (felvétel és lejátszás) a leglassabb elektronikai fokozat jelemelkedési sebessége (slew rate) a mérvadó, annál gyorsabb nem lesz utána sehol.
Nos, a mikrofonnak mennyi a jelemelkedési sebessége? No meg egy mikrofon előerősítőnek?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Mit lehet tudni róla (puszta kíváncsiság...)? Tranyó , Fet, Mix, Hibrid, A, AB, PP, SE, full visszacsatolt, vagy fokozatonkénti, ilyenek?
class AB Dmos fet a vége, sehol nem alkalmazott kapcsolás, több hurkos nagy NFB,  nagyon kicsi torzítás kis teljesítményeken is, ami a vesszőparipám, a DFD (difference frequency distortion), abban igen jó, nagyon kicsi kimeneti impedancia (<5milliohm) -hangszóró back emf nullára redukálva, spéci kábelezés mindenütt, nincs túlzott tápegység, meg rettenetes kimeneti áram, nem ettől döglik a légy.. van egy 2x20 wattos verzió és egy 2x45 wattos -ez utóbbi lenne a teszt résztvevője, 3 bemenet relés bemenetválasztás, analóg max. 1dB tűrésű potméter, alulgerjesztett toroid hálózati trafó, fémmentes doboz (öntött 6mm vastag plexi)
Ja, és durván olcsó a hangzás minőséghez képest.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Nem-nem, ilyet nem játszunk.... Egyenlő feltételekről volt szó, kivételezés nincsen, nekem sem.... Amúgy szerintem akkorra még a dobozok sem lesznek készen.
Mivel a legtöbben csak január közepén kapják meg a hangszórókat, azért egy-két (3 )hét kell míg összeáll a dolog mindenkinek, nem kéne elkapkodni.
Úgy gondoltam- ha többségnek megfelel-, március eleje, közepe tájára kellene az eseményt időzíteni, így idő is lesz felkészülni, meg tényleg nem fagyban-sötétben kell utazni (és a cuccokat is utaztatni...).

Sonny fültárs is megkapja időben az erősítőmet fülelésre, szó sincs itt kivételezésről, inkább tudjad előre, mint a helyszínen derüljön ki, hogy ez neked nem tetszik. Komplex szervezést kíván az ügy, ha odacsődítünk 20 embert, akkor nem szabad hibázni
Amúgy én is március elejére gondoltam, (4. vagy 11., esetleg 18.) az erősítő ettől függetlenül lesz hamarabb Debrecenben, és ott is marad jó ideig, február idusán is meg tudod magadnál hallgatni. 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


A tesztre való jelentkezést úgy képzelem el, hogy miután rögzítettük a pontos időpontot, az avx-en lehet jelentkezni valamelyik turnusra, 4 turnust tervezek, 12h 14h 16h és 18h kezdéssel, max 5 vagy esetleg 6 résztvevő/turnus. Turnusonként kétszer hallgatjuk meg mindhárom hangsugárzót, a tesztelők kétféle értékelést adnak, a sweet pont fotelben és a mögötte álló nem pont ideális,de attól azért nem sokkal rosszabb pozícióban.   Nem több, mint 18 perc zenei anyag esetén (mondjuk 5 vagy 6 szám) 3x2x18=108 perc, plusz 5 csere (csak a megfelelő kijelölt helyre kell tenni a hangsugárzókat, és a hangszórókábelt csatlakoztatni, plusz egy átkapcsolás az elektronikán, a többi hangsugárzót meg egy rövid kábellel rövidre zárni, hogy ne nyeljenek basszust. Kéretik a hangsugárzó készítőktől olyan csatlakozót használni, ami 4mm banándugót fogad.
Így a 2 órás turnus épp tartható.
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Januárban lekerül egy erősítőm Debrecenbe, és megszervezzük, hogy dragonweed fültárs is meg tudja hallgatni a dobozaival, hogy  megfelel-e neki a teszthez. Ha nem, akkor majd elhozza az általa kiválasztott erősítőt, és az övé avval fog szólni.  

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: lacee »



Ez igaz (az illeszkedés), de ha mindenki a sajátjával akarja használni, akkor a csere-berével, meg beállításokkal elmegy az idő fele.... Egy normálisan megcsinált semleges hangú félvezetős gép szerintem nem okozhat akkora különbségeket, hogy ezen állna vagy bukna a végeredmény. Meg ha esetleg okoz is, mindegyik dobozon ugyanazt fogja okozni....
Nekem jó lesz a "Zolié"..   Én Vincent SP-997-es monoblokkokkal fogom tesztelni, építeni őket, nem hiszem, hogy az ezeknél jelentősen jobb, vagy rosszabb lehetne.
Ha 24-nél többen leszünk, azoknak majd elmeséljük mit hallottunk.... . Erre mondjuk tényleg nem gondoltam, de nem hiszem hogy annál többen összejövünk. ( )
Pedig biztos lehetsz benne,hogy több embert érdekelne.Talán jó lenne 1 kis videóanyag, valaki biztos meg tudná oldani,aztán a fórumos társak is látnának 1 kis összeállítást róla.....

Vendég

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Egy "független" erősítővel nem lenne korrektebb az összehasonlítás?
 
Ui. Szívesen mennék én is.

Eddig úgy volt, mindenki vihet erősítőt. Sonny annyit jelzett, Neki megfelel Zolié is.
Az erősítő-hangsugárzó illeszkedése egymáshoz "sorsdöntő" lehet.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Sziasztok!
 
Voltam már Zolinál, szerintem jó az a szoba.
4 alkalom * 6 fő bőven elegendő.
Legyen 5 szám, az a 30 percbe belefér.
Ott tudok lenni, természetesen segítek mindenben.
 
Januárban nyit a Hangtechnika Kft.
Beszerzést meg tudom oldani. Részletekem privátban.
 
Erősítő és forrás nekem megfelel a hiVOX-os.
Így legalább nem erősítőt tesztelünk
 
Vidéken leszek ismét, 28-a után leszek gépközelben!
Kellemes Ünnepeket Kívánok!
Egy "független" erősítővel nem lenne korrektebb az összehasonlítás? 
Ui. Szívesen mennék én is.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Tul »

Hogyan lesz limitálva a résztvevők száma? Ha többen jönnének, mint 24?

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Sziasztok!
 
Voltam már Zolinál, szerintem jó az a szoba.
4 alkalom * 6 fő bőven elegendő.
Legyen 5 szám, az a 30 percbe belefér.
Ott tudok lenni, természetesen segítek mindenben.
 
Januárban nyit a Hangtechnika Kft.
Beszerzést meg tudom oldani. Részletekem privátban.
 
Erősítő és forrás nekem megfelel a hiVOX-os.
Így legalább nem erősítőt tesztelünk
 
Vidéken leszek ismét, 28-a után leszek gépközelben!
Kellemes Ünnepeket Kívánok!

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Átraktam ide a kapcsolódó hozzászólásokat.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Fülelek Mestert pedig egyhangúan ( ) megválasztjuk Főkoordinátornak, és Eseményfelelősnek...
Na jó, ez csak poén próbált lenni, de tényleg kellene valaki (lehetőleg a tervezett helyszínen élő ember), aki valahogy megpróbálná összefogni, kézbentartani az -egyre bonyolódó- szálakat.
Nem lenne kedved elvállalni, vagy tudsz-e valakit akit erre a nemes, ámde hálátlan feladatra rá lehetne venni?
 
Az elektronikai megoldásokra is várnék(nánk) javaslatokat -reálisakat.
Mármint ami a jelforrás, tesztanyag, illetve erősítők részt illeti...

Amennyiben az általam biztosított helyen történik a hifijamboree, akkor szívesen elvállalom, egy + segítővel könnyebb lenne.
 
Az elektronika és kábelezés kérdése azért fontos, mert egyrészt a kábeldugdosás, érzékenység illesztés (fontos a közel azonos hangerő!) hibaforrás, másrészt nem egyszerű erősítő ügyben konszenzusra jutni, illetve beszerezni olyat, amivel mindhárman elégedettek lennénk. Minden hangsugárzóhoz egyedileg csatlakoztatott erősítő+hangszórókábel+ interconnect kábel teljes dugdosás mentességet -ezáltal minimális hibalehetőséget biztosítana, csak a dac kimenetét kell (relével) kapcsolni a hallgatandó cucc felé. 
Zenekiválasztás ügyben néhány kör (mindhárman Mammutmailen keresztül letölthetővé tesszük egymásnak az általunk preferált zenéket, ebből kialakul a ?percnyi teszt anyag) alatt meg tudunk egyezni, a lebonyolítás ügymenete érdekes kérdés, de ezt sem érzem problematikusnak.Jó ötlet a turnus választás, Egy kósza gondolat: 4 turnus, mindegyik 2 óra időtartamú, x fővel(max.6)12h,14h,16h,18h, előtte 9h-12h-ig elhelyezés, beállítások, esetleg mérések. kb.24 ember szavazata már valami. A 120 perc alatt kb. 3x30 percnyi zenét meg lehet hallgatni, ez épp elég komoly koncentrációs hozzáállást igényel.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


"Plusz még azon is érdemes elgondolkodni, hogy a megépíteni szándékozott modellek otthoni, lakószobai (12-22nm) környezethez, környezetben lesznek tervezve, ehhez lesznek optimalizálva, tehát a nagy terem ötlet nekem ezért is kérdéses."
Egyetértek.
"És az nem megy, hogy kis pénz, kis dobozok, kis szoba, de több turnusba szervezett meghallgatás, szavazás? Kényelmesebb is, ha kevesen hallgatnak együtt. (A 'buli' rész aztán lehetne akár együtt is.)"
Ezzel is egyetértek.
"Nekem a kis szoba, több turnus jobban tetszik."
Sonny is egyetért.
Na akkor ezt a részt megbeszéltük.
Maradjunk a 36 ezres limitnél mindnyájan. Akármilyen ügyes egy doboz, váltó, alkatrész és kábel választás, a hangszóró rá jellemző bajait (pl. torzítás) nem kompenzálja.
Szerintem a dobozok kivitele nyugodtan lehet nem 100%-os, azaz a festés/pácolás/stb hiánya nem gond, úgy sem látja hallgatás közben senki. Tényleg, támogatjátok a régebbi hozzászólásomban leírt takarási ötletemet? Az erős de vékony keretre  kifeszített textília a hangszórókereteknél is gyakran alkalmazott nylon jersey anyag.
Mi a véleményetek az elektronikai megoldásról? 

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”