Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ha mondjuk 6-9 ember hallgatja a dobozokat, akkor ahhoz hely is kell, nem lehet 15 nm-en megrendezni normálisan. Viszont a szabadon álló 13cm-es hangszórók mélyhang érzete nem valami jó, ezért célszerűbb a nagyobb hangszóróméret.
Legyen a 8 ohmos verzió a mélyközépből, nekem megfelel, a magasból meg csak 4 ohmos van, így legalább nagyobb a tekercs és nagyobb a kondenzátor is

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Mèg mindig telefonról . . A magas jò, a mèlyközèpnek első ránézésre 35 liter kellene, ymi a polcot kizárja, nsx-et javaslom, mert 15 literes monitor belefér .
...kétszer annyiba kerül... (nsx helyett nrx-et akartál írni)
nézz rá még egyszer az ajánlott mélyközépre, 15 liter is elég neki 50Hz -3dB -hez, és ha a csillapítóanyagot is beleszámítjuk, még kisebb nettó térfogat elegendő. Amúgy meg nem kéne megkötni, hogy milyen doboz lehet... vajon mi szól hozzá Sárkányos uram?

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »

A nappali 12 nm, sok bajom van az akusztikával. Irigylem Ákost, hogy a 11 nm-re megtalálta az igazit .

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Mèg mindig telefonról . . A magas jò, a mèlyközèpnek első ránézésre 35 liter kellene, ymi a polcot kizárja, nsx-et javaslom, mert 15 literes monitor belefér .

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Sokat gondolkodtam ès úgy gondolom, hogy èn is "beleállok" a kihívásba. Èn simán egy lelkes diyer vagyok. Tudom, hogy Fülelek mestert hol tudom "megfogni", szerintem az èvek alatt összegyűlt tapasztalataim alapján nem fogok szègyent vallani. Magasnak sb29rdc-t javaslom. Fülelek a neodimiumosat szereti jobban, nekem a ferrites tetszik jobban. Mèlyközèpnek 17-ből bármelyik megfelelő. Várom a részleteket
Én az olcsóbb kategóriát ajánlom, SB26STC-C000-4  magas, SB16PFC25-4 mély, a 4 hangszóró kb. 31e Ft listaáron, mindig nagyobb kihívás olcsóbb cuccokból jót készíteni 
Örülök Sonny Sanyi részvételének, háromféle megoldás ugyanarra az alapra, igazán érdekes lesz. nem egyszerű a vaktesztet megoldani, de van rá ötletem. 

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Elnézést, nem írok többet telefonról. Az utolsó mondatokat lehagyta. A vicc a közönség szavazatai voltak. Majd holnap gèpről. Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek! .

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Bocsi, èn meg telefonról írok. Jó lenne egy technikai pontozás, impedancia ès átvitel mèrès. Aztán a meghallgatás, vakteszt ès pontozás. Egy 30-70%-os arányosítás + a közönség szavazatai

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: lacee »


Sokat gondolkodtam ès úgy gondolom, hogy èn is "beleállok" a kihívásba. Èn simán egy lelkes diyer vagyok. Tudom, hogy Fülelek mestert hol tudom "megfogni", szerintem az èvek alatt összegyűlt tapasztalataim alapján nem fogok szègyent vallani. Magasnak sb29rdc-t javaslom. Fülelek a neodimiumosat szereti jobban, nekem a ferrites tetszik jobban. Mèlyközèpnek 17-ből bármelyik megfelelő. Várom a részleteket
Bíztam benne,hogy Te is beszálsz..
Ha összejön a dolog érdekes lesz nekünk szemlélőknek is az biztos.Tuti hifis csemege lesz, ilyen talán még nem is volt.....

Sonny

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Sokat gondolkodtam ès úgy gondolom, hogy èn is "beleállok" a kihívásba. Èn simán egy lelkes diyer vagyok. Tudom, hogy Fülelek mestert hol tudom "megfogni", szerintem az èvek alatt összegyűlt tapasztalataim alapján nem fogok szègyent vallani. Magasnak sb29rdc-t javaslom. Fülelek a neodimiumosat szereti jobban, nekem a ferrites tetszik jobban. Mèlyközèpnek 17-ből bármelyik megfelelő. Várom a részleteket

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Na ez már beszéd... , természetesen benne vagyok!
Ha nem haragszotok, most viszont egy pár napig pihenőben leszek (rámfér, mert az influenza is megtalált...),  szerintem Ti is tegyetek úgy, aztán folytatjuk....

Jobbulást kívánok, magam is küszködöm ugyanavval a bajjal, várom a hangszóró kiválasztást, és biztos vagyok benne, hogy aki eljön a meghallgatásra, az sok érdemi információval és garantált hallgatási élménnyel tér haza!
Boldog Karácsonyt kívánok eme topik hallgatóinak is!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Szuper ötlet! Lehetne még jelentkező...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: -KP- »

gyanítom a végeredmény két különböző, de amúgy kitűnő hangfal lesz

Online
Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »



Na ez már beszéd... , természetesen benne vagyok!
Ha nem haragszotok, most viszont egy pár napig pihenőben leszek (rámfér, mert az influenza is megtalált...),  szerintem Ti is tegyetek úgy, aztán folytatjuk....

Najazé'...
Azt hiszem, mindkét fél előtt le a kalappal, ilyet tényleg jó olvasni/látni. Reméljük összejön a dzsembori is, biztos vagyok benne, hogy a személyes találkozó hangneme és hangulata remek lesz.
Ha az alábbi beszélgetés szóban zajlik az érintett felek között, tutira nem így alakul, ebben is biztos vagyok. Írásban sok minden "félremegy"...
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

SB Acoustics hangszórókból épitett hangsugárzók tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »



De, hogy ne maradjon ez az egész téma puskaporos hordó, van egy javaslatom.
E szerint:
Megkérem a Tisztelt fórumtársakat, konszenzusos alapon -ne én legyek az aki megteszem- válasszanak két db.: egy mély, és egy magas hangszórót a reálisan megfizethető kategóriából, és ebből ki-ki  készítse el a saját elmélete, tanulmányai, tudása szerinti legjobb hangsugárzót. Bármilyen rendszerű, méretű lehet, bármilyen váltóval, alkatrészekkel, az egyetlen fix pont az azonos hangszórók.
Én -becsületszavamat adom-, hogy a T-S paraméterek megmérésén kívül, semmilyen technikai segédeszközt nem veszek igénybe az építés során, az elkészült hangdobozt fogom bemérni.
Majd, ha vállaljátok, valahol összejövünk, és meghallgatjuk, megítéljük a végeredményt. Ennél korrektebb ajánlatot nem tudok tenni, ha van érdeklődő, jelentkezzen.

Én jelentkezem erre a valóban korrekt ajánlatra. Az SB Acoustic termékeit immáron forgalmazza a Hangtechnika kft Bp-en, a Bécsi úton. Megkérem Sárkánygyom fültársat, válasszon egy mélyközép és egy magassugárzót az SB kínálatból, én is megveszem ugyanazt, és építünk egy-egy pár hangdobozt belőle. Kb. március idusán meg is lehetne ejteni az összehasonlítást, hogy hol és  mikor, az további egyeztetés tárgya. Nekem mindössze az a feltételem, hogy az általam készített hangsugárzó az általam készített erősítővel szóljon, (bármilyen eq mentesen természetesen), a másik fél szintén megválaszthatja az ő dobozához illő erősítőt, a forrás közös legyen. Szerintem sok érdeklődő lesz erre a jamboree-ra, és mindenki jól jár, mert olyan hifi élményben lesz része, ami ritkán adatik meg...
Nos?

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”