Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Lezárt
Avatar
Luc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.08.21., vas. 13:31
Értékelés: 0

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: Luc »


Köszönöm a hozzászólásokat. Hogyan tudnám ezt kideríteni? A másik baj, hogy nem csak arról van szó, hogy gyakran elmegy a hang, de az is előfordul, hogy elkezd őrülten kattogni, kiírja nagy betűkkel hogy FS 96Khz, meg DTS jelet érzékel(ne), és ezt nem is hagyja abba, amíg ki nem kapcsolom. Valamennyi idő elteltével - mondjuk másnap reggel - újra be tudom kapcsolni, és persze szól egy ideig, aztán nem szól.
A másik furcsaság ugye, hogy a az elhalkulás ideiglenesen mindig rendbe jön, ha átkapcsolom egy másik inputra, majd vissza.

Erősítőmhöz keresek sürgősen valakit, aki ránézne, jó esetben meg is csinálná. Könnyen lehet, hogy csak forrasztási hiba, de én nem értek hozzá
Az is jó, ha tudsz szervizt ajánlani, ahol foglalkoznak vele, lehetőleg nem horror áron.
Köszi

Avatar
Luc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.08.21., vas. 13:31
Értékelés: 0

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: Luc »


Köszönöm a hozzászólásokat. Hogyan tudnám ezt kideríteni?
A másik baj, hogy nem csak arról van szó, hogy gyakran elmegy a hang, de az is előfordul, hogy elkezd őrülten kattogni, kiírja nagy betűkkel hogy FS 96Khz, meg DTS jelet érzékel(ne), és ezt nem is hagyja abba, amíg ki nem kapcsolom. Valamennyi idő elteltével - mondjuk másnap reggel - újra be tudom kapcsolni, és persze szól egy ideig, aztán nem szól.
A másik furcsaság ugye, hogy a az elhalkulás ideiglenesen mindig rendbe jön, ha átkapcsolom egy másik inputra, majd vissza.

Avatar
Luc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.08.21., vas. 13:31
Értékelés: 0

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: Luc »


Ez csak azért nem valószínű, mert ez hol szól hol nem szól. Ha valamilyen forrasztás elengedett volna, akkor egyáltalán nem szólna, nem?
:lol!:

Avatar
gottfriedg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.01.15., vas. 12:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Tatabánya

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: gottfriedg »


Hali!
 
Lehet,hogy tényleg elszállt valami,de az is lehet,hogy csak 1-2 forrasztás engedett el.Az egyik ismerősöm egy Onkyo erősítővel járt így(kb5 éves a vas).Nem igazán jött ki a gépből hang és ,mint végül kiderült a DSP paneljén engedett el néhény forrasztás,talán pont a DSP procinál,már nem emlékszem pontosan,de az átforrasztás megszüntette a hibákat.Hidd el a szórakoztató elektronikai termékeknél az előírt követelmény a gyártóknak az az,hogy működjön a termék (legalább is 3 napnál mindenképpen tovább),és ennyi.Ha ezen felül teljesít a gyártó,akkor az csak azért lehet,mert nem akarja elbukni a vevőit.
TV: Panasonic TH37PV7 AVR: H/K AVR4550 DVD: Yamaha DVD-S550 with Itepe v10/Bearing firmware Front: Polkaudio RTi6 Center: Polkaudio CSi5 Surround: Celestion F15 SUB: Clarus ALU sub

Avatar
Luc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.08.21., vas. 13:31
Értékelés: 0

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: Luc »


Ha valakit érdekel a AutoHifiStudio (Kenwood hivatalos forgalmazója) ajánlott egy szervizt, ahol foglalkoznak Kenwood erősítők szervizelésével.
 
Budapest, III. kerület Kis Korona u. 2.
Telefonszám: 2500 984
 
Beszélgettem a szervizessel, sajnos nem mondott sok biztató dolgot. Valószínűleg az interface vezérlő (?) adta be a kulcsot. Mivel annak az ára majdnem a készülék eredeti árának a felébe kerülne, ezért valószínűleg újat fogok venni.
 
Más. Én eddig nem tudtam róla, de ha számítógéppel kötitek össze az erősítőt, akkor tartózkodjatok a koaxiális kábeltől, mert olyan feszeket képes küldeni az erősítőbe, amitől az bead(hat)ja a kulcsot. Lehet, hogy ezt csak én nem tudtam, de mindig tanul az ember valami újat.
 
Szóval érdemes optikai kábelt használni...

Avatar
Luc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.08.21., vas. 13:31
Értékelés: 0

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: Luc »


Ma este teljesen megőrült az erősítőm. Kiírja, hogy FS 96Khz, a digitális bemeneten DTS kódolású hangot akar észlelni, ami persze kizárt. Ugyanezt csinálja akkor is, ha nincs is bedugva semmi a digitális bemenetre.
Azt hiszem tényleg eljött az ideje, hogy elvigyem valami szervízbe.
 
Kérlek ajánljatok egy megbízható szervizt valahol Budapesten. Szeretnék újra zenét hallgatni, köszi.

Avatar
Luc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.08.21., vas. 13:31
Értékelés: 0

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: Luc »


A kenwood.hu Webshopban lehet kapni Hi-Fi termékeket is. Bár nem beszéltem velük, de a cég nevén kívül semmi nem bizonyítja, hogy csak autóhifivel foglalkoznának.
:lol!:
Tegnap analóg bemenetről hajtva tökéletesen ment a zene. Bár miután vége lett, egy bekapcsoláskor jellemző kattanó hangot kiadott magából, csak úgy. További vizsgálatokra van még szükség.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Az elállítgatós dolog kizárt, hozzá sem nyúltam a ki-bekapcsoláson kívül, és úgy kezdett el rakoncátlankodni.Eszembe se jutott magam hozzányúlni, csak jó műszerészt sem ismerek, akihez elvihetném.

Egy áramszünet vagy hasonló váratlan hatás még resetelhette is a beállításokat.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Igazgattam kicsit a gépből kijövő kábelt, kisebb mozgatásra rögtön elveszítette a jelet. Könnyen lehet tehát, hogy a kábellel van a probléma, de ez még mindig nem ad magyarázatot arra, hogy miért csinálja ugyanezt optikai kapcsolat esetén is. Ha az a kábel is rossz, akkor komolyan a fejemet fogom a falba verni, hogy ekkora hülye vagyok :lol!:
 
Úgyhogy most tesztelgetek, aztán majd meglátjuk. Közben megtaláltam a Kenwood hivatalos forgalmazóját, ha mégis rossz szerintem oda fogom vinni.

Az engem is érdekelne, hogy ki a forgalmazó... a kenwood.hu-n megadott forgalamzó csak autóhifivel foglalkozik.
A kábelek könnyen megtörnek a csatlakozóknál, az optikait meg nem is szabad meghajtani, max 10 cm-es átmérőjű ívben. Mivel az optikai szál nem sodrat, egyszerűen elreped, ha derékszögben megtörik valahol.
Az egyik kollégám most vett Yamaha erősítőt és M.N.C. optikai kábelt a DVD felvevőjéhez. A Yami CD bemenetén nem működött az átvitel, csak a másik optikai csatin, ami őt bosszantotta, hogy már újonnan rossz a készüléke, meg ha vesz egy lejátszót, azt már nem tudja optikaival rákötni (a koax bemeneten a PC van). Dugdosás közben észrevette, hogy az M.N.C. (1490 Ft) optikai kábel egyik végén a kiálló szál rövidebb, mint a másikon. Mondtam neki, hogy fordítsa meg, mert lehet, hogy a Yami CD feliratú bemenetén a fogadó szál picivel hátrébb van és már nem viszi át a jelet. Megfordította és most már működik. A gagyi optikai kábel az egyik aljzathoz még éppen jó volt, a másikhoz már pont nem.
Az optikai kábelnél még a porosodás is ronthatja az átvitelt.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Luc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.08.21., vas. 13:31
Értékelés: 0

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: Luc »


Igazgattam kicsit a gépből kijövő kábelt, kisebb mozgatásra rögtön elveszítette a jelet. Könnyen lehet tehát, hogy a kábellel van a probléma, de ez még mindig nem ad magyarázatot arra, hogy miért csinálja ugyanezt optikai kapcsolat esetén is. Ha az a kábel is rossz, akkor komolyan a fejemet fogom a falba verni, hogy ekkora hülye vagyok
:lol!:
 
Úgyhogy most tesztelgetek, aztán majd meglátjuk. Közben megtaláltam a Kenwood hivatalos forgalmazóját, ha mégis rossz szerintem oda fogom vinni.

Avatar
Luc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.08.21., vas. 13:31
Értékelés: 0

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: Luc »


Köszi a segítséget.
Az elállítgatós dolog kizárt, hozzá sem nyúltam a ki-bekapcsoláson kívül, és úgy kezdett el rakoncátlankodni.
Eszembe se jutott magam hozzányúlni, csak jó műszerészt sem ismerek, akihez elvihetném. Fontos nekem, hogy megbízható helyre vigyem, tudom, hogy egy nagy szám erősítő ez, de nekem fontos:)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A helyzet azóta sem változott, sőt..Most már nem is igen akar megszólalni a cucc. Egy dvd játékossal analóg kábellel összekötve szólal meg egyedül, de akkor is csak -20 dB környékén, még -0-nál is tök halk. Valami nyilvánvalóan tönkrement benne, de mivel nem értek hozzá, elképzelésem sincs, hogy mi lehet a baja.
Kérem valaki segítsen.
Köszönöm

Nézd meg a jelszinteket, lehet, hogy el van tekergetve valami.
A jelszinteket (dB) csatornánként külön lehet állítgatni, így lehet kiegyenlíteni a hangzást, gyakorlatilag egy 5 csatornás balansz. Nézd meg, hogy a dB-ek nincsenek-e nagyon mínuszba tekerve.
Ezen kívül le lehet még ellenőrizni néhány dolgot, pl. nincs-e valami éjszakai vagy mute funkció bekapcsolva, a használt digitális bemenet a DVD-hez van-e hozzárendelve, impedancia (4 ohm - 8 ohm) beállítás (ha van ilyen) rendben van-e, vezetékek csatlakozása, érintkezése, equalizer beállítás (ha van), DSP vagy egyéb térhatás-program nem zavar-e be, a hangfalakra vonatkozó small/large beállítások rendben vannak-e, stb.
Ha a csatornánkénti jelszint vagy az equalizeren a jelszint le van tekerve, akkor ne csodálkozz, hogy nem szól a cuccos.
Esetleg kapcsolj sima sztereóba, a direct gomb is jó, és állapítsd meg, hogy úgy van-e hangja.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: Doky »


A helyzet azóta sem változott, sőt..Most már nem is igen akar megszólalni a cucc. Egy dvd játékossal analóg kábellel összekötve szólal meg egyedül, de akkor is csak -20 dB környékén, még -0-nál is tök halk. Valami nyilvánvalóan tönkrement benne, de mivel nem értek hozzá, elképzelésem sincs, hogy mi lehet a baja.
Kérem valaki segítsen.
Köszönöm

El kell vinni műszerészhez mert ha otthon neki állsz gányolni akkor nagy esélyed van hogy kuka 1 az 1-ben...
 
Jó pár dolog lehet a probléma.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Luc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.08.21., vas. 13:31
Értékelés: 0

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: Luc »


A helyzet azóta sem változott, sőt..Most már nem is igen akar megszólalni a cucc. Egy dvd játékossal analóg kábellel összekötve szólal meg egyedül, de akkor is csak -20 dB környékén, még -0-nál is tök halk.
Valami nyilvánvalóan tönkrement benne, de mivel nem értek hozzá, elképzelésem sincs, hogy mi lehet a baja.
Kérem valaki segítsen.
Köszönöm

Avatar
Luc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.08.21., vas. 13:31
Értékelés: 0

Kenwood - KRF-V4070D erősítő

Hozzászólás Szerző: Luc »


Az alábbi problémában szeretnék segítséget kérni:
Körülbelül 2 éves, címben szereplő erősítőmön bizonyos időközönként elmegy a hang, az erősítő maga nem kapcsol ki, csak nem szól. A számítógép alaplapi hangkártyájával vettem észre először, ami egy koax kábellel van digitálisan összekötve az erősítővel, de miután tegnap a dvd játékossal is elment a hang, biztossá vált, hogy az erősítővel van valami probléma. De mi?
Hogy lehetne ezt kideríteni? Tud valaki megbízható szervizt ajánlani?
 
A segítséget előre is köszönöm.
András

Lezárt

Vissza: “Szervízek”