Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Denon AVR-1801 magától kikapcsol

Lezárt
Avatar
mukka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.11.07., vas. 15:54
Értékelés: 0

Denon AVR-1801 magától kikapcsol

Hozzászólás Szerző: mukka »


ejhajj, elnezest, Urak!
 
temakovetest allitottam be, es csak az elso hozzaszolasrol kaptam emailt (utana meg szegyenszemre megfeledkeztem arrol is, mert a problema elmult).
 
Igazsag szerint a bekotest piszkaltam, es azota nem all fenn a problema. azert is volt fura amikor elojott, mert a konfiguracioban nem valtozott semmi (se a legterben )
 
Egyebkent valoban nincs tul sok legter az erosito felett. Minimum mennyit kellene hagyni?
 
koszi a tippet egyebkent.

Avatar
davidka33
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 825
Csatlakozott: 2009.11.25., szer. 12:41
Értékelés: 366

Denon AVR-1801 magától kikapcsol

Hozzászólás Szerző: davidka33 »


A Barátunk megfeledkezett a topic-ról...
 
Így nem tudjuk meg mi (volt) a baj!

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Denon AVR-1801 magától kikapcsol

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Eszerint az oldal szerint az erősítőd adatait 8 ohmos terhelésre adták meg. A Wharfedale 8.3 dobozaid 6 ohmosak, ami miatt lehetséges, hogy nagyobb hangerőn a kisebb terhelés miatti nagyobb áramerősség következtében (P=I2*R) a készülék védelme tilt le. Esetleg próbálj kölcsön szerezni 8 Ohmos dobozokat és azokat az adott hangerőn járatni, vagy tegyél a készülék tetejére ideiglenesen egy 12cm-es ventilátort. Apropó, van elegendő szabad légtér az erősítő felett?
Persze lehet hardveres gond is, de elsőre nem árt kizárni a júzer-faktort.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Vendég

Denon AVR-1801 magától kikapcsol

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Persze az is lehet, de jobb elsőbb a könnyebb oldalát ellenőrizni, mintsem egyből szétszedni...

Avatar
davidka33
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 825
Csatlakozott: 2009.11.25., szer. 12:41
Értékelés: 366

Denon AVR-1801 magától kikapcsol

Hozzászólás Szerző: davidka33 »


Ha eddig szépen működött, akkor nem valószínű hogy a bekötéssel van a gond...
Ha nem kap bemeneti jelet akkor is kikapcsol?
Szerintem inkább valamelyik félvezető (tranzisztor vagy akár dióda is) okozhat ilyesmit. Bizonyos szintig dolgozik rendesen, aztán "átüt", a védelem meg lelövi...
Én régebben jártam így egy végfokkal. Kiszedegettem minden alkatrészt, bemértem és minden jó volt. Mégis egy bizonyos hangerő után elkezdett búgni mint az állat. (nem volt védelem)
Aztán egyesével elkezdtem kicserélgetni az alkatrészeket, míg egyszercsak egy dióda csere után megszűnt a hiba! (kiszerelve a diódát ismét mértem és tökéletesnek tűnt....)
 
Egyébként ezeknél lehet más gond is... mondjuk processzor meghülyül...
Ha jól tudom a Denon-nál újra lehet indítani a procit! Próbáltad már? Asszem valamelyik 2 gombot kell egyszerre megnyomni!

Vendég

Denon AVR-1801 magától kikapcsol

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sanda gyanúm h itt valami nagyon el van baxva a bekötéssel, és ez miatt kapcsol ki a védelmi relé...Zárlat lehet valahol...Javaslom a teljes kikapcsolást, kábelek kihuzogatását, és újra figyelmesen bekötni mindent...Úgy a rendszerben , és a hangfalak felől is...

Avatar
mukka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.11.07., vas. 15:54
Értékelés: 0

Denon AVR-1801 magától kikapcsol

Hozzászólás Szerző: mukka »


Sziasztok!
 
Van egy ilyen erositom, ami eddig nagyon szepen mukodott.
 
kovetkezok vannak rakotve:
 
Wharfedale WH-2 Házimozi Háttérsugárzó (pár)
Wharfedale CS-10 center
Wharfedale 8.3 front
 
namost elojott egy olyan, hogy ha adott volumenel feljebb kell vennem, akkor leveri a magat standbyba.
 
bekapcsolom, ismet kilovi magat. lejjebb veszem a hangerot: mukodik.
 
optikai es rca bemenetrol is csinalja, stereo, dts, dolby digital modokban is.
 
van valakinek valami otlete?

Lezárt

Vissza: “Szervízek”