Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SERVICE TOPIK

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: Tami »


... de hogy a fészkes fenében van, hogy videón nem tudom behangolni egy-két tv adást? upc és a mezzo nem bír bejönni, mióta újra van(vmi tartalék csatornára tették).
- mert a ktv szolgaltato nem tartja be a szabvany csatorna rasztertavolsagot.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: blakey »

Nem vészes, kb 2 perc alat megtalálod.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: GTomi »


igazából nem, de hogy a fészkes fenében van, hogy videón nem tudom behangolni egy-két tv adást? upc és a mezzo nem bír bejönni, mióta újra van(vmi tartalék csatornára tették).
Finomhangolással (elég sokáig nyomva tartani) be tudod állítani, nekem is csak úgy sikerült, ráadásul letöltötte az író a cuccokat és a upc-nél elakadt. A videó szintén és mindkettô pana.

sejtettem, hogy finomhangolás lesz a vége, de akkor baromi sok türelem kell hozzá
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: blakey »


igazából nem, de hogy a fészkes fenében van, hogy videón nem tudom behangolni egy-két tv adást? upc és a mezzo nem bír bejönni, mióta újra van(vmi tartalék csatornára tették).
Finomhangolással (elég sokáig nyomva tartani) be tudod állítani, nekem is csak úgy sikerült, ráadásul letöltötte az író a cuccokat és a upc-nél elakadt. A videó szintén és mindkettô pana.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: GTomi »

igazából nem, de hogy a fészkes fenében van, hogy videón nem tudom behangolni egy-két tv adást? upc és a mezzo nem bír bejönni, mióta újra van(vmi tartalék csatornára tették).
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Tiszta szesz + fültisztító vatta. 
 
Köszi! Egy próbát megér. Szesznek Whisky jó lesz?

de csak a tisztítás után
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: Acme »


Tiszta szesz + fültisztító vatta. 
 
Köszi! Egy próbát megér. Szesznek Whisky jó lesz?
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: Posza »


Tiszta szesz + fültisztító vatta.
Azért a tiszta alkoholllal óvatosan! Az optikák általában műanyagból vannak, némelyik erős alkohollal való tisztítástól bemattul. Gyengébb alkohol-tartalom OK, pl: ablaktisztító.

Nálam eddig még bevált, jónéhány ismerősöm lejátszóját tisztítottam vele. Csak egy másodpercre kell rajtahagyni, aztán a vatta másik(tiszta) felével szárazra törölni. Legtöbbször a cigarettafüst a bűnös, és csak ritkább esetben a por. A cigifüst láthatatlan filmréteget képez a lencsén. Mindazonáltal nem állítom, hogy pl. a Clint nem elég jó.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Tiszta szesz + fültisztító vatta.
Azért a tiszta alkoholllal óvatosan! Az optikák általában műanyagból vannak, némelyik erős alkohollal való tisztítástól bemattul. Gyengébb alkohol-tartalom OK, pl: ablaktisztító.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: Posza »


Hali! 
Pio 106D DVD-RW meghajtó vacakol a lemezek olvasásával; úgy csinál mintha üres lemezt raknék be (gyári DVD-nél és írottnál is). Nem mindig.
 
Kuka?

Tiszta szesz + fültisztító vatta.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
OLED
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2006.08.31., csüt. 10:41
Értékelés: 94

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: OLED »


Hali! 
Pio 106D DVD-RW meghajtó vacakol a lemezek olvasásával; úgy csinál mintha üres lemezt raknék be (gyári DVD-nél és írottnál is). Nem mindig.
 
Kuka?

Próbáld megtisztítani az optikát!
PC: GigabyteB550M K, Ryzen5600G, 32GBKingstonDDR4, 9.5TB HDD
Tv: TCL85C735, PC
HANG: FractalDesign HTPC, USB if: Musician Pisces, DAC: LOXJIED40PRO, Amplifier: KrellKAV400xi, Front: DIY TL, Sub: DIY+RockfordFosgateP1S4-12, Hs kábel: KRELL klón, Interc. :ChosealFlagship coax
Egyéb: Pawalle tp80

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: Acme »


Hali!
 
Pio 106D DVD-RW meghajtó vacakol a lemezek olvasásával; úgy csinál mintha üres lemezt raknék be (gyári DVD-nél és írottnál is). Nem mindig.
 
Kuka?
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: qqriq »


@Tami
 
Igaz szegedi, de talán EZ ?
Esetleg a Vaterán működő példányt érdemes olcsón keresni.
El tudom képzelni, a HP szervíz költsége meghaladja a komplett használt gép árát.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


- ilyet hol tudnek beszerezni? egy HP 4L motortengelyen levo fogaskerek.hossz 11mm
atmero 0.8mm
furat 0.4mm

HP márkaszerviz?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: Tami »


- ilyet hol tudnek beszerezni? egy HP 4L motortengelyen levo fogaskerek.
hossz 11mm
atmero 0.8mm
furat 0.4mm

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Kiten
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:34
Értékelés: 0

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: Kiten »


Cseréltél elemet?
Igen, megvolt. 2x is. Lehet próbálkozom még 1et.

TV: Samsung SP46L6HX
DVD: Yamaha DVD-S1500
[ Van még cucc, csak sajna dobozban; lakásfelújítok... /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> ]

Vendég

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Cseréltél elemet?
VAn olyan amikor az elem lemerül egy szintre, hogy az infra még ad, de a kódoló IC már nem tud kódokat csinálni. Így a lámpakapcs megy, mert annak mindegy...

Avatar
Kiten
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:34
Értékelés: 0

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: Kiten »


Na problem. Elromlott a videóm. Vagyis inkább valami a IR vevőjével lehet. A táv működik, mert a lámpakapcsoló érzékeli ha nyomogatom a távot, de a videó már nem akar reagálni. Igy nem tudom beállítani időzített felvételre. Ugyanis ezért vettem... Videó amúgy működik, de ahhoz fel kell álni + menüt meg nem érem el az előlapról... :kiraly:
Ne gyertek azzal, hogy akkor állítsam be a DVD-Rt, mert ahhoz meg egyáltalán nics táv. Vagyis van most épp egy Sini-féle, de nem viszi...
Előre is köszi az 5leteket! Gondolom a takarítás nem fog orvosolni semmit...

TV: Samsung SP46L6HX
DVD: Yamaha DVD-S1500
[ Van még cucc, csak sajna dobozban; lakásfelújítok... /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> ]

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


Hasonló lista érvényes Sony kamerákra is!
Ja ja, elolvastam, és be is vagyok szarva. Van még egy HC-14-es kiskamerám, szintén a veszélyeztetett szériából, de ez hagyán, mert van még egy kütyüm amiből élek és az is szerepel a felsoroltak közt (PD-150P). Most izgulhatok mikor szarik be.
 
Egyébként elmondták, hogy ott cseszte el a Sony, hogy egyes daraboknál kisebb hűtőbordákat szereltek a szenzorokra, mint kéne.

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


Én 2x voltam a Kárpát utcai szervízben, nem volt problémám, a második alkalommal nagyon rendes embert sikerült kifogni, egy video alkatrész kellett, és 15e helyett (uj ár) kaptam tőle 3000-ért picit használtat... Azt mondta, hogy egy (fogaskerék+kuplung) ilyen alkatrészért nem fog senki egy komplett gép árát othagyni és milyen igaza volt :kiraly:

No, én is a Sonex-hez vittem, de a 18. kerületi kirendeltségbe. Már telefonon is nagyon szimpik voltak, és saját maguktól tettek esküt arra, hogy nem lesz összekarcolva a gép! (azért várjuk ki a végét.. )

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Pár napja belinkelte valaki a shoutboxban (isten áldja ) eme hivatalos közleményét a SONY-nak. Elolvastam a listát és látom, hogy az én 717-em is szerepel a listában...

Hasonló lista érvényes Sony kamerákra is!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A budapesti címekkel kapcsolatban van valakinek tippje melyiket válasszam? 


Én 2x voltam a Kárpát utcai szervízben, nem volt problémám, a második alkalommal nagyon rendes embert sikerült kifogni, egy video alkatrész kellett, és 15e helyett (uj ár) kaptam tőle 3000-ért picit használtat...
Azt mondta, hogy egy (fogaskerék+kuplung) ilyen alkatrészért nem fog senki egy komplett gép árát othagyni :kiraly: és milyen igaza volt

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


Pár napja belinkelte valaki a shoutboxban (isten áldja ) eme hivatalos közleményét a SONY-nak. Elolvastam a listát és látom, hogy az én 717-em is szerepel a listában...
 
Erre ma jön a mikulás( ), és gondoltam lefotózom a a csomagot, amit hozott nekem. :kiraly: Erre se kép se.. kép, pont az a szitu ami a felhívásban van.
 
Annyi pozitívum van a dologban, hogy garancián túl, ingyen javítják a cuccost, de nem tudom, hogy az ott felsorolt szervízek közül melyik az, ahol szépen dolgoznak. Értem ezalatt, hogy pl. nem szétkarcolt állapotban kapom vissza a gépet javítás után. A budapesti címekkel kapcsolatban van valakinek tippje melyiket válasszam?
 
Köszike!

Avatar
Analizer
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2005.12.07., szer. 01:37
Értékelés: 0

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: Analizer »


SONY DVP-NS36 valamelyik akciós újságban most 16 ezer. Ennyiért jó vétel.
És márkahű maradhatsz

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

SERVICE TOPIK

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Amikor megdöglött az első kamerám, az elektrONline fórumán meghirdettem, hogy ingyen odaadom annak a műszerésznek, aki hajlandó értejönni. 1 héten belül jött érte egy szerelő.
Pénzért nem lehet eladni, még alkatrésznek sem, a szerelők sem adnak érte semmit, ugyanis ez újabban már veszélyes hulladéknak számít, amit ők biztosan nem gyűjtenek.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Lezárt

Vissza: “Szervízek”