Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi-projektorral

Avatar
item00
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:04
Értékelés: 1

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: item00 »


Szerintem a 720p-s projik bőven elegendőek! Én most cseréltem egy
Epson TW-700-as vetítőre és azt kell hogy mondjam nagyon odaver!
 
Van elég HD-s anyagom a teszteléshez és nyugodt szivvel mondhatom hogy überbrutál a kép! (éles kép természetes szinek, kiváló kontraszt)
 
Szal nem is gondolkodtam 1080P-s vetítőn, mert annyit nem ér amennyit elkérnek érte!
 

TV: SAMSUNG S95B QD OLED
Házimozi: Denon 2400H Atmos - Oppo UDP-203 - Focal SIB EVO DOLBY ATMOS 5.1.2
Sztereó 1: Pioneer A-50DA - Mac Studio - ifi iPurifier2 - HQ Player 4 - AQ USB - RME ADI-2 DAC FS - MDR-1AM2
Sztereo 2: Oehlbach XXL® MASTERCLOCK - AQ USB - KORG DS-DAC-10R 1bit DSD ADC/DAC

Avatar
Bartek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.01.09., szer. 19:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Bartek »


HD projektorhoz HD anyag is kell. Egyenlőre még kevés van belőle. A DVD  képhez meg elég a 720p-re felkonvertálás. Keress értékesítőt ahol mindkettő egy más után kipróbálhatod és hasonlitsd össze.
hátööö... van azért, csak ugye oda kell találni hozzá, ha nem jössz, szedlek alapon...

sajnos ezen a területen nem mozgok otthonosan

Sztereo I: Jungson Moon Harbor CD, CAV A12, CAV MD II, Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Sztereo II: Jungson Hedo CD, Jungson Hedo WG200, CAV MDI,CAV kábelek
Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Hazimozi: Onkyo DV-SP504, Onkyo TX SR875, Swans F3BF frontok+center+F3BR hatterek+Swans Szub60+Sony AW15 projektor+Bydium vaszon+XBOX360+CAV kabelek...

Avatar
avman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2006.08.15., kedd 17:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: avman »


HD projektorhoz HD anyag is kell. Egyenlőre még kevés van belőle. A DVD képhez meg elég a 720p-re felkonvertálás. Keress értékesítőt ahol mindkettő egy más után kipróbálhatod és hasonlitsd össze.
hátööö... van azért, csak ugye oda kell találni hozzá, ha nem jössz, szedlek alapon...
Hobbi szinten űzöm a filmfikázást itt.

Avatar
Bartek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.01.09., szer. 19:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Bartek »


mondjuk látszik hogy találkozom még nem volt semmilyne projival kivéve a mozit mert akárhányszor beleolvasok Reáék Pana 2000 tesztjébe mindig eldöntöm hogy ő kell nekem, pedig aztán csak az olvasottak alapján döntök   
HD projektorhoz HD anyag is kell. Egyenlőre még kevés van belőle. A DVD képhez meg elég a 720p-re felkonvertálás. Keress értékesítőt ahol mindkettő egy más után kipróbálhatod és hasonlitsd össze.

aha igen nekem is ez a fő dilemmám, hogy végül minek full hd ha egyszer ugysincs hd anyagom, sima dvd vel a hd vetitő sem okosabb ha igaz... inkább az a helyzet, hogy ha megnézek egy pana 2000 vagy Hd 80 árat meg pl egy jobb 720ps Mitsu 3100 árat ott már csak két kilo a difi az meg nem olyan sok sztem... ha duplája lenne akkor elgondolkodtatobb lenne a dolog

Sztereo I: Jungson Moon Harbor CD, CAV A12, CAV MD II, Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Sztereo II: Jungson Hedo CD, Jungson Hedo WG200, CAV MDI,CAV kábelek
Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Hazimozi: Onkyo DV-SP504, Onkyo TX SR875, Swans F3BF frontok+center+F3BR hatterek+Swans Szub60+Sony AW15 projektor+Bydium vaszon+XBOX360+CAV kabelek...

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


mondjuk látszik hogy találkozom még nem volt semmilyne projival kivéve a mozit mert akárhányszor beleolvasok Reáék Pana 2000 tesztjébe mindig eldöntöm hogy ő kell nekem, pedig aztán csak az olvasottak alapján döntök
HD projektorhoz HD anyag is kell. Egyenlőre még kevés van belőle. A DVD képhez meg elég a 720p-re felkonvertálás. Keress értékesítőt ahol mindkettő egy más után kipróbálhatod és hasonlitsd össze.

ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


na most néztem a HD80 ra egy próbát szemközti fallal való elhelyezésre és ott 5,5 méteres vetítési távból 139 cmes magasság jött ki 284 es átlóval ami már sztem nekem tul nagy 3,5 méteres nézési pozicióból sztem de gondolom azért irtad 106 osra a 150 cmert maxban mert a vászon nem teljesen megvetített?.... (bár az is igaz, hogy az akkor 2,5 méter széles lenne ami közel van a thx szabványhoz ha igaz ami talán 3 méterről min 1,94es szélességet ír elő...) talán nekem ekkora mégsem kéne, moziban is általában ha tehetem leghátulra ülök... nem akarom kapkodni a fejem
Nekem otthon 4m a bemutatóteremben 4-5m-re van a vászontól a nézési pozició. Ilyen távolságról a 106" még jó de én nem tennék nagyobbat nekem se szempont az IMAX filing szeretem ha a látószögem kényelmesen alkalmazkodik a vetített képhez. 3,5m-ről én is a kissebb méretet ajánlom. A 106"-t úgy ajánlottam, hogy a szoba belmagasságához és a nézési távolsághoz maximum méret. A 106" 16:9-ben kb. 240x140 ha a menyezetre fogatod a tokot (kb.10cm+5cm fekete vászomszél) 220-160=60centid marad a földig oda elfér egy lapos asztal a berendezéseknek.

ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
Bartek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.01.09., szer. 19:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Bartek »

mondjuk látszik hogy találkozom még nem volt semmilyne projival kivéve a mozit mert akárhányszor beleolvasok Reáék Pana 2000 tesztjébe mindig eldöntöm hogy ő kell nekem, pedig aztán csak az olvasottak alapján döntök

Sztereo I: Jungson Moon Harbor CD, CAV A12, CAV MD II, Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Sztereo II: Jungson Hedo CD, Jungson Hedo WG200, CAV MDI,CAV kábelek
Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Hazimozi: Onkyo DV-SP504, Onkyo TX SR875, Swans F3BF frontok+center+F3BR hatterek+Swans Szub60+Sony AW15 projektor+Bydium vaszon+XBOX360+CAV kabelek...

Avatar
Bartek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.01.09., szer. 19:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Bartek »

egyébként kíváncsi lennék, hogy a mitshu 4900asa mit tudhat mert dlpben a 3100ast eléggé dicsértétek itt a forumon többen és a 4900as ugyan 3 lcds de azért full hd és a pixmániánál 483 ezer amire ha azt mondom mondjuk megjelenik előbbutobb máshol is 500 körül akkor jó kis alternativa lehetne... azt nem tudom hogy ez peson paneles és ha igen akkor még D6os vagy talán már D7? bár ahhoz meg elég olcsónak találom szóval gondolom D6 ha epson... akkor meg amiket irt balage felejtős...

Sztereo I: Jungson Moon Harbor CD, CAV A12, CAV MD II, Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Sztereo II: Jungson Hedo CD, Jungson Hedo WG200, CAV MDI,CAV kábelek
Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Hazimozi: Onkyo DV-SP504, Onkyo TX SR875, Swans F3BF frontok+center+F3BR hatterek+Swans Szub60+Sony AW15 projektor+Bydium vaszon+XBOX360+CAV kabelek...

Avatar
Bartek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.01.09., szer. 19:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Bartek »


Ennyiből igen pedáns rendszert tudsz összerakni.Projektor:
Igen csak a HD a megfelelő irány, 400-600-ba már kényelmesen belefér egy jó projektor (addig még mennek is lefele az árak) megfelelő méretű vászonnal, ami ehhez a mérethez szerintem egy 106" körüli elég. De ha megvan a vetítő, kipróbálhatod mi az a méret ami neked jó. De egyébbként egy 720p-s projektor sem avul még el egy jó darabig és feléből megúszod.
A belmagassággal nincs gond mert minél lentebb van a kép annál kényelmesebb a szemnek. Egyébként a 106"-os vászon 16:9-ben max 150 centi magas az alatt még sok minden elfér.
Ha még a hagra ráteszel 600-700 ezret akkor ne csodálkozz ha sok irigyre teszel szert az elkészülés után rövid időn belül.
 


na most néztem a HD80 ra egy próbát szemközti fallal való elhelyezésre és ott 5,5 méteres vetítési távból 139 cmes magasság jött ki 284 es átlóval ami már sztem nekem tul nagy 3,5 méteres nézési pozicióból sztem de gondolom azért irtad 106 osra a 150 cmert maxban mert a vászon nem teljesen megvetített?.... (bár az is igaz, hogy az akkor 2,5 méter széles lenne ami közel van a thx szabványhoz ha igaz ami talán 3 méterről min 1,94es szélességet ír elő...) talán nekem ekkora mégsem kéne, moziban is általában ha tehetem leghátulra ülök... nem akarom kapkodni a fejem

Sztereo I: Jungson Moon Harbor CD, CAV A12, CAV MD II, Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Sztereo II: Jungson Hedo CD, Jungson Hedo WG200, CAV MDI,CAV kábelek
Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Hazimozi: Onkyo DV-SP504, Onkyo TX SR875, Swans F3BF frontok+center+F3BR hatterek+Swans Szub60+Sony AW15 projektor+Bydium vaszon+XBOX360+CAV kabelek...

Avatar
Bartek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.01.09., szer. 19:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Bartek »



Hát ha hangra a terv egy 1086 vagy AM8 meg MD II frontok aztán remélem Béla megtalálja a hozzájuk illo centert meg háttereket is amig kint lesz..... de ez még változhat csak a multkori szegedi hallgatozásom tapasztalata alapján eddig ez a terv (te is akkor voltál ott elvileg mikor éb Kétbé) szóval a hang az már körvonalazodik csak a kép képlékeny még nagyon..... de költözésig még van idöm agyalni meg válogatni

Nem rossz az elgondolásod hangban. Az MD-II szuper hangú páros, szerintem sok páros mellé oda tehetnénk és kevés tudná legyűrni. Nem véletlenül nem írtam ár-érték arányt, mert az már csak plussz, hogy abban csúcs.
Szerintem a most készleten lévő hangfalak között is lelnénk az MD-II-höz megfeklelő C+S-ot. Akár a SWANS 3.2 sorround kiegészítőit.
Az erősítő választásod megint plusszos, én az A8M-et használom legtöbbször demózni, láttam már agy pár tátvamaradt szájat. A múltkor Szegeden voltam (két hétel azután amikor te is voltál) a bemutató teremben Zoli egy 2086-ost demózott el is kelt pedig ha jól emlékszem egy SACD-vel vagy töbcsatornás zenével-vel próbálta nem is DVD-vel.A 1086 hasonló minőség csak picit másra hegyezve.
A projektor is hasonló eset. Nézd meg, próbáld ki. Én a 2006-os Házi-Mozi Show-n szerettem bele az enyémbe, ott láttam először működni. És azóta sem csalódtam benne pedig csak 720p-ig tud.

igen, őszintén szólva lehet, hogy éppen azért lenne nekem elég egy 720p-s mivel eddig ugyse láttam porjketor vetített képet, így pedig sztem eléggé hasra esnék egy 720pstől is meg aztán hd anyagom sincs... viszont nem is tudom ki fejtett ki korábbban, hogy egy 1080ps projit nem csak 2-3 évig tudnék még használni hanem 5-6 ami azt jelenti, hogy kb megérné a dulpa árat kifizetni egy alap 1080ps vetítőért..... ez már tényleg a ki kell probálni kategória.... inkább azt nem tudom, hogy ha nem éppen játszok vele konzollal hanem csak sima mezei dvdt nézek akkor is nyujthat valamivel többet mint egy 720ps vagy pedig ott már direkt hátrány esetleg a nagyobb felbontás a minőségi lejátszási anyag hiánya okán....

Sztereo I: Jungson Moon Harbor CD, CAV A12, CAV MD II, Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Sztereo II: Jungson Hedo CD, Jungson Hedo WG200, CAV MDI,CAV kábelek
Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Hazimozi: Onkyo DV-SP504, Onkyo TX SR875, Swans F3BF frontok+center+F3BR hatterek+Swans Szub60+Sony AW15 projektor+Bydium vaszon+XBOX360+CAV kabelek...

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »



Hát ha hangra a terv egy 1086 vagy AM8 meg MD II frontok aztán remélem Béla megtalálja a hozzájuk illo centert meg háttereket is amig kint lesz..... de ez még változhat csak a multkori szegedi hallgatozásom tapasztalata alapján eddig ez a terv (te is akkor voltál ott elvileg mikor éb Kétbé) szóval a hang az már körvonalazodik csak a kép képlékeny még nagyon..... de költözésig még van idöm agyalni meg válogatni
Nem rossz az elgondolásod hangban. Az MD-II szuper hangú páros, szerintem sok páros mellé oda tehetnénk és kevés tudná legyűrni. Nem véletlenül nem írtam ár-érték arányt, mert az már csak plussz, hogy abban csúcs.
Szerintem a most készleten lévő hangfalak között is lelnénk az MD-II-höz megfeklelő C+S-ot. Akár a SWANS 3.2 sorround kiegészítőit.
Az erősítő választásod megint plusszos, én az A8M-et használom legtöbbször demózni, láttam már agy pár tátvamaradt szájat. A múltkor Szegeden voltam (két hétel azután amikor te is voltál) a bemutató teremben Zoli egy 2086-ost demózott el is kelt pedig ha jól emlékszem egy SACD-vel vagy töbcsatornás zenével-vel próbálta nem is DVD-vel.A 1086 hasonló minőség csak picit másra hegyezve.
A projektor is hasonló eset. Nézd meg, próbáld ki. Én a 2006-os Házi-Mozi Show-n szerettem bele az enyémbe, ott láttam először működni. És azóta sem csalódtam benne pedig csak 720p-ig tud.


ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
Bartek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.01.09., szer. 19:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Bartek »


Ennyiből igen pedáns rendszert tudsz összerakni.Projektor:
Igen csak a HD a megfelelő irány, 400-600-ba már kényelmesen belefér egy jó projektor (addig még mennek is lefele az árak) megfelelő méretű vászonnal, ami ehhez a mérethez szerintem egy 106" körüli elég. De ha megvan a vetítő, kipróbálhatod mi az a méret ami neked jó. De egyébbként egy 720p-s projektor sem avul még el egy jó darabig és feléből megúszod.
A belmagassággal nincs gond mert minél lentebb van a kép annál kényelmesebb a szemnek. Egyébként a 106"-os vászon 16:9-ben max 150 centi magas az alatt még sok minden elfér.
Ha még a hagra ráteszel 600-700 ezret akkor ne csodálkozz ha sok irigyre teszel szert az elkészülés után rövid időn belül.
 


Hát ha hangra a terv egy 1086 vagy AM8 meg MD II frontok aztán remélem Béla megtalálja a hozzájuk illo centert meg háttereket is amig kint lesz..... de ez még változhat csak a multkori szegedi hallgatozásom tapasztalata alapján eddig ez a terv (te is akkor voltál ott elvileg mikor éb Kétbé) szóval a hang az már körvonalazodik csak a kép képlékeny még nagyon..... de költözésig még van idöm agyalni meg válogatni

Sztereo I: Jungson Moon Harbor CD, CAV A12, CAV MD II, Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Sztereo II: Jungson Hedo CD, Jungson Hedo WG200, CAV MDI,CAV kábelek
Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Hazimozi: Onkyo DV-SP504, Onkyo TX SR875, Swans F3BF frontok+center+F3BR hatterek+Swans Szub60+Sony AW15 projektor+Bydium vaszon+XBOX360+CAV kabelek...

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


Ennyiből igen pedáns rendszert tudsz összerakni.
Projektor:
Igen csak a HD a megfelelő irány, 400-600-ba már kényelmesen belefér egy jó projektor (addig még mennek is lefele az árak) megfelelő méretű vászonnal, ami ehhez a mérethez szerintem egy 106" körüli elég. De ha megvan a vetítő, kipróbálhatod mi az a méret ami neked jó. De egyébbként egy 720p-s projektor sem avul még el egy jó darabig és feléből megúszod.
A belmagassággal nincs gond mert minél lentebb van a kép annál kényelmesebb a szemnek. Egyébként a 106"-os vászon 16:9-ben max 150 centi magas az alatt még sok minden elfér.
Ha még a hagra ráteszel 600-700 ezret akkor ne csodálkozz ha sok irigyre teszel szert az elkészülés után rövid időn belül.
 


ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
Bartek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.01.09., szer. 19:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Bartek »


sziasztok.....
 
ugy kb két hét alatt esténként végigolvastam a 2007es topicot... okosodtam belőle elég sokat de azért van még bennem egy-két kérdés....
 
szóval egy 5,6x5,6x2,2 méteres hm szobát szeretnék csinálni... ami nem csak erre szolgálna de ez lenne a fő szempont. A szobának azért ilyen kicsi a belmagassága mert ez szuterin, ebből viszont az is kideül, hogy csak két kisméretű ablaka van, amiket viszont nem tudok rdeőnnyel sötétíteni csak valószinű függönnyel, esetleg kívülről valahogyan mivel a földszintel egy magasságban van éppen az ablak teteje.... A szoba fala most fehér de a cél érdekében ugy gondolom hogy ha nem is feketére de sötétbordóra fogom festetni...
 
Plafonkonzoltol egy kissé odzkodok, ha tehetném szemközti falról vetítetnék bár ez meg ha jól értettem az eddig olvasottakat akkor dlp projival nem lehetséges csak tükörrel? (nem biztos hogy ez tiszta de a digital 16-9 oldalon láttam képet ilyen megoldásról.
 
Eddig talán életembe egyszer-kétszer láttam pár pillanatra projis házimozis képet azt is házimozi kiállításon jó pár éve, nem vagyok sasszemű ovasva tudom mi a rainbow meg az lcdknek is a hibái de csak olvasva... nem tudom milyen egy proji ha zajos, azt sem tudom zavarna e a zaj...
 
Főleg konzollal való játékra illetve sima DVD nézésre használnám, BR anyagom még nincs persze a konzol vagy PS3 vagy XBOX 360 ez majd még kdierül de mindenképpen olyan amin van HDMI kimenet meg progressiv jelet tud......
 
igazából az egész szobára gondoltam 1-1,2 millt amiből a zene ugy kb 600-700 körül fog elvenni, a maradék 400-600 bol kéne megoldanom a projit + vásznat....
 
és itt jön a kérdés, ki mit tenne egy ilyen kis belmagasságu de egyébként nem kis helyiségbe... ne kíméljetek... elsőre azt mondom talán a dilemmám nem is az LCD vagy DLP )bár az elhelyezés miatt ez sem mindegy) hanem hogy 720p vagy 1080p?.... mivel 1080pben csak a jaátékok mennének.... és ugye mekkora legyen a vászon? mekkora a vetített kép?... vetíteni pont oda tudnék ahol van a két kis ablak szoval ott lenne a vászon de a vászon alja a kis belmagasság miatt éppen szemmagasságnál kezdődhetne ami talán ideális azok alapján amit olvastam... tehát mondjuk 70-80 cmnél.... feljebb nem nagyon megy... a nézési távolság meg ugy gonodolom, hogy kb 3,5 méterről lenne....
 
szóval várok ha nem kérek tul nagyot konkrét elképzeléseket vetitő típusra... bennem eddig hd80 pana 2000 esetleg hd73 tw700 AW15 fogalmazódott meg
 
viszont az is igaz, hogy a vásárlás csak nyár elején lesz, szóval lehet addigra érdekes lehet pl a VW 40 is de most nem is csak a konkrét típusok miatt irok, hanem véleményekre vagyok kíváncsi hogy ilyen kis belmagasságu szobába mit hogy érdemes, mire kell odafigyelni..?

 
 
üdv: Csaba

Sztereo I: Jungson Moon Harbor CD, CAV A12, CAV MD II, Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Sztereo II: Jungson Hedo CD, Jungson Hedo WG200, CAV MDI,CAV kábelek
Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Hazimozi: Onkyo DV-SP504, Onkyo TX SR875, Swans F3BF frontok+center+F3BR hatterek+Swans Szub60+Sony AW15 projektor+Bydium vaszon+XBOX360+CAV kabelek...

Avatar
adaptive
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2004.12.26., vas. 10:27
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: adaptive »


Adaptive: leírnád, hol vetted az izzót és milyen módon?
http://www.bhphotovideo.com/
 
Itt találtam rá baromi olcsón.
VISA/Mastercardos fizetés, választható a postázás módja (Fedex, UPS, sima posta), bejön, elvámolják és kihozzák.
Még mindig jobban megéri mint itthon kereskedőtől megrendelni.
.tv. Samsung LE-32R82 | .projector. Sony VPL-HS50 | .dvd. Pioneer DV-575A black | .soundcard. E-MU 1212m | .interconnect. Neotech KHS-154 SPC | .preamp. Pioneer C-90 Reference Control Amplifier | .power amp. Pioneer M-90 Reference Stereo Amplifier | .speaker cables. Neotech NS-241260 UP-OCC (bi-wired) | .front. Infinity Renaissance 90 | .components stand. Söund Arts MA4003/S

Avatar
SzaboZE
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2005.01.06., csüt. 21:16
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: SzaboZE »


Esetleg ki mit tud az izzók paramétereiről, mekkora feszültségen üzemelnek, ez szabványos-e mindenkinél vagy eltérő?
Én úgy gondolom, hogy ez gyártónként eltérő, emiatt is lehet ennyiféle lámpát kapni. Ami biztos, hogy kapcsoló üzemű a tápegységük.

Találkoztam mostanában pár projektorral és az izzók érdekes módon hasonlóak voltak bennük. Vicces, de egyikben megy is a másik izzója :-O. Persze a fény és a kontraszt nem tökéletes, de ez arra enged következtetni, hogy azért nem mindenki más feszültségeket használ.

Avatar
SzaboZE
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2005.01.06., csüt. 21:16
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: SzaboZE »

Adaptive: leírnád, hol vetted az izzót és milyen módon?

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Pelican »


OFFTOPIC:
Elnezest kerek a nem idevalo hozzaszolasert, de talan itt megfordul olyan, aki tud segiteni. Szukseg lenne itt egy 4x3 meteres LED kijelzore, ami kb. 3m magasra lenne felszerelve es reklamok mennenek rajta. A nezesi tavolsag kb. 6-7 metertol kezdodne. Otthon kehet iyet kapni? Hol kezdjek keresgelni? Esetleg ha valaki be tud ilyet szerezni, akkor kuldhet rogton arajanlatot is a cimemre. Namibiai szallitassal kellene, de ez nem gond, mert van itt DHL meg a tobbi nagy csomagkuldo is. Surgos a dolog, bo ket heten belul le kellene bonyolitani.
Elore is koszi a segitseget, es megegyszer bocs az offtopikert.
Udv, Pelican

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
adaptive
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2004.12.26., vas. 10:27
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: adaptive »


Na, kis két hónapos szünet után megrendeltem az új izzót a VPL-HS50-emhez.
 
USA-ból rendeltem, 269 USD + 71 USD shipping (UPS).
Azért még így is megállt az egész 60 ezer Ft alatt, máshol meg több mint bruttó 100.000 Ft-os árajánlatot kaptam
 
UPS marha gyorsan, 3 nap alatt kihozta, csak a vámügyintézés húzódott el az én hibámból. Big up nekik
 
Gyors csere után következett a teszt, Star Wars Episode III 1080p-vel. Hát gyerekek letettem a hajam Az új izzó ECO módban olyan kontrasztot produkál, mint a régi full high-ban, mindennel feltolva. Egyébként még kiszerelve összehasonlítottam a kettőt, a régi már eléggé be volt pókhálósodva, repedezve (hátul, a "parabola" részénél). Az új High Contrast vásznammal karöltve tényleg döbbenet, nagyon elégedett vagyok.
A régit izzó valószínűleg az én hibámból ment tönkre, gyakori, egymás utáni ki-be kapcsolgatás miatt - tehát mindenki óvakodjon ettől Amikor mozizni akartok, kapcsoljátok be, menjen amig mennie kell, aztán kapcsoljátok ki.
.tv. Samsung LE-32R82 | .projector. Sony VPL-HS50 | .dvd. Pioneer DV-575A black | .soundcard. E-MU 1212m | .interconnect. Neotech KHS-154 SPC | .preamp. Pioneer C-90 Reference Control Amplifier | .power amp. Pioneer M-90 Reference Stereo Amplifier | .speaker cables. Neotech NS-241260 UP-OCC (bi-wired) | .front. Infinity Renaissance 90 | .components stand. Söund Arts MA4003/S

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: momba »


Hogyan a legjobb az izzónak, ha kevesebbet kapcsoljuk ki-be és így sokat megy vagy ha minden alkalommal lekapcsolom ha lehet akár fél órára is?
Egy bekapcsolás 30-60 percet vesz el a lámpa élettartamából, magyarán 30 percén rövidebb időre nem szabad kikapcsolni, 60 percnél hosszabbra viszont már érdemes!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
tavimano
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2006.01.01., vas. 12:09
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: tavimano »


Esetleg ki mit tud az izzók paramétereiről, mekkora feszültségen üzemelnek, ez szabványos-e mindenkinél vagy eltérő?
Én úgy gondolom, hogy ez gyártónként eltérő, emiatt is lehet ennyiféle lámpát kapni. Ami biztos, hogy kapcsoló üzemű a tápegységük.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Hogyan a legjobb az izzónak, ha kevesebbet kapcsoljuk ki-be és így sokat megy vagy ha minden alkalommal lekapcsolom ha lehet akár fél órára is?
a sok ki-be kapcs vágja tönkre.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
SzaboZE
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2005.01.06., csüt. 21:16
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: SzaboZE »

Sziasztok! Beszereztem életem első projektorát, pontosabban megajándékozott az élet vele Érdeklődnék, hogy mire vigyázzak, hogy hosszú életet érjen meg? A projektor egy használt Hitachi CP-X725 LCD-s projektor 570h izzóhasználati idővel. Hogyan a legjobb az izzónak, ha kevesebbet kapcsoljuk ki-be és így sokat megy vagy ha minden alkalommal lekapcsolom ha lehet akár fél órára is? Azt már olvastam itt, hogy portól védeni kell. Esetleg ki mit tud az izzók paramétereiről, mekkora feszültségen üzemelnek, ez szabványos-e mindenkinél vagy eltérő?

Avatar
BSOD
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2006.05.21., vas. 10:04
Értékelés: 2

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: BSOD »


Sziasztok!Nd szűrőt érdemes -e venni? Az lenne a problémám hogy 16:9-ben a filmek alatt, felett fényes felület jelentkezik a nagyobb fényerő miatt.Ezt el tudom tüntetni ND szűrővel valamennyire?.De ha nem az sem baj.Nem vészes.Éppen láttam a médiában 3EFt-ért ilyen szűrőt, talán 2* volt..
Most modjam azt, hogy "kellet neked prezis vetítő"...
Én is használtam (a prezis masinámon ) és megéri, ha sok a fényerőd. De 2*-nél ne vegyél sötétebbet!
Keresek sgi octane-hoz vpro grafikus rendszert.

Avatar
sac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2004.01.27., kedd 11:36
Értékelés: 1

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: sac »

Sziasztok!Nd szűrőt érdemes -e venni? Az lenne a problémám hogy 16:9-ben a filmek alatt, felett fényes felület jelentkezik a nagyobb fényerő miatt.Ezt el tudom tüntetni ND szűrővel valamennyire?.De ha nem az sem baj.Nem vészes.Éppen láttam a médiában 3EFt-ért ilyen szűrőt, talán 2* volt..
HTPC: Abit NF7, Ati 9550, XBMC , AV:Yamaha rx-v350,Hangf szett.: Cav dp880A (stereo)+jamos412 center+jamo surround (Theatre),monitor joker 2,5.Projektor:OptomaEp721

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”