Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi-projektorral

Vendég

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Annak nincs értelme, hogy én továbbra is itt maradjak a jovoben ezen a fórumon. Ti minden /tisztelet a kívételnek/, profik vagytok, ugye? milliomosok, akik milliókért vásárolják a projektorokat, hifiket és minket, aki pár száz rongyért hozzájut egy projihoz, letrutyizzátok... Csak dumáltok a dolgokról, amiket csak - szerintem- szaklapokban nézegettek fényképeken, hasonlítgatjátok a teszteredményeket, ez jobb, az jobb, és szerintem, ti nem tudjátok milyen a valóság.Én élvezem továbbra is azt, amim itthon van, nekem ez a valóság...
 
Minden jót!!!
 
Batu: csak kíváncsi volnék, neked milyen BOMBA projid van és milyen képet nézel otthon...

Először talán olvasni, utána meg értelmezni kellene megtanulnod
Mivel senki sem szólta le az epson projid, hanem a vetített képről készített fotóról lett megemlítve, hogy értelmetlen demonstrációs célra, meghogy egy vacak -akár dye priji képéből is lehet egy kis fotosoppal elfogadhatót kreálni.
De hogy végleg meg tudj sértődni, én spec nem komálom az LCD projikat, azon belül az Epsonokat még annyira sem
Láttam a hifisón az 1000-est és nagyon nem voltam hanyattesve tőle. Pedig az egy fullHD proji.
És mielött szétfikáznád a milliós vetítőm, itt mondaném, hogy az enyém "csak" egy 848x480-es NTSC proji, de bátran állítom, hogy még mindíg nagyon ott van
Ja és dlp (4805)

Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: AteeG »

Emberek! Ne veszekedjetek már! Kérek mindenkit, hogy ez a fórum ne erről szóljon! Nyugi, srácok!!!

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
batu
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2006.05.31., szer. 16:40
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: batu »


....Batu: csak kíváncsi volnék, neked milyen BOMBA projid van és milyen képet nézel otthon...

Ne kapd fel az iszapot ! Nyugi én csak halkan válaszoltam az általad feltett kérdésedre.Ennyi. Amúgy egy Micu HC 900-asom van ennyit a milliós BOMBA cuccokról.
Samurai on the toilet. (-_-)---(<_>)---(o_o)---(O_O)'---(^_^)'--- The End.

Avatar
BSOD
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2006.05.21., vas. 10:04
Értékelés: 2

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: BSOD »


Annak nincs értelme, hogy én továbbra is itt maradjak a jovoben ezen a fórumon. Ti minden /tisztelet a kívételnek/,  profik vagytok, ugye? milliomosok, akik milliókért vásárolják a projektorokat, hifiket és minket, aki pár száz rongyért hozzájut egy projihoz, letrutyizzátok... Csak dumáltok a dolgokról, amiket csak - szerintem- szaklapokban nézegettek fényképeken, hasonlítgatjátok a teszteredményeket, ez jobb, az jobb, és szerintem, ti nem tudjátok milyen a valóság.Én élvezem továbbra is azt, amim itthon van, nekem ez a valóság...
 
Minden jót!!!
 
Batu: csak kíváncsi volnék, neked milyen BOMBA projid van és milyen képet nézel otthon...

 
OFFTOPIC:

Ez aztán a bemutatkozás! Gratulálok!
Keresek sgi octane-hoz vpro grafikus rendszert.

Avatar
tompika
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.12.12., szer. 18:43
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: tompika »


Annak nincs értelme, hogy én továbbra is itt maradjak a jovoben ezen a fórumon. Ti minden /tisztelet a kívételnek/, profik vagytok, ugye? milliomosok, akik milliókért vásárolják a projektorokat, hifiket és minket, aki pár száz rongyért hozzájut egy projihoz, letrutyizzátok... Csak dumáltok a dolgokról, amiket csak - szerintem- szaklapokban nézegettek fényképeken, hasonlítgatjátok a teszteredményeket, ez jobb, az jobb, és szerintem, ti nem tudjátok milyen a valóság.
Én élvezem továbbra is azt, amim itthon van, nekem ez a valóság...
 
Minden jót!!!
 
Batu: csak kíváncsi volnék, neked milyen BOMBA projid van és milyen képet nézel otthon...

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Azt, hogy semmitmondó egy ilyen kép egy picit hozzányúlok és egy ezer éves prezis projector (vagy egy házilag épített 0:1 kontrasztú gép) képéről is csinálok jó képet.
Ha ugyanolyan beállításokkal, ugyanazzal a géppel készítesz több projector képéről fotót, azon esetleg látszanak a különbségek, de ilyen önálló képeknek semmi értelme, mert egyáltalán nem tükrözik a valóságot.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
batu
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2006.05.31., szer. 16:40
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: batu »


Mire volt ez jÓ? Nem tudom mit akarsz ezzel mondani?....
Azt hogy nincs értelme egy agyon butított 640x480-as képpel bizonygatni hogy milyen jó a vetített kép mert köze nincs a valósághoz.
Samurai on the toilet. (-_-)---(<_>)---(o_o)---(O_O)'---(^_^)'--- The End.

Avatar
tompika
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.12.12., szer. 18:43
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: tompika »

Mire volt ez jÓ? Nem tudom mit akarsz ezzel mondani?....

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: pjotr »




Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: pjotr »


A700-ast sajnos többször is rosszul szerepelt a teszteken, de meg van építve rendesen ez a súlyából is látszik.

Ehez lenne pár gondolatom. Mint TW700 tulaj azt kell hogy mondjam pöpec képe van a cuccnak.
 
És én inkább a saját szememnek hiszek mint valami tesztnek. Bevallom a Sony VPL-AW15 öst nem láttam, de a pana Ax 200 asát igen. szal én az epsonra szavazok, de mindenki maga döntse el.
 


Nekem pedig "csak" Epson TW 680-asom van, de szuper! Nagyon meg vagyok vele elégedve, és úgy ahogy mondod, szintén epsonra szavazok. Teljes sotét moziszobámban az alábbi képet adja /kb.4méterrol/:

Ezeknek a fotóknak semmi értelme, egy kicsit állítok rajt és máris ilyen:


Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
tompika
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.12.12., szer. 18:43
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: tompika »


aztán meg egy méterről:


Avatar
tompika
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.12.12., szer. 18:43
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: tompika »


A700-ast sajnos többször is rosszul szerepelt a teszteken, de meg van építve rendesen ez a súlyából is látszik.

Ehez lenne pár gondolatom. Mint TW700 tulaj azt kell hogy mondjam pöpec képe van a cuccnak.
 
És én inkább a saját szememnek hiszek mint valami tesztnek. Bevallom a Sony VPL-AW15 öst nem láttam, de a pana Ax 200 asát igen. szal én az epsonra szavazok, de mindenki maga döntse el.
 


Nekem pedig "csak" Epson TW 680-asom van, de szuper! Nagyon meg vagyok vele elégedve, és úgy ahogy mondod, szintén epsonra szavazok. Teljes sotét moziszobámban az alábbi képet adja /kb.4méterrol/:


Avatar
item00
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:04
Értékelés: 1

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: item00 »


Sziasztok 
Kiégett a Hp VP6111 -es projektorom izzójal, vagyis azt gondolom mert a repedt izzót jelző piktogram a gépen pirosan ég...ahogy itt néztem elég borsos lenne az új:S
 
Tanácsot kérnék, néztem a
ViewSonic PJ503D-t, izzója is jóval olcsóbb lenne, de sajnos a márkát csak monitorban ismerem.
Van v. kinek tapsztalata ezügyben?
 
Minden segítséget, tanácsot előre is köszönök!

Azt nemtudom hogy megfelelne neked a másik gyártó lámpája, de arra készülj fel hogy a fényerő nem lessz akkora és a színmegjelenítés is csorbulhat a nem pont belevaló izzű miatt. Itt a fórumon írta valaki hogy nem gyári izzót rakott bele és kicsit hidegebb lett a kép minbt elötte volt.
 
A projektorbolt.hu -n nézz körül ...
TV: SAMSUNG S95B QD OLED
Házimozi: Denon 2400H Atmos - Oppo UDP-203 - Focal SIB EVO DOLBY ATMOS 5.1.2
Sztereó 1: Pioneer A-50DA - Mac Studio - ifi iPurifier2 - HQ Player 4 - AQ USB - RME ADI-2 DAC FS - MDR-1AM2
Sztereo 2: Oehlbach XXL® MASTERCLOCK - AQ USB - KORG DS-DAC-10R 1bit DSD ADC/DAC

Avatar
item00
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:04
Értékelés: 1

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: item00 »


A700-ast sajnos többször is rosszul szerepelt a teszteken, de meg van építve rendesen ez a súlyából is látszik.

Ehez lenne pár gondolatom. Mint TW700 tulaj azt kell hogy mondjam pöpec képe van a cuccnak.
 
És én inkább a saját szememnek hiszek mint valami tesztnek. Bevallom a Sony VPL-AW15 öst nem láttam, de a pana Ax 200 asát igen. szal én az epsonra szavazok, de mindenki maga döntse el.
 


Sajnos nekem mindegyikből kellene egy kicsi így nehezen rakom le a voksomat.
 
Epson amiben jó: nagy offset, nagyon jó színek, jó minőségű lencse, 3 év lámpagari
 
Panasonic amiben jó: rendkívül csendes, nagyon gyors az írisz, nagy fényerő tartalék, országos szervíz, 24p
 
Sony amiben jó: jobban kezeli a sötét jeleneteket mint az előzőek, nagyon csedes, kicsi screendoor, 24p

Igen ebben igazad van hogy más termékből vehetne át az epson is...
TV: SAMSUNG S95B QD OLED
Házimozi: Denon 2400H Atmos - Oppo UDP-203 - Focal SIB EVO DOLBY ATMOS 5.1.2
Sztereó 1: Pioneer A-50DA - Mac Studio - ifi iPurifier2 - HQ Player 4 - AQ USB - RME ADI-2 DAC FS - MDR-1AM2
Sztereo 2: Oehlbach XXL® MASTERCLOCK - AQ USB - KORG DS-DAC-10R 1bit DSD ADC/DAC

Avatar
kozi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008.02.24., vas. 22:41
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: kozi »


Sziasztok
 
Kiégett a Hp VP6111 -es projektorom izzójal, vagyis azt gondolom mert a repedt izzót jelző piktogram a gépen pirosan ég...ahogy itt néztem elég borsos lenne az új:S
 
Tanácsot kérnék, néztem a
ViewSonic PJ503D-t, izzója is jóval olcsóbb lenne, de sajnos a márkát csak monitorban ismerem.
Van v. kinek tapsztalata ezügyben?
 
Minden segítséget, tanácsot előre is köszönök!

Avatar
tavimano
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2006.01.01., vas. 12:09
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: tavimano »


A700-ast sajnos többször is rosszul szerepelt a teszteken, de meg van építve rendesen ez a súlyából is látszik.

Ehez lenne pár gondolatom. Mint TW700 tulaj azt kell hogy mondjam pöpec képe van a cuccnak.
 
És én inkább a saját szememnek hiszek mint valami tesztnek. Bevallom a Sony VPL-AW15 öst nem láttam, de a pana Ax 200 asát igen. szal én az epsonra szavazok, de mindenki maga döntse el.
 


Sajnos nekem mindegyikből kellene egy kicsi így nehezen rakom le a voksomat.
 
Epson amiben jó: nagy offset, nagyon jó színek, jó minőségű lencse, 3 év lámpagari
 
Panasonic amiben jó: rendkívül csendes, nagyon gyors az írisz, nagy fényerő tartalék, országos szervíz, 24p
 
Sony amiben jó: jobban kezeli a sötét jeleneteket mint az előzőek, nagyon csedes, kicsi screendoor, 24p

Avatar
item00
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:04
Értékelés: 1

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: item00 »


A700-ast sajnos többször is rosszul szerepelt a teszteken, de meg van építve rendesen ez a súlyából is látszik.

Ehez lenne pár gondolatom. Mint TW700 tulaj azt kell hogy mondjam pöpec képe van a cuccnak.
 
És én inkább a saját szememnek hiszek mint valami tesztnek. Bevallom a Sony VPL-AW15 öst nem láttam, de a pana Ax 200 asát igen. szal én az epsonra szavazok, de mindenki maga döntse el.
 

TV: SAMSUNG S95B QD OLED
Házimozi: Denon 2400H Atmos - Oppo UDP-203 - Focal SIB EVO DOLBY ATMOS 5.1.2
Sztereó 1: Pioneer A-50DA - Mac Studio - ifi iPurifier2 - HQ Player 4 - AQ USB - RME ADI-2 DAC FS - MDR-1AM2
Sztereo 2: Oehlbach XXL® MASTERCLOCK - AQ USB - KORG DS-DAC-10R 1bit DSD ADC/DAC

Avatar
tavimano
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2006.01.01., vas. 12:09
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: tavimano »


Na most a mennyezeti(plafon nincs és nem is létezik ) konzol tapasztalatok szerint csak DLP-nél működik zökkenőmentesen. Mégpedig azért mert ha az LCD fejjel lefelé fordítod akkor a ventillátoroknak megnövekszik a fordulat száma, vannak kivételek amiknél ez nem történik meg, de kevés.
Az LCD-ben pont a lens shift, és a hatalmas zoom a jó, mert redkívül rugalmasan lehet elhelyezni. Ezkkel egy hátsófali elhelyezés könnyen megvalósítható a nagy zoom átfogás miatt.Na persze ez nincs ingyen a gyengébb optikán jól látható a sarkok felé a homályosodás.
A fali kábelcsatorna azért lett kitalálva hogy belerakjuk a kábelt ha szügséges.
Az Epsonnak nagyon jó az optikája, de nagyon rosszul lett beállítva az írisze.
Egyébként a kalkulátorok csak közelítőleg jók, vagy egypár százalék bizonytalanság.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


de pl akkor dlpből kiindulva a 2,2 méteres belmagasságú szobában ha a vászon is szinte a plafontol kezdődik akkor milyen magasan kell lennie a vetítőnek? meddig kell benyulnia a konzolnak? tudom itt jön be az offset téma... aminek a számolására már van pár példa....
a plafon konzol, azért is jó, mert nem kell a kábeleket a padlón vinned, ha pl asztalról vetítesz (rátaposol vagy ha nem tudod lefedni, akkor könnyen beleakadsz és leránthatod a vetítőt...)
a polc is jó megoldás lehet, ha a hátsó fal nincs túlságosan messze...
 
az offszet vetítőként változó.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Bartek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.01.09., szer. 19:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Bartek »

de pl akkor dlpből kiindulva a 2,2 méteres belmagasságú szobában ha a vászon is szinte a plafontol kezdődik akkor milyen magasan kell lennie a vetítőnek? meddig kell benyulnia a konzolnak? tudom itt jön be az offset téma... aminek a számolására már van pár példa....

Sztereo I: Jungson Moon Harbor CD, CAV A12, CAV MD II, Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Sztereo II: Jungson Hedo CD, Jungson Hedo WG200, CAV MDI,CAV kábelek
Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Hazimozi: Onkyo DV-SP504, Onkyo TX SR875, Swans F3BF frontok+center+F3BR hatterek+Swans Szub60+Sony AW15 projektor+Bydium vaszon+XBOX360+CAV kabelek...

Avatar
Bartek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.01.09., szer. 19:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Bartek »


a másik, hogy mintha olyasmit olvastam volna, hogy nem jó ha nagy távolságról vetitünk mert azért valamennyire az is befolyásolhatja a képminőséget... most pl én 180X102 es képet szeretnék vetíteni...  de honnan kellene megvetítenem ezt a képet a z 5,6 méteres szobában?

közép zoom állásban,
de függ a fényerőtől, a falszíntől és az optikától is...

nos igen ez akkor pl a sony Aw15 össel 3 méterről lenne, ahol kb ülök is... ott hova a fenébe tegyem a projit?.... akkor csak plafonkonzol jöhet szóba, de az lcdhez éppen azért vonzodok jobban, mert ugye könnyebben elhelyezhető... viszont akkor akár vehetek dlp-t is ha már ugyis kell a plafonkonzol amugy a falak meg a plafon is sötét bordó-mályva színű lesz ugy gondolom.... a sötétítés pedig szinte teljesen megoldható lezs mivel ez egy szuterin két kis ablakkal amire ha lehet redőnyt rakatok fel

Sztereo I: Jungson Moon Harbor CD, CAV A12, CAV MD II, Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Sztereo II: Jungson Hedo CD, Jungson Hedo WG200, CAV MDI,CAV kábelek
Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Hazimozi: Onkyo DV-SP504, Onkyo TX SR875, Swans F3BF frontok+center+F3BR hatterek+Swans Szub60+Sony AW15 projektor+Bydium vaszon+XBOX360+CAV kabelek...

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


a másik, hogy mintha olyasmit olvastam volna, hogy nem jó ha nagy távolságról vetitünk mert azért valamennyire az is befolyásolhatja a képminőséget... most pl én 180X102 es képet szeretnék vetíteni... de honnan kellene megvetítenem ezt a képet a z 5,6 méteres szobában?

közép zoom állásban,
de függ a fényerőtől, a falszíntől és az optikától is...

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Bartek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.01.09., szer. 19:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: Bartek »


megnéztem ezeket a kalkulátorokat én is, és van itt valami ami kicsit szurja az oldalam... most pl én kétféle elhelyezést tudok elképzelni, konzol vagy a szemközti falon.... persze ok, hogy LCD t el lehet helyezni máshol is de hol?... ugy képzelem, hogy van a szoba amiben nincs más csak a nagy dög fotel-fotelek meg a mozicuccok... még mondjuk a szemközti falon egy polcocska elképzelhető sőt, de mást nem ad ki az agyam... hova lehet még tenni a projit ha nincs semmi a szobában?
 
a másik, hogy mintha olyasmit olvastam volna, hogy nem jó ha nagy távolságról vetitünk mert azért valamennyire az is befolyásolhatja a képminőséget... most pl én 180X102 es képet szeretnék vetíteni... de honnan kellene megvetítenem ezt a képet a z 5,6 méteres szobában?... pl a TW700 al pont 5,5 méternél jo adat jönne ki, de kérdés, hogy jó e olyan messziről vetíteni? plafonkonzolt nem szívesen használnék de ha nincs más akkor az lesz....

Sztereo I: Jungson Moon Harbor CD, CAV A12, CAV MD II, Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Sztereo II: Jungson Hedo CD, Jungson Hedo WG200, CAV MDI,CAV kábelek
Jungson SPCM bikábel, Jungson gold coated XLR
Hazimozi: Onkyo DV-SP504, Onkyo TX SR875, Swans F3BF frontok+center+F3BR hatterek+Swans Szub60+Sony AW15 projektor+Bydium vaszon+XBOX360+CAV kabelek...

Avatar
tavimano
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2006.01.01., vas. 12:09
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: tavimano »


Üdv minden kedves fórumolvasónak!Szeretném kérni a véleményeteket, véleményüket.
Epson EMP-TW700
Panasonic PT-AX200
Sony VPL-AW15
Ez a három 3lcd vetítő, kb 250k környékén van, melyik a jobb vétel házimozira?
Illetve véleményetek szerint mekkora minőség differencia lehet a hasonló áru dlp vetítő(k) és ezek a megjelenítők között?
Egy utolsó kérdés: valahol a neten azt lehetett olvasni, hogy a dlp vetítő, jobban igénybe veszi a szemet, szerintetek ez igaz? Így pl aki szemüveges/ rossz a szeme ne is gondolkozzon dlp-ben?
Segítőkész válaszaitokat előre is köszönöm!

Ha LCD-ben godolkozol akkor AX200, és AW15, ebből döntsd el te, illetve nézd meg melyik az optimálisabb számodra AX200 kalkulátor, ésAW15 kalkulátor. A700-ast sajnos többször is rosszul szerepelt a teszteken, de meg van építve rendesen ez a súlyából is látszik.
DLP-ből amit korábban felsoroltam, ill ott van ex(Cat) vetítője a használtak között, magasan jobb mint a felsoroltak.
Ha egy feketére festet szobában fogod használni akkor a kevésbé besötétített jeleneteken jól láható a képi dinamikabeli különbség. DLP 500-800:1, LCD 200-300:1.
Én mégvárnék a helyedben, mert hamarosan(legroszabb esetben 2-3 hónap) jön az Optoma HD85 ha jól tudom ez lesz HD73 utódja, és pont ez ár körül fog mozogni.
 
Én is szemüveges(lencsés) vagyok és nem zavart a Rainbow... az igaz hogy nem annyira nyugodt a kép.

Avatar
avman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2006.08.15., kedd 17:06
Értékelés: 0

Házimozi-projektorral

Hozzászólás Szerző: avman »


Így pl aki szemüveges/ rossz a szeme  ne is gondolkozzon dlp-ben?

egyéntől függő, kétlem, h a rövidlátás/távollátás közrejátszana. én spec. erősen rövidlátó vagyok, kontrasztlátással, amit tökéletesen korrigál a cilinderes mínuszos zeiss üveg. jó ideje már nem is látom a rainbow-t, csak ha tudatosan figyelek arra, h milyen szemmozgással hívhatom biztosan elő.
Hobbi szinten űzöm a filmfikázást itt.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”