Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: Shimano »

AT írta:
2020.04.26., vas. 13:29
Shimano írta:
2020.04.26., vas. 13:08
És a kártya stabilan működik is?
Nálam igen, pedig széles sávú internetem is van. Egyébként a számomra furcsa, hogy éppen a szélessávú internettől zavarodik meg a médiakártya, hiszen ahhoz elvileg ahhoz semmi köze nincs, ez az "antenna kábel" jeléből készít képet, mert ez semmi más, mint egy dekóder. Esetleg próbáljad meg kihúzni az internetet a TV-ből és csak a médiakártyával kipróbálni, hogy úgy működik-e. Megnézed így?
Az elött is voltak vele problémák,de mióta az optikai hálózat lett kiépítve,azóta még inkább nem tudja kezelni a kártyát,mondhatni nézhetetlen is vele a tévé a sok vibrálás,fagyás,és akadozás miatt.
Erről már lemondtam,pedig szuper az a kártya.Az itthoni két lg tévén tökéletesen működnek,pedig azok jóval régebbiek mint a sony.Sokkal jobb és kényelmesebb is mint az a gagyi upc mediabox a béna működésével.
Nekem nincs netkábel a tévébe dugva.A szerelő azt mondta hogy szélesebb sávban vannak most a tévéadások is,de lehet ez hülyeség,és rosszul értettem.
Mondjuk most hogy mondod,lehet ki kéne próbálnom,mert azóta több frissítés is érkezett már a tévére,és lehet ez ügyben is volt valami.Majd megnézem.

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: AT »

Shimano írta:
2020.04.26., vas. 13:08
És a kártya stabilan működik is?
Nálam igen, pedig széles sávú internetem is van. Egyébként a számomra furcsa, hogy éppen a szélessávú internettől zavarodik meg a médiakártya, hiszen ahhoz elvileg ahhoz semmi köze nincs, ez az "antenna kábel" jeléből készít képet, mert ez semmi más, mint egy dekóder. Esetleg próbáljad meg kihúzni az internetet a TV-ből és csak a médiakártyával kipróbálni, hogy úgy működik-e. Megnézed így?

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: Shimano »

AT írta:
2020.01.20., hétf. 22:03


Kipróbáltam a következőt: Betoltam a TV-be a UPC médiakártyát, és láss csodát...
És a kártya stabilan működik is?Nekem is sony androidos tévém van,de az nem boldogul a upc kártyával mióta megvan a szélessávú internet.Ez miatt mivel reklamáltam alaplapot is cseréltek már benne,de nem jó,egyszerűen akadozik a kép sok esetben.
Kénytelen voltam áttérni a upc mediaboxra ez miatt.Lehet az újabbakban már jól működik,de az enyém sem olyan régi.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: Shimano »

bgeri írta:
2020.04.26., vas. 11:44
ugyanez a kerdes pepitaban: ha nincs HBO-m szolgaltato elofizetesben, de van HBO GO-m, abbol tudok-e 5.1 hangot csikarni magyarorszagon? Ugyanitt kerdes, hogy HBO GO-t ra lehet-e venni hogy HD-nál jobb minoseget adjon?

Setup: SonyKD65AG9 + Onkyo NR696. HDMI2.0 uj sony kabel ARC csatlakozason. Jelenlegi eredmenyek:
- Netflix (TV nativ app): Surround + 4k
- HBO (TV app, Chromecast ua): 2.0 hang + HD
- Youtube (TV app): 2.0 hang + 4k
- kulso HDD: Surround + 4k

Tehat nem lehet a kabelezessel gond, mivel van olyan forras amirol megy (sztem).

barmi otlet? koszonom!
G
Én már annak is örülök ha viszonylag stabil hd jel jön az hbo go-n,mert időnként még az sem jön össze.Folyamatosan változik a minősége,hol jobb,hol rosszabb,szóval egy nagy kalap sz@r az egész.
Nem is értem hogy a mai technikai lehetőségek mellett miért is van ez. gondolkodik.gif

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bgeri írta:
2020.04.26., vas. 11:44
ugyanez a kerdes pepitaban: ha nincs HBO-m szolgaltato elofizetesben, de van HBO GO-m, abbol tudok-e 5.1 hangot csikarni magyarorszagon? Ugyanitt kerdes, hogy HBO GO-t ra lehet-e venni hogy HD-nál jobb minoseget adjon?
Nagyon egyszerűek a válaszok: 1. nem 2. nem

A hiba tehát nem a Te készülékeidben van. Az HBO GO csak sztereóban és csak HD felbontásban "adja" tartalmat. A HBO OD (On-Demand, ahol van, pl. Telekom IPTV előfizetésnél) is max. HD-ben (vagy rosszabb képminőséggel) jön, sztereóban.

Ezt szerény véleményem szerint kompenzálja a tartalom minősége (és itt nem kép- és hangminőségre gondolok, hanem arra, hogy az HBO készíti a legjobb in-house filmeket és sorozatokat a mai napig - nagyon kevés kivétellel).

Ha HBO-filmeket/sorozatokat 5.1-ben akarsz hallgatni (és HD-ben nézni), akkor egy HBO HD-t tartalmazó tévés csomagra kell előfizetned. Amin azt nézel, amit éppen adnak. Az át fog menni 5.1-ben ARC-n. De az HBO GO ettől sem "táltosodik meg", vagyis csak az HBO HD tévécsatornán kapsz 5.1-es hangot, nem az HBO GO-n.

Ha pedig 4K-ban, Atmos hanggal szeretnél HBO-tartalmakat, akkor csak a korongok maradnak (vagy letorrentezése olyan tartalmaknak az HBO kínálatából, amelyek megjelentek korongokon). Pl. a Westworld, valamint a Trónok Harca 1. és 8. évadja is megjelent 4K UHD-ben, 6.-tól felfelé pedig a normál bluray-en kiadott Trónok Harca évadokat is Atmos hanggal látták el. Ezek csak példák, lehet keresgélni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

bgeri
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.04.26., vas. 11:39
Értékelés: 0

Re: Android TV tudnivalók, problémák és megoldások

Hozzászólás Szerző: bgeri »

ugyanez a kerdes pepitaban: ha nincs HBO-m szolgaltato elofizetesben, de van HBO GO-m, abbol tudok-e 5.1 hangot csikarni magyarorszagon? Ugyanitt kerdes, hogy HBO GO-t ra lehet-e venni hogy HD-nál jobb minoseget adjon?

Setup: SonyKD65AG9 + Onkyo NR696. HDMI2.0 uj sony kabel ARC csatlakozason. Jelenlegi eredmenyek:
- Netflix (TV nativ app): Surround + 4k
- HBO (TV app, Chromecast ua): 2.0 hang + HD
- Youtube (TV app): 2.0 hang + 4k
- kulso HDD: Surround + 4k

Tehat nem lehet a kabelezessel gond, mivel van olyan forras amirol megy (sztem).

barmi otlet? koszonom!
G

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: AT »

Nu, akkor imhol a válasz a kérdéseimre (MEGA THX -> Aszpirin az ötletért!), méghozzá ellenőrizve.

Az ARC surround formában működik digitális jelként HDMI 1.4 / standard ARC-nél, csak éppen a zandroidtv, meg a google úgy gondolta, hogy vidékre jó lesz a sztereo is, és nem ad támogatást semmihez, csak a szterohoz.

Kipróbáltam a következőt: Betoltam a TV-be a UPC médiakártyát, és láss csodát: Azonnal megtalálta az HBO-t, és gyönyörű digitális hangot adott ki magából a rendszer az optikai kábeltől függetlenül, a standard ARC összeköttetésen át (nem drága, HDMI 2.0+Ethernet kábel), sőt, egyből arra állt rá. Az erősítő egyből fel is ismerte, "hallatszott is", tehát a tévedés kizárva. Ha a TV SAJÁT szoftvere tudja akkor működni fog.

Ergo bármilyen hihetetlen, de 1 billio dollár sem elég arra, hogy egy tisztességes rendszer szoftvert írjanak és támogassák a térhatást. És én még a picipuhát szoktam jelzőkkel illetni... hát ehhez képest zsenik. És most már azon sem vagyok meglepődve, hogy sem az iPhone, sem a Win10 sem képes a screen mirrorra. Google rulez! Persze azt, hogy a nyomkövetést, trackingeket kiszedjem, azzal meg kellett szenvedni.

Döbb.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: mgus »

Aszpirin írta:
2020.01.20., hétf. 20:26
mgus írta:
2020.01.20., hétf. 20:06
A kollégám ilyen dekódert használ és nála működnek az 5.1-es hangok legalább is azt mondja az HBO-nál biztosan.
https://www.videopart.hu/index.php?rout ... t_id=10157
Optikával van összekötve a TV-vel, AC3 hangoknál van 5.1.
HBO tv-adás vagy HBO GO?
Előbbin nálam is van DD 5.1 (bizonyos filmeknél), de az HBO GO csak sztereó.
Mivel a HBO GO tárolt adás az sztereóban megy, ahogy nézem a youtubeon keresztül jön.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: AT »

Aszpirin írta:
2020.01.20., hétf. 20:26
HBO tv-adás vagy HBO GO?
Előbbin nálam is van DD 5.1 (bizonyos filmeknél), de az HBO GO csak sztereó.
Ez így igaz, HBO HD-n és az MTV Live-on szokott DD adás menni, azokat gond nélkül átküldi a UPC HD dekóder. Viszont adtál egy ötletet, azt mindjárt kipróbálom! :tutiok:

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: AT »

Aszpirin írta:
2020.01.20., hétf. 18:51
2. Az ARC-n tud lejátszani a tévé 5.1-es hangot, sőt, 7.1-et is, sőt még Atmost is, de az veszteséges tömörítéssel kell átmenjen rajta.
Ez érdekesen hangzik, hogyan kell ezt beállítani? PCM-nek le tudom konvertálni, de akkor tudtommal sztereo jel lesz belőle. Megpróbáltam, sztereonak is érzékeli az erősítő.
6. a legújabb (két évnél nem idősebb megjelenésű) tévék (sajnos az enyém sem ilyen, mert az 3 éve jelent meg) és AVR-ek már támogatják az eARC-t, ami HD hang átvitelére is képes a tévéről az AVR-re. A rossz hír, hogy ehhez mind a tévét, mind az AVR-t le kellene cserélni újra
Mondjuk a TV még nincs két éves, de ugye ez most csak az ARC-ra vonatkozott. Ugyanakkor van optikai kimenet rajta, de azon sem ment át az 5.1. Mondjuk most már tudom miért, mert forrás sincs hozzá. Csak tudod, ez olyan hihetetlen a számomra. Úgy tűnik, hogy itt valaki valahol, valamit nagyon nem talált el a térhangzással, mert az iPhone-ból se tudok térhatást kicsiholni a HDMI-n keresztül, elvileg az Airplayt írják, hogy tudja, de nem vagyok arról meggyőződve, hogy olyankor nem az AppleTV gyártja le valójában a hangot.

Nem az ARC-ot akartam egyébként bántani, egyszerűen csak döbbenten állok az előtt, hogy miért olyan nehéz valamit manapság megvalósítani, ami régen természetes volt.

Egyszóval, szerinted van lehetőség androidTV-nél arra, amit a 2. pontban vázolsz?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

mgus írta:
2020.01.20., hétf. 20:06
A kollégám ilyen dekódert használ és nála működnek az 5.1-es hangok legalább is azt mondja az HBO-nál biztosan.
https://www.videopart.hu/index.php?rout ... t_id=10157
Optikával van összekötve a TV-vel, AC3 hangoknál van 5.1.
HBO tv-adás vagy HBO GO?
Előbbin nálam is van DD 5.1 (bizonyos filmeknél), de az HBO GO csak sztereó.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: mgus »

A kollégám ilyen dekódert használ és nála működnek az 5.1-es hangok legalább is azt mondja az HBO-nál biztosan.
https://www.videopart.hu/index.php?rout ... t_id=10157
Optikával van összekötve a TV-vel, AC3 hangoknál van 5.1.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

No, azért a ffélreértések elkerülése érdekében:
1. az ARC (audio return channel) direkt a TV-k számára lett kitalálva, hogy egyetlen HDMI kábelen, amin mondjuk az AVR küldi a képet a tévének, a tévé “visszafelé” is tudjon küldeni hangot.
2. Az ARC-n tud lejátszani a tévé 5.1-es hangot, sőt, 7.1-et is, sőt még Atmost is, de az veszteséges tömörítéssel kell átmenjen rajta. Amilyen hangot egy DVD lejátszó le tud játszani HDMI-n, azt a tévék is le tudják ARC-n, mert a DVD Video tudtommal csak veszteséges tömörítéssel tartalmaz többcsatornás hangot.
3. Az ARC eredetileg tévétartalmak lejátszására volt kitalálva, vagyis tévéadások hangjához. Jelenleg minden tévéadás veszteségesen tömörített hangot ad, akárcsak a Netflix és tsai.
4. Ha a forrás (tévécsatorna, app) csak sztereó hangot ad, akkor az ARC-n is az megy át. Ez nem a tévé “hibája”. HBO GO-n és Youtube-on csak sztereó hangot kap a tévé, ennyi... Nálad ezért nem szólal meg (valódi) 5.1-ben (de az AVR-en még beállíthatsz “felkonvertálást”
5. A “nem tudja lejátszani” csak a többcsatornás HD (veszteségmentesen tömörített, Dolby TrueHD és tsai) tartalmakra igaz. Tudtommal jelenleg egyetlen tévéadó és film streamer app sem ad ilyen hangot, ez az eset csak akkor állhat tehát elő, ha az okostévé saját médialejátszójával mondjuk USB-ről HD hangú filmet játszanál le. Ez olyan, mintha a DVD lejátszóba blurayt tennél :D
6. a legújabb (két évnél nem idősebb megjelenésű) tévék (sajnos az enyém sem ilyen, mert az 3 éve jelent meg) és AVR-ek már támogatják az eARC-t, ami HD hang átvitelére is képes a tévéről az AVR-re. A rossz hír, hogy ehhez mind a tévét, mind az AVR-t le kellene cserélni újra

Szóval igen, az “okos”-ság egy adott pontig terjed...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: AT »

Köszönöm a válaszokat! leborulok.gif
Aszpirin írta:
2020.01.20., hétf. 17:10
Másrészt pedig a (normál) ARC-n és optikai kimeneten is csak veszteségesen tömörített többcsatornás hangot (max Dolby Digital Plus és társai) lehet átvinni, ezért ha pl. a tévé saját médiajátszójával pl. egy olyan mkv-t játszol, amely HD hangot tartalmaz (pl. Dolby TrueHD vagy DTS HD MA stb) akkor az eredmény nagy csend lesz (vagy jobb esetben hibaüzenet, hogy nem támogatott a hangformátum).
Azért valahol vicces az, hogy ma ott tartunk, hogy az, ami ~30 éve a mindennapok része, azon megborul a technika. Ha most belegondolok abba, hogy ez egy "elfogadhatatlan üzleti magatartás" lett volna úgy 20 évvel ezelőtt, és mindenki csak pislogott volna a fejéből, hogy "hát ez hogy lehet?" akkor azért mégiscsak kiderül, hogy nem biztos, hogy jó irányba megy ez a világ.
Ez nem a HDMI vagy optikai kimenet instabilitását jelenti, egyszerűen így volt specifikálva és implementálva az ARC. A Netflix, Amazon Prime stb. a többcsatornás hangot veszteségesen tömörítve adja (még azAtmos-t is!!!), ezért tud megszólalni valódi többcsatornásként ARC-n.
Azért ez valahol elég szánalmas, és tulajdonképpen több mint hihetetlen. Elvégre az, hogy egy mezei bitstream adattal ennyit kínlódjon egy ""okostéve"" az azért hihetetlen a számomra, mert bármelyik kretén DVD lejátszó simán átküldi HDMI-n az 5.1-et :smile51: Ezt odáig fejleszteni, hogy "nem szabványos", na ez azért valami. Komolyan mondom, az a gyártó, aki egy fél emberöltővel ezelőtt ezt merte volna bevállalni, azt másnapra beszántják. És tényleg, így belegondolva, miközben triviálisnak kellene azt tekinteni, hogy a normál akár 1.x HDMI át tudja vinni az 5.1-et (akár többet is), mert ezt minden nap látjuk, miközben a """TV"""-re rá van írva, hogy benne van a codec, tehát natívban is ki tudná adni a hangot - erre megfekszik ettől a rendszer.

Mert az még OK, hogy HDMI-n nem megy át, de elvileg a toslinket azért tolták be ennek is az aljába, hogy azon keresztül ki tudja adni az 5.1-et. Erre nem ír rá szoftvert az analfabet a maga 1000 milliárd dollárjával.

Szép új világ... pf... de persze, butatévét már nem lehet venni, mert ezek olyan... k... kellően okosak.

Na hát, ez van, köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget, akkor marad így és hallgatom a netes rádiókat, a többiek meg be... se kell kapcsolni :)

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Aszpirin írta:
2020.01.20., hétf. 16:50
HBO GO nálam mindkét platformon (Apple tvOS ill. LG webOS) 2.0-ban adja még azokat a filmeket is, amelyek az HBO HD-n 5.1-ben jönnek. Szerintem nncs a tévéddel probléma.
HBO GO nálam sem ment, csak 2.0-ban PS4-en. Semmin sem megy 5.1-ben, Mo-ra ez jut :smile51: .
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Kell egy médialejátszó, hátha megjelenik ami kell :)
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Aszpirin írta:
2020.01.20., hétf. 16:50
HBO GO nálam mindkét platformon (Apple tvOS ill. LG webOS) 2.0-ban adja még azokat a filmeket is, amelyek az HBO HD-n 5.1-ben jönnek. Szerintem nncs a tévéddel probléma.
Másrészt pedig a (normál) ARC-n és optikai kimeneten is csak veszteségesen tömörített többcsatornás hangot (max Dolby Digital Plus és társai) lehet átvinni, ezért ha pl. a tévé saját médiajátszójával pl. egy olyan mkv-t játszol, amely HD hangot tartalmaz (pl. Dolby TrueHD vagy DTS HD MA stb) akkor az eredmény nagy csend lesz (vagy jobb esetben hibaüzenet, hogy nem támogatott a hangformátum).

HD hangot csak a legújabb cuccokon lévő eARC tud, ami már a HDMI 2.1 része, és attól tartok, sem a tévéd, sem az erősítőd nem tudja.

Ez nem a HDMI vagy optikai kimenet instabilitását jelenti, egyszerűen így volt specifikálva és implementálva az ARC. A Netflix, Amazon Prime stb. a többcsatornás hangot veszteségesen tömörítve adja (még azAtmos-t is!!!), ezért tud megszólalni valódi többcsatornásként ARC-n.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

HBO GO nálam mindkét platformon (Apple tvOS ill. LG webOS) 2.0-ban adja még azokat a filmeket is, amelyek az HBO HD-n 5.1-ben jönnek. Szerintem nncs a tévéddel probléma.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Speter
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2013.05.29., szer. 13:36
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: Speter »

HBOGO-t nem ismerem, de a Youtube nem 5.1, hanem 2.0 tol ki, így ott nem is lesz más :(
A többit majd az okosak megírják.
Bár nekem is Sony-m van, de egyik beépített cuccot sem használom...
Anthem D2V; Musician Audio Pegasus R2R; HTPC-Intel-Nvidia; AudioSquare-SB Acoustics-DIY MZ/X-Kalmi aktív 5.0; Rythmik Audio F15SE-MZ/X mod; Samsung 77" S90C OLED; ValhallA kábelezés; AudioQuest HDMI; Isotek Aquarius; Isotek Polaris; Hivox Alces; Synergistic Research; MZ/X-USB kártya

AT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2003.09.29., hétf. 19:46
Értékelés: 143

Bravia -> 5.1 out

Hozzászólás Szerző: AT »

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Van nekem egy KD-55AF8-as Sony TV-m amit képtelen vagyok úgy összekötni egy Marantz7005-el, hogy 5.1 hang jöjjön ki a TV-ből, ha """okos"""tévé módban használom. Próbáltam rákeresni a neten a problémára, az látszik, hogy nem vagyok egyedül, viszont nagyon úgy tűnik, az eddigiek alapján, hogy az egész HDMI/ARC/Optika egy instabil rendszer, ami ráadásul csak bizonyos appokkal (pl. Netflix) hajlandó surround formában együttműködni, de például HBOGO-val, Youtube-bal nem.

Természetesen 2.0 HDMI/GB NET + Optikai kábellel vannak az ARC be/kimeneteken összekötve, minden beállítás automata, a Sony kimenete Digital audio out-ra (nem PCM) van állítva, reset-ek megvoltak, de nincs eredmény.

Találkozott már valaki hasonlóval?

Előre is köszönöm az ötleteket leborulok.gif

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”