Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd vs. Plasma

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Hol itt a baj? Úgysem érdemes nézni...


TV-m sincs....

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Az a baj, hogy sávszélesség maradt, így szemmel láthatóan szarabb a kép (DVB-T!!!), mint amikor csak 4:3-ban nyomták!


 
Hol itt a baj? Úgysem érdemes nézni...

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: keccsa »



Úgy látom, mától a Retekklub is teljes 16:9-es módban jön, legalábbis a Digikábel analóg sugárzásban.


 
Az a baj, hogy sávszélesség maradt, így szemmel láthatóan szarabb a kép (DVB-T!!!), mint amikor csak 4:3-ban nyomták!
Mindenki magának hülye...

Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: batagy »

Úgy látom, mától a Retekklub is teljes 16:9-es módban jön, legalábbis a Digikábel analóg sugárzásban.
Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Megoldódott!!!
 
Találtam egy helyet, ahol egymás mellett láthattam a két technonlogiát. Most saját szememmel is láttam amiről írtatok.
 
Mivel Én inkább tv-zek, így a Pana plasma lesz a befutó.
 
Üdv: Jenő
 

Szervusztok!
 
LCD kontra Plasma: Tudom, hogy nem egy kategória, de mégis ez a két készülék maradt a kosaramban:
 
90%-ban tv nézés: Panasonic TX-P50C3E (155e.) és Sharp LC46 X700(199e.)
 
Most mennem kell, de este újra előkerülök, addig is várnám a tapasztalatokat.
 
Előre is köszönöm: Jenő



Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: batagy »



Igen, igazad van (amikor ezt írtam, a TV2 még nem indult be)!
 
Ahhoz képest, hogy a Retekklub milyen nagy csinnadrattát csapott az átállásról (reklámbeszúrások, külön ismeretterjesztő műsor...), szarabbul oldották meg, mint a Trévékettő...


Digikábel analógon a TV2 rendes 16:9-ben jön (anamorf kép), az RTL klub pedig 4:3 letterbox.
 
Mindkettőnek van előnye és hátránya. Analóg vétel esetén, a 16:9-es anamorf kép (TV2) a műszakilag korrekt. A TV-t 16:9-es módba kell váltani, akkor jó a kép. Előnye hogy jobb minőségű a kép, és nem pazarolják a sávszélességet a fekete csík sugárzására. Hátránya, hogy analógban kézzel kell váltani a képarányt és akinek a TV-jén nincs 16:9-es mód, az pórul jár, mert csak pálcikaembereket lát.
 
Az RTL esetén a 4:3-as Letterbox előnye, hogy minden TV-n arányosan jeleník meg, a régi hagyományosokon is. Azonban rosszabb minőségű a jel, belesugározzák a fekete csíkot. 16:9-es TV-n, mivel ez 4:3-as jel, bele kell nagyítani, ettől is romlik a képminőség. Ha 4:3-as a műsor benne, akkor ráadásul kétoldalt is felesleges háttérábrákkal töltik ki.
Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Szervusztok!
 
LCD kontra Plasma: Tudom, hogy nem egy kategória, de mégis ez a két készülék maradt a kosaramban:
 
90%-ban tv nézés: Panasonic TX-P50C3E (155e.) és Sharp LC46 X700(199e.)
 
Most mennem kell, de este újra előkerülök, addig is várnám a tapasztalatokat.
 
Előre is köszönöm: Jenő

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: keccsa »



Az RTL valóban letterboxban nyomja, de a TV2 nem -legalábbis nálunk.


 
Igen, igazad van (amikor ezt írtam, a TV2 még nem indult be)!
 
Ahhoz képest, hogy a Retekklub milyen nagy csinnadrattát csapott az átállásról (reklámbeszúrások, külön ismeretterjesztő műsor...), szarabbul oldották meg, mint a Trévékettő...
Mindenki magának hülye...

Avatar
pepemint
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2004.01.06., kedd 13:17
Értékelés: 6

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: pepemint »


Az RTL valóban letterboxban nyomja, de a TV2 nem -legalábbis nálunk.
 
 

OFF
 
Azért nem kell annyira örülni ennek, mert nem valós 16:9-ről beszélünk!
 
Letterboxban adják, vagyis a 4:3-as tévéken a 16:9-es adásnál ott lesznek a csíkok alul-felül, a 4:3-as adások meg betöltik a teljes képernyőt. Rontja a helyzetet a régi tévéknél, hogy a 16:9-ben adott műsorokba (pl. híradó) ágyazott 4:3-as riportokat két oldalról nonfiguratív ábrával támogatják meg (hogy kitöltse a képernyőt), ami a 4:3-as tévéken elég hülyén néz ki (alul-felül fekete csík, középen egy kis 4:3-as kép, két oldal meg gomolygó köd...).
 
Azoknak lehet némi előnye, akik eddig is úgy nézték lapos tévéjükön a Retekklubot, meg a Trévékettőt, hogy a képarány megtartásával nagyították a képet, mert így a 16:9-es adásoknál már nem marad le semmi alulról meg felülről.
 
Mindez azért van, mert az említett két szennycsatorna nem hajlandó megfelelő sávszélességet vásárolni az AH-tól, így a valós 16:9-es SD adáshoz sem elegendő a sávszélességük (nézhetetlenre esne szét a kép), és akkor még hol vagyunk a HD (FHD) adásoktól...
 
ON



Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: KMT »

Ez sajnos nagyon így van, és eléggé fel tud... húzni. Nulla környezettudatosság.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: keccsa »



Ezt nem is tudtam!


 
OFF
 
Azért nem kell annyira örülni ennek, mert nem valós 16:9-ről beszélünk!
 
Letterboxban adják, vagyis a 4:3-as tévéken a 16:9-es adásnál ott lesznek a csíkok alul-felül, a 4:3-as adások meg betöltik a teljes képernyőt. Rontja a helyzetet a régi tévéknél, hogy a 16:9-ben adott műsorokba (pl. híradó) ágyazott 4:3-as riportokat két oldalról nonfiguratív ábrával támogatják meg (hogy kitöltse a képernyőt), ami a 4:3-as tévéken elég hülyén néz ki (alul-felül fekete csík, középen egy kis 4:3-as kép, két oldal meg gomolygó köd...).
 
Azoknak lehet némi előnye, akik eddig is úgy nézték lapos tévéjükön a Retekklubot, meg a Trévékettőt, hogy a képarány megtartásával nagyították a képet, mert így a 16:9-es adásoknál már nem marad le semmi alulról meg felülről.
 
Mindez azért van, mert az említett két szennycsatorna nem hajlandó megfelelő sávszélességet vásárolni az AH-tól, így a valós 16:9-es SD adáshoz sem elegendő a sávszélességük (nézhetetlenre esne szét a kép), és akkor még hol vagyunk a HD (FHD) adásoktól...
 
ON
Mindenki magának hülye...

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
neati2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010.03.11., csüt. 15:02
Értékelés: 12

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: neati2 »


[quote:batagy-2011 augusztus 23 - 00:20
 
]Aug 29-től az RTL Klub, Szept 1-től a TV2 16:9-es képarányra vált.
 

 
Ezt nem is tudtam!

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: keccsa »



...Vicces, de egy kisebb beégésnél megoldást hozhat egy 10-órás hangyák háborúja:)


 
Igen, erős ghost-ot is az tünteti el a leggyorsabban (n x 10 másodperc)!
Mindenki magának hülye...

Avatar
Strajfa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.06.30., szer. 13:02
Értékelés: 2

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Strajfa »


Tulajdonképpen egészen addig,míg a foszfort nem tudják kiváltani a plazmagyártásból,addig mindig elő fog fordulni a beégés. Egyetlen egy gyártó sem képes garantálni azt,hogy nem fog beégni egy pixel sem.
Arra nagyon oda kell figyelni,hogy az első kétszáz órát, 50% kontraszt/fényerőn járassuk,mert be kell járatni a plazma kijelzőt,az elején nem szabad nagyon 'meghajtani'. Vicces, de egy kisebb beégésnél megoldást hozhat egy 10-órás hangyák háborúja:)
 

Az enyém már 6 éves, de semmi beégés...Még azt sem mondhatom, h figyelek rá...Múltkorában egész éjjel a monoszkóp világított rajta mert elaludtam, valamikor hajnalban ébredtem fel rá.. Na ott megijedtem, h na ennek annyi, de fél perc alatt eltűnt minden amire azt hittem beégett. Megnéztem sötétben is fekete háttérrel, de semmi nem maradt meg. Nagyon sokat megy a tévé is, ha a nejem itthon van akkor szinte egész nap, a logók sem égnek be... Én ennyit tudok mondani a plazmáról, van LCD is, annak is megvan előnye hátránya. Nekem a nagyon magas fényerő és a vakító fehér ami pont nem tetszik az LCD esetében, ugyanis ha lejjebb akarom venni akkor elmennek a színektől kezdve kontraszt, minden. A képe szép, mivel full HD jobb is mint a Plazma képe valamivel, de csak akkor ha nem piszkálom a zavaró vakító fehér miatt, de hosszú távon igen fárasztó vele akár filmezni, tévézni meg főleg.A minőségi zavartalan filmezéshez én ha vennék legközelebb is plazmát vennék a beégés esélyétől független.



Vendég

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Régebbi plazma tulajok: hogy állunk a plazma tévéken a beégéssel? Mennyi idő után jön elő?
Engem eddig leginkább ez a "hiba" terel az LCD-k felé, de ha már megoldódott, akkor én is szívesebben vennék plazmát.


Az enyém már 6 éves, de semmi beégés...Még azt sem mondhatom, h figyelek rá...Múltkorában egész éjjel a monoszkóp világított rajta mert elaludtam, valamikor hajnalban ébredtem fel rá.. Na ott megijedtem, h na ennek annyi, de fél perc alatt eltűnt minden amire azt hittem beégett. Megnéztem sötétben is fekete háttérrel, de semmi nem maradt meg. Nagyon sokat megy a tévé is, ha a nejem itthon van akkor szinte egész nap, a logók sem égnek be... Én ennyit tudok mondani a plazmáról, van LCD is, annak is megvan előnye hátránya. Nekem a nagyon magas fényerő és a vakító fehér ami pont nem tetszik az LCD esetében, ugyanis ha lejjebb akarom venni akkor elmennek a színektől kezdve kontraszt, minden. A képe szép, mivel full HD jobb is mint a Plazma képe valamivel, de csak akkor ha nem piszkálom a zavaró vakító fehér miatt, de hosszú távon igen fárasztó vele akár filmezni, tévézni meg főleg.A minőségi zavartalan filmezéshez én ha vennék legközelebb is plazmát vennék a beégés esélyétől független.

Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: batagy »


Aug 29-től az RTL Klub, Szept 1-től a TV2 16:9-es képarányra vált.
 
Lehet ez majd megdobja a laposTV eladásokat?
Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Avatar
Strajfa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.06.30., szer. 13:02
Értékelés: 2

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: Strajfa »


Én a hálóba egy PHILIPS 42" full hd-s plazmát nézek, a nappaliban meg egy 40" full hd-s SONY LCD-t:)
 
Teljesen más a képe a két készüléknek,hasonlóan,ahogy az egyik topiktárs érvelt: kinek a pap,kinek a papné. Most éppen ha körbenézek,akkor 15 különböző méretű és típusú LCD-t látok, 15-féle beállítással, de egy pár perc matekozással be tudnék simítani az LCD-k közé egy plazmát úgy,hogy senkinek fel sem tűnne:) tapasztalataim szerint átlagolva sokkal nehezebb egy lcd-t bekalibrálni,mint egy plazmát.
Pár évvel ezelőtt drasztikus különbség volt a két "technológia" között,de mára ez összeért. mindegyiknek meg van a maga előnye,és hátránya. SD adáson kellemesebb képe van a Philipsnek (pedig még nagyobb is két collal),de HD tartalmat szívesebben nézünk az LCD-n. Az viszont érdekes,hogy PS3 játéknál FIFA11 720p a plazma zavaróan pixelesedik ( szigorúan kikapcsolva minden zavarszűrő,képjavító,eszem-f*szom)az lcd nem,és ezt magam sem értem...
 
 


Így jó.
 
Szerintem ide olyan topiktársak véleményei jöhetnek, akik:
 
1. Hosszas mérlegelés után az LCD (CCFL, LED) mellett döntöttek. Miért?
2. Hosszas mérlegelés után a plazma mellett tették le a voksukat. Miért?
3. LCD-jüket cserélték plazmára. Miért?
4. Plazmájukat cserélték LCD-re. Miért?
 
Ezek az infók segíthetnek a még döntés előtt állóknak, és az LCD-s topik sem lesz tele plazma "hittérítőkkel", és fordítva... :unsure:



Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: keccsa »



 
Mondjuk beégésnél a tévéadók logójára meg a korhatár karikákra gondoltam, ehhez nem kell fél napokat Minimaxot nézni, minden adónál megvan normál "háztartási" használat esetén is. Mire kell odafigyelni? Hogy rendes műsor helyett inkább több reklámot nézzek, ahol nincs ilyen beégős vacak a képen?
 
Más kérdés: régebben azt mondták a plazmákról, hogy X üzemóra után folyadékot kell bennük cserélni. Ezzel mi a helyzet manapság?


 
Logó: Nagyon kevés kivételtől letekintve a logók kisebb-nagyobb mértékben, de áttetszőek, így a fehér részek sem 100%-os fényerővel mennek, valamint a képtartalom függvényében változik azon pixelek intenzitása is a logó alapfényereje és a maximális fényerő között. Ezek alapján MAXIMUM egy kis ghost-olást okozhatnak, de beégést aligha.
 
Folyadékcsere???
Mindenki magának hülye...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



5 év után egy fillért sem ér egyik sem,így teljesen mindegy melyiket vesszük.


Köszi a válaszokat.
Akkor 4 évesen lecserélem az LCD-met, hátha kapok még érte egy kis pénzmagot.
 
Mondjuk beégésnél a tévéadók logójára meg a korhatár karikákra gondoltam, ehhez nem kell fél napokat Minimaxot nézni, minden adónál megvan normál "háztartási" használat esetén is. Mire kell odafigyelni? Hogy rendes műsor helyett inkább több reklámot nézzek, ahol nincs ilyen beégős vacak a képen?
 
Más kérdés: régebben azt mondták a plazmákról, hogy X üzemóra után folyadékot kell bennük cserélni. Ezzel mi a helyzet manapság?
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: AVX »

5 év után egy fillért sem ér egyik sem,így teljesen mindegy melyiket vesszük.

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: keccsa »



Ez megint olyan dolog, hogy sok plazma tulaj azt hiszi, hogy megoldották a beégést, hát nem, oda kell figyelni. Ha gyerekek sokat tv-znek, akkor a plazma felejtős, odafigyelést igényel, nagyon is, viszont aki odafigyel annak kárpotlásul szép képet produkál és amit még sokan elfelejtenek a plazma veszít a feketeszíntből bejátatás után, minimálisat amit sokan nem is vesznek észre. Nagyon oda kell figyelni, hogy álló kép ne nagyon maradjon órákon át, ha ezt be tudja valaki tartani/tartatni, akkor semmi baj nem lesz és vélhetően sokáig fog működni. Tudom, hogy sok plazma tulaj most elkezd velem vitatkozni, tegye, de ezek tények és vannak akik ezt már megszívták. Aki nem, az nem vallja be, hogy minden nap "szertartásként" fehérmosást végez a tv-jén, vagy nem nézi 5-6 órán át a minimaxot.


 
 
Szerintem azt azért kevesen hiszik, hogy a plazmánál teljesen el kell felejteni a beégést! Az viszont soxor leírt tény, hogy ma már korán sem kell vele úgy számolni, mint akár 5 évvel ezelőtt. Azért írtam, hogy "háztartási" használat mellett nem kell aggódni...
Az igaz, hogy én nem nézek fél napokat Minimaxot, de más miatt elég sokat megy a tévé (úgy is, hogy van rajta statikus tartalom is), de én NEM végzek fehérmosást, mert nálam nincs rá szükség! És nem azért, mert nem vagyok igényes arra, hogy milyen a kép, hanem azért, mert a statikus tartalom okozta ghost nálam hamar eltűnik, így nem látom értelmét a "mosó" eljárások használatának.
Mindenki magának hülye...

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: blakey »

Ez megint olyan dolog, hogy sok plazma tulaj azt hiszi, hogy megoldották a beégést, hát nem, oda kell figyelni. Ha gyerekek sokat tv-znek, akkor a plazma felejtős, odafigyelést igényel, nagyon is, viszont aki odafigyel annak kárpotlásul szép képet produkál és amit még sokan elfelejtenek a plazma veszít a feketeszíntből bejátatás után, minimálisat amit sokan nem is vesznek észre. Nagyon oda kell figyelni, hogy álló kép ne nagyon maradjon órákon át, ha ezt be tudja valaki tartani/tartatni, akkor semmi baj nem lesz és vélhetően sokáig fog működni. Tudom, hogy sok plazma tulaj most elkezd velem vitatkozni, tegye, de ezek tények és vannak akik ezt már megszívták. Aki nem, az nem vallja be, hogy minden nap "szertartásként" fehérmosást végez a tv-jén, vagy nem nézi 5-6 órán át a minimaxot.

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Lcd vs. Plasma

Hozzászólás Szerző: keccsa »



Régebbi plazma tulajok: hogy állunk a plazma tévéken a beégéssel? Mennyi idő után jön elő?
Engem eddig leginkább ez a "hiba" terel az LCD-k felé, de ha már megoldódott, akkor én is szívesebben vennék plazmát.


 
Normál ("háztartási") használat mellett egy korszerű plazmánál ez már EGYÁLTALÁN nem gond. Van kisebb-nagyobb "ghostolás" a készülékeknél, de ez NEM beégés, mivel párszor tíz másodperces (legrosszabb esetben is pár perces) átmeneti állapot.
 
Annak ellenére, hogy ez az alkalmazás nem javallott, de láttam már utastájékoztató rendszerben is plazmát... Abban a funkcióban dolgozó tévét viszont lehet, hogy nem venném meg egy év múlva...
 
Ha sokat nézel tévéadást, illetve konzervfilmet, viszont nem játszol TÚL SOKAT, szereted a valósághű színeket, valamint a nappalid tévével szemben lévő ablakai nem délre néznek, akkor megfelelő választás egy JÓ plazma!
Mindenki magának hülye...

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”