Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

TFT monitorok topikja!

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most láttam az MM-ben 19 colos Sony LCD-ket. Baromi jól néztek ki, de nagyon félek, hogy ugynolyan szarok mint a notebookom, ami 1400x1050-es IBM.
 
 
 
Nappal viszonylag jó is, de éjszaka sötétben (amikor általában internetezek) a notebook nézhetetlen, használhatatlan. A polarizáció miatt a jobb és bal szemem nem ugyanazt a fényerőt, színt, képet látja (pedig nem fél méterre vanak egymástól), és ez annyira idegesít, hogy legszívesebben a földhöz vágnám.
 
 
Ezen csak úgy tudok segíteni, ha minden lehetséges fényforrást felkapcsolok, hogy a pupillám, minnél jobban összeszűküljön és ekkor ez a probléma csökken. Legjobb persze a napfény. Napközben az irdában semmi problémám sincs.
 
 
Másrészt az otthoni 17 colos CRT-mmel sincs semmi bajom, töksötétben sem.
Namost itt jön a nagy kérdés.
 
 
Hogy etetem meg az MM-ben, azt, hogy én töksötétben szeretném kipróbálni a 19-es Sony LCD-t ?
Másrészt, hogy lehet az, hogy senki nem vetette fel idáig ezt az alapvető lényegi kérdést ?
Lehet, hogy minden LCD tulajdonos csak nappal használja LCD-jét ?
Lehet, hogy nekem kell szemészhez mennem ?
Mindenesetre, hogy inkább egy Sony G420-ban gondolkozomm 100.000-el kevesebbért. :smile2:

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Láttam, amit láttam. Egyébként az adott termékekről szóltam, azóta azért változott a technika. A számomra elfogadható minőséget egy CRT 50-ért tudja. LCD-ben ez 200.
A szemcserén én is gondolkoztam, mert a méregdrága projektorok képét is kritikával illeti ez a két gülü ;-)

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Erre két dolgot tudok mondani. Az egyik, hogy a 30" az már házimozi. A fórum fele odaadná érte a fél lábát. A másik, hogy magam is említettem, hogy idővel lehet belőle valami. Egy éve még 30"-es sem volt. Jövőre talán 50"-es is lesz belőle. A plasma lefelé fejlődik az LCD felfelé.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Gúnyosságot félretéve lehet, hogy a technológia nem lenne rossz, de még gyerek cipőben jár.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Simon ! Szétnéztem az általad említett oldalon. Akárhogy nézem a kapható legnagyobb képméret 30". Akkor most miről is beszélünk ? Házimoziról ? Úgy néz ki mégiscsak : gihi , de 2x...

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én asszondom csináld meg hamarjában!

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Eleg meredeknek tunik, igy elso hallasra

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na, majd én is megkapom, hogy "nemidetartoziktebarom"...
Szóval arról mit gondoltok, hogy egy olcsóbb tft monitort (Samsung-85000Ft) szétszedek és csinálok hozzá valami kivetítő szerkezetet? Olyasmit, mint egy írásvetítő.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Előzmény:
"LCD-CRT kérdésben elég egymás mellett nézni a kettőt."
 
hehe
ahogy mondod
csak talan szemeszhez kene menni elotte, mert ha neked egy jo tft mellett a crt jobb, akkor ott komoly bajok vannak (retina levalas, szurkehalyog, agydaganat, ebben a sorrendben)

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Onnan egy 30 colost én is elfogadnék!
Arron ne is beszéljünk, hogy a hordozható DVD (!) lejátszók mind tft-vel adnak képet. Nem beszélve a kocsikba épötettekröl. Ezek ugyan nem házimozik, söt az se biztos, hogy mindíg filmet néznek rajtuk (pl navigációs komputer kijelzése) de mindenképp a DVD témához kapcsolódnak!
 
Valóban drágák ezek a készülékeke és a plazmák is a hagyományos készülékekhez képest. Ha viszont úgy vesszük én már láttam olyan plazmát egy milkáért amit szívesen elfogadnék, ráadásul olyan képe biztos van, mint egy hagyományos 85 cm-es tv-nek nem (is szólva nagyobbakról). Az árkülönbség meg azonos képméretnél max mondjuk fél millió. Ha azonban levonjuk a felszabaduló négyzetméterek árát, mondjuk csak 1-et akkor már nem is biztos, hogy olyan sokkal többet fizettünk a többletszolgáltatásokért!

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


LCD-CRT kérdésben elég egymás mellett nézni a kettőt.
Compaq notebook 1024*768, HP Ultra VGA 17" 1024*768.
TFT: pixeles, screendoor effekt, borzasztó scroll, foltos háttérvilágítás
CRT: normál, tehát nem lapos képcső, átlagos képpontméret mellett "egyenletes!" képfelület, éles kép, rezzenéstelen scroll, pixelesedésnek nyoma sincs, és van némi kontraszt.
Most akkor melyik a jobb? Nekem a képcső jobban tetszik.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ja-ja, 15"-on. Azért a kedvemért nézzél már szét itt egy picit:
http://sharp-world.com/aquos/products/index.html
 
"gihi"

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Házimozi 15"-on nézve..... gihi

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Főleg azért jó ez a téma hiszen elterjedőben vannak az LCD TV-k főleg a Sharp jóvoltából. Nem olcsók, de a plasma és a projektor sem olcsó és sok topic foglalkozik velük. Idővel az LCD TV nem lesz rossz alternatíva házimozira sem.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amin nezzuk az is tema, nem csak az amirol a jel jon...
Aki pedig itt kivanja megbeszelni ezt, azt ne kuldjuk mashova (foleg, hogy ott mas szempontok alapjan -urambocsa`- mas stilusban megy errol a diskurzus).

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van itt egy link amit erdemes:
http://www.pcworld.com/news/article/0,aid,108237,00.asp
 
sajna a 7ms nem lesz ez ev vegere, majd csak 2-3 ev mulva, iden csak 12ms lesz (ezek teljes response time-ok, nem csak rise) de addig is jobb egy TFT mint egy CRT

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egy apróságra szeretném felhívni a figyelmeteket ! Mint ahogy a nevében is benne van ez egy DVD fórum, semmi helye sincs efféle monitor témának. Még a sok Divx készítős topicok csak-csak elmennek, de ez azért már tényleg nem ide való. Ha valakit érdekel a téma a www.hwsw.hu fórumán több topic is foglakozik vele...

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az LCD monitorok egy fajtája a TFT. Az LCD-k régebben nagyon lassúak és kis kontrasztúak voltak. Később megjelentek a DSTN-HPA LCD-k ezek már gyorsabbak voltak, de még mindig alkalmatlanok a gyors mozgások (film) megjelenítésére. Az új generáció a TFT LCD az eddigi legnagyobb kontraszttal és a leggyorsabb megjelenítési képeségekkel amelyek azonban még így is alatta maradnak a CRT (képcsöves) monitorokkal szemben.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Még eléggé tapasztalatlan vagyok a témában, ezért meg szeretném kérdezni, hogy mi a különbség az LCD és a TFT monitorok között? Vagy nincs különbség? Bocsi, ha hülye a kérdés! A válaszokat előre is köszönöm!!!

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Regi TFT-knel volt ez, a maiak mar szinte semmi utanhuzast nem produkalnak. Es ev vege fele mar kaphatok lesznek 7ms response time koruliek is.
 
En is TFT-s vagyok, es ez utan a CRT egy maszat csak.
A nem nativ felbontasok valoban csunyak, de csak desktopmodban. Filmnezesre, jatekra teljesen jo az is. Persze majd ha egyszer kaphato lesz olyan, mint amit emlitettel, azon tenyleg tuti lesz az xvga nem nativban is... de addig is jobb a TFT mint a CRT, ha masert nem, hat a szemed epsege miatt.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

En is azt hiszem, meg jo ideig maradok a 19" sik Viewsonic CRT-mnel

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én nem hiszem, hogy a jelenlegi TFT felhozatal mellett érdemes váltani. Még mindig ahány szögből nézem annyiféle képe van, bár ez más sokat javult. Még mindig elég lassúak bár kétségtelenül ez is sokat javult. És még mindig az a legnagoybb problémája, hogy amekkora felbontású az az egyetlen nézhető és használható felbontás. Egy XGA TFT 1024x768-ban nagyon szép. Elindítod DOS módban is kihullik a hajad. De még XGA felbontásban is egy scrollozás eléggé betesz a képnek.
Bár nekem csak a notebookban van TFT elég sokat nézegettem asztali TFT monitorokat. Talán ha majd lesz egy olyan amelyik legalább négyszer annyi képpontból fog állni, mint amekkora felbontást megjelenít az már jó lesz. Tehát egy 4096x3072 felbontású panel már XGA-ban biztos király lesz.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ideje 1 ilyen topiknak is!
 
En is TFT-s vagyok, es gondolom az egyre csokkeno arak miatt sokan keszulnek valtani CRT-rol TFT-re. Jol teszik.
 
De van sok TFT ami nem eri meg az arat.
Ezert szuletett ez a topik, osszuk meg tapasztalatainkat egymassal!!! Ha barkinek tudok segiteni, kerdezzen batran!

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”