Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

TFT monitorok topikja!

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »

Néztem a MM-ban ezt a Philipset, nem volt egetrengető képe, amúgy kinézetre tetszett, meg feature szinten is, szóval akár jó választás is lehet.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Tami »


- ebben van hagszoro is?
- van es tetszik is kulsore
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Tami »


ami tetszik:Philips 200W6BS 20"



- ebben van hagszoro is?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Kicsit szigorú azért ez a teszt, sztem ezek már elég jó monitorok, aztán kap mindegyik rendesen. Erős kifejezés azért olyant mondani pl. a 970P-re, hogy filmnézésre alkalmatlan.. Akkor mit mondanának az átlag 19-es LCD-kre 60-80e ft közt...?
ez a teszt nem szigoru
hanem szar
 
ez egy kicsit jobb
http://www.behardware.com/articles/619- ... 16-ms.html
o v e r p o w e r e d

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »


Ezen kívül páran már látták, és azt mondják, a kontrasztot el kell osztani kb. kettővel (vagy inkább többel), de ez várható volt. Ettől még megérheti..
A kontrasztot nem osztani kell, hanem mérni, mint pl. ebben a tesztben: 19"-os LCD Monitorok

 
Jó persze, mérni is, ha van mivel.. Ha látsz tesztet erről az LG-ről, akkor majd szólj.
 
Mindenesetre, ilyenkor bújik ki a szög a zsákból... De legalább a saját monitoromban nem kellett csalódnom: 838:1-at mértek ami az eddigi második legjobb, a feketéje meg a legjobb amit eddig mértek.
 
Kicsit szigorú azért ez a teszt, sztem ezek már elég jó monitorok, aztán kap mindegyik rendesen. Erős kifejezés azért olyant mondani pl. a 970P-re, hogy filmnézésre alkalmatlan.. Akkor mit mondanának az átlag 19-es LCD-kre 60-80e ft közt...? :kiraly:

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: MoBBo »

o v e r p o w e r e d

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


az asus pva paneles szerintem es van benne webcam (1.3Mp) plusz tud PIP
http://www.arukereso.hu/monitor-c3126/a ... 95269.html
 

o v e r p o w e r e d

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Mester »


Végre olyan TFT-k, amik az én érdeklődésemet is felkeltik. (Mer' amúgy útáltam őket)
Mindegyik jó választás, talán Benq lenne az utolsó amit vennék a négyből.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


ami tetszik:
 
ASUS PW201 20"

 
 
BenQ FP202W 20"

 
 
Philips 200W6BS 20"

 
 
ami nem tetszik (a talpa nagyon gany) de a monitor jo:
ViewSonic VX2025wm 20"

 
 

nemtom melyik lesz
legszivesebben ezt vennem
Eizo S2110W 21"

csak ez 300ezer mar...
o v e r p o w e r e d

Avatar
Teaway
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2004.09.10., pén. 23:00
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Teaway »


Ezen kívül páran már látták, és azt mondják, a kontrasztot el kell osztani kb. kettővel (vagy inkább többel), de ez várható volt. Ettől még megérheti..
A kontrasztot nem osztani kell, hanem mérni, mint pl. ebben a tesztben: 19"-os LCD Monitorok

Teaway: PanasonicP37C10ES/Denon1604/Denon1710/KenwoodDP-5020/PhilipsVR1600/ Diamond8.3front/WH2C/WH2S
*** Chord Choral: Blu, DAC64, Symphonic, Prima, Mezzo50

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »


probaltam valami infot osszeszedni errol a monitorrol mert jo a speckojade nagyjabol nulla az eredmeny
hogy milyen panel van benne azt suru homaly fedi
 
megprobalom a heten megnezni valahol
valamit mindenkeppen veszek a heten
 
(nevetseges, hogy az x eves eizo-mnak jobb kepe van, mint a mostaniak tobbsegenek...)

Szerintem TN+film paneles. A legtöbb -nem feltétlenül megbízható- helyen ezt írják. A gyorsasága mindenképpen erre utal. A kontraszt még a PVA paneleknél sem lépi túl az 1000:1-et szóval valószínűleg valamilyen dinamikus bizbasz van benne.

TN+Film, ez biztos.
 
Ezen kívül páran már látták, és azt mondják, a kontrasztot el kell osztani kb. kettővel (vagy inkább többel), de ez várható volt. Ettől még megérheti..

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


(nevetseges, hogy az x eves eizo-mnak jobb kepe van, mint a mostaniak tobbsegenek...)
- az crt-s?

tft
o v e r p o w e r e d

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


probaltam valami infot osszeszedni errol a monitorrol mert jo a speckojade nagyjabol nulla az eredmeny
hogy milyen panel van benne azt suru homaly fedi
 
megprobalom a heten megnezni valahol
valamit mindenkeppen veszek a heten
 
(nevetseges, hogy az x eves eizo-mnak jobb kepe van, mint a mostaniak tobbsegenek...)

Szerintem TN+film paneles. A legtöbb -nem feltétlenül megbízható- helyen ezt írják. A gyorsasága mindenképpen erre utal. A kontraszt még a PVA paneleknél sem lépi túl az 1000:1-et szóval valószínűleg valamilyen dinamikus bizbasz van benne.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Tami »


(nevetseges, hogy az x eves eizo-mnak jobb kepe van, mint a mostaniak tobbsegenek...)
- az crt-s?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Persze LG lapján sehol semmi.. Jellemző, hogy ott lesz utoljára ilyesmi.
http://www.lge.com/products/model/detail/l194wt.jhtml

Ja, hát én a magyarra értem alapjában véve... Azok kő lusták frissítgetni.
 
Egyébként jó nagy fake lehet ez a kontraszt... Viszont akkor is jó az ár, meg a HDCP compliantsága is jól, viszont akkor meg miért nincs hozzá már hangszóró is.

probaltam valami infot osszeszedni errol a monitorrol mert jo a speckoja
de nagyjabol nulla az eredmeny
hogy milyen panel van benne azt suru homaly fedi
 
megprobalom a heten megnezni valahol
valamit mindenkeppen veszek a heten
 
(nevetseges, hogy az x eves eizo-mnak jobb kepe van, mint a mostaniak tobbsegenek...)
o v e r p o w e r e d

Avatar
Teaway
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2004.09.10., pén. 23:00
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Teaway »


- igen, a 970P dobozán van fül- az enyémen pont el van szakadva
- 450m, ez hogy jött ki?
[...]

Köszi a kimerítő választ!
 
(450 m-re van a legközelebbi tömegközlekedési eszköz )

Teaway: PanasonicP37C10ES/Denon1604/Denon1710/KenwoodDP-5020/PhilipsVR1600/ Diamond8.3front/WH2C/WH2S
*** Chord Choral: Blu, DAC64, Symphonic, Prima, Mezzo50

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »


Hibás volt a doboza (a papírdoboza) szegénykémnek, ezért volt ilyen olcsó. Hehe. 

Van rajta fül? El lehet vinni gyalog kb. 450 m-re?

Nagyon nem értem a kérdésedet.. :kiraly:
 
- igen, a 970P dobozán van fül
- az enyémen pont el van szakadva
- 450m, ez hogy jött ki?
- legrosszabb esetben is egy kb. 7kg-os dobozról beszélünk, ha nem 7 éves kislány vagy, vagy esetleg mozgássérült, akkor valószínűleg a világ végére is röhögve elviszed
 
- de legfőképpen: miből gondolod, hogy mindegyiknek pont ez lesz a baja (a doboz)? azt olvastam, hogy a dolgok többféle ok miatt köthetnek ki outletben:
- hibás csomagolás
- szállítás közben sérült (ez ugye bármi lehet, de persze nem komoly, mert akkor nem ide megy hanem a kukába)
- pixelhiba miatt visszavitték 3 napon belül
- egyéb "vélt" hiba vagy user valami bénázása miatt visszavitték 3 napon belül, és semmi baja, de már ki van bontva - ezt is erősen el tudom képzelni, hogy bejátszik..
 
Mindamellett az, hogy outlet, nem jelenti azt, hogy amit ott veszel, az mindenképpen szar, hibás. Az eladó srác azt mondta, hogy legutóbb is 15 ilyen monitort adtak el, és mind úgy ahogy volt, hibátlan volt (se pixelhiba se semmi), szóval valszeg csomagolásuk sérült csak, mint az enyémnek.
 
Érdekes, egyébként én tegnapelőttig még nem is tudtam, hogy léteznek ilyen üzletek, aztán a 970P fórumon olvastam...
Namost ott járva úgy tűnt, mások már tudják, mert voltak vevők rendesen... Biztos mert jó dolog megvenni egy hűtőgépet 60%-os áron, aminek az oldalán van vmi kis karc vagy a csomagolása hiányzik, egyébként szép és új.

Avatar
Teaway
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2004.09.10., pén. 23:00
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Teaway »


Hibás volt a doboza (a papírdoboza) szegénykémnek, ezért volt ilyen olcsó. Hehe.

Van rajta fül? El lehet vinni gyalog kb. 450 m-re?

Teaway: PanasonicP37C10ES/Denon1604/Denon1710/KenwoodDP-5020/PhilipsVR1600/ Diamond8.3front/WH2C/WH2S
*** Chord Choral: Blu, DAC64, Symphonic, Prima, Mezzo50

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »


Van ebben valami, egyébként ahol vettem, 65-ért volt 193P, szintén új.. Az sokkal inkább egy hagyományos monitor forma (azon belül is gyönyörű), tényleg szebb is mint az utód, ennek ellenére a 970P-t vettem, ez - ha más nem - gyorsabb... Meg nekem így is nagyon tetszik, most majd vadászhatok hozzá vmi fehér keyboardot meg egeret, meg hangszórókat... Esetleg egy Mac minit, azzal nagyon ütnének együtt

Van a 193P Plus. Az ugyanúgy néz ki, mint a 193P és olyan gyors, mint a 970P. Csak pár hónapig lehetett kapni.

Nem igazán figyeltem meg, de lehet hogy Plus-osak is voltak.. Volt ott mindenféle samsung monitor a jobbak közül, csupa P, BF, BM, T végű. N-es, meg főleg V-s már alig volt.
 
Egyébként nem olyan rossz ám a gyakorlatban ez a "flexible hinge" sem, csak majd ki ne nyúljon nekem is a rugója.
 
A gombok hiányáról nekem az a véleményem, hogy amilyen irtózatosan kényelmetlen (általában a dizájn oltárán feláldozódik az ergonómia) gombkiosztású monitorokkal találkoztam mostanában, nem is baj, hogy egérrel lehet állítgatni ugyanazt egy programban, mert valójában kényelmesebb. Persze játék közben így már nehezebb, de némely monitor kezelésén egyszerűen fel tudom magam húzni, mintha szánt szándékkal csinálnák a lehető legkényelmetlenebbre. Régen a CRT korszakban emlékszem voltak a Sony monitorokon pl. ki joystick-ok, de legalábbis négyirányú gombok, meg ilyesmi...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »


Esetleg egy Mac minit, azzal nagyon ütnének együtt
Van hozzá beállítóprogi?

Van...

Avatar
Teaway
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2004.09.10., pén. 23:00
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Teaway »


Esetleg egy Mac minit, azzal nagyon ütnének együtt
Van hozzá beállítóprogi?

Teaway: PanasonicP37C10ES/Denon1604/Denon1710/KenwoodDP-5020/PhilipsVR1600/ Diamond8.3front/WH2C/WH2S
*** Chord Choral: Blu, DAC64, Symphonic, Prima, Mezzo50

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van ebben valami, egyébként ahol vettem, 65-ért volt 193P, szintén új.. Az sokkal inkább egy hagyományos monitor forma (azon belül is gyönyörű), tényleg szebb is mint az utód, ennek ellenére a 970P-t vettem, ez - ha más nem - gyorsabb... Meg nekem így is nagyon tetszik, most majd vadászhatok hozzá vmi fehér keyboardot meg egeret, meg hangszórókat... Esetleg egy Mac minit, azzal nagyon ütnének együtt

Van a 193P Plus. Az ugyanúgy néz ki, mint a 193P és olyan gyors, mint a 970P. Csak pár hónapig lehetett kapni.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tsc »


No, én meg végül EZT vettem meg ma...  85k-ért újonnan, garival, számlával!! 
Azóta csak ámulok-bámulok, milyen jó.

Ez egy nagyon jó monitor. Én is ilyet vettem volna, de ahogy kinéz az inkább benéz. A 193P utódjaként rút kiskacsa.

Van ebben valami, egyébként ahol vettem, 65-ért volt 193P, szintén új.. Az sokkal inkább egy hagyományos monitor forma (azon belül is gyönyörű), tényleg szebb is mint az utód, ennek ellenére a 970P-t vettem, ez - ha más nem - gyorsabb...
Meg nekem így is nagyon tetszik, most majd vadászhatok hozzá vmi fehér keyboardot meg egeret, meg hangszórókat... Esetleg egy Mac minit, azzal nagyon ütnének együtt

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


No, én meg végül EZT vettem meg ma... 85k-ért újonnan, garival, számlával!! 
Azóta csak ámulok-bámulok, milyen jó.

Ez egy nagyon jó monitor. Én is ilyet vettem volna, de ahogy kinéz az inkább benéz. A 193P utódjaként rút kiskacsa.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Láttam gyönyörű 20"-os LG TFT-t a (Mamut) Saturn-ba 109eFt-ért. 16xx-as felbontással. Ott álltam előtte egy percig.
Szép fekete volt kirakva, még sok dobozt láttam ott..

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”