Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

TFT monitorok topikja!

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Én a csatlakozóra tippelnék. Lehet, hogy nem mindegyik tű érintkezik rendesen a laptopon lévő csatival, míg a másik gépen lévővel minden rendben van.
Köszi.Van valami tipped mit csinálhatnék vele, vagy csak bizgessem kicsit? A poén az,hogy amikor pár napja megvettem az új kábelt minden rendben volt, és csak tegnap este kezdett el vacakolni a kép.
 
/tau ba
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Mester »

Én a csatlakozóra tippelnék. Lehet, hogy nem mindegyik tű érintkezik rendesen a laptopon lévő csatival, míg a másik gépen lévővel minden rendben van.

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Sziasztok,
 
Van nekem egy 17"-os noname TFT monitorom,ami normál monitorkábelen (analóg) volt rákötve egy CompaQ Armada notebookra (docking station-ön keresztül). Kicsit átrendeztem a dolgokat,és kicseréltem az eredeti kb 1.5 méteres kábelt egy 3 méteresre, de a képen igen furcsa csíkozások jelentek meg ( a kábel árnyékolt nem az lehet a gond). Ugyanezt a kábelt kipróbáltam a másik gépünkön (ami egy desktop szintén TFT minitorral) és semmi gondja nem volt a képnek. Kérdés az,hogy érdemes e azzal próbálkoznom, hogy drágább (jóbb minőségű) és esetleg picit rövidebb (esetleg csak 2.5 m ha van ilyen) kábelt veszek, vagy egyszerűen a notebookban lévő sz@r videókártya miatt (meg gondolom a docking station-ön keresztüli kapcsolat sem jó) nem tudom messzebbre vinni a jelet. Ha szerintetek csak a kábel a ludas megköszönnék pár kábelmárka tippet is?
 
válaszokat előre is köszi
 
üdv/tau ba
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


...hogy lehet e dönteni illetve megemelni a monitort. Forgatni nem lehet azt tudom... 
Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

Dönteni lehet, emelni nem. Miért is ne lehetne forgatni? A kör alakú talp két részből áll, és ezek elfordulnak egymáson.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cisco »


Ma újítottam be egy LG1730S típusú monitort. Nagyon szép, meg jó de az állvánnyal vannak gondjaim, ugyanis nem sikerült rájönni, hogy lehet e dönteni illetve megemelni a monitort. Forgatni nem lehet azt tudom. Végigolvastam az összes hozzáadott papírt meg leírást de azokból semmilyen utalást nem találok a problémára, azt meg erősen kétlem hogy ennyire fixre oldották volna meg mert a 1730B-st lehet emelni illetve dönteni is.
 
Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az analóg bemeneten a kép életlen volt, mosottabb szinekkel, Crt-s hasonlattal, mintha rosszul lett volna a fokusza beállítva.Pedig biztos nem rossz az analog bemenetem sem...

Azt elfelejtettem megírni, hogy AG Neovo 19"-os és fekete.

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Mester »


Nálam CRT-vel is botrányos a különbség az analóg és a dvi kimeneten.
Videokari DVI-ára van kötve átalakítóval a monitor, sokkal szebb így a kép, mintha a sima d-subon lenne.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Ha csak e kettő lenne a polcokon, akkor én az ACER 17"-ost venném: 
De persze lehet, hogy téged más dolgok "vezérelnek".

Azért ez a "kettő van a polcon" mert mind a kettő most akciós (illetve az ACER kb még a héten, a BENQ meg csak 29.étől) és technikai paramétereik és áruk alapján megfelelnének....
Monitorként (netezés, szövegszerkesztés) használnám, tvnek itt ez a kis Pana
 
Technikailag az ACER előremutatóbb, és tkp a 19"-est ugyanakkora felbontásban lehet használni, tehát ugyanazt látnám rajta csak nagyobban.....
 
Na talán most egy kicsit jobban hajlok az ACER-re

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


És jól néz ki ebben a fekete színben.
Valóban, és jól mutat (és jól is muzsikál) alatta az Optiplex GX280
De ez a usb-s billentyűzet, a num.billentyűk feletti PrintScreen/ScrollLock/Pause gombokkal háát ez már nem álmaim netovábbja

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


ACER 1715msd, 17", 12ms, DVI-vel 67990 Ft, vagyBENQ FP-931, 19", 16ms, DVI nélkül 79990 Ft.

Ha csak e kettő lenne a polcokon, akkor én az ACER 17"-ost venném:
1. Rövidebb válaszidő
2. DVI
3. Ugyanakkora felbontás mellett kisebb pixelek
4. Olcsóbb
5. ACER = BENQ (a Benq az Acer "OEM" márkája, mint a Samsung-nak a Samtron, legalábbis annak idején így kezdődött a Benq-sztori)
 
Mondjuk a 3. pont csak akkor érdekes, ha monitorként fogod használni és nem TV-helyettesítőként, amit eleve messzebbről kéne nézni. A 19-esen ugye ugyanakkora natív felbontás van, mint a 17-esen. Többnyire.
 
De persze lehet, hogy téged más dolgok "vezérelnek".

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: mszaby »


Itt a malóhelyen egy Dell 17" TFT előtt ülök, ez analógon megy és sztem teljesen jó a képe.
Én is ilyen előtt ülök és tényleg jó a képe, ahhoz képest, hogy analóg.
 
És jól néz ki ebben a fekete színben.
Elkúrtuk

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Én is kb. ezekre az érvekre ellenérvekre gondoltam....
Jelen vga kártyámon még nincs is dvi ,így az egyelőe kihasználatlan maradna, de tervben van egy upgrade azon már biztos lesz.
Itt a malóhelyen egy Dell 17" TFT előtt ülök, ez analógon megy és sztem teljesen jó a képe. Ez a dvi és analóg közötti kicsi vagy nagy külömbség sztem márka/típus függő, mert sok helyen azt olvasni hogy hatalmas az eltérés sok helyen meg azt hogy nem észrevehető.....
 
Nem egyszerű ez

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


az enyém nem tudja a dvi-t, de összehasonlítottam a dvi-s változatával(710t) és nem sok különbséget láttam(semmit ) 
egyesek szerint viszont a dvi a jövő, és talán később már nem jönnek ki a videókarik csak dvi-vel...(max akkkor venni kell átalakítót)
 
én mindenképpen a nagyobbat vállasztanám, ha hasonló a képük/tudásuk...

Az én monitoromon van mindkét bemenet.
A múltkor apám gépe elhalt, és elhozta javítani hozzám.
Hogy ne kelljen monitost cipelni, ezért bekötöttem az analóg részén az Ő gépét a monitoromra, az enyém DVi-n megy. Menüből lehet választani, hogy melyik bemenet legyen aktív.
Hát lesujtó volt a különbség.
Az Ő gépében egy Radeon van, valami 9párszáz, nekem GE FX5600.
Az egyéb kiépítés is roppant hasonló.
Az analóg bemeneten a kép életlen volt, mosottabb szinekkel, Crt-s hasonlattal, mintha rosszul lett volna a fokusza beállítva.
Pedig biztos nem rossz az analog bemenetem sem...

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Balha »


az enyém nem tudja a dvi-t, de összehasonlítottam a dvi-s változatával(710t) és nem sok különbséget láttam(semmit )
 
egyesek szerint viszont a dvi a jövő, és talán később már nem jönnek ki a videókarik csak dvi-vel...(max akkkor venni kell átalakítót)
 
én mindenképpen a nagyobbat vállasztanám, ha hasonló a képük/tudásuk...
...

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Két TFT között vacillálok ("zsebemben" a pénz és most meg nem tudok dönteni)
ACER 1715msd, 17", 12ms, DVI-vel 67990 Ft, vagy
BENQ FP-931, 19", 16ms, DVI nélkül 79990 Ft.
 
vkinek vmelyikkel tapasztalata? infója?
megéri a nagyobb méretért feláldozni a dvi-t és 12e ft-ot?
persze nekem kell eldöntenem hogy melyikre van nagyobb szükségem
 
Köszi!
SchJohny

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: _Tamas »

VGA-kártya gyanús az ügy. Nekem egy GeForce4 Ti4200-am van és a régi 19"-os Belineámmal függőlegesen "hullámzott" a kép, ha nagyobb frissítésekre állítottam. Jó, nem lehetett szörfölni a hullámokon, de tizedmilliméteres amplitúdóval mentek felfelé a csúcsok a függőleges éleken. Ezt még 2-3 monitoron eljátszotta (mind különféle típus és méret). Most egy 19"-os DELL monitor van ráakasztva, ezzel tökéletes (= a DELL érzéketlenebb a kártyám bajára).

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


... adtak hozzá egy szutyok vga-vga kábelt amivel a kép olyan interferencia csíkos mint egy zebra , már 800x600-as felbontásnál ...
Meg kell követnem az lg-t, nem a kábel a hibás. Kipróbáltam egy másik gépen és ott a gyári kábellel nem csíkos a kép. A guta kerülget mert nálam viszont akármit csinálok csíkos, a problémámmal átmegyek a szervíz topikba.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Én sokat nézegettem, mert először olyant akartam, de visszatartott az, egyrész nincs DVi bemenete, másrészt...
Ezt nem tudtam! Köszi az infót! Akkor ez kilőve...

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Srácok, erről mit tudtok?Tesco prospektus: Sony S93, 19" LCD 1280*1024, 600:1, 119.988,- pénzért! Ismeri valaki ezt a típust?

Én sokat nézegettem, mert először olyant akartam, de visszatartott az, egyrész nincs DVi bemenete, másrészt hogy az összes "nagy" helyen ez 150e volt br, ahol meg olcsóbb volt, az olyan kis "sufnibolt" volt, és mindenütt rendelésre meg másnapra hoztak volna belőle.
A haverok boltjában találtam a Neovot, ahol megnézhettem, (pixelhiba és tsai) és olcsóbban még DVi bemenete is volt. Rögvest meg is vettem.

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Srácok, erről mit tudtok?
Tesco prospektus: Sony S93, 19" LCD 1280*1024, 600:1, 119.988,- pénzért! Ismeri valaki ezt a típust?

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


Amúgy TFT-t szinte csak natívban érdemes futatni, minden más pixelmámor... DVi az nincs??

Tiszta ügy. A saját kábelével a 640x480-t kivéve minden felbontás zebra-csíkos, a natív csak igazán! Láthatóan árnyékolás probléma, a csíkozódáson túl az erős kontúrátmeneteknél a szellemkép is jól látszik. Dvi nincs de hát ennyiért nem is várható el.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Sajna ami a szemüveg dolgot illeti az igaz...  Amúgy a proji be volt tervezve, de a TFT 120e-ért, meg a szemüveg 40e-ért (SZTK    nélkül) nemigen esett jól   

Sajnos, nekem is eléggé megromlott az utóbbi időben a korábban tökéletes látásom... Hiába, a sok számítógépes munka meghozza a hatását...
Úgyhogy együttérzek veled!

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


2. Szemkímélés céljából be kellett! szereznem egy TFT monitort  3. ugyanilyen okok miatt egy projektort is (sokkal kímélőbb mint a TV) 


Jó indok a projektorvásárláshoz! Ezt megjegyzem magamnak, alkalomadtán lehet, hogy szükségem lesz rá!
 
Amúgy én is TFT-monitor vásárlást tervezek, de még egy kicsit várok vele, úgy néhány hónapot...

Sajna ami a szemüveg dolgot illeti az igaz...
Amúgy a proji be volt tervezve, de a TFT 120e-ért, meg a szemüveg 40e-ért (SZTK nélkül) nemigen esett jól

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


2. Szemkímélés céljából be kellett! szereznem egy TFT monitort  3. ugyanilyen okok miatt egy projektort is (sokkal kímélőbb mint a TV) 


Jó indok a projektorvásárláshoz! Ezt megjegyzem magamnak, alkalomadtán lehet, hogy szükségem lesz rá!
 
Amúgy én is TFT-monitor vásárlást tervezek, de még egy kicsit várok vele, úgy néhány hónapot...

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy buta kérdés: 
A DVI használható mindig vagy csak a WIndows alatt mert valamilyen driver kell hozzá? Úgy értem, hogy amikor bekapcsolom a gépet a BIOS text jelenik meg a képernyőn, majd az operációs rendszer kezd el bootolni. Ha teszem azt egy DOS van a gépemen, akkor csak karakteres képernyőm van. Működik ekkor is a DVI vagy kell még mellé hagyományos VGA kábel is?
 
(Persze a videokártyámon ott van a DVI is, csak még soha nem használtam.)

Dos alatt is megy, már a bootolást se látnád...
A Dvi kimenet az úgy műkszik, mint a normál VGA, csak a jel nincs analóggá alakítva, hanem digit módon távozik a csatin. A monitort meg nem izgatja, hogy dos, vagy windows megy a képen

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”