Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

TFT monitorok topikja!

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacy! Rosszul emlékszem, vagy tényleg Te voltál az, aki nem olyan rég (talán kb. fél éve?) le akarta beszélni a fórumozókat a TFT-monitorokról? Legalábbis én valami ilyesmire emlékszem...
Ja. Csak közben kissé megromlott látásom miatt
 
1. szemüveg kell a közeli dolgokhoz
2. Szemkímélés céljából be kellett! szereznem egy TFT monitort
3. ugyanilyen okok miatt egy projektort is (sokkal kímélőbb mint a TV)
 
Továbbra is fenntartom, hogy az EIzo monitorom kenterbe veri a legtöbb monitort, és a TFT-k mellé is oda merném tenni és a digiképek is sokkal jobban nézhetőek a CRT-n.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Egy buta kérdés:
 
A DVI használható mindig vagy csak a WIndows alatt mert valamilyen driver kell hozzá? Úgy értem, hogy amikor bekapcsolom a gépet a BIOS text jelenik meg a képernyőn, majd az operációs rendszer kezd el bootolni. Ha teszem azt egy DOS van a gépemen, akkor csak karakteres képernyőm van. Működik ekkor is a DVI vagy kell még mellé hagyományos VGA kábel is?
 
(Persze a videokártyámon ott van a DVI is, csak még soha nem használtam.)

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »

Lacy! Rosszul emlékszem, vagy tényleg Te voltál az, aki nem olyan rég (talán kb. fél éve?) le akarta beszélni a fórumozókat a TFT-monitorokról? Legalábbis én valami ilyesmire emlékszem...

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nagyon régóta használunk LG tft-ket, és egyikkel sem volt probléma, még egy pixelhiba sem. Otthonra is nemrég vettem egy 1730S -t (12ms, 1280x1024). Nagyon jól olvasható, gyönyörű képe van. Hdtv klippekkel egyenesen mesés...Rejtett kábelek...

Mindenkinek köszönöm, ma vettem egy LG L1730S-t. A képe tényleg remek, 12ms áldásos hatású, angliában szerelt!
 
De azért persze minden itt se tökéletes: adtak hozzá egy szutyok vga-vga kábelt amivel a kép olyan interferencia csíkos mint egy zebra , már 800x600-as felbontásnál is! Még jó hogy volt itthon egy 10m-es riasztós vezetékből általam tákolt vga kábel, azzal csak 1280x1024-nél lett interferencia csíkos. Vajon miért kell 0,5$-t spórólni és közben a márkanevet lejáratni??? Ha valaki nem ért hozzá vagy nem foglalkozik vele, visszaviszi és tuti egy másik márkát követel a pénzéért.

Mindíg az a szakma ...
 
Amúgy TFT-t szinte csak natívban érdemes futatni, minden más pixelmámor...
DVi az nincs??

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


Nagyon régóta használunk LG tft-ket, és egyikkel sem volt probléma, még egy pixelhiba sem. Otthonra is nemrég vettem egy 1730S -t (12ms, 1280x1024). Nagyon jól olvasható, gyönyörű képe van. Hdtv klippekkel egyenesen mesés...Rejtett kábelek...

Mindenkinek köszönöm, ma vettem egy LG L1730S-t. A képe tényleg remek, 12ms áldásos hatású, angliában szerelt!
 
De azért persze minden itt se tökéletes: adtak hozzá egy szutyok vga-vga kábelt amivel a kép olyan interferencia csíkos mint egy zebra , már 800x600-as felbontásnál is! Még jó hogy volt itthon egy 10m-es riasztós vezetékből általam tákolt vga kábel, azzal csak 1280x1024-nél lett interferencia csíkos. Vajon miért kell 0,5$-t spórólni és közben a márkanevet lejáratni??? Ha valaki nem ért hozzá vagy nem foglalkozik vele, visszaviszi és tuti egy másik márkát követel a pénzéért.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Balha »


Nekem eleve pixelhibás volt(már ott észrevettem 1-t, utánna otthon még 1 -et), de nem akartam a boltban hagyni, és megvárni míg hoznak egy másikat, mert LAN-partynk volt már aznap este, és akkor nem lett volna mivel villognom
 
 
a tréfát félretéve: rá pár hétre pesten jártamban felvittem magammal, beugrottam egy szervízbe, ahol megnézték és adtak egy cserebónt...
 
Elméletileg ha a használat során előjön a 3 év során, akkor szintén cserélik...
 
Ja!
 
a szervízes srác elmondta, hogy a samsungnak uaz a "pixelpolitikája" mint az lg-nek
...

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Nem hírdetett itt senki sem, nem ellenreklámolsz.
Na igen, ezek az új Samsungok nekem is sántítanak kissé. Írva vagyon, hogy 600:1 kontraszt, de a 450:1-es kis Fujitsu-Siemens abszolút feketéjét meg sem közelítette. Elég frankón kiderengett a háttérvilágítás.
Szóval ennyit a "specifikációkról". Meg kell szagolni-nyalni-rágni-hallgatni-nézni amit veszel és kész.

Avatar
boccy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 17:58
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: boccy »


Üdv!
 
Nagyon régóta használunk LG tft-ket, és egyikkel sem volt probléma, még egy pixelhiba sem. Otthonra is nemrég vettem egy 1730S -t (12ms, 1280x1024). Nagyon jól olvasható, gyönyörű képe van. Hdtv klippekkel egyenesen mesés...
Rejtett kábelek, remek dizajn.
Nem akarok ellenreklámolni, de 5 samsung LCD-ből 2 pixelhibás lett egy hónapon belül.
TV: Pana TX29-PM11P, DVD: LG 391, Amp: Yamaha RXD 430 Front: Mission M73i, Center: M7C2, Surr: M71, SUB: AR 44

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem a lapi-topi Fujitsu_Siemens, jó képe van, tulajdonképpen sok gond nincs vele, és elég széles szögből olvasható.

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Kúszok már fölfelé pl. lg1730 60eFT
Egyébként ha érzékeny vagy árilag, akkor kukkold meg az aktuális Fujitsu-Siemens-eket is! (nem ér röhögni!)
Én kb. 2-3 hónapja üzemeltem be egy 15"-os példányt és állat egy képe volt! Precíz, "zaj"mentes, KONTRASZTOS, gyors. Nagyon tetszett, na! És bagóért adták (karácsony előtt azért még fenn voltak az árak rendesen).
Szerintem a 17"-os verziók is a legolcsóbbak közé tartoznak a piacon. És még azt sem lehet mondani, hogy mások által levetett, elavult (ezért olcsó) technológiákat rejtenek a Fuj.-Siem. név alá.
Na, a végén még én is kedvet kapok egyhez!

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kúszok már fölfelé pl. lg1730 60eFT 
Még egy fontos kérdés: szignifikánsan jobb a kép dvi bemenetről? Vagy úgy is kérdezhetném, kell az nekem?

Qrva satabil.
Semmit nem lehet elrontani, mert semmit nem lehet állítani rajta.
Persze ez az olyan analógos dolgokra vonatkozik, mint képméret szét meg föl-le mozgatása vagy húzása, szin és telítettség, ezt mind direktben a videokártya adja.
Végüli ez olyan, mikor a projit a DVD-ről DVI-n küldöd ki, vagy RGB-n a TV-re, egy csomóáramkör kimarad.
Jelen esetben két komplett digitalizálás kimarad, mert ugye egyszer analóggá válik a jel, majd mikor átvándorol a monitorba, akkor ott ujra digitalizálni kell, a TFT végett.

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


Kúszok már fölfelé pl. lg1730 60eFT
 
Még egy fontos kérdés: szignifikánsan jobb a kép dvi bemenetről? Vagy úgy is kérdezhetném, kell az nekem?
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem pedig egy kis pénzt érdemes a Név oltárán is áldozni, (bár ez nem a szobos topic ) a megbízhatóság és műszaki tertelom okán egy jo(bb) nevű gyártó biztosabb mint egy noname. (még akkor is, ha szomszédos dzsunkán készültek )
Itt már a Neovo- mint név- az elindulási alap, én is Eizo-t szerettem volna, mint elődje a CRT, de sajna 19"-os LCD náluk 250+Áfa áron indul

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


...Persze a fentiek szigorúan magánvélemények. Azért ne csak a CH*P magazin "tesztjei" alapján dönts!

Minden véleményt szívesen veszek, értelemszerűen persze nem mint abszolút igazságokat. Ennyi modellt, főleg élőben és üzem közben, nehézkes megvizslatni. A nyomtatott "szakfolyóiratokat" már rég nem követem figyelemmel.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Innen úgy néz ki, hogy a sorrend Acer-Benq-MAG-Belinea lesz. Mármint minőségileg.
Ugye az Acer OEM "márkája" a Benq, persze azóta (3-4 éve) kinőtte már magát. Régebben a MAG-t a Sony-val hozták hírbe, de manapság sok vackot gyárt, szerintem a Sony kapcsolat is már a múlté. A Belineákok meg... "manapság sok vackot gyárt"
Persze a fentiek szigorúan magánvélemények. Azért ne csak a CH*P magazin "tesztjei" alapján dönts!

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


Körülnéztem egy kicsit és a gyártók által szinte azonos specifikációkkal az lgnél és a samsungnál kedvezőbb árfekvésben találtam az alábbiakat.
 
acer al1715 55eFt
belinea 101710 60eFt
belinea 101725 59eFt
benq t720 54eFt
mag rd 772 52eFt
mag ps 776i 57eFt
 
A gyanusan azonos paraméterek miatt feltételezem azonos generációból származó panelek vannak a különböző modellekben, ezek csak kinézetükben különbözőek vagy a minőségük is árárányosan szór?
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: arty »


Én egy LG1915S-t bitorlok, sulinetben br. 120-130 volt.
 
A 17-19" monitorok mind 1280x1024esek, a kisebb modelleken elég kicsik a betük (nethez...), a nagyobbon pedig a pixelek tul nagyok - a képe a 17eseknek ezért sztem jobb, hacsak nem a 200ezres 19" -kről beszélünk ...
 
Kompromisszum nélkül ma még sztem nehéz TFT-t venni, én sajnos nem tartottam magam ahoz a szabályhoz, amihez a CRT esetén még igen: inkább egy jó 17" mint egy közepes/gyenge 19"

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valószínű, hogy ugyanott készül
Nekem AG Neovo van, igaz 19"-es, ilyen.
DVI-s, és szép lapos, keskeny a kávája, és fekete.
Nameg jó a képe. Nettó 96e volt, sztem megérte, ennyiért DVI nélkülit láttam csak...

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Balha »


A 710t ezért az árért jó vállasztás, ha a vékony káva tetszik...
 
az lg-nek lényegesen szélesebb a kávája, nekem az annyira nem jött be, de hát kinek a papné, kinek a paplan
 
A képük szerintem nemsokban különbözik (egy barátomnak az előbb említett lgvan, a múltkor összehasonlítottuk)
...

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Vagy Samsung S710N: 17", 1280x1024, 12ms, 600:1, olyan bttó 100 körül.
Vagy ugyanez DVI-vel (Samsung S710T) talán 110-ért.
De ha ráér feb. vége - márciusig, akkor mégnagyobb áresés ill. új típusok várhatók.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: cisco »


Mostanában váltanék monitort és személyes véleményekre lennék kíváncsi tft ügyben. Pro és kontra típusok, konkrét modellek.A paraméterek amit/ahogy szeretnék: 17", 16ms, 1024x768 asztal felbontás, internet70%-film20%-játek10%.

Én is most akarok monitort nézni kb hasonló paraméterekkel, mondjuk sztem egy árbehatárolás segítene. én kb 100e-ig mennék max nálam a 12ms is fontos ill DVI. A mostani eddigi kiszemelt bár még szinte semmit sem foglalkoztam a témával egy LG1730B ez kereken 100e van 12ms, dvi, 17"

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


Mostanában váltanék monitort és személyes véleményekre lennék kíváncsi tft ügyben. Pro és kontra típusok, konkrét modellek.
A paraméterek amit/ahogy szeretnék: 17", 16ms, 1024x768 asztal felbontás, internet70%-film20%-játek10%.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az is lehet, hogy a notebookom egy szar. Attól még, hogy IBM, még lehet, hogy valami ócska LCD van benne. Viszont ha jól összeszámolom, ez már az ötödik notebook és mindegyik szar volt. Persze a régebbiek, még ócskábbak voltak, az első még fekete-fehér volt. :smile2:

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia Süti!
 
Én itthon használok egy SONY e400-t és egy X52 TFT-t is, és meg kell mondjam a szemnek a tft klasszisokkal jobb. Nem tapasztaltam az "esti" problémádat, lehet, hogy tényleg a szemeddel van a baj! :smile16:
 
üdv
Doc

Vendég

TFT monitorok topikja!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mindenesetre, most inkább egy Sony G420-ban gondolkozom 100.000-el kevesebbért :smile2:

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”