Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Plazma

Avatar
KuZo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 11:05
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: KuZo »


"a tavalyi évbe, NEM 500 plazmát adtak el "
Csendesen jegyezném meg, hogy ez igaz, szerintem még az 500-at sem érte el az eladások száma...

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


Saca: NE HARAGUDJ, DE NEM ÉRTEK VELED EGYET. Nem igazán müxik úgy a dolog, ahogy te elképzeled. Az a "réteg" akire te céloztál: Dszogging Pista 162 kilós fuxxal, fényesre polirozott fejjel, négy mobiltelcsi (lapátkezenként), pitbull a Merdszóhoz támasztva a parkolóba, hozzáválasztott eredeti szőke plazagörlel, ismerős. Csak hogy a szaküzletekbe ha ilyenek megfordulnak, ki is mennek, mert a seftes szféra nem igazán müxik. Van egy réteg hidd el , aki megveszi a plazmákat. Nem tudom honnan vetted az értesüléseidet, de a tavalyi évbe, NEM 500 plazmát adtak el (jó, nem 20000, de nem is 800-at). Továbbá nagyon tévesek az infóid a magyar újgazdag társadalom vásárlási szokásárol Sajnos, azt kell mondanom, hogy nálunk az úgy nevezett kirakatstilus uralkodik mostanság. Éppen ezért müködik a dolog.
A gazdagok nem félnek a lehúzástol,mert ők nem is ismeretlen helyen veszik az elektronikát, inkább egyeztetnek az ismerősükkel, aki(k)nek van ismerőse egy komolyabb szaküzletbe (általában ezek a tulaj haverjai/ismerősei), itt kapnak egy bizonyos 5-10%-os kedvezményt , ha ismert személyek hozzá különbejáratú eladót és ingyenes házi installációt. Én legalábbis ezt látom az utobbi 10 évben. Újságra és infóra nincs szüksége, MERT ŐT AZ ILYEN NEM ÉRDEKLI, NEKIK A Z ELSŐ BENYOMÁS , AZ ESZTÉTIKA SZÁMIT, NEM A TUDÁS! Bátran megveszik amit kinál az eladó, hisz a fönök ismerősét nem illik átb..ni:)) vagy ennek áthidalása érdekében maga a tulaj szolgálja ki.
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Avatar
Hihi-fi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 21:04
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: Hihi-fi »

Ja, meg ha megtanulják a magyar kereskedők is végre, hogy a sűrű fillér jobb, mint a ritka forint, és nem próbálnak meg irrrrrdatlan árrésekkel dolgozni...

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: saca »


Én nem értem itt az emberek fikázását. Jó, nem egy istenállat a plazma, de arra nem gondoltatok hogy nem nektek, igényes profiknak csinálják hanem, a csili-vili újgazdag svábhegyi emberkének. Érzésem szerint itt nem a minőséget kell elsősorban megfizetni, hanem az "esztétikusabb mozizást" (értsd ez alatt egy vékony 10 centi vastag képet, ami 90-130 cm-es átmérővel rendelkezik, ami valjuk be nagyon mutatós , mindezt tegyük be a "fogadóteremnek " is kikiáltott nappaliba).Némely plazmának iszonyat képe van, ezt elismerem, de fokozatosan javulnak (az első generációs Panátol elsírtam magam, annyira szar volt, de a mostani már határozottan sokkal jobb). Az is igaz, hogy a - közel 100 éves - katódsugárcsőves technológiával még most sem lehet 100-on versenyeztetni. De nem is ez a gyártók célja, sokkal inkább a modern lakás enteriőrjének és a kor szórakoztatóelektronikájának jobb összeillesztése itt a lényeg. Nekünk (szakembereknek, értőknek) megmarad a "csunya ,igénytelen " kinzetű Barco CRT-s projektor, nekik meg a csili-vili szinezüst keretben foglalt "élőfestmény". MINDENKI JÓL JÁR:))))

Nem a svábhegyi gazdagoknak csinálják a plazmákat, sőt nem is nekünk magyaroknak, sőt nem is figyelnek oda egyáltalán a "keleteurópai igényekre". Amig magyarországon évente 500db plazmát lehet eladni (megjegyzem ezen a darabszámon osztozkodik kb 10 márka) addig nincs miről beszélni. Nálunk nincs fizetőképes kereslet a mínőségre sem plazmában sem projektorban. A gazdagok nem vesznek drága cuccot mert azt hiszik hogy lehúzzák Őket azért mert gazdagok, a szegények pedig vennének, de nincs miből. Persze kivételek azért mindig vannak. Egy USA beli középrétegnek kb annyira okoz gondot megvenni egy korszerű plazmát, vagy projektort (olcsóbban mint nálunk) mint nekünk megvenni a cora-ban egy 50cm-es alien TV-t. A másik gond hogy mi nem vagyunk egy tipikus fogyasztói társadalom. Gondolkodjuk el rajta hogy egy nem műszaki beálítottságú ember ha anyaglag el van eresztve hogyan vásárolna ilyen eszközt?
Bemegy a plázába, corába, tescoba, auchanba és amit a legjobbnak vél azt próbálja megvenni, természetesen nagykeráron, demóáron, áfanélküli áron, stb. Mert bizonyítani akarja saját egojának hogy Ő mekkora császár-király üzletember. Vagy ha egy kicsit inteligensebb (ez mondjuk elég ritka az újgazdagok körében) vesz egy-két újságot és megveszi az cuccot nagykeráron az importörtől. Én még nem hallotam olyanról, hogy valakit elküldött volna mondjuk a Basys hogy nem szolgállak ki pioneer plazmával menj el egy kiskeres viszonteladómhoz... Egyszónak is száz a vége, ha olcsóbbak lesznek a nagyfelbontású korszerű plazmák és projektorok, a fizetéseink reálértéke pedig nem csökken hanem nő, meg fog ugrani az eladott darabszám nálunk is, függetlenül attól hogy ki mit választana és hogy miért.

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


Én nem értem itt az emberek fikázását. Jó, nem egy istenállat a plazma, de arra nem gondoltatok hogy nem nektek, igényes profiknak csinálják hanem, a csili-vili újgazdag svábhegyi emberkének. Érzésem szerint itt nem a minőséget kell elsősorban megfizetni, hanem az "esztétikusabb mozizást" (értsd ez alatt egy vékony 10 centi vastag képet, ami 90-130 cm-es átmérővel rendelkezik, ami valjuk be nagyon mutatós , mindezt tegyük be a "fogadóteremnek " is kikiáltott nappaliba).
Némely plazmának iszonyat képe van, ezt elismerem, de fokozatosan javulnak (az első generációs Panátol elsírtam magam, annyira szar volt, de a mostani már határozottan sokkal jobb). Az is igaz, hogy a - közel 100 éves - katódsugárcsőves technológiával még most sem lehet 100-on versenyeztetni. De nem is ez a gyártók célja, sokkal inkább a modern lakás enteriőrjének és a kor szórakoztatóelektronikájának jobb összeillesztése itt a lényeg. Nekünk (szakembereknek, értőknek) megmarad a "csunya ,igénytelen " kinzetű Barco CRT-s projektor, nekik meg a csili-vili szinezüst keretben foglalt "élőfestmény". MINDENKI JÓL JÁR:))))
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- Itt a kov. erdekes hir:: A Sharp és a Loewe Opta közösen dob piacra LCD-televíziót Európában
Legalább nem kell márkát váltanom.
Az eddigiben Philips volt a megjelenítő a következőben Sharp lesz.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Plazma

Hozzászólás Szerző: Tami »

- Itt a kov. erdekes hir:: A Sharp és a Loewe Opta közösen dob piacra LCD-televíziót Európában
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
KuZo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 11:05
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: KuZo »


Papírvékony színes tévéképernyő
Ez az egész dolog kisértetiesen emlékeztet a LCoS technológiára... Szerintem annak lesz létjogosultsága pont a plazmával szemben és ott is olyasmiket rebegtek, hogy a repülőgépek navigációs térképeit "vetítik" majd a szélvédőre aplikált fóliára... Úgy tűnik, hogy az ezzel a technológiával gyártott projektorok (pl. Hitachi) nem nagyon jöttek be, bár nagy ellenfélnek szánták a DLP ellen (hogy ne kelljen annak a szemét TI-nek fizetni ).... Hátha majd a nagyképernyős cuccoknál nagyobb hasznát veszik....
Mindenesetre várom a fejleményeket... Már bemutattak egy 57 colos Toshiba Cinema Series cuccot. Amennyiben jól beválik, akkor a plazma suxx....

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


-Egy erdekes hir: Papírvékony színes tévéképernyő
azert meg ez se a spanyolviasz..
 
A fólia anyaga elektromos áram hatására fényt bocsát ki; a 120x160 pixeles felbontású kép...

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Plazma

Hozzászólás Szerző: Tami »

-Egy erdekes hir: Papírvékony színes tévéképernyő
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Plazma

Hozzászólás Szerző: Tami »


Balage LOL : 
Plasma burn in Good one this, just got back from holiday to find that my wife had left the plasma screen & PC switched ON! I now have a faint windows XP background on the plasma, can anyone help! is there any way of removing or reducing the burn in using any of the tests available on the Avia DVD's?
Thanks

- Amint Balage belinkelte elolvastam, haat nemsemmi, azert ez elegge gazos/ciki a plazmakra nezve.., nem tudom milyen elven mukodnek a plazmak, mi az a dolog ami miatt ugymond beeges megmarad. Szerintem ez a 2 hetet nagyon necces, ugyhogy szerintem a plazmak nemfognak befutni a piacon. Akkormar inkabb egy nagyobb LCD-s TV, az 2het alatt tuti nemegbe.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Balage LOL :
 
Plasma burn in Good one this, just got back from holiday to find that my wife had left the plasma screen & PC switched ON! I now have a faint windows XP background on the plasma, can anyone help! is there any way of removing or reducing the burn in using any of the tests available on the Avia DVD's?
Thanks

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Nezzetek meg egyszer kozelrol egy plazmat.
Sőt, nézz meg egyszer közelről egy CRT TV-t. Mégis többség azt veszi akár 1 millió Ft-os áron. Nem az a lényeg, hogy melyik tökéletes hanem az, hogy adott körülmények között melyik a legjobb. Lehet összehasonlítani egy Barco CRT-t egy plazmával. Árban nagyjából stimmel. A projektornak nagyobb a képe. Szép is. Viszont bazi nagy a készülék, vászon és sötét kell hozzá. Meg persze egy TV tuner. Meg hangfalak. A plazmát fogod felrakod a falra és működik. Helyet nem foglal, zaja nincsen és szinte bármilyen fényviszony mellett használható. Egyszerűen, gyorsan bekapcsolható és ugyanilyen gyorsan kikapcsolható. A kábelezése szépen, és könnyen megoldható. Persze házimozira lehet, hogy én is egy CRT-s projektort használnék és a nagyszobában kommersz dolgokra ott lehetne a plazma. Viszont nincs ennyi pénzem ezért ha egyet kell választanom akkor inkább a plazmát választanám.
 
U.i.: ha jobb helyen nézed a plazmákat akkor ott nem csak projektoros TV-k vannak mellette hanem LCD-s és DLP-s projektorok is. Jó sok projektort láttam de egyik sem vette fel képminőségben a versenyt egy plazmával vagy LCD TV-vel. Még a CRT-s projektornak sincs olyan kontrasztos képe, de az viszont nagy méretben is szép homogén, színhű és k*rva jó. Csak hát a hátrányok...

Hat igen, igazad van, jol osszefoglaltad, attol fugg kinek mi a fontos. A kepcsoves TV-k keperol nem is beszelek, mert gaz, viszont erdemes egymas melle tenni egy 32"-os TV-t, es egy 32"-os plazmat. Szerintem szebb kepe van a kepcsoves cuccnak. En nagyon meggondolnam, hogy vegyek e egy 50 collos plazmat 3-4 millioert, mert ezert mar nagyon jo DLP vetitoket lehet kapni, ami raadasul nem 50"-os kepet produkal, hanem akar 200-250"-osat... Persze a legtutibb, es legesztetikusabb megoldas a vaszon moge egy plazmat akasztani, plazman TV-zni, vetiton mozizni...

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


http://www.avsforum.com/avs-vb/showthre ... did=246019
 

 
Bar lehet hogy kamu az indito post. Ennnyire hulye nem lehet senki!
 
 
De erdekes hogy mit irnak a tobbiek arra hogyan lehet kiszedni a beegest.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


Projektor mellett kell egyeb megjelenito. Pl CRT TV (vagy plazma ) Nem csak az izzo elettartam miatt, hanem mert vetiteni csak idealis korulmenyek kozott lehet.
 
Vetites az egy szertartas is. Elsotetites, izzitas, mindenki a helyen. Play.
 
En vetitettem mar 10+ embernek is. Nyilvan nem kopkodtek volna meg ha egy 50''os plazmat kell nezni, de a hatso sorbol en mar hunyorogtam volna rendesen
 
Inkabb oruljunk annak, hogy vetitoknel es plazmaknal is egyre kifizethetobb lesz a hasznalhato minoseg.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Plazma

Hozzászólás Szerző: Ratman »


de a plazmának nagy előnye, hogy kompakt, egyszerűen beüzemelhető és esztétikus egy nappali falán. És amint már írtam, nem kell mellette botorkálni a sötétben... 
Nekem speciel a projektorom is egész esztétikusan van egy üveg polcra felszerelve a nappli falára.
 
A sötét meg csak fokozza a mozi feelinget

Avatar
KuZo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 11:05
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: KuZo »

Én sem szeretem a plazmákat, már csak azért sem, mert nem egy kiforrott technológia főleg a beégés miatt. De az tény, hogy bármilyen projektort rakok mellé, ha elhúzom a sötétítő függyönyt, akkor a projektor bekaphattya.... Én magam is inkább projit vennék, de a plazmának nagy előnye, hogy kompakt, egyszerűen beüzemelhető és esztétikus egy nappali falán. És amint már írtam, nem kell mellette botorkálni a sötétben...

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nezzetek meg egyszer kozelrol egy plazmat.
Sőt, nézz meg egyszer közelről egy CRT TV-t. Mégis többség azt veszi akár 1 millió Ft-os áron. Nem az a lényeg, hogy melyik tökéletes hanem az, hogy adott körülmények között melyik a legjobb. Lehet összehasonlítani egy Barco CRT-t egy plazmával. Árban nagyjából stimmel. A projektornak nagyobb a képe. Szép is. Viszont bazi nagy a készülék, vászon és sötét kell hozzá. Meg persze egy TV tuner. Meg hangfalak. A plazmát fogod felrakod a falra és működik. Helyet nem foglal, zaja nincsen és szinte bármilyen fényviszony mellett használható. Egyszerűen, gyorsan bekapcsolható és ugyanilyen gyorsan kikapcsolható. A kábelezése szépen, és könnyen megoldható. Persze házimozira lehet, hogy én is egy CRT-s projektort használnék és a nagyszobában kommersz dolgokra ott lehetne a plazma. Viszont nincs ennyi pénzem ezért ha egyet kell választanom akkor inkább a plazmát választanám.
 
U.i.: ha jobb helyen nézed a plazmákat akkor ott nem csak projektoros TV-k vannak mellette hanem LCD-s és DLP-s projektorok is. Jó sok projektort láttam de egyik sem vette fel képminőségben a versenyt egy plazmával vagy LCD TV-vel. Még a CRT-s projektornak sincs olyan kontrasztos képe, de az viszont nagy méretben is szép homogén, színhű és k*rva jó. Csak hát a hátrányok...

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Nezzetek meg egyszer kozelrol egy plazmat. Mosodik rajta a kep, ossze vissza csuszkalnak a pixelek, nincsenek normalis szinatmenetek. Ezt eloszor csak kozelrol lehet eszrevenni, aztan egy ido utan messzirol is latszik. Nem a Media Marktban kell ramondani, hogy milyen jok, mert ott benez az ember a szobaba, es a sok projektoros TV-hez kepest egybol latszik, hogy mekkora fenyerejuk van, ezert tunik jonak...
 
Nap mint nap latom egy 50"-os Pioneer plazma kepet, es szar. Nem veletlenul mondom, hanem mert tenyleg gaz a kepe. Rakotottunk HDTV felvetelt, es meg az se volt az igazi.
Lesz egy kis idom fotozok rola nagyfelbontasu kepet.
 
Ja igen. Beeges. Van rajta beepitett beeges protektor: utananeztunk, hogy mi is ez, erre kiderult, hogy a power gomb.... Halal komolyan

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Erre én is kíváncsi lennék... mekkora az élettartama??? Ha szinte 24 órában megy a tv, akkor hány évig bírja folyamatosan??
Jópárszor leírtam már, hogy a plasma megjelenítő alap élettartama 25000-35000 óra. Ez hosszabítható. Ezen óraszám folyamatos 24 órás futamidőt számolva 3 és fél év működést jelent. Ez normál (napi 5-6 óra) használat mellett 13 és fél év.

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: Mester »

Erre én is kíváncsi lennék... mekkora az élettartama??? Ha szinte 24 órában megy a tv, akkor hány évig bírja folyamatosan??

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: saca »

A "beégési témához" hozzászolva, már a gagyinak tartott sony pfm-42b1e-ben is van egy olyan "rotációs" (nem tudom pontosan mi a neve) funkció amit ha bekapcsolsz egy-két pixelnyi képet elmozdít, így nem fog beégni és egyáltalán nem zavaró ha megfelelő távolságból nézed a képet. Persze ez csak kompromisszum. Mellesleg nem akarom bántani a projektoros tévéket, de mekkora a maximális látószög? Mennyi egy LCD-s tévének az izzó élettartama? Mennyi a súlya? Menyi a helyigénye? Nézzük már ezeket a tényeket is. A plazmák ára rohamosan csökken és 2-3 éven belül (az LCD TV-kel együtt) komoly konkurenciája lehet a hagyományos TV-nek. A 42"-os 1368 vagy 1280x1024-es plazmák ára 2 éven belül várhatóan kb 50-70%-al fog esni. Az alacsonyabb felbontású display-ek (852x480) 2 éven belül kb 250-400Ft-ba fognak kerülni. Egyébként szerintem ha egy ilyen alacsonyabb felbontású plazma képét nézel a képátló méretének legalább a kétszereséről nem is rossz a képminőség... illetve nem rosszabb egy hasonló kategóriás projektorétól. Én ha válszthatnék egy 1361x768-as display-t használó Fujitsu/NEC/LG 61"-os plazma és egy 1368x1024 faroudja-s DLP-s projektor között az előbbit választanám. Ha csak azt a tényt vesszük alapul hogy kb tízszer kell lámpát cserélnem a projektorban mig egyszer eljutok a plazma nullázásáig.

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Plazma

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Számomra továbbra is egy kicsit "provokatívnak" tűnik a topik indítás. Ez a "plazmát szeretnék vásárolni" elég lufinak tűnik további konkrétumok nélkül. Plazmát lehet venni 1.5 és 5 millióért is. Ha valakinek ennyi pénze van és rászánta magát a vásárlásra, annak eddig már eléggé körbe kellet járnia a témát.
 
Amúgy tényleg elég botorság azt állítani, hogy szar a képminőségük. Az más kérdés, hogy megéri-e a pénzt, mert a legnagyobb plazma képe is komolytalan egy projektorral szemben, tehát csak másodlagos képmegjelenítőként jöhetne szóba.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


Ha csöndben maradtál volna, bölcs maradtál volna... azért mert te még nem láttál nagyfelbontású plazmát azért ne fikázz le mindent.
Azért te se ugasd le, tényleg hamar beleég valami ha sokáig megy ugyanaz...

A fő mondandó a "szar képminőség" volt. Ez pedig badarság. Ezen nem is kell vitatkozni. Elmész megnézel egyet és ha szerinted szar a képminősége akkor veszel helyette egy projektort. Nem nekem kell nézni. Hagyjátok csak meg nekem a plasmákat a boltban.
A tényleg hamar beleég pedig teljesen viszony dolog. Hamarabb ég be, mint a CRT.

Nyugalom emberek nem kocsma ez
 
Andras te sem akartal hallani projektorrol mig meg nem neztel egy jobbat. Nezted azt a mocsok draga hulladek Sony RPTV-t
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha csöndben maradtál volna, bölcs maradtál volna... azért mert te még nem láttál nagyfelbontású plazmát azért ne fikázz le mindent.
Azért te se ugasd le, tényleg hamar beleég valami ha sokáig megy ugyanaz...

A fő mondandó a "szar képminőség" volt. Ez pedig badarság. Ezen nem is kell vitatkozni. Elmész megnézel egyet és ha szerinted szar a képminősége akkor veszel helyette egy projektort. Nem nekem kell nézni. Hagyjátok csak meg nekem a plasmákat a boltban.
A tényleg hamar beleég pedig teljesen viszony dolog. Hamarabb ég be, mint a CRT.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”