Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Plazma

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


"...plazma alig 1.5 millió."
 
Nem baj ha beég, veszek egyből kettőt.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kezdenek terjedni az LCD televiziók. Sonyt és Philipset láttam 30 colos méretben. Mi a véleményetek ezekről. Jobb e mint a plazma?
Az biztos, hogy nem égnek be, mint a plazma. Az élettartamuk is hosszabb, nameg felbontásban is előrébb tartanak. Idén jön ki az 1920x1080-as felbontású 50"-es LG-Philips LCD az már natív HDTV felbontású lesz. Viszont az LCD-k jóval drágábbak. A 37"-es Sharp LCD TV olyan másfél millió kint ami azt jelenti, hogy 2-2.5 millió itthon. Egy 42"-es XGA plazma alig 1.5 millió.

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Kezdenek terjedni az LCD televiziók. Sonyt és Philipset láttam 30 colos méretben. Mi a véleményetek ezekről. Jobb e mint a plazma?

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


mostani mediamarkt szorolapon van mar 799ert plazma
reszleteket nem tudok mert kidobtam
o v e r p o w e r e d

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »


Inkább itt folytatom a plazmás kérdéseimet. 
Egy kicsit átszerkesztettem, amit a hardver / akciós termékek topikban írtam, már S.T.-től kaptam valamire választ, de van újabb dolog is, amit nem értek:
 
- az akciós Dimarsonnál a fényerő 630 cd/m2 mértegységben van megadva. Ez jó, vagy rossz? Van-e valami érték, amihez viszonyítani lehet, hogy sok, vagy kevés? (pl. mint a projektorok esetén, hogy 1000, de legalább 800 ansi lumen felett legyen a fényerő)
- Néztem a Panasonic TH-42PHW5 adatlapját. Ez szintén 16:9-es plazma, de a felbontására azt írták hogy 1024*768. Ez akárhogy számolom, 4:3-as pixelarány. Akkor hogy 16:9-es? Nem négyzetesek a pixelek, hanem vízszintesen nyújtottak?

Ratman!
 
Plazmanak nagyobb a fenyereje mint projektornak, valamint
nem esik a kontrasztja drasztikusan ha nincs teljesen besotetitve.
 
Ez azert jo dolog hiszen, ha normal fenyben (pl 1-2 felkapcsolt villany, vagy nappal) nezed a plazmat, nem lesz feltuno hogy annak is eleg gyenge a kontrasztja (800:1 sztem atlagosnak mondhato ertek). Azaz nem lesz lathato annyira, hogy szurke a fekete plazman is. Sotetben latszana, de ott meg talan zavaro az oriasi fenyerereje. En pl CRT tv-n sem tudok sotetben mozizni mert kiveri a szemem. (persze fenyerot le lehet venni es problema megoldva).
 
Vetiteni azonban akarmilyen vetitod is van csak teljesen sotetben erdemes, mivel minden vaszonra eso plusz feny ami nem a vetitobol jon csokkenti a kontrasztot.
 
Kerdes ki hogy szeret mozizni. En mar monitoron is toksotetben szerettem
 
Egymas mellet egy plazmat es egy hazimozi projektort nem korrekt osszehasonlitani.
Kb hasonlo kontarsz tudast feltetelezve is feltunoen fenyes lesz a Plazma.
Viszont a sotetben ulve kinyilnak a pupillak, es a vetito kepe is nagyon vilagos lesz,
akar 500 lumennel is!!! (Valodi es nem hazudott lumenre gondolok )
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Plazma

Hozzászólás Szerző: Ratman »


A konszern nem közölte, hogy mikor és mennyiért kerülhet piacra a plazmaképernyő.
Pedig ez lenne a lényeg. Mert más dolog egy prototípust készíteni, ahol nem számít sem a pénz, sem az energia, meg más dolog a sorozatgyártás.
Attól félek pár évig még nem kell azon agyalnom, hogyan helyezzek el a nappaliban egy ilyen cuccot.

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Plazma

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Idézet: (Index)
A koreai LG Electronics (LGE) elektronikai konszern a szöuli Korea Electronics Show 2003 kiállításon szerdán bemutatta a világ legnagyobb PDP képernyőjét. A 76 hüvelykes (193 centiméteres) képátlójú plazmaképernyő nagy méretei és 2,07 millió képpontos felbontása ellenére alig 8 centiméter vastag.
A 76 hüvelykes kijelző így letaszítja trónjáról a 71 collos változatot, amelyet júliusban mutattak be. A képátló további növelése a saját fejlesztésű új szűrőtechnológia révén vált lehetővé. A konszern nem közölte, hogy mikor és mennyiért kerülhet piacra a plazmaképernyő.
 
Állat....
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Plazma

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Inkább itt folytatom a plazmás kérdéseimet.
 
Egy kicsit átszerkesztettem, amit a hardver / akciós termékek topikban írtam, már S.T.-től kaptam valamire választ, de van újabb dolog is, amit nem értek:
 
- az akciós Dimarsonnál a fényerő 630 cd/m2 mértegységben van megadva. Ez jó, vagy rossz? Van-e valami érték, amihez viszonyítani lehet, hogy sok, vagy kevés? (pl. mint a projektorok esetén, hogy 1000, de legalább 800 ansi lumen felett legyen a fényerő)
- Néztem a Panasonic TH-42PHW5 adatlapját. Ez szintén 16:9-es plazma, de a felbontására azt írták hogy 1024*768. Ez akárhogy számolom, 4:3-as pixelarány. Akkor hogy 16:9-es? Nem négyzetesek a pixelek, hanem vízszintesen nyújtottak?

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mittomenott volt a falon


 
A netdepo-n is van 1.08-ért Panasonic. 42"-es, hangsugárzó szettel és állvánnyal. Nem HDTV de azért nem rossz.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


mittomen
ott volt a falon
 
nem nagyon vizsgaltam
 
a topiknyito 1mill koruli noname plazmarol szolt, ehhez fuztem hozza
philips is van ennyiert mar
 
kerestem a mm oldalan, de nem talaltam arakat plazmakhoz, ott 2 fele philips van
ketto kozul az egyik lehet
 
vagy egy harmadik
o v e r p o w e r e d

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


lehet, hogy faradt vagyok, de most hirtelen nem mire celzol?
 
sok vagy keves? vagy nem erdekes? vagy 30ezer? vagy 300ezer?

Kibontom.
Mi az, hogy Philips plasma? Mekkora? Milyen felbontású? Mert ugye 1 millió Ft az lehet sok és lehet nagyon kevés. Csak ugye abból, hogy Philips plasma nem nagyon derül ki.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


lehet, hogy faradt vagyok, de most hirtelen nem
mire celzol?
 
sok vagy keves? vagy nem erdekes? vagy 30ezer? vagy 300ezer?
o v e r p o w e r e d

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


becs, scs, mediamarkt:philips plazma 3990 euro brutto (inkl. mwst)
 
ugyanitt orion dvd player 59 euro (14,486Ft amibol meg lejon a mwst)
 
lol?


Hamburgban Opel 15 ezer euro. Svájcban monitor 2 ezer euro.
Vágod?

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


becs, scs, mediamarkt:
philips plazma 3990 euro brutto (inkl. mwst)
 
ugyanitt orion dvd player 59 euro (14,486Ft amibol meg lejon a mwst)
 
lol?
o v e r p o w e r e d

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Pana 42-es plazma ára jókorát esett, állvánnyal, hangszóróval együtt 1,2MFt.Nézte már valaki hosszabb időn át, milyen a képe?
Szerintetek érdemes megvenni?


Ma láttam egy 40" Samsung LCD-t (WestEnd MM) és azt kell mondanom, hogy ez lesz "AZ". Szebb a képe, mint ott bárminek, beleértve az összes plazmát is. Hétfőn visszamegyek nézni, mert ma épp kiment a bizti azon a részen.

Bocs az off miatt
 
1. Árkád MM-ben (Budapest, Őrs vezér tér) múlt héten láttam Samsung SP-50L2HX LCD projektoros 50 collos (százhuszonvalahány centi) TV-t. Valami demo anyag ment rajta, egészen jónak látszott. Nem láttam screendoor-t még fél méterról sem...
Felbontás 1280*720, ár 1,2 millió
Ami érdekes lehet még, hogy ezen már nyugodtan lehet számítógépezni is, mert a beégés nem jelent veszélyt az LCD miatt.
A héten megpróbálom jobban megnézni, bemutattatni az eladókkal.
 
2. Múlt pénteken beregisztráltam magam a fórumba, és külön topicot akartam nyitni ennek a TV-nek, de ha belépek, akkor még hozzászólásra sincs jogom, nemhogy témát indítani

Avatar
sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:42
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: sanyi »



k*rva jó...
 
De azért furcsa, hogy a plazmát megálmodták már 1955-ben, de az infra távvezérlot nem... Pedig ha más nem, rádióhullámban is gondolkodhattak volna, hisz az már ismert volt 1955-ben...
:-)
 
Sanyi

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Plazma

Hozzászólás Szerző: balagee »

Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


 
Welcome to Hungary!

- uhhaa, a vegen majd nemmerek bemenni hozzatok :
Szerencsere most mar egyre ritkabb az ilyen

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Plazma

Hozzászólás Szerző: Tami »

Fehér pixellel spórol a Samsung lapos képernyőiben
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Plazma

Hozzászólás Szerző: NZoli »


A Pana 42-es plazma ára jókorát esett, állvánnyal, hangszóróval együtt 1,2MFt.Nézte már valaki hosszabb időn át, milyen a képe?
Szerintetek érdemes megvenni?


Ma láttam egy 40" Samsung LCD-t (WestEnd MM) és azt kell mondanom, hogy ez lesz "AZ". Szebb a képe, mint ott bárminek, beleértve az összes plazmát is. Hétfőn visszamegyek nézni, mert ma épp kiment a bizti azon a részen.
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Plazma

Hozzászólás Szerző: Tami »

- Jah es en lennek a 17-eves csak dupla annyival
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Plazma

Hozzászólás Szerző: Tami »


Saca igazad van, sajna ez a magyar mentalitas... 
Rendszeres, hogy kivagodik az ember a zsir uj S Class Mercibol, meghallgatja-megtekinti a cuccot, nagyon tetszik neki, aztan megkerdezi, hogy mennyit engedunk a felebol... Gyulolom az ilyeneket...
 
Masreszt viszont bejon a 17 eves srac megnez 1 melyladat, visszajon 2 honappal kesobb, leteszi a brutto listaarat az asztalra, es aszondja, hogy akkor o ker egy ilyet. Latszik, hogy husveti locsolasbol sporolgatta ossze a 139000 forintot, es eladta az osszes CD-jet, hogy meg tudja venni, de NEM kezd el alkudozni. Amikor aszondom, hogy hat vannak kulonbozo megoldasok, hogy 10%-al olcsobban megkapja a cuccot, akkor meg nem gyoz halalkodni, hogy jajj de jo, o ezt nem is tudta.
 
A milliomos buzi meg, miutan kialkudott egy arat, amire en is mar csak azert bolintok ra, hogy hagyjon mar beken, akkor meg kitalalja, hogy akkor ugye a szallitas, osszeszereles, beallitas, +kabeleket meg megkapja ingyen (emberek munkaja 1 napra 10-15000, kabelek 20-60000, +benzin)... Mindezt egy 600-es 1 milla kozti aru rendszernel. Esetleg meg meglatja a tanithato taviranyitonkat, es kitalalja, hogy akkor meg ugye az is belefer (69000)... Na ilyenkor szoktam elkuldeni az annyaba, hogy akkor menjen a Media Marktba.
 
Welcome to Hungary!

- uhhaa, a vegen majd nemmerek bemenni hozzatok :
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Plazma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Saca igazad van, sajna ez a magyar mentalitas... 
Rendszeres, hogy kivagodik az ember a zsir uj S Class Mercibol, meghallgatja-megtekinti a cuccot, nagyon tetszik neki, aztan megkerdezi, hogy mennyit engedunk a felebol... Gyulolom az ilyeneket...
 
Masreszt viszont bejon a 17 eves srac megnez 1 melyladat, visszajon 2 honappal kesobb, leteszi a brutto listaarat az asztalra, es aszondja, hogy akkor o ker egy ilyet. Latszik, hogy husveti locsolasbol sporolgatta ossze a 139000 forintot, es eladta az osszes CD-jet, hogy meg tudja venni, de NEM kezd el alkudozni. Amikor aszondom, hogy hat vannak kulonbozo megoldasok, hogy 10%-al olcsobban megkapja a cuccot, akkor meg nem gyoz halalkodni, hogy jajj de jo, o ezt nem is tudta.
 
A milliomos buzi meg, miutan kialkudott egy arat, amire en is mar csak azert bolintok ra, hogy hagyjon mar beken, akkor meg kitalalja, hogy akkor ugye a szallitas, osszeszereles, beallitas, +kabeleket meg megkapja ingyen (emberek munkaja 1 napra 10-15000, kabelek 20-60000, +benzin)... Mindezt egy 600-es 1 milla kozti aru rendszernel. Esetleg meg meglatja a tanithato taviranyitonkat, es kitalalja, hogy akkor meg ugye az is belefer (69000)... Na ilyenkor szoktam elkuldeni az annyaba, hogy akkor menjen a Media Marktba.
 
Welcome to Hungary!

A Pana 42-es plazma ára jókorát esett, állvánnyal, hangszóróval együtt 1,2MFt.
Nézte már valaki hosszabb időn át, milyen a képe?
Szerintetek érdemes megvenni?
J

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Saca igazad van, sajna ez a magyar mentalitas...
 
Rendszeres, hogy kivagodik az ember a zsir uj S Class Mercibol, meghallgatja-megtekinti a cuccot, nagyon tetszik neki, aztan megkerdezi, hogy mennyit engedunk a felebol... Gyulolom az ilyeneket...
 
Masreszt viszont bejon a 17 eves srac megnez 1 melyladat, visszajon 2 honappal kesobb, leteszi a brutto listaarat az asztalra, es aszondja, hogy akkor o ker egy ilyet. Latszik, hogy husveti locsolasbol sporolgatta ossze a 139000 forintot, es eladta az osszes CD-jet, hogy meg tudja venni, de NEM kezd el alkudozni. Amikor aszondom, hogy hat vannak kulonbozo megoldasok, hogy 10%-al olcsobban megkapja a cuccot, akkor meg nem gyoz halalkodni, hogy jajj de jo, o ezt nem is tudta.
 
A milliomos buzi meg, miutan kialkudott egy arat, amire en is mar csak azert bolintok ra, hogy hagyjon mar beken, akkor meg kitalalja, hogy akkor ugye a szallitas, osszeszereles, beallitas, +kabeleket meg megkapja ingyen (emberek munkaja 1 napra 10-15000, kabelek 20-60000, +benzin)... Mindezt egy 600-es 1 milla kozti aru rendszernel. Esetleg meg meglatja a tanithato taviranyitonkat, es kitalalja, hogy akkor meg ugye az is belefer (69000)... Na ilyenkor szoktam elkuldeni az annyaba, hogy akkor menjen a Media Marktba.
 
Welcome to Hungary!

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Plazma

Hozzászólás Szerző: saca »



Részben igazad van, részben nincs. Elég régóta dolgozom már ebben a szakmában, és láttam már eleget... mármint a tehetősebb rétegről beszélek. Valóban van egy általad említett "fuxos" réteg, de az átlag újgazdag üzletember igenis megnézi hogy kinél lehetne 10 forinttal olcsobban megvenni az 2-3 millás cuccot. Az ismerősre is gyanakszik aki ajánlotta neki a szaküzletet (biztos jutalékot kap az üzlettől a szemét, hogy ennyire ajánlja). Az esztétika valóban fontos számára, de a technikai infó nem érdekli. Érdekesség képpen leírom a múlt héten velem történt egyik esetet. Megkeresett minket egy "üzletember" hogy plazmát szeretne, meg hangrendszert, meg vezérléstechnikát, meg kisfa...at. Mint mindig most is szerettem volna látni a helyszínt ahol a plazma melózni fog, a hangrendszerről nem is beszélve. Időpont egyeztetés után megnéztem a szobát ahová szánta az úriember a cuccot. Egy 5x6-ös déli fekvésű nappali körpanorámás ablakokkal, gipszstukkó gipszstukkó hátán, márvány márvány hátán sehol egy egyenes felület a falon, stb. Kb 2.5 órás méregetés, tervezés után az irodában hasonló idő alatt elkészült a fényképekkel teli, installációs útmutatókkal, információban bővelkedő ajánlat, melyet elküldtem.
 
A LÉNYEG:
 
Emberünk elküldte az én ajánlatom alapján elkészített ajánlatkérését boldog boldogtalannak, majd a legolcsóbbtól megrendelte. Hogy mégis hogy szereztem tudomást arról, hogy ki nyerte meg az üzletet? A nyertes cég nem tudta legyártani az egyedi speciális dönthető fali konzolt a kért színre szinterezve, és szimpatikus üzletember barátunk megadta a cégünk elérhetőségeit hogy itt lehet megvenni...
 
no comment
 
Van még kb ezer ilyen történetem az általad említett "magyar újgazdag társadalom vásárlási szokásáról". Persze nem akarok általánosítani, vannak normális és korrekt ügyfelek is, de ez a kevesebb. Ja és a legfontosabb miután megkeresett az ominózus cég a konzol miatt felhívtam üzletember ügyfelünket aki elmondása szerint 14EFt különbség volt a nyertes ajánlat, és enyém között, a végösszeg egyébként csak az arányok kedvéért bruttó 4.3MFt. Lehet hogy én bennem van a hiba, de úgy gondolom ez nem akkora árkülönbség, hogy nem ért volna meg egy telefont a részéről, hogy na te paraszt van itt egy olcsóbb ajánlat, de mivel te voltál kint felmérni, te tervezted meg az egészet adjál még egy kis kedvezményt és akkor tied a munka.

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”