Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DTV Magyarországon

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Szeged és Szentes között valamivel kevesebb hegy van, mint a Bakonyban. :lol!:
A DVB-C-vel nem érsz semit, mert az egyetlen hazai szolgáltató, a UPC úgy levédi magát, hogy 4-5 IP-cím kell a saját set top boxához is, hogy venni tudjál vele. Külső STB nem is működik a rendszerén, csak a kifejezetten UPC-nek gyártott vevők.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
MMS
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 16:35
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: MMS »


Hali,
 
Eddig csak Franciaországban, Spanyolországban volt hivataloas DVB-T MPEG4 sugárzás, ezért ott lehet kapni ilyen készülékeket. Finnországban, Svédországban, Norvégiában ez kiegészült a DVB-C-vel is, viszont a sávszélességet jelentősen lecsökkentették (hogy megmaradhasson mellette az analóg is). Úgyhogy ott is forgalmaztak ilyet. Az osztrák, német, stb MPEG2 adás miatt ott is csak MPEG2 tuneres készülékek kaphatók, úgyhogy nem azért áruják így a készüléket, mert kiszúrásból, hanme mert csak MPEG2 sugárzás volt itt is (kísérleti jelleggel 3 évig!!!))
Dec.1-től indult nálunk az MPEG4 hivatalosan (olvasva a mindigtv.hu-t, 60% lefedettséggel). Lényeges hiba a lefedettségi térképen hogy nincs jelölve az adott helyen a jelerősség (pl árnyalatokkal). Szerintem a 60% ez erős túlzás, a DVB-T antennaként eladott pár ezer forintos szobaantennákal csak az adók 20-30 km-es körzetében lehet fogni rendesen az adókat, van egy kolllégám, 40 km-re Kabhegytől lakik, gyakran bepixelesedik, vagy eltünik az adó, ha pl elmegy egy kukásautó a háza előtt :lol!: Szerintem a valós felfedettség kb 30% körüli lehet, nagy kérdőjeleim vannak pl Szeged lefedettségét illetően. Én pl. a DVB-C-t támogattam volna MO.-on, mivel a kábeles elérés garantáltabb és nagyobb lefedettségű, mint most sok pénzért DVB-T adókat telepíteni. Megjegyzem, a 2.5KW-os sugárzási teljesítmény is némileg nonszensz, a Kossuth középhullámú rádiót 2MW-tal sugározzák Solt-ról... Khm, khm. Tudom, más technológia, egyezmények, de azért mégis...
Kellően nagy méretű szélessávú antennával (logper, ill lepke) kompenzálni lehet a jelerősség alacsony szintjét, bár ebben nem vagyok szakértő, mekkora az elég nagy. Pl fehérvári ismerősöm nagy antennával a tetőn (ő úgy hívja: keretantennával) tudja fogni mind a pesti, mind a kabhegyi adót, holott 45 ill 60 km a távolság. Majd Valaki ezt pontosan elmondja
Még egy probléma, hogy a TV készülékek SW-e támogatja-e az MPEG4 csatornák vételét? Mivel a gyors installálás fontos szempont, vannak készülékek, melyek szándékosan NEM is keresnek digitális adókat Magyarorszag beállítása esetén (mivel ha MO nem DVB-T ország, minek is keresse?). Úgyhogy ha valakinek a fenti feltételek ellenére nem jönnek be a MPEG4 csatornák, próbálja meg Franciaországot beállítani. Pl. Philips TV-k esetén ez segít, természetesen csak az MPEG4 dekóderrel ellátott H-s készülékek esetén. (pl 42PFL7603H).
Az analóg készülékek esetén csak a külső dekóder segít.
 
A DVB-T MPEG2-re felkészített készülékek esetén megoldás lehet a Common Interface kártya. Múlt héten mutatta az ismerősöm, hogy van egy Francia cég, aki PCMCIA formátumban árul (majd?) Common interface-el kompatibilis kártyát. Ezt bedugva egy digitális tuneres MPEG2-es készülékbe a készülék alklamas lesz külső dekóder nélkülaz MPEG4 adók fogádására. Árat és magyar forgalmazót még nem találtam, de érdekel a dolog, mert nekem is egy MPEG2-es TV-m van...
Neotion honlap
 
Szerintem pár hónap, és az MPEG2 tuneres TV-khez is lesz ilyen -szerintem- , az egyetlen kérdés már csak az ár.

TV: Philips Ambilight LCD 32PF9731D
DVD+Erősítő+hangfal: Philips LX7100SA, Philips DVP5980
TV+VCR Kombi: Philips 25PV815ST;
HTPC: Shuttle SN95G5 XPC, AMD64 3000, 1GB, Radeon HD2600Pro AGP, 160GB Samsung (a legcsöndesebb...)
Digicam: KODAK V803 + 1GB SD
Verda: Skoda Fabia 1.4MPI (1.4GB :-) )

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


utánanéztem: BÁRMELY hazai márkás készülékgyártónak (Pa.,S., To., Sa, L., Gr., ...) VAN a francia , dán , angol , norvég (és még sorolhatnám ..) piacokon a hazai készülékekkel megegyező modelmodosulatuk, CSAK BESZERELT DVB-T mpe4 -es tunerrel
Ne izgulj, jövőre ezek nálunk is kaphatók lesznek...
...csak előbb ki kell árusítani a használhatatlan MPEG2 tuneres cuccokat! :lol!:
Egyébként az alacsony elterjedtség miatt nem kellett ragaszkodni az 'elavultabb' MPEG2 szabványhoz és ezzel lehetőség nyílt a modernebb MPEG4 bevezetésére, mint országos szabvány.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
HUNgaryBLU
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2008.12.09., kedd 17:20
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: HUNgaryBLU »


Még áprilisban felhívtam az Antenna Hungáriát, hogy ők mit tudnak a DTV-ről. Ahogy elmondták 1.) a terv szerint szeptember vége, október eleje lenne az éles indulás
2.) lecserélik a monstani tesztsugárzáshoz használt berendezéseket
3.) elég szkeptikusok voltak, hogy az állam, hogyan és milyen formában fog hozzájárulni a set-top-box-ok árához a mostani gazdasági helyzet mellett. (és hány lélegeztető gépet lehetne az árából venni. és mekkora lehetne a nyugdíjemelés, ha nem lenne DTV, stb..)
 
van egy olyan sanda gyanúm is, hogy ez az egész csak arról szól, hogy feltornásszák az Antenna Hungária részvényárait az értékesítés előtt.

nos mi lett az egészből --->>>> EMLÉKEZTEK 2004 és igen kevés változás történt !!! :lol!:
azért annyival jobb a helyzet, hogy sokak által megvett mpeg2 DVB-T vevővel renelkező TV ma már értéktelen vagy add el az osztrákoknak !!
 
DVB-T ill. DVB-T2 (mpeg4) link INFO, merre mi lett bevezetve
 
lehetőség még , ha olyan készüléket vettél amin van PCMCIA slot beltéri 'upgrade' esetére ( ha találsz hozzá kátrtyát vhol !!! (sok szerencsét és :lol!: )
 
elismerem jó ötlet volt elé menni az IDŐNEK !
de csak kellő információ mellett és olyan kikötéssel a digitális földfelszini sugárzás kihirdetésekor , hogy a hazai elektronikai termékeket forgalmazók KÖTELESEK felhívni a figyelmet a régi mpeg2 vevők beépítettsége esetén a HASZNÁLHATATLANSÁGRA ! :lol!: (bár jól tudom EZT SENKI NEM TENNÉ MEG hallva bármely eladóhelyen az ottani eladókat !!)
 
utánanéztem: BÁRMELY hazai márkás készülékgyártónak (Pa.,S., To., Sa, L., Gr., ...) VAN a francia , dán , angol , norvég (és még sorolhatnám ..) piacokon a hazai készülékekkel megegyező modelmodosulatuk, CSAK BESZERELT DVB-T mpe4 -es tunerrel ÉS NÉHOL JÓVAL OLCSÓBBAN -- ÁFÁS ÁRRAL ÖSSZEHASONLÍTVA !!
 
(csak ugye a gagyi magyaroknak el lehet adni a "B" minőségű, lebutított LCDket és PLAZMÁkat is --- hallva konkrétan az alkatrészek minőségi különbségéröl már a gyártósorokon és tapasztalva EZEKNEK a MINŐSÉGI különbségét !))
 
remélem minél többen fogják élvezni az M1<<HD>> és M2<<HD>> adásait a jövőbet ... :kiraly:
 
 
és ahogy én is, a franciáknál szereztem be a TV készüléket -- NEM AZ ÁLLANDÓAN elkésett hazai forgalmazóknál vásárolnak készüléket
 
--- ÍGY A JOBB MINŰSÉGET választva !!! ;

Link a DVD, HDdvd és Blu-ray filmjeimről Blu-ray statisztikái 2009-Március
MAGYAR VONATKOZÁSSAL beszerezhető filmek listája tőlem - hang és felirat adatok, kiegészítésekkel - Áprilisi megjelenésig 2009
Panasonic DMP BD-55EG-K (firmware1.6 - '09 Jul.) Toshiba HD-E 1KE (firmware4.0 - '08 sept.)
(Multiregio)°-s chipset (BRregio:A+B+C/DVDregio:FREE)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A Metroban ezek vannak:
 
Klikk a nagyobb képért:

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Az MM újságban ilyeneket reklámoznak:

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Andromedius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.04.24., csüt. 22:57
Értékelés: 4

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Andromedius »



Drága barátim, 
Milyen lehetőség van arra, hogy egy projektorral a földi digitális adást ki tudjam vetíteni?
Milyen kütyüvel lehetne ezt megoldani?

MPEG4- es DVB-T set top box.

ilyesmit honnan lehet magamévá tenni? sehol nem találtam...

Bármelyik MM-ben vagy Saturnban
Zene: "Az élet csak arasznyi repülés földtől a földig. A világnak mindegy hogy meddig élsz. De neked és nekem ez az egyetlen, az első és utolsó bevetés"
Film: "Nem a munkád vagy. És nem is a bankszámlád. Nem a kocsid vagy. És nem is a tárcád tartalma."

Avatar
camenzind
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2008.05.07., szer. 09:47
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: camenzind »



Drága barátim, 
Milyen lehetőség van arra, hogy egy projektorral a földi digitális adást ki tudjam vetíteni?
Milyen kütyüvel lehetne ezt megoldani?

MPEG4- es DVB-T set top box.

ilyesmit honnan lehet magamévá tenni? sehol nem találtam...

Avatar
bgszoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2007.12.17., hétf. 22:30
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: bgszoli »


Drága barátim, 
Milyen lehetőség van arra, hogy egy projektorral a földi digitális adást ki tudjam vetíteni?
Milyen kütyüvel lehetne ezt megoldani?

MPEG4- es DVB-T set top box.

Avatar
camenzind
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2008.05.07., szer. 09:47
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: camenzind »


Drága barátim,
 
Milyen lehetőség van arra, hogy egy projektorral a földi digitális adást ki tudjam vetíteni?
Milyen kütyüvel lehetne ezt megoldani?

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


valamint valszeg a pana belseje igényesebb elektronikát rejt mint a szar UPC ,v. T-kábel box.
Az én sz@r HD-s UPC-s boxom Philips gyártmányú, 2 db HD-s DVB-C tuner és egy 250 GB-s winyó van benne. A Philips digi tunerjei olyan sz@rok, hogy több neves gyártó (pl. Sony) is Philips digi tunereket használ a készülékeiben.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Andromedius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.04.24., csüt. 22:57
Értékelés: 4

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Andromedius »


Igazad van, bár a szolgáltatómnak megspórolok egy készüléket, ugyanakkor : magamnak egy távirányítóval kevesebb, egy box-xal kevesebb a nappaliban, és egy DA-AD konverzióval kevesebb, valamint valszeg a pana belseje igényesebb elektronikát rejt mint a szar UPC ,v. T-kábel box.Hát ezért filózom rajta.emellett,  persze h. ki kell fizetni, csak így elegánsabb lenne

Szia!
 
Itt, ebben a fórumban elég korrekt választ kapsz a kérdésedre:
 
Kattints ide a megtekintéshez!
 
A keresés megkönnyítéséhez:
 
Az eredeti kérdés: Naked Lunch / 2008. szept. 25., csütörtök - 11:30
 
A válasz: shabba / 2008. szept. 25., csütörtök - 14:42
Zene: "Az élet csak arasznyi repülés földtől a földig. A világnak mindegy hogy meddig élsz. De neked és nekem ez az egyetlen, az első és utolsó bevetés"
Film: "Nem a munkád vagy. És nem is a bankszámlád. Nem a kocsid vagy. És nem is a tárcád tartalma."

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Igazad van, bár a szolgáltatómnak megspórolok egy készüléket, ugyanakkor : magamnak egy távirányítóval kevesebb, egy box-xal kevesebb a nappaliban, és egy DA-AD konverzióval kevesebb, valamint valszeg a pana belseje igényesebb elektronikát rejt mint a szar UPC ,v. T-kábel box.Hát ezért filózom rajta.emellett, persze h. ki kell fizetni, csak így elegánsabb lenne

Ha szimplán csak kártya kérdés lenne, akkor azt most is kipróbálhatnád. Sajna nem ilyen egyszerű a dolog, a set top box kiváltásához a tévédben DVB-C tunernek kellene lennie.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Ernest
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2004.01.29., csüt. 12:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ernest »


Igazad van, bár a szolgáltatómnak megspórolok egy készüléket, ugyanakkor : magamnak egy távirányítóval kevesebb, egy box-xal kevesebb a nappaliban, és egy DA-AD konverzióval kevesebb, valamint valszeg a pana belseje igényesebb elektronikát rejt mint a szar UPC ,v. T-kábel box.
Hát ezért filózom rajta.emellett, persze h. ki kell fizetni, csak így elegánsabb lenne
Plazmák : Panasonic TH42PZ-8, TH42PA-20 , Projektor:Sony HS50, motoros vászonnal, Player: Denon3910, Recorder:Panasonic DMR-RH52 , Receiver: Marantz SR7300, Végfokok: 5 monoblokk:2db Marantz MA700 - Frontokra,3 db MA500 center+surroundra, Hangfalak: Von Schweikert VR4 JRII Klipsch Epic CF-4, RC-35, RS-35, Kábel : Monster M Biwire, Kácsa komponens 15m, HDMI 15m....stb

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A tévédben DVB-T tuner van, a lavór DVB-S, a kábel meg DVB-C jelet vesz.
Nem tudom, hogy a tévéddel hány adót fogsz tudni venni, de lavór vagy kábel nélkül a földi vevővel biztosan kevesebbet. Hogy ez utóbbi kettő miért kellett egyszerre, nem igazán értem. Dönts az egyik mellett és tartsd meg azt.
Mellesleg a kártyát sem adják ingyen, része ugyanannak az előfizetésnek, mint a beltéri vagy a set top box. Ha a tévéd véletlenül tudná a DVB-C-t és visszaadod a set top boxot, akkor is ugyanannyit fizetsz csak megspórolsz a szolgáltatódnak egy készüléket. A gond csak az, hogy a vevőhöz (STB) IP-címet, meg egy sor azonosítót rendelnek, úgyhogy nem csereberélheted tetszés szerint. Ki kell hívni a szerelőt, hogy belője a rendszert a tévéd DVB-C tunerjéhez.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Ernest
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2004.01.29., csüt. 12:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ernest »

Ja, és amúgy már a vásárlás előt tisztában voltam vele , h. a digit vevőrész elavult, nem is ezért vettem ezt a modellt, hanem más szempontok miat, csak hát ha már van benne, akkor fúrja az oldalam...van T-kábelem is , meg UPC Direct tányéros TV-m is, majd a szarabbikat visszamondom..
Plazmák : Panasonic TH42PZ-8, TH42PA-20 , Projektor:Sony HS50, motoros vászonnal, Player: Denon3910, Recorder:Panasonic DMR-RH52 , Receiver: Marantz SR7300, Végfokok: 5 monoblokk:2db Marantz MA700 - Frontokra,3 db MA500 center+surroundra, Hangfalak: Von Schweikert VR4 JRII Klipsch Epic CF-4, RC-35, RS-35, Kábel : Monster M Biwire, Kácsa komponens 15m, HDMI 15m....stb

Avatar
Ernest
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2004.01.29., csüt. 12:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ernest »

Ja, és amúgy már a vásárlás előt tisztában voltam vele , h. a digit vevőrész elavult, nem is ezért vettem ezt a modellt, hanem más szempontok miat, csak hát ha már van benne, akkor fúrja az oldalam...van T-kábelem is , meg UPC Direct tányéros TV-m is, majd a szarabbikat visszamondom..
Plazmák : Panasonic TH42PZ-8, TH42PA-20 , Projektor:Sony HS50, motoros vászonnal, Player: Denon3910, Recorder:Panasonic DMR-RH52 , Receiver: Marantz SR7300, Végfokok: 5 monoblokk:2db Marantz MA700 - Frontokra,3 db MA500 center+surroundra, Hangfalak: Von Schweikert VR4 JRII Klipsch Epic CF-4, RC-35, RS-35, Kábel : Monster M Biwire, Kácsa komponens 15m, HDMI 15m....stb

Avatar
Ernest
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2004.01.29., csüt. 12:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ernest »


Hi!
Van egy Pana PZ 8-am... Azért vettem ezt a Tv-t mer' olcsóbb volt mint a PY...A különbség, h. ez újabb... meg van benne digit vevő...Tudom , tudom aszongyák h. nem O.K. mer' mpeg2, és nem mp3eg 4..Nade: jelenleg mind a T..mind a UPC digit stb-je van nálam, és azokon csak Scart RGb van, és az amit ők vesznek tudtommal mpeg2. Szal nem értem teljesen, h. akkor mi a francnak a set top box, ha nekem a TV-n van kártyahely és csak be kéne dugnom a kártyát egy PCMCIA-kartyaolvasdóva (CableCard?) és aztr meg a TV-be és a bejövő antennacoaxot meg a TV csatl.-ba, és kész a sandard felbontású Digit TV vagy mégse???
tv. mér kell bejövő digit jelet set top box-xal vennit ha a TV-m is tudná? Valaki tudja hogy hogyan lehetne kiodobni a láncból a set top boxot? mer, hogy nem nagyon tudom hova tanni, minden polcom tele van.
Plazmák : Panasonic TH42PZ-8, TH42PA-20 , Projektor:Sony HS50, motoros vászonnal, Player: Denon3910, Recorder:Panasonic DMR-RH52 , Receiver: Marantz SR7300, Végfokok: 5 monoblokk:2db Marantz MA700 - Frontokra,3 db MA500 center+surroundra, Hangfalak: Von Schweikert VR4 JRII Klipsch Epic CF-4, RC-35, RS-35, Kábel : Monster M Biwire, Kácsa komponens 15m, HDMI 15m....stb

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Melyikre, UPC vagy T-Home?
UPC Digital HD Gold a csomag neve.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Andromedius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.04.24., csüt. 22:57
Értékelés: 4

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Andromedius »


Én meg pont most fizettem elő a HD-s digitális kábeltévére
Melyikre, UPC vagy T-Home?
Zene: "Az élet csak arasznyi repülés földtől a földig. A világnak mindegy hogy meddig élsz. De neked és nekem ez az egyetlen, az első és utolsó bevetés"
Film: "Nem a munkád vagy. És nem is a bankszámlád. Nem a kocsid vagy. És nem is a tárcád tartalma."

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nekem is ugyan ez a gondom.1 évig előfizettem a diggitális adásra és béreltem egy Set box-ot,de alig vártam,hogy visszaadhassam.A képminőség alig volt jobb.
Engem a Full HD érdekelne.Áldunék is rá,mert a tv-m is az,de nem tudom,hogy mit vegyek.

Én meg pont most fizettem elő a HD-s digitális kábeltévére, hogy valamivel etetni is tudjam a FullHD-s tévémet. A digi adás nálam veri a nagyon tré analóg kábeltévét, a HD-s műsorok meg gyönyörűek. Kár, hogy kevés van még belőlük, de valahogy el kell kezdeni. Ha addig várnék amíg minden adó HD-s nem lesz, akkor nyugodtan eladhatnám az LCD-t és vehetnék egy 72 cm-es CRT-t 40-50 ezerért, mert biztos, hogy előbb lemegy ez a tévé, minthogy az összes adó HD-re váltana.
Még jó, hogy direkt nem kerestem DVB-T tuneres tévét.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Esetleg szoftverfrissítés - egyáltalán létezik kódolást váltó szoftverfrissítés?
Oda chipset-frissítésre lenne szükség!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
jános bácsi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2007.04.28., szomb. 07:11
Értékelés: 132

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: jános bácsi »

Sajnos az MPEG2-vel nem lehet csinálni semmit.

Avatar
oktoj
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2003.04.15., kedd 17:38
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: oktoj »


Bocs ha hülyeséget kérdezek: ha a most vett készülékem (Philips DVDR5570h) DVB-T vevője most fogja az MPEG-2-t, akkor biztos, hogy az MPEG-4-et nem fogja tudni? A doksiban semmit nem találtam a digitális tumerről, ami ezt elárulná. Esetleg szoftverfrissítés - egyáltalán létezik kódolást váltó szoftverfrissítés?
 
Köszönöm

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha jól láttam már olyan 40e Ft körül is lehet venni digitális vevőt, ami tud h.264et és HD-t. Ha novemberben megkezdődik az országos sugárzás nyilvánvalóan olcsóbbak lesznek a vevők. Bár sokkal több földi digitális adás egyenlőre nem lesz, a kereskedelmi csatornáknak a hátukon a púp, hogy az m1 és m2 HD-ben is ad.... Hamarosan komoly fejfájás lesz a vége.

Köszönöm a segítséget.
Amiket belinkeltem,azoknak nem látod értelmét?
Nekem ez tetszett ezek közül:
Sky+ HD Digital Satellite Receiver - 160GB HDD
Nagyobb vinyó még jobb lenne,mert akkor be tudnám előre programozni a műsorokat.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”