Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DTV Magyarországon

Vendég

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem tudom mennyire tartozik ide, de ma voltam egy ügyfélnél javítani, és a falon lógott egy plazma TV. Ment rajta UPC direkt a Duna Tv adása.
Esküszöm, hogy a shrinkkel a GYU leghosszabb filmjét is jobb minőségűre biztonsági másolom egy 1 rétegű DVD-R -re, mint ahogy az az adás jött. Olyan pixeles volt, hogy már én szégyelltem magam, hogy nekem nem ilyen otthon.
Mondtam is az embernek, hogy jelentse fel őket a GVH-nál, mert ez szégyen. Ugy tudom, ez is digitálisan közlekedik. Ez lenne a szép új világ?? Mert akkor nem kell.

Avatar
Babilon5
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.01.18., kedd 09:31
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Babilon5 »


- es milyen kapcsolatban van az aruk az idehaza foghato 3db adoval?
Lehet hogy nem voltam érthető. Mivel az itthon kapható dekóderek között nagy különbség nincs, és belátható ideig csupán 3 adót lehet vele fogni, úgy döntöttem az olcsóbb árfekvésű is megteszi. Néhány év múlva úgyis kártyás készüléket kell majd venni, ezért is gondoltam hogy a 30 ezer felettiek már luxusnak számítanak-nekem, 3 programért.
Nyilván nem tűnne ennyire drágának az ára, ha több adót lehetne vele fogni, és kiváltható lenne az előfizetés valamelyik szolgáltatóval úgy hogy még műholdvevőt sem kell venni. (Persze midez csak a szolídabb igényű TV nézőkre igaz, akiket kielégít néhány hazai és idegennyelvű közszolgálati és más ingyenes csatorna.)

Az avulás minden műszaki cikknél probléma. Halálunk napjáig lehetne húzni a vásárlást, mert úgyis hamarosan olcsóbb és jobb termék jön ki. Nekem is sok volt a 35 ezer, de nem mertem megkockáztatni pl. a Grundx-nál kapható 18 ropis példányokat.
Ha szolgáltatásban nincs is nagy különbség az alaptípusok között, képminőségben, vételi jellemzőkben már komoly eltérések vannak. Olvasgattam néhány fórumot, és bizony némelyik gyártmányra komoly panasz volt. A gyártók szeretik elhallgatni pl. a készülék érzékenységét. Ez most nálunk, ilyen gyenge adóteljesítmény elég komoly szempont. Egyik ismerősőm vett egy PC-hez USB-n keresztül csatlakoztatható készüléket és meg sem mukkan neki. Nálam ezzel nagyon instabilan, kockásan bejött a kép. Az enyém viszont vígan üzemel 88% körüli jelminőséggel és 80% feletti jelszinttel.

Avatar
cba
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.12.09., csüt. 17:27
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: cba »


- es milyen kapcsolatban van az aruk az idehaza foghato 3db adoval?
Lehet hogy nem voltam érthető. Mivel az itthon kapható dekóderek között nagy különbség nincs, és belátható ideig csupán 3 adót lehet vele fogni, úgy döntöttem az olcsóbb árfekvésű is megteszi. Néhány év múlva úgyis kártyás készüléket kell majd venni, ezért is gondoltam hogy a 30 ezer felettiek már luxusnak számítanak-nekem, 3 programért.
Nyilván nem tűnne ennyire drágának az ára, ha több adót lehetne vele fogni, és kiváltható lenne az előfizetés valamelyik szolgáltatóval úgy hogy még műholdvevőt sem kell venni. (Persze midez csak a szolídabb igényű TV nézőkre igaz, akiket kielégít néhány hazai és idegennyelvű közszolgálati és más ingyenes csatorna.)

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Antenna Hungaria DVB-T:Budapesten: 43 es 51, csatornankent 1KW

atjatszo ado: 28 csatorna

Kabhegy: 64 csatorna, 2.5KW

multiplexenkent 5 TV program

2007-re 3 orszagos multiplex {15 TV csatorna}

2008-2012 kozott analog -> digitalis atallas + 3 uj orszagos multiplex

2012-re 6 orszagos multiplex, amibol 1-et mobil szolgaltatasra hasznalnanak



5 csatorna multiplexerenként? Az egész jó!

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Tami »


Antenna Hungaria DVB-T:
Budapesten: 43 es 51, csatornankent 1KW

atjatszo ado: 28 csatorna

Kabhegy: 64 csatorna, 2.5KW

multiplexenkent 5 TV program

2007-re 3 orszagos multiplex {15 TV csatorna}

2008-2012 kozott analog -> digitalis atallas + 3 uj orszagos multiplex

2012-re 6 orszagos multiplex, amibol 1-et mobil szolgaltatasra hasznalnanak


T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Tami »


Akkor ilyen a Strong-omon is van. Kicsit életlen néha a kép, de gondolom ez nem a dekóder miatt van. Ezt 26E-ért vettem, a 30E fölötti árukat én már sokallom ezért a 3 adóért.
- es milyen kapcsolatban van az aruk az idehaza foghato 3db adoval?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
cba
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.12.09., csüt. 17:27
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: cba »

Akkor ilyen a Strong-omon is van. Kicsit életlen néha a kép, de gondolom ez nem a dekóder miatt van. Ezt 26E-ért vettem, a 30E fölötti árukat én már sokallom ezért a 3 adóért.

Avatar
Babilon5
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.01.18., kedd 09:31
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Babilon5 »



Van egy másik változata, a 10 FTA, abban nincs modulátor.,
Mit jelent az hogy nincs modulátor?

A modulátor egy antenna kimenetre keveri ki a DVB-T vevő által éppen fogott adást. Ezt a TV antennabemenetére lehet vezetni. A TV-t át kell hangolni a megadott csatornára, ami a 10 M-ben bizonyos határok között változtatható.
Annyi értelme van, hogy olyan TV-vel is lehet nézni az adást, melynek nincs RCA vagy SCART csatlakozója. Egyébként ez a megoldás a 10 M-nél nagyon jó minőségű, jelenleg így használom, pedig van SCART csatlakozó a TV-n.
Van más egy előnye is ennek a megoldásnak: pl. koax kábellel könnyedén átvezetheted a jelet egy másik szobában lévő TV-hez.

Avatar
cba
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.12.09., csüt. 17:27
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: cba »


Van egy másik változata, a 10 FTA, abban nincs modulátor.,
Mit jelent az hogy nincs modulátor?

Avatar
Babilon5
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.01.18., kedd 09:31
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Babilon5 »


Üzenem a TV2 és RTL televíziónak, valamint a bennük reklámozó cégeknek, hogy áttértem DVB-T-re.
Az a gond, hogy az "áttérés" elég erős túlzás, mert most csak a 3 közszolg. csatornát nézheted. Tehát max. párhuzamosságról lehet szó, de nem áttérésről.
 
Sajnos.

Panel dzsumbujban lakom, túl sok párhuzamosságról nem lehet beszélni a rossz vételi viszonyok és az erős szellemkép miatt.
 
 
A CTR 10 M 35 ropi körül van némelyik Media Marktban, de láttam Budapesten a SatSystemnél is. Van egy másik változata, a 10 FTA, abban nincs modulátor.,

Avatar
cba
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.12.09., csüt. 17:27
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: cba »


Hirschmann CTR 10 M-et.
Hol és mennyiért?

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Üzenem a TV2 és RTL televíziónak, valamint a bennük reklámozó cégeknek, hogy áttértem DVB-T-re.
Az a gond, hogy az "áttérés" elég erős túlzás, mert most csak a 3 közszolg. csatornát nézheted. Tehát max. párhuzamosságról lehet szó, de nem áttérésről.
 
Sajnos.

Avatar
Babilon5
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.01.18., kedd 09:31
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Babilon5 »

Hirschmann CTR 10 M-et.

Avatar
cba
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.12.09., csüt. 17:27
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: cba »


Üzenem a TV2 és RTL televíziónak, valamint a bennük reklámozó cégeknek, hogy áttértem DVB-T-re.

Milyen készüléket vettél?

Avatar
Babilon5
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.01.18., kedd 09:31
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Babilon5 »


Üzenem a TV2 és RTL televíziónak, valamint a bennük reklámozó cégeknek, hogy áttértem DVB-T-re.
Szerintem hamarosan sokan leszünk így, mert a kábelszolgáltatók árait nem fogjuk megfizetni akár dacból, akár anyagi lehetőségeink híján. Hogy lesz-e értelme olyan TV-knek, melyet sokan nem néznek, döntsék el ők.
Az időhúzás és kekeckedés, amit az ORTT folytat a DVB-T kapcsán szerintem csak jogi csűrcsavarás, a kábelszolgáltatók érdekét képviseli. Nem lehet hogy valakiket nagyon megkentek?
Ha a sugárzás lenne az érdekük, már megtalálták volna a jogi kiskaput.

Avatar
zzoli63
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.05.24., szomb. 10:36
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: zzoli63 »


Nem a kiemelt részekhez fűzöm hozzá a moondandómat, hanem egy engem zavaró visszatérő újságírói panel miatt szólok hozzá.
 
Miért kell mindig egyenlőségjelet tenni a digitális sugárzás és a jó minőség közé?
Még a végén elhiszik az emberek, hogy szoros összefüggés van köztük.
Pedig a lejjebb idézett cikkben is benne van a lényeg:
 
 
azaz egyetlen csatorna helyett négy-öt műsor kap helyet a hullámsávon  
A többi habverés.
 
Nem azt akarom mondani, hogy ne lehetne jó minőségű, csak azt, hogy nem lesz feltétlenül az.
(Mondom ezt úgy, hogy közvetlenül nem tudok fogni semmilyen DTV adást. Elhiszem, hogy a jlenlegi DVB-T sugárzás jó minőségű - dehát jó vételi helyen az analóg is az.)
 
Pénzért (például egy jó minűségű, szélesvásznú + DD hangú mozicsatorna, esetleg egy - két HDTV műsor) persze lesz majd jó is. Az engem is érdekelne.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


- pontositanek:mpeg2 -video tomoritesre

ac3 hangra(tobbcsatornas)



én is pontosítok: mpeg1 layer 2 hang van alapból a DVB szabványban. AC3 ritka, mint a fehérholló, magyar adón meg egyáltalán nincs.

Vendég

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Íme egy cikk, emi elég siralmas képet fest a jövőről. (Kiemelések tőlem) 
Szegényes a digitális tévés kínálat
 
Népszabadság • H. Z. • 2005. január 14.
 
Hiába indult el hárommilliós vételkörzettel tavaly októberben az elvileg a jelenleginél több mûsort és jobb minõséget kínáló digitális földfelszíni televíziós mûsorszórás, az mindössze a három közszolgálati tévé programját juttatja el a lakásokba.
 
A digitális jeleket az otthoni tévékészülékek számára átalakító úgynevezett set-top-boxok ugyan megvásárolhatók már Magyarországon, a szerény műsorkínálat a tapasztalatok szerint nem igazán készteti az embereket arra, hogy beruházzanak néhány tízezer forintot az eddiginél jóval élesebb képért és CD-minőségű hangért. (Az MTV, az M2 és a Duna TV együttes nézettsége sem közelíti meg a digitális műsorszórásból egyelőre kimaradt RTL Klubét vagy a TV2-ét.) Pedig már most is tíz program továbbítására van lehetőség, a további fejlesztésekkel pedig tizenötre emelhető a tévécsatornák száma. Erre azonban a technológiai fejlődéstől messze elmaradó jogszabályalkotás miatt akár éveket is várni kell majd.
 
A rendszert kiépítő Antenna Hungária készen áll arra, hogy a most csak a fővárost, illetve Veszprémet és környékét lefedő vételkörzetet tovább bővítse. Ehhez azonban több tízmilliárdos állami támogatás és a kormány által jóváhagyott, a digitális technológia kiépítését megszabó jogszabály szükséges. A dokumentum elkészítése egyrészt uniós előírás, s tartalmaznia kell, hogy Magyarország mikor szünteti meg a jelenlegi analóg sugárzását. Ez várhatóan 2012-ben történik meg, vagyis hét év múlva már csak digitális úton továbbítják a tévéműsorokat. (Ennek oka, hogy a leállított analóg frekvenciákon is digitális lesz a jeltovábbítás, azaz egyetlen csatorna helyett négy-öt műsor kap helyet a hullámsávon. Ráadásul interaktívvá tehető a tévézés, és internetezni is lehet.)
 
Sürget az idő amiatt is, mert az idén konferenciát tartanak a frekvenciák országok közötti felosztásáról. Azok az országok, amelyek már digitális szórásra használják a frekvenciákat, várhatóan megtarthatják azokat. Amelyek csak később állnak át, csak a maradék hullámsávokon osztozhatnak.
 
A digitális átállásról szóló dokumentumot már tavalyra ígérték. Jelenleg - már nem az első tervezete - közigazgatási egyeztetés alatt van, értesüléseink szerint elfogadása tavaszra várható. Magyarországon már három éve megkezdődött a kísérleti sugárzás, azonban a késlekedés miatt egyre jobban leszakadunk az élmezőnytől. Ennél is nagyobb problémának látszik, hogy mely csatornák kerülhetnek be a digitális csomagba. Erről az Országos Rádió- és Televízió Testületnek (ORTT) kell döntenie. Csakhogy az ORTT szerint a közszolgálati tévék mellett maradó helyekre pályázatot kell kiírni. Kovács György elnök szerint a médiatörvényt mindenképpen módosítani kell a digitális átállás miatt, hiszen a kilenc évvel ezelőtti jogszabály nem rendelkezik az új technológiáról. Felvetésünkre, hogy a kétharmados törvény módosítása csak hosszabb politikai alkuk után lehetséges, az elnök közölte: ez kétségkívül így van. Így a térségben Kovács szerint lemaradhatunk.
 
Az ORTT szerdán véleményezte a kormányhatározat tervezetét, amely 2007-es pályáztatással számol. Addig lehetséges, hogy legfeljebb az MTV vélhetően februárban induló Demokrácia csatornájával bővülhet a digitális kínálat, hiszen közszolgálati adóról van szó. Kérdés, hogy a két országos kereskedelmi tévé megkapja-e a lehetőséget a párhuzamos - analóg és digitális - terjesztésre. Az RTL és a TV2 egyébként - amíg nem muszáj - nem kíván beruházni a digitális rendszer kiépítésébe. Rövid távon fontosabbnak tartják, hogy a médiahatóság meghosszabbítsa a 2007-ben lejáró frekvenciahasználati engedélyüket, még az analóg rendszerre. A digitálisért külön nem akarnak fizetni.

Remélem Siófok "Veszprém környékének" számít, mert nyáron oda telepíteném a Strongomat.

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Íme egy cikk, emi elég siralmas képet fest a jövőről. (Kiemelések tőlem)
 
Szegényes a digitális tévés kínálat
 
Népszabadság • H. Z. • 2005. január 14.
 
Hiába indult el hárommilliós vételkörzettel tavaly októberben az elvileg a jelenleginél több mûsort és jobb minõséget kínáló digitális földfelszíni televíziós mûsorszórás, az mindössze a három közszolgálati tévé programját juttatja el a lakásokba.
 
A digitális jeleket az otthoni tévékészülékek számára átalakító úgynevezett set-top-boxok ugyan megvásárolhatók már Magyarországon, a szerény műsorkínálat a tapasztalatok szerint nem igazán készteti az embereket arra, hogy beruházzanak néhány tízezer forintot az eddiginél jóval élesebb képért és CD-minőségű hangért. (Az MTV, az M2 és a Duna TV együttes nézettsége sem közelíti meg a digitális műsorszórásból egyelőre kimaradt RTL Klubét vagy a TV2-ét.) Pedig már most is tíz program továbbítására van lehetőség, a további fejlesztésekkel pedig tizenötre emelhető a tévécsatornák száma. Erre azonban a technológiai fejlődéstől messze elmaradó jogszabályalkotás miatt akár éveket is várni kell majd.
 
A rendszert kiépítő Antenna Hungária készen áll arra, hogy a most csak a fővárost, illetve Veszprémet és környékét lefedő vételkörzetet tovább bővítse. Ehhez azonban több tízmilliárdos állami támogatás és a kormány által jóváhagyott, a digitális technológia kiépítését megszabó jogszabály szükséges. A dokumentum elkészítése egyrészt uniós előírás, s tartalmaznia kell, hogy Magyarország mikor szünteti meg a jelenlegi analóg sugárzását. Ez várhatóan 2012-ben történik meg, vagyis hét év múlva már csak digitális úton továbbítják a tévéműsorokat. (Ennek oka, hogy a leállított analóg frekvenciákon is digitális lesz a jeltovábbítás, azaz egyetlen csatorna helyett négy-öt műsor kap helyet a hullámsávon. Ráadásul interaktívvá tehető a tévézés, és internetezni is lehet.)
 
Sürget az idő amiatt is, mert az idén konferenciát tartanak a frekvenciák országok közötti felosztásáról. Azok az országok, amelyek már digitális szórásra használják a frekvenciákat, várhatóan megtarthatják azokat. Amelyek csak később állnak át, csak a maradék hullámsávokon osztozhatnak.
 
A digitális átállásról szóló dokumentumot már tavalyra ígérték. Jelenleg - már nem az első tervezete - közigazgatási egyeztetés alatt van, értesüléseink szerint elfogadása tavaszra várható. Magyarországon már három éve megkezdődött a kísérleti sugárzás, azonban a késlekedés miatt egyre jobban leszakadunk az élmezőnytől. Ennél is nagyobb problémának látszik, hogy mely csatornák kerülhetnek be a digitális csomagba. Erről az Országos Rádió- és Televízió Testületnek (ORTT) kell döntenie. Csakhogy az ORTT szerint a közszolgálati tévék mellett maradó helyekre pályázatot kell kiírni. Kovács György elnök szerint a médiatörvényt mindenképpen módosítani kell a digitális átállás miatt, hiszen a kilenc évvel ezelőtti jogszabály nem rendelkezik az új technológiáról. Felvetésünkre, hogy a kétharmados törvény módosítása csak hosszabb politikai alkuk után lehetséges, az elnök közölte: ez kétségkívül így van. Így a térségben Kovács szerint lemaradhatunk.
 
Az ORTT szerdán véleményezte a kormányhatározat tervezetét, amely 2007-es pályáztatással számol. Addig lehetséges, hogy legfeljebb az MTV vélhetően februárban induló Demokrácia csatornájával bővülhet a digitális kínálat, hiszen közszolgálati adóról van szó. Kérdés, hogy a két országos kereskedelmi tévé megkapja-e a lehetőséget a párhuzamos - analóg és digitális - terjesztésre. Az RTL és a TV2 egyébként - amíg nem muszáj - nem kíván beruházni a digitális rendszer kiépítésébe. Rövid távon fontosabbnak tartják, hogy a médiahatóság meghosszabbítsa a 2007-ben lejáró frekvenciahasználati engedélyüket, még az analóg rendszerre. A digitálisért külön nem akarnak fizetni.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Tami »


Az én fülem érzékenyebb a nicamra, vagy csak arról van szó hogy az analóg kereskedelmik frissebb filmeket adnak amelyek jobban dübörögnek több bennük az effekt?Nekem úgy tűnik mintha tompább lenne a digik hangja, a kereskedelmiknél pedig "szétnyílik", a magas magasabb, a mély mélyebb.

- itt jon be a dinamikatratomany, az ac3 tobbcsatornas digit hangok normal esetben halkabbnak tunnek - mert kell a dinamikatartomany a nagyobb duborgesnek, robalynak stb.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Tami »


Vettem egy Strong 5155-öst. 26 volt, bruttó. Ár-érték arányban ez volt szimpatikusabb, mint a Digipal 2, ami 32 fölött lett volna.Az egyik gondom a távirányító nem túl érzékeny. Csak ha pontosan szembe vagyok vele akkor működik. Elemet is cseréltem, visszavigyem? (Ez egy újabb típus, már nem tudja az "5 az 1-ben"-t.) Másik az analóg adások nicam sztereóban jönnek, a digi csak szereó. Miért?

a nicam is csak sztereo. Igazából nem értem a problémád.
Analóg adásoknál a Nicam rendszert használják Bővebben: http://tallyho.bc.nu/~steve/nicam.html
 
Digitálisnál mpeg2-t, vagy ac3-at használnak (jelen esetben mpeg2-t)
 
Itt a szabványok között van különbség. A sztereó az sztereó.

- pontositanek:
mpeg2 -video tomoritesre

ac3 hangra(tobbcsatornas)


T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
cba
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.12.09., csüt. 17:27
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: cba »


Vettem egy Strong 5155-öst. 26 volt, bruttó. Ár-érték arányban ez volt szimpatikusabb, mint a Digipal 2, ami 32 fölött lett volna.Az egyik gondom a távirányító nem túl érzékeny. Csak ha pontosan szembe vagyok vele akkor működik. Elemet is cseréltem, visszavigyem? (Ez egy újabb típus, már nem tudja az "5 az 1-ben"-t.) Másik az analóg adások nicam sztereóban jönnek, a digi csak szereó. Miért?

a nicam is csak sztereo. Igazából nem értem a problémád.
Analóg adásoknál a Nicam rendszert használják Bővebben: http://tallyho.bc.nu/~steve/nicam.html
 
Digitálisnál mpeg2-t, vagy ac3-at használnak (jelen esetben mpeg2-t)
 
Itt a szabványok között van különbség. A sztereó az sztereó.

Az én fülem érzékenyebb a nicamra, vagy csak arról van szó hogy az analóg kereskedelmik frissebb filmeket adnak amelyek jobban dübörögnek több bennük az effekt?
Nekem úgy tűnik mintha tompább lenne a digik hangja, a kereskedelmiknél pedig "szétnyílik", a magas magasabb, a mély mélyebb.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Vettem egy Strong 5155-öst. 26 volt, bruttó. Ár-érték arányban ez volt szimpatikusabb, mint a Digipal 2, ami 32 fölött lett volna.Az egyik gondom a távirányító nem túl érzékeny. Csak ha pontosan szembe vagyok vele akkor működik. Elemet is cseréltem, visszavigyem? (Ez egy újabb típus, már nem tudja az "5 az 1-ben"-t.) Másik az analóg adások nicam sztereóban jönnek, a digi csak szereó. Miért?

a nicam is csak sztereo. Igazából nem értem a problémád.
Analóg adásoknál a Nicam rendszert használják Bővebben: http://tallyho.bc.nu/~steve/nicam.html
 
Digitálisnál mpeg2-t, vagy ac3-at használnak (jelen esetben mpeg2-t)
 
Itt a szabványok között van különbség. A sztereó az sztereó.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Gödöllőn van AM-Mikro?Csak annyit mondok, hogy brutális lesz!

Kicsit bővebben?

Titok
 
(najó HDTV még nem lesz)

Avatar
cba
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.12.09., csüt. 17:27
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: cba »


Vettem egy Strong 5155-öst. 26 volt, bruttó. Ár-érték arányban ez volt szimpatikusabb, mint a Digipal 2, ami 32 fölött lett volna.
Az egyik gondom a távirányító nem túl érzékeny. Csak ha pontosan szembe vagyok vele akkor működik. Elemet is cseréltem, visszavigyem? (Ez egy újabb típus, már nem tudja az "5 az 1-ben"-t.) Másik az analóg adások nicam sztereóban jönnek, a digi csak szereó. Miért?

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”