Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DTV Magyarországon

Vendég

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gödöllőn van AM-Mikro?Csak annyit mondok, hogy brutális lesz!

Kicsit bővebben?

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Sziasztok!Gödöllőn lakom "távol" minden kábelszolgáltatótól. Egy hónapja vettem egy TechniSat DigiPal 2-est,amivel tűrhetően tudom fogni a jelenlegi 3 digitálisan szórt csatornát.
Így a hagyományos analóggal együtt 5 csatornám van.
Párás, esős időben kockáz egy kicsit de legalább van. Előtte volt UPC Direct-em,de az nagyon drága (nekem).
Tudtok-e valamit a DVB-T fejlesztéséről ill. bővítési tervekről?Hol lehet ezt figyelemmel kísérni,mert az Antenna Hungária oldala mintha nem frissülne csak áll az októberi adás- indítási hírnél.
Köszi : gajdi


Gödöllőn van AM-Mikro?
 
Csak annyit mondok, hogy brutális lesz!

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Tami »

- a jan-feb. szamu Satelit magazinban van egy jokora cikk AH DVB-T tajekoztatorol..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
cba
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.12.09., csüt. 17:27
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: cba »

Tulajdonképpen mi a különbség a DVB-T vevők között? Azonkívül hogy a "komolyabbak" kártyával a kódolt adásokat is veszik. Azokra gondolok amiket itthon lehet kapni. A digi és az analóg adások váltása között (pl. TV2- M2) a vevőt is ki kell iktatni, zsinórozni: ki és bedugdosni kell, vagy ezt a készülék intelligensen megoldja?

Avatar
gajdi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004.07.19., hétf. 07:35
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: gajdi »


Bocsi, de az előbb elfelejtettem bejelentkezni! A "vendég_gajdi" is én vagyok.
gajdi

TV: Sony KV-32FX68; DVD: Pioneer DV 575; VHS: Panasonic NV-HD680; AV Receiver: Onkyo TX-SR 700; Front: Phonar P40;
Center: Infinity Ref 100; Surround: Dynaudio; Sub.: Magnat Omega 300

Vendég

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Gödöllőn lakom "távol" minden kábelszolgáltatótól. Egy hónapja vettem egy TechniSat DigiPal 2-est,amivel tűrhetően tudom fogni a jelenlegi 3 digitálisan szórt csatornát.
Így a hagyományos analóggal együtt 5 csatornám van.
Párás, esős időben kockáz egy kicsit de legalább van. Előtte volt UPC Direct-em,de az nagyon drága (nekem).
Tudtok-e valamit a DVB-T fejlesztéséről ill. bővítési tervekről?Hol lehet ezt figyelemmel kísérni,mert az Antenna Hungária oldala mintha nem frissülne csak áll az októberi adás- indítási hírnél.
Köszi : gajdi


Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Balha »


ááá
 
 
itt most több nyomdafestéket nem tűrő szó hagyta el a számat...
...

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Egyáltalán, a kábeltv-k milyen formátumban fognak adni? Lehet, hogy azoknak másik doboz kell, a DVB-T adáshoz meg megint másik? Akkor meg lassan eljutunk oda, hogy tv helyett elég lenne csak egy (plazma)monitort venni, mert úgy is kell 2-3 különböző tuner doboz az adások vételéhez?

Rátapintottál a lényegre
 
Műhold: DVB-S
Földi sugárzás: DVB-T
KábelTV, AM Mikró: DVB-C
 


Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Sajnos ez a digitalizálás örök átka lesz ez
 
A kábeltévék természetesen adják a beltérit (mint az AM-Mikrónál, vagy a UPC Directnél), de valóban: ahány TV, annyi dekóder. Persze második, harmadik dekódert kedvezménnyel használhatod. Ha mondjuk a TV-d rendelkezik C-s vevővel, akkor is kellene hozzá egy CA modul (pl egy kártya), amiből ugyanúgy több kellene. A digitális korszakban sajnos több TV-t többe kerül fenntartani. Egyébként a DVB-T kereskedelmi szekciójánál fejtegettek olyat, hogy kéttuneres beltérik lesznek. (tehát két TV-t, vagy egy Videó/TV párost lehet rákötni)
 
Mégvalami: Én eddig még csak DVB-T-s tunerrel felszerelt TV-t láttam (esetleg DVB-S), de C-set még nem.
 
Sajna sok a buktató, az átállás nehézkes. Az analóg adások meg nem fognak eltünni, 2012-ig biztosan nem.

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Meg az is kitolás megint, hogy ahány TV annyi dekóder kell.
Ez azért tényleg durva nagy szívás
Sőt, akkor ezek szerint ahhhoz is 2 dekóder kellene, hogy az egyik műsort nézzük a tv-n, a másikat meg közben felvegyük videóra.
 
Lehet hogy ezzel az egésszel érdemes addig várni, amíg a tv-kben meg a videókban (vagy inkább dvd recorderekben) megjelennek a beépített DVB-T tunerek?
 
Egyáltalán, a kábeltv-k milyen formátumban fognak adni? Lehet, hogy azoknak másik doboz kell, a DVB-T adáshoz meg megint másik? Akkor meg lassan eljutunk oda, hogy tv helyett elég lenne csak egy (plazma)monitort venni, mert úgy is kell 2-3 különböző tuner doboz az adások vételéhez?
 
Nem igazán tetszik ez a kaotikus jövőkép.

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


...Meg az is kitolás megint, hogy ahány TV annyi dekóder kell.

Ez a szabadversenyes kapitalizmus a tőkefelhalmozás korában, nem olyan vészes a lemaradásunk ugy cca. 100-150 év.
:taps: :kiraly: :taps:
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Vendég

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A sportadókról lemondanék, de valószínű, attól nem lesz olcsóbb a dekóder.
Meg az is kitolás megint, hogy ahány TV annyi dekóder kell.

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


...Vagy hogy lesz ez egyáltalán?

A meglévő 30 adásból kiemelnek mondjuk hetet, így marad 21 analóg és lesz 21 digitális. Azt meg hogy bérelj (dekóderes)"dobozt" a digitálisok vételéhez, mondjuk úgy "oldják meg", hogy a kedvenc sport és a gyerek mese adója csak digitálisan lesz elérhető.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ratman »


A kábeltévék digitalizálása is elindul hamarosan, állítólag elég rohamos ütemben. Én azt mondom még várj a DVB-T-vel.
Ez hogy is lesz? Csak nem azt jelentené, hogy a kábeltv társaságok rákényszerítik az előfizetőket, hogy digit dekódert vegyenek? Én kibirom, nem gond, de mi a helyzet azokkal a nyugdíjasokkal, akik csak a szociális csomagra vannak befizetve?
 
Vagy olyan lesz, hogy pl. jelenleg van 25 csatorna, ebből 5 megmarad analógnak (közszolgálai + alap csomag), a maradék 20 csatornára pedig benyomnak 40-50 digitális csatornát?
 
Vagy hogy lesz ez egyáltalán?

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »

má megint félrement. egy hülyébb vagyok. vagy az is lehet, hogy kapkodok.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: hefe »

Tudja valaki , hogy hol lehet egy DVI-HDMI átalakítóhoz hozzájutni ? Mert a Kácsának nincs.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


...+ a hangnak koax vagy optikai digit kimenet.
 
...ha már digitálisan veszi az éterből a jelet.
 
...

A dolog kb. olyan mint a közvetlen műholdvevőknél: a digitális hang kimenet adott de elenyésző az ac-3-ban sugárzó adók száma, a kép az egész jótól a moslékig szóródik a bitráta függvényében. Úgyhogy digit kép kimenet, minek???, na persze nincs is.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Vendég

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Állítólag UPC belekezd a kábelhálózatán a DVB-C - be, gondolom ezért is emelnek árat rendesen...

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Lehet erről a témáról valahol egyszerűen összefoglalt információkhoz jutni?  
Megmondom őszintén - végigolvasva az egész topicot, nem lettem igazán okosabb
 
Ezért, inkább kérdezem az okosokat: Van-e értelme erre a "játékra" elkölteni pár tízezer forintot, vagy érdemesebb megvárni a jövő évet? (UPC csillagkábel van nálam, BP)
 
PONTOSAN mi kell az adások vételéhez, mi az ami "szobában" megoldható, és mihez kell tetőre vevőegységet szerelni?
 
Köszönöm előre is a válaszokat

A kábeltévék digitalizálása is elindul hamarosan, állítólag elég rohamos ütemben. Én azt mondom még várj a DVB-T-vel.
Egyébként Budapesten egy dróttal a szobában be tudod fogni az adást.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Az a baj, hogy megint csak csepegtetve adagolják a multik a fejlesztéseket.  
Na mindegy.
 
Amúgy a DVB-T szabványban van valami hasonló dolog mint amit a DVD lemezeken megoldottak? Gondolok itt arra, hogy több neylv, vagy felirat jön a csatonán, és a vevőn kiválasztom, hogy melyiket lássam/halljam?
 
Meg mi a helyzet a 16:9-es képpel? Tudom, hogy volt róla szó, hogy milyen pixel felbontással jön a kép, de azon belül jöhet anamorph módon is, amit majd a vevő kezel valahogy? Vagy fixen csak 4:3 -as kép tud jönni? Ez megint szívás lenne, mert akkor az egyik irányban léptünk egyet előre, a másik irányban meg léptünk egyet vissza.

Ezek a gépek mind kezelik a 16:9-es anamorph képet is, de erről csak távolra álmodozzunk, itt nem a technika az akadály
 
Nyelvet lehet közvetlen választani rajta, a feliratnál a TXT-t használja fel, de ezt is tudja kezelni (hozzáteszem, elég randa látvány)

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Azért maradjunk a földön  
Az s/pdif általában alap rajtuk, de a DVI?? Még DVD lejátszókon is ritka, nemhogy egy DVB vevőn

Az a baj, hogy megint csak csepegtetve adagolják a multik a fejlesztéseket.
 
Na mindegy.
 
Amúgy a DVB-T szabványban van valami hasonló dolog mint amit a DVD lemezeken megoldottak? Gondolok itt arra, hogy több neylv, vagy felirat jön a csatonán, és a vevőn kiválasztom, hogy melyiket lássam/halljam?
 
Meg mi a helyzet a 16:9-es képpel? Tudom, hogy volt róla szó, hogy milyen pixel felbontással jön a kép, de azon belül jöhet anamorph módon is, amit majd a vevő kezel valahogy? Vagy fixen csak 4:3 -as kép tud jönni? Ez megint szívás lenne, mert akkor az egyik irányban léptünk egyet előre, a másik irányban meg léptünk egyet vissza.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »



... adta volna magát az is, hogy legyen rajta digit kimenet is, ha már digitális vevő.
:smile47:
Mármint pl. dvi?

Például.
 
+ a hangnak koax vagy optikai digit kimenet.
 
...ha már digitálisan veszi az éterből a jelet.
 
Arra már nem is gondolok, hogy lehetne rajta egyből HDMI kimenet. Az túl logikus és korrekt lenne a gyártók részéről.

Azért maradjunk a földön
 
Az s/pdif általában alap rajtuk, de a DVI?? Még DVD lejátszókon is ritka, nemhogy egy DVB vevőn

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ratman »



... adta volna magát az is, hogy legyen rajta digit kimenet is, ha már digitális vevő.
:smile47:
Mármint pl. dvi?

Például.
 
+ a hangnak koax vagy optikai digit kimenet.
 
...ha már digitálisan veszi az éterből a jelet.
 
Arra már nem is gondolok, hogy lehetne rajta egyből HDMI kimenet. Az túl logikus és korrekt lenne a gyártók részéről.

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


... adta volna magát az is, hogy legyen rajta digit kimenet is, ha már digitális vevő.
:smile47:
Mármint pl. dvi?
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DTV Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Van RGB Scart csatlakozón keresztül. Ezenkívül a szokásos RF antennakimenet.
Aha.
Az RGB az ok-s, de számomra adta volna magát az is, hogy legyen rajta digit kimenet is, ha már digitális vevő.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”