Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Javaslat némi iróniával.
 
Így könnyű kibújni 
 
Azért az, hogy megveszek egy jó tévét 270-ért, aztán pár évente vagy akár ötévente  cseréljem még plusz 100-200-ért... Na ennyit nem ér az egész!
Aki ma 200-300 között vesz egy jó tévét (nekem a tévé a plazma), akár egy jobb led-eset, 10 évig nem lesz gondja az XK felbontással szerintem...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Ez most irónia részemre vagy komolyan javaslod másnak is?  
 
Mert szerintem jelenleg a fullHD-nál jobbra felesleges pénzt kiadni...

Javaslat némi iróniával.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Ne is vegyél semmit, mert 1 év alatt elavul.
 
Ez most irónia részemre vagy komolyan javaslod másnak is?  
 
Mert szerintem jelenleg a fullHD-nál jobbra felesleges pénzt kiadni...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Sajnos nem...
 
A P50GT50-emre gondoltam. Szerintem legalább 10 évig kitart, sose legyen jobb tévém.
De ez a 4K meg 8K... Meg má jönnek a "még"-ek... A bagoly és a kaméleon szeme kevés lesz ezekhez a felbontásokhoz és akkor még tévéadás sincs hozzá. Sokan meg megeszik  

Ne is vegyél semmit, mert 1 év alatt elavul.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Miért, eddig minden műszaki cikk minden fejlesztéséből vettél 1 db-ot?
 
Sajnos nem...
 
A P50GT50-emre gondoltam. Szerintem legalább 10 évig kitart, sose legyen jobb tévém.
De ez a 4K meg 8K... Meg má jönnek a "még"-ek... A bagoly és a kaméleon szeme kevés lesz ezekhez a felbontásokhoz és akkor még tévéadás sincs hozzá. Sokan meg megeszik  

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Azért ez a fejlődési tempó tényleg kezd durvulni...
Még meg sem veszem az egyiket, már jön a másik!
 
Ennek nem mindig lesz jó vége...

Miért, eddig minden műszaki cikk minden fejlesztéséből vettél 1 db-ot?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Jövőre jönnek az 5K monitorok: http://prohardver.hu/hir/5k_felbontas_l ... goria.html
 
Azért ez a fejlődési tempó tényleg kezd durvulni...
Még meg sem veszem az egyiket, már jön a másik!
 
Ennek nem mindig lesz jó vége...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Egy UHD-s tv adás nem hiszem, hogy felér majd egy UHD lemez képminőségével, hiszen még a HD adás is "zajos" minimálisan, tehát egy pendrive ról, vagy blu-ray lejátszóról jobb minőséget kapsz. akár HD-ben is. De ezt szerintem mindenki tudja.
Digitális átvitel lévén a sávszélesség lesz a szűk keresztmetszet (már most is az, mi lesz majd több tucat UHD adás esetén).
De itt nem is az a lényeg, hogy a penrdájvra agyontömörített film vagy a tévéadás lesz-e jobb, hanem az, hogy ez a Philips tévé még nem lesz kompatibilis vele, ezért neveztem UHD-Ready félmegoldásnak. Kicsit olyan, mintha jövőálló lenne, gyakorlatilag nem az, mivel még a mai szabványokat sem tudja.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

becsiv
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2014.10.06., hétf. 07:34
Értékelés: 8

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: becsiv »

Egy UHD-s tv adás nem hiszem, hogy felér majd egy UHD lemez képminőségével, hiszen még a HD adás is "zajos" minimálisan, tehát egy pendrive ról, vagy blu-ray lejátszóról jobb minőséget kapsz. akár HD-ben is. De ezt szerintem mindenki tudja.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Azért ha lesz is valaha UHD tv adás az nem közel jövőben lesz (unokáink látni fogják )...még az FHD is a távoli ködbe vész sajna.......
Pedig volna rá igény sztem......:-)

Ez igaz, de ha nem lesz UHD forrás, akkor nincs létjogosultága az UHD tévének sem.
Szóval ez a Philips egy félmegoldás, amolyan UHD-Ready, kissé paraszvakítós speckóval.
Persze a készülék nem rossz, 42"-os méretben lehet, hogy én is ezt venném, mert szebbek a színei, mint a Samu-LG koreai párosnak és nem darabos a mozgása, mint a Sonyknak (legalábbis amit én láttam a boltokban).
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nem véletlen a különbség a monitor és a tévé között.
A monitor képét számítógép generálja, elvileg kristálytiszta forrás és apró betűket, vékony vonalakat élesen kell látni.
A tévé forrása legtöbbször még mindig a hagyományos SD felbontású tévéadás, ahol egy LCD tévének maszatolnia kell.
Köss csak rá egy jó nagy monitorra egy SD tévéadást és tegyél mellé egy jól felskálázó plazma vagy LED tévét.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Gali »

Én kiváncsi lennék munkára mennyire lehetne használni egy ilyen készüléket... számolgattam és egy 40" modellnek épphogy de nagyobb a pixelsűrűsége mint a mostani monitor (27" 1440p) amit használok. Kérdés hogy lesz olyan termék ami nagyjából színhelyes és PCre kötve reszponzív (gondolok itt az input lagra)... monitorból eddig 32" volt legnagyobb amit láttam és ott pazarlásnak éreztem annyi pixelt akkora területre nem beszélve arról hogy az árban több mint a kisebb televíziók. Ezeket egyszer össze kellene hasonlítani
Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2869
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Én is nézegettem ez a tévét, sajnos még nem tud mindent, amit egy UHD tévének kellene.
Nem tudja a HDMI 2.0-t, ezért csak 24/25 Hz-es UHD-t tud lejátszani és nem dekódolja a HEVC-t, azaz ha valaha is lesz UHD tévéadás, ez a készülék nem tudja fogni, külön box kell majd hozzá. Az ára is kb. ezt a 'lebutítást' tükrözi, a mai HD-s anyagokat és a PC-s UHD tesztanyagok egy részét viszi, de igazi fullos UHD adáshoz vagy UHD lejátszókhoz már kevés lesz.

Azért ha lesz is valaha UHD tv adás az nem közel jövőben lesz (unokáink látni fogják )...még az FHD is a távoli ködbe vész sajna.......
Pedig volna rá igény sztem......:-)
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Hali, én vettem egy Philips 42PUS7809/12 es tv-t. 4k felbontású, kérdezték tőlem, hogy 42 collnál észrevehető-e a különbség az FHD és UHD között? A boltban egymás mellett volt a 2 készülék és ugyanaz az a magyar M1 adás ment rajta HD felbontásban. Jobb minőségű kép volt az UHD-ben mégis. Lehet hogy a különböző képjavító technológiának volt köszönhető. Mivel smart így YouTube-on megnéztem 1-2 UHD 4k feltöltött videót, jobb képminőség volt benne, mint amit FHD-ban néztem. W készüléket egyébként nem horror áron sikerült megvennem.
Én is nézegettem ez a tévét, sajnos még nem tud mindent, amit egy UHD tévének kellene.
Nem tudja a HDMI 2.0-t, ezért csak 24/25 Hz-es UHD-t tud lejátszani és nem dekódolja a HEVC-t, azaz ha valaha is lesz UHD tévéadás, ez a készülék nem tudja fogni, külön box kell majd hozzá. Az ára is kb. ezt a 'lebutítást' tükrözi, a mai HD-s anyagokat és a PC-s UHD tesztanyagok egy részét viszi, de igazi fullos UHD adáshoz vagy UHD lejátszókhoz már kevés lesz.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

becsiv
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2014.10.06., hétf. 07:34
Értékelés: 8

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: becsiv »

Hali, én vettem egy Philips 42PUS7809/12 es tv-t. 4k felbontású, kérdezték tőlem, hogy 42 collnál észrevehető-e a különbség az FHD és UHD között? A boltban egymás mellett volt a 2 készülék és ugyanaz az a magyar M1 adás ment rajta HD felbontásban. Jobb minőségű kép volt az UHD-ben mégis. Lehet hogy a különböző képjavító technológiának volt köszönhető. Mivel smart így YouTube-on megnéztem 1-2 UHD 4k feltöltött videót, jobb képminőség volt benne, mint amit FHD-ban néztem. W készüléket egyébként nem horror áron sikerült megvennem.

Vendég

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak egy kérdést engedjetek meg.
Miért jó az hogy amit a 4K felbontásban erre alkalmas készülékkel látunk,azt jobbnak élvezhetőbbnek vélitek,mint amit a saját szemünk lát a valóságban...Számomra és szerintem másnak is az a legmegfelelőbb amit úgy látok,mint a valóságban!Vannak esetek mikor jól jön az extra éles kép,ahogy írtátok a forma 1ben,vagy a motogpben,mikor lassítanak valamit...de egy filmet így végignézni,szerintem teljesen élvezhetetlen...semmi sem realisztikus, a színek nem valóságosak,és mikor beszélgetek valakivel,sosem látom a bőrén a pólusokat,vagy a szőrtüszők aljának a degeneratív elváltozásait...stb,stb,stb...de a 4K felbontásban ezek láthatóak,ez olyan rohadt jó dolog???????
 

Avatar
maxhim
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010.03.31., szer. 21:18
Értékelés: 4

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: maxhim »

Vajon miért A parasztvakítás ma már egyenlő a pénzlenyúlással. A 4K-ra ez kimondottan igaz.....
Samsung QE65Q6F - Benq W1070 - Onkyo TX-NR676E - Dune HD 4K Pro - Pioneer BDP-150 - Pioneer CT-W606DR - Philips CDR950 - Mission 703 + Mission 70C2 - Fischer MT-6310

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Morph »


Nagyon pörög ez a topic!!
 
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: AVX »


Sőt, a Forma-1 egész jó /csak azt nézem az M1-en/ Nálam a többi /13 azt hiszem, de lehet már több is van/ HD is jó. Kedvencem az ESPN,History,Discovery.
Én is az F1-re gondoltam.
A stúdió felvételek nagyon jók.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


Az M1-es HD adás szerintem nem rossz.
Sőt, a Forma-1 egész jó /csak azt nézem az M1-en/ Nálam a többi /13 azt hiszem, de lehet már több is van/ HD is jó. Kedvencem az ESPN,History,Discovery.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Sajnos nekem is rossz tapasztalatom van-e téren ugyanúgy, mint neked.
Egyik munkatársam lelkesen meséli,hogy vett nemrég egy 40"-os ledes tv-t, és nagyon meg van elégedve a kép minőségével. Kérdeztem tőle mi volt a forrás? Blu-ray? Nem. Esetleg MKV? Nem.Sima tv adás, jött a válasz . HD,kérdezem? Nem. Majd még hozzá teszi,hogy pendrive-ról az AVI-nak is nagyon szép volt a képe. A kép beállításokhoz hozzá sem nyúlt, minden úgy van ahogy a boltból kihozta. Mivel már én sem először találkozom ilyennel /saját családomban is van rá példa/ezért szerintem elég sok ember nem látott HD minőségű képet saját TV-én és nem is van rá olyan nagy igénye.

 
Az bizonyos, hogy nem minden a felbontás. Pl. egy tömörítetlen 2.5K 12bit-es RAW, sokkal jobb, mint egy 4K 8bit JPEG videó. (Ezek ellenére azért nagyon jó egy nagy felbontású kijelző pl. munkára.) Sajnos a tömörítés hatására keletkező blokkzaj(macroblock noise) igen sokat ront(Maszatol!) a részleteken, valamint a tömörítésből adódó fájdalmas dinamikacsökkenés, amely minimum 2-3 fényértéket ront a "csúcsfényeken".
Egyébként már a 10bit is sokkal jobb a maga 1024 árnyalatával, összevetve a 256 árnyalatú 8bit-es felvételek értékeivel. Szigorúbban fogalmazva a 14-16bit érték a Cinema Grade standard.
(Sokatmondó számok.: MJPEG 4K is 3MB per frame, CinemaDNG 2.5K is 5MB per frame.)
Tehát a felbontás mindössze egyetlen érték a felvétel specifikációból kiragadva, amely, ugyan számít mint minőségi tényező, egyáltalán nem másodlagos, hogy milyen tömörítési eljárást társítunk hozzá.
 
Ismét példaként hoznám fel a 4K-s kínai kijelzőt, amely már kapható az USA-ban semmivel sem drágábban, mint egy átlag HD-s Samsung, Sony, LG vagy bármi más.
Azonos áron én a 4K-s kijelzőt ajánlanám mindenkinek, még akkor is ha 300-400 soros, szín és blokkzajos kábel-TV adásokon túl semmi más forrást nem használ.
Természetesen jó szokás szerint nekünk itt vadkeleten nem jár a 4K kijelző elérhető áron... Persze ez így van rendjén, hiszen az USA-ban sokkal kevesebbet keresnek az emberek!
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 17:34
Értékelés: 26

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Palkó »


"....és nem is van rá olyan nagy igénye."
 
Szerintem ez a  lényeg. És azért mert szinte egyáltalán nem kapható képcsöves tv és nagyobb (40") tv-k is elég jó áron kaphatók, amiknek ráadásul tényleg jobb tud lenni a képe még sd adások esetén is. Persze a hd forrás az igazi, de az én gyagyi Samsungom is elég szépen felkonvertálja az sd-t is. Az IPTV is ugyanannyiba kerül havonta mint az analóg, de felkonvertáltatom a box-al 720p-be és HDMI-n küldöm a tv-be, nekem hibátlan
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Philips CD720, Raspberry Pi4 + Volumio OS + IQAudio DAC+, Panasonic TX-58EX700E

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: AVX »



Sajnos nekem is rossz tapasztalatom van-e téren ugyanúgy, mint neked.
Egyik munkatársam lelkesen meséli,hogy vett nemrég egy 40"-os ledes tv-t, és nagyon meg van elégedve a kép minőségével. Kérdeztem tőle mi volt a forrás? Blu-ray? Nem. Esetleg MKV? Nem.Sima tv adás, jött a válasz . HD,kérdezem? Nem. Majd még hozzá teszi,hogy pendrive-ról az AVI-nak is nagyon szép volt a képe. A kép beállításokhoz hozzá sem nyúlt, minden úgy van ahogy a boltból kihozta. Mivel már én sem először találkozom ilyennel /saját családomban is van rá példa/ezért szerintem elég sok ember nem látott HD minőségű képet saját TV-én és nem is van rá olyan nagy igénye.

Az M1-es HD adás szerintem nem rossz.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »



szerintetek ma Magyarországon LCD TV-vel rendelkezők közül hány százalékuk látott már a TV-jén valódi rendes BR minőségű HD képet, filmet?
 
 

Sajnos nekem is rossz tapasztalatom van-e téren ugyanúgy, mint neked.
Egyik munkatársam lelkesen meséli,hogy vett nemrég egy 40"-os ledes tv-t, és nagyon meg van elégedve a kép minőségével. Kérdeztem tőle mi volt a forrás? Blu-ray? Nem. Esetleg MKV? Nem.Sima tv adás, jött a válasz . HD,kérdezem? Nem. Majd még hozzá teszi,hogy pendrive-ról az AVI-nak is nagyon szép volt a képe. A kép beállításokhoz hozzá sem nyúlt, minden úgy van ahogy a boltból kihozta. Mivel már én sem először találkozom ilyennel /saját családomban is van rá példa/ezért szerintem elég sok ember nem látott HD minőségű képet saját TV-én és nem is van rá olyan nagy igénye.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”