Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4881
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Elindultam LG, vagy Samsung 4k-s tévét venni, de Sony lett belőle....

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »



Sziasztok! Gyors kérdésem lenne. A 3 UDT tv közül ti melyiket ajánlanátok. Megnézni már megnéztem őket és árban is hasonlóak most. (black friday van) nyilván az árak lefelé mennek.
Szóval:
Sony KD65-XD7505 Sokan dícsérik és elég impresszív a mérete miatt 423.000 Ft
LG60UH7707 ez alapból jó   434.000 Ft 
Pana TX58DX650 (3D) 399.000-429.000
 
Várom válaszotokat..Köszönöm!

Sony.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
GMalma
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008.01.16., szer. 18:24
Értékelés: 0

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: GMalma »


Sziasztok! Gyors kérdésem lenne. A 3 UDT tv közül ti melyiket ajánlanátok. Megnézni már megnéztem őket és árban is hasonlóak most. (black friday van) nyilván az árak lefelé mennek.
Szóval:
Sony KD65-XD7505 Sokan dícsérik és elég impresszív a mérete miatt 423.000 Ft
LG60UH7707 ez alapból jó   434.000 Ft 
Pana TX58DX650 (3D) 399.000-429.000
 
Várom válaszotokat..Köszönöm!
Epsom EMP-TW600,Panasonic TH-42PV60,Yamaha RX-V1600,Panasonic dvd S97,Panasonic DMR EH57,Homecast HS5101,Klipsch RC-35,RF-35,RB-35,RW-12

Avatar
pille
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2007.01.01., hétf. 09:34
Értékelés: 9
Tartózkodási hely: Miskolc

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: pille »



A 400-as egy alap tévé, elég alacsony kategória. Videót nem tud lejátszani, csak jpg-t és mp3-at.
Ha táp nélküli külső HDD-t kötsz rá fixen, az 2 USB-t elfoglal és 1 marad minden másnak.
A Samuhoz, LG-hez hasonlóan a Panánál is a 6-os sorozattól érdemes normális tévét keresni minőségben és szolgáltatásban is.

Köszönöm Gyuri, ezt már értettem.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Köszönöm a választ, de sokkal nem lettem okosabb. Az árukeresőn mindezt megtaláltam én is, de a pana oldala nem teljesen ezt írja. Hátha más majd tudja. De azért köszönöm.
A 400-as egy alap tévé, elég alacsony kategória. Videót nem tud lejátszani, csak jpg-t és mp3-at.
Ha táp nélküli külső HDD-t kötsz rá fixen, az 2 USB-t elfoglal és 1 marad minden másnak.
A Samuhoz, LG-hez hasonlóan a Panánál is a 6-os sorozattól érdemes normális tévét keresni minőségben és szolgáltatásban is.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
pille
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2007.01.01., hétf. 09:34
Értékelés: 9
Tartózkodási hely: Miskolc

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: pille »



"Gyártó: Panasonic 
Modell: VIERA TX-55CX400E 
 
Leírás: 
 
Médialejátszó 
A készített fényképek könnyű megtekintése a nagy képernyőn. Az USB pendrive-on tárolt tartalom könnyedén lejátszható a VIERA nagy képernyőjén. A testreszabási funkciók gazdag választéka lehetővé teszi a háttérzene és hatások használatát is. 
 
USB bemenet 
A Panasonic TX-40CX400E USB porttal felszerelve. Gyorsan csatlakoztathatja eszközét, például digitális... "

Köszönöm a választ, de sokkal nem lettem okosabb. Az árukeresőn mindezt megtaláltam én is, de a pana oldala nem teljesen ezt írja. Hátha más majd tudja. De azért köszönöm.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4881
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Sziasztok!
 
Tv-t szeretnék vásárolni. Panasonic 4K Ultra HD LED TV TX-55CX400 -at néztem ki. A leírásában két dolog nem tiszta nekem, ezekre szeretnék választ kapni.
- A használatiban az van, hogy nincs a tv-ben médialejátszó. Van viszont 3 USB csati. Ha nincs a tv-ben lejátszó, akkor mire jó a 3 db USB? Esetleg fénykép nézegetés?
- Aztán a 4K Pure Direct funkció mit jelent? Ebben a készülékben nincs olyan. Mit jelent a hiánya?
 
Köszönettel a segítségért:
Pille

 
 
"Gyártó: Panasonic 
Modell: VIERA TX-55CX400E 
 
Leírás: 
 
Médialejátszó 
A készített fényképek könnyű megtekintése a nagy képernyőn. Az USB pendrive-on tárolt tartalom könnyedén lejátszható a VIERA nagy képernyőjén. A testreszabási funkciók gazdag választéka lehetővé teszi a háttérzene és hatások használatát is. 
 
USB bemenet 
A Panasonic TX-40CX400E USB porttal felszerelve. Gyorsan csatlakoztathatja eszközét, például digitális... "

Avatar
pille
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2007.01.01., hétf. 09:34
Értékelés: 9
Tartózkodási hely: Miskolc

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: pille »


Sziasztok!
 
Tv-t szeretnék vásárolni. Panasonic 4K Ultra HD LED TV TX-55CX400 -at néztem ki. A leírásában két dolog nem tiszta nekem, ezekre szeretnék választ kapni.
- A használatiban az van, hogy nincs a tv-ben médialejátszó. Van viszont 3 USB csati. Ha nincs a tv-ben lejátszó, akkor mire jó a 3 db USB? Esetleg fénykép nézegetés?
- Aztán a 4K Pure Direct funkció mit jelent? Ebben a készülékben nincs olyan. Mit jelent a hiánya?
 
Köszönettel a segítségért:
Pille

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: AVX »

Semmi újdonság?

Avatar
iMac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2012.03.01., csüt. 20:57
Értékelés: 19

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: iMac »


Sziasztok!
 
Valakinek nincs esetleg tapasztalata ezzel a Samuval kapcsolatban? 
 
  SAMSUNG UE50HU6900 Smart UHD LED TV 
Harman Kardon HK 3490, Marantz CD 5001 OSE, Philips 963SA, Proson Conquest 6030 mk2, Elipson Prestige Facet 8B, Yamaha WXC-50, AKG K550, JBL E65 BTNC, Evidence Audio The Siren II, Bicon Silver Interconnect, Excalibur Interconnect

Avatar
item00
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:04
Értékelés: 1

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: item00 »



Van-e olyan UHD tévé, amelyik a felbontás romlása nélkül meg tudja jeleníteni a 3D videókat? Azaz ki tudja használni a nagyobb natív felbontás lehetőségeit 3D műsoroknál? Mert ilyen esetben lenne értelme az UHD-nek már most is.
Azért kérdezem, mert a Full HD 3D tévék felezik a 3D videók felbontását. Még az aktív 3D-s Samsungok is. Tehát logikus fejlesztési irány volt a tévék natív felbontásának megnövelése.

 
Van. Az aláírásomban szereplő Panasonic AX800E is tudja. 
TV: SAMSUNG S95B QD OLED
Házimozi: Denon 2400H Atmos - Oppo UDP-203 - Focal SIB EVO DOLBY ATMOS 5.1.2
Sztereó 1: Pioneer A-50DA - Mac Studio - ifi iPurifier2 - HQ Player 4 - AQ USB - RME ADI-2 DAC FS - MDR-1AM2
Sztereo 2: Oehlbach XXL® MASTERCLOCK - AQ USB - KORG DS-DAC-10R 1bit DSD ADC/DAC

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Van-e olyan UHD tévé, amelyik a felbontás romlása nélkül meg tudja jeleníteni a 3D videókat? Azaz ki tudja használni a nagyobb natív felbontás lehetőségeit 3D műsoroknál? Mert ilyen esetben lenne értelme az UHD-nek már most is.
Azért kérdezem, mert a Full HD 3D tévék felezik a 3D videók felbontását. Még az aktív 3D-s Samsungok is. Tehát logikus fejlesztési irány volt a tévék natív felbontásának megnövelése.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Valóban lehet tévéműsort rögzíteni, ami érdekes, hogy csak az a tv játsza le a rögzített műsort, amivel rögzítették.
Ez így van az összes tévémárkánál.
Az LG-nél van viszont egy kiskapu: http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/T ... VR/PVR_HDD
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Kismisi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2010.10.01., pén. 19:18
Értékelés: 15

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Kismisi »

Valóban lehet tévéműsort rögzíteni, ami érdekes, hogy csak az a tv játsza le a rögzített műsort, amivel rögzítették.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Kiváncsian olvastam végig a topikot.
Ahogy látom, egyenlőre -különböző okok miatt- nem tartjátok vásárlásra érdemesnek az UHD tévéket.
Ennek ellenére érdekelne, valakinek esetleg van tapasztalata az LG 55UB850 készülékkel kapcsolatosan?
Minden vélemény, legyen az pozitív, vagy negatív, érdekelne.
Gondolom, nem én vagyok az egyetlen, aki a neten olvasható ilyen-olyan tesztek mellett gyakorlasabb véleményekre is kiváncsi
Esetleg más, hasonló tipus is érdekelne engem és talán más fórumtársakat is.
 
Köszönöm!

Tapasztalatom nincs ezzel a tévével, de nekem is szimpatikus az UB850.
A tudásához képest szerintem reális az ára is. Smart funkciókban az LG a legjobb.
Állítólag a tévéről lehet úgy felvételt készíteni külső USB eszközre (HDD), hogy egy spéci programmal PC-re is átvihető.
Magyarul a tévéről felvett műsorokat a többi letöltött filmeinkkel együtt lehet tárolni, gyűjteni, archiválni, stb.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Kismisi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2010.10.01., pén. 19:18
Értékelés: 15

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Kismisi »


Kiváncsian olvastam végig a topikot.
Ahogy látom, egyenlőre -különböző okok miatt- nem tartjátok vásárlásra érdemesnek az UHD tévéket.
Ennek ellenére érdekelne, valakinek esetleg van tapasztalata az LG 55UB850 készülékkel kapcsolatosan?
Minden vélemény, legyen az pozitív, vagy negatív, érdekelne.
Gondolom, nem én vagyok az egyetlen, aki a neten olvasható ilyen-olyan tesztek mellett gyakorlasabb véleményekre is kiváncsi
Esetleg más, hasonló tipus is érdekelne engem és talán más fórumtársakat is.
 
Köszönöm!

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


De mellette van egy halom modernebb kütyüd arra az estre, ha nem csak netezni akarsz.
 
Halom? Hát nem mondanám. A hifim is régi, Akai, Uher, Marantz...
Nálam mp3 meg ilyenek teljesen hiányoznak  

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Ezzel mind tisztában vagyok, amiket írtok. Ezek szerint én nem vagyok egy tipikus vásárló, még a pécém is 2002-es P4-es és semmi baja, netezéshez gyors, stb.  
De mellette van egy halom modernebb kütyüd arra az estre, ha nem csak netezni akarsz.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: svedmalac »

Ezzel mind tisztában vagyok, amiket írtok. Ezek szerint én nem vagyok egy tipikus vásárló, még a pécém is 2002-es P4-es és semmi baja, netezéshez gyors, stb.  

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



mióta a Henry Ford 1920-as években alkalmazta először látványosan a tervezett elavulás elvét a gépkocsigyártásban, ez azóta is fontos kritérium a tömeggyártásban. Minél rövidebb életciklusú egy technológia alkalmazása (erkölcsi elavulás) annál rövidebb élettartamra méretezik az egyes gyártmányokat is, és minél nagyobb verseny, annál gyorsabban akarnak a konkurensek piacra hozni újabb és újabb dolgokat, amik jobbnak, többet tudónak vannak beállítva. Egyetlen paramétert nem reklámoznak csupán, a folyton rövidülő várható élettartamot.
Persze ez részben jó a fogyasztóknak, mert egyre intelligensebb dolgokra költhetik a pénzüket, van miért hajtani ....
 
De ott van nekem például a 85-ben másfél évnyi fizetésemből vásárolt HIFI-videomagnó, hozzá a rengeteg VHS kazetta, 16éve be sem kapcsoltam. Talán működne ha bekapcsolnám, csak éppen a gumik és az elkók mentek tönkre benne, vagy ki tudja mi még. 

Az elavulást tervezik, de 30 éve ugyanúgy tervezték, mint most. Sőt, ahogy írtad, Ford óta tervezik. Erre írtam, hogy a készülékek élettartama nem lett rövidebb, legfeljebb az erkölcsi elavulásé.
Amit nem használsz, az nyilván nem kopik, legfeljebb kiszárad vagy elöregszik, de az olcsó alkatrészek könnyen pótolhatók.
Rengeteg ilyen cucc van padláson, pincében vagy magángyűjteményekben, amiket már évtizedek óta nem kapcsoltak be, legyen az régi hifi, videó, számítógép vagy játékkonzol. Amiben még mozgó alkatrész sincs, ott a kopás sem játszik szerepet.
De ha nem lenne elektronika, akkor költenénk más divatcikkekre, úgyhogy tökmindegy, hogy mi a vásárlás tárgya, a lényeg nem változik semmit.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Én értettem félre a dolgot, a készülékek élettartamára gondoltam, annak a rövidüléséről is sokan írtak.
Attól, hogy bejön egy újabb technológia, adathordozó, stb., a régi még nem tűnik el. Mind itt van velünk párhuzamosan, növelve a választás lehetőségét.
Az, hogy egyre gyorsabban jönnek az újak és a divat felkapja őket, valóban készteti a felhasználók többségét is a váltásra.
Mechanikus karórából is volt gagyi és LCD kvarcból is tartós. Az olcsó mechanikust ma sem javíttatja meg senki, mert nem éri meg.
Az LP és a CD meddig fog élni? Amíg lesz igényes hifi lánc. Ez eddig sem a tömegek szórakozása volt és a jövőben sem az lesz. Miután mindenki megismerte, elfoglalja a helyét a saját rétegénél.
A MiniDisc az írható CD elődje, nélküle még mindig gyári CD lemezekről hallanánk csak.
SACD, DVD-A, stb a sokcsatornás zene forrása. A letöltögetők mindig elfelejtik, hogy eredeti nélkül nem lenne nekik másolatuk sem.
A BD szintén a sok MKV eredetije, ha nem vett volna valaki BD-t, nem lenne fent a tömörített MKV sem a torrent oldalakon.
Nézd meg, hogy lemezek nélküli hivatalos online terjesztésben milyen minőségben érhető el a film és a zene és rájössz, hogy ezeket az igényeket nem elégítik ki.
Ami filmet HD címkével le lehet tölteni a Google Play vagy hasonló fizetős oldalakról, az 1 GB környéki 720p-s agyontömörített HD-nek csúfolt valami, a BD-n tárolt anyaggal csak távoli rokonságban van. Sem a felbontása, sem a minősége nem ugyanaz.

mióta a Henry Ford 1920-as években alkalmazta először látványosan a tervezett elavulás elvét a gépkocsigyártásban, ez azóta is fontos kritérium a tömeggyártásban. Minél rövidebb életciklusú egy technológia alkalmazása (erkölcsi elavulás) annál rövidebb élettartamra méretezik az egyes gyártmányokat is, és minél nagyobb verseny, annál gyorsabban akarnak a konkurensek piacra hozni újabb és újabb dolgokat, amik jobbnak, többet tudónak vannak beállítva. Egyetlen paramétert nem reklámoznak csupán, a folyton rövidülő várható élettartamot.
Persze ez részben jó a fogyasztóknak, mert egyre intelligensebb dolgokra költhetik a pénzüket, van miért hajtani ....
 
De ott van nekem például a 85-ben másfél évnyi fizetésemből vásárolt HIFI-videomagnó, hozzá a rengeteg VHS kazetta, 16éve be sem kapcsoltam. Talán működne ha bekapcsolnám, csak éppen a gumik és az elkók mentek tönkre benne, vagy ki tudja mi még.  
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Planned_obsolescence

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



akkor maradjunk a hifinél
mennyi ideig volt rendszerben az LP, 78/45/33 fordulatokkal?
Szalagos magnó?
kazettás magnó?
 
meddig fog élni CD mint REED-book?
SACD?
BR-disc
 
egy kitérő DVDA
másik kitérő sony minidisk
 
A hozzá való készülékek robusztussága/élettartama/javíthatósága átlagosan pontosan úgy alakult ahogyan azok technológia életciklusa várható volt.
 
Az adathordozó kötelezően elválik fokozatosan a tartalomtól.
 
A számítástechnikát /otthoni és szolgáltató szerver rendszerek egyaránt/ és a mobiltelefóniát ne is hozzuk fel mert nagyon, nagyon sűrűn váltogat/cserél. Ha nem használód a készülékeket akkor lehet valamelyest meghosszabbítani az élettartamát, legfeljebb teljes üzemképesen fogod majd kidobni.
 
Visszatérve a TV-re, az LCD-HD tv korszak kezdődött kb 10éve, és a gyártók szeretnék ha 5év múlva új TV eladások már mind UHD formában történjen, miközben 5 év múlva már nem is LCD, sem plazma, sem OLED, hanem valami más rendszer lesz a favorit, talán lézerTV.
 
elektronikában szédületes és pazarló a fejlődés, a többi technológiában nincs ilyen gyors rendszer csere, de azoknál is rövidülnek az életciklusok és berendezés élettartamok.
 
még egy példa, mechanikus karórák meddig voltak használhatók, és az utánuk következő lcd-s kvarcórák meddig? Előbbiek javíthatók, utóbbiak nem.

Én értettem félre a dolgot, a készülékek élettartamára gondoltam, annak a rövidüléséről is sokan írtak.
Attól, hogy bejön egy újabb technológia, adathordozó, stb., a régi még nem tűnik el. Mind itt van velünk párhuzamosan, növelve a választás lehetőségét.
Az, hogy egyre gyorsabban jönnek az újak és a divat felkapja őket, valóban készteti a felhasználók többségét is a váltásra.
Mechanikus karórából is volt gagyi és LCD kvarcból is tartós. Az olcsó mechanikust ma sem javíttatja meg senki, mert nem éri meg.
Az LP és a CD meddig fog élni? Amíg lesz igényes hifi lánc. Ez eddig sem a tömegek szórakozása volt és a jövőben sem az lesz. Miután mindenki megismerte, elfoglalja a helyét a saját rétegénél.
A MiniDisc az írható CD elődje, nélküle még mindig gyári CD lemezekről hallanánk csak.
SACD, DVD-A, stb a sokcsatornás zene forrása. A letöltögetők mindig elfelejtik, hogy eredeti nélkül nem lenne nekik másolatuk sem.
A BD szintén a sok MKV eredetije, ha nem vett volna valaki BD-t, nem lenne fent a tömörített MKV sem a torrent oldalakon.
Nézd meg, hogy lemezek nélküli hivatalos online terjesztésben milyen minőségben érhető el a film és a zene és rájössz, hogy ezeket az igényeket nem elégítik ki.
Ami filmet HD címkével le lehet tölteni a Google Play vagy hasonló fizetős oldalakról, az 1 GB környéki 720p-s agyontömörített HD-nek csúfolt valami, a BD-n tárolt anyaggal csak távoli rokonságban van. Sem a felbontása, sem a minősége nem ugyanaz.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Ezt a technológiai életciklus rövidülést én nem igazán tapasztalom, bármennyit is írnak róla.
A régi tévék, hifik, mosógépek, porszívók, stb. sem bírták tovább, mint a maiak. Néhány kivételesen megőrzött darab mindig akadt, de a nagy többség ugyanúgy elromlott kb. ugyanannyi időn belül, mint a maiak. A különbség az, hogy a régieket megjavíttattuk, a maiakat meg legtöbbször simán lecseréljük.
Amit a mai készülékekbe beterveznek, az a kopó/fogyó alkatrészek ára és pótolhatósága miatt van. A gyári akksi egyedi alakú és olyan méregdrága, hogy inkább új, modernebb készüléket vesz az ember. Vagy pl. a tintapatron 2 generációnként más alakú és nem pótolható, stb.

akkor maradjunk a hifinél
mennyi ideig volt rendszerben az LP, 78/45/33 fordulatokkal?
Szalagos magnó?
kazettás magnó?
 
meddig fog élni CD mint REED-book?
SACD?
BR-disc
 
egy kitérő DVDA
másik kitérő sony minidisk
 
A hozzá való készülékek robusztussága/élettartama/javíthatósága átlagosan pontosan úgy alakult ahogyan azok technológia életciklusa várható volt.
 
Az adathordozó kötelezően elválik fokozatosan a tartalomtól.
 
A számítástechnikát /otthoni és szolgáltató szerver rendszerek egyaránt/ és a mobiltelefóniát ne is hozzuk fel mert nagyon, nagyon sűrűn váltogat/cserél. Ha nem használód a készülékeket akkor lehet valamelyest meghosszabbítani az élettartamát, legfeljebb teljes üzemképesen fogod majd kidobni.
 
Visszatérve a TV-re, az LCD-HD tv korszak kezdődött kb 10éve, és a gyártók szeretnék ha 5év múlva új TV eladások már mind UHD formában történjen, miközben 5 év múlva már nem is LCD, sem plazma, sem OLED, hanem valami más rendszer lesz a favorit, talán lézerTV.
 
elektronikában szédületes és pazarló a fejlődés, a többi technológiában nincs ilyen gyors rendszer csere, de azoknál is rövidülnek az életciklusok és berendezés élettartamok.
 
még egy példa, mechanikus karórák meddig voltak használhatók, és az utánuk következő lcd-s kvarcórák meddig? Előbbiek javíthatók, utóbbiak nem.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



egy tanulságos elemző ábra 1997-ből (internet robbanás és okostelefon még sehol)
 
...
A piacgazdaság legfőbb motorja a kereslet generálás, technológiai életciklusok rövidítésével azt jól fel lehet turbózni.

Ezt a technológiai életciklus rövidülést én nem igazán tapasztalom, bármennyit is írnak róla.
A régi tévék, hifik, mosógépek, porszívók, stb. sem bírták tovább, mint a maiak. Néhány kivételesen megőrzött darab mindig akadt, de a nagy többség ugyanúgy elromlott kb. ugyanannyi időn belül, mint a maiak. A különbség az, hogy a régieket megjavíttattuk, a maiakat meg legtöbbször simán lecseréljük.
Amit a mai készülékekbe beterveznek, az a kopó/fogyó alkatrészek ára és pótolhatósága miatt van. A gyári akksi egyedi alakú és olyan méregdrága, hogy inkább új, modernebb készüléket vesz az ember. Vagy pl. a tintapatron 2 generációnként más alakú és nem pótolható, stb.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Így könnyű kibújni 
 
Azért az, hogy megveszek egy jó tévét 270-ért, aztán pár évente vagy akár ötévente  cseréljem még plusz 100-200-ért... Na ennyit nem ér az egész!
Aki ma 200-300 között vesz egy jó tévét (nekem a tévé a plazma), akár egy jobb led-eset, 10 évig nem lesz gondja az XK felbontással szerintem...

egy tanulságos elemző ábra 1997-ből (internet robbanás és okostelefon még sehol)
 
egyre rövidebb kutatás-fejlesztési időtartamok, gyorsuló és meredekebbé váló piacbevezetés, és amikor közeledik a 90%-hoz akkor már készen áll az újabb technológia, amit majd meg kell "kívántatni" a potenciális vásárlókkal.
 
A vevő meg úgy gondolja, neki mindig az újabbat kell megszereznie, erre hajt, küzd, gyűjti a pénzt rá, vagy azonnal hitelbe veri magát, a régebbi holmikat meg dobja a szemétbe, még akkor is ha azok még működőképesek, de erkölcsileg már avultak.
A piacgazdaság legfőbb motorja a kereslet generálás, technológiai életciklusok rövidítésével azt jól fel lehet turbózni.


Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”