A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

becsiv
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 5

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: becsiv »

Hali, én vettem egy Philips 42PUS7809/12 es tv-t. 4k felbontású, kérdezték tőlem, hogy 42 collnál észrevehető-e a különbség az FHD és UHD között? A boltban egymás mellett volt a 2 készülék és ugyanaz az a magyar M1 adás ment rajta HD felbontásban. Jobb minőségű kép volt az UHD-ben mégis. Lehet hogy a különböző képjavító technológiának volt köszönhető. Mivel smart így YouTube-on megnéztem 1-2 UHD 4k feltöltött videót, jobb képminőség volt benne, mint amit FHD-ban néztem. W készüléket egyébként nem horror áron sikerült megvennem.

Vendég

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Csak egy kérdést engedjetek meg.
Miért jó az hogy amit a 4K felbontásban erre alkalmas készülékkel látunk,azt jobbnak élvezhetőbbnek vélitek,mint amit a saját szemünk lát a valóságban...Számomra és szerintem másnak is az a legmegfelelőbb amit úgy látok,mint a valóságban!Vannak esetek mikor jól jön az extra éles kép,ahogy írtátok a forma 1ben,vagy a motogpben,mikor lassítanak valamit...de egy filmet így végignézni,szerintem teljesen élvezhetetlen...semmi sem realisztikus, a színek nem valóságosak,és mikor beszélgetek valakivel,sosem látom a bőrén a pólusokat,vagy a szőrtüszők aljának a degeneratív elváltozásait...stb,stb,stb...de a 4K felbontásban ezek láthatóak,ez olyan rohadt jó dolog???????

maxhim
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 4

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: maxhim »

Vajon miért A parasztvakítás ma már egyenlő a pénzlenyúlással. A 4K-ra ez kimondottan igaz.....
Samsung QE65Q6F - Benq W1070 - Onkyo TX-NR676E - Dune HD 4K Pro - Pioneer BDP-150 - Pioneer CT-W606DR - Philips CDR950 - Mission 703 + Mission 70C2 - Fischer MT-6310

Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 377

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Morph »

Nagyon pörög ez a topic!!

Nappali! MoziSony KD 85 XG9505B , Pc, AQuest
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Projection Design F35, Lexicon RX7,Proci Lexicon MC10 , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3277

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: AVX »

Sőt, a Forma-1 egész jó /csak azt nézem az M1-en/ Nálam a többi /13 azt hiszem, de lehet már több is van/ HD is jó. Kedvencem az ESPN,History,Discovery.
Én is az F1-re gondoltam.
A stúdió felvételek nagyon jók.

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 504

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Az M1-es HD adás szerintem nem rossz.
Sőt, a Forma-1 egész jó /csak azt nézem az M1-en/ Nálam a többi /13 azt hiszem, de lehet már több is van/ HD is jó. Kedvencem az ESPN,History,Discovery.

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 3878

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Sajnos nekem is rossz tapasztalatom van-e téren ugyanúgy, mint neked.
Egyik munkatársam lelkesen meséli,hogy vett nemrég egy 40"-os ledes tv-t, és nagyon meg van elégedve a kép minőségével. Kérdeztem tőle mi volt a forrás? Blu-ray? Nem. Esetleg MKV? Nem.Sima tv adás, jött a válasz . HD,kérdezem? Nem. Majd még hozzá teszi,hogy pendrive-ról az AVI-nak is nagyon szép volt a képe. A kép beállításokhoz hozzá sem nyúlt, minden úgy van ahogy a boltból kihozta. Mivel már én sem először találkozom ilyennel /saját családomban is van rá példa/ezért szerintem elég sok ember nem látott HD minőségű képet saját TV-én és nem is van rá olyan nagy igénye.

Az bizonyos, hogy nem minden a felbontás. Pl. egy tömörítetlen 2.5K 12bit-es RAW, sokkal jobb, mint egy 4K 8bit JPEG videó. (Ezek ellenére azért nagyon jó egy nagy felbontású kijelző pl. munkára.) Sajnos a tömörítés hatására keletkező blokkzaj(macroblock noise) igen sokat ront(Maszatol!) a részleteken, valamint a tömörítésből adódó fájdalmas dinamikacsökkenés, amely minimum 2-3 fényértéket ront a "csúcsfényeken".
Egyébként már a 10bit is sokkal jobb a maga 1024 árnyalatával, összevetve a 256 árnyalatú 8bit-es felvételek értékeivel. Szigorúbban fogalmazva a 14-16bit érték a Cinema Grade standard.
(Sokatmondó számok.: MJPEG 4K is 3MB per frame, CinemaDNG 2.5K is 5MB per frame.)
Tehát a felbontás mindössze egyetlen érték a felvétel specifikációból kiragadva, amely, ugyan számít mint minőségi tényező, egyáltalán nem másodlagos, hogy milyen tömörítési eljárást társítunk hozzá.

Ismét példaként hoznám fel a 4K-s kínai kijelzőt, amely már kapható az USA-ban semmivel sem drágábban, mint egy átlag HD-s Samsung, Sony, LG vagy bármi más.
Azonos áron én a 4K-s kijelzőt ajánlanám mindenkinek, még akkor is ha 300-400 soros, szín és blokkzajos kábel-TV adásokon túl semmi más forrást nem használ.
Természetesen jó szokás szerint nekünk itt vadkeleten nem jár a 4K kijelző elérhető áron... Persze ez így van rendjén, hiszen az USA-ban sokkal kevesebbet keresnek az emberek!
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 22

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Palkó »

"....és nem is van rá olyan nagy igénye."

Szerintem ez a  lényeg. És azért mert szinte egyáltalán nem kapható képcsöves tv és nagyobb (40") tv-k is elég jó áron kaphatók, amiknek ráadásul tényleg jobb tud lenni a képe még sd adások esetén is. Persze a hd forrás az igazi, de az én gyagyi Samsungom is elég szépen felkonvertálja az sd-t is. Az IPTV is ugyanannyiba kerül havonta mint az analóg, de felkonvertáltatom a box-al 720p-be és HDMI-n küldöm a tv-be, nekem hibátlan
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Panasonic TX-58EX700E

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Egyik munkatársam lelkesen meséli,hogy vett nemrég egy 40"-os ledes tv-t, és nagyon meg van elégedve a kép minőségével. Kérdeztem tőle mi volt a forrás? Blu-ray? Nem. Esetleg MKV? Nem.Sima tv adás, jött a válasz . HD,kérdezem? Nem. Majd még hozzá teszi,hogy pendrive-ról az AVI-nak is nagyon szép volt a képe. A kép beállításokhoz hozzá sem nyúlt, minden úgy van ahogy a boltból kihozta. Mivel már én sem először találkozom ilyennel /saját családomban is van rá példa/ezért szerintem elég sok ember nem látott HD minőségű képet saját TV-én és nem is van rá olyan nagy igénye.

Az M1-es HD adás szerintem nem rossz.

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 504

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

szerintetek ma Magyarországon LCD TV-vel rendelkezők közül hány százalékuk látott már a TV-jén valódi rendes BR minőségű HD képet, filmet?

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hamarosan a boltokban a Samsung "kicsi" UHD tévéi
A Samsung 2013 januárjában a CES-en jelentette be, hogy a gigászi, 85 és 110 hüvelykes Ultra High Definition tévéje mellett még az idei évben elérhetővé tesz két ugyanilyen felbontást kínáló, ám kisebb és emberközelibb árú modellt is. A vállalat betartotta a szavát, hiszen június közepén boltokba kerül az S9 sorozat 55 (55S9), illetve 65 (65S9) colos változata.

Samsung 55S9 [+]
Első körben hazai pályán, Dél-Koreában vásárolhatóak majd meg e televíziók, és a pletykák, találgatások szerint 5000, illetve 7000 dollárt kell majd értük fizetni. Ez még mindig nem nevezhető kifejezetten olcsónak, viszont teljesen más kategória, mint a 85 hüvelykes S9-es 38 000 dolláros ára. A LED háttérvilágítású LCD készülékek megkapták a Micro Dimming technológiát, azaz a fénykibocsátó diódáit csoportokba osztották, melyen fényereje külön-külön vezérelhető. Támogatják a 3D anyagok megjelenítését, és nem hiányzik belőlük a 2013-as, továbbfejlesztett okostévé rendszer sem. A nagy testvérhez hasonlóan a jelek szerint ez esetben is mellőzték a hagyományos talpakat, és helyette egy különleges állvánnyal látták el a két új készüléket, amelyek a tervek szerint szeptember környékén érkezhetnek meg Európába.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

csak úgy ne járjon mint a 3D, kihasználhatatlan drága funkció, kompatibilitás ellenére.

Egyetértek.
Pont emiatt csinálják másképp.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Én egyáltalán nem nézek TV-t viszont a minél nagyobb felbontású kijelző az sosem hátrány...
Amennyiben itthon is lehetne kapni az 50"-os SEIKI-t az USA áron($1,299) biztosan beszereznék egyet játszani, videóvágáshoz.

Kínában nem gond HD kijelző áron legyártani a 4K-t...

Pont erről beszélek.
2 év múlva már  lecsökken a 4K-s tv-k ára, így  biztosan sokat fognak belőle eladni.
Én is egy ilyenre fogom lecserélni.
Azt olvastam, hogy tanultak a 3D-ből, így ehhez lesz elegendő műsor is majd.
Állítólag könnyen fel lehet konvertálni a jeleket.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2394

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Szerintem 2 év múlva ez lesz a sláger üzlet.
Majd emlékezz erre.

csak úgy ne járjon mint a 3D, kihasználhatatlan drága funkció, kompatibilitás ellenére.
Persze a fogyasztó világban mindenre lehet keresletet generálni.
Ki mennyire taksálja a mostani LED-es vagy akár plazma TV-k technikai élettartamát?

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 3878

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Na ezt azért is kérdezem, mekkora igény lenne egy UHD-re, feltételezve hogy azon 90%-ban SD és HD adások mennének, vagy másképpen hány év mire az UHD kínálat kereslet és igény szint eljut legalább a mostani HD szintjére (ismét hozzá téve a mostani HD képes TV-k nagyon kevés minőségi HD jelet kapnak)

Én egyáltalán nem nézek TV-t viszont a minél nagyobb felbontású kijelző az sosem hátrány...
Amennyiben itthon is lehetne kapni az 50"-os SEIKI-t az USA áron($1,299) biztosan beszereznék egyet játszani, videóvágáshoz.

Kínában nem gond HD kijelző áron legyártani a 4K-t...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

violin
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 674

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: violin »

A kérdés remek....nem teljesen idevág,de a múltkor vigyáztunk egy ismerősöm házára. 40"-os HD-Ready TV-je van...UPC-s beltérivel.
Botrányos....de tényleg.
Kb a hordozható DVD lejátszók szintjén volt a kép....és biztosan nem a TV a hibás. 
Szóval HD ide vagy oda,messze vagyunk még a készülékeink rendes kiszolgálásától.
Angol egybehifi+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+angol fonó+belga drótok+háelté 3.....zene és bona.
Gyerekszoba: Cambridge Audio One+System Audio Saxo 1 active
Mozi:LG PH450UG+Bydium / 55C9
KV: Hario+Dedica

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

szerintetek ma Magyarországon LCD TV-vel rendelkezők közül hány százalékuk látott már a TV-jén valódi rendes BR minőségű HD képet, filmet?

Egy érdekes tapasztalatom, anyagilag is tehetős főnököm szeret videózni, úgy gondolja ért is hozzá, vett egy 32"-os TVt, kérdeztem miért nem nagyobbat? ez fér a szekrényben, ez még nem bűn. Megkért állítsam be neki, katasztrofális T-home jele volt, említem neki hogy ennél a TV-je sokkal többre is képes, neki ez kiváló, mondja. Aztán kiderült, a T-home tudna adni HD boxot is, de azért kb havi 3ezerrel többet kéne fizetni, azt sokallja, én meg mondom neki amit földi és műholdon adnak a magyar TV-szolgáltatók az még mindig messze van a minőségi képtől, nem értette miről beszélek.

Na ezt azért is kérdezem, mekkora igény lenne egy UHD-re, feltételezve hogy azon 90%-ban SD és HD adások mennének, vagy másképpen hány év mire az UHD kínálat kereslet és igény szint eljut legalább a mostani HD szintjére (ismét hozzá téve a mostani HD képes TV-k nagyon kevés minőségi HD jelet kapnak)

Szerintem 2 év múlva ez lesz a sláger üzlet.
Majd emlékezz erre.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2394

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Egy érdekes tapasztalatom, anyagilag is tehetős főnököm szeret videózni, úgy gondolja ért is hozzá, vett egy 32"-os TVt, kérdeztem miért nem nagyobbat? ez fér a szekrényben, ez még nem bűn. Megkért állítsam be neki, katasztrofális T-home jele volt, említem neki hogy ennél a TV-je sokkal többre is képes, neki ez kiváló, mondja. Aztán kiderült, a T-home tudna adni HD boxot is, de azért kb havi 3ezerrel többet kéne fizetni, azt sokallja, én meg mondom neki amit földi és műholdon adnak a magyar TV-szolgáltatók az még mindig messze van a minőségi képtől, nem értette miről beszélek.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

UHD kompatibilis belépő szintű AV erősítő a Harman Kardontól

Két évvel ezelőtt egy Ultra High Definiton és 3D tartalmak kezelésére képes házimozi erősítő biztosan kiemelt szerepet kapott volna minden cég életében, ám ma már ott tartunk, hogy a nagyoknál ez még a belépő szint esetében is lassan alapelvárás lesz. Jól bizonyítja ezt a tételt a Harman Kardon által bemutatott AVR 1510 típusjelzésű termék is, amely 300 dolláros áron kerül a boltokba

Harman Kardon AVR 1510 [+]
Az 5.1-es modell csatornánkénti maximális teljesítménye 75 watt, és került rá többek között öt (4 bemenet, 1 kimenet) darab HDMI 1.4 csatoló is. A kompakt kialakítású (400 x 300 x 120 mm), öt kilogramm súlyú termék frontfelületén helyet kapott egy USB port, amely az Apple termékek fogadására képes dokkoló, vagy a külső adattároló  egységek, tehát merevlemez vagy pendrive csatlakoztatására szolgál. Megkapta a vállalat saját fejlesztésű Natural Sound Processing névre hallgató technológiáját, amely elméletbe tiszta, gazdag, természetes hangzás megteremtését teszi lehetővé.

Harman Kardon AVR 1510 [+]
A beépített Wi-Fi-vel rendelkező, DLNA 1.5 kompatibilis modell biztosítja különféle internetes tartalmak, így például a vTuner, internetes rádiókat összegyűjtő alkalmazás közvetlen elérését. Kezelését a grafikus kezelőfelület mellett az is megkönnyítheti, hogy igény szerint iOS vagy Android alapú okostelefonnal,tablettel is irányítható.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Célegyenesben a Sharp 70"-es UHD tévéje

A Sharp sok konkurenséhez hasonlóan komoly potenciált lát az Ultra High Definition megjelenítő eszközökben. Más cégekkel ellentétben azonban a vállalat saját maga fejleszti és gyártja a paneleket, legalábbis az UD1 széria esetében, amelynek 70 hüvelykes tagja hamarosan a boltokba kerül.

Sharp LC-70UD1 [+]
Az LC-70UD1 típusjelzésű, LED háttérvilágítású LCD technológiára épülő modell maximális felbontása tehát 3840x2160 képpont. A 120 hertzes képfrissítési rátával dolgozó készülék támogatja a háromdimenziós tartalmak megjelenítését, amihez a Sharptól megszokott módon az aktív shutteres eljárást használja. Megkapta a XL9 szériában már bemutatkozott Moth Eye technológiát, aminek köszönhetően sikerült elérni a 10 000 000:1 dinamikus kontrasztarányt úgy, hogy ezzel párhuzamosan csökkentették a kijelző zavaró tükröződésének mértékét.
Rendelkezik beépített Wi-Fi-vel, és támogatja a különféle internetes tartalmak elérését, valamint a Flash támogatású böngésző sem hiányzik belőle. Ellátták digitális tv tunerekkel, és lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy a műsorokat az USB-n keresztül csatlakoztatott külső merevlemezre rögzítse. A DLNA kompatibilis modellbe a két 10 wattos hangsugárzó mellett még egy 15 watt teljesítményű mélynyomó is, azaz egy átlagos televíziónál valószínűleg jobban szólal meg.
A június közepétől megvásárolható UHD televízió áráról a vállalat nem szolgált hivatalos információkkal. de a pletykák szerint várhatóan 8200 dollárt kell majd érte fizetni.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Egy kis OFF:

A SHARP már évekkel ezelőtt kifejlesztette a saját 8K-s (7680x4320p) kijelzőjét. 

Mondom én, hogy gagyi a 4K.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 223

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »

Egy kis OFF:

A SHARP már évekkel ezelőtt kifejlesztette a saját 8K-s (7680x4320p) kijelzőjét. 

Andromedius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 3

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Andromedius »

Ez baromi ronda.
Biztos lesz ez normál állvánnyal is.
Zene: "Az élet csak arasznyi repülés földtől a földig. A világnak mindegy hogy meddig élsz. De neked és nekem ez az egyetlen, az első és utolsó bevetés"
Film: "Nem a munkád vagy. És nem is a bankszámlád. Nem a kocsid vagy. És nem is a tárcád tartalma."

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”