A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 374

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »

Én is ezt a szériát néztem ki MM-ben, meggyőző képe volt (XD85B).

Nem tudom, mi lehet az utolsó betű miatti különbség.

A belsejében rejlő tecnikai részletekről itt egy leírás.

Már megrendeltem, remélem hamarosan megérkezik. 

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1243

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Ecsetelnéd nekünk ezt a messze felülmúlást, dbrnsk? Mikben jobb a Sony-d és a plazmoid után mikben más? Mindig nagy öröm egy új tv a háznál, gratulálok hozzá, használjátok egészséggel. Én pl. azt szeretem, ha van a képnek megfelelő mélysége, ami egy jó feketeszintből és egészséges gammából tevődik össze rendszerint. Színhelyesség, mozgás folyamatossága, homogenitás meg alapnak kellene, hogy legyenek, azért a felsőközép kategóriában már ezek is meg-megjelennek jól. Titeket mi vezérel, mitől jó egy mai tv-kép?

Hujujj, nincs kedvem belemenni egy "melyik  a jobb tévémárka" csatába, nem ennek szántam írásomat, hanem inkább segítségnek. Pontosan az említett paraméterekben múlta felül az említett márkák általam látott darabjait (árkategórián belül). Ott, akkor még SD adáson nézve is. LCD-hez képest kiváló fekete (VA panel), lényegesen jobb képmélység, mozgások jobb kezelése, kevesebb pixelesedés. Szerencsére itthoni (sötét) környezetben sem csalódtam benne. A plazma SD adáson gyorsasága miatt némileg precízebb (mozgások, természetfilmeken a háttér stb.). De még így is, főleg bizonyos távolságból teljesen rendben van, emészthető. 

venomer
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 348

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: venomer »

Ecsetelnéd nekünk ezt a messze felülmúlást, dbrnsk? Mikben jobb a Sony-d és a plazmoid után mikben más? Mindig nagy öröm egy új tv a háznál, gratulálok hozzá, használjátok egészséggel. Én pl. azt szeretem, ha van a képnek megfelelő mélysége, ami egy jó feketeszintből és egészséges gammából tevődik össze rendszerint. Színhelyesség, mozgás folyamatossága, homogenitás meg alapnak kellene, hogy legyenek, azért a felsőközép kategóriában már ezek is meg-megjelennek jól. Titeket mi vezérel, mitől jó egy mai tv-kép?

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Vigyázzunk! Ezek nem általános jellemzői a gyártónak csupán pár modellje érdemli ki a felsőbb osztályból.
Így szokott előfordulni, hogy vki megvesz kisebb modellt és utána csodálkozik.....

Lehet... Én X85C-t vettem, nekem ez már bőven jó. Most telepítem a Kodit, el lehet vele pepecselni.

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 503

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

jobb készülékeket gyárt mostanában.
Vigyázzunk! Ezek nem általános jellemzői a gyártónak csupán pár modellje érdemli ki a felsőbb osztályból.
Így szokott előfordulni, hogy vki megvesz kisebb modellt és utána csodálkozik.....

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Szerintem jól döntöttél, ahogy nézegettem, jobb készülékeket gyárt mostanában.

Adott árkategóriában messze felülmúlta képminőségben az említett márkákat. Kicsomagoláskor ért még pozitív meglepetés. A készülék kerete valódi fém, a talpa szintén, minden része a jó kidolgozottságról tanúskodik. A bluetoothos, touchpados távvezérlő remek (van sima is, mer kettőt adnak a készülékkel). Képileg plazma után sem hányinger.

ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 523

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Szerintem jól döntöttél, ahogy nézegettem, jobb készülékeket gyárt mostanában.

Elindultam LG, vagy Samsung 4k-s tévét venni, de Sony lett belőle....
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Eddig nem bántam meg, pedig idegenkedtem az androidos tévétől.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Így jár az aki nem visz gps-t magával ha elindul,eltéved.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1312

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Így jár az aki nem visz gps-t magával ha elindul,eltéved.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 503

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Sziasztok! Gyors kérdésem lenne. A 3 UDT tv közül ti melyiket ajánlanátok. Megnézni már megnéztem őket és árban is hasonlóak most. (black friday van) nyilván az árak lefelé mennek.
Szóval:
Sony KD65-XD7505 Sokan dícsérik és elég impresszív a mérete miatt 423.000 Ft
LG60UH7707 ez alapból jó   434.000 Ft 
Pana TX58DX650 (3D) 399.000-429.000

Várom válaszotokat..Köszönöm!

Sony.

GMalma
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: GMalma »

Sziasztok! Gyors kérdésem lenne. A 3 UDT tv közül ti melyiket ajánlanátok. Megnézni már megnéztem őket és árban is hasonlóak most. (black friday van) nyilván az árak lefelé mennek.
Szóval:
Sony KD65-XD7505 Sokan dícsérik és elég impresszív a mérete miatt 423.000 Ft
LG60UH7707 ez alapból jó   434.000 Ft 
Pana TX58DX650 (3D) 399.000-429.000

Várom válaszotokat..Köszönöm!
Epsom EMP-TW600,Panasonic TH-42PV60,Yamaha RX-V1600,Panasonic dvd S97,Panasonic DMR EH57,Homecast HS5101,Klipsch RC-35,RF-35,RB-35,RW-12

pille
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 9

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: pille »

A 400-as egy alap tévé, elég alacsony kategória. Videót nem tud lejátszani, csak jpg-t és mp3-at.
Ha táp nélküli külső HDD-t kötsz rá fixen, az 2 USB-t elfoglal és 1 marad minden másnak.
A Samuhoz, LG-hez hasonlóan a Panánál is a 6-os sorozattól érdemes normális tévét keresni minőségben és szolgáltatásban is.

Köszönöm Gyuri, ezt már értettem.

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 334

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Köszönöm a választ, de sokkal nem lettem okosabb. Az árukeresőn mindezt megtaláltam én is, de a pana oldala nem teljesen ezt írja. Hátha más majd tudja. De azért köszönöm.
A 400-as egy alap tévé, elég alacsony kategória. Videót nem tud lejátszani, csak jpg-t és mp3-at.
Ha táp nélküli külső HDD-t kötsz rá fixen, az 2 USB-t elfoglal és 1 marad minden másnak.
A Samuhoz, LG-hez hasonlóan a Panánál is a 6-os sorozattól érdemes normális tévét keresni minőségben és szolgáltatásban is.
Eladó spéci CD-R lemezek: viewtopic.php?f=66&t=43468

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

pille
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Ultra Hd 4K-S Tv-K

"Gyártó: Panasonic 
Modell: VIERA TX-55CX400E 

Leírás: 

Médialejátszó 
A készített fényképek könnyű megtekintése a nagy képernyőn. Az USB pendrive-on tárolt tartalom könnyedén lejátszható a VIERA nagy képernyőjén. A testreszabási funkciók gazdag választéka lehetővé teszi a háttérzene és hatások használatát is. 

USB bemenet 
A Panasonic TX-40CX400E USB porttal felszerelve. Gyorsan csatlakoztathatja eszközét, például digitális... "

Köszönöm a választ, de sokkal nem lettem okosabb. Az árukeresőn mindezt megtaláltam én is, de a pana oldala nem teljesen ezt írja. Hátha más majd tudja. De azért köszönöm.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Sziasztok!

Tv-t szeretnék vásárolni. Panasonic 4K Ultra HD LED TV TX-55CX400 -at néztem ki. A leírásában két dolog nem tiszta nekem, ezekre szeretnék választ kapni.
- A használatiban az van, hogy nincs a tv-ben médialejátszó. Van viszont 3 USB csati. Ha nincs a tv-ben lejátszó, akkor mire jó a 3 db USB? Esetleg fénykép nézegetés?
- Aztán a 4K Pure Direct funkció mit jelent? Ebben a készülékben nincs olyan. Mit jelent a hiánya?

Köszönettel a segítségért:
Pille

"Gyártó: Panasonic 
Modell: VIERA TX-55CX400E 

Leírás: 

Médialejátszó 
A készített fényképek könnyű megtekintése a nagy képernyőn. Az USB pendrive-on tárolt tartalom könnyedén lejátszható a VIERA nagy képernyőjén. A testreszabási funkciók gazdag választéka lehetővé teszi a háttérzene és hatások használatát is. 

USB bemenet 
A Panasonic TX-40CX400E USB porttal felszerelve. Gyorsan csatlakoztathatja eszközét, például digitális... "

pille
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Sziasztok!

Tv-t szeretnék vásárolni. Panasonic 4K Ultra HD LED TV TX-55CX400 -at néztem ki. A leírásában két dolog nem tiszta nekem, ezekre szeretnék választ kapni.
- A használatiban az van, hogy nincs a tv-ben médialejátszó. Van viszont 3 USB csati. Ha nincs a tv-ben lejátszó, akkor mire jó a 3 db USB? Esetleg fénykép nézegetés?
- Aztán a 4K Pure Direct funkció mit jelent? Ebben a készülékben nincs olyan. Mit jelent a hiánya?

Köszönettel a segítségért:
Pille

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3277

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: AVX »

Semmi újdonság?

iMac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 18

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: iMac »

Sziasztok!

Valakinek nincs esetleg tapasztalata ezzel a Samuval kapcsolatban? 

SAMSUNG UE50HU6900 Smart UHD LED TV 
Harman Kardon HK 3490, Marantz CD 5001 OSE, Philips 963SA, Proson Conquest 6030 mk2, Yamaha WXC-50, AKG K550, Evidence Audio The Siren II, Bicon Silver Interconnect, Excalibur Interconnect

item00
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 1

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: item00 »

Van-e olyan UHD tévé, amelyik a felbontás romlása nélkül meg tudja jeleníteni a 3D videókat? Azaz ki tudja használni a nagyobb natív felbontás lehetőségeit 3D műsoroknál? Mert ilyen esetben lenne értelme az UHD-nek már most is.
Azért kérdezem, mert a Full HD 3D tévék felezik a 3D videók felbontását. Még az aktív 3D-s Samsungok is. Tehát logikus fejlesztési irány volt a tévék natív felbontásának megnövelése.

Van. Az aláírásomban szereplő Panasonic AX800E is tudja. 
TV: LG B7V OLED
Házimozi: Denon 2400H Atmos - Oppo UDP-203 - AK4458VN/OP8591 SOC - Focal
Sztereó: Pioneer A-50DA - AURION Speaker Systems - Mac mini: ifi iPurifier2 - AQ USB - RME ADI-2 DAC FS - SBC-HP1000 // Oehlbach XXL® MASTERCLOCK - AQ USB - KORG DS-DAC-10R 1bit DSD ADC/DAC

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Van-e olyan UHD tévé, amelyik a felbontás romlása nélkül meg tudja jeleníteni a 3D videókat? Azaz ki tudja használni a nagyobb natív felbontás lehetőségeit 3D műsoroknál? Mert ilyen esetben lenne értelme az UHD-nek már most is.
Azért kérdezem, mert a Full HD 3D tévék felezik a 3D videók felbontását. Még az aktív 3D-s Samsungok is. Tehát logikus fejlesztési irány volt a tévék natív felbontásának megnövelése.

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Valóban lehet tévéműsort rögzíteni, ami érdekes, hogy csak az a tv játsza le a rögzített műsort, amivel rögzítették.
Ez így van az összes tévémárkánál.
Az LG-nél van viszont egy kiskapu: http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/T ... VR/PVR_HDD

Kismisi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 15

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Kismisi »

Valóban lehet tévéműsort rögzíteni, ami érdekes, hogy csak az a tv játsza le a rögzített műsort, amivel rögzítették.

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Kiváncsian olvastam végig a topikot.
Ahogy látom, egyenlőre -különböző okok miatt- nem tartjátok vásárlásra érdemesnek az UHD tévéket.
Ennek ellenére érdekelne, valakinek esetleg van tapasztalata az LG 55UB850 készülékkel kapcsolatosan?
Minden vélemény, legyen az pozitív, vagy negatív, érdekelne.
Gondolom, nem én vagyok az egyetlen, aki a neten olvasható ilyen-olyan tesztek mellett gyakorlasabb véleményekre is kiváncsi
Esetleg más, hasonló tipus is érdekelne engem és talán más fórumtársakat is.

Köszönöm!

Tapasztalatom nincs ezzel a tévével, de nekem is szimpatikus az UB850.
A tudásához képest szerintem reális az ára is. Smart funkciókban az LG a legjobb.
Állítólag a tévéről lehet úgy felvételt készíteni külső USB eszközre (HDD), hogy egy spéci programmal PC-re is átvihető.
Magyarul a tévéről felvett műsorokat a többi letöltött filmeinkkel együtt lehet tárolni, gyűjteni, archiválni, stb.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”