Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

bogyomoki
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 21

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: bogyomoki »

Sziasztok
Philips 65 pus 6121 van valakinek tapasztalata??

torma1981
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: torma1981 »

Sziasztok.

Lenne egy Onkyo 508-ös erősítőm. Gondolkozok egy 4k-s tv-n. Most full HD-s van. Minden rendben vele. De a tv erősítőn keresztül azt mondják tuti nem lenne jó a 4k. És akkor hogy tudnám megoldani,hogy az erősítőn keresztül szóljon a hang? A videokártyán van 3 DisplayPort 1.4, és 1 HDMI 2.0b port. MSI 1070 GTX.  Nem  akarom az erősítőn keresztül kivinni a jelet a tv-re ahogy most FHD-nál.. Nekem csak a hang kell. Ahhoz meg most is jó a Videókártya HDMI -erősítő HDMI ez lenne a hang és DP valamelyik be a tv-be ez a kép. Szerintem megoldható nem?

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1314

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Megoldódott a probléma?

Igen. A menü alakítható, kikapcsolhatóak az említett alkalmazások. A Kodit be lehet állítani, bár kicsit macerás (még most sem 100%-os). VLC-t sokkal könnyebben lehet kezelni, belelát minden mappába, jó a feliratkezelése is. Kicsit fapadosabb a Kodinál, de akinek nincs kedve kínlódni...

pille
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 9

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: pille »

Akkor néhány negatívum. Az android még működik úgy ahogy, de pl. idegesítő, hogy a menüt kénye kedvére alakítja. Értem ezalatt, hogy a főmenü első sorába mindenféle videót ajánlgat, benne nem kevés reklámmal. Nem tudtam még megoldást találni rá. A másik, hogy a számítógépemen lévő tartalmakat eddig nem tudtam vele elérni. Letöltöttem a Kodit, azzal elérem, de az meg legtöbbször "Invalid Argument" felirattal figyelmeztet.

Valakinek ötlete?

Megoldódott a probléma?

t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 180

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Sziasztok!

Tudna esetleg egy LG TV szakértő segíteni a következő kérdésben?
Mi a különbség a 65UH950V és a 65UH8507 TV-k közt? Az LG honlapján az összehasonlító elég szar, de azt, hogy a tömeg mellett (23kg vs 30kg) mi még az eltérés, semmit nem tudtam kideríteni. Külföldi fórumon utánaolvasva képminőségben nincs észrevehető különbség. Árban viszont van 100k difi...

Köszi a segítséget előre is!

T.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Akkor néhány negatívum. Az android még működik úgy ahogy, de pl. idegesítő, hogy a menüt kénye kedvére alakítja. Értem ezalatt, hogy a főmenü első sorába mindenféle videót ajánlgat, benne nem kevés reklámmal. Nem tudtam még megoldást találni rá. A másik, hogy a számítógépemen lévő tartalmakat eddig nem tudtam vele elérni. Letöltöttem a Kodit, azzal elérem, de az meg legtöbbször "Invalid Argument" felirattal figyelmeztet.

Valakinek ötlete?

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Én is ezt a szériát néztem ki MM-ben, meggyőző képe volt (XD85B).

Nem tudom, mi lehet az utolsó betű miatti különbség.

A belsejében rejlő tecnikai részletekről itt egy leírás.

Már megrendeltem, remélem hamarosan megérkezik. 

Az XD85 idei modell, az enyém tavalyi. Nagyon jó az is, de IPS panel van benne annak minden előnyével és hátrányával. Nekem kicsit kékesnek tűnt a feketéje.

Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 374

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »

Én is ezt a szériát néztem ki MM-ben, meggyőző képe volt (XD85B).

Nem tudom, mi lehet az utolsó betű miatti különbség.

A belsejében rejlő tecnikai részletekről itt egy leírás.

Már megrendeltem, remélem hamarosan megérkezik. 

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Ecsetelnéd nekünk ezt a messze felülmúlást, dbrnsk? Mikben jobb a Sony-d és a plazmoid után mikben más? Mindig nagy öröm egy új tv a háznál, gratulálok hozzá, használjátok egészséggel. Én pl. azt szeretem, ha van a képnek megfelelő mélysége, ami egy jó feketeszintből és egészséges gammából tevődik össze rendszerint. Színhelyesség, mozgás folyamatossága, homogenitás meg alapnak kellene, hogy legyenek, azért a felsőközép kategóriában már ezek is meg-megjelennek jól. Titeket mi vezérel, mitől jó egy mai tv-kép?

Hujujj, nincs kedvem belemenni egy "melyik  a jobb tévémárka" csatába, nem ennek szántam írásomat, hanem inkább segítségnek. Pontosan az említett paraméterekben múlta felül az említett márkák általam látott darabjait (árkategórián belül). Ott, akkor még SD adáson nézve is. LCD-hez képest kiváló fekete (VA panel), lényegesen jobb képmélység, mozgások jobb kezelése, kevesebb pixelesedés. Szerencsére itthoni (sötét) környezetben sem csalódtam benne. A plazma SD adáson gyorsasága miatt némileg precízebb (mozgások, természetfilmeken a háttér stb.). De még így is, főleg bizonyos távolságból teljesen rendben van, emészthető. 

venomer
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 348

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: venomer »

Ecsetelnéd nekünk ezt a messze felülmúlást, dbrnsk? Mikben jobb a Sony-d és a plazmoid után mikben más? Mindig nagy öröm egy új tv a háznál, gratulálok hozzá, használjátok egészséggel. Én pl. azt szeretem, ha van a képnek megfelelő mélysége, ami egy jó feketeszintből és egészséges gammából tevődik össze rendszerint. Színhelyesség, mozgás folyamatossága, homogenitás meg alapnak kellene, hogy legyenek, azért a felsőközép kategóriában már ezek is meg-megjelennek jól. Titeket mi vezérel, mitől jó egy mai tv-kép?

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Vigyázzunk! Ezek nem általános jellemzői a gyártónak csupán pár modellje érdemli ki a felsőbb osztályból.
Így szokott előfordulni, hogy vki megvesz kisebb modellt és utána csodálkozik.....

Lehet... Én X85C-t vettem, nekem ez már bőven jó. Most telepítem a Kodit, el lehet vele pepecselni.

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 536

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

jobb készülékeket gyárt mostanában.
Vigyázzunk! Ezek nem általános jellemzői a gyártónak csupán pár modellje érdemli ki a felsőbb osztályból.
Így szokott előfordulni, hogy vki megvesz kisebb modellt és utána csodálkozik.....

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Szerintem jól döntöttél, ahogy nézegettem, jobb készülékeket gyárt mostanában.

Adott árkategóriában messze felülmúlta képminőségben az említett márkákat. Kicsomagoláskor ért még pozitív meglepetés. A készülék kerete valódi fém, a talpa szintén, minden része a jó kidolgozottságról tanúskodik. A bluetoothos, touchpados távvezérlő remek (van sima is, mer kettőt adnak a készülékkel). Képileg plazma után sem hányinger.

ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 523

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Szerintem jól döntöttél, ahogy nézegettem, jobb készülékeket gyárt mostanában.

Elindultam LG, vagy Samsung 4k-s tévét venni, de Sony lett belőle....
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Eddig nem bántam meg, pedig idegenkedtem az androidos tévétől.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Így jár az aki nem visz gps-t magával ha elindul,eltéved.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1363

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Így jár az aki nem visz gps-t magával ha elindul,eltéved.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 536

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Sziasztok! Gyors kérdésem lenne. A 3 UDT tv közül ti melyiket ajánlanátok. Megnézni már megnéztem őket és árban is hasonlóak most. (black friday van) nyilván az árak lefelé mennek.
Szóval:
Sony KD65-XD7505 Sokan dícsérik és elég impresszív a mérete miatt 423.000 Ft
LG60UH7707 ez alapból jó   434.000 Ft 
Pana TX58DX650 (3D) 399.000-429.000

Várom válaszotokat..Köszönöm!

Sony.

GMalma
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: GMalma »

Sziasztok! Gyors kérdésem lenne. A 3 UDT tv közül ti melyiket ajánlanátok. Megnézni már megnéztem őket és árban is hasonlóak most. (black friday van) nyilván az árak lefelé mennek.
Szóval:
Sony KD65-XD7505 Sokan dícsérik és elég impresszív a mérete miatt 423.000 Ft
LG60UH7707 ez alapból jó   434.000 Ft 
Pana TX58DX650 (3D) 399.000-429.000

Várom válaszotokat..Köszönöm!
Epsom EMP-TW600,Panasonic TH-42PV60,Yamaha RX-V1600,Panasonic dvd S97,Panasonic DMR EH57,Homecast HS5101,Klipsch RC-35,RF-35,RB-35,RW-12

pille
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Ultra Hd 4K-S Tv-K

A 400-as egy alap tévé, elég alacsony kategória. Videót nem tud lejátszani, csak jpg-t és mp3-at.
Ha táp nélküli külső HDD-t kötsz rá fixen, az 2 USB-t elfoglal és 1 marad minden másnak.
A Samuhoz, LG-hez hasonlóan a Panánál is a 6-os sorozattól érdemes normális tévét keresni minőségben és szolgáltatásban is.

Köszönöm Gyuri, ezt már értettem.

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 335

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Köszönöm a választ, de sokkal nem lettem okosabb. Az árukeresőn mindezt megtaláltam én is, de a pana oldala nem teljesen ezt írja. Hátha más majd tudja. De azért köszönöm.
A 400-as egy alap tévé, elég alacsony kategória. Videót nem tud lejátszani, csak jpg-t és mp3-at.
Ha táp nélküli külső HDD-t kötsz rá fixen, az 2 USB-t elfoglal és 1 marad minden másnak.
A Samuhoz, LG-hez hasonlóan a Panánál is a 6-os sorozattól érdemes normális tévét keresni minőségben és szolgáltatásban is.
Eladó spéci CD-R lemezek: viewtopic.php?f=66&t=43468

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

pille
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Ultra Hd 4K-S Tv-K

"Gyártó: Panasonic 
Modell: VIERA TX-55CX400E 

Leírás: 

Médialejátszó 
A készített fényképek könnyű megtekintése a nagy képernyőn. Az USB pendrive-on tárolt tartalom könnyedén lejátszható a VIERA nagy képernyőjén. A testreszabási funkciók gazdag választéka lehetővé teszi a háttérzene és hatások használatát is. 

USB bemenet 
A Panasonic TX-40CX400E USB porttal felszerelve. Gyorsan csatlakoztathatja eszközét, például digitális... "

Köszönöm a választ, de sokkal nem lettem okosabb. Az árukeresőn mindezt megtaláltam én is, de a pana oldala nem teljesen ezt írja. Hátha más majd tudja. De azért köszönöm.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Sziasztok!

Tv-t szeretnék vásárolni. Panasonic 4K Ultra HD LED TV TX-55CX400 -at néztem ki. A leírásában két dolog nem tiszta nekem, ezekre szeretnék választ kapni.
- A használatiban az van, hogy nincs a tv-ben médialejátszó. Van viszont 3 USB csati. Ha nincs a tv-ben lejátszó, akkor mire jó a 3 db USB? Esetleg fénykép nézegetés?
- Aztán a 4K Pure Direct funkció mit jelent? Ebben a készülékben nincs olyan. Mit jelent a hiánya?

Köszönettel a segítségért:
Pille

"Gyártó: Panasonic 
Modell: VIERA TX-55CX400E 

Leírás: 

Médialejátszó 
A készített fényképek könnyű megtekintése a nagy képernyőn. Az USB pendrive-on tárolt tartalom könnyedén lejátszható a VIERA nagy képernyőjén. A testreszabási funkciók gazdag választéka lehetővé teszi a háttérzene és hatások használatát is. 

USB bemenet 
A Panasonic TX-40CX400E USB porttal felszerelve. Gyorsan csatlakoztathatja eszközét, például digitális... "

pille
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Sziasztok!

Tv-t szeretnék vásárolni. Panasonic 4K Ultra HD LED TV TX-55CX400 -at néztem ki. A leírásában két dolog nem tiszta nekem, ezekre szeretnék választ kapni.
- A használatiban az van, hogy nincs a tv-ben médialejátszó. Van viszont 3 USB csati. Ha nincs a tv-ben lejátszó, akkor mire jó a 3 db USB? Esetleg fénykép nézegetés?
- Aztán a 4K Pure Direct funkció mit jelent? Ebben a készülékben nincs olyan. Mit jelent a hiánya?

Köszönettel a segítségért:
Pille

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”