Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Ugyan: 
valamilyen külső TV tuner kell hozzá: én a videoról kiválóan tudom nézni, az meg ingyen van
no TXT, no PIP: TXT-s videót láttam már, de PIP-est nem igaz, ha volna a TV-n ilyen akkor se nagyon hiszem, hogy napi rendszerességgel használnám. Az első 2 hétben a csoda, utána meg hozzáse nyúl az ember...
ki-, bekapcsolás macerás: miért lenne macerás? fenn van a plafonon, és mikor nézni akarod, akkor a TV táv helyett a proji távot kepod elő, és a Power gombra indul is
a kezeléséhez érteni kell (nem csak én használnám):Ó ha tudnád... hányszor érek úgy haza, vagy innen ha levándorlok a nappaliba igy estefelé, hogy a nejem vagy a lányom, vagy mindketten az esti filmet a projin nézik... Tudod ugy van ez, ha megérinti a női népet a feeling, hogy milyen ekkora képet nézni, akkor nagyon hamar megtanulják ám, hogyan is kell azt a falra felvarázsolni...

A 10-15 éves Hitachi videon van pip, de semmire sem jó, tényleg olyan dolog ez, hogy az első pár hétben játszik vele az ember utána meg hozzá sem nyúl....
Ezt a macerát hallottam már több embertől is, de ugyanolyan távírányítója vana kivetítőknek mint egy tv-nek, bekapcsolja az ember meg ki, ha egyszer be van állítva nem nagyon kell hozzányúlni..., ha autómata bementekeresésre van állítva akkor aztán tényleg semmit...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Teljesen igazad van Lacy én is projektor párti vagyok azon belül is DLP de Tv is kell projin egyszerűen nem lehet nappal tv-t nézni ilyen egyszerű.Tehát az a legjobb ha van egy projektor házimozira és egy DLP tv normál tv nézésre így a kép sem olyan kicsi és a látvány is hasonló.

Oks, ezért van nekem a Sony (mondjuk az volt meg előbb )
Csak ugy gondoltuk többen is, hogy egy ilyen 60"-os TV árából kijönne egy 32" TV és egy (mondjuk) 4805 proji is. A kettő együtt nincs 600e.

Avatar
Dezsol
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.03.02., kedd 19:13
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Dezsol »


Teljesen igazad van Lacy én is projektor párti vagyok azon belül is DLP de Tv is kell projin egyszerűen nem lehet nappal tv-t nézni ilyen egyszerű.
Tehát az a legjobb ha van egy projektor házimozira és egy DLP tv normál tv nézésre így a kép sem olyan kicsi és a látvány is hasonló.
Sony VPL-HW65 , Pioneer VSX-AX5-i, Pioneer Dv-868i, B&W 604, 602, Lcr600, Asw675, Projecta Elpro 300x228, Samsung UE65F8000

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Esteleg, ha ennyit szánsz a dologra, már nagyon sok projektor közül is válogathatsz!  
Bővebben ebben a topicabn olvashatsz a projektorokról!

Véleményem szerint a projektor házimozizni jó, de TV-t nézni nagyon babrás:
 
valamilyen külső TV tuner kell hozzá
no TXT, no PIP
ki-, bekapcsolás macerás
a kezeléséhez érteni kell (nem csak én használnám)

Ugyan:
 
valamilyen külső TV tuner kell hozzá: én a videoról kiválóan tudom nézni, az meg ingyen van
no TXT, no PIP: TXT-s videót láttam már, de PIP-est nem igaz, ha volna a TV-n ilyen akkor se nagyon hiszem, hogy napi rendszerességgel használnám. Az első 2 hétben a csoda, utána meg hozzáse nyúl az ember...
ki-, bekapcsolás macerás: miért lenne macerás? fenn van a plafonon, és mikor nézni akarod, akkor a TV táv helyett a proji távot kepod elő, és a Power gombra indul is
a kezeléséhez érteni kell (nem csak én használnám):Ó ha tudnád... hányszor érek úgy haza, vagy innen ha levándorlok a nappaliba igy estefelé, hogy a nejem vagy a lányom, vagy mindketten az esti filmet a projin nézik... Tudod ugy van ez, ha megérinti a női népet a feeling, hogy milyen ekkora képet nézni, akkor nagyon hamar megtanulják ám, hogyan is kell azt a falra felvarázsolni...

Avatar
Dezsol
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.03.02., kedd 19:13
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Dezsol »


Tibor69:
Neki is 61-es van.
Én is csepelen néztem meg az 50-est (szerintem rosszul lesznek hogy mindenki csak megnézi és máshol veszi meg)
Még mindig nincs meg. Holnap reggel 10 körül ér ide. Már nagyon várom.
Vidéki nagykertől kapom (ők meg közvetlenül a Thomson-tól) Ár: sokkal kevesebb mint a csepeli ár. bár szerintem az is nagyon reális az addel.hu oldalon még olcsóbb valamivel.
A venti zaja egy kicsit hallható volt az 50-esen de nem zavaró mértékben, viszont fater szerint a 61-es tök csöndes semmi hangja nincs(én még nem láttam az övét, illetve amikor láttam akkor éppen várta az új égőt tehát nem volt kép sajna)
Ezt nekem is mondták hogy rombusz alakú mikrotükrök vannak a 61-esbe bár ez csak tipikus thomsonos információ boldogabb lettem volna ha megmondják a pontos tipusát (fingjuk nincs róla) a chipnek (HD2,HD2+,HD3) szerintem az 50-es HD2 es és a 61-es HD3 -as chippel van szerelve ami egy újabb de olcsóbb(talán gagyibb) megoldás.
Azért érdekes hogy az USA ba ugyanez a tv HD2+ chippel van aminek jobb képe van mint ezeknek, sőt a DSZ vékony modellek drága pénzért is HD2 v HD3 sima az USA ba meg azok is HD2+ chipesek.
na mindegy ez Europa ide csak a gagyibb cuccokat küldik ez van ezt kell szeretni.

 
Holnap ha végre itt lesz csinálok képeket és felteszem ide....
Én is kiváncsi vagyok a képére hogy milyen itthon (egész más boltban nézegetni)
meghajtom Pio868 Dvi -vel komponenssel stb....
Sony VPL-HW65 , Pioneer VSX-AX5-i, Pioneer Dv-868i, B&W 604, 602, Lcr600, Asw675, Projecta Elpro 300x228, Samsung UE65F8000

Avatar
Tibor69
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2004.12.10., pén. 16:04
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Tibor69 »


Esteleg, ha ennyit szánsz a dologra, már nagyon sok projektor közül is válogathatsz!  
Bővebben ebben a topicabn olvashatsz a projektorokról!

Véleményem szerint a projektor házimozizni jó, de TV-t nézni nagyon babrás:
 
valamilyen külső TV tuner kell hozzá
no TXT, no PIP
ki-, bekapcsolás macerás
a kezeléséhez érteni kell (nem csak én használnám)

Avatar
Tibor69
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2004.12.10., pén. 16:04
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Tibor69 »


HiTibor69: Én is Tv vásárlását tervezem (annyira hogy már megrendeltem és holnap ha minden igaz végre kiszállítják)
csak én a 61 "-os változatot veszem (61DLY644) a képe szerintem szuper az izzó 6000 órát bír és jelenleg tényleg 100e huf -ba kerül.
A thomson-ról csak annyit hogy van egy 70cm -s 3 éves tv-m aminek soha nem volt semmi baja, de ezek a DLP projektoros tv-k sajnos problémásak, a márkaszervízeknek fingja nincs a tv -kről még nem is láttak ilyet a szerelők.
Ennek ellenére én már nagyon várom (hátha szerencsém lesz) mint DLP párti.
Az apámnak már három hete van ilyen tv je ebből egy hetet nézte kettőt várt az új izzóra mivel kiégett. A thomson service support gyakorlatilag egyenlő a nullával nem tartanak raktáron égőt sőt semmit mert prágában van a raktáruk és minden hetek(hónapok) alatt jön meg. Ezenkívül becsület terén sem jeleskednek mert amikor kicserélték az izzót 115 órát mutatott amiből az apám max 15-20 órát nézte, tehát egy kicsit használgatták (demozgattak) viszont az izzóra is megadják a 6000 óra vagy egy év garit(ezen kicsit csodálkoztam). Esetleges vétel után az első dolgod legyen belépni a service menübe(prog-, és vol- gombok 10 másodpercig lenyomva tartása) és kiolvasni hogy nem-e használták-e már a tv-t.
 
Ezzel nem akartam elvenni a kedved szerintem ennyi pénzért ekkora képméretet jobb képpel nem kapni, csak a köcsög multik(mint pl Thomson stb.) hozzáálására hívnám fel a figyelmed ha gond van a nem kevés pénzért vett cuccal, emiatt nem javasolnám a kinti vételt mert egy ilyen tv-t szállítgatni nem egyszerű feladat. és hamar oda lesz az árkülönbség:angry:
 
Ui: Majd ha végre meglesz teszek fel képket

Remélem Húsvétot már az új TV teszteléssel fogod tölteni!
 
Az apukádnak is 61"-sa van?
 
Hol rendelted meg és mennyiért.
 
A Thomsonnnál az mondták nekem hogy a 61DLY644 nemcsak képméretben tér el az 51DLY644-től, hanem a pixelesedés elkerülése végett nem téglalap (négyzet) hanem rombusz mikrotükröket használ.
 
Nagyon kiváncsi vagyok a saját tapasztalatodra.
 
pld.: mennyire zavaró a hűtőventilátor zaja?
 
Jövő héten megyek fel Pestre és beugrok a csepeli Thomson márkaboltba megszemlélni a készüléket, ugyanis még élőben nem láttam.
 
Üdv.
 


Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Így gondoltam én is, de a topicnyitó azt írta, hogy nem akar crt-set venni mert annak kicsi a nézési szöge, ezért nem értettem...
IMHO a fényerő a probléma. A CRT-s (háttér-)vetítő képét nem lehet (nem érdemes) olyan ernyőre vetíteni, ami (nagyon) szórja a fényt, s emiatt szinte bárhonnan látható. Egy DLP vagy LCD fényereje akkora is lehet, hogy "likat" éget a falba (izzó kérdés), míg egy CRT nagy fényerőnél saját magába éget lyukat. A CRT-s vetítők ezért csak szemből élvezhetők. Mondjuk magánvéleményem, hogy az ilyen rendszerű vetítők képe (99%-ban) kritikán aluli. Szerintem. Homályos, ekkora méretben már igen csak zavaró interlaced, 1 cm-es konvergenciahibával megerősített kromatikus nemtommi (kékes árnyék meg holdudvar mindenhol...)

Szerrencsére van az az 1% ami jó kompromisszumnak nevezhető a méret a minőség és az ár között.
 
Egyébként meg - a Thomson CRT projektoros TVk-re szerintem is jelemző a homályos kép és a kékes holdudvar, bár olyanból is láttam már elfogadhatót.
A konvergencia probléma beállítás kérdése de az tény, hogy ha a boltban nem foglalkoznak a demo példánnyal, akkor kiábrándító lehet.
 
Ami engem igazán meg szokott lepni az a néhány típusnál (Toshiba, Samsung) nagyon erősen láthatő interlace csikok.A Samsungoknál ennek a kiküszöbölésére van lehetőség, a Toshibát nem ismerem.
 
Az LG-k és a Thomsonok ilyen szempontból jók, a Sony-k is elfogadhatók.
 
Mindez IMHO, nyilván.

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Így gondoltam én is, de a topicnyitó azt írta, hogy nem akar crt-set venni mert annak kicsi a nézési szöge, ezért nem értettem...
IMHO a fényerő a probléma. A CRT-s (háttér-)vetítő képét nem lehet (nem érdemes) olyan ernyőre vetíteni, ami (nagyon) szórja a fényt, s emiatt szinte bárhonnan látható. Egy DLP vagy LCD fényereje akkora is lehet, hogy "likat" éget a falba (izzó kérdés), míg egy CRT nagy fényerőnél saját magába éget lyukat. A CRT-s vetítők ezért csak szemből élvezhetők. Mondjuk magánvéleményem, hogy az ilyen rendszerű vetítők képe (99%-ban) kritikán aluli. Szerintem. Homályos, ekkora méretben már igen csak zavaró interlaced, 1 cm-es konvergenciahibával megerősített kromatikus nemtommi (kékes árnyék meg holdudvar mindenhol...)
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Így gondoltam én is, de a topicnyitó azt írta, hogy nem akar crt-set venni mert annak kicsi a nézési szöge, ezért nem értettem...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Posza »


Én azt nem értem, hogy miért nem mindegy, hogy dlp-s, lcd-s vagy crt-s?Miért befolyásolja a nézési szöget a megjelenítő?

Mivel mind a három vetítős fajta, mindegyik egy prizmaszerű műanyag ernyőn hozza létre a képet. Éppen ezért korlátozott a nézési szög ezeknél.
Az meg, hogy milyen típus, LCD, DLP, vagy CRT, egyéni izlés dolga. Mind háromnak vannak előnyei, és hátrányai is.

Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Én azt nem értem, hogy miért nem mindegy, hogy dlp-s, lcd-s vagy crt-s?
Miért befolyásolja a nézési szöget a megjelenítő?

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Posza »


A crt projectorost tényleg csak szemből lehet nézni?Nem mindegy, hogy mi vetít?

Szakértők?
Tényleg így van?

Máshonnan is lehet, csak nem lesz olyan fényerős a kép. Egyébként, ha megfelelő távolságból nézed, akkor nincs olyan nagy jelentősége. Pl. egy 110cm-est legalább 4, de inkább 5 méterröl célszerü nézni. Közelebbről a képminőség is gyatra lesz, igaz ez nem mindenkinek számít.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: pjotr »


A crt projectorost tényleg csak szemből lehet nézni?Nem mindegy, hogy mi vetít?

Szakértők?
Tényleg így van?

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
KuZo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 11:05
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: KuZo »


HiTibor69: Én is Tv vásárlását tervezem (annyira hogy már megrendeltem és holnap ha minden igaz végre kiszállítják)
csak én a 61 "-os változatot veszem (61DLY644) a képe szerintem szuper az izzó 6000 órát bír és jelenleg tényleg 100e huf -ba kerül.

A Thomsonról csak annyit, hogy az 50DSZ és 61DSZ jelű DLP-s megjelenítőjük InFocus fejlesztés és az engine benne a ScreenPlay 7200...
InFocus néven is létezik, de a Thomsonon is rajta van a logo...

Avatar
Dezsol
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.03.02., kedd 19:13
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Dezsol »


Hi
Tibor69: Én is Tv vásárlását tervezem (annyira hogy már megrendeltem és holnap ha minden igaz végre kiszállítják)
csak én a 61 "-os változatot veszem (61DLY644) a képe szerintem szuper az izzó 6000 órát bír és jelenleg tényleg 100e huf -ba kerül.
A thomson-ról csak annyit hogy van egy 70cm -s 3 éves tv-m aminek soha nem volt semmi baja, de ezek a DLP projektoros tv-k sajnos problémásak, a márkaszervízeknek fingja nincs a tv -kről még nem is láttak ilyet a szerelők.
Ennek ellenére én már nagyon várom (hátha szerencsém lesz) mint DLP párti.
Az apámnak már három hete van ilyen tv je ebből egy hetet nézte kettőt várt az új izzóra mivel kiégett. A thomson service support gyakorlatilag egyenlő a nullával nem tartanak raktáron égőt sőt semmit mert prágában van a raktáruk és minden hetek(hónapok) alatt jön meg. Ezenkívül becsület terén sem jeleskednek mert amikor kicserélték az izzót 115 órát mutatott amiből az apám max 15-20 órát nézte, tehát egy kicsit használgatták (demozgattak) viszont az izzóra is megadják a 6000 óra vagy egy év garit(ezen kicsit csodálkoztam). Esetleges vétel után az első dolgod legyen belépni a service menübe(prog-, és vol- gombok 10 másodpercig lenyomva tartása) és kiolvasni hogy nem-e használták-e már a tv-t.
 
Ezzel nem akartam elvenni a kedved szerintem ennyi pénzért ekkora képméretet jobb képpel nem kapni, csak a köcsög multik(mint pl Thomson stb.) hozzáálására hívnám fel a figyelmed ha gond van a nem kevés pénzért vett cuccal, emiatt nem javasolnám a kinti vételt mert egy ilyen tv-t szállítgatni nem egyszerű feladat. és hamar oda lesz az árkülönbség:angry:
 
Ui: Majd ha végre meglesz teszek fel képket
Sony VPL-HW65 , Pioneer VSX-AX5-i, Pioneer Dv-868i, B&W 604, 602, Lcr600, Asw675, Projecta Elpro 300x228, Samsung UE65F8000

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: mszaby »


Ehhez képest az én Thomson távírányítómban még az eredeti Thomson elemek vannak. (5 éves a TV)
 
Ennyit a szervizelési igényekről.
Elkúrtuk

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A két TV közül az egyiknek láthatóan kisebb volt a felbontása (pixelesebb) és a mozgásoknál látszott a dithering, a másiknál viszon nem. Hmmm. A Cápamese ment rajtuk DVD-ről.
Nem nem. Rosszul értelmezed.
Nem csak ilyen TV-ben, hanem bármiben NE!!! vegyen Thomsont és ne csak Ő, hanem senki, aki megteheti.
Én is szenvedtem már velük, többféle készülékkel is, és itt a fórumon is sokan küszködtek ezzel a tipussal, legyen az DVD játszó, vagy TV, vagy Hifi.
Egyszerűen nem tartós, nem jó minőség, és roppant szervízigényes. Ahhoz képest meg nem is olcsó.

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: NZoli »


És bármit veszel az NE!!! Thomson legyen.
Nem szívesen mondom, de tapasztalataim is megerősítettek abban, hogy van olyan olcsó (konkrétan Thomson) DLP, ami igen is jó, sőt nagyon jó. Sajnos a típusát nem néztem, de pl. szivárvány hatás (inkább valami árnyék hatás, nem a színek ugrálása), konvergenciahiba/homály, dithering stb. tekintetében láttam jót. (A brémai Saturnban egymás mellett jó pár proj. TV és két hasonló (de csak messziről!!!) 120cm körüli Thomson. Egyéb hasonló termékei képileg tényleg értékelhetetlenek voltak számomra.
 
A két TV közül az egyiknek láthatóan kisebb volt a felbontása (pixelesebb) és a mozgásoknál látszott a dithering, a másiknál viszon nem. Hmmm. A Cápamese ment rajtuk DVD-ről.
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »


40"-50"-os TV vásárlását tervezem. Max. 500-600eFt-ig. Plazma TV az ára miatt szóba se jöhet, a CRT projektoros TV rossz képminőségűek (csak szemből érdemes nézni). Végül eljutottam a DLP projektoros tévékhez. 
Ami jelenleg számomra a legjobbb vételnek tűnik a Thomson 50DLY644 model:
1280x720 HDTV kompatibilitás
650cd/m2, 1500:1 kontraszt
2 tuneres PIP, PAT
Komponens bemenetek + HDMI/DVI bemenet
42cm mély
600eFt környékén Pesten, Bécsben kb: 1900 EURO
 
Van valakinek tapasztalata erről a készülékről jó vagy rossz minden vélemény érdekel?
 
Az izzó élettartama hány óra és mennyibe kerül jelenleg?
 
 


Az 50" már szép nagy...
 
Az ilyenfajta projektoros TV-k izzóinak élettartamát 5-8 ezer óra között szokták emlegetni, az áruk meg valószínűleg közelebb a 100 ezerhez, mint az 50-hez.
Az izzók élettartamát lehet csökkenteni gyakori ki-be kapcsolgatással.
 
Személy szerint én várnék még egy-két évet, addigra valószínűleg már a 40 collos LCD TV-k ára lesz ennyi. (Igaz ezek lényegesen kiesebbek, mint az 50".)
 
Vetitőt csak akkor, ha nem akarsz TV-t nézni és be tudsz sötétíteni.
(Velőtrázóan rossz tud lenni agy TV kép 3 méteresre nagyítva...)

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »

És bármit veszel az NE!!! Thomson legyen.

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: mszaby »


Én is projektort vennék. Ha lecserélem a mostani TV-met, csak proji jöhet szóba.
 
Ha addig nem találnak ki a japcsik vmi nagyon okosat.
Elkúrtuk

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: pjotr »


A crt projectorost tényleg csak szemből lehet nézni?
Nem mindegy, hogy mi vetít?

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Esteleg, ha ennyit szánsz a dologra, már nagyon sok projektor közül is válogathatsz!
 
Bővebben ebben a topicabn olvashatsz a projektorokról!

Avatar
Tibor69
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2004.12.10., pén. 16:04
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Tibor69 »


40"-50"-os TV vásárlását tervezem. Max. 500-600eFt-ig. Plazma TV az ára miatt szóba se jöhet, a CRT projektoros TV rossz képminőségűek (csak szemből érdemes nézni). Végül eljutottam a DLP projektoros tévékhez.
 
Ami jelenleg számomra a legjobbb vételnek tűnik a Thomson 50DLY644 model:
1280x720 HDTV kompatibilitás
650cd/m2, 1500:1 kontraszt
2 tuneres PIP, PAT
Komponens bemenetek + HDMI/DVI bemenet
42cm mély
600eFt környékén Pesten, Bécsben kb: 1900 EURO
 
Van valakinek tapasztalata erről a készülékről jó vagy rossz minden vélemény érdekel?
 
Az izzó élettartama hány óra és mennyibe kerül jelenleg?
 
 



Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”