Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Avatar
Shyciii
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2005.10.10., hétf. 11:36
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Shyciii »


Ezekszerint a T8 lenne a jobb, mert fényerőben is jobban jönék ki. Jah igen, ezeknek meddig tart a lámpácskájuk? Tovább mint egy plazma fényerejének csökkenése? 
Amúgy a link/leírás erről a projektorosról:
http://www.samsung.com/hu/products/tv/p ... 43r1hl.asp
Ez alapján nem rendes HD képet ad nagyfelbontáson?
 


480p-t tud, rendes hdtv-t nem.

Akkor csak 1080i vagyis interlaced módban tudja megjeleníteni, nem (az is nagyfelbontás)?
Tényleg, ilyenkor melyik jobb 480 progresszívben, vagy 1080 interlaced-ben?

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Ezekszerint a T8 lenne a jobb, mert fényerőben is jobban jönék ki. Jah igen, ezeknek meddig tart a lámpácskájuk? Tovább mint egy plazma fényerejének csökkenése? 
Amúgy a link/leírás erről a projektorosról:
http://www.samsung.com/hu/products/tv/p ... 43r1hl.asp
Ez alapján nem rendes HD képet ad nagyfelbontáson?
 


480p-t tud, rendes hdtv-t nem.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Shyciii
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2005.10.10., hétf. 11:36
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Shyciii »

Nah állítólag a T8 a régebbi verzió ar R1HL pedig az újabb. Így viszont akkor érdekes, hogy a T8-nak láttad élesebbnek/jobbnak a képét még nagyobb világosság mellett is. Lehet hogy visszafelé fejlődtek? :-)

Avatar
Shyciii
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2005.10.10., hétf. 11:36
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Shyciii »


Sziasztok, 
Van valakinek tapasztalata Samsung SP-43R1HL vagy Samsung SP-43T8HE típusokkal? Most néztem Media Marktban az SP-43R1HL ippeg 200eFt alatt van, és már HD Ready, de mivel nemigen lehet kipróbálni, csak default beállításokkal megy rajta a TV csatorna, abból nehéz eldönteni, hogy mennyire alkalmas DVD-nézésre, vagy TVcsatornákra, meg majd a jövőben konzolra (XBOX360). Nem volt olyan sötét képe, de nem tom mennyire lehet még világosítani a képét hogy ne kelljen teljesen besötétíteni hozzá a szobát.

Először is: az R1-t meg lehet venni olcsóbban is, 170.000 Ft-ért (www.elektropont.hu).
 
Hogy milyen a képük? Minden viszonylagos, ezért az árért szerintem egész jók. Én is nézegetem mostanában a projektoros tv-ket, bár inkább a drágább DLP projektorosakat. Mindkét általad említett készülék szerintem a maga árkategóriájában simán veri a többit (mellesleg árban is, mert ennyi pénzért nem nagyon kapsz új projit), de persze ez még nem jelent semmit.
 
Az R1-en láttam Eurosport teniszmeccet, kicsit sötét volt, de egyébként aránylag rendben volt a képe (esetleg kicsit be kell otthon sötétíteni). Illetve menüben is nyilván lehet növelni a fényerőt.
 
A T8-on láttam DVD-t, szerintem nagyon jó, éles fényben is kitűnő képe volt.
 
Persze jobb lenne, ha valaki olyan mondana véleményt, akinek van ilyen tv-je. Úgyhogy gyerünk fiúk!
 
Ja és még valami: mi az, hogy default beállításokkal megy rajta a TV csatorna? Én ehhez tök hülye vagyok, de tanulékony.

Egy 55cm-es Daewoo TV-ről váltanék át, no de ahogy elnéztem a Projektoros TV-k képet merőben más mint egy CRT, LCD, vagy Plazma, ott könnyen eldönthető melyik szebb.
 
Ezekszerint a T8 lenne a jobb, mert fényerőben is jobban jönék ki. Jah igen, ezeknek meddig tart a lámpácskájuk? Tovább mint egy plazma fényerejének csökkenése?
 
Amúgy a link/leírás erről a projektorosról:
http://www.samsung.com/hu/products/tv/p ... 43r1hl.asp
Ez alapján nem rendes HD képet ad nagyfelbontáson?
 
 
"Ja és még valami: mi az, hogy default beállításokkal megy rajta a TV csatorna? Én ehhez tök hülye vagyok, de tanulékony."
 
Valszeg rosszul fogalmaztam, szal a Media Marktban nem törődnek a TV-k beállításaival, vagyis a gyári alap beállításokon működik. Ezen pedig egy tvadás ment, TRL klub, mellette meg DVD így, elég nehéz eldönteni hogy melyiknek van szebb képe, hisz a DVD SVHS-en ment az adás meg ugye tuner, ami mindig gyengébb.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: pjotr »

A hd ready feliratokkal -szerintem- vigyázni kell, mert nem biztos, hogy azt jelenti, hogy hd felbontású, hanem lehet, hogy csak azt, hogy képes hd jelet fogadni és megjeleníteni a saját kisebb felbontásán.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
tibor.sz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2005.10.03., hétf. 12:58
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: tibor.sz »


Sziasztok, 
Van valakinek tapasztalata Samsung SP-43R1HL vagy Samsung SP-43T8HE típusokkal? Most néztem Media Marktban az SP-43R1HL ippeg 200eFt alatt van, és már HD Ready, de mivel nemigen lehet kipróbálni, csak default beállításokkal megy rajta a TV csatorna, abból nehéz eldönteni, hogy mennyire alkalmas DVD-nézésre, vagy TVcsatornákra, meg majd a jövőben konzolra (XBOX360). Nem volt olyan sötét képe, de nem tom mennyire lehet még világosítani a képét hogy ne kelljen teljesen besötétíteni hozzá a szobát.

Először is: az R1-t meg lehet venni olcsóbban is, 170.000 Ft-ért (www.elektropont.hu).
 
Hogy milyen a képük? Minden viszonylagos, ezért az árért szerintem egész jók. Én is nézegetem mostanában a projektoros tv-ket, bár inkább a drágább DLP projektorosakat. Mindkét általad említett készülék szerintem a maga árkategóriájában simán veri a többit (mellesleg árban is, mert ennyi pénzért nem nagyon kapsz új projit), de persze ez még nem jelent semmit.
 
Az R1-en láttam Eurosport teniszmeccet, kicsit sötét volt, de egyébként aránylag rendben volt a képe (esetleg kicsit be kell otthon sötétíteni). Illetve menüben is nyilván lehet növelni a fényerőt.
 
A T8-on láttam DVD-t, szerintem nagyon jó, éles fényben is kitűnő képe volt.
 
Persze jobb lenne, ha valaki olyan mondana véleményt, akinek van ilyen tv-je. Úgyhogy gyerünk fiúk!
 
Ja és még valami: mi az, hogy default beállításokkal megy rajta a TV csatorna? Én ehhez tök hülye vagyok, de tanulékony.

Avatar
Shyciii
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2005.10.10., hétf. 11:36
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Shyciii »


Sziasztok,
 
Van valakinek tapasztalata Samsung SP-43R1HL vagy Samsung SP-43T8HE típusokkal? Most néztem Media Marktban az SP-43R1HL ippeg 200eFt alatt van, és már HD Ready, de mivel nemigen lehet kipróbálni, csak default beállításokkal megy rajta a TV csatorna, abból nehéz eldönteni, hogy mennyire alkalmas DVD-nézésre, vagy TVcsatornákra, meg majd a jövőben konzolra (XBOX360). Nem volt olyan sötét képe, de nem tom mennyire lehet még világosítani a képét hogy ne kelljen teljesen besötétíteni hozzá a szobát.

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Segítségetek kérem, hogy jól látom-e a helyzetet. Amit akarok: kizárólag kábel tv nézésre (semmi dvd, házimozi, tuner...) kb. 5 m távolságból egy nagyobb tv-t; semmiféle előképzettség ill. milliós-tv-ken való felnövés. Amennyit rászánnék, az épp az olcsóbb kategóriás (ebben a topikban már leszólt) projektoros tv-k árkategóriája (pl Samsung SP-43T8HE 218 eFt, vagy Thomson 42 KH412 224 eFt). Kérdés: ezeknek az igényeknek megfelel-e, avagy várjak amíg leesik a DLP projektoros/LCD-s/plazmás tévék ára? Kell-e számolnom valami negatívummal (egy hagyományos katódsugaras kis tv-hez viszonyítva) leszámítva, hogy vertikálisan csak egy szűk tartományban ideális a nézése?
A hagyományos katódsugaras TV-khez képest minden technológia hátrányokkal szolgál. Ha hátsó vetítésű LCD TV-t szeretnél akkor a kis látószögen kívül fel kell készülnöd a gyenge kontrasztra (a hagyományos TV-k egytizedére), a nagyon rossz színekre és úgy alapvetően a gyenge képre.

Sajnos nagyon úgy néz ki a dolog, hogy ez teljesen igaz.
Másfél napot szántam arra, hogy eldöntsem, mire cseréljem le az 5 éves 32" Thomson-om. Otthoni és tisztességes teszt körülmények között azonos dvd jelenettel (Gladiátor, 19 fejezet, ahol a Gall kollégával küzd) próbáltam ki: Epson 8910 (belefájdult a fejem, olyan gyenge a felbontása) , SAGEM 56" dlp (komponensről nem volt színe), Infocus X1 (katasztrófa), Toshiba 200 (gyenge)és 500 (itt kezdődne valami 600 eFt-nál). Aztán otthon ismét a Scenium 100 Hz-est. Felüdülés volt a sok, agyondícsér, vagy drága, de gagyi kép után.
Talán a Pana új AE900-a megváltoztatná a véleményem. Tudja valaki,hogy hol nézhetném meg?

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nekem Sagem -em van (ld lent). Annak idején én végignéztem az összes elérhető árú DLP-s TV-t DVI/HDMI bemenettel ugyanazzal a filmmel és ez tűnt a legjobbnak. Ennek már csak az utódja kapható (AXIUM-45), ami jobb is, mert az enyémen - sajnos- a DVI benenet nem HDCP kompatibilis, így csak feltörhető játékossal tudom használni, míg a jelenleg kapható már tudja ezt. Jó minőségű TV adással (földi RTL-KLUB) kiváló, a kábeltévét hagyjuk... A full-fekete területeken valóban van némi hiba, de nem vészes, különben egy DVD-film DVI-n tökéletes.

Mióta üzemel a TV, és hol, mennyiért vetted?
(csak az árcsökkenést próbálom extrapolálni)

Tavaly decemberben vettem közvetlenül a SAGEM Mo.-tól kerek 600.000 pénzért.
Azt, hogy hány órája megy, nem tudom, mert nincs hozzá szervizkódom (ha valaki tudja, dobjon meg vele!). Akkor a lentebb említett THOMSON és SAMSUNG tévék is ilyen árban voltak.

Sajnos már csak a MM-ban lehet hozzájutni a 45" 680e.-, az 56"(ez érdekel igazán) 800e.-. Interneten nyista.

Avatar
xitron
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2003.05.12., hétf. 17:14
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: xitron »



Nekem Sagem -em van (ld lent). Annak idején én végignéztem az összes elérhető árú DLP-s TV-t DVI/HDMI bemenettel ugyanazzal a filmmel és ez tűnt a legjobbnak. Ennek már csak az utódja kapható (AXIUM-45), ami jobb is, mert az enyémen - sajnos- a DVI benenet nem HDCP kompatibilis, így csak feltörhető játékossal tudom használni, míg a jelenleg kapható már tudja ezt. Jó minőségű TV adással (földi RTL-KLUB) kiváló, a kábeltévét hagyjuk... A full-fekete területeken valóban van némi hiba, de nem vészes, különben egy DVD-film DVI-n tökéletes.

Mióta üzemel a TV, és hol, mennyiért vetted?
(csak az árcsökkenést próbálom extrapolálni)

Tavaly decemberben vettem közvetlenül a SAGEM Mo.-tól kerek 600.000 pénzért.
Azt, hogy hány órája megy, nem tudom, mert nincs hozzá szervizkódom (ha valaki tudja, dobjon meg vele!). Akkor a lentebb említett THOMSON és SAMSUNG tévék is ilyen árban voltak.
Erősítő: Onkyo TX-SR806, CD/SACD/DVD-A: Pioneer DV575, DVD-V: SigmaTEK 600 PRO, DVDR: Thomson DTH8555x, TV: LG 42PC51 plazma, Front: Infinity Alpha 50, Center: Jamo E6CEN, Surround: Jamo Classic-2, Sub: Yamaha YST SW-205

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szintén DLP-projektoros TV vásárlásán töröm a fejem. Minden ezzel kapcsolatos infót szívesen veszek. Kb. 45"-os HD felbontású érdekel, DVI és HDMI bemenettel. Budaörsön a MM-ban nézegettem Samsungot, Thomsont és Sagem-et.
Nekem Sagem -em van (ld lent). Annak idején én végignéztem az összes elérhető árú DLP-s TV-t DVI/HDMI bemenettel ugyanazzal a filmmel és ez tűnt a legjobbnak. Ennek már csak az utódja kapható (AXIUM-45), ami jobb is, mert az enyémen - sajnos- a DVI benenet nem HDCP kompatibilis, így csak feltörhető játékossal tudom használni, míg a jelenleg kapható már tudja ezt. Jó minőségű TV adással (földi RTL-KLUB) kiváló, a kábeltévét hagyjuk... A full-fekete területeken valóban van némi hiba, de nem vészes, különben egy DVD-film DVI-n tökéletes.

Mióta üzemel a TV, és hol, mennyiért vetted?
(csak az árcsökkenést próbálom extrapolálni)

Avatar
tibor.sz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2005.10.03., hétf. 12:58
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: tibor.sz »


Sziasztok.Én is most állok TV vásárlás előtt és úgy gondoltam hogy talán egy DLP projektoros TV lenne a legjobb választás. Bruttó 500ezer tájékán tudtok vmit ajánlani ami nem Thomson?!
Kb 3-3,5 m távolságból nézném így nem kell feltétlenül a legnagyobb, egy 100-110cm is bőven megtenné.
Már olvasgattam sok helyen és a Samsung SP-46L6HX és SP-50L6HX termékei nagyon megtettszetek. Van vkinkek róluk infója?! Esetleg hogy tudnám ÉLŐBEN menézni?! A neten sok helyen találtam eléggé jó áron de mind internet áruház.
Köszi előre is segítséget.

Sziasztok!
 
Ezen a fórumon gondolom teljesen váratlan, de én is most akarok venni projektoros TV-t. Már egy ideje nézegetem az üzleteket, és nekem egyértelműen a Samsung SP46L6HX tetszik a legjobban (ugyanezt 50"-ban még nem láttam élőben). Messze ennek a legfényesebb a képernyője és a legkevésbé érzékeny a nézőpozicióra. Nagyon jó még a Thomson 44-50DLY644-is, de azt már nem mindegy, honnan nézed, ráadásul nem is olcsóbb a Samsungnál. Budaőrsön a MM-ban mindkettőt átkapcsoltattam TV-re, pont Forma1 ment az RTL- Klubon, és szerintem így is nagyon jó képük volt, különösen a Samsungnak.
 
Persze én műszakilag tök hülye vagyok, de szemem van, és szerintem is van olyan képe ezeknek a projektoroknak, mint egy hasonló árú plazmának (nem beszélve arról, hogy ezek nagyobbak is).
 
Abban tud-e esetleg valaki segíteni, hogy hol lehet ezeket a legolcsóbban megvenni, mert én is nézegettem a neten, de az SP46L6HX-et még nem láttam 470.000 Ft alatt.
 
És azt esetleg tudja-e valaki, hogy mi a különbség a 46L6 és a 46L6HX között?
 
Üdv: tibor.sz

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Segítségetek kérem, hogy jól látom-e a helyzetet. Amit akarok: kizárólag kábel tv nézésre (semmi dvd, házimozi, tuner...) kb. 5 m távolságból egy nagyobb tv-t; semmiféle előképzettség ill. milliós-tv-ken való felnövés. Amennyit rászánnék, az épp az olcsóbb kategóriás (ebben a topikban már leszólt) projektoros tv-k árkategóriája (pl Samsung SP-43T8HE 218 eFt, vagy Thomson 42 KH412 224 eFt). Kérdés: ezeknek az igényeknek megfelel-e, avagy várjak amíg leesik a DLP projektoros/LCD-s/plazmás tévék ára? Kell-e számolnom valami negatívummal (egy hagyományos katódsugaras kis tv-hez viszonyítva) leszámítva, hogy vertikálisan csak egy szűk tartományban ideális a nézése?
A hagyományos katódsugaras TV-khez képest minden technológia hátrányokkal szolgál. Ha hátsó vetítésű LCD TV-t szeretnél akkor a kis látószögen kívül fel kell készülnöd a gyenge kontrasztra (a hagyományos TV-k egytizedére), a nagyon rossz színekre és úgy alapvetően a gyenge képre.

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Segítségetek kérem, hogy jól látom-e a helyzetet. Amit akarok: kizárólag kábel tv nézésre (semmi dvd, házimozi, tuner...) kb. 5 m távolságból egy nagyobb tv-t; semmiféle előképzettség ill. milliós-tv-ken való felnövés. Amennyit rászánnék, az épp az olcsóbb kategóriás (ebben a topikban már leszólt) projektoros tv-k árkategóriája (pl Samsung SP-43T8HE 218 eFt, vagy Thomson 42 KH412 224 eFt). Kérdés: ezeknek az igényeknek megfelel-e, avagy várjak amíg leesik a DLP projektoros/LCD-s/plazmás tévék ára? Kell-e számolnom valami negatívummal (egy hagyományos katódsugaras kis tv-hez viszonyítva) leszámítva, hogy vertikálisan csak egy szűk tartományban ideális a nézése?

Avatar
xitron
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2003.05.12., hétf. 17:14
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: xitron »


Szintén DLP-projektoros TV vásárlásán töröm a fejem. Minden ezzel kapcsolatos infót szívesen veszek. Kb. 45"-os HD felbontású érdekel, DVI és HDMI bemenettel. Budaörsön a MM-ban nézegettem Samsungot, Thomsont és Sagem-et.
Nekem Sagem -em van (ld lent). Annak idején én végignéztem az összes elérhető árú DLP-s TV-t DVI/HDMI bemenettel ugyanazzal a filmmel és ez tűnt a legjobbnak. Ennek már csak az utódja kapható (AXIUM-45), ami jobb is, mert az enyémen - sajnos- a DVI benenet nem HDCP kompatibilis, így csak feltörhető játékossal tudom használni, míg a jelenleg kapható már tudja ezt. Jó minőségű TV adással (földi RTL-KLUB) kiváló, a kábeltévét hagyjuk... A full-fekete területeken valóban van némi hiba, de nem vészes, különben egy DVD-film DVI-n tökéletes.
Erősítő: Onkyo TX-SR806, CD/SACD/DVD-A: Pioneer DV575, DVD-V: SigmaTEK 600 PRO, DVDR: Thomson DTH8555x, TV: LG 42PC51 plazma, Front: Infinity Alpha 50, Center: Jamo E6CEN, Surround: Jamo Classic-2, Sub: Yamaha YST SW-205

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Posza »


Ez a zajosság egy kicsit zavar. Mintha ugyanezt írták volna le a Samsung tavalyi díjnyertes projektoros TV-jéről digitális bemenetről hajtva (bezzeg komponens bemenetről milyen szuper...). Ez hogy lehet? Pedig a DVD dig. kimenete közvetlenül csatlakozik a TV dig. bemenetéhez, megspórolva oda-vissza dig-analóg konverziót- és mégis zajos a kép?
Több DLP-projival kapcsolatban megfigyeltek egyfajta zöldes képzajt, ha HDMI-n hajtották meg... m Talán még nem elég kiforrott ez a technológia??
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ez a zajosság egy kicsit zavar. Mintha ugyanezt írták volna le a Samsung tavalyi díjnyertes projektoros TV-jéről digitális bemenetről hajtva (bezzeg komponens bemenetről milyen szuper...). Ez hogy lehet? Pedig a DVD dig. kimenete közvetlenül csatlakozik a TV dig. bemenetéhez, megspórolva oda-vissza dig-analóg konverziót- és mégis zajos a kép?

Avatar
Dezsol
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.03.02., kedd 19:13
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Dezsol »


Nekem az a tapasztalatom (Thomson 61DLY) hogy a dvi bemenet jó , de nem igazán látok egetverő különbséget a többihez képest, pedig pio 868 -as van rákötve hdmi-dvi átalakítóval, a kép tűéles,nincsenek színhibák(zöldes,sárgás kép) de a fekete részeken zajos a kép ez főleg full fekete képernyőnél látszik igazán. Ami meglepő, hogy a beépített tuner képminősége nagyon jó megfelelő antennajellel, scart bemenet is tökéletes még gagyi kábellel is nem sok különbséget látok a komponenshez képest (Sony HX710 ), mindenesetre a komponensnél nem lehet képarányt változtatni ezért nem nagyon használom .
A kiállított tv-ken nem feltétlenül számít milyen bemeneten kapják a jelet, meg kell próbálni egyféle pl a tuner képe alapján eldönteni hogy melyik a jobb, úgyis legtöbbször tv-t néz az ember rajta.
Sony VPL-HW65 , Pioneer VSX-AX5-i, Pioneer Dv-868i, B&W 604, 602, Lcr600, Asw675, Projecta Elpro 300x228, Samsung UE65F8000

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szintén DLP-projektoros TV vásárlásán töröm a fejem. Minden ezzel kapcsolatos infót szívesen veszek. Kb. 45"-os HD felbontású érdekel, DVI és HDMI bemenettel. Budaörsön a MM-ban nézegettem Samsungot, Thomsont és Sagem-et.
Az korrekt összehasonlításnál már a gondok ott elkezdődnek, hogy véletlenül sem azonos forrást használnak azonos bemenettel. S-video, komponens és DVI bemenetről ment a három proji és más forrásról. Valaki érti ezt? Hacsak nem egy preferált márka eladása a cél.
Tényleg okozhat problémát a digitális bemenetről történő meghajtás? (Denon 3910 DVD lejátszó)
Kábel TV-nél tényleg kell "hangolni " (80 db-re) valami?
Előre is kösz a válaszokat.

Avatar
Dezsol
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.03.02., kedd 19:13
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Dezsol »


Az enyémbe (thomson) már 2130 óra van és idáig hibátlan szenrintem a képe is jó
Szerintem ezeket a dlp projis tv.-ket nyugodtan meg lehet venni a legjobb ár képátló,képminőség aránnyal rendelkeznek.
Én nem bántam meg pedig én is utálom a thomsont.
Sony VPL-HW65 , Pioneer VSX-AX5-i, Pioneer Dv-868i, B&W 604, 602, Lcr600, Asw675, Projecta Elpro 300x228, Samsung UE65F8000

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Voltam az MM-ben és kicsit csalódottan távoztam! Láttam Samsung SP-46L6 és hát nem estem hanyat a képétől. Sokkal jobbat vártam, bár lehet hogy csak rosszul volt beállítva. A Gyűrűk Úra ment rájat és hát fakó, pöttyös volt a kép, pedig biztos dvdről ment a cucc. Akkor mit várjak majd tőle sima mezei TV adás alkalmával?! Viszon láttam egy két meglepő THOMSON modellt hasonló áron, s a képük is szebbenk tűnt mint laikusnak. Lehetséges ez?! ( Bár az MM elmehetne lassan Thomson márkaboltnak, 2 db samsung és vagy 10 db Thomson DLP projis TV, más márka nincs is. )
Segítsen vki aki ért hozzá légyszi, mert már nagyon unom az 55 cm kocka TVt, s már nagyon vennék vmit. Eddig azt hittem a samsung JÓBB márka a thomsonnál de a "valóság" másnak tűnik. ( Tényleg a Samsung SP-46L6 és a SP-46L6HX az két kölünböző modell és mégis nagyon sok helyen keverik őket, mind specifikáció mind ár szempontjából, ennyit a magyar boltokról és webáruházakról. )

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »


..Én is most állok TV vásárlás előtt és úgy gondoltam hogy talán egy DLP projektoros TV lenne a legjobb választás. Bruttó 500ezer tájékán tudtok vmit ajánlani ami nem Thomson?!
- ennyit vetek kiadni egy hatso projis tv-re..
- ha megis ilyet vennel, akkor azt nezd meg, hogy 720-as DMD legyen benne, es ha jol remlik egyik gyarto epp az Infocus cuccat rakja bele.. ezt tudnam ajanlani.

Köszi a segítséget mindenkinek.
Látom vágod a témát Tami, mit értesz az alatt hogy vétek hátsó projis tv venni?!

Avatar
zzoli63
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.05.24., szomb. 10:36
Értékelés: 0

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: zzoli63 »


Sziasztok.Én is most állok TV vásárlás előtt és úgy gondoltam hogy talán egy DLP projektoros TV lenne a legjobb választás. Bruttó 500ezer tájékán tudtok vmit ajánlani ami nem Thomson?!
Kb 3-3,5 m távolságból nézném így nem kell feltétlenül a legnagyobb, egy 100-110cm is bőven megtenné.
Már olvasgattam sok helyen és a Samsung SP-46L6HX és SP-50L6HX termékei nagyon megtettszetek. Van vkinkek róluk infója?! Esetleg hogy tudnám ÉLŐBEN menézni?! A neten sok helyen találtam eléggé jó áron de mind internet áruház.
Köszi előre is segítséget.

Kitűnő TV mind a kettő, leginkább MediaMarkt-okban lehet őket élőben látni.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Tami »


..Én is most állok TV vásárlás előtt és úgy gondoltam hogy talán egy DLP projektoros TV lenne a legjobb választás. Bruttó 500ezer tájékán tudtok vmit ajánlani ami nem Thomson?!
- ennyit vetek kiadni egy hatso projis tv-re..
- ha megis ilyet vennel, akkor azt nezd meg, hogy 720-as DMD legyen benne, es ha jol remlik egyik gyarto epp az Infocus cuccat rakja bele.. ezt tudnam ajanlani.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok.
Én is most állok TV vásárlás előtt és úgy gondoltam hogy talán egy DLP projektoros TV lenne a legjobb választás. Bruttó 500ezer tájékán tudtok vmit ajánlani ami nem Thomson?!
Kb 3-3,5 m távolságból nézném így nem kell feltétlenül a legnagyobb, egy 100-110cm is bőven megtenné.
Már olvasgattam sok helyen és a Samsung SP-46L6HX és SP-50L6HX termékei nagyon megtettszetek. Van vkinkek róluk infója?! Esetleg hogy tudnám ÉLŐBEN menézni?! A neten sok helyen találtam eléggé jó áron de mind internet áruház.
Köszi előre is segítséget.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”