Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd, Led, Oled TV-k

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Na, tegnap voltam a szegedi MM-ban LCD TV-t nézni.
Sok igazság vagyon abban, amiket írsz.
Én is a szegedi MM-be jártam már naponta, mielőtt a tvt vettem, és bevallom, az LCD tv-k nekem se igazán lopták itt be magukat a szivembe, egymás mellé téve, kb majd mind ugyanolyan fos volt, csak volt amelyik f*sabb.
 
A Sonyk még aránylag szerencsés helyzetben voltak mert nem 40 csak 4 fele volt elosztva a jelük egy DVP-NS32-ről (ez a legalapabb! sony dvd). Ebből én azt vontam le, hogy kár ebből bármit is levonni mert ez nem tekinthető normális műsorforrásnak, márpedig ez az amire rettentő háklisak ezek a tv-k.
 
Sztem ha nincs rendes DVD-d, 720p-re upscalező HDMI-s játékos (mondjuk Denon 2910 és felfele) akkor elég ocsmány dolgokat lehet közelről tapaszalni az LCD tv-ken. Valahogy ezt hozza ki a technológia, hívjatjuk úgy is, hogy ez egy béna technológia egyelőre, de fejlődőképes, majd 1-2 év múlva visszatérhetünk rá.
 
Ennek ellenére, én rettenetesen rá voltam már vagy egy éve izgulva az LCD tvkre, valami perverz vágyam volt mindig is hogy legyen egy 32 colos LCD monitorom, ami ott terpeszkedik a nappaliba a maga vékony de mégis monitorhoz mérten brutális valóságában..
Valamint ellenérzéseim vannak/voltak a 848x480-as "1cm-es"pixelekkel rendelkező plazmák iránt (bevallom a G8 paneles Panák viszont nagyon tetszenek), nomeg hogy beégésveszélyesek (tudom, már megoldották, de akkor meg miért van 3 féle képernyő sweep, screensaver, invertálás, meg ilyenek minden plazma menüjében?), meg sokat fogyasztanak, dögnehezek. Persze lényeg a kép, akárki akármit mond.
 
Úgyhogy bíztam benne hogy rendes műsorforrással jó lesz az LCD.
 
És igen, továbbra is állítom, jó HTPC vagy JÓ dvd -vel király az LCD tv (legalábbis a Sony). A jó dvd-re még gyűjtök, de a htpc-vel már megcsillantotta nekem, mit lehet kihozni belőle, és az megmelengette a szivemet.
 
Egyébként még én is azt mondom, vegyetek plazmát )

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: momba »



én is ezt mondtam ez HDTV Rip XviD (hrhd) (nyilvánvaló, hogy a HDTV a forrás az avi pedig az újrakódolt végtermék) 
minél jobb lényegesen? a VHS-nél? mert szerintem már nem ez a mérce, de ha nem erre gondoltál, akkor bocsi. talán egy kicsivel jobb a DVD-nél (nálam ez a mérce), de lényegesen semmiképp.
 
pontosan ezt nem találtam

 
OFFTOPIC:


az,h HDTV Rip, hát bizony közel se jelenti h hrhd.. nézd meg gspottal a sima hdtv-t, az csak 624x352 felbontás pl (desp h.)...ehhez képest értettem jobb a hrhd.. ha úgynézed, kb dvd minőségű.. ( azis igaz,h a méret amit írtál, az hrhd méret, szóval állapodjunk meg döntetlenben.. )
http://www.losthdtv.com/phpBB2/index.php



 
OFFTOPIC:

Ez nem verseny! Nem akartalak megsérteni! Szerintem senki sem gondolja, hogyha egy teljes film néhányszáz Mb-os akkor az HD (lehet, hogy valamikor az volt, de már nem). Felőlem azt is írhatják file névnek, hogy UHDTV Rip, ha az csak mondjuk 700 Mb (45 perc). A lényeg, hogy nem a szöveget érdemes nézni hanem méretet és esetleg a kiterjesztést (ts, wmv, mpg).
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!
 
Tegnap megint nezegettem kicsit, megneztem a hires sony LCD TVket...
 
...hat nekem igy 8x cm kornyeken a toshiba kepe jobban tetszett (persze nem egyszerre lattam sajna)
 
Minden esetre a DVD -k hanyadekok voltak rajtuk, ugy hogy akar mennyire is tetszett az LCD BR cuccokkal (igaz nagy sony -nal ott is szembetuno tomoritesi hibakat lehetett latni mar 1m -rol, toshiban nem tunt fel ilyen, lehet ott jobb anyagot dugtak ala...)
 
Szoval azt a konzekvenciat kell levonnom, ha mondjuk jovore vennek TV -t, valami 100cm folotti egyszeru plazma lenne belole ami mar legalabb fogadni tudja a HDTV jeleket, de nagyfelbontasu LCD nem igazan... Pedig raizgultam, hogy moncsikent is ra tudom kotni a szgepre, es rendes felbontasban nyomom rajta a dolgokat (8x cm es -es monitor rulla...)
 
De asszem meg nehany ev kell... Meglatjuk...

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Na, tegnap voltam a szegedi MM-ban LCD TV-t nézni. Mit tagadjam, felbuzdultam rajtatok. Nem akarok valótlant hazudni, de volt kint vagy 15 féle, összesen úgy 6 márkából.
Az árak 300-600ezer között mozogtak. Általános volt az 1366x768-as felbontás, a 450-500 cd/m2 fényerő és az 1000:1 néha 1200:1 kontrasztarány. A különféle csatlakozók, kép-a-képben stb. egyenlőre nem érdekelt. Csak a kép minősége. Mind be volt kapcsolva és egy DVD-film ment valami elosztóval az összesen. Voltak világos és sötét jelenetek is bőven. "Tesztelésre" alkalmas.
 
Hát a fene tudja. Talán a fényviszonyok, talán a személyzet beállításnál tanúsított "hozzáértése", talán az LCD-technológia jelenlegi fejlettségi szintje volt az ok, de nem igazán lopták be magukat az LCD TV-k a szívembe. Esetleg egy Samsung és egy JVC (típust ne kérdezd) állt közel ahhoz, amit vártam volna. Nekem kis fényerejűnek és homályosnak tűntek a látott képek. Persze, most lehetne cs*szegetni engem azzal, hogy sötét helyiségben azért máshogy néz ki rajtuk a kép. Igen, igaz lehet, de TV-t azért vennék, hogy MINDEN napszakban, majd' MINDENféle fényviszonyok között tudjam nézni. Sötétben meg szinte akármi tud jó képet csinálni, meg különben is projektor rulez, nem igaz? Az üzletben egyébként "direkte" egyik TV-re sem világított reflektor, tehát a fényviszonyok hellyel-közzel összevethetőek egy átlagos nappali szoba fényviszonyaival. Azért csak majdnem, mert nyilván itt több fényforrás volt.
 
De mellettük ki volt rakva egy v*lag plazma is, a fényviszonyok rájuk is vonatkoztak. A 848x480-as felbontásúakat már annyiért adják, mint a fentebb említett LCD-ket. Kontraszt és fényerő szempontjából nálam megverték az LCD TV-ket. Sajnos szó szerint laposra. Nyilván a felbontás nem az erősségük. Épp feliratos filmek mentek rajtuk. Mit mondjak, a feliratoknál egyértelmű pixelhegyek láthatók. De hát ez az alacsony felbontású kategória. Mit akarsz a sz*ros 3-4-500ezredért?
Viszont nagyfelbontású plazmát is láttam "ócsót" 700egynéhányezerért (valamely Panasonic típus volt). Nyilván ez már árban nem mérhető egy 32"-os LCD TV-hez, de a kép ennek megfelelően odaver. Egyrészt ennyi pénzért asszem 40" körül/felett volt a plazma képátlója, másrészt legalább dupla volt a fényerő (valami 1000 feletti cd/m2 érték volt rá kiírva), a kontraszt is jóval nagyobb volt (nem emléxem mennyi, talán 3-5000:1). Felbontásban ez is 1366x768 körüli volt. Nem tudom, de a hasonló nagyságú LCD-k is talán belevernek a 700ezerbe árilag. Ha igen, akkor nem kérdés, hogy a plazma nyer. Ha ez még ráadásul már a megnövelt élettartamú, mittoménhányadikgenerációs plazma volt, akkor egyenlőre (sajnos?) a mérleg nyelve nálam a plazmák felé billen (inkább borul).
 
Pedig én LCD TV-t akartam, a jóég a tanúm rá.
 
Nem tudok jósolni, de valószínűleg fognak még az LCD TV-k fejlődni. Meg gondolom az árak is araszolnak majd lefelé. Tehát ez akár bíztató is lehetne.
Addig meg nyúzom szegény képcsöves Walthamomat.
DE ezzel egyidejűleg a plazmák is csak fejlődnek, ha másban nem is, de élettartamban fel és árban le. És akkor x idő múlva ugyanott leszek, mint most: jó jó az LCD, de a plazma...
De ne kedvetlenedjen el senki sem. Ez csak egy magánvélemény. Nem is hivatalos és pláne hiteles teszt. De én így láttam, sajnos (nekem sajnos).

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tau »


én is ezt mondtam ez HDTV Rip XviD (hrhd) (nyilvánvaló, hogy a HDTV a forrás az avi pedig az újrakódolt végtermék) 
minél jobb lényegesen? a VHS-nél? mert szerintem már nem ez a mérce, de ha nem erre gondoltál, akkor bocsi. talán egy kicsivel jobb a DVD-nél (nálam ez a mérce), de lényegesen semmiképp.
 
pontosan ezt nem találtam

 
OFFTOPIC:


az,h HDTV Rip, hát bizony közel se jelenti h hrhd.. nézd meg gspottal a sima hdtv-t, az csak 624x352 felbontás pl (desp h.)...ehhez képest értettem jobb a hrhd.. ha úgynézed, kb dvd minőségű.. ( azis igaz,h a méret amit írtál, az hrhd méret, szóval állapodjunk meg döntetlenben.. )
http://www.losthdtv.com/phpBB2/index.php


Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: momba »


sorozatoknál a hdtv nem a legjobb minőségűt jelöli, hanem a source-t, h miről lett rippelve..
mindegyiknél source-t jelöli
a hrhd jelölésűek állnak a legközelebb a valós hd-hez.. kb 960*544..igaz ez se teljes hd, de már lényegesen jobb..
én is ezt mondtam ez HDTV Rip XviD (hrhd) (nyilvánvaló, hogy a HDTV a forrás az avi pedig az újrakódolt végtermék)
kb 960*544..igaz ez se teljes hd, de már lényegesen jobb..
minél jobb lényegesen? a VHS-nél? mert szerintem már nem ez a mérce, de ha nem erre gondoltál, akkor bocsi. talán egy kicsivel jobb a DVD-nél (nálam ez a mérce), de lényegesen semmiképp.
ha valódi hd kell, akkor meg pl lost van ts fileokban..
pontosan ezt nem találtam
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
Flowerpower
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2005.08.25., csüt. 21:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Flowerpower »


akkor frekit sem kell átállítani ? 
Azt hittem kell buz...lni egy kicsit hogy jó legyen....
 
Ezek szerint siman atraktad 1366*768 a vidkarit és egyböl látszott a kép a tv-n is ?


Persze, egyből megy, meg minden. Annyi változás volt, hogy a videokártya már egy Radeon 9550-es, és nem az alaplapi intel gagyi.
 
A freki legyen 60Hz, annál többet nem bír ebben a felbontásban a tv, amúgy is tök mindegy, mert LCD, úgyse villog.
 
De kijavítanálak, nem 1366 hanem 1360 meg 1368 amit tud a vidkártyám, az 1366 sajnos hiányzik belőle, de egyáltalán nem tűnik rosszank így se.
 
Annyira jó most, sokkal szebb képe van mint a Panasonic S49-nek komponens bemeneten.
 
Érdekességképpen még azt ki kéne próbálni, hogy mit szólna egy TV kártyához, de valami külső usb-s hogy ne szedje össze a gépből a zavaró jeleket. Szóval ha a tv kártya képét én scalezném a PC-vel, hátha szebb lenne mint a beépített tuner.
 
Bakker, lehet kapni KLV-V40-est mág 600k körül. Az milyen lehet már HD forrással?!? Ááááhh....

ne légy telhetetlen...szerintem a te tv is qrva jó bocs

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tau »

sorozatoknál a hdtv nem a legjobb minőségűt jelöli, hanem a source-t, h miről lett rippelve.. a hrhd jelölésűek állnak a legközelebb a valós hd-hez.. kb 960*544..igaz ez se teljes hd, de már lényegesen jobb.. ha valódi hd kell, akkor meg pl lost van ts fileokban.. az húzós, egy rész 4,5giga..

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: momba »


Sorozatokat bittorrentben érdemes leszedni. pl. www.mininova.org, www.thepiratebay.org
 
(Néha filmeket is lehet találni)

Találtam 5 filmet.
 
Sorozat HDTV Rip XviD van; 'csak' 700 Mb 1 rész nem rossz, de azért nem olyan penge. Sorozat szokott lenni jobb minőségű?
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Sorozatokat bittorrentben érdemes leszedni.
pl. www.mininova.org, www.thepiratebay.org
 
(Néha filmeket is lehet találni)

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: momba »


HD anyagból tényleg nincs sok, leszámítva a sorozatokat, amiket állandóan nézek. Azért a lényeg az, hogy muszáj egy jó scaler (akár PC is, ha jobb nincs), mert fényéveket javít a képen.
Meg tudnád mondani, hogy honnan lehet HD filmeket/sorozatokat leszedni ingyen?
DC-n sajna eddig nem találtam.
Minden lehetőség érdekel.
Privibe is jó.
 
köszi
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »

Marhára birom, mikor pont ilyen kerek számok jönnek ki kontrasztra, hogy 1millió az egyhez. Gondolom tudományosan számolták ki. :smile19:

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


akkor frekit sem kell átállítani ? 
Azt hittem kell buz...lni egy kicsit hogy jó legyen....
 
Ezek szerint siman atraktad 1366*768 a vidkarit és egyböl látszott a kép a tv-n is ?


Persze, egyből megy, meg minden. Annyi változás volt, hogy a videokártya már egy Radeon 9550-es, és nem az alaplapi intel gagyi.
 
A freki legyen 60Hz, annál többet nem bír ebben a felbontásban a tv, amúgy is tök mindegy, mert LCD, úgyse villog.
 
De kijavítanálak, nem 1366 hanem 1360 meg 1368 amit tud a vidkártyám, az 1366 sajnos hiányzik belőle, de egyáltalán nem tűnik rosszank így se.
 
Annyira jó most, sokkal szebb képe van mint a Panasonic S49-nek komponens bemeneten.
 
Érdekességképpen még azt ki kéne próbálni, hogy mit szólna egy TV kártyához, de valami külső usb-s hogy ne szedje össze a gépből a zavaró jeleket. Szóval ha a tv kártya képét én scalezném a PC-vel, hátha szebb lenne mint a beépített tuner.
 
Bakker, lehet kapni KLV-V40-est mág 600k körül. Az milyen lehet már HD forrással?!? Ááááhh....

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Vajon miért van a falba építve? Hogy el ne lopják?
Nem, hanem hogy szét ne vesse az a bazi nagy kontraszt a cuccot. Ezért van vasbeton szarkofágban, mint a Csernobili atomerőmű.
 
Vagy hogy a hátsó címkére pillantva ki ne derüljön, hogy valójában milyen dzsunka cég is készítette.

Avatar
Flowerpower
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2005.08.25., csüt. 21:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Flowerpower »


Lécci ird már le hogy pontosan mit állitottál be a powersrtip.ben hogy a tv-d max nativ felbontáson menjen? 
tehát 1366*768p
 
milyen horizontal scan rate ,és milyen vertical ferquency-t állitottál hozzá ?
 
Ja és hanyas verzióju powerstrip-pel  csináltad ?
 
Bocs a sok kérdésért de hát ha nem tudom nem szégyen megkérdezni....

Hagytam a fenébe a pstripet, mert tud a vga-m 1360x768-at meg 1368x768-at is. Mondjuk ezekkel nekem nem teljesen fullscreen valamiért, ezért kihúzatom oldalra a tv-vel, de meg kell mondjam, jobb képe van így is, mint a Xerox 775-ös LCD monitoromnak D-SUB-on (nem vicc). (DVI-n annak élesebb persze)

akkor frekit sem kell átállítani ?
 
Azt hittem kell buz...lni egy kicsit hogy jó legyen....
 
Ezek szerint siman atraktad 1366*768 a vidkarit és egyböl látszott a kép a tv-n is ?
 


Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
Vajon miért van a falba építve? Hogy el ne lopják?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Lécci ird már le hogy pontosan mit állitottál be a powersrtip.ben hogy a tv-d max nativ felbontáson menjen? 
tehát 1366*768p
 
milyen horizontal scan rate ,és milyen vertical ferquency-t állitottál hozzá ?
 
Ja és hanyas verzióju powerstrip-pel csináltad ?
 
Bocs a sok kérdésért de hát ha nem tudom nem szégyen megkérdezni....

Hagytam a fenébe a pstripet, mert tud a vga-m 1360x768-at meg 1368x768-at is. Mondjuk ezekkel nekem nem teljesen fullscreen valamiért, ezért kihúzatom oldalra a tv-vel, de meg kell mondjam, jobb képe van így is, mint a Xerox 775-ös LCD monitoromnak D-SUB-on (nem vicc). (DVI-n annak élesebb persze)

Avatar
Flowerpower
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2005.08.25., csüt. 21:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Flowerpower »


Jó lenne tudni, miért írja a KLV-S32A10E kézikönyve, hogy NE kössünk PC-t a HDMI bemenetre??  (még mielőtt belefektetek 10e ft-ot egy DVI-HDMI kábelbe)
miért nem használod a vga bemenetet ?

Használom én! De ha lehetne DVI is, akkor azért az jobban hangzana. A PC-s monitoromnál is ég és föld a különbség a DVI javára.

Lécci ird már le hogy pontosan mit állitottál be a powersrtip.ben hogy a tv-d max nativ felbontáson menjen?
 
tehát 1366*768p
 
milyen horizontal scan rate ,és milyen vertical ferquency-t állitottál hozzá ?
 
Ja és hanyas verzióju powerstrip-pel csináltad ?
 
Bocs a sok kérdésért de hát ha nem tudom nem szégyen megkérdezni....

Avatar
>k<
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2004.02.02., hétf. 19:48
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: >k< »


Vegyetek új Sharp DR37-P LCD TV-t!37" képátló, 1920x1080 pixel felbontás és a kontrasztra sem lehet panasz ugyanis 1.000.000:1 arányú.
 
http://www.prohardver.hu/rios3_content. ... 0&id=15605

A sharpnak nincs "neve" a DR37-P Brigthside Technologies terméke és csak gagyi 200.000:1 kontrasztod tud ilyen vackot nem veszünk!!! 45k$ ugyanmár mi az

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Aha.
Értem én, hogy gőzgép, de mi hajcsa' ?
 
Szóval ha már képpontnyi nagyfényerejű LED-eket tudnak produkálni, akkor talán már nincs messze az az idő, amikor harmad képpontnyi nagyfényerejű LED-ek is lesznek, és akkor három alapszínű LED fog alkotni egy képpontot és kész a kijelző. Százezer óra élettartam, sokmillió az egyhez kontraszt, sokmillió szín. Mi kell még? Ja, sokmillió Ft....

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ahogy mondod, itt a LED miatt ha nem világít akkor fekete.
Hát nemtom. Szerintem "normál" vagy "passzív" (statikus/állandó ?) kontraszt az, amikor pl. az LCD-panel a saját tulajdonságai határozzák meg a kontrasztarányt. Amikor egy külső egység (itt a fényforrás) működési paramétereinek változtatásával (=dinamika) érnek el jobb eredményeket, akkor talán beszélhetünk dinamikus (változó) kontrasztról. De lehet, hogy totál zöldeket beszélek.

Nem-nem. A dinamikus kontraszt az amikor a képinformáció függvényében változtatják a teljes képernyő fényerejét. Ha csak egy rész változik az a valós kontraszt. A vetítőknél a dinamikus kontrasztot vagy a lámpa fényerejének változtatásával érik el vagy az iris nyit-zár állandóan, de mindkét esetben a teljes képfelület sötétedik illetve világosodik. Itt arról van szó, hogy mivel képpontonként történik a megvilágítás és a képpontot ki tudják kapcsolni ezért tökéletes feketét tudnak elérni. A CRT-nél a kialvási idő miatt a fekete pixel sokáig nem fekete és akkor sem teljesen fekete, az LCD-nél átvilágítódik a fekete felület is, a DLP-nél pedig némi fény átszűrödik az elfordult tükör helyén is. A plazma cella sem kapcsol ki ha feketét kell sugároznia helyette szürkét ad.
Itt képesek a fekete képpontot valódi feketével előállítani. Egy gond lehetne, hogy a szomszédos cellákból átszórósik a fény, de gondolom ezt meg tudták oldani és ezért van ez a nagy kontraszt (ami szerintem elég hihetetlen, de ha csak a huszada igaz akkor bőven nem kell jobb).

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Az angol nyelvű kézikönyv írja vagy a magyar? Sajnos Magyarországon ez is számít...
Az angol írja. A magyart nem tudom, mert még nem volt hozzá szerencsém.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Jó lenne tudni, miért írja a KLV-S32A10E kézikönyve, hogy NE kössünk PC-t a HDMI bemenetre??  (még mielőtt belefektetek 10e ft-ot egy DVI-HDMI kábelbe)
miért nem használod a vga bemenetet ?

Használom én! De ha lehetne DVI is, akkor azért az jobban hangzana. A PC-s monitoromnál is ég és föld a különbség a DVI javára.

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Ahogy mondod, itt a LED miatt ha nem világít akkor fekete.
Hát nemtom. Szerintem "normál" vagy "passzív" (statikus/állandó ?) kontraszt az, amikor pl. az LCD-panel a saját tulajdonságai határozzák meg a kontrasztarányt. Amikor egy külső egység (itt a fényforrás) működési paramétereinek változtatásával (=dinamika) érnek el jobb eredményeket, akkor talán beszélhetünk dinamikus (változó) kontrasztról. De lehet, hogy totál zöldeket beszélek.

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tulajdonképpen ez is egyfajta "dinamikus" kontraszt, csak itt nem előtét (írisz) mocorog, hanem a háttérvilágítás van LED-mátrixból. És nyilván, ahová fekete kell, ott nem "ég" a LED.
Szerintem itt szó sincsen dinamikus kontrasztról. Ahogy mondod, itt a LED miatt ha nem világít akkor fekete. Ezért ilyen nagy a kontraszt mert eddig ezt egy eszköz sem tudta maradéktalanul megoldani, még a CRT sem.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”