Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd, Led, Oled TV-k

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Én azt mondom, hogy nagy divat lett/lesz mind a kettő. Emiatt persze egészen elfogadható mértékben kezd a normál CRT-képcsöves TV-k ára esni.
Lehet, hogy MOST van itt az ideje nagy CRT-csöves márkás TV-t venni?

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A kérdésem egyszerübb mint a válasz rá-tehát jelenleg melyik a "jobb" tv az LCDvagy a plazma?????? 32-40" között gondolkozom és csak azt

Pont magad írtad le a körte-alma efektust... de itt tényleg erről van szó. Mindegyik a maga helyén jobb mint a másik.
 
Csokorba szedve a Plazma előnyei-hátrányai:
 
 
Plazma előnyök:
 
Nagy fényerő
"Relatíve" nagyobb kontraszt
Igénytelenebb technológia (kisebb felbontáshoz elég a gyengébb jel is)
Általában több csatlakozási felület
 
 
Plazma hátrányok:
 
Beégésre hajlamos...
Magas fogyasztás
Számítógépes felhasználásra, csak kompromisszumokkal
Gyors avulás és értékvesztés
A legelterjedtebb 480 soros kivitelüek, elavultnak számítanak
Garancia és szervíz problémák
a.) hiba esetén nem tudják javítani, csak cserélni
b.) rengeteg hibás készülék
c.) garanciaidő utáni hiba esetén gyakorlatilag "kuka"...
 
 
Ha lesz időm megcsinálom az LCD-t is... :kiraly:

Hali Úrak!
Nagyon köszi az eddigi véleményeket is, de ha van még valakinek akár pro akár
kontra /LCD-plazma/ véleménye kérem ne tartsa magába majd összerakok belőle
esetleg "saját" véleményt.
Köszi még1X qqriq


Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Plazma hátrányok:[...]
Garancia és szervíz problémák
a.) hiba esetén nem tudják javítani, csak cserélni
b.) rengeteg hibás készülék
c.) garanciaidő utáni hiba esetén gyakorlatilag "kuka"...

Vajon az LCD-nél mi a helyzet? Hiba esetén (főleg ugye panel) tudják javítani? Nyilván cserével lenne ésszerű, ha megéri.
És vajon az LCD TV is csak kukabélésnek jó garidő utáni nagyhiba esetén?
 
Gondolom az LCD TV értékvesztése is nagy (százalékosan), mint minden nagyértékű (de inkább nagy ÁRÚ) elektromos berendezésnek.
Természetesen a közel azonos ár mellett sokkal nagyobb felbontás az LCD TV javára szól.
 
 
OFFTOPIC:

A plazmáknál ez a beégés dolog a legmodernebb panelekkel szerelt készülékekre is igaz még? Vagy ez egy olyan tulajdonság, ami ebből a technológiából fakad és jöhetnek modernebbnél modernebb panelek, ez a jelenség mindig lesz? Hamarabb, intenzívebben jelentkezik a beégés a plazmákon, mint mondjuk a hagyományos TV-k esetében?

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Balha »


Saca!
 
ha jólemlékszem te ajánlottál egy lcd-tvt aminek elég jó az elektronikája...
 
ha november eleje körül megyek pestre, megtudod nekem mutatni?
 
van/lesz nállatok?
...

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: saca »


A kérdésem egyszerübb mint a válasz rá-tehát jelenleg melyik a "jobb" tv az LCDvagy a plazma?????? 32-40" között gondolkozom és csak azt

Pont magad írtad le a körte-alma efektust... de itt tényleg erről van szó. Mindegyik a maga helyén jobb mint a másik.
 
Csokorba szedve a Plazma előnyei-hátrányai:
 
 
Plazma előnyök:
 
Nagy fényerő
"Relatíve" nagyobb kontraszt
Igénytelenebb technológia (kisebb felbontáshoz elég a gyengébb jel is)
Általában több csatlakozási felület
 
 
Plazma hátrányok:
 
Beégésre hajlamos...
Magas fogyasztás
Számítógépes felhasználásra, csak kompromisszumokkal
Gyors avulás és értékvesztés
A legelterjedtebb 480 soros kivitelüek, elavultnak számítanak
Garancia és szervíz problémák
a.) hiba esetén nem tudják javítani, csak cserélni
b.) rengeteg hibás készülék
c.) garanciaidő utáni hiba esetén gyakorlatilag "kuka"...
 
 
Ha lesz időm megcsinálom az LCD-t is...

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello Urak!Csak beleolvasva a topicba látom több "elvetemült" profi is irogat ezért szeretnék
segítséget kérni TV vásárláshoz. Ugyanis a boltokba az eladók részéről nem igazán
látok hozzáértést. (bár lehet,hogy ez is egyéni meggyőződés kérdése és itt is többen
többfélét ajánlanak)
A kérdésem egyszerübb mint a válasz rá-tehát jelenleg melyik a "jobb" tv az LCD
vagy a plazma?????? 32-40" között gondolkozom és csak azt kérem ne az legyen
a válasz hogy "a körtét nem lehet az almával összevetni"
Ha netán lesz rá valakinek válasza előre is KÖSZÖNÖM!!!
Üdv qqriq-1 
 
 
 


A plazma rosszabb minőségű forrásokhoz (TV, DVD) szerintem jobb. Jobb a kontrasztja is. Viszont hajlamosabb a beégésre.
Az LCD a rosszabb minőségű források esetén elég mosott csúnya képet ad, de PC-nél és HD jelforrásnál gyönyörű. Viszont kisebb a kontrasztja is és persze...
 
... a körtét nem lehet az almával összevetni.

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello Urak!
Csak beleolvasva a topicba látom több "elvetemült" profi is irogat ezért szeretnék
segítséget kérni TV vásárláshoz. Ugyanis a boltokba az eladók részéről nem igazán
látok hozzáértést. (bár lehet,hogy ez is egyéni meggyőződés kérdése és itt is többen
többfélét ajánlanak)
A kérdésem egyszerübb mint a válasz rá-tehát jelenleg melyik a "jobb" tv az LCD
vagy a plazma?????? 32-40" között gondolkozom és csak azt kérem ne az legyen
a válasz hogy "a körtét nem lehet az almával összevetni"
Ha netán lesz rá valakinek válasza előre is KÖSZÖNÖM!!!
Üdv qqriq-1
 
 
 


Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Balha »


engem is a faroudja fogott meg elsőre, mert asszem saca említette, hogy a jó képhez nem elég a felbontás, hanem komolyabb elektronika is szükségeltetik
 
 
a lurdy házban melyik boltban volt kirakva?
 
az amelyik majdnem az albacomp mellett van?
 
 
valszeg november elején megyek pestre, és akkorott fogom kezdeni a nézelődést :kiraly:
 
vagy szerintetek várható még komolyabb áresés karácsony előtt?
...

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hmmm most olvasom, leiras szerint faroudja proc is van benne, lehet ezert ilyen szep a kepe?
 
Mondjuk fingom nincs mi az, csak emlekeztem hogy regebben valaki kerdezte milyen cuccba van meg benne ez a proci, ami megfizetheto, mert az LG -nek nem tetszett a panelja neki, es alternativat keresett...
 
Most picit utanna neztem, felig mar tisztaba vagyok mi is ez, szoval akkor ugy nez ki nem vagyok se nem hule, se nem vak, erdemes megnezni ezeket a toshikat...

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hali! 
 
tudtok valamit a toshiba lcd-kről?
 
a pixmánián ezt találtam :
 
link
 

 
mien lehet a képe?
 
látatlanba nem merném megvenni... :kiraly:

Nem tudom pontosan ez a tipus e, de a lurdy -ban akcios volt a 27, es a 30" -os. (~250k, ~290k).
 
A 30" -os mar legutobb nem volt kint, viaszont helyette ugyan olyan panellal szerelt 37" -ost tettek ki (igaz az mar nem volt akcios, ~600k), nagyon szep kepe volt (nekem jobban bejott, mint a sztarolt sony -k).
 
Korabban mig a 27, es 30" -osok voltak kint az annal nagyobbaknak gyengebb kepe volt, de a mostani 27, es 37" -osoknak egyforman gonyoru kepe volt. (37" -osnak 1366 os felbontasa volt, a kisebbeknek 1280)
 
Nezd meg oket, ha meg akcios talan jobban is jarsz mint a pixmanias X hetes maceras dologgal. (HWSW -n multkor panaszkodtak, hogy nehany hetet kesett a cucc, es meg ossze-vissza tepett dobozzal erkezett meg)

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1209
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Sziasztok
 
Az LCD tévék analóg / digitális meghajtása témában mondanám el a véleményem.
 
Tapasztalataimat Samsung LCD tévémmel (LE40R51) szereztem. A lényeg, hogy számítógépről meghajtva a legjobb képet egy "minőségi" DSUB (analóg) kábellel sikerült elérnem 1360x768 natív felbontásban (a képernyő mindkét szélén ilyenkor 3 oszlopnyi pixel sötét, de ez nem zavaró). Ha lenne a TV-n egy (az árához képest gyakorlatilag semmibe nem kerülő) DVI bemenet, akkor gondolom valamivel szebb képet produkálna digitálisan. De nincs, és a HDMI bemeten keresztül meghajtva (mert megvettem hozzá 10e-ért a DVI-HDMI kábelt, ami full pénzkidobás volt) csak mindenféle konverzión keresztül (720p, 1080i, illetve ehhez közeli egyénileg definiálható felbontásból kiindulva) jut a képernyőre a jel, valami hihetelenül silány, siralmas minőségben. Ez lehet részben a videokártya hibája is (Saphire 9600 Atlantis, legfrissebb ATI Catalyst-al), de inkább arra tippelek, hogy natív megjelenítés helyett 720p-ből kiindulva konverzón keresztül jelenik meg az 1366x768-as képernyőn. Tudjuk, hogy az LCD megjelenítők képe natív felbontásban a legtisztább. Hozzáteszem, hogy vettem a MM-ban egy HAMA aranyozott, árnyékolt moncsi (DSUB) kábelt (olyan 3500 HUF körül volt 1.5 m-es), és a monitoromon (Samsung 910T) letesztelve ezzel már (szinte) észrevehetetlen volt számomra a DSUB (analóg) és a DVI (digitális) meghajtás közti különbség (ennyit tesz egy jó analóg kábel...) Próbáltam még egy trükköt: vettem egy DVI => DSUB kis átalakítót, és megpróbáltam így meghajtani a TV-t (tehát a DVI kábel jött ki a videokareszból, de a TV-be a PC bemenetbe csatlakozott a DVI kábel ezen a kis átalakítón keresztül). Nem ette meg a TV, kiírta, hogy "Nem támogatott üzemmód" (tehát érezte az inputot, különben nem ezt írta volna ki...) Már azon is gondolkodtam, nem lehetne-e belehekkelni egy DVI bemetet, hiszen az analóg PC bemenet (a DSUB) is visszaalakítja a jelet valahol digitálissá...
 
A "régebbi" LCD-ken (meg főleg a plazmákon) még volt DVI bemenet, aztán (gondolom amiatt, nehogymár HDCP titkosítási eljárás kikerülhetőségével nézzünk digitális jelbeneten keresztül) "lehagyták" a készülékekről a DVI bemenetet, és ráfogták, hogy a HDMI is "az" (DVI/HDMI). Ez szerintem a fogyasztó megtévesztése. De bárcsak tévedjek : ha valaki tudja hogy kell HDMI bemeneten kesresztül meghajtani natív felbontásban az LCD TV-ket, az írja meg!!! Sokan hálásan leszünk érte... (sztem a HDMI bemenet alapból nem enged natívan hajtani, csak max akkor ha a képernyő natív felbontása megegyezik, a HDTV szabvánnyal, pl. 1920x1080) Akinek meg csak 1366x768-as felbontásúra tellik, az szívja meg, vagy hogy is van ez?
 
Üdv
FOOT
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Balha »


hali!
 
 
tudtok valamit a toshiba lcd-kről?
 
a pixmánián ezt találtam :
 
link
 

 
mien lehet a képe?
 
látatlanba nem merném megvenni... :kiraly:
...

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Amugy ~2 eve tengeren tulon neztem HDTV -s adast egy nagy dog JVC projis TV -n (projishoz kepest eszmeletlenul vilagos es eles kepe volt)... hat bex@ras volt!

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Teljesen korrakt amit mondasz, de en nem a TV -t szidtam, en az azon lathato kepet
Bocs, ha felreertheto voltam...
 
2 eve TFT monitort hasznalok, kepben vagyok kep ugyben
 
Arra probaltam utalni, hogy az elkovetkezendo nehany evben nem fogom tudni kihasznalni (szamitogepezesen kivul, nem filmnezesre ertem, hanem minden masra,a mit az ember csinal a gepen), szoval jovore nem fog BR lemezektol roskadozni az aruhazak polca (plane nem jo aron), senem toltogetek le a 2Mbites nettel 20-30 gigas videoanyagokat, na meg a BR lejatszok/felvevok sem ugy neznek ki, hogy emberi aron honapokon (vagy akar 1 even) belul tomegcikk (megha premium kategorias tomeggcikk->mefizetheto->50-60k) kaphato lenne...
 
Mindezt ugy hogy a BR demok sem makulatlanok a displayeken...
 
Remelem erted mit mondok...
 
Utobbi napon belegondolva vonzobbnak tunik a 20-30centivel nagyobb occcso plazma, de nem azert mert jobb, hanem azert mert hasznalhatobbnak tunik... (csak a felbontast sajnalom, mert igy a PC -s felhasznalas csorbul... de hat valamit valamiert...)

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Persze némileg sántít az érvelésem, ezt bevallom. Ha teszemazt az adott tv kevesebb szinárnyalatot tud megjeleníteni (főleg a sötét részeknél), jobban kijöhetnek rajta a tömörítési hibák, sajnos.
Megoldás: ne nézzünk éjszaka játszódó (pl. horror) filmeket, az amúgy sem tesz jót a lelki békének.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Most nem azért, de nekem a logika azt diktálja, hogy ha valami megmutatja a tömörítési hibákat, az nem azt jelenti hogy az adott kijelző szar, hanem hogy a forrásanyag gyenge. Nemde?!
 
Lehet, hogy a lelki békéje sokaknak jobban megvan, ha a megjelenítő elmossa a hibákat, de ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy ettől jó, legfeljebb az adott forrásanyaghoz célszerűbb (esetleg).
 
Ez olyan, mint pl. hogy jó audiofil hifi láncon jobban kijön, hogy a forrás csak mp3 vagy cd vagy hanglemez. Mp3-ról pl. ordítani fog, hogy tömörített. De ettől még nem a hifi lánc rossz.
 
Másszóval, ne mondjátok már, hogy a tv tehet a tömörítési hibákról. Bármi másról igen, node arról?

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A nagy sony LCD -n pont egy olyan BR demo ment ahol kette volt osztva a kep, egyik felen DVD minosegre butitott, masikreszben full BR quality film ment (valami sivatagos taj, lent egy varos, hatterben hegyek)
 
Szoval az egy dolog hogy a bal oldal (alitlagosan DVD minoseg) mosott volt, de a jobb oldalon is meg 1m -rol is olyan tomoritesi hibakat lehetett eszrevenni, hogy csak na...
 
...es ez meg a nagyobb sony volt, ennek szepek voltak a szinei.
 
hatram,entem ott voltak a 32" -os "kicsikek", es a nagyhoz kepest joval fakobb kepuk volt (ez mondjuk lehet azert mert szet volt osztva, de nem tom annyival fakobb volt, lehet aonos jelrol is meglett volna nemi difi...). Viszont az hogy lattam ott is a tomoritesi hibakat az nagyon kiabranditott... Tenyleg ezek utan szinte csak szg. moncsinak tudom elkepzelni, egyelore az lCD -ket
 
(pedig mar nagyon szemezgettem a 450 -rol 290 -re leertekelt toshibaval...)

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Persze, a jel minősége nyilván alapvető fontosságú és nem is egyből kívánom én rávágni az LCD TV-kre, hogy "sz*rok". Csak hát ment ott 1-2 "ócsó" plazma síma TV-adással, hangyás képpel és még így is odavert az LCD-knek.
 
Az említett Panasonic-on meg minden bizonnyal valami HD demo ment, mert kedvesem szerint vagy negyed órát időztem bamba vigyorral a képemen és el-elcseppenő nyállal a szám sarkában előtte. Érdekes, nekem 2-3 percnek tűnt. Még morogtam is magamban, hogy miért kell továbblépnünk "máris"?
 
Na igen, gondolom, mint minden hülyeségre, a plazma TV-re is először Amerika volt vevő. Innen a 480-as függőleges felbontás a kis/régi plazmáknál (NTSC). Bár mintha a japánoknál is ez a norma lenne. Nemtom.
Ha már ennyi pénzt akarok kiadni egy vacak TV-ért, biztosan nem olyat választok, ami 100 sort "lehagy" a DVD-filmekről. (Sarkosan fogalmazva). De szerencsére battyognak lefelé az árak. Most a legdrágább valami 1.7 mFt volt? Emléxem, tavaly mondtam is a páromnak: Nézd! Zuhan a plazmák ára! 5 milla helyett már csak 2.5 mFt! Vegyünk egyet? Valami 50-60 colos LG volt.
 
Hát én egyenlőre egy Pio 575-tel hajtanám a leendő TV-met, szóval inkább a TV-nek kellene jónak lennie. Vagy lehet, hogy eBay-ezek egy jó scalert 3-400 euróért oszt' kész vagyok, nem?
 
Egyébként egyik felem nekem is a HTPC felé húz (lévén ez a szakmám), a másik felem meg lusta türelmetlen disznó. :8) Úgy vagyok vele, hogy ha bezuhanok este a technika elé, akkor max. 2 gombnyomásból szeretném élvezni. Semmi kedvem bootolást várni meg állítgatni. Persze egyre finomodik ez a technika is, de kb. ott tart, mint az LCD TV: jó jó, de majd egyszer talán...
 
Hogy miért van a modern plazmák menüjében képernyővédő meg ilyenek? Egyrészt lehet, hogy mégsem tökéletes még a dolog, másrészt parasztvakításnak nagyszerű! Láttam olyan ócsó CRT TV-t, amelyikben videojáték is volt. Úgy kell neki. Anélkül már nem is TV a TV. Ha nincs adás, van videojáték. Gondolom nem egy Playstation figyelt benne.
 
Ja, amúgy nem vagyok plazma-ügynök. Csak még mielőtt valakiben felmerül a gyanú.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Na, tegnap voltam a szegedi MM-ban LCD TV-t nézni.
Sok igazság vagyon abban, amiket írsz.
Én is a szegedi MM-be jártam már naponta, mielőtt a tvt vettem, és bevallom, az LCD tv-k nekem se igazán lopták itt be magukat a szivembe, egymás mellé téve, kb majd mind ugyanolyan fos volt, csak volt amelyik f*sabb.
 
A Sonyk még aránylag szerencsés helyzetben voltak mert nem 40 csak 4 fele volt elosztva a jelük egy DVP-NS32-ről (ez a legalapabb! sony dvd). Ebből én azt vontam le, hogy kár ebből bármit is levonni mert ez nem tekinthető normális műsorforrásnak, márpedig ez az amire rettentő háklisak ezek a tv-k.
 
Sztem ha nincs rendes DVD-d, 720p-re upscalező HDMI-s játékos (mondjuk Denon 2910 és felfele) akkor elég ocsmány dolgokat lehet közelről tapaszalni az LCD tv-ken. Valahogy ezt hozza ki a technológia, hívjatjuk úgy is, hogy ez egy béna technológia egyelőre, de fejlődőképes, majd 1-2 év múlva visszatérhetünk rá.
 
Ennek ellenére, én rettenetesen rá voltam már vagy egy éve izgulva az LCD tvkre, valami perverz vágyam volt mindig is hogy legyen egy 32 colos LCD monitorom, ami ott terpeszkedik a nappaliba a maga vékony de mégis monitorhoz mérten brutális valóságában..
Valamint ellenérzéseim vannak/voltak a 848x480-as "1cm-es"pixelekkel rendelkező plazmák iránt (bevallom a G8 paneles Panák viszont nagyon tetszenek), nomeg hogy beégésveszélyesek (tudom, már megoldották, de akkor meg miért van 3 féle képernyő sweep, screensaver, invertálás, meg ilyenek minden plazma menüjében?), meg sokat fogyasztanak, dögnehezek. Persze lényeg a kép, akárki akármit mond.
 
Úgyhogy bíztam benne hogy rendes műsorforrással jó lesz az LCD.
 
És igen, továbbra is állítom, jó HTPC vagy JÓ dvd -vel király az LCD tv (legalábbis a Sony). A jó dvd-re még gyűjtök, de a htpc-vel már megcsillantotta nekem, mit lehet kihozni belőle, és az megmelengette a szivemet.
 
Egyébként még én is azt mondom, vegyetek plazmát )

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: momba »



én is ezt mondtam ez HDTV Rip XviD (hrhd) (nyilvánvaló, hogy a HDTV a forrás az avi pedig az újrakódolt végtermék) 
minél jobb lényegesen? a VHS-nél? mert szerintem már nem ez a mérce, de ha nem erre gondoltál, akkor bocsi. talán egy kicsivel jobb a DVD-nél (nálam ez a mérce), de lényegesen semmiképp.
 
pontosan ezt nem találtam

 
OFFTOPIC:


az,h HDTV Rip, hát bizony közel se jelenti h hrhd.. nézd meg gspottal a sima hdtv-t, az csak 624x352 felbontás pl (desp h.)...ehhez képest értettem jobb a hrhd.. ha úgynézed, kb dvd minőségű.. ( azis igaz,h a méret amit írtál, az hrhd méret, szóval állapodjunk meg döntetlenben.. )
http://www.losthdtv.com/phpBB2/index.php



 
OFFTOPIC:

Ez nem verseny! Nem akartalak megsérteni! Szerintem senki sem gondolja, hogyha egy teljes film néhányszáz Mb-os akkor az HD (lehet, hogy valamikor az volt, de már nem). Felőlem azt is írhatják file névnek, hogy UHDTV Rip, ha az csak mondjuk 700 Mb (45 perc). A lényeg, hogy nem a szöveget érdemes nézni hanem méretet és esetleg a kiterjesztést (ts, wmv, mpg).
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!
 
Tegnap megint nezegettem kicsit, megneztem a hires sony LCD TVket...
 
...hat nekem igy 8x cm kornyeken a toshiba kepe jobban tetszett (persze nem egyszerre lattam sajna)
 
Minden esetre a DVD -k hanyadekok voltak rajtuk, ugy hogy akar mennyire is tetszett az LCD BR cuccokkal (igaz nagy sony -nal ott is szembetuno tomoritesi hibakat lehetett latni mar 1m -rol, toshiban nem tunt fel ilyen, lehet ott jobb anyagot dugtak ala...)
 
Szoval azt a konzekvenciat kell levonnom, ha mondjuk jovore vennek TV -t, valami 100cm folotti egyszeru plazma lenne belole ami mar legalabb fogadni tudja a HDTV jeleket, de nagyfelbontasu LCD nem igazan... Pedig raizgultam, hogy moncsikent is ra tudom kotni a szgepre, es rendes felbontasban nyomom rajta a dolgokat (8x cm es -es monitor rulla...)
 
De asszem meg nehany ev kell... Meglatjuk...

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Na, tegnap voltam a szegedi MM-ban LCD TV-t nézni. Mit tagadjam, felbuzdultam rajtatok. Nem akarok valótlant hazudni, de volt kint vagy 15 féle, összesen úgy 6 márkából.
Az árak 300-600ezer között mozogtak. Általános volt az 1366x768-as felbontás, a 450-500 cd/m2 fényerő és az 1000:1 néha 1200:1 kontrasztarány. A különféle csatlakozók, kép-a-képben stb. egyenlőre nem érdekelt. Csak a kép minősége. Mind be volt kapcsolva és egy DVD-film ment valami elosztóval az összesen. Voltak világos és sötét jelenetek is bőven. "Tesztelésre" alkalmas.
 
Hát a fene tudja. Talán a fényviszonyok, talán a személyzet beállításnál tanúsított "hozzáértése", talán az LCD-technológia jelenlegi fejlettségi szintje volt az ok, de nem igazán lopták be magukat az LCD TV-k a szívembe. Esetleg egy Samsung és egy JVC (típust ne kérdezd) állt közel ahhoz, amit vártam volna. Nekem kis fényerejűnek és homályosnak tűntek a látott képek. Persze, most lehetne cs*szegetni engem azzal, hogy sötét helyiségben azért máshogy néz ki rajtuk a kép. Igen, igaz lehet, de TV-t azért vennék, hogy MINDEN napszakban, majd' MINDENféle fényviszonyok között tudjam nézni. Sötétben meg szinte akármi tud jó képet csinálni, meg különben is projektor rulez, nem igaz? Az üzletben egyébként "direkte" egyik TV-re sem világított reflektor, tehát a fényviszonyok hellyel-közzel összevethetőek egy átlagos nappali szoba fényviszonyaival. Azért csak majdnem, mert nyilván itt több fényforrás volt.
 
De mellettük ki volt rakva egy v*lag plazma is, a fényviszonyok rájuk is vonatkoztak. A 848x480-as felbontásúakat már annyiért adják, mint a fentebb említett LCD-ket. Kontraszt és fényerő szempontjából nálam megverték az LCD TV-ket. Sajnos szó szerint laposra. Nyilván a felbontás nem az erősségük. Épp feliratos filmek mentek rajtuk. Mit mondjak, a feliratoknál egyértelmű pixelhegyek láthatók. De hát ez az alacsony felbontású kategória. Mit akarsz a sz*ros 3-4-500ezredért?
Viszont nagyfelbontású plazmát is láttam "ócsót" 700egynéhányezerért (valamely Panasonic típus volt). Nyilván ez már árban nem mérhető egy 32"-os LCD TV-hez, de a kép ennek megfelelően odaver. Egyrészt ennyi pénzért asszem 40" körül/felett volt a plazma képátlója, másrészt legalább dupla volt a fényerő (valami 1000 feletti cd/m2 érték volt rá kiírva), a kontraszt is jóval nagyobb volt (nem emléxem mennyi, talán 3-5000:1). Felbontásban ez is 1366x768 körüli volt. Nem tudom, de a hasonló nagyságú LCD-k is talán belevernek a 700ezerbe árilag. Ha igen, akkor nem kérdés, hogy a plazma nyer. Ha ez még ráadásul már a megnövelt élettartamú, mittoménhányadikgenerációs plazma volt, akkor egyenlőre (sajnos?) a mérleg nyelve nálam a plazmák felé billen (inkább borul).
 
Pedig én LCD TV-t akartam, a jóég a tanúm rá.
 
Nem tudok jósolni, de valószínűleg fognak még az LCD TV-k fejlődni. Meg gondolom az árak is araszolnak majd lefelé. Tehát ez akár bíztató is lehetne.
Addig meg nyúzom szegény képcsöves Walthamomat.
DE ezzel egyidejűleg a plazmák is csak fejlődnek, ha másban nem is, de élettartamban fel és árban le. És akkor x idő múlva ugyanott leszek, mint most: jó jó az LCD, de a plazma...
De ne kedvetlenedjen el senki sem. Ez csak egy magánvélemény. Nem is hivatalos és pláne hiteles teszt. De én így láttam, sajnos (nekem sajnos).

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tau »


én is ezt mondtam ez HDTV Rip XviD (hrhd) (nyilvánvaló, hogy a HDTV a forrás az avi pedig az újrakódolt végtermék) 
minél jobb lényegesen? a VHS-nél? mert szerintem már nem ez a mérce, de ha nem erre gondoltál, akkor bocsi. talán egy kicsivel jobb a DVD-nél (nálam ez a mérce), de lényegesen semmiképp.
 
pontosan ezt nem találtam

 
OFFTOPIC:


az,h HDTV Rip, hát bizony közel se jelenti h hrhd.. nézd meg gspottal a sima hdtv-t, az csak 624x352 felbontás pl (desp h.)...ehhez képest értettem jobb a hrhd.. ha úgynézed, kb dvd minőségű.. ( azis igaz,h a méret amit írtál, az hrhd méret, szóval állapodjunk meg döntetlenben.. )
http://www.losthdtv.com/phpBB2/index.php


Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: momba »


sorozatoknál a hdtv nem a legjobb minőségűt jelöli, hanem a source-t, h miről lett rippelve..
mindegyiknél source-t jelöli
a hrhd jelölésűek állnak a legközelebb a valós hd-hez.. kb 960*544..igaz ez se teljes hd, de már lényegesen jobb..
én is ezt mondtam ez HDTV Rip XviD (hrhd) (nyilvánvaló, hogy a HDTV a forrás az avi pedig az újrakódolt végtermék)
kb 960*544..igaz ez se teljes hd, de már lényegesen jobb..
minél jobb lényegesen? a VHS-nél? mert szerintem már nem ez a mérce, de ha nem erre gondoltál, akkor bocsi. talán egy kicsivel jobb a DVD-nél (nálam ez a mérce), de lényegesen semmiképp.
ha valódi hd kell, akkor meg pl lost van ts fileokban..
pontosan ezt nem találtam
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
Flowerpower
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2005.08.25., csüt. 21:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Flowerpower »


akkor frekit sem kell átállítani ? 
Azt hittem kell buz...lni egy kicsit hogy jó legyen....
 
Ezek szerint siman atraktad 1366*768 a vidkarit és egyböl látszott a kép a tv-n is ?


Persze, egyből megy, meg minden. Annyi változás volt, hogy a videokártya már egy Radeon 9550-es, és nem az alaplapi intel gagyi.
 
A freki legyen 60Hz, annál többet nem bír ebben a felbontásban a tv, amúgy is tök mindegy, mert LCD, úgyse villog.
 
De kijavítanálak, nem 1366 hanem 1360 meg 1368 amit tud a vidkártyám, az 1366 sajnos hiányzik belőle, de egyáltalán nem tűnik rosszank így se.
 
Annyira jó most, sokkal szebb képe van mint a Panasonic S49-nek komponens bemeneten.
 
Érdekességképpen még azt ki kéne próbálni, hogy mit szólna egy TV kártyához, de valami külső usb-s hogy ne szedje össze a gépből a zavaró jeleket. Szóval ha a tv kártya képét én scalezném a PC-vel, hátha szebb lenne mint a beépített tuner.
 
Bakker, lehet kapni KLV-V40-est mág 600k körül. Az milyen lehet már HD forrással?!? Ááááhh....

ne légy telhetetlen...szerintem a te tv is qrva jó bocs

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”