Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd, Led, Oled TV-k

Avatar
Torkosborz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2005.06.29., szer. 17:40
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Torkosborz »



Talán a jövő hét végén már többet tudok mondani. Ehhez el kell mennem a húgomékhoz, amit nem könnyű egyeztetni.
Milyen képekre gondoltál: maga a készülk vagy a rajta nézett műsor?

Vizualis tipus vagyok, mindenfele kep johet

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: momba »


...Pár film megnézése után majd többet tudok mondani.
Gratula! Nezz meg gyorsan nehany filmet, aztan johetnek a tovabbi velemenyek. Kepeket is feltehetnel a "Sajat keszitesu kepek" topikba.
 
Udv
TB

Talán a jövő hét végén már többet tudok mondani. Ehhez el kell mennem a húgomékhoz, amit nem könnyű egyeztetni.
Milyen képekre gondoltál: maga a készülk vagy a rajta nézett műsor?
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
Torkosborz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2005.06.29., szer. 17:40
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Torkosborz »


...Pár film megnézése után majd többet tudok mondani.
Gratula! Nezz meg gyorsan nehany filmet, aztan johetnek a tovabbi velemenyek. Kepeket is feltehetnel a "Sajat keszitesu kepek" topikba.
 
Udv
TB

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: momba »

Az előzőekhez még hozzátenném, hogy semmilyen pixelhiba (sub sem) nincs rajta egyelőre.
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: momba »


Tegnap végre megjött a SONY KLV-S32A10E.
Még este gyorsan beüzemeltük.
Tapasztalatok fél óra használat után (tulajdonképpen a húgomék vették és fél óra után hazavitték)
 
A 2001 űrodüsszea volt a tesztlemez. Elsősorban az általam beállítható dolgokra koncentráltam: fényerő, kontraszt, háttérvilágítás, élesség, színtelítettség, stb. A kábel egy Hama ProClass scart volt a Sony DVD felvevőmre kötve RGB-re konfigurálva. A szobában vaksötétet csináltunk. A gyári beállítások pocsékok voltak – legalábbis a jelen fényviszonyok mellett - kb. 10 perc kellett, hogy mindent beállítsunk az ízlésünknek megfelelően. Őszintén meglepődtem a kapott képen: ennél sokkal rosszabbra számítottam. A feketék tényleg egész feketék voltak még akkor is mikor hosszú percekig sötét űrjeleneteket néztünk és a szemünk már hozzászokott a sötéthez (ezeknél a jeleneteknél a CRT-n sem tökéletes a fekete!!!). Kikapcsolt zajcsökkentővel sem volt zajos a kép (DVD-ről)
Viszont akinek még nem volt semmilyen LCD-je az számítson rá, hogy a különböző minőségű forrásoknak és a szoba fényviszonyainak függvényében a képjellemzők sokkal inkább állításra szorulnak, mint a CRT-nél és ez alól ez az LCD sem kivétel (azt hiszem, van benne valami fényérzékelő, de a hasznosságának megítéléséhez több idő kell)
A panel utánhúzását még nem tudtam tesztelni.
 
Pár film megnézése után majd többet tudok mondani.
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
mgabrielm
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.06.11., pén. 21:24
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: mgabrielm »


Sziasztok! 
SONY KLV-S32A10 vagy KLV-V32A10 LCD TV-t szeretnék vásárolni de lehetőleg olcsón ha tudtok ilyen boltokat ahol olcsóbb mint máshol azt légyszí osszátok meg velem! Ha több helyet írtok az se baj
 
Köszi!

380 a 32-es V a media marktban, a westendben. Mellette a sony boltban kinnt van az S is meg a V is.
 
Ugy dontottem V-t veszek, es majd legfeljebb DVI-HDMI atalakitoval kotom a pc-t a tv-re. Sokkal szebb maga a keszulek is, es a kepe is erezhetoen kevesbe 'szőrös' mint az S-nek.

Avatar
t17t
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 19:38
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: t17t »


A Sharp gigantikus LCD-tévét dob a piacra
2005-09-21
 
Új fejezetet nyit a Sharp a laposképernyős televíziók piacán dúló LCD–plazma verseny történetében. A japán cég 57 col, azaz 145 centiméter képátlójú LCD- (folyadékkristályos) tévét fejlesztett ki és dob piacra decemberben, cáfolva egyúttal azt a tévhitet, hogy e technológia alkalmazása legfeljebb a 82 centiméteres határig lehet rentábilis, efelett pedig a plazma az egyeduralkodó. Igaz ugyanakkor, hogy az LCD-tévék világelső gyártója megkéri az árát: a „monstrum” másfélszer annyiba kerül majd, mint a Panasonic legújabb, novemberben kijövő 165 centiméter képátlójú plazmatelevíziója. Átszámítva előbbiért 2,7, utóbbi 1,8 millió forintot fognak kérni. (Reuters)

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Nemrég szó esett valahol a fórumon a Philips új 1920x1080 LCD-ről: (http://www.p4c.philips.com/files/4/42pf ... ss_eng.pdf
Nálunk szerencsésebbek már tesztelték, sajnos nem túl fényes eredménnyel:

Alighanem van ott egy kis csalás, szerintem a fizikai felbontása "csak" 1366x768, nem hiába ez a max. felbontás PC-ről hajtva.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
lula
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.09.11., vas. 23:11
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: lula »


Sziasztok! 
SONY KLV-S32A10 vagy KLV-V32A10 LCD TV-t szeretnék vásárolni de lehetőleg olcsón ha tudtok ilyen boltokat ahol olcsóbb mint máshol azt légyszí osszátok meg velem! Ha több helyet írtok az se baj
 
Köszi!

Sziasztok!
 
Valaki, aki ért hozzá, adhatna egy-két tanácsot az én kérdésemre is !
 
Kérdezném, hogy Sony DAV-DZ300-as, vagy Panasonic SC-HT535 házimozi a jobb?
 
Köszi!

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
SONY KLV-S32A10 vagy KLV-V32A10 LCD TV-t szeretnék vásárolni de lehetőleg olcsón ha tudtok ilyen boltokat ahol olcsóbb mint máshol azt légyszí osszátok meg velem! Ha több helyet írtok az se baj
 
Köszi!

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nemrég szó esett valahol a fórumon a Philips új 1920x1080 LCD-ről: (http://www.p4c.philips.com/files/4/42pf ... ss_eng.pdf)
 
Nálunk szerencsésebbek már tesztelték, sajnos nem túl fényes eredménnyel:
 
1080i video: no 1:1 pixel mapping, shown with a few percent overscan
1080i from pc: no 1:1 pixel mapping, shown with a few percent overscan
1080p from pc: no picture at all

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: rea4 »


Ha valaki bevállal itt a fórumon egy HDMI/DVI-s LCD TV-t, kéretik, hogy tesztelje mindennel, (állókép, TV adás (sportműsorok), SD, avik, DVD, ha van HD az is jöhet persze!), sötétben, világosban, ja és főleg HTPC-s megoldások lennének igazán érdekesek! 
A legjob az lenne, ha kapnánk képeket is az eredményekről..

Kis türelem,meglesz

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha valaki bevállal itt a fórumon egy HDMI/DVI-s LCD TV-t, kéretik, hogy tesztelje mindennel, (állókép, TV adás (sportműsorok), SD, avik, DVD, ha van HD az is jöhet persze!), sötétben, világosban, ja és főleg HTPC-s megoldások lennének igazán érdekesek!
 
A legjob az lenne, ha kapnánk képeket is az eredményekről..

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: rea4 »


Most lehet, hogy Én vagyok a hülye, de Magyarországon miért helyezok sokan előtérbe a HDTV előkészítést meg a HDTV-t ? 
Ebban az országban embert nem halottam még aki meg van elégedve a kábelszolgáltatója által nyújtott minőséggel legyen az UPC vagy bármilyen KTV szar az egész technikai háttér.
 
Mig kis országunkba megérkezik bármilyen HDTV csatorna és azt fogadni illetve kódolni tudjuk addig kb. világoz lát 3-4 generáció az LCD meg a Plazma kínálatból.
 
Szvsz mi a ráknak a HD megjelenítés ?

Az ügyesebbje már most is hozzáfér HDTV anyagokhoz. A legtöbb sorozat HDTV ripje magyar felirattal (néha szinkronnal) szintén elérhető. Év végén, illetve a jövő év első negyedében megjelennek a HD filmek (HD-DVD, Blu-Ray). Még idén decemberben megjelenik az első HD konzol az Xbox360. Néhány "majom" ezen kívül szeretné a számítógépét is rákötni a megjelenítőre és azon játszani, szórakozni. Egyelőre ennyi. Most eszem egy kicsit és 3 oldalt teleírok még, hogy "mi a ráknak a HD megjelenítés".

Na kajáltál már?Itt ülök,és várom az okfejtést türelmetlenül.Természetesen azt az oldalt támogatom,akik szerint kell a HDTV minőségű megjelenítő

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most lehet, hogy Én vagyok a hülye, de Magyarországon miért helyezok sokan előtérbe a HDTV előkészítést meg a HDTV-t ? 
Ebban az országban embert nem halottam még aki meg van elégedve a kábelszolgáltatója által nyújtott minőséggel legyen az UPC vagy bármilyen KTV szar az egész technikai háttér.
 
Mig kis országunkba megérkezik bármilyen HDTV csatorna és azt fogadni illetve kódolni tudjuk addig kb. világoz lát 3-4 generáció az LCD meg a Plazma kínálatból.
 
Szvsz mi a ráknak a HD megjelenítés ?

Az ügyesebbje már most is hozzáfér HDTV anyagokhoz. A legtöbb sorozat HDTV ripje magyar felirattal (néha szinkronnal) szintén elérhető. Év végén, illetve a jövő év első negyedében megjelennek a HD filmek (HD-DVD, Blu-Ray). Még idén decemberben megjelenik az első HD konzol az Xbox360. Néhány "majom" ezen kívül szeretné a számítógépét is rákötni a megjelenítőre és azon játszani, szórakozni. Egyelőre ennyi. Most eszem egy kicsit és 3 oldalt teleírok még, hogy "mi a ráknak a HD megjelenítés".

Avatar
angyisz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2004.12.16., csüt. 15:01
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: angyisz »


Most lehet, hogy Én vagyok a hülye, de Magyarországon miért helyezok sokan előtérbe a HDTV előkészítést meg a HDTV-t ?
 
Ebban az országban embert nem halottam még aki meg van elégedve a kábelszolgáltatója által nyújtott minőséggel legyen az UPC vagy bármilyen KTV szar az egész technikai háttér.
 
Mig kis országunkba megérkezik bármilyen HDTV csatorna és azt fogadni illetve kódolni tudjuk addig kb. világoz lát 3-4 generáció az LCD meg a Plazma kínálatból.
 
Szvsz mi a ráknak a HD megjelenítés ?

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!
 
Minap picit lofraltam a lurdy -ba, es nezegettem TVket, es az egyik LCD TVn megakadt a szemem... Toshiba 30" es 27" -os...
 
Rajtuk kivul voltak meg nonamek, meg samsungok, meg persze toshibabol kisebbek meg nagyobbak, de annyival szebb volt ennek a 2 tipusnak a kepe a tobbieknel, hogy zongarazni lehetett volna... Samsungokban immaron menetrend szerint csalodtam, mozgas kozben rendkivul zajos a kepuk
Na meg a toshibak eleg jo arban is voltak, hirtelen elgondolkodtam (HDTV ready -k, 1280x768)
 
Itt mindenki csak sony -rol, meg samsungrol beszel... En lattam volna rosszul, vagy tenyleg erdemes foglalkozni a toshibakkal is? (persze nem lattam sok tipust, igy a velemenyem annyira nem objektiv)

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Való igaz, a Samsung ötszög alakú LCD-i nem a legszebbek külalakra. Számomra ebben is a SHARP a mindenvivő. (Aquos)

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: momba »


Sziasztok! 
Én is filóztam a két Samsung típus között, de végül az S32A10E Sony lett a befutó.
Az újabb Samsungnak nem tetszett a formája, kevesebbet is tud, mint az LW32A33W (két tuneres PIP, 2100 oldalas teletext /igaz nem tudom mivel jobb, mint az 1000, vagy a Sony 250 oldalasa ?!?/, JBL hangszórók, st.), az LE32R51B-nek valamivel jobb a felbontása, a kontrszt 600 helyett 800:1, viszont egy tuneres.
Végül a három típust kb. egy árban tudtam volna megvenni, ezért inkább a Sony mellett döntöttem.
Legújabb modell, szebb a formája, mindenféle bemenet van rajta stb., stb.. No meg maradi vagyok, a Sony márkanév még mindig szimpatikusabb, mint a dél-koreaiak.
A Sonynál valóban az a bizonyos "fagyasztásos" PIP van, nem jöttem még rá mire jó, de van benne. A PIP-et én sem használtam a Panasonik TV-mnél, pedig két tuneres, de a kezdeti újdonság élménye után szépen feledésbe merült.
 
Üdv!
LuLa

Meg lehetne tudni, hogy hol vetted és mennyiért a Sony S32A10E-t?
előre is köszi
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem akarok belekotyogni, de tudtommal a Samsung és a Sony közösen fejleszti az LCD TV-ket, úgyhogy nem szabadna, hogy nagy különbség legyen köztük.
Pontosam mit értesz azon, hogy közösen fejleszti az LCD TV-ket? Magát a panelt vagy az elektronikát? Csak azért kérdem, mert a SONY lapos képernyők kategóriájában lemaradóban van (ezt egyébként a cég is elismerte), bár most próbálkoznak a QUALIA-val, ami bejöhet nekik, igaz horror áron árulják, Mo.-n nem tom, hogy kapható-e. A katódsugarasai persze továbbra is verhetetlenek, nekem is olyan van.
 
A Samsungot a Sharp mellé ajánlottam egy esetleges olcsóbb megoldásként.

Sziasztok!
 
Én is filóztam a két Samsung típus között, de végül az S32A10E Sony lett a befutó.
Az újabb Samsungnak nem tetszett a formája, kevesebbet is tud, mint az LW32A33W (két tuneres PIP, 2100 oldalas teletext /igaz nem tudom mivel jobb, mint az 1000, vagy a Sony 250 oldalasa ?!?/, JBL hangszórók, st.), az LE32R51B-nek valamivel jobb a felbontása, a kontrszt 600 helyett 800:1, viszont egy tuneres.
Végül a három típust kb. egy árban tudtam volna megvenni, ezért inkább a Sony mellett döntöttem.
Legújabb modell, szebb a formája, mindenféle bemenet van rajta stb., stb.. No meg maradi vagyok, a Sony márkanév még mindig szimpatikusabb, mint a dél-koreaiak.
A Sonynál valóban az a bizonyos "fagyasztásos" PIP van, nem jöttem még rá mire jó, de van benne. A PIP-et én sem használtam a Panasonik TV-mnél, pedig két tuneres, de a kezdeti újdonság élménye után szépen feledésbe merült.
 
Nekem is lenne kérdésem.
Néztem házimozit a TV-hez, nem nagy teljesítményűt, csak olyan alsó középkategóriásat, ha ezek ide tartoznak egyáltalán.
Kérdezném, hogy Sony DAV-DZ300-as, vagy Panasonic SC-HT535?
Az elsőre az azonos márka miatt gondoltam, a Pana viszont valahogy szimpatikusabb. Kb. egyforma az áruk, a tudásuk is, ha valaki ért hozzá és tud meggyőző tanácsot adni, azt megköszönöm.
 
Üdv!
LuLa

Ja, még egy dolog !
Én is olvastam, hogy a Sony és a Samsung közösen fejleszti az LCD panel gyártósorát, mert az LG annyira elhúzott, hogy így próbálnak felzárkózni, kevesebb költséggel, nagyobb kapacitással. A Sony gyártósorai egyszerűen nem győzték a rendkívül nagy keresletet, talán nem készültek fel rá ...

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem akarok belekotyogni, de tudtommal a Samsung és a Sony közösen fejleszti az LCD TV-ket, úgyhogy nem szabadna, hogy nagy különbség legyen köztük.
Pontosam mit értesz azon, hogy közösen fejleszti az LCD TV-ket? Magát a panelt vagy az elektronikát? Csak azért kérdem, mert a SONY lapos képernyők kategóriájában lemaradóban van (ezt egyébként a cég is elismerte), bár most próbálkoznak a QUALIA-val, ami bejöhet nekik, igaz horror áron árulják, Mo.-n nem tom, hogy kapható-e. A katódsugarasai persze továbbra is verhetetlenek, nekem is olyan van.
 
A Samsungot a Sharp mellé ajánlottam egy esetleges olcsóbb megoldásként.

Sziasztok!
 
Én is filóztam a két Samsung típus között, de végül az S32A10E Sony lett a befutó.
Az újabb Samsungnak nem tetszett a formája, kevesebbet is tud, mint az LW32A33W (két tuneres PIP, 2100 oldalas teletext /igaz nem tudom mivel jobb, mint az 1000, vagy a Sony 250 oldalasa ?!?/, JBL hangszórók, st.), az LE32R51B-nek valamivel jobb a felbontása, a kontrszt 600 helyett 800:1, viszont egy tuneres.
Végül a három típust kb. egy árban tudtam volna megvenni, ezért inkább a Sony mellett döntöttem.
Legújabb modell, szebb a formája, mindenféle bemenet van rajta stb., stb.. No meg maradi vagyok, a Sony márkanév még mindig szimpatikusabb, mint a dél-koreaiak.
A Sonynál valóban az a bizonyos "fagyasztásos" PIP van, nem jöttem még rá mire jó, de van benne. A PIP-et én sem használtam a Panasonik TV-mnél, pedig két tuneres, de a kezdeti újdonság élménye után szépen feledésbe merült.
 
Nekem is lenne kérdésem.
Néztem házimozit a TV-hez, nem nagy teljesítményűt, csak olyan alsó középkategóriásat, ha ezek ide tartoznak egyáltalán.
Kérdezném, hogy Sony DAV-DZ300-as, vagy Panasonic SC-HT535?
Az elsőre az azonos márka miatt gondoltam, a Pana viszont valahogy szimpatikusabb. Kb. egyforma az áruk, a tudásuk is, ha valaki ért hozzá és tud meggyőző tanácsot adni, azt megköszönöm.
 
Üdv!
LuLa

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem akarok belekotyogni, de tudtommal a Samsung és a Sony közösen fejleszti az LCD TV-ket, úgyhogy nem szabadna, hogy nagy különbség legyen köztük.
Pontosam mit értesz azon, hogy közösen fejleszti az LCD TV-ket? Magát a panelt vagy az elektronikát? Csak azért kérdem, mert a SONY lapos képernyők kategóriájában lemaradóban van (ezt egyébként a cég is elismerte), bár most próbálkoznak a QUALIA-val, ami bejöhet nekik, igaz horror áron árulják, Mo.-n nem tom, hogy kapható-e. A katódsugarasai persze továbbra is verhetetlenek, nekem is olyan van.
 
A Samsungot a Sharp mellé ajánlottam egy esetleges olcsóbb megoldásként.

Avatar
Torkosborz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2005.06.29., szer. 17:40
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Torkosborz »



Akkor en is kerdeznek  V32A10E: tudja-e fogadni a 480i, 480p, 576i, 575p, 720p, 1080i jeleket a komponens bemeneten?

Az S és a V jelű is tudja mindegyiket.

Koszi, momba

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: rea4 »


Az S32A10-be tuti nincs 2 tuneres PIP. (fórumokon is olvastam, van aki csak ezért húzta le, hát nem hülye hogy nem nézte meg vásárlás előtt??!)  Szerencsére nekem baromira nem hiányzik. Volt már tv-m amibe volt, 1x se használtam. 
A lányodnak meg vegyél egy 55 cm-es vagy 37 cm-es tv-t fillérekért.   Sokkal egyszerűbb mint osztottképernyőn nézni a forma1-et meg a rajzfilmet.

Eleg lenne az 1 tuneres is, DVD-n nezi a rajzfilmjeit, es kislanyom meg nincs 2 eves, nem kap kulon tv-t.

Lehet, hogy akkor Neked a Samsung háza táján kell szétnézned? Pl. LW32A33? 2 tuneres PIP-je van.
 
ui: elhiszem hogy vicces a két éves gyereknek tévét venni, de ha tényleg gondot okoz? A sony lcd árához képest egy kistévé a gyereknek szinte tényleg fillérek. Az én gyerkőcöm még meg se született (nemsoká fog...) de már megvan neki a PlayStation2, legalábbis az asszonynak azt mondtam, hogy a gyereknek lesz, nehogy kiközösítsék az oviban vagy ilyesmi.

Ez nagyon ott van...
Néha én is hasonlóképp indoklom egy új cucc vásárlását,höhö...

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Nem akarok belekotyogni, de tudtommal a Samsung és a Sony közösen fejleszti az LCD TV-ket, úgyhogy nem szabadna, hogy nagy különbség legyen köztük.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”