Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd, Led, Oled TV-k

Avatar
Flowerpower
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2005.08.25., csüt. 21:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Flowerpower »


Jó lenne tudni, miért írja a KLV-S32A10E kézikönyve, hogy NE kössünk PC-t a HDMI bemenetre?? (még mielőtt belefektetek 10e ft-ot egy DVI-HDMI kábelbe)
miért nem használod a vga bemenetet ?

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Vegyetek új Sharp DR37-P LCD TV-t!37" képátló, 1920x1080 pixel felbontás és a kontrasztra sem lehet panasz ugyanis 1.000.000:1 arányú.

Jó, vegyünk! Illetve most olvasom, hogy boltok polcain nemigen fogunk vele találkozni. Nyilván barátságos egy ára lesz nekije.
Tulajdonképpen ez is egyfajta "dinamikus" kontraszt, csak itt nem előtét (írisz) mocorog, hanem a háttérvilágítás van LED-mátrixból. És nyilván, ahová fekete kell, ott nem "ég" a LED. Egyszerű ez. Csoda, hogy végre rájöttek. Én már tavaly gondolkodtam ilyesmin. Csak hát messze nincs olyan gyártói kapacitásom, mint a SHARP-nak.

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó lenne tudni, miért írja a KLV-S32A10E kézikönyve, hogy NE kössünk PC-t a HDMI bemenetre??  (még mielőtt belefektetek 10e ft-ot egy DVI-HDMI kábelbe)
tsc, köszi a beszámolót, érdekes volt! Kíváncsian várjuk a HDMI-s eredményeket

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vegyetek új Sharp DR37-P LCD TV-t!
37" képátló, 1920x1080 pixel felbontás és a kontrasztra sem lehet panasz ugyanis 1.000.000:1 arányú.
 
http://www.prohardver.hu/rios3_content. ... 0&id=15605

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »

Az angol nyelvű kézikönyv írja vagy a magyar? Sajnos Magyarországon ez is számít...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »

Jó lenne tudni, miért írja a KLV-S32A10E kézikönyve, hogy NE kössünk PC-t a HDMI bemenetre?? (még mielőtt belefektetek 10e ft-ot egy DVI-HDMI kábelbe)

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Most lenne értelme egy beépített scaleres AV-erősítőnek, hogy az ilyen 'buta' megjelenítő is tudjon minőségi képet produkálni. Igaz, ennyi erővel a TV-be is építhettek volna egyet. Mintha régebben láttam volna a Philips 17"-os LCD TV-k valamely típusában Faroudja procit. Aránylag nem is volt drága egy 'Faroudjátlan'-hoz képest.
32-es LG-ben is van Faroudja. De ott meg az LCD panel gyenge. Vannak Scaleres erősítők, de olyan áron, hogy szintén nem éri meg. Nincs nekem semmi bajom a PC-vel sem, ha rendesen össze van állítva, jó az.

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »

Most lenne értelme egy beépített scaleres AV-erősítőnek, hogy az ilyen 'buta' megjelenítő is tudjon minőségi képet produkálni. Igaz, ennyi erővel a TV-be is építhettek volna egyet. Mintha régebben láttam volna a Philips 17"-os LCD TV-k valamely típusában Faroudja procit. Aránylag nem is volt drága egy 'Faroudjátlan'-hoz képest.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Addis is a legjobb alternatíva egy faroudja chip-es DVD lejátszó, felskálázott jellel HDMI-vel összekötve. Szerintem.
Hát igen, de nincs kedvem most ennyit kiadni dvd játékosra, főleg hogy sztem 1 éven belül nagyon olcsóak lesznek a hdmi-s dvd-k..
Addig is a PC-vel ugyanezt ki tudom hozni belőle, csak persze kicsit macerásabban (azért előnyei is vannak).
 
HD anyagból tényleg nincs sok, leszámítva a sorozatokat, amiket állandóan nézek. Azért a lényeg az, hogy muszáj egy jó scaler (akár PC is, ha jobb nincs), mert fényéveket javít a képen.

Avatar
DJK
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 00:58
Értékelés: 74

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: DJK »


Annyira gyönyörű és hibátlan, még közelről is, hogy ezután bármi más már csak elszomorítani tud.  


Na igen, de ne felejtsük, hogy a HD anyag ritka mint a fehér holló...
Trailereket meg már láttam eleget nagy felbontásban.
Film lenne már a ....va életbe...
 
 
Addis is a legjobb alternatíva egy faroudja chip-es DVD lejátszó, felskálázott jellel HDMI-vel összekötve. Szerintem.

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: rea4 »


Még egy-két fontos kiegészítés a KLV-S32A10E-hez: 
Ma éjjel jó sokat kísérleteztem még a PC bemenettel, csak nem hagyott nyugodni.
 
Most már normálisabb videokártyával kísérleteztem (Radeon 9550), egyelőre még csak DSUB bemeneten, de ma már DVI-t is szeretnék használni (HDMI-re alakítva persze).
 
Naszóval, a natív felbontásban, 1366x768-ban próbálkoztam (PoweStrip), meg 1360x768-ban, PStrip nélkül.
 
Szerencsére a lentebb említett képzajt - hullámzást is sikerült eliminálni.
 
A Radeon kimenete nagyságrendekkel szebb képet adott mint a tegnap próbált alaplapi Intel chipsetes videokártya!
 
HD anyagokkal próbáltam (720P trailerekkel, Madagascar, Cápamese, stb), és egyszerűen lehidaltam, annyira jól néznek ki rajta. Ez a legszebb, legjobb minőségű kép, amit eddig TV-n láttam, nem vicc! Annyira gyönyörű és hibátlan, még közelről is, hogy ezután bármi más már csak elszomorítani tud.
 
Szóval HTPC-re fel, ha ilyen TV-t vesz valaki!
 
 
Ezen kívül még egy-két hasznos funkciót találtam benne, pl. a csatornák átnevezésének módja nagyon szimpatikus, a bemenetek is elnevezhetőek, átugorhatóak, stb.
 
Egyre jobban imádom ezt a tv-t!



Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Még egy-két fontos kiegészítés a KLV-S32A10E-hez:
 
Ma éjjel jó sokat kísérleteztem még a PC bemenettel, csak nem hagyott nyugodni.
 
Most már normálisabb videokártyával kísérleteztem (Radeon 9550), egyelőre még csak DSUB bemeneten, de ma már DVI-t is szeretnék használni (HDMI-re alakítva persze).
 
Naszóval, a natív felbontásban, 1366x768-ban próbálkoztam (PoweStrip), meg 1360x768-ban, PStrip nélkül.
 
Szerencsére a lentebb említett képzajt - hullámzást is sikerült eliminálni.
 
A Radeon kimenete nagyságrendekkel szebb képet adott mint a tegnap próbált alaplapi Intel chipsetes videokártya!
 
HD anyagokkal próbáltam (720P trailerekkel, Madagascar, Cápamese, stb), és egyszerűen lehidaltam, annyira jól néznek ki rajta. Ez a legszebb, legjobb minőségű kép, amit eddig TV-n láttam, nem vicc! Annyira gyönyörű és hibátlan, még közelről is, hogy ezután bármi más már csak elszomorítani tud.
 
Szóval HTPC-re fel, ha ilyen TV-t vesz valaki!
 
 
Ezen kívül még egy-két hasznos funkciót találtam benne, pl. a csatornák átnevezésének módja nagyon szimpatikus, a bemenetek is elnevezhetőek, átugorhatóak, stb.
 
Egyre jobban imádom ezt a tv-t!

Avatar
DJK
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 00:58
Értékelés: 74

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: DJK »


Meg úgy általában véve, a sötét részek a tv gyengéi: azoknál olyan a kép, mintha nem lenne elég színárnyalat, vagy ilyesmi.

Ez jellemző az LCD panelekre. Színsávosodásra gondolsz szerintem. Rettentő zavaró tud lenni. A szürkeskálájuk nem valami jó.
Ezt próbálja a Panasonic a plazmáinál kiküszöbölni.
 
A kontraszttal kapcsolatban még annyi, hogy ha jól tudom a samsungtól veszi a paneleket és már most a samsung LCD-k lényegesen jobb kontraszttal készülnek.
Példa a samsung EISA díjas LCD TV. Tehát lesz ez még sokkal jobb is.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Köszönjük, hasznos volt.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Ha érdekel valakit, leírom benyomásaimat a Sony KLV-S32A10E -ről (2 nap használat után).
 
 
+ Láthatóság, mindenféle szögből kiváló, gyakorlatilag nincs vele gond, bárhonnan nézhető.
 
+ Utánhúzás nem nagyon van, gyors mozgásoknál sem (8 msec-es panel)
 
+ Kontrasztja LCD TV-hez Képest jónak mondható, 1:1000 papíron. Azért sötét részeknél van még mit fejlődni (erről később).
 
+ Látható képmérete inkább már a 36-os CRT tv-khez mérhető, mindenképpen nagyobb mint a 32-es CRT-ké.
 
+ TV adások minősége változó, ha jó a bejövő jel, akkor tűrhető, sőt néha kifejezetten gyönyörű az eredmény, de ha gyenge a jel,
akkor atomsz*r, hányadék, stb. Tapasztalataim szerint a zajcsökkentőt érdemes bekapcsolva tartani a tv adásokra, mert sokat
javít, ugyan belevisz egy kis blur-t, de elmossa a zavaró zajok nagy részét.
 
+ A menürendszer egyszerű, de gyors, és használható, természetesen van benne magyar nyelv is.
 
+ csak 119W-ot fogyaszt, ez nagyon szimpatikus
 
+ Vannak "wide" (16:9), "smart" (szélén nyújtott), 14:9, 4:3, Zoom, stb képernyőmódok, ezeken belül lehet a képet fel-le mozgatni,
azoknál amik "veszteséggel" dolgoznak. Viszont olyan miért nincs, amelyik a szélén nyújtott, de nincs bezoomolva egyáltalán?
 
 
DVD képet még csak komponens bemeneten próbáltam, Pana S49-ről, progresszív jelet adtam neki.
A dvd lemezek hibáit, MPEG tömörítési hibákat NAGYON kihozza a TV. Rosszul enkódolt DVD-k, főleg a
nagyon sötét jelenetek borzalmasak.
 
Meg úgy általában véve, a sötét részek a tv gyengéi: azoknál olyan a kép, mintha nem lenne elég színárnyalat,
vagy ilyesmi. Világosabb részek, jó műsorforrással besz*rás jók, hihetetlenül részletesek, hogy valami jót is mondjak már végre.
Itt is meg kell neki adni a nézési távolságot azért (legalább 2m), de onnan nézve tényleg brutál tud lenni, kicsit olyan
természetellenesen szép meg szines rajta minden, mintha renderelve lenne az egész, de én pont ezt
szeretem az LCD monitorokban meg TV-kben.
 
PC Bemenet: egyelőre csak DSUB-ról hajtottam (nem vettem még DVI-HDMI kábelt 10e ft-ért), sajnos valami zaj, vagy inkább
hullámzás van a fekete részeknél, két különböző pc-ről próbáltam (egyik laptop, ott kevésbé volt), két különböző kábellel.
Nem tudom miért van, de csak fekete háttéren látszódik, ott azonban elég zavaró. Még reménykedem a HDMI-ben (majd....).
Szóval a PC bemenetről hajtva egyébként nagyon szép képet ad. Elvileg 1366x768-ban kellene natívban megküldeni, de nekem
ez még nem jött össze, még PowerStrip-pel sem, mert pechemre nem támogatja a HTPC-m alaplapi videokártyáját, a másik PC-t
meg már lusta voltam odacipelni. No, 1280x768-at azért sikerült kicsiholnom belőle, ekkor választani lehet, hogy középre rakja
ki ezt a majdnem teljes képet 1x1 pixeles megfeleltetéssel, vagy széthúzza vizszintesen, megjegyzem, ez is teljesen tökéletesen
néz ki rajta, nem tudom hogy csinálta. Az viszont bosszantó, hogy lefele egyáltalán nem tud scale-zni, tehát ha adsz neki egy
1280x1024-es képet, bejelenti, hogy túl nagy és nem ad képet.
 
A PC képe gyakorlatilag olyan rajta, mintha egy 32 colos LCD monitor előtt ülne az ember,
szinte hibátlan, gondolom DVI-HDMI-vel meg tökéletes. Pixelhibát se találtam még rajta szerencsére.
 
+ Melegedés: nem nagyon melegszik
 
+ Állvány jár hozzá, forgatni, dönteni lehet.
 
- Távirányítója sajnos csak ehhez a tv-hez jó, nem tud dvd-t, mint az amerikai változat (azon valami Wega kapu nevű okosság is van).
 
- HDMI bemenet a bal oldalán van, nem a hátulján. Ez tiszta hülyeség!
 
- Háttérvilágítása bár abszolút nem zavaró és csak fekete háttéren látszik de nem 100% homogén.
 
+ Tápkábel IEC csatlakozós
 
- Nincs PIP. (na mondjuk nekem ez tökmind1)
 
+ Jól szólnak a beépített hangszórók, amúgy valami digitális erőlködő van benne. Vannak magasak, meg mélyek is, 2x 10W..
 
+ PS2 gamezek jól mutat rajta
 
+ Mutatós, kecses távirányító. Láttam már Sony tv-nek szebbet is, de a Pana, LG, Sharp LCD TV-knek mindenképp rondább van. A Samsungé határeset.
 
+ Jól néz ki, kicsi helyet foglal. Sokkal jobban mutat a nappaliban, mint a képeken. :-)) Asszonybarát és vendéglenyűgöző (most még..)
 
+ Egy ember is haza bírja cipelni (tesztelve... )
 
Naszóval, próbáltam kritikus lenni, annak ellenére, hogy most adtam ki rá egy valag pénzt, remélem valamennyit segítettem.
 
Végeredményben abszolút nem bánom, hogy megvettem, nagyon tetszik, és már 4 filmet végignéztem rajta két nap alatt, nagy élvezettel.
 
Jelenleg ezért a pénzért nem nagyon kapható jobb LCD tv, szvsz, max olyan, aminek több a feature-je. Látszik, hogy még
mindig nem kiforrott a technológia, aki ilyen vásárlására adja a fejét ezt nyilván tudja-tapasztalja, de ez jelenleg
talán a legkevésbé gázos LCD-k közt van ami kapható.
 
Azért ha valakinek van helye, és be tud sötétíteni, ebből a pénzből inkább projektort vegyen.

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ez az, teszteket és képeket még plz!

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: rea4 »


És azt meg lehet kérdezni hogy milyen volt a lejátszó? Jól látom, ez felskálázott jel? Legalábbis így a képről ezt tudom leolvasni.
Ez éppen Yamaha DVD S2500 volt.

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
DJK
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 00:58
Értékelés: 74

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: DJK »

És azt meg lehet kérdezni hogy milyen volt a lejátszó? Jól látom, ez felskálázott jel? Legalábbis így a képről ezt tudom leolvasni.

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: rea4 »

Ja,sajnos lehet,hogy el is viszik..Hehe...

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


a10

 
Drágaszág...

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: rea4 »


a10


Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
hello2me
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2004.11.22., hétf. 22:38
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: hello2me »



Most vettem egy Samsung LE-26R51B tipusú LCD tévét. Ezen van HDMI bemenet is a többi szokásos (kompozit, komponens, s-video, scart) mellett. Láttam, hogy van a Samsungnak egy DVD-HD850 lejátszója is, amin van HDMI kimenet. Ha ezen kötöm össze a két egységet, akkor lesz a legjobb a képminőség DVD nézés esetén?
Elméletileg igen. A valóságban viszont annak a Samsung lejátszónak jó közepes képe van.

Akkor melyik lejátszót érdemes venni? Két fontos szempont van nekem: legyen HDMI kimenete és optikai digitális kimenete.

A Toshiba SD 350-nek hasonló minőségű képe van, a Panasonic S97-et dicsérik nagyon bár az ára is olyan. Ezt hármat tesztelték a Sound and Vision magazinban. A linken ott a cikk.
 
Esetleg még Denon 1920 (erről nem hallottam semmit).
 
Én is ilyen LCD-t tervezek venni, ha lehet majd élménybeszámolj.

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: rea4 »


Estefelé nézzen be a "saját készítésű képekhez",akit érdekel a 32A10,dobok pár képet.
Már amennyit abból meg lehet állapítani..

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: momba »


Élettartamilag mire lehet számítani LCD TV esetében? Panel? Háttérvilágítás? Gondolom, az egyéb elektronikák élettartama a szokásos 1 és 25 év között van.  
Az egyéb nemkívánatos LCD-s effektusok (sávosodás stb.) mennyire vannak meg ilyen TV-k esetében? Projektorokon ugye soxor látni ilyen problémákat.
 
Ja, és mikor fognak végre olyan TV-t gyártani, aminek van video KIMENETE is? Régebben voltak ilyenek, még a tuner nélküli videomagnók korában. De most? Jól jönne mondjuk projektorhoz stb.

Én egy 5 éves 18,1" Sony LCD monitort használok. Nagyon durva becsléssel 5000-6000 órát mehetett eddig. A háttérvilágítás 50-en van (100-as a legmagasabb). Kezdetek óta 1 pixelhiba van rajta, ami azért nem semmi figyelembe véve, hogy 1280x1024 a felbontása és 2000-ben gyártották. Ebben még nagyon komoly (mármint sok) elektrónika van: 9 cm vastag és egy elég zajos ventillátor hűti (elsősorban nem a lámpát). Eddig hibátlan, de majdnem egy autó árába került, szóval ezt el is várom.
 
A nemkívánatos LCD-s effektusok mértéke nagyon típus függő. Az a legjobb, ha a kiszemeltet saját szemeddel nézed meg.
 
Szerintem a Scarton kiadják a TV-k a tuner jelét legelábbis az miénk igen. De ezen az OSD vagy TXT nem jelenik meg.
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Élettartamilag mire lehet számítani LCD TV esetében? Panel? Háttérvilágítás? Gondolom, az egyéb elektronikák élettartama a szokásos 1 és 25 év között van.
 
Az egyéb nemkívánatos LCD-s effektusok (sávosodás stb.) mennyire vannak meg ilyen TV-k esetében? Projektorokon ugye soxor látni ilyen problémákat.
 
Ja, és mikor fognak végre olyan TV-t gyártani, aminek van video KIMENETE is? Régebben voltak ilyenek, még a tuner nélküli videomagnók korában. De most? Jól jönne mondjuk projektorhoz stb.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”