Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd, Led, Oled TV-k

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: rea4 »


már megbocsáss hogy mégsem tőled vettem meg a tv,gondolom ezért igazán nem haragudhatsz,mellesleg akkor tényleg úgy nézett ki hogy nem jön össze a dolog.
Mondjuk nekem semmi közöm hozzá, de ha egyszer utóbb lett pénzed, miért nem vetted meg, az előbb megrendelt készüléket? Vagy ez a másik hely olcsóbb és ez az indok?

Azért mert már a megrendelést visszamondtam amit levélben meg is irtam rea4-nek,olcsóbban tudtam szerezni ,és a szállitást is megoldották nekem.Ezek után nem értem mi a baja.

Aha...Csak én közben megrendeltem,ugye.Aztán megnézném,hol vettél te olcsóbban ilyen tévét..Arról nem beszélve,hogy azt írtad később,hogy anyagi okok miatt,most épp nincs erre pénzed,amire egy nappal előbb még volt..De mindegy,el vagy téve a megfelelő polcra,aztán ennyi.

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
Flowerpower
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2005.08.25., csüt. 21:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Flowerpower »


már megbocsáss hogy mégsem tőled vettem meg a tv,gondolom ezért igazán nem haragudhatsz,mellesleg akkor tényleg úgy nézett ki hogy nem jön össze a dolog.
Mondjuk nekem semmi közöm hozzá, de ha egyszer utóbb lett pénzed, miért nem vetted meg, az előbb megrendelt készüléket? Vagy ez a másik hely olcsóbb és ez az indok?

Azért mert már a megrendelést visszamondtam amit levélben meg is irtam rea4-nek,olcsóbban tudtam szerezni ,és a szállitást is megoldották nekem.De hogy másnap szólok hogy mégsem kell,emiatt nemhogymár ne tudd lemondani a megrendelést .Ha inkorrektnek tarod azt hogy visszamondja valaki nálad a megrendelést egy nappal késöbb....mondjuk semmit sem reagáltál a levélre,de azt végképp nem gondoltam volna hogy meg is sértödsz.
Na mind1.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


már megbocsáss hogy mégsem tőled vettem meg a tv,gondolom ezért igazán nem haragudhatsz,mellesleg akkor tényleg úgy nézett ki hogy nem jön össze a dolog.
Mondjuk nekem semmi közöm hozzá, de ha egyszer utóbb lett pénzed, miért nem vetted meg, az előbb megrendelt készüléket? Vagy ez a másik hely olcsóbb és ez az indok?

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: rea4 »


Ennek örülök..Nekem is van egy ilyen tévém,amit valaki megrendelt a fórumról,aztán másnap lemondta,anyagi problémákra hivatkozva..Van ilyen,nem?Bár a fórumon még sose fordult elő,errefelé még csak korrekt és megbízható embereket ismertem meg.De mint tudjuk,mindenütt van kivétel.
már megbocsáss hogy mégsem tőled vettem meg a tv,gondolom ezért igazán nem haragudhatsz,mellesleg akkor tényleg úgy nézett ki hogy nem jön össze a dolog.Mindenesetre ezért még nem kell az embert megbizhatatlannak nevezni,meg inkorrektnek.Ha nem szoltam volna hogy nem kell és megrendeled , az lett volna a szemétség,nem kell egyböl felháborodni.

Megrendelted,megrendeltem,és másnap szóltál.Szerintem ez simán belefér az inkorrekt kategóriába.Legalábbis nálam.Az,hogy két nap múlva lett pénzed,kifejezetten örömteli.Nem kell tőlem venni,piacgazdaság van,ugye.De errefelé ha megrendelnek valamit,azt át szokták venni.Részemről ennyi.

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
Flowerpower
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2005.08.25., csüt. 21:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Flowerpower »


Ennek örülök..Nekem is van egy ilyen tévém,amit valaki megrendelt a fórumról,aztán másnap lemondta,anyagi problémákra hivatkozva..Van ilyen,nem?Bár a fórumon még sose fordult elő,errefelé még csak korrekt és megbízható embereket ismertem meg.De mint tudjuk,mindenütt van kivétel.
már megbocsáss hogy mégsem tőled vettem meg a tv,gondolom ezért igazán nem haragudhatsz,mellesleg akkor tényleg úgy nézett ki hogy nem jön össze a dolog.Mindenesetre ezért még nem kell az embert megbizhatatlannak nevezni,meg inkorrektnek.Ha nem szoltam volna hogy nem kell és megrendeled , az lett volna a szemétség,nem kell egyböl felháborodni.

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: rea4 »

Ennek örülök..Nekem is van egy ilyen tévém,amit valaki megrendelt a fórumról,aztán másnap lemondta,anyagi problémákra hivatkozva..Van ilyen,nem?Bár a fórumon még sose fordult elő,errefelé még csak korrekt és megbízható embereket ismertem meg.De mint tudjuk,mindenütt van kivétel.

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
Flowerpower
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2005.08.25., csüt. 21:50
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Flowerpower »


Üdv mindenki!
 
Elöször is ,én is vettem egy klv-s32a10e sony-t ;-) :kiraly:
 
Jelen pillanatban egy vga-vga kábellel van összekötve a pc-vel dvi vga
átalakító segítségével.
 
Az a problémám hogyha beállitom a powerstrip-bn az 1366*768 60hz felbontást
akkor a tv azt irja ki 1280*768/60
 
Ez az egyik ,a másik,hiába állitom be a 1280*720 60hz akkor kiirja tul nagy
méret, és nem megy .
Ha 1360*768 állitok be akkor is 1366*768 jön be.
Szoval amiben müködik egyedül azaz 1366*768 60hz ,ha ebben elindítok egy
wmv videot hd felbontásút 1280*720 ugye ,akkor elmegy a kép és kiirja hogy
tul nagy méret,ha leállitom a videot visszajön a kép.
 
Egy kicsit tanácstalan vagyok hogy is kéne beállitanom hogy menjenek nativ
felbontásban a hd filmek.
 
Ha tudtok ,légyszíves adjatok tanácsot hogyan is kéne beállitani a gépet.
 
köszönöm.

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Én azt mondom, hogy nagy divat lett/lesz mind a kettő. Emiatt persze egészen elfogadható mértékben kezd a normál CRT-képcsöves TV-k ára esni.
Lehet, hogy MOST van itt az ideje nagy CRT-csöves márkás TV-t venni?

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A kérdésem egyszerübb mint a válasz rá-tehát jelenleg melyik a "jobb" tv az LCDvagy a plazma?????? 32-40" között gondolkozom és csak azt

Pont magad írtad le a körte-alma efektust... de itt tényleg erről van szó. Mindegyik a maga helyén jobb mint a másik.
 
Csokorba szedve a Plazma előnyei-hátrányai:
 
 
Plazma előnyök:
 
Nagy fényerő
"Relatíve" nagyobb kontraszt
Igénytelenebb technológia (kisebb felbontáshoz elég a gyengébb jel is)
Általában több csatlakozási felület
 
 
Plazma hátrányok:
 
Beégésre hajlamos...
Magas fogyasztás
Számítógépes felhasználásra, csak kompromisszumokkal
Gyors avulás és értékvesztés
A legelterjedtebb 480 soros kivitelüek, elavultnak számítanak
Garancia és szervíz problémák
a.) hiba esetén nem tudják javítani, csak cserélni
b.) rengeteg hibás készülék
c.) garanciaidő utáni hiba esetén gyakorlatilag "kuka"...
 
 
Ha lesz időm megcsinálom az LCD-t is... :kiraly:

Hali Úrak!
Nagyon köszi az eddigi véleményeket is, de ha van még valakinek akár pro akár
kontra /LCD-plazma/ véleménye kérem ne tartsa magába majd összerakok belőle
esetleg "saját" véleményt.
Köszi még1X qqriq


Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Plazma hátrányok:[...]
Garancia és szervíz problémák
a.) hiba esetén nem tudják javítani, csak cserélni
b.) rengeteg hibás készülék
c.) garanciaidő utáni hiba esetén gyakorlatilag "kuka"...

Vajon az LCD-nél mi a helyzet? Hiba esetén (főleg ugye panel) tudják javítani? Nyilván cserével lenne ésszerű, ha megéri.
És vajon az LCD TV is csak kukabélésnek jó garidő utáni nagyhiba esetén?
 
Gondolom az LCD TV értékvesztése is nagy (százalékosan), mint minden nagyértékű (de inkább nagy ÁRÚ) elektromos berendezésnek.
Természetesen a közel azonos ár mellett sokkal nagyobb felbontás az LCD TV javára szól.
 
 
OFFTOPIC:

A plazmáknál ez a beégés dolog a legmodernebb panelekkel szerelt készülékekre is igaz még? Vagy ez egy olyan tulajdonság, ami ebből a technológiából fakad és jöhetnek modernebbnél modernebb panelek, ez a jelenség mindig lesz? Hamarabb, intenzívebben jelentkezik a beégés a plazmákon, mint mondjuk a hagyományos TV-k esetében?

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Balha »


Saca!
 
ha jólemlékszem te ajánlottál egy lcd-tvt aminek elég jó az elektronikája...
 
ha november eleje körül megyek pestre, megtudod nekem mutatni?
 
van/lesz nállatok?
...

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: saca »


A kérdésem egyszerübb mint a válasz rá-tehát jelenleg melyik a "jobb" tv az LCDvagy a plazma?????? 32-40" között gondolkozom és csak azt

Pont magad írtad le a körte-alma efektust... de itt tényleg erről van szó. Mindegyik a maga helyén jobb mint a másik.
 
Csokorba szedve a Plazma előnyei-hátrányai:
 
 
Plazma előnyök:
 
Nagy fényerő
"Relatíve" nagyobb kontraszt
Igénytelenebb technológia (kisebb felbontáshoz elég a gyengébb jel is)
Általában több csatlakozási felület
 
 
Plazma hátrányok:
 
Beégésre hajlamos...
Magas fogyasztás
Számítógépes felhasználásra, csak kompromisszumokkal
Gyors avulás és értékvesztés
A legelterjedtebb 480 soros kivitelüek, elavultnak számítanak
Garancia és szervíz problémák
a.) hiba esetén nem tudják javítani, csak cserélni
b.) rengeteg hibás készülék
c.) garanciaidő utáni hiba esetén gyakorlatilag "kuka"...
 
 
Ha lesz időm megcsinálom az LCD-t is...

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello Urak!Csak beleolvasva a topicba látom több "elvetemült" profi is irogat ezért szeretnék
segítséget kérni TV vásárláshoz. Ugyanis a boltokba az eladók részéről nem igazán
látok hozzáértést. (bár lehet,hogy ez is egyéni meggyőződés kérdése és itt is többen
többfélét ajánlanak)
A kérdésem egyszerübb mint a válasz rá-tehát jelenleg melyik a "jobb" tv az LCD
vagy a plazma?????? 32-40" között gondolkozom és csak azt kérem ne az legyen
a válasz hogy "a körtét nem lehet az almával összevetni"
Ha netán lesz rá valakinek válasza előre is KÖSZÖNÖM!!!
Üdv qqriq-1 
 
 
 


A plazma rosszabb minőségű forrásokhoz (TV, DVD) szerintem jobb. Jobb a kontrasztja is. Viszont hajlamosabb a beégésre.
Az LCD a rosszabb minőségű források esetén elég mosott csúnya képet ad, de PC-nél és HD jelforrásnál gyönyörű. Viszont kisebb a kontrasztja is és persze...
 
... a körtét nem lehet az almával összevetni.

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello Urak!
Csak beleolvasva a topicba látom több "elvetemült" profi is irogat ezért szeretnék
segítséget kérni TV vásárláshoz. Ugyanis a boltokba az eladók részéről nem igazán
látok hozzáértést. (bár lehet,hogy ez is egyéni meggyőződés kérdése és itt is többen
többfélét ajánlanak)
A kérdésem egyszerübb mint a válasz rá-tehát jelenleg melyik a "jobb" tv az LCD
vagy a plazma?????? 32-40" között gondolkozom és csak azt kérem ne az legyen
a válasz hogy "a körtét nem lehet az almával összevetni"
Ha netán lesz rá valakinek válasza előre is KÖSZÖNÖM!!!
Üdv qqriq-1
 
 
 


Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Balha »


engem is a faroudja fogott meg elsőre, mert asszem saca említette, hogy a jó képhez nem elég a felbontás, hanem komolyabb elektronika is szükségeltetik
 
 
a lurdy házban melyik boltban volt kirakva?
 
az amelyik majdnem az albacomp mellett van?
 
 
valszeg november elején megyek pestre, és akkorott fogom kezdeni a nézelődést :kiraly:
 
vagy szerintetek várható még komolyabb áresés karácsony előtt?
...

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hmmm most olvasom, leiras szerint faroudja proc is van benne, lehet ezert ilyen szep a kepe?
 
Mondjuk fingom nincs mi az, csak emlekeztem hogy regebben valaki kerdezte milyen cuccba van meg benne ez a proci, ami megfizetheto, mert az LG -nek nem tetszett a panelja neki, es alternativat keresett...
 
Most picit utanna neztem, felig mar tisztaba vagyok mi is ez, szoval akkor ugy nez ki nem vagyok se nem hule, se nem vak, erdemes megnezni ezeket a toshikat...

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hali! 
 
tudtok valamit a toshiba lcd-kről?
 
a pixmánián ezt találtam :
 
link
 

 
mien lehet a képe?
 
látatlanba nem merném megvenni... :kiraly:

Nem tudom pontosan ez a tipus e, de a lurdy -ban akcios volt a 27, es a 30" -os. (~250k, ~290k).
 
A 30" -os mar legutobb nem volt kint, viaszont helyette ugyan olyan panellal szerelt 37" -ost tettek ki (igaz az mar nem volt akcios, ~600k), nagyon szep kepe volt (nekem jobban bejott, mint a sztarolt sony -k).
 
Korabban mig a 27, es 30" -osok voltak kint az annal nagyobbaknak gyengebb kepe volt, de a mostani 27, es 37" -osoknak egyforman gonyoru kepe volt. (37" -osnak 1366 os felbontasa volt, a kisebbeknek 1280)
 
Nezd meg oket, ha meg akcios talan jobban is jarsz mint a pixmanias X hetes maceras dologgal. (HWSW -n multkor panaszkodtak, hogy nehany hetet kesett a cucc, es meg ossze-vissza tepett dobozzal erkezett meg)

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Sziasztok
 
Az LCD tévék analóg / digitális meghajtása témában mondanám el a véleményem.
 
Tapasztalataimat Samsung LCD tévémmel (LE40R51) szereztem. A lényeg, hogy számítógépről meghajtva a legjobb képet egy "minőségi" DSUB (analóg) kábellel sikerült elérnem 1360x768 natív felbontásban (a képernyő mindkét szélén ilyenkor 3 oszlopnyi pixel sötét, de ez nem zavaró). Ha lenne a TV-n egy (az árához képest gyakorlatilag semmibe nem kerülő) DVI bemenet, akkor gondolom valamivel szebb képet produkálna digitálisan. De nincs, és a HDMI bemeten keresztül meghajtva (mert megvettem hozzá 10e-ért a DVI-HDMI kábelt, ami full pénzkidobás volt) csak mindenféle konverzión keresztül (720p, 1080i, illetve ehhez közeli egyénileg definiálható felbontásból kiindulva) jut a képernyőre a jel, valami hihetelenül silány, siralmas minőségben. Ez lehet részben a videokártya hibája is (Saphire 9600 Atlantis, legfrissebb ATI Catalyst-al), de inkább arra tippelek, hogy natív megjelenítés helyett 720p-ből kiindulva konverzón keresztül jelenik meg az 1366x768-as képernyőn. Tudjuk, hogy az LCD megjelenítők képe natív felbontásban a legtisztább. Hozzáteszem, hogy vettem a MM-ban egy HAMA aranyozott, árnyékolt moncsi (DSUB) kábelt (olyan 3500 HUF körül volt 1.5 m-es), és a monitoromon (Samsung 910T) letesztelve ezzel már (szinte) észrevehetetlen volt számomra a DSUB (analóg) és a DVI (digitális) meghajtás közti különbség (ennyit tesz egy jó analóg kábel...) Próbáltam még egy trükköt: vettem egy DVI => DSUB kis átalakítót, és megpróbáltam így meghajtani a TV-t (tehát a DVI kábel jött ki a videokareszból, de a TV-be a PC bemenetbe csatlakozott a DVI kábel ezen a kis átalakítón keresztül). Nem ette meg a TV, kiírta, hogy "Nem támogatott üzemmód" (tehát érezte az inputot, különben nem ezt írta volna ki...) Már azon is gondolkodtam, nem lehetne-e belehekkelni egy DVI bemetet, hiszen az analóg PC bemenet (a DSUB) is visszaalakítja a jelet valahol digitálissá...
 
A "régebbi" LCD-ken (meg főleg a plazmákon) még volt DVI bemenet, aztán (gondolom amiatt, nehogymár HDCP titkosítási eljárás kikerülhetőségével nézzünk digitális jelbeneten keresztül) "lehagyták" a készülékekről a DVI bemenetet, és ráfogták, hogy a HDMI is "az" (DVI/HDMI). Ez szerintem a fogyasztó megtévesztése. De bárcsak tévedjek : ha valaki tudja hogy kell HDMI bemeneten kesresztül meghajtani natív felbontásban az LCD TV-ket, az írja meg!!! Sokan hálásan leszünk érte... (sztem a HDMI bemenet alapból nem enged natívan hajtani, csak max akkor ha a képernyő natív felbontása megegyezik, a HDTV szabvánnyal, pl. 1920x1080) Akinek meg csak 1366x768-as felbontásúra tellik, az szívja meg, vagy hogy is van ez?
 
Üdv
FOOT
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Balha »


hali!
 
 
tudtok valamit a toshiba lcd-kről?
 
a pixmánián ezt találtam :
 
link
 

 
mien lehet a képe?
 
látatlanba nem merném megvenni... :kiraly:
...

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Amugy ~2 eve tengeren tulon neztem HDTV -s adast egy nagy dog JVC projis TV -n (projishoz kepest eszmeletlenul vilagos es eles kepe volt)... hat bex@ras volt!

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Teljesen korrakt amit mondasz, de en nem a TV -t szidtam, en az azon lathato kepet
Bocs, ha felreertheto voltam...
 
2 eve TFT monitort hasznalok, kepben vagyok kep ugyben
 
Arra probaltam utalni, hogy az elkovetkezendo nehany evben nem fogom tudni kihasznalni (szamitogepezesen kivul, nem filmnezesre ertem, hanem minden masra,a mit az ember csinal a gepen), szoval jovore nem fog BR lemezektol roskadozni az aruhazak polca (plane nem jo aron), senem toltogetek le a 2Mbites nettel 20-30 gigas videoanyagokat, na meg a BR lejatszok/felvevok sem ugy neznek ki, hogy emberi aron honapokon (vagy akar 1 even) belul tomegcikk (megha premium kategorias tomeggcikk->mefizetheto->50-60k) kaphato lenne...
 
Mindezt ugy hogy a BR demok sem makulatlanok a displayeken...
 
Remelem erted mit mondok...
 
Utobbi napon belegondolva vonzobbnak tunik a 20-30centivel nagyobb occcso plazma, de nem azert mert jobb, hanem azert mert hasznalhatobbnak tunik... (csak a felbontast sajnalom, mert igy a PC -s felhasznalas csorbul... de hat valamit valamiert...)

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Persze némileg sántít az érvelésem, ezt bevallom. Ha teszemazt az adott tv kevesebb szinárnyalatot tud megjeleníteni (főleg a sötét részeknél), jobban kijöhetnek rajta a tömörítési hibák, sajnos.
Megoldás: ne nézzünk éjszaka játszódó (pl. horror) filmeket, az amúgy sem tesz jót a lelki békének.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tsc »


Most nem azért, de nekem a logika azt diktálja, hogy ha valami megmutatja a tömörítési hibákat, az nem azt jelenti hogy az adott kijelző szar, hanem hogy a forrásanyag gyenge. Nemde?!
 
Lehet, hogy a lelki békéje sokaknak jobban megvan, ha a megjelenítő elmossa a hibákat, de ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy ettől jó, legfeljebb az adott forrásanyaghoz célszerűbb (esetleg).
 
Ez olyan, mint pl. hogy jó audiofil hifi láncon jobban kijön, hogy a forrás csak mp3 vagy cd vagy hanglemez. Mp3-ról pl. ordítani fog, hogy tömörített. De ettől még nem a hifi lánc rossz.
 
Másszóval, ne mondjátok már, hogy a tv tehet a tömörítési hibákról. Bármi másról igen, node arról?

Vendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A nagy sony LCD -n pont egy olyan BR demo ment ahol kette volt osztva a kep, egyik felen DVD minosegre butitott, masikreszben full BR quality film ment (valami sivatagos taj, lent egy varos, hatterben hegyek)
 
Szoval az egy dolog hogy a bal oldal (alitlagosan DVD minoseg) mosott volt, de a jobb oldalon is meg 1m -rol is olyan tomoritesi hibakat lehetett eszrevenni, hogy csak na...
 
...es ez meg a nagyobb sony volt, ennek szepek voltak a szinei.
 
hatram,entem ott voltak a 32" -os "kicsikek", es a nagyhoz kepest joval fakobb kepuk volt (ez mondjuk lehet azert mert szet volt osztva, de nem tom annyival fakobb volt, lehet aonos jelrol is meglett volna nemi difi...). Viszont az hogy lattam ott is a tomoritesi hibakat az nagyon kiabranditott... Tenyleg ezek utan szinte csak szg. moncsinak tudom elkepzelni, egyelore az lCD -ket
 
(pedig mar nagyon szemezgettem a 450 -rol 290 -re leertekelt toshibaval...)

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Persze, a jel minősége nyilván alapvető fontosságú és nem is egyből kívánom én rávágni az LCD TV-kre, hogy "sz*rok". Csak hát ment ott 1-2 "ócsó" plazma síma TV-adással, hangyás képpel és még így is odavert az LCD-knek.
 
Az említett Panasonic-on meg minden bizonnyal valami HD demo ment, mert kedvesem szerint vagy negyed órát időztem bamba vigyorral a képemen és el-elcseppenő nyállal a szám sarkában előtte. Érdekes, nekem 2-3 percnek tűnt. Még morogtam is magamban, hogy miért kell továbblépnünk "máris"?
 
Na igen, gondolom, mint minden hülyeségre, a plazma TV-re is először Amerika volt vevő. Innen a 480-as függőleges felbontás a kis/régi plazmáknál (NTSC). Bár mintha a japánoknál is ez a norma lenne. Nemtom.
Ha már ennyi pénzt akarok kiadni egy vacak TV-ért, biztosan nem olyat választok, ami 100 sort "lehagy" a DVD-filmekről. (Sarkosan fogalmazva). De szerencsére battyognak lefelé az árak. Most a legdrágább valami 1.7 mFt volt? Emléxem, tavaly mondtam is a páromnak: Nézd! Zuhan a plazmák ára! 5 milla helyett már csak 2.5 mFt! Vegyünk egyet? Valami 50-60 colos LG volt.
 
Hát én egyenlőre egy Pio 575-tel hajtanám a leendő TV-met, szóval inkább a TV-nek kellene jónak lennie. Vagy lehet, hogy eBay-ezek egy jó scalert 3-400 euróért oszt' kész vagyok, nem?
 
Egyébként egyik felem nekem is a HTPC felé húz (lévén ez a szakmám), a másik felem meg lusta türelmetlen disznó. :8) Úgy vagyok vele, hogy ha bezuhanok este a technika elé, akkor max. 2 gombnyomásból szeretném élvezni. Semmi kedvem bootolást várni meg állítgatni. Persze egyre finomodik ez a technika is, de kb. ott tart, mint az LCD TV: jó jó, de majd egyszer talán...
 
Hogy miért van a modern plazmák menüjében képernyővédő meg ilyenek? Egyrészt lehet, hogy mégsem tökéletes még a dolog, másrészt parasztvakításnak nagyszerű! Láttam olyan ócsó CRT TV-t, amelyikben videojáték is volt. Úgy kell neki. Anélkül már nem is TV a TV. Ha nincs adás, van videojáték. Gondolom nem egy Playstation figyelt benne.
 
Ja, amúgy nem vagyok plazma-ügynök. Csak még mielőtt valakiben felmerül a gyanú.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”