Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd, Led, Oled TV-k

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

tonee73 írta:
2021.01.01., pén. 12:00
Shimano írta:
2021.01.01., pén. 11:54
Tegnap beállítottam a mobil hotspotot a telón,a tévén az adott wifi jelszót megadtam és működött is.Mára a telón magától kikapcsolt a hotsot,újra bekapcsoltam,a tévén a rendelkezésre álló hálózatok közt ott van az android app mentve egy lakattal,de arra rákattintva azt írja hogy csatlakozás,de semmi sem jön be. Mit csinálok rosszul?
Tipp: valszeg a telefon hotspot beállítások közt lesz olyan, hogy "minden eszköz számára látható / elérhető"-próbáld meg ezt, hátha...
Kiiktattam a hotspot időkorlátját,mert most vettem észre hogy az is van rajta és ezért is kapcsolódott le reggelre,és jó lett.Most azt írja hogy minden eszköz számára látható,viszont ha rákattintok az engedelyezett eszközökre,akkor meg azt írja hogy nincs eszköz.
Na mindegy,most jó megint.
Köszi a segítséget.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12037
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5707
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Shimano írta:
2021.01.01., pén. 11:54
Tegnap beállítottam a mobil hotspotot a telón,a tévén az adott wifi jelszót megadtam és működött is.Mára a telón magától kikapcsolt a hotsot,újra bekapcsoltam,a tévén a rendelkezésre álló hálózatok közt ott van az android app mentve egy lakattal,de arra rákattintva azt írja hogy csatlakozás,de semmi sem jön be. Mit csinálok rosszul?
Tipp: valszeg a telefon hotspot beállítások közt lesz olyan, hogy "minden eszköz számára látható / elérhető"-próbáld meg ezt, hátha...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Tegnap beállítottam a mobil hotspotot a telón,a tévén az adott wifi jelszót megadtam és működött is.Mára a telón magától kikapcsolt a hotsot,újra bekapcsoltam,a tévén a rendelkezésre álló hálózatok közt ott van az android app mentve egy lakattal,de arra rákattintva azt írja hogy csatlakozás,de semmi sem jön be. Mit csinálok rosszul?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Megnéztem ezt az optikai kábelt,és hát erős ez,nem kell félni hogy a jég vagy akár egy féltucat gólya is letépje.Azt hittem hogy ez valami törékeny belső kontsrukciót takar,de nem,a külső erős szigetelés alatt egy nagyon sűrű fonású pamutszerű anyag van,ami persze biztos nem pamut,de az is egy erős,és nehezen téphető anyag.Én azt hittem hogy ez az optikai drót valami könnyen törő belső vezetővel ellátott kábel amit óvatosan kell kezelni,de nem,mert a sűrű szövése miatt ez így nem igazán törhető.
Hogy nálunk mi vitte le az továbbra is rejtély.Az már biztos most így tüzetesebben átnézve a húzásirányt,és a vezekék állapotát hogy valami gépezet volt,és nem magától fáradt el.
A tököm kivan,most mehetek horgászni minden nap hétfőig idegnyugtatás céljából. :D

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Shimano írta:
2020.12.31., csüt. 17:06
Köszi szépen,meg is van. :smile32: Netflixem nincs sajna,így marad a youtube,de már az is valami.
Hopsz,működik az hbo go is,még jobb,pedig az nincs is a tévé appjai közt.Alakul ez.
Már a gutaütés határán voltam,hihetetlen ez a történés így az év utolsó napjára.Egyszerűen nem értem hogy mi szakíthatta le,ha máshol nem történt meg ez. gondolkodik.gif

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Köszi szépen,meg is van. :smile32: Netflixem nincs sajna,így marad a youtube,de már az is valami.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2020.12.31., csüt. 16:17
Aszpirin írta:
2020.12.31., csüt. 15:57
Shimano írta:
2020.12.31., csüt. 15:36
Hát ilyen nincs,és még is van. :smile51: Vajon mi jön még ebben az évben?, gondolkodik.gif bele sem merek gondolni.
Valami barom leszakította az optikai kábelt a ház és az oszlop között,és most se tévé,se net,se semmi,hát ezt nem hiszem el. :smile30: Gőzöm sincs hogy mivel mert elég magasan volt,de leszaggatta. :angry:
Kérdés,mivel csak hétfőn jönnek a szerelők,addig mivel korlátlan netem az van,tudnék valahogy filmet nézni legalább netről a tévén?Eddig ez wifin ment,de az most nincs,valami ötlet esetleg?
Bakker együttérzek :(

Nekem a nyáron kötötték be az optikát, de néztem is, hogy olyan vékony a kábel, hogy ránézésre egy madár is leszakíthatja. Mármint rendes madár.

Ötlet: esetleg nincs egy mobilnet-csomagotok valamelyik telefonon? Telefonról tudnál wifi hotspotot létrehozni, és a tévével vagy lejátszóval arra csatlakozni. A mobilnet sebessége, attól függ, milyen a jelerősség, elég lehet a tévézeshez (ha 4G és térerő van rendesen, akkor biztosan elég még Netflixezéshez is.)
Megnéztem a földön,azt madár tuti nem tudja leszaggatni,ez valami más volt,de hogy mivel és hogyan azt nem is értem,mert vannak alacsonyabban lévő drótok is az utcában sértetlenül.
Na mindegy igy jártam,biztos ezt érdemeltem,vagy a tököm tudja.Mobilnetem van korlátlan,szóval arról mehetne is a tévé,de hogyan?,gőzöm sincs mi ez a hotspot dolog.Kérek egy gyorstalpaló iránymutatást pontról pontra haladva vele kapcsolatban,köszi előre is. :smile32:
Androidom nincs, tehát pontos leírást csak iPhone-hoz tudok adni most, de ha droidod van, ott is valami hasonló van, tutira.

Szóval iPhone-on a Beállítások-ban van egy “személyes hotspot” menüpont. Ott lehet létrehozni a személyes wifi-hálózatot, be kell kapcsolni a “mások is csatlakozhatnak” opciót, majd meg lehet adni egy tetszőleges wifi-jelszót. A telefon kiírja, hogy mi a neve a hálózatnak, amit létrehoztál (ha nincs ilyen, akkor a telefonod neve lesz az új wifi-hálózat neve is). Innentől van egy új wifi hálózatod, amit a telefon hoz létre, és ő játssza a wifi-router szerepét. A telefon merülni fog rendesen, ezért tedd töltőre.

Az okostévével erre az új wifi-hálózatra kell kapcsolódni, és megadni azt a jelszót, amit a telefonon beállítottál. Ennyi.

Ezzel a telefonod mobilnetjét “átjátszod” wifin keresztül a tévére, amin így lesz internet-elérésed, tehát a streaming appok menni fognak.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Aszpirin írta:
2020.12.31., csüt. 15:57
Shimano írta:
2020.12.31., csüt. 15:36
Hát ilyen nincs,és még is van. :smile51: Vajon mi jön még ebben az évben?, gondolkodik.gif bele sem merek gondolni.
Valami barom leszakította az optikai kábelt a ház és az oszlop között,és most se tévé,se net,se semmi,hát ezt nem hiszem el. :smile30: Gőzöm sincs hogy mivel mert elég magasan volt,de leszaggatta. :angry:
Kérdés,mivel csak hétfőn jönnek a szerelők,addig mivel korlátlan netem az van,tudnék valahogy filmet nézni legalább netről a tévén?Eddig ez wifin ment,de az most nincs,valami ötlet esetleg?
Bakker együttérzek :(

Nekem a nyáron kötötték be az optikát, de néztem is, hogy olyan vékony a kábel, hogy ránézésre egy madár is leszakíthatja. Mármint rendes madár.

Ötlet: esetleg nincs egy mobilnet-csomagotok valamelyik telefonon? Telefonról tudnál wifi hotspotot létrehozni, és a tévével vagy lejátszóval arra csatlakozni. A mobilnet sebessége, attól függ, milyen a jelerősség, elég lehet a tévézeshez (ha 4G és térerő van rendesen, akkor biztosan elég még Netflixezéshez is.)
Megnéztem a földön,azt madár tuti nem tudja leszaggatni,ez valami más volt,de hogy mivel és hogyan azt nem is értem,mert vannak alacsonyabban lévő drótok is az utcában sértetlenül.
Na mindegy igy jártam,biztos ezt érdemeltem,vagy a tököm tudja.Mobilnetem van korlátlan,szóval arról mehetne is a tévé,de hogyan?,gőzöm sincs mi ez a hotspot dolog.Kérek egy gyorstalpaló iránymutatást pontról pontra haladva vele kapcsolatban,köszi előre is. :smile32:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2020.12.31., csüt. 15:36
Hát ilyen nincs,és még is van. :smile51: Vajon mi jön még ebben az évben?, gondolkodik.gif bele sem merek gondolni.
Valami barom leszakította az optikai kábelt a ház és az oszlop között,és most se tévé,se net,se semmi,hát ezt nem hiszem el. :smile30: Gőzöm sincs hogy mivel mert elég magasan volt,de leszaggatta. :angry:
Kérdés,mivel csak hétfőn jönnek a szerelők,addig mivel korlátlan netem az van,tudnék valahogy filmet nézni legalább netről a tévén?Eddig ez wifin ment,de az most nincs,valami ötlet esetleg?
Bakker együttérzek :(

Nekem a nyáron kötötték be az optikát, de néztem is, hogy olyan vékony a kábel, hogy ránézésre egy madár is leszakíthatja. Mármint rendes madár.

Ötlet: esetleg nincs egy mobilnet-csomagotok valamelyik telefonon? Telefonról tudnál wifi hotspotot létrehozni, és a tévével vagy lejátszóval arra csatlakozni. A mobilnet sebessége, attól függ, milyen a jelerősség, elég lehet a tévézeshez (ha 4G és térerő van rendesen, akkor biztosan elég még Netflixezéshez is.)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Hát ilyen nincs,és még is van. :smile51: Vajon mi jön még ebben az évben?, gondolkodik.gif bele sem merek gondolni.
Valami barom leszakította az optikai kábelt a ház és az oszlop között,és most se tévé,se net,se semmi,hát ezt nem hiszem el. :smile30: Gőzöm sincs hogy mivel mert elég magasan volt,de leszaggatta. :angry:
Kérdés,mivel csak hétfőn jönnek a szerelők,addig mivel korlátlan netem az van,tudnék valahogy filmet nézni legalább netről a tévén?Eddig ez wifin ment,de az most nincs,valami ötlet esetleg?

Avatar
űrutazó
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.03.04., csüt. 16:38
Értékelés: 3

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: űrutazó »

robi20064 írta:
2020.10.31., szomb. 22:34
űrutazó írta:
2020.10.31., szomb. 19:08
Szervusztok!

Sony KDL50W807C tévénket tegnap este a szokásos módon távirányítóval standby kikapcsoltam.
Ma délután a távirányítóval bekapcsoltam, de nem a szokásos egyszerű "feléledéssel" indult el a műsor, hanem úgy, mint amikor a tv hátulján lévő kapcsolóval történt kikapcsolás után azzal a kapcsolóval kapcsolom be. Megjelentek az "androidos körök" majd egy idő után megjelent a műsor.
Csak hogy a képernyő bal alsó sarkában elég nagy betűkkel az jelent meg, hogy "Biztonsági üzemmód" és ez a szöveg azóta is ott van.
Próbáltam a menüben megkeresni, hogy ez a szöveg mit is jelent a működés szempontjából, miért jelent meg ott és hogyan lehetne eltüntetni, de semmit nem találtam erről sem a tv menüjében, sem a tv kezelési könyvében.
Tudnátok ennek a megoldásában nekem segíteni?
Előre is köszönöm.

Üdvözlettel
Szabolcs
Az itt leirtak alapjan nyomva kell tartani a bekapcsolo gombot amig a kikapcsolas felirat meg nem jelenik.

https://www.sony.com.au/electronics/sup ... s/00127645
Köszönöm a segítségedet, ezzel a módszerrel eltűnt a felirat, visszaállt a béke és nyugalom. leborulok.gif

Shimano fórumtárs segítő szándékát is köszönöm. Az áramtalanításra most nem volt szükség, de így most már tudom, hogy egyes problémák esetében azzal is lehet próbálkozni. leborulok.gif

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

űrutazó írta:
2020.10.31., szomb. 19:08
Szervusztok!

Sony KDL50W807C tévénket tegnap este a szokásos módon távirányítóval standby kikapcsoltam.
Ma délután a távirányítóval bekapcsoltam, de nem a szokásos egyszerű "feléledéssel" indult el a műsor, hanem úgy, mint amikor a tv hátulján lévő kapcsolóval történt kikapcsolás után azzal a kapcsolóval kapcsolom be. Megjelentek az "androidos körök" majd egy idő után megjelent a műsor.
Csak hogy a képernyő bal alsó sarkában elég nagy betűkkel az jelent meg, hogy "Biztonsági üzemmód" és ez a szöveg azóta is ott van.
Próbáltam a menüben megkeresni, hogy ez a szöveg mit is jelent a működés szempontjából, miért jelent meg ott és hogyan lehetne eltüntetni, de semmit nem találtam erről sem a tv menüjében, sem a tv kezelési könyvében.
Tudnátok ennek a megoldásában nekem segíteni?
Előre is köszönöm.

Üdvözlettel
Szabolcs
Nekem is hasonló tv van,de az ilyet még nem mutatott.Az előfordult már többször hogy a távra nem reagálva áramtalanítani kellett,de utána az androidos feléledés után már jó lett,de még olyan is volt,hogy a távval bekapcsolva is újraindult a rendszer,de ezt a feliratot még nem mutatta.
Próbáld meg áramtalanítani,húzd ki a hálózati dugót,és vissza,és ha nem lesz jó akkor hívd fel a központi szervízt,ők biztosan tudják hogy mi a teendő ilyen esetben.

Avatar
űrutazó
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.03.04., csüt. 16:38
Értékelés: 3

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: űrutazó »

Szervusztok!

Sony KDL50W807C tévénket tegnap este a szokásos módon távirányítóval standby kikapcsoltam.
Ma délután a távirányítóval bekapcsoltam, de nem a szokásos egyszerű "feléledéssel" indult el a műsor, hanem úgy, mint amikor a tv hátulján lévő kapcsolóval történt kikapcsolás után azzal a kapcsolóval kapcsolom be. Megjelentek az "androidos körök" majd egy idő után megjelent a műsor.
Csak hogy a képernyő bal alsó sarkában elég nagy betűkkel az jelent meg, hogy "Biztonsági üzemmód" és ez a szöveg azóta is ott van.
Próbáltam a menüben megkeresni, hogy ez a szöveg mit is jelent a működés szempontjából, miért jelent meg ott és hogyan lehetne eltüntetni, de semmit nem találtam erről sem a tv menüjében, sem a tv kezelési könyvében.
Tudnátok ennek a megoldásában nekem segíteni?
Előre is köszönöm.

Üdvözlettel
Szabolcs

Avatar
kpykpy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2016.03.13., vas. 20:33
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: kpykpy »

Q80/Q82 nagyon jó minden téren
Q85/Q9FN még jobb, mint az előzőek
Q90r a 85 és a 9es szintjén van, de erősen túlárazták szvsz

Ezek mind olyan képpel rendelkeznek, h nem mondod meg, h nem oled-et nézel.
Én nemrég váltottam prémium plazmáról egy q9fn-re és minden tekintetben előrelépés volt.

(q70-nél sajnos vannak már gondok, pl felhősödés)

Több infóért nyugodtan írj privátot!
Samsung 65Q9FN
Anthem AVM60
ApollonAudio NCMP6200/NC500DualMono
Adam Audio GTC77/88/ANF10, Svs sb-2000
AQ forest, Inakustik Silver Premium, Supra
i5 6600k/Fatal1ty Z170/32Gb ddr4/MSI 1080Ti/Acer predator X35
Beyer DT990+Steinberg UR12
Psx,Ps2-3-4-5,Xbox360,XboxOneX,Wiiu,Switch

Avatar
TZoZ
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2010.05.07., pén. 17:36
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: TZoZ »

DaliBaba írta:
2019.11.06., szer. 13:48
Sziasztok! ;peace;

Szeretnék egy 75"-ös TV-t mostani 65"-t helyett!

A kiszemeltek:

LG SM9000, LG SM8610, Samsung QE75Q70, Samsung QE75Q85RA Ezek közül Ti melyiket és miért választanátok?!?! gondolkodik.gif

Néztem már rengeteg tesztet, utánuk is olvastam, meg is néztem élőben, de egyelőre még mindig nem tudtam eldönteni hogy melyiket válasszam! Hátha tudtok nekem segíteni a döntésben! Remélem valakinek van tapasztalata legalább 1-1 modellel!

Köszönöm a válaszaitokat előre is!
A Q80/Q82 sorozatot furcsamód kihagytad, én épp egy ilyet szereztem be, ha érdekel pár nap múlva már lesz véleményem róla.

Avatar
TZoZ
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2010.05.07., pén. 17:36
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: TZoZ »

Ezek közül azért elég egyértelmű, hogy képminőség tekintetében a Q85 viszi a prímet, természetesen ez árban is jelentkezik.
A Q70-es jobban tükröződik, az LG-k meg IPS panelesek, hozzáteszem HDMI 2.1 feature-ök terén a LG némileg lépéselőnyben van, viszont nem biztos hogy ez érdekes számodra.

Avatar
DaliBaba
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.04.26., szomb. 11:38
Értékelés: 47

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: DaliBaba »

Sziasztok! ;peace;

Szeretnék egy 75"-ös TV-t mostani 65"-t helyett!

A kiszemeltek:

LG SM9000, LG SM8610, Samsung QE75Q70, Samsung QE75Q85RA Ezek közül Ti melyiket és miért választanátok?!?! gondolkodik.gif

Néztem már rengeteg tesztet, utánuk is olvastam, meg is néztem élőben, de egyelőre még mindig nem tudtam eldönteni hogy melyiket válasszam! Hátha tudtok nekem segíteni a döntésben! Remélem valakinek van tapasztalata legalább 1-1 modellel!

Köszönöm a válaszaitokat előre is!

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

eric.cartman írta:
2019.10.09., szer. 15:53
Apropó!
Az alaplap (feltételezem, hogy azon van szinte minden a kijelző kivételével - talán a táp nem... - ebben speciel FRC sincs, mert natív 10 bites a panele)...
Szóval az alaplap fődarabnak minősül? Tehát újraindul a 2 év SONY garancia a cserélt alaplapra?
Tudja ezt valaki?
Jó volna felkészültnek lenni ebben a témában, mert feltételezem a szerviz nem feltétlenül lesz ebben előzékeny.

Köszönöm az építő válaszokat előre is! :smile53:
(ui.?: jól elbeszélgetek itt magammal... :smile29: )
Na akkor sorban.
Az sony tévém is csinálja ezt a nem reagálok semmire csak az áramtalanításra,és utána ok,de szerencsére ritkán.Alaplap csere elött is produkálta,meg utána is,de tényleg ritkán,szóval ezt a gondot lehet teljesen a csere sem fogja megoldani,de legyen szerencséd,és úgy legyen. :D
Én telóval levideóznám,vagy fényképezném a beállításokat,így könnyű lesz visszalőni.
Alaplapot az enyémen is cseréltek,de persze garihosszabítás nélkül,pedig tuti úgy kellett volna.Még szerencse hogy ebből nem lett gondom mert azóta lejárt még az a nem létező plusz gari is.Mondjuk akkor már annak is örültem hogy valahogy megoldódik a probléma,mert annyit harcoltam a szervizekkel,hogy ez a dolog akkor eszembe sem jutott.Heteket volt pl kecskeméten úgy hogy rá sem néztek,és mivel ezen nem kicsit kiakadtam,akkor kicserélték ott az alaplapot,ami olyan jól sikerült hogy nem is lett jó.Ezután már a központi szervízből jöttek ki,és kb egy óra alatt megcsinálta a szerelő nálam.
Szóval cirka öt hét alatt sikerült megoldaniuk garis tévé esetében az egy órás munkát,ráadásul két új alaplappal,fasza mi. :angry:
Én ha most vennék tévét,akkor tuti csak olyat,amire legalább öt év garit lehet kötni,mert ezek az alaplapok pl 100000ft-os tételek egy viszonylag olcsóbb tévénél is.
És a végére a vicc az az egészben,hogy mióta bekötötték a szélesebb sávon működő optikai hálózatot,azt a mediakártyát ismét nem fogadja rendesen a tévé,ami miatt már két alaplap is cserélve lett benne. sad.gif
Most upc boxozok,azzal jó,viszont azt a gagyi boxot meg én rühellem,szóval nem egyszerű a sonyk élete sem,a használóiké meg még inkább nem.
Nem is lesz több sony tévém,ez biztos.

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

Apropó!
Az alaplap (feltételezem, hogy azon van szinte minden a kijelző kivételével - talán a táp nem... - ebben speciel FRC sincs, mert natív 10 bites a panele)...
Szóval az alaplap fődarabnak minősül? Tehát újraindul a 2 év SONY garancia a cserélt alaplapra?
Tudja ezt valaki?
Jó volna felkészültnek lenni ebben a témában, mert feltételezem a szerviz nem feltétlenül lesz ebben előzékeny.

Köszönöm az építő válaszokat előre is! :smile53:
(ui.?: jól elbeszélgetek itt magammal... :smile29: )
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

Meg is válaszolom magamnak (hátha másnak egyszer segítség lesz):

Reggel hívtam az Etele úti Sony szervizt és miután visszahívott a szerelő, aki amúgy eléggé segítőkész és barátságos volt, elmondta, hogy ismert hiba és teljes alaplap cserével gyógyítják. Megrendeli és hozza házhoz majd helyszínen cseréli...
Még, jó, hogy garanciális a TV leborulok.gif
Bele sem merek gondolni abba, hogy ha épp 6 hónap múlva jött volna elő ugyanez, akkor mennyibe fájt volna az új alaplap... :smile51:

Ha már itt tartunk, tud valaki esetleg arra tippet, hogyan tudnám a TV teljes, személyre szabott beállításait költöztetni majd az új "agyba" veszteség nélkül? Őszintén szólva nem szívesen mennék át még egyszer a teljes finomhangoláson és jegyzetelni/fotózni sincs sok kedvem ezt a rakás bellítást.
Előre is köszi! :rolleyes:
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

Azt hiszem szervizt kell hívnom... :smile30:
Sony 4K HDR (XE85) TV készenlét / Stand-by üzemmódból nem kapcsol vissza. Eleinte havi egyszer-kétszer, de mára van, hogy pár naponta csinálja. Sem az infra távval, sem app segítségével, de még a TV gombjaival sem lehet bekapcsolni. Ilyenkor kénytelen vagyok áramtalanítani és utána megy ismét.
Találkozott már valaki ezzel a hibával? :angry:
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: theo »

theo írta:
2019.09.11., szer. 09:04
Üdv gondoltam leírom ide hogy más esetleg ne járjon így vagy fel legyen rá készülve 3 év használat után az LG oled tv beadta az unalmast csak hang van kép nincs. Szerviz felhív semmi gond majd föl fog hívni a szerelő megbeszélni a részleteket fel is hívott majd közölte hogy kétféle hiba lehet az egyik 90000 Ft a másik 300000 forint mondom fantasztikus egy hároméves tévén 300000 Ft os javítási költség kicsit viccesen hangzik így úgy döntöttem ha 90000 Ft ért javítható akkor megjavítjuk ha nem akkor kuka. Egy két nap és kiderül.
Megszületett a döntés kuka :-(
Kijelző csere 371000 Ft tipushiba úgyhogy nincs csere megy a levesbe.
Úgyhogy akinek LG Oled je van az imádkozhat csak.

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: theo »

robi20064 írta:
2019.09.11., szer. 09:41
theo írta:
2019.09.11., szer. 09:04
Üdv gondoltam leírom ide hogy más esetleg ne járjon így vagy fel legyen rá készülve 3 év használat után az LG oled tv beadta az unalmast csak hang van kép nincs. Szerviz felhív semmi gond majd föl fog hívni a szerelő megbeszélni a részleteket fel is hívott majd közölte hogy kétféle hiba lehet az egyik 90000 Ft a másik 300000 forint mondom fantasztikus egy hároméves tévén 300000 Ft os javítási költség kicsit viccesen hangzik így úgy döntöttem ha 90000 Ft ért javítható akkor megjavítjuk ha nem akkor kuka. Egy két nap és kiderül.
Ez melyik LG tipus volt? Pont mostanaban vacilalok LG es Panasonic kozott, viszont ha ez panel problema akkor nem jarok jobban a Pana-val sem mert LG panelt hasznalnak.
Szia lg 55eg910v. Majd beszámolok a hiba okáról ha már itt volt a szerelő.

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: theo »

Üdv gondoltam leírom ide hogy más esetleg ne járjon így vagy fel legyen rá készülve 3 év használat után az LG oled tv beadta az unalmast csak hang van kép nincs. Szerviz felhív semmi gond majd föl fog hívni a szerelő megbeszélni a részleteket fel is hívott majd közölte hogy kétféle hiba lehet az egyik 90000 Ft a másik 300000 forint mondom fantasztikus egy hároméves tévén 300000 Ft os javítási költség kicsit viccesen hangzik így úgy döntöttem ha 90000 Ft ért javítható akkor megjavítjuk ha nem akkor kuka. Egy két nap és kiderül.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

robi20064 írta:
2019.08.26., hétf. 22:55
Ennek orulunk :smile32:
Köszi.Most hogy rájöttem arra is hogy bemenetenként is lehet és kell is kalibrálni a tévét,még nagyobb az elégedettség. Erre nem is gondoltam eddig, :smile51: de most így belőve a chromecasthoz is,hát elég jó lett. :rolleyes:
Közben utánanéztem annak is hogy mit bűvöltek a központban,az ipv6 lett átállítva a stabilabb ipv4-re.Így sokkal jobban működik minden nálam.Mondták hogy nem minden készülékhez jó az újabb 6-os,és kapcsolatproblémákat is okozhat.Na ez lehetett nálam.Jobban hasít és gyorsabb is lett a net,épp nyolc óra kürül néztem,és a 150-es netem 154-el száguld most.Mondjuk ez kirívó eset lehet,de az eddigi mérésektől így is 15-20mbitel gyorsabb,és ami a lényegesebb hogy stabilabb is.
Csak azért írtam hogy hátha másnak is hasznos lehet,és upc connect boxos kapcsolódásos problémák esetében lehet megoldás lehet azt átállíttatni az ipv 4-re.Utánaolvasva nem egyedi problémáról volt szó,és sok helyen ez lett a megoldás.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”