A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Lcd, Led, Oled TV-k

nemtomm
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 554

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: nemtomm » 2017.11.10., pén. 21:00

Nem terveztem de ma bementünk a Soroksári MM-be és most nyitottak pár napja és mit látok pont ilyen lapos volt kiállítva.

Nem volt időm ránézni nagyon de még az asszony jegyezte meg, hogy nem természetes a képe és nem cserélné le a plazmat érte.

Nem volt rossz a képe a sok k-s felvételen de legközelebb majd jobban megsasolom -:)

"Az igazi barát szemből támad."

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 949

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2017.11.10., pén. 17:53

Na én ott pont nem kerestem. Nem gondoltam volna, hogy oda teszik.  gondolkodik.gif

Nagyon köszönöm!  :smile53:

Ha csak a hang miatt van jelentősége, akkor hagyom is, mivel teljesen le van véve a hangerő.

Szívesen.

Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 369

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 » 2017.11.10., pén. 17:43

Beállítások->hang->tv helye

De nem a szellőztetés, hanem a hang miatt lehet állítani.

Na én ott pont nem kerestem. Nem gondoltam volna, hogy oda teszik.  gondolkodik.gif

Nagyon köszönöm!  :smile53:

Ha csak a hang miatt van jelentősége, akkor hagyom is, mivel teljesen le van véve a hangerő.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 949

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2017.11.10., pén. 17:12

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Sony tv-m a falról a gyári talpára került.

Emlékszem rá, hogy az első beállításnál meg kellett adni, hogy a készülék falra szerelve fog működni, vagy szekrényen lesz. 

Gondolom ez a szellőzés miatt lehet fontos, ezért is szeretném átállítani.

(Sony Bravia KD-55XD8505)

A probléma az, hogy ezt az opciót, most sehol sem találom.

Előre is köszönöm!

Üdv, Attila

Beállítások->hang->tv helye

De nem a szellőztetés, hanem a hang miatt lehet állítani.

Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 369

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 » 2017.11.10., pén. 15:56

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Sony tv-m a falról a gyári talpára került.

Emlékszem rá, hogy az első beállításnál meg kellett adni, hogy a készülék falra szerelve fog működni, vagy szekrényen lesz. 

Gondolom ez a szellőzés miatt lehet fontos, ezért is szeretném átállítani.

(Sony Bravia KD-55XD8505)

A probléma az, hogy ezt az opciót, most sehol sem találom.

Előre is köszönöm!

Üdv, Attila

nemtomm
Törzsvendég
Törzsvendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: nemtomm » 2017.11.07., kedd 13:57

ezzel kb én is így voltam,bár egyre kevesebbet megy a projektor,de én is szerettem,ha jó nagy a kép :) azt próbáltad,hogy a projektorba is mspéci tápdrótot használsz? egyszer kíváncsiságból bedugtam egy kondo ksl tápdrótot és ott is maradt :)

egyébként köszönöm az észrevételeket.

próbáltam de sajnos a csati nem megy be a helyére ( nem fér el) csak olyan nagyon olyan egyszerü csati. Viszont kapott nagyon jó tápszüröt és az sokat hozott ..... :smile32:

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 340
Kapcsolat:

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: revox » 2017.11.07., kedd 08:25

Nálunk a tv-én megy a sorozat vagy néha tv müsor, de filmet projektorról nézünk mert úgy igazi a film akármekkora is a tv mérete - :)

ezzel kb én is így voltam,bár egyre kevesebbet megy a projektor,de én is szerettem,ha jó nagy a kép :) azt próbáltad,hogy a projektorba is mspéci tápdrótot használsz? egyszer kíváncsiságból bedugtam egy kondo ksl tápdrótot és ott is maradt :)

egyébként köszönöm az észrevételeket.

avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

nemtomm
Törzsvendég
Törzsvendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: nemtomm » 2017.11.07., kedd 07:50

én ne plazmázok,inkább az élvezet ,de tvét nem nézek csak filmeket semmi több,esetleg néha de az mind hd müsor

Nálunk a tv-én megy a sorozat vagy néha tv müsor, de filmet projektorról nézünk mert úgy igazi a film akármekkora is a tv mérete -:)

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 16

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 » 2017.11.07., kedd 04:29

Úgy látszik téged is megvett a sok reklám, de gondolom nem lassított felvételen nézel filmet....egyébként maradok plazma párti ekkora méretben

nem igazán kell UHD, főleg akkor ha tv müsor néz az ember...- :) - :)

én ne plazmázok,inkább az élvezet ,de tvét nem nézek csak filmeket semmi több,esetleg néha de az mind hd müsor

nemtomm
Törzsvendég
Törzsvendég

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: nemtomm » 2017.11.06., hétf. 20:09

én uhd használok és megvallva teljesen tökéletes nekem,nem tesztelni veszek én se tevét,de lehidalok tőle mikkor lassított képet  nézek  4 x akkora felbontásban mit a blue ray

Úgy látszik téged is megvett a sok reklám, de gondolom nem lassított felvételen nézel filmet....egyébként maradok plazma párti ekkora méretben

nem igazán kell UHD, főleg akkor ha tv müsor néz az ember...-:) -:)

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 » 2017.11.06., hétf. 16:59

köszi ,ez aztán nem semmi összefoglaló :) de itt legalább elismerik,hogy a plazma jó :) úton-útféen mindenki azt akarja nekem bebizonyítani,hogy a plazma xar. én egyszerű tévénéző vagyok csak,semmi extra és erre a célra eltekintve a többletköltésgtől és a töblethőtől, a plazma képe tényleg a legtermészetesebb,bár oled tv-m nincs és a boltokban se szoktam nézegetni. tényleg cvsak egyszerű,átlaguser vagyok,okosítás meg van a UPC boxon is,így még az se feltétel,bár a led tudja. csak olyan mesze van a routertől,hogy kábellel nem kötöttem be,wifivel meg azért nem zai gazi. az upc meg kábelen jön,így a led beépített smartját se használom.

de köszönöm szépen,bár amit megadtál, ár, a vártnál magasabb. még lehet akkor meg is hirdetem :) csak sajnálom,de bazira nem férünk tőle. muteromnak akartam adni,de szerintem neki se fér sehova és biztos hallgathatnám,hogy felment a villanyszámlája :D azért szerintem egy ezrest minimum dob a számlán :)

én uhd használok és megvallva teljesen tökéletes nekem,nem tesztelni veszek én se tevét,de lehidalok tőle mikkor lassított képet  nézek  4 x akkora felbontásban mit a blue ray

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: revox » 2017.11.06., hétf. 10:54

Az lehet hogy megeszi  a led ,és lcd,,de egy 4k uhd már nem.Hát szerintem 100-130 környéke

Annyiba jobb a  új generációs tv ék hogy külső hdd simán kezel minden formátumban,de leszögezném hogy  ezt nem minden  uhd kezeli,én egy 2 terrásat tolok és avi,blue ray és uhd is simán akadás mentesen megy.Egy cik hogy milyen tévét vegyünk ,vagy döntsünk .led ,oled ,uhd .plasma

köszi ,ez aztán nem semmi összefoglaló :) de itt legalább elismerik,hogy a plazma jó :) úton-útféen mindenki azt akarja nekem bebizonyítani,hogy a plazma xar. én egyszerű tévénéző vagyok csak,semmi extra és erre a célra eltekintve a többletköltésgtől és a töblethőtől, a plazma képe tényleg a legtermészetesebb,bár oled tv-m nincs és a boltokban se szoktam nézegetni. tényleg cvsak egyszerű,átlaguser vagyok,okosítás meg van a UPC boxon is,így még az se feltétel,bár a led tudja. csak olyan mesze van a routertől,hogy kábellel nem kötöttem be,wifivel meg azért nem zai gazi. az upc meg kábelen jön,így a led beépített smartját se használom.

de köszönöm szépen,bár amit megadtál, ár, a vártnál magasabb. még lehet akkor meg is hirdetem :) csak sajnálom,de bazira nem férünk tőle. muteromnak akartam adni,de szerintem neki se fér sehova és biztos hallgathatnám,hogy felment a villanyszámlája :D azért szerintem egy ezrest minimum dob a számlán :)

avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2418

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Tonyka » 2017.11.05., vas. 21:56

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 » 2017.11.05., vas. 07:57

Kb :) én csak néztem :) de akkor ez nem is full HD. Nem értem akkor a weblap kinkjét elírták. De egy áratvakaki dibhat,mit érhet,higy jobb ha felhasgatom,vagy érdemes e eladni :) egyébként vsn egy lcd ésegy led,de ez megezsi mindet,csak nyáron fűtnagyon és nincs klímánk :)

Az lehet hogy megeszi  a led ,és lcd,,de egy 4k uhd már nem.Hát szerintem 100-130 környéke

Annyiba jobb a  új generációs tv ék hogy külső hdd simán kezel minden formátumban,de leszögezném hogy  ezt nem minden  uhd kezeli,én egy 2 terrásat tolok és avi,blue ray és uhd is simán akadás mentesen megy.Egy cik hogy milyen tévét vegyünk ,vagy döntsünk .led ,oled ,uhd .plasma

Sokáig csak az LCD és a plazma technológia versengett egymással, tavaly óta azonban az OLED is reális alternatívát jelent azoknak, akik tévét szeretnének vásárolni. A piac átalakulás előtt áll: a plazma eltűnőben, az OLED pedig feltűnőben – utóbbi technológia ugyan egyelőre még nagyon drága, de már legalább valóság, és van rá esély, hogy néhány éven belül megfizethetővé válik. Mostani cikkünkben azt vizsgáljuk meg, hogy az egyes technológiák a legfontosabb szempontok alapján hogyan viszonyulnak egymáshoz. Fontos, hogy nemcsak a képminőséget befolyásoló tényezőket vettük alapul, hanem minden olyan paramétert, amely egy tévé kiválasztásakor fontos lehet.

Rengeteg olyan szempont van, amire azt mondhatjuk, hogy a tévé kiválasztásakor vele kell kezdeni – bár mindegyik fontossága mellett fel lehet hozni érveket, talán a méret az, amelyik mind közül prioritást élvez. Egyszerűen azért, mert az egyes technológiák nem fednek le minden spektrumot: hiába szeretne valaki mondjuk 32 colos plazmatévét, ha egyszer nem gyártanak olyat. A helyzet egyébként elég sokat változott az elmúlt pár évben; teljesen mindegy például, hogy mekkora méretű tévét szeretnénk, LCD-ből biztosan találunk megfelelőt, míg a Panasonic visszalépésével eltűntek az 50 col alatti Full HD felbontású plazmák a piacról. Ennek megfelelően az aktuális kínálatban LCD-tévét 19-90 col közötti méretben találunk, plazmatévét 50-65 col között, aki pedig OLED-tévét venne, az egyelőre csak 55 colos méretben gondolkodhat.

Felbontás

2014-ben a Full HD felbontásnál kisebbel már nem szabad beérni, legfeljebb csak akkor, ha valaki 20 col körüli LCD-t néz ki magának – mondjuk a konyhába. Vagyis csak „felfelé” van értelme elmozdulni. Jelenleg azonban ezt csak akkor tehetjük meg, ha LCD-tévét választunk. Plazmatévéből nincs és nem is lesz 4K-s modell, és egyelőre UHD felbontású OLED sem létezik, kereskedelmi forgalomban legalábbis. Az LG viszont az év második felében változtatni fog ezen a helyzeten.

A legjobb: LCD

Fényerő

A plazmatévék és az OLED-tévék saját fényt állítanak elő, míg az LCD-tévéknél háttérvilágításra is szükség van. Ennek ellenére, ha szigorúan csak a számokat nézzük, az LCD-k a legfényesebbek. Az teljesen egyértelmű, hogy a plazmatévék hátul kullognak, míg az OLED kényelmesen, középre helyezkedik. Azt persze tudni kell, hogy a maximális fényerő nem minden! Az LCD- és OLED-tévék bőven vannak olyan világosak, hogy nappal is lehessen őket nézni, és ehhez igazán még csak megerőltetni sem kell magukat. Aki viszont plazmatévét választ magának, az számítson rá, hogy a tökéletes élményhez nem árt kicsit besötétíteni.

Amire még nem árt figyelni, az az, hogy a tévék képminőségét jelentősen befolyásolhatja a dizájn. A fényes panel illetve az egybe előlapos kialakítás belső tükröződést okozhat, ami összességében ronthatja a képet.

A legjobb: LCD, OLED

Fekete, kontrasztarány

Az egyik, ha nem a legfontosabb paramétere a tévéknek az, hogy milyen feketére, milyen kontrasztarányra képesek. Bár ezt a két jellemzőt szokás külön is kezelni, valójában egymást határozzák meg. Egészen pontosan a fekete adja meg a kontrasztarányt, hiszen fényesség terén a tévék hasonlóan teljesítenek (legalábbis ha optimálisan vannak beállítva). Valószínűleg nem árulunk el meglepetést azzal, hogy az LCD ezen szempontok alapján csúnyán elvérzik (bár a gyártók mindenféle trükköt bevetnek, ezek nem vagy csak más képminőséget meghatározó jellemzők rovására tudnak segíteni). A plazma technológia a fekete és a kontraszt alapján sokkal jobb technológia – de persze nem hiba nélküli – viszont az is teljesen egyértelmű, hogy az OLED viszi a prímet. Ugyanis a plazmákhoz képest még jobb feketét, ezzel még nagyobb kontrasztot nyújt, ráadásul a plazmatévéknél jelentkező, a vezérlési elvből adódó, szükségszerű hibák (dithering, PWM zaj) nélkül.

A legjobb: OLED

Betekintési szög

A plazmatévéknél gyakorlatilag 180 fokos, az LCD-tévéknél viszont technológiától függően papíron 160-178 fokos a betekintési szög – a gyakorlatban pedig jól látható a különbség. Amíg egy plazmatévé kép oldalról is éppen ugyanolyan kontrasztos és színhelyes, addig az LCD-k esetében a kép minimum veszít a kontrasztjából és a színtelítettségéből.

Az OLED-tévéknél az alkalmazott technológiától függ, hogy milyen a betekintési szög: RGB OLED esetén 180 fokos, tehát éppen olyan, mint a plazmatévéknél, ugyanakkor az LG-féle WRGB OLED megoldásnál a színszűrők miatt oldalról nézve a kép egy egészen minimális mértékben veszít a kontrasztból, de nem annyira, mint egy LCD-tévé.

Amit érdemes megemlíteni még, az az, hogy az LG és a Samsung is dobott már piacra ívelt felületű tévét. Előbbi OLED-, utóbbi LCD-technológiára alapozva. Ha ezeket a tévéket oldalról nézzük, akkor logikus módon a közelebbi részen az esetleges hibák jobban látszanak, a távolabbi részen viszont kevésbé.

A legjobb: plazma

Fényerő eloszlás egyenletessége

A háttérvilágítás legnagyobb hibája, hogy csak akkor működik jól, ha a fényforrások (most már gyakorlatilag mindig LED-ek) fényét sikerül egyenletesen szétoszlatni. Eláruljuk: számos trükk és lassan tízévnyi tapasztalat birtokában sem sikerült ez akár csak egyetlen gyártó egyetlen készülékénél is. A saját fényt kibocsátó plazmatévéknél és az OLED-tévéknél ez ugyanakkor nem téma, még akkor sem, ha egy gyártó úgy dönt, hogy az OLED-et ívelten használja vagy a plazmatévét „felcsavarja” és hirdetőoszlopnak használja.

A legjobb: OLED, plazma

Képfrissítési frekvencia, gyors mozgások

A fekete/kontraszt mellett a képminőséget leginkább az határozza meg, hogy a tévé milyen szépen tudja megjeleníteni a mozgásokat – a leginkább pedig természetesen az számít, hogy a gyorsan mozgó objektumok elmosódnak-e vagy sem. Azt igazából tudjuk, hogy az LCD-k gyengén teljesítenek, a plazmatévék pedig jól – a kérdés az, hogy az OLED hol helyezkedik el. Erre viszont nem annyira egyszerű válaszolni!

Az LCD-tévéknél az elmosódást alapvetően az okozza, hogy a folyadékkristályok átrendeződéséhez milliszekundumokban mérhető időre van szükség. Bár a gyártók mindenféle trükköt bevetnek az elmosódás csökkentésére (100 Hz-es képalkotás, scanning backlight, overdrive), az alapproblémát nem lehet kiküszöbölni, így az LCD-k képe szükségképpen mindig el fog mosódni valamennyire. A plazmatévéknél a mozgások tisztaságának megőrzésében segít, hogy a foszfor csak addig bocsát ki fényt, amíg kapja a stimulációt, utána viszont azonnal, a milliszekundum ezred része alatt megszűnik világítani. Ergo nincsen utánhúzás, a kép nem mosódik el. Sőt, valójában a plazmatévéknél éppen az jelent gondot, hogy ennyire nem tartja meg a fényességet a tévé, így a panelt jóval többször kell frissíteni, mint ahányszor maga a kép változik; a 100 Hz-es valódi képfrissítés mellett a plazmatévék paneljét az elektronika valójában másodpercenként 600 alkalommal rajzolja újra.

Az OLED a működési elvét tekintve plazmatévékre hasonlít, ha nincsen feszültség, akkor nincsen fény sem – mérhető válaszidővel tehát az OLED-tévék sem rendelkeznek. Mégis van egy nagyon fontos eltérés a plazmatévékhez képest: a vezérlés nem a plazmatévék, hanem inkább az LCD-tévék vezérlésére hajaz. Amíg egy plazmatévénél a pixelek impulzusszerűen kapják a stimulációt, addig egy OLED-tévénél a képpontok beállítása utána kép „kimerevedik”, a panel egészen addig nem frissül, amíg valami nem változik. A valóságban ez azt jelenti, hogy az OLED-tévéknek alacsonyabb, az LCD-tévékével egyező mozgóképfelbontás van, ugyanakkor a klasszikus értelemben véve elmosódásról esetükben nem beszélhetünk.

A legjobb: plazma, OLED

Fogyasztás

Tény, hogy azonos képátlót feltételezve egy LCD-tévé kevesebbet fogyaszt, mint egy plazmatévé – viszont ma már a plazmák étvágya sem kielégíthetetlen, annak sem fog rámenni a gatyája a havi villanyszámlára, aki naphosszat filmeket vagy meccseket néz. Bár az OLED-del kapcsolatban az az általános vélekedés, hogy a leginkább energiatakarékos megoldás, a valóságban egyelőre nem így áll a helyzet – de nem kizárt, hogy idővel az OLED e téren is beelőzi majd az LCD-t.

Ár

Mivel az LCD-tévék kínálata a legnagyobb, valószínűleg senki számára nem meglepő, hogy a legolcsóbb tévék is az LCD-k közül kerülnek ki. Mindez persze nem jelenti azt, hogy 50 colos méretben ne lehetne találni szemtelenül olcsó plazmatévét is.

Az is teljesen egyértelmű, hogy az OLED, mint új, feltörekvő és prémium kategória, egyelőre csillagászati áron kapható. Azonban az elmúlt néhány hónap eseményei jól rávilágítottak arra is, hogy az újdonságok ára általában meredeken csökken! Amikor először bemutatták, akkor az LG 55 colos OLED-tévéjének ára a 10 ezer eurót is meghaladta, ám kevesebb mint egy év alatt ez kb. a harmadára esett.

Összegzés

Ha szigorúan a számokat nézzük, akkor az LCD-tévéket és OLED-tévéket egyaránt négy-négy alkalommal ítéltük kategórián belül a legjobbnak, azonban a helyzetet alaposan árnyalja, hogy csak az LCD-t felbontás, fogyasztás és ár alapján hoztuk ki „győztesnek”. Ezek csupa olyan területek, ahol az OLED akár már egy-két generációváltás során nagyot léphet előre, míg az LCD-ből a gyártók már régen kihozták, amit lehetett. A képminőséghez jobban köthető paraméterek viszont inkább az OLED-nek (és esetleg a kihaló félben lévő plazmatévéknek) kedveznek, és ezt megerősíti néhány hete készített LG 55EA980V OLED-tévé tesztünk eredménye is.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: revox » 2017.11.03., pén. 20:15

Képernyő mérete 42 inch   Technológia Plazma   Képarány Szélesvásznú (16:9)   Felbontás 1024 x 768   HDTV támogatás HDTV Ready   Progressive scan nem

Gyártó: Samsung

Termék: PS-42Q92H

Kb :) én csak néztem :) de akkor ez nem is full HD. Nem értem akkor a weblap kinkjét elírták. De egy áratvakaki dibhat,mit érhet,higy jobb ha felhasgatom,vagy érdemes e eladni :) egyébként vsn egy lcd ésegy led,de ez megezsi mindet,csak nyáron fűtnagyon és nincs klímánk :)

halfnote.hu

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 » 2017.11.03., pén. 17:40

a plazma nincs kiírva,de nem tudom,hol köröztessem meg a kérdést.

van egy régebbi samsung plazmánk. Valamikor a hifiszobában volt úgy mellékesen, téli estéken zenei DVD-ket "hallgattam" rajta. aztán amikor költöztünk,már nem fért be a hifiszobába. azóta le fan fóliázva a sarokban. gondolkodom rajta,hogy eladom,de lövésem sincs,mit érhet. annyit tudok,valamikor ez volt a samsung legmagasabb szériája. Valami Q széria. arra emléxem,abban az időben 300volt,de az akkor sok pénz volt :)

Persze ez  a mai világban papíron már főd semmit nem tud, nem smart, full HD,nem főzi meg helyettem az ebédet,de baromi jó képe van.

érdemes ezt árulni? mennyit lehet kapni egy ilyen TV-ért. az minimálisat jelenthet,de a doboza megvan a garázsban.

ami fix,nincs kockázat ,nem kintről kukázott. keveset ment. ugrasztom az asszonyt, otthon van, hogy a típust olvassa le,ha hozzáfér.

ja,102 vagy 104cm. nem tudom pontosan. az a lényeg,100+ kicsi

ez nem fog sokat segtíeni,de hirtelen csak ennyit találtam :) ez a kisebb rendszerben volt,mint írtam DVD-t nézni.

edit: model: PS-42Q92H

manufactured: 2008. január

http://halfnote.hu/sites/default/files/revox/dsc00261.jpg

http://halfnote.hu/sites/default/files/revox/shiga-amp.jpg

Képernyő mérete 42 inch   Technológia Plazma   Képarány Szélesvásznú (16:9)   Felbontás 1024 x 768   HDTV támogatás HDTV Ready   Progressive scan nem

Gyártó: Samsung

Termék: PS-42Q92H

• Plazma HDTV

• 42"(106cm) képátló

• Prémium formatervezés

• Ultra FilterBright

• 1500cd/m2 fényerő, 15000:1 kontraszt, 1024x768

• 175°-os látószög

• HDMI

• épernyő mérete: 42 inch,

• Technológia: Plazma,

• Képarány: Szélesvásznú (16:9),

• Felbontás: 1024 x 768,

• HDTV támogatás: HDTV Ready,

• Progressive scan: nem,

• HDMI bemenet: 3,

• Komponens bemenet: 1,

• Kompozit bemenet: 1,

• Scart bemenet: 2,

• TV típusa: Laposkijelzős,

• Videónorma: PAL, NTSC, Secam,

• Hangszórók száma: 2,

• Hangszórók teljesítménye: 2 x 10 W,

• Beépített audió dekóder: SRS TruSurround XT,

• Szélesség: 105,5 cm,

• Magasság: 70 cm,

• Mélység: 9,5 cm,

• Súly: 30,6 kg

• Ez a termék jelenleg egy boltban sem kapható

• de ez már divatja mult 1024 kép?elég gyenge árat én nem mondanék

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: revox » 2017.11.03., pén. 08:11

a plazma nincs kiírva,de nem tudom,hol köröztessem meg a kérdést.

van egy régebbi samsung plazmánk. Valamikor a hifiszobában volt úgy mellékesen, téli estéken zenei DVD-ket "hallgattam" rajta. aztán amikor költöztünk,már nem fért be a hifiszobába. azóta le fan fóliázva a sarokban. gondolkodom rajta,hogy eladom,de lövésem sincs,mit érhet. annyit tudok,valamikor ez volt a samsung legmagasabb szériája. Valami Q széria. arra emléxem,abban az időben 300volt,de az akkor sok pénz volt :)

Persze ez  a mai világban papíron már főd semmit nem tud, nem smart, full HD,nem főzi meg helyettem az ebédet,de baromi jó képe van.

érdemes ezt árulni? mennyit lehet kapni egy ilyen TV-ért. az minimálisat jelenthet,de a doboza megvan a garázsban.

ami fix,nincs kockázat ,nem kintről kukázott. keveset ment. ugrasztom az asszonyt, otthon van, hogy a típust olvassa le,ha hozzáfér.

ja,102 vagy 104cm. nem tudom pontosan. az a lényeg,100+ kicsi

ez nem fog sokat segtíeni,de hirtelen csak ennyit találtam :) ez a kisebb rendszerben volt,mint írtam DVD-t nézni.

edit: model: PS-42Q92H

manufactured: 2008. január

http://halfnote.hu/sites/default/files/revox/dsc00261.jpg

http://halfnote.hu/sites/default/files/revox/shiga-amp.jpg

halfnote.hu

medekedem
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 5

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: medekedem » 2017.10.31., kedd 19:06

Én nem házimozizom,de usb 3.0 átmegy kép és hang is gond nélkül.szerintem ijet tv nem talizol

A Blu-ray Disc, HD-DVD műsoros lemezeken a nagyobb kapacitás és adatelérési sebesség miatt nemcsak a filmek lehetnek nagyfelbontásúak, de a hozzájuk társított akár sokcsatornás hang is. Ezek az új technológiák kivételesen jó hangminőséget nyújtanak, ugyanakkor elég hatékonyak és rugalmasak ahhoz, hogy a diszkrét csatornák számát is növelni lehessen. A lemezeken természetesen a továbbiakban is találkozhatunk a jól ismert Dolby Digital, Dolby Digital EX, DTS, DTS-ES, DTS 96/24 hangsávokkal is, de az alábbi új hangformátumok is előfordulnak majd.

Dolby_TrueHD_logo_160px.JPG

A Dolby TrueHD a leghatékonyabb veszteségmentes (lossless) kódolást biztosító audió technológia, mely nagyfelbontású hanglejátszást garantál minden HD-DVD lejátszóról - tekintve, hogy a DVD-Forum a „mandantory” azaz kötelezően választható formátummá választotta, ezért az összes lejátszónak kell kezelnie azt - és az ezt támogató Blu-ray Disc lejátszókról. 18 megabit/szekundumos (Mbit/sec) maximális adatátviteli sebességével támogatja a 96 kHz/24 bites felbontást, a jelenlegi lemezformátumok esetében nyolc (7.1 csatornás surround) csatornán, de ez akár 14-re is bővülhetne. (Nyolcnál kevesebb csatornánál magasabb, akár 192 kHz-es mintavételi frekvenciára is mód van.) A Dolby TrueHD olyan új lehetőségeket biztosít a tartalom előállítójának, mellyel az a hangot a legrealisztikusabb hatást keltve pozícionálhatja, és a lejátszott hang mindenegyes bitje azonos a legnagyobb felbontású stúdió mesterfelvétellel.

Dolby_MLP_logo_160px.JPG

A DVD-Audio lemezekről már ismert MLP Lossless technológiát csak a DVD Forum választotta úgynevezett „mandantory” azaz kötelezően választható formátumként, két- és hatcsatornás, tömörítetlen, nagyfelbontású audió HD-DVD lemezeken való tárolásához. Ez a formátum a Blu-ray Disc lemezeken opcionálisan sem fordul elő. Maximálisan 9,6 Mbit/sec adatátviteli sebessége alkalmas a nagyfelbontású 96 kHz/24 bites (sokcsatornás) vagy 192 kHz/24 bites kétcsatornás, 24-bites hangok megszólaltatására.

Dolby_Digital_plus_logo_160px.JPG

A Dolby Digital Plus magasabb adatátviteli sebességével (ami akár 6 Mbit/sec is lehet), és akár 13.1 diszkrét hangcsatornájával a Dolby Digital képességeit terjeszti ki az új HD médiák céljára. Az aktuális csatorna konfiguráció a választott formátumtól függ. A Blu-ray Disc és HD-DVD műsoros lemezek jelenleg a 7.1 hangcsatornát támogatják. Az így tömörített hangsáv hallgatója a stúdióban előállított kevert hanggal közel azonos hangélményt élhet át. Ahogy a Dolby Digital, úgy a Dolby Digital Plus is tartalmazza azokat az úgynevezett segédadatokat (metadata), melyekkel a tartalom előállítója optimalizálni képes a hallgatási élményt, például csökkentett dinamikájú éjszakai hallgatási üzemmóddal és a dialógusok hangerejének normalizálásával.

Én sem mozizom , sztereó a cél. Azt tudom hogy átmegy, de a hangot az erősítőbe csak optikain tudnám visszaosztani. Azon meg nem megy hd vagy veszteségmentes csak dts. De már nem ismételném magam többet.

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 » 2017.10.31., kedd 17:51

Köszi. De mint írtam oled illetve ismerem a külső hdd-s módszert csak azért gondolkodom más módszerben mert a tv optikán csak dts jelet küld át az erősítőre, nekem meg szükségem lenne a true hd illetve a master audio ra is. Viszont azt nem tudom hogy arc- on hd hangot is átvisz e? Egyébként tényleg a külső hdd a legkézenfekvőbb megoldás mert az oledek belső mediaplayere mindent megeszik és nem nagyon kell bíbelődni a beállítással sem.

Én nem házimozizom,de usb 3.0 átmegy kép és hang is gond nélkül.szerintem ijet tv nem talizol

A Blu-ray Disc, HD-DVD műsoros lemezeken a nagyobb kapacitás és adatelérési sebesség miatt nemcsak a filmek lehetnek nagyfelbontásúak, de a hozzájuk társított akár sokcsatornás hang is. Ezek az új technológiák kivételesen jó hangminőséget nyújtanak, ugyanakkor elég hatékonyak és rugalmasak ahhoz, hogy a diszkrét csatornák számát is növelni lehessen. A lemezeken természetesen a továbbiakban is találkozhatunk a jól ismert Dolby Digital, Dolby Digital EX, DTS, DTS-ES, DTS 96/24 hangsávokkal is, de az alábbi új hangformátumok is előfordulnak majd.

Dolby_TrueHD_logo_160px.JPG

A Dolby TrueHD a leghatékonyabb veszteségmentes (lossless) kódolást biztosító audió technológia, mely nagyfelbontású hanglejátszást garantál minden HD-DVD lejátszóról - tekintve, hogy a DVD-Forum a „mandantory” azaz kötelezően választható formátummá választotta, ezért az összes lejátszónak kell kezelnie azt - és az ezt támogató Blu-ray Disc lejátszókról. 18 megabit/szekundumos (Mbit/sec) maximális adatátviteli sebességével támogatja a 96 kHz/24 bites felbontást, a jelenlegi lemezformátumok esetében nyolc (7.1 csatornás surround) csatornán, de ez akár 14-re is bővülhetne. (Nyolcnál kevesebb csatornánál magasabb, akár 192 kHz-es mintavételi frekvenciára is mód van.) A Dolby TrueHD olyan új lehetőségeket biztosít a tartalom előállítójának, mellyel az a hangot a legrealisztikusabb hatást keltve pozícionálhatja, és a lejátszott hang mindenegyes bitje azonos a legnagyobb felbontású stúdió mesterfelvétellel.

Dolby_MLP_logo_160px.JPG

A DVD-Audio lemezekről már ismert MLP Lossless technológiát csak a DVD Forum választotta úgynevezett „mandantory” azaz kötelezően választható formátumként, két- és hatcsatornás, tömörítetlen, nagyfelbontású audió HD-DVD lemezeken való tárolásához. Ez a formátum a Blu-ray Disc lemezeken opcionálisan sem fordul elő. Maximálisan 9,6 Mbit/sec adatátviteli sebessége alkalmas a nagyfelbontású 96 kHz/24 bites (sokcsatornás) vagy 192 kHz/24 bites kétcsatornás, 24-bites hangok megszólaltatására.

Dolby_Digital_plus_logo_160px.JPG

A Dolby Digital Plus magasabb adatátviteli sebességével (ami akár 6 Mbit/sec is lehet), és akár 13.1 diszkrét hangcsatornájával a Dolby Digital képességeit terjeszti ki az új HD médiák céljára. Az aktuális csatorna konfiguráció a választott formátumtól függ. A Blu-ray Disc és HD-DVD műsoros lemezek jelenleg a 7.1 hangcsatornát támogatják. Az így tömörített hangsáv hallgatója a stúdióban előállított kevert hanggal közel azonos hangélményt élhet át. Ahogy a Dolby Digital, úgy a Dolby Digital Plus is tartalmazza azokat az úgynevezett segédadatokat (metadata), melyekkel a tartalom előállítója optimalizálni képes a hallgatási élményt, például csökkentett dinamikájú éjszakai hallgatási üzemmóddal és a dialógusok hangerejének normalizálásával.

medekedem
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: medekedem » 2017.10.30., hétf. 18:23

lg helyet samsung és nem kel gép hozzá,megy külső vinyorol is ,nekem 2 terásakat simán kezeli,a másik gond nélkül megy rajta sok formátum

Köszi. De mint írtam oled illetve ismerem a külső hdd-s módszert csak azért gondolkodom más módszerben mert a tv optikán csak dts jelet küld át az erősítőre, nekem meg szükségem lenne a true hd illetve a master audio ra is. Viszont azt nem tudom hogy arc- on hd hangot is átvisz e? Egyébként tényleg a külső hdd a legkézenfekvőbb megoldás mert az oledek belső mediaplayere mindent megeszik és nem nagyon kell bíbelődni a beállítással sem.

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 » 2017.10.30., hétf. 16:51

LG oled tulajoktól kérdezném, hogy mennyire macerás pc-t használni forrásnak 10bit hdr 4K filmek lejátszásához. 

Hang menne külön, erősítőbe.

lg helyet samsung és nem kel gép hozzá,megy külső vinyorol is ,nekem 2 terásakat simán kezeli,a másik gond nélkül megy rajta sok formátum

medekedem
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: medekedem » 2017.10.28., szomb. 21:07

LG oled tulajoktól kérdezném, hogy mennyire macerás pc-t használni forrásnak 10bit hdr 4K filmek lejátszásához. 

Hang menne külön, erősítőbe.

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 » 2017.10.21., szomb. 14:53

A hdr még ne elterjet,de linkeltem egy bejedzést ott vàlaszt kapsz.sok hdr nincsen ezért rossz a k3p mert csak kamu hdr filmek vanak.néz utana csak az hdr amit aba rogzitenek

Zolka33
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Zolka33 » 2017.10.21., szomb. 14:42

A menüben nem lehet bekapcsolni a HDR+ képmódot? (Kép ---> Speciális megtekintési mód ---> HDR+ mód) Ha lehetséges, akkor kapcsold be és nézd meg úgy.

Kipróbáltam de ugyanolyan. Ha a kontrasztjavítót bekapcsolom "magas"-ra akkor kicsit jobb, de még úgyse olyan kontrasztos a kép mint egy síma filmnél. De az a fura, hogy ha youtube-on nézek UHD HDR videot az tökéletes. Töltöttem le egy természetfilmet, ami szintén nagyon szép. Pedig az is HDR-es. A TV mutatja is, hogy olyan módban megy. De a mozifilmek viszont mind szarok.

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 » 2017.10.21., szomb. 13:59

A menüben nem lehet bekapcsolni a HDR+ képmódot? (Kép ---> Speciális megtekintési mód ---> HDR+ mód) Ha lehetséges, akkor kapcsold be és nézd meg úgy.

neten taliztam,nem tudom menyire segit ,de azt bogarásztam ki hogy sok video csak áll hdr,inkább 4k

A HDR, mint a tévéknél bevethető következő nagyágyú, először a 2014-es IFA-n tűnt fel, a következő CES-en pedig minden magára valamit is adó gyártó HDR-képes csúcskészülékeket mutogatott. A technológia nem új, de tévéknél eddig nem, csak képalkotásért felelős eszközökben találkozhattunk vele.

A HDR betűszó (ami a High Dynamic Range szavak kezdőbetűiből áll össze) valószínűleg sokak számára ismerős már, hiszen a fényképezőgépek, kamerák és okostelefonok világában bevett technológiát takar az eszközökkel elérhető dinamikatartomány növelésére. A HDR azonban most új területre is szeretne betörni: az év elején bejelentett csúcs- és felsőkategóriás tévék közül jó néhány támogatja. Az alapvető cél elvben természetesen a tévéknél is a nagyobb dinamikatartomány, végső soron a finomabb részletek megjelenítése.

Mi az a HDR és hogyan működik?

A fényképezőgépeknél HDR felvételi módban legalább kettő fotó készül eltérő záridővel, és az így elkészített sorozat információi alapján áll össze a végleges kép. A lényeg az, hogy az eltérő záridők alkalmazása miatt az egyik fotón a sötétebb, a másik fotón pedig a világosabb területek részletessége jobb, így a képek tartalmának megfelelő kombinációjával olyan végeredmény készíthető, amelyen a világos és sötét helyeken is megfelelő a részletesség – de legalábbis mindenképpen olyan, amilyet a szenzor korlátai miatt egyetlen fotóval nem lehetne elérni. Az alábbi két képen megmutatjuk, mi a különbség egy normál és egy HDR technikával készült kép között. A kép szimuláció, a HDR szabványosításáért fáradozó Dolbytól származik.

1203_dolby_vision.jpg

A HDR szerepe a tévéknél viszont, ha logikusan végig gondoljuk, kicsit más. Ami teljesen érthető: a tévék fényerejét nem kell és nem is lehet az egekbe emelni. Noha a HDR-képes tévék nagyobb maximális fényerőre képesek, mi nézők alapvetően nem a dinamikatartomány növeléséből, sokkal inkább a vele járó egyéb előnyökből, így a jobb részletességből és a nagyobb színtér lefedettségből profitálhatunk.

Ez utóbbi azt jelenti, hogy a vörös még vörösebb, a kék még kékebb, a zöld még zöldebb lesz – ilyet persze hallottunk már, de a korábbi megközelítéseknél alapvetően a fényerővel trükköztek a gyártók, ezért a hatás mesterkélt lett. Erre szoktuk a tesztekben azt mondani, hogy a kép túlszaturált. Ha viszont a fényerővel együtt a színtér is nő, akkor a művi hatás nélkül lehet a valósághoz közelebb eső képi világot megteremteni.

A lényeg a részletesség

A HDR-képes tévéknél valamivel nagyobb dinamikatartomány érhető el tehát, ennél azonban fontosabb, hogy jobb részletesség is megjeleníthető – amennyiben az alkalmazott technológia is alkalmas erre. Egy normál és egy HDR felvétel között jól megfigyelhető különbség tehát elvileg az, hogy több részlet látszik a különösen sötét és a különösen világos területeken. A gond ezzel csupán az, hogy az LCD technológia, ha nem trükköznek a gyártók, egyszerűen nem alkalmas arra, hogy mély feketét jelenítsen meg. Így hiába növekszik a részletesség, azt egy LCD-tévé nem igazán képes megmutatni. Persze lehet trükközni, és a local dimminget segítségül hívni, de azt látni kell, hogy ez csak köztes megoldás, amely arra nem képes, hogy a kijelzőn egymáshoz közel lévő területeken nagyon sötét és nagyon világos tartalmat jelenítsen meg.

1203_lg_oled.jpg

A HDR-hez az OLED jobb választás

És itt jön képbe az OLED; egy ilyen panel minden egyes képpontja önállóan kikapcsolható akár teljesen még akkor is, ha a mellette lévő pixel a legnagyobb fényességgel világít. Persze az OLED hátránya, hogy maximális fényerő és fogyasztás tekintetében a panelek gyengébben teljesítenek, mint egy LCD – ha viszont a sötétebb területeken megjeleníthető részletességet és a helyi maximális kontrasztot nézzük, akkor az OLED valósággal feltörli a padlót egy LCD-tévével. Nem véletlen, hogy az LG, amely az OLED technológia szószólója, a HDR technológiát egyelőre csak az OLED-tévéknél használja.

Akkor most mire jó a HDR?

HDR alkalmazásával a nagyobb színtér és a nagyobb fényerő miatt akár a kültéren és beltéren rögzített videók képi világa is jelentősen eltérhet egymástól, ennél azonban sokkal fontosabb, hogy jobb részletesség érhető el a technológiával. De ez utóbbi nem a nagy fényerőnek köszönhető: 1000 cd/m²-es fényerőt amúgy sem érdemes beállítani, mivel ez – mondjuk sötét szobában – már annyira vakító lenne, hogy a tévét egyenesen kellemetlen lenne nézni.

A jobb részletesség viszont kulcsfontosságú: nemcsak több információ juttatható el a nézőkhöz, a képi világ azért is szebb lehet, mert finomabb színátmenetek elérésére is van lehetőség. Ha veszünk például egy olyan jelenetet, amelyben egy sötét szobában elhelyezett asztalt és a rajta lévő dolgokat lámpa világít meg, akkor – amennyiben a felvétel maga is HDR – egy HDR-képes tévé a lámpa erős fényét és az árnyékos területeket is képes nagy részletességgel megmutatni. Ezt egy nem HDR-képes tévé nem fogja tudni megtenni: vagy gyenge lesz a fekete és eltűnnek bizonyos részletek, vagy a lámpa körüli, elvben fényes rész lesz sápadt.

Amit még fontos tudni, az az, hogy a HDR nincsen felbontáshoz kötve, bár a gyártók egyelőre csak 4K-s tévékben alkalmazzák.

Mit lehet nézni HDR-ben?

Röviden mindent, amit HDR-ben rögzítettek. Hosszabban? Hááát… nem sok mindent. Egyelőre. Nagyon kevés olyan tartalom van, amivel egy HDR-képes tévét ki tudnánk használni. Ez egy darabig még szinte biztos, hogy így is lesz, de a dolgon nem igazán kell meglepődni: értékelhető mennyiségű (és minőségű) tartalom a Full HD-s tévékre, a 3D tévékre és a 4K-s tévékre is jóval azok megjelenése után érkezett. Noha a Netflix és az Amazon az USA-ban már több olyan sorozatot is „műsorra tűzött”, amelyekre ráaggatták a HDR címkét, nem nehéz belátni, hogy ezekkel a technológia korlátait bajosan lehet feszegetni. A streaming szolgáltatásoknál ugyanis a dolog már ott elbukik, hogy ezek rendes 4K-s tartalom továbbítására sem igazán alkalmasak. Az infrastruktúra erősen korlátoz: a streamek bitrátája jellemzően 12 Mbit vagy kisebb – míg a netről letorrentezett, jó minőségű Full HD-s filmeknél is kb. 10-12 Mbitet használnak. És ez még a jobbik eset, a gyakorlatban sokszor nincsen arra lehetőség, hogy folyamatosan ekkora sebességgel áramoljanak az adatok.

Az aranykort az hozhatja majd el, ha a Blu-ray lemezeken is megjelenik a HDR tartalom, de erre, bár a szabvány már készen van, valószínűleg még várni kell egy darabig. Arról nem is beszélve, hogy a HDR-képes Blu-ray lejátszókkal sem lehetne éppen Dunát rekeszteni. És ezek a lejátszók nemcsak ritkák, hanem meglehetősen drágák is…

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”