A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Füldugulás

Azoknak a kérdéseknek melyeknek nincs helye a fórum általános részén, vagy nem a hifivel / zenehallgatással kapcsolatosak.
Furi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 3

Re: Füldugulás

Hozzászólás Szerző: Furi » 2019.05.08., szer. 14:19

Hali!

Én majd egy évig szenvedtem a fülemmel, néha alig 10%-a volt a normál hallásomhoz képest. Mindig begyulladt, az orvosok hol ezt, hol azt adtak, amitől ideiglenesen rendbe jött. Aztán pont egy távoli ismerősömnek fakadtam ki, hogy az orvosok nem tudnak nekem segíteni, amikor is mondta, hogy jó helyen járok. Ő egy CBD olajokkal foglalkozó boltban dolgozik Bécsben, ami pont gyulladásra (is) jó. Elég húzós az ára, de belevágtam (kb. 25 ezer Ft). Az első 2 hétben semmi nem történt, már le mondtam az egészről, amikor is a 15. napon hirtelen elkezdett javulni. Az utána lévő napokon kb. 15% javulást értem el naponta. Aztán történt olyan, amire nem számoltam: nem tudtam elaludni, mert a fülem olyan jó lett, hogy minden neszt sokkal jobban hallottam, a testem is úgymond hangosabb lett :). Tiszta Superman hallásom lett :). Aztán szépen fokozatosan abba hagytam, a fülem visszaállt normálisra. Én az 5%-os CBD olajat használtam, az alá nem érdemes menni. Egyébként a Coca Cola is kiad hamarosan CBD olajos kólát.

kakaox
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 100

Hozzászólás Szerző: kakaox » 2019.01.25., pén. 19:17

Dimaj írta:
2019.01.23., szer. 10:17
Szóval .. várom a tanácsotokat, akinek volt füldugulása (bármilyen szintű ), hogy mi hozta rendbe. Köszönöm
Szió!
Nekem pár éve volt olyan bajom, hogy zúgott a bal fülem. Alig tudtam aludni és minden olyan zaj,
ami addig fel sem tűnt, - vagy legalábbis nem volt zavaró - elkezdett idegesíteni (autó ajtaját becsapják, kutya ugat...)
Majd szinte teljesen elment a hallásom a bal oldalon.
Többször voltam vizsgálaton, mire kiderítették (fül-orr-gégész szakorvos), hogy valami gomba telepedett meg benn.
Annak a kiirtása vagy három hónapig tartott, porokat szórtak bele és vissza kellett mennem hetente.

Kiderült az volt a baj, hogy a fülpiszkutával hajmosás után mindig akkurátusan kitörölgettem a fülem.
Na azóta szinte egyszer sem használtam ilyen tisztítóeszközt.
Eleje: Passzív hűtésű HTPC+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC, Lab12 Gordian
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KSL preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth  Szoba:Panel

peterson
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 342

Hozzászólás Szerző: peterson » 2019.01.23., szer. 18:10

Dimaj!
Már ne haragudj, de miért nem az a természetes, hogy fül-orr-gégészetre mész??!! Ha a fél szemedre megvakulnál, akkor is a háziorvoshoz mennél szemcseppért? A háziorvosnak se rendes eszköze, se megfelelő tapasztalata, szaktudása nincs! Nem is értem Ö miért nem küldött azonnal szakorvoshoz... gondolkodik.gif

Dimaj
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Dimaj » 2019.01.23., szer. 12:45

Köszi , legalább ezt ha veszek akkor ki lehet zárni a fülkűrt elzarodast . Egyébként ezt a Nasivin Classic 5mg/ 10ml néztem . Azt írja hogy fulkurt, és kozepful problémákra is jó. Köszi a tippet mégegyszer .

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 653

Hozzászólás Szerző: akvapark » 2019.01.23., szer. 12:31

Dimaj írta:
2019.01.23., szer. 12:01
Hallojáratba azért kaptam ezt a két cseppet, hogy tisztitsa ki, és ha gyulladás van, megszűnjön . Viszont érdekel ez az orcsepp. Az eustach kűrt ha el záródik esetleg, attól nem hallok? Ha igen kipróbálnám . Ezt szimplán bele kell fújni párszor egy nap mindkét orrlukba? Meg tudnád nevezni a termék nevét melyik lenne a jó ? Gondolom recept nélkül vehető a gyógyszertárban .
Bármilyen xilometazolin tartalmú orrspray v. csepp jó.
De ezután irány a hallásvizsgálat! leborulok.gif

>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Lemmy9
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1841

Hozzászólás Szerző: Lemmy9 » 2019.01.23., szer. 12:10

Egy hifi fórumban milyen tanácsot vársz egy egészségügyi kérdésre, személyes orvosi vizsgálat nélkül?

Irány a szakorvos, addig kell menni míg bagyobb baj nem lesz!

Hogy megnyugtassalak, a nagyfater ilyen tünetekbe halt bele
elég hamar a rákba.
Szerintem.
És kijelentem, hogy recece!

Dimaj
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Dimaj » 2019.01.23., szer. 12:01

Hallojáratba azért kaptam ezt a két cseppet, hogy tisztitsa ki, és ha gyulladás van, megszűnjön . Viszont érdekel ez az orcsepp. Az eustach kűrt ha el záródik esetleg, attól nem hallok? Ha igen kipróbálnám . Ezt szimplán bele kell fújni párszor egy nap mindkét orrlukba? Meg tudnád nevezni a termék nevét melyik lenne a jó ? Gondolom recept nélkül vehető a gyógyszertárban .

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 653

Hozzászólás Szerző: akvapark » 2019.01.23., szer. 11:48

Dimaj írta:
2019.01.23., szer. 11:29
Egy picit hallok rá. Csak most nem fáj. 2 dolgot irt ki most az orvos. Az egyik ilyen gyógyszertári kevert anyag, amiből kell 3 csepp x2 naponta, és ilyenkor pattog a fülembe, ez tisztítja ki gondolom a fület. A másik pedig a tobrex szem csepp . Ez elvileg a gyulladást szünteti meg . Belső fül gyulladás az kizárható .
Első menetben kéne egy hallásvizsgálat; objektivizálni a "halláscsökkenést".
Hallójáratba csepp - ha ott nincs baj - minek? nem jut át a dobhártyán, ha meg igen, ott a baj.
Orrcseppet kéne - az orrba - hogy az un. Eustach-kürt megnyíljon, a középfül át tudjon szellőzni.

>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Dimaj
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Dimaj » 2019.01.23., szer. 11:29

Egy picit hallok rá. Csak most nem fáj. 2 dolgot irt ki most az orvos. Az egyik ilyen gyógyszertári kevert anyag, amiből kell 3 csepp x2 naponta, és ilyenkor pattog a fülembe, ez tisztítja ki gondolom a fület. A másik pedig a tobrex szem csepp . Ez elvileg a gyulladást szünteti meg . Belső fül gyulladás az kizárható .

6c33c
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 393

Hozzászólás Szerző: 6c33c » 2019.01.23., szer. 11:19

Dimaj írta:
2019.01.23., szer. 10:17
Udv. Remélem jó topicba írok .. Visszatérő fül problémám van. 2 napja bal fülem megint süket lett,nem hallok semmit. Legutóbb külső fül gyulladásom volt, kb 2 hónapja .Szedtem én mindent rá, amit az orvos kiírt, de nem jött rendbe teljesen a hallásom 2 hetes kúra után sem, olyan 75% os lett. . Most megint süket vagyok rá. A háziorvos most Alcon tobrex szem cseppet irt ki rá, de ez nem lesz jó fejemet teszem rá. Amit tudni kell, nincs semmi féle zsír le rakodás hoz köze, nem kell kimosatni fülészeten, ez legutóbb kiderült mikor bele néztek a fülembe műszerrel. Szóval .. várom a tanácsotokat, akinek volt füldugulása (bármilyen szintű ), hogy mi hozta rendbe. Köszönöm
Fülészt kellene keresni.
A külső fül gyulladás nem szokott teljes hallás csökkenést okozni, viszont fáj.
A belső fül gyulladása tud hallásvesztést okozni, oda viszont nem jó a fülcsepp.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R - DPA trafo - Pointe Analogia MK3 - DPA 6C33C - Duelund 5N réz 0,8 mm -  AN-E - Snell Type E/III hibrid
Denon 520AE CD - HEED Nexus - Taurus - ELAC 68.2

Dimaj
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Füldugulás

Hozzászólás Szerző: Dimaj » 2019.01.23., szer. 10:17

Udv. Remélem jó topicba írok .. Visszatérő fül problémám van. 2 napja bal fülem megint süket lett,nem hallok semmit. Legutóbb külső fül gyulladásom volt, kb 2 hónapja .Szedtem én mindent rá, amit az orvos kiírt, de nem jött rendbe teljesen a hallásom 2 hetes kúra után sem, olyan 75% os lett. . Most megint süket vagyok rá. A háziorvos most Alcon tobrex szem cseppet irt ki rá, de ez nem lesz jó fejemet teszem rá. Amit tudni kell, nincs semmi féle zsír le rakodás hoz köze, nem kell kimosatni fülészeten, ez legutóbb kiderült mikor bele néztek a fülembe műszerrel. Szóval .. várom a tanácsotokat, akinek volt füldugulása (bármilyen szintű ), hogy mi hozta rendbe. Köszönöm

Válasz küldése

Vissza: “Gyors kérdések helye”