A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

csaptelep kombi-cirkohoz

Azoknak a kérdéseknek melyeknek nincs helye a fórum általános részén, vagy nem a hifivel / zenehallgatással kapcsolatosak.
Lemmy9
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1800

Re: csaptelep kombi-cirkohoz

Hozzászólás Szerző: Lemmy9 » Tegnap, 10:00

Ha tudnának az emberek szöveget értelmezni békésebb világ lenne.
Azt írtam bazári a marketing! Semmit nem írtam a terméket illetően, csak hogy én kerülöm.

De akasszatok fel, lincseljetek meg.

Van a vicc!
-Menstruáció! ... Menstruáció! ...
-Nem menstruáció! DEMONSTRÁCIÓ!

-Az mindegy csak vér folyjon! :tutiok:
Szerintem.
És kijelentem, hogy recece!

pille
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 8

Hozzászólás Szerző: pille » Tegnap, 09:30

mechazseni írta:
2019.06.06., csüt. 19:41
Mi kb 10 éve a Kludi Zenta termosztátos zuhanycsaptelepet használjuk. Csak ajánlani tudom. Kb a legolcsóbb a többi szupermárka között...de tényleg tök jól teszi a dolgát. Nagyon kényelmes, zuhanyzás közben elzárod...sampon, tusfürdő, visszanyitod és simán a beállított hőfok jön. Kb 6-7 év után cseréltünk benne betétet...az nem annyira olcsó, de ennyi év után ez szerintem belefér.
Ehhez viszont mindig van alkatrész....én a Lidl terméket nem merném megvenni, csak ez miatt sem. Lidlben ilyet ne vegyünk.
Tökéletesen igazad van! A Kludihoz van alkatrész. :tutiok: Nálam mindenhol Kludi csaptelep volt felszerelve. Az összesben többször kellett már kartust cserélni. Sajnos itt a nálunk a periférián (Miskolcon) ezt az alkarészt Kludihoz nem lehet kapni, kénytelen voltam neten rendelni. Első javításkor pl. Érdre vittem cseréltetni, mert a Bp-i Kludi központ azt a szerelőt ajánlotta. Én akkor még féltem, hogy összekarcolom a csapot szétszereléskor és nem is láttam hogyan kell szétszedni. A harmadik cserénél meguntam a Kludit. Már csak a mosdócsap Kludi. Abban is már a második kartus van. Ezt még az érdi szerelő javította, de a régi gyári "határolós" betét helyett simát rakott bele.
Az újak az OBI-ban lettek véve, olyanok amik tetszettek az asszonynak és közel feleannyiba kerültek, mint a Kludi.
A Lidl-ről meg annyit érdemes tudni, hogy öt év garanciát adnak rá. Ha visszaviszed a hibás terméket nem ellenőrizgetik, hogy mi a baja. ;) Ugyanez van az Aldi-ban is.

pille
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 8

Hozzászólás Szerző: pille » Tegnap, 08:13

Lemmy9 írta:
2019.06.06., csüt. 10:15
tonee73 írta:
2019.06.05., szer. 19:36
Igaz nem csaptelep, de a vízkő ellen sokat segít, és működik:
http://www.flodravin.hu/
Pedig bazári a marketing. 6x, meg 12 év kutatómunka... gondolkodik.gif
Ezeket kerülöm messze.
Édesanyámnál is közel 15 éve tökéletesen teszi a dolgát. Nála MOFÉM-es őskövület csaptelep van, amit cserélni kell. Egykaros csaptelepről van szó, a kar belső részéből letört egy darab, ami a keverőszelep felső részére illeszkedik. Huszonéves, elért az anyag. A neten vettem egy olcsó csaptelepet, ami kb. 3 mm-rel volt keskenyebb a réginél. Így ezt az újat a mérete miatt oda nem lehetett oda felrakni. :angry:
Visszaérve a bazári cuccra. Anyámhoz nem a csaptelep védelmében lett felrakva. A felszerelése előtt az átfolyós gázos vízmelegítőt évente többször kellet savazni, az követően ahogy ez a bazári sz@r meg fel lett rakva egyszer sem. Lehet, hogy a marketing bazári, meg a honlap is, de a termék nem annyira. ;)

Lemmy9
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: Lemmy9 » 2019.06.09., vas. 22:11

Nekem még csaptelep eleve nem ment tönkre, csak talán a panelban a gumis csepegett 20 éve.
Szerintem.

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1061
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy » 2019.06.09., vas. 21:01

tonee73 írta:
2019.06.06., csüt. 19:57
Lemmy9 írta:
tonee73 írta:
Ezeket kerülöm messze.
Az lehet, hogy bazári a duma, de a cucc működik-az ismeretségemben 2 háztartásban is.Sorry.
18 éve használom én is, többek között ennek is köszönhető, hogy az összes csaptelep eredeti és hibátlanul működik. Csak Grohe van mindenhol.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

mechazseni
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 92

Hozzászólás Szerző: mechazseni » 2019.06.07., pén. 17:43

Van egy 120 literes melegvíztárolónk.
Én semmilyen változást nem veszek észre ha feleségem mosogat, én pedig zuhanyzok. Ez volt az alap amikor terveztettük a rendszerünket. Ne jöjjön rám, vagy épp másra hidegvíz, ha belép egy másik fogyasztó valahol a házban, pl konyha, vagy emeleti fürdő.
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
Klipsch- REF 7

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 581

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.06.07., pén. 09:36

mechazseni írta:
2019.06.06., csüt. 19:41
Mi kb 10 éve a Kludi Zenta termosztátos zuhanycsaptelepet használjuk. ....visszanyitod és simán a beállított hőfok jön...
melegvizszolgaltatas hogyan van megoldva ? tarolos (boiler) vagy atfolyos melegitö ?

ez utobbi esetben nehezebb a szabalyozas, hisz a bejövö melegviz hömerseklete nem allando, boiler eseteben igen, igy csak esetleges nyomasvaltozasok hatasaval kell megbirkoznia a termosztatos szabalyozonak (..nyaralasi hely tapasztalatabol tudom: avval sem bir ott, siman erezhetö "márkás" termosztatos csaptelep eseten is: ha masik fogyasztok is komolyan belepnek a rendszerbe, valtozik a nyomas es a termosztatosnal kijövö viz hömerseklete is ..nyilvan ez is rendszermeretezes, nyomasviszonyok, nyomasvesztesegek [emelet], atfolyasi, vizelveteli mennyisegek függvenye)

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2861

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.06.06., csüt. 19:57

Lemmy9 írta:
tonee73 írta:
Ezeket kerülöm messze.
Az lehet, hogy bazári a duma, de a cucc működik-az ismeretségemben 2 háztartásban is.Sorry.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

mechazseni
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 92

Hozzászólás Szerző: mechazseni » 2019.06.06., csüt. 19:41

Mi kb 10 éve a Kludi Zenta termosztátos zuhanycsaptelepet használjuk. Csak ajánlani tudom. Kb a legolcsóbb a többi szupermárka között...de tényleg tök jól teszi a dolgát. Nagyon kényelmes, zuhanyzás közben elzárod...sampon, tusfürdő, visszanyitod és simán a beállított hőfok jön. Kb 6-7 év után cseréltünk benne betétet...az nem annyira olcsó, de ennyi év után ez szerintem belefér.
Ehhez viszont mindig van alkatrész....én a Lidl terméket nem merném megvenni, csak ez miatt sem. Lidlben ilyet ne vegyünk.
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
Klipsch- REF 7

Lemmy9
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: Lemmy9 » 2019.06.06., csüt. 10:15

tonee73 írta:
Ezeket kerülöm messze.
Szerintem.

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.06.06., csüt. 09:16

a mostani telepünk hansgrohe - gondolnam, hogy jo nev, de masik forumban ezt is irta valaki:

"Mofémet, Kludit, Hans Grohet és Ikeásat is, mikor melyik volt éppen vonzó akcióban. Ezek közül a Kludit találtam eddig legjobbnak és meglepő módon az Ikeás csapok is tökéletesek 2-3 éves használat után.
A Hans Grohe és a Mofém nem győzött meg annyira, de igazából azért azok is működnek. A Grohét pont azért nem szeretem annyira, mert kádnál van felszerelve és baromi nehezen lehet finoman állítani, valamiért szinte tényleg on-off csap, nem pedig szelep.
"

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.06.06., csüt. 07:56

köszönöm a reakciokat.

mashol is feltettem ezen kerdesem, ott is hasonlo volt: volt akinel a Lidl-ös bevalt, veszi a harmadikat, masnal meg 1 ev utan cserelni kellett.

ugy latom - mint masban is, pl. auto :-) - szórnak a vélemények, a tapasztalatok egyediek, akinek jo van, az nem erti a masiknak miert volt rossz tapasztalata, miert zarkozik el töle.

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2861

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.06.05., szer. 19:36

Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 100

Hozzászólás Szerző: Roli80 » 2019.06.05., szer. 19:21

tippek, javaslatok, konkret csaptelepek ajánlása érdekel (árérzékeny vagyok). epp most lattam ezt: https://www.lidl.hu/hu/Ajanlataink.htm?articleId=34738 erre ne is gondoljak ?
[/quote]

Szia!

Én ezt max akkor venném, ha tudom kivel gyártatja. Az egykaros Grohe-kat bátran merem ajánlani; a legolcsóbb is évekkel később is ugyanolyan könnyen kezelhető.
Termosztátos csapot csak melegvíztárolós rendszerhez ajánlanék. Az átfolyós rendszernél ahogy írtad nem jó.
A zuhanyváltó mindig le fog csapódni, ha kevés a víznyomás, ez ellen nem tudsz tenni.

Remélem tudtam segíteni!

Lemmy9
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: Lemmy9 » 2019.06.05., szer. 17:36

Veszek én is holnap egyet. 5 év gari és a Lidl nagyon korrekt ügyintézés szempontjából. Szerintem bátran vedd meg.
Szerintem.

avl2
V.I.P.
V.I.P.

csaptelep kombi-cirkohoz

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.06.05., szer. 13:40

Sziasztok,

egykaros kadtöltö csaptelepünk van Saunier Duval kombi-cirkohoz. Csaptelepet cserelnék, elsösorban azert, hogy a lanyom ne szenvedjen a höfokbeallitassal: tippem szerint a kb. 13 ev alatt a kemény vizböl sok lerakodas lett a csaptelepen/ben, a karja ezert nem jar könnyen, inkabb akadozva, igy nehezebb a kivant mennyiseg es höfok beallitasa. Nekem nem igazan gond, de lanyomnak nehéz.

Nyilvan egy fö nehezseg a tarolo nelküli kombi-cirko (azt hiszem nem is lehet hozza tarolot epiteni, ami jelentösen csökkentené a kijövö melegviz-höfok ingadozasat).
Az akadozos mozgasu 1karos helyett vagy hagyomanyos 2 tekerösre vagy termosztatosra gondolok, mert igy különvalaszthato a höfokszabalyozas es mennyisegi szabalyozas (2 tekerös esetben mondanam: a meleget nyissa ki, hagyja utana es csak a hideget tekergesse a beallitashoz; termosztatos nyilvan nem tudja tökeletesen ellatni a höfokszabalyozast a bele erkezö melegviz hömersekletenek ingadozasa miatt - legalabbis bizonyos terfogataramok mellett igy van).

Masik reszkerdes: sok regi kadtöltö csaptelepnel, ha kicsi a viz terfogatarama - nincs nagyobbra igeny -, akkor magatol atvalt zuhanybol a kadtöltö funkciora. Ez engem zavar. Van olyan - nem tul draga - kádtöltö csaptelep (ceg, csalad, fajta), ami nem vált át magatol, ha azt mondom: zuhanyra menjen, akkor igen kis terfogataramnal is maradjon azon ? ...vagy csak a "parasztosan egyszerü megoldasom" marad: nem kadtöltö, hanem zuhanycsaptelep legyen.

tippek, javaslatok, konkret csaptelepek ajánlása érdekel (árérzékeny vagyok). epp most lattam ezt: https://www.lidl.hu/hu/Ajanlataink.htm?articleId=34738 erre ne is gondoljak ?

Válasz küldése

Vissza: “Gyors kérdések helye”