Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4954
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2358
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Marantz PM7003

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

szabo_pitty írta:
2019.09.17., kedd 22:05
Sziasztok!

Marantz PM7003-ról, mi a véleményetek? Akinek van tapasztalata a típussal, ne tartsa magában!

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat, előre is!
Ami nálam járt KI Pearl Lite az -ha jol tudom- az eredeti 7004-ből egy extraspeciális verzio. Ha az egyel korabbi iteracio, azaz a 7003 is olyasmi, akkor sh*t. Tudom, hogy ezek szépek, de akkormár inkább a 90-es évekbeli modelleket ajanlanam. Egy filléres PM30 is sokkal jobb volt, mint a KI Pearl lite. A PM62-ről nem is beszelve. Talan az a legkiegyensulyozottabb abbol az időből meg a PM80. A PM82 meg mégjobb, de gyárilag az is fedett, módosításra szorul. Volt PM50 is, vagy korabbi PM54 is, PM75 is. Ezek mind megalazzak a fenebe az emlitett modern draga peldanyt. Még a mindenes SR50L is sokkal jobb volt, sőt abban van egy tökjo tuner is. Ha csak eleve azt nezzuk, hogy akkoriban még telehányták japi elna kondikkal őket, most meg a szuperremek delkoreai koshin kondikat hasznaljak az “olcsobb” modellekben, akkor szerintem már ez elég sokat elmond. Parasztvakítós HDAM ide vagy oda.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Marantz PM7003

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Sziasztok!

Marantz PM7003-ról, mi a véleményetek? Akinek van tapasztalata a típussal, ne tartsa magában!

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat, előre is!
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4954
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2358
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

A ProAc D2 talan jo valasztas lehetne, de eleg draga, 3-400k hasznaltan. Angolos, puhabb tonusu doboz eleg nagy kifinomultsaggal. Bőven maradna benne tartalek joval komolyabb erősítőhöz is. De szerintem keresd fel fülelek forumtarsat. Amikből ő mostansag epit, es ami van nala meghallgathato, az nagyonjo, jobb mint az emlitett ProAc, es 20-30literben bőven megoldja a jó mélyet és a korrekt atvitelt. Gyanitom joval kedvezobb áron is csinalja, de meg kell kerdezni. És ha már ottvagy, érdemes megfontolni az amp4you erősítőjét is. Nagyjabol barmelyik felvezetős Marantzot megeszi reggelire. Meg nem csak azt, sokminden mast is. Szoval ha nem zarkozol el a rendszerfejlesztestől és megsporolnal egy 3-5év kísérletezgetést különböző gyári megoldásokkal, akkor ezt javaslom. Ha csak most kene valami olcso, de hasznalhato doboz a marantzhoz, akkor meg talan erdemes a tannoy-okbol nezni valami kisebbet. R1, R2, V1, MX2, M2 ilyesmik.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4954
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2358
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

nagygabor1982 írta:
2019.09.14., szomb. 19:47
Sziasztok.

1 marantz 6005 erősítőhöz milyen állványos hangsugárzók passzolnak. Úgyértem milyen márkájú / karakterisztikájú dobozokat keressek? Köszi.
A marantzoknal az a gond, hogy teljesen tipusa valogatja, hogy milyen, nincs igazan egyseges arculat.
Ha nem szamoljuk bele a regi idoket, amikor még a névadóé volt a márka, akkor az azt követő félvezetős korszak is több részre oszlik. Én a 85-90-es évektől ismerem nagyjabol, amikortol a philips-é volt a márka. Mindegyik erositojuk egy eleg hosszu, sokfokozatos AB osztalyu erositő jo nagy mértékű visszacsatolassal, amit frekvenciakompenzalni is kell, hogy ne gerjedjen. Az en tapasztalatom, hogy az alacsonyabb szeriak nyitottabban, reszletesebben szolnak, de kevesbe jo oket hallgatni hosszutavon. A nagymodelleket lehet sokaig hallgatni, de nagyon fedettek és részlettelenek, viszont bivalyerősek. Sejtésem szerint ez a tendencia megmaradt a 2000-es években is, amikor megint uj tulaj lett, de ezekbol a szeriakbol en csak egy KI Pearl Light-tal talalkoztam. Az a drága árfekvésének megfelelően borzasztó fedett volt. Másnap vissza is adtam annak, akitől vettem. Ha a sorba beleillik a 6005, akkor az inkabb egy reszletes, de idegesebb erosito. Ahhoz akkor inkabb valami tompabbat ajanlanek, de nem teljesen biztos, hogy a kovetkeztetes helyes az erositot illetoen.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4954
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2358
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Igen, a marantz pm82-ben at lehet kapcsolni, s ekkor valoban atvalt kisebb tapfeszre. Az A-osztály beli nyugalmi aram a service manual szerint ha jol emlekszem 500mA, de ha hivatalosan kevesebb is, en ennyire allitottam be. Igy 8ohmon 1W-ig, 4ohmon 0,5W-ig megy valodi A-osztalyban.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok.

1 marantz 6005 erősítőhöz milyen állványos hangsugárzók passzolnak. Úgyértem milyen márkájú / karakterisztikájú dobozokat keressek? Köszi.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1786
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Nad helyettesítő távirányító

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Red75 írta:
2019.08.15., csüt. 21:36
Sziasztok!

Vettem egy NAD C320 sztereó erősítőt. Sajnos nincs meg a távirányítója. A távirányítandó funkciók rendben működnek a házimozi erősítőm AVR-1 távirányítójával.
Ebből kiindulva egy HM Zone2 NAD ZR2 lapos távirányító jó volna-e hozzá vajon? :smile53:

Köszi, hogy benéztél! leborulok.gif

Kép
:smile53:
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: avl2 »

LIMAR írta:
2019.09.08., vas. 21:44
...Régebben, amíg a teljesítmény tranzisztorok lassúak voltak, nehezen lehetett őket zárásból nyitásba vezérelni a nagy belső kapacitásuk miatt, a visszacsatolt AB osztályúak zöme idegesítő, kemény hangot produkált. Az A osztályúak ezekhez képest sokkal nyugodtabb, simább hangot adtak.
De ma már nagyságrendekkel gyorsabb teljesítmény félvezetők vannak és ha valaki tud nagy sebességű erősítőt tervezni, visszacsatolt AB osztályú kapcsolástechnikával is lehet jó hangú erősítőket építeni a hőtermelés, korlátozott kimeneti teljesítmény, nagy kimeneti impedancia problémái nélkül.
leborulok.gif

ismét egy szuper példa: ngyon sokféle elvet meg lehet jól is valósítani, sokféle elv alapján lehet jó "cuccot" csinálni, legtöbbször nem az alapelv, hanem a megvalósítás a sánta.


az egy kicsit csalódás, hogy elötte volt "vagdalkozás" is: "A Parasound erősítők teljesen általános AB osztályúak"
majd Tctronic manualbol idézése után: "Elképzelhető, bár nem adták meg, hogy milyen terhelésre igaz a 6W."

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

"Igaz az A osztályú jelölés kicsit megtévesztő. Jól tudom hogy az "igazi" A osztályú erősítőket SE-vel jelölik?.. "
Lehet azt mondani hogy az SE üzemmód (csöveseknél) A osztály, ami egyszerűsítve azt jelenti, a teljesítmény végcső üzemi tartományban soha nem zár le. Ennek ellenére én inkább a push-pull A osztály elvet tartom jobb A osztálynak, mert ekkor kis elhanyagolással az erősítő tápegysége DC árammal terhelt, szemben az SE-vel, mert ott a zenével egyező teljes spektrumú áram mozog a tápegység kondenzátorain, értelem szerűen a diódákon és táptrafón is.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Tctronic írta:
2019.09.08., vas. 21:25
Jól tudom hogy az "igazi" A osztályú erősítőket SE-vel jelölik?
Általában a csöveseknél szokták alkalmazni az SE jelölést, ami a Single Ended kezdőbetűiből ered.
Ezek a 300B és a 2A3, ritkábban a 845-ös csövekkel készülnek (meg van pár nagyobb teljesítményű, főleg adó csővel).
Félvezetős SE-ket ma már nem igazán gyártanak (kivéve tunermant :D ).
A mai hangfalak nem elég érzékenyek ezekhez. A kimeneti impedanciájuk nagy, így az átvitelük erősen függ a terhelő hangfal impedanciamenetétől. Persze ez sokszor kellemes a rezonancia frekvenciák körüli kiemelések miatt. Olyan "jó" erős basszus lesz tőle.
A félvezetős A osztályúak rettenetes méretű hűtőbordával rendelkeznek és nagyon melegek még így is. Teljesítményük ritkán éri el a 100W-ot.
Ma már nem ez az egyetlen mód a jó hangú erősítők tervezésére. Régebben, amíg a teljesítmény tranzisztorok lassúak voltak, nehezen lehetett őket zárásból nyitásba vezérelni a nagy belső kapacitásuk miatt, a visszacsatolt AB osztályúak zöme idegesítő, kemény hangot produkált. Az A osztályúak ezekhez képest sokkal nyugodtabb, simább hangot adtak.
De ma már nagyságrendekkel gyorsabb teljesítmény félvezetők vannak és ha valaki tud nagy sebességű erősítőt tervezni, visszacsatolt AB osztályú kapcsolástechnikával is lehet jó hangú erősítőket építeni a hőtermelés, korlátozott kimeneti teljesítmény, nagy kimeneti impedancia problémái nélkül.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2506
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2299
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

LIMAR írta:
2019.09.08., vas. 21:09
Tctronic írta:
2019.09.08., vas. 19:45
Parasound HCA 2200II: "Pure Class A operation up to >6 watts output" owners manual alapján

Lehet én tudom rosszul: A Marantz PM 82 erősítő volt ilyen, kapcsolható A osztályú. 8-ohmon az első watt 4 ohmon az első két watt ment ilyenkor A osztályban.

A Threshold hangja nekem így jobban tetszik. (Bese Attilának is, ő végezte) Nekem is voltak kétségeim, de egy pár ezer Ft-ot megkockáztattam, ha nem tetszett volna ennyiért bármikor visszaállítható. Néha a kevesebb több.
1. Elképzelhető, bár nem adták meg, hogy milyen terhelésre igaz a 6W. De már így is 1 A körüli nyugalmi áram kell minimum, ami azért bőven 100W feletti hőt termelne oldalanként. Az nagyon sok. Még egy ekkora erősítő hűtőbordáihoz is sok.
2. Megnéztem a Marantz rajzát és elég érdekes a megoldás. Az "A" osztályú üzemben lefelezi a tápfeszültséget úgy, hogy egy fele feszültségű trafó szekunderre kapcsolja a puffereket. Eközben a nyugalmi áramot megnöveli 55 mA-ről 388 mA-re. De a 380 mA is csupán 1.2W-ig biztosít A osztályú üzemet. A hőtermelés a B osztályú üzemhez képest a fele puffer feszültség mellett is több, mint háromszoros.
3. Egy potméterrel beállítható a nyugalmi áram kb. 15 másodperc alatt. Plusz le kell venni a fedelet, ami még egy perc munka.

Sajnálatosan a gyártók dobálóznak ezzel az "A" osztályú móddal, mert jól hangzik. De csupán pár erősítő tekinthető valóban A osztályúnak, azok teljesítménye is maximum pár tíz Watt.
A megnövelt A osztályú tartomány is csak néhány Wattig érvényes, de ez is óriási hőteljesítmény növekedéssel jár egy AB osztályú nagyteljesítményű erősítőben, ahol a pufferfeszültség minimum +-80V, de inkább több.
Ezeknél 1A nyugalmi áram már 180-200W hőt produkál állandóan csatornánként. Ehhez iszonyatos méretű hűtőborda kell. És az A osztályú üzem 8 Ohmon is csak 4W. 4Ohmon meg 2W csupán.
Igaz az A osztályú jelölés kicsit megtévesztő. Jól tudom hogy az "igazi" A osztályú erősítőket SE-vel jelölik?
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Tctronic írta:
2019.09.08., vas. 19:45
Parasound HCA 2200II: "Pure Class A operation up to >6 watts output" owners manual alapján

Lehet én tudom rosszul: A Marantz PM 82 erősítő volt ilyen, kapcsolható A osztályú. 8-ohmon az első watt 4 ohmon az első két watt ment ilyenkor A osztályban.

A Threshold hangja nekem így jobban tetszik. (Bese Attilának is, ő végezte) Nekem is voltak kétségeim, de egy pár ezer Ft-ot megkockáztattam, ha nem tetszett volna ennyiért bármikor visszaállítható. Néha a kevesebb több.
1. Elképzelhető, bár nem adták meg, hogy milyen terhelésre igaz a 6W. De már így is 1 A körüli nyugalmi áram kell minimum, ami azért bőven 100W feletti hőt termelne oldalanként. Az nagyon sok. Még egy ekkora erősítő hűtőbordáihoz is sok.
2. Megnéztem a Marantz rajzát és elég érdekes a megoldás. Az "A" osztályú üzemben lefelezi a tápfeszültséget úgy, hogy egy fele feszültségű trafó szekunderre kapcsolja a puffereket. Eközben a nyugalmi áramot megnöveli 55 mA-ről 388 mA-re. De a 380 mA is csupán 1.2W-ig biztosít A osztályú üzemet. A hőtermelés a B osztályú üzemhez képest a fele puffer feszültség mellett is több, mint háromszoros.
3. Egy potméterrel beállítható a nyugalmi áram kb. 15 másodperc alatt. Plusz le kell venni a fedelet, ami még egy perc munka.

Sajnálatosan a gyártók dobálóznak ezzel az "A" osztályú móddal, mert jól hangzik. De csupán pár erősítő tekinthető valóban A osztályúnak, azok teljesítménye is maximum pár tíz Watt.
A megnövelt A osztályú tartomány is csak néhány Wattig érvényes, de ez is óriási hőteljesítmény növekedéssel jár egy AB osztályú nagyteljesítményű erősítőben, ahol a pufferfeszültség minimum +-80V, de inkább több.
Ezeknél 1A nyugalmi áram már 180-200W hőt produkál állandóan csatornánként. Ehhez iszonyatos méretű hűtőborda kell. És az A osztályú üzem 8 Ohmon is csak 4W. 4Ohmon meg 2W csupán.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2506
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2299
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

LIMAR írta:
2019.09.08., vas. 19:20
Tctronic írta:
2019.09.08., vas. 15:58
Volt olyan erősítőm ami ilyen volt, magától átkapcsolt (Parasound) Olyat is próbáltam ami átkapcsolható volt. (Valamilyen Marantz) A jelenlegi erősítőm "A" osztályú volt gyárilag, de át lett alakítva "AB"-re (Threshold 400A) Így picit mintha nyugodtabb a hang, és nem fűti a nappalit. Én nem vettem észre jelentős különbséget.
Muszáj pontosítani az információkat, mielőtt valakiben megragadnak.

1. A Parasound erősítők teljesen általános AB osztályúak. Ami azt jelenti, hogy az erősítő áramerősítő komplementer fokozatának van egy relatív kis nyugalmi árama. Így a kimeneti jel nullátmenete környékén mind a felső, mind az alsó komplementer pár áram alatt van. Ez csökkenti az AB osztályúak keresztezési torzítását. Az A osztályú üzemmód jó esetben pár tized wattig üzemel (ha 1 W-ig üzemelne 4 Ohmon, ahhoz 0.5A nyugalmi áram kellene, ami kb 100W-al fűtené a hűtőbordákat -+50V tápfeszültséget feltételezve). Ez teljesen normális működés egy AB osztályú erősítőnél.
2. "Átkapcsolható" A osztályú AB osztályúból fizikailag elképzelhetetlen. Egy 50W AB osztályú A osztályban majd 400W-al fűtené a hűtőbordákat oldalanként. Olyanok léteznek, hogy nem engedik teljesen lezárni az áramerősítő fokozat tranzisztorait, azokon minimális nyugalmi áram mindig folyik. De ez nem A osztályú üzem. Csupán a félvezetők kikapcsolt állapotából való bekapcsolásuk idejét csökkentik ezzel. Nem kell zárásból, nyitásba kapcsolni a PN átmeneteket. Számos ilyen megoldás volt főleg a japán erősítőkön, de ezek ettől még nem A osztályúak.
3. Az említett Treshold 400A is egy hagyományos AB osztályú erősítő, aminek a feszültség erősítő fokozatai működnek A osztályban. Az Áramerősítő fokozatban megnövelt nyugalmi áram biztosítja a nullátmenet környéki keresztezési torzítás minimalizálását. Ha a nyugalmi áramot csökkentjük, csökken a diszipált hő a hűtőbordákon, nem fűt annyira az erősítő. De ettől jobb nem lehet, csakis rosszabb a hangja.
Parasound HCA 2200II: "Pure Class A operation up to >6 watts output" owners manual alapján

Lehet én tudom rosszul: A Marantz PM 82 erősítő volt ilyen, kapcsolható A osztályú. 8-ohmon az első watt 4 ohmon az első két watt ment ilyenkor A osztályban.

A Threshold hangja nekem így jobban tetszik. (Bese Attilának is, ő végezte) Nekem is voltak kétségeim, de egy pár ezer Ft-ot megkockáztattam, ha nem tetszett volna ennyiért bármikor visszaállítható. Néha a kevesebb több.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mgus »

Általában legjobb példa a quad 405 ahol a kapcsolás A-B osztályban működik.A végfok egyik fele "A" osztályban működik míg a vég tranzisztorok "B" üzemben működnek, így a nincs nagy áramfelvétel. :smile29:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Tctronic írta:
2019.09.08., vas. 15:58
Volt olyan erősítőm ami ilyen volt, magától átkapcsolt (Parasound) Olyat is próbáltam ami átkapcsolható volt. (Valamilyen Marantz) A jelenlegi erősítőm "A" osztályú volt gyárilag, de át lett alakítva "AB"-re (Threshold 400A) Így picit mintha nyugodtabb a hang, és nem fűti a nappalit. Én nem vettem észre jelentős különbséget.
Muszáj pontosítani az információkat, mielőtt valakiben megragadnak.

1. A Parasound erősítők teljesen általános AB osztályúak. Ami azt jelenti, hogy az erősítő áramerősítő komplementer fokozatának van egy relatív kis nyugalmi árama. Így a kimeneti jel nullátmenete környékén mind a felső, mind az alsó komplementer pár áram alatt van. Ez csökkenti az AB osztályúak keresztezési torzítását. Az A osztályú üzemmód jó esetben pár tized wattig üzemel (ha 1 W-ig üzemelne 4 Ohmon, ahhoz 0.5A nyugalmi áram kellene, ami kb 100W-al fűtené a hűtőbordákat -+50V tápfeszültséget feltételezve). Ez teljesen normális működés egy AB osztályú erősítőnél.
2. "Átkapcsolható" A osztályú AB osztályúból fizikailag elképzelhetetlen. Egy 50W AB osztályú A osztályban majd 400W-al fűtené a hűtőbordákat oldalanként. Olyanok léteznek, hogy nem engedik teljesen lezárni az áramerősítő fokozat tranzisztorait, azokon minimális nyugalmi áram mindig folyik. De ez nem A osztályú üzem. Csupán a félvezetők kikapcsolt állapotából való bekapcsolásuk idejét csökkentik ezzel. Nem kell zárásból, nyitásba kapcsolni a PN átmeneteket. Számos ilyen megoldás volt főleg a japán erősítőkön, de ezek ettől még nem A osztályúak.
3. Az említett Treshold 400A is egy hagyományos AB osztályú erősítő, aminek a feszültség erősítő fokozatai működnek A osztályban. Az Áramerősítő fokozatban megnövelt nyugalmi áram biztosítja a nullátmenet környéki keresztezési torzítás minimalizálását. Ha a nyugalmi áramot csökkentjük, csökken a diszipált hő a hűtőbordákon, nem fűt annyira az erősítő. De ettől jobb nem lehet, csakis rosszabb a hangja.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Sziasztok!

A Marantz kínálatában, találtam olyan erősítőt, ami bontható elő- és végfokra, de nem a hagyományos, jumperes módon, hanem egy erre a célra szolgáló gombbal az előlapon. A kérdésem, hogy ha végfokként használom, akkor a hangerő-szabályozó, nem működik?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2506
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2299
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Béla91 írta:
2019.09.08., vas. 15:23
Sziasztok!
Videó alapján mit gondoltok az erősítőről?
https://www.youtube.com/watch?v=RX4Hns4qeAc
Nem a legszerencsésebb egy youtube video alapján bármit is mondani.... De arra talán jó, ha "tetszik" az előadás, akkor mindenképpen élőben (ha van rá lehetőség otthon, saját rendszerben) hallgasd meg.

A nagyobbik baj, hogy a demo szám , nem egy túl "bonyolult zene". Mivel megvan ez a CD tudom, hogy gyengébb rendszereken is elég jól tud szólni. Én többfajta zenei stílussal, főleg a neked tetszőkkel nyüstölném élőben.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

[/quote]Egy youtube videó alapján szerinted meg lehet ítélni egy készüléket? gondolkodik.gif[/quote]

Nyilván nem olyan a felvétel se, amit még a youtube tovább is butít.
Ami a te szetteden megint máshogy szól. Elég sok (görbület) van.
De úgy gondolom ha egy (kerek produkciót) hallasz teljesen más rendszerben.
Az igen is. Akár még jól is szólhat. ;) gondolkodik.gif

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2506
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2299
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

kasumi írta:
2019.09.07., szomb. 18:01
Üdv. Fórumtársak!
Egy A/AB osztályban működő erősítőnél honnan lehet tudni, meddig tart az egyik és kezdődik a másik? Hallható? Mérhető?...
Köszönöm!
Volt olyan erősítőm ami ilyen volt, magától átkapcsolt (Parasound) Olyat is próbáltam ami átkapcsolható volt. (Valamilyen Marantz) A jelenlegi erősítőm "A" osztályú volt gyárilag, de át lett alakítva "AB"-re (Threshold 400A) Így picit mintha nyugodtabb a hang, és nem fűti a nappalit. Én nem vettem észre jelentős különbséget.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3722
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2327
Tartózkodási hely: 2465

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Béla91 írta:
2019.09.08., vas. 15:23
Sziasztok!
Videó alapján mit gondoltok az erősítőről?
https://www.youtube.com/watch?v=RX4Hns4qeAc
Egy youtube videó alapján szerinted meg lehet ítélni egy készüléket? gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

kasumi írta:
2019.09.07., szomb. 18:01
Üdv. Fórumtársak!
Egy A/AB osztályban működő erősítőnél honnan lehet tudni, meddig tart az egyik és kezdődik a másik? Hallható? Mérhető?...
Köszönöm!
Legegyszerűbb közelítő módszer, az erősítő hálózati felvett áramát méred, az erősítő bemenetére adsz színusz jelet. A hangerő állitásnál, ahol a hangerővel közel arányosan változik az áramfelvétel, ott AB, ahol nem változik ott A osztályban van az erősítő. Az A osztály értelem szerűen alacsonyabb kivezérlés-hangerőnél van.

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

Sziasztok!
Videó alapján mit gondoltok az erősítőről?
https://www.youtube.com/watch?v=RX4Hns4qeAc

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Online
Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdv. Fórumtársak!
Egy A/AB osztályban működő erősítőnél honnan lehet tudni, meddig tart az egyik és kezdődik a másik? Hallható? Mérhető?...
Köszönöm!
Újratervezés

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1786
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Nad helyettesítő távirányító

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Sziasztok!

Vettem egy NAD C320 sztereó erősítőt. Sajnos nincs meg a távirányítója. A távirányítandó funkciók rendben működnek a házimozi erősítőm AVR-1 távirányítójával.
Ebből kiindulva egy HM Zone2 NAD ZR2 lapos távirányító jó volna-e hozzá vajon? :smile53:

Köszi, hogy benéztél! leborulok.gif

Kép
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5627
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1045

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Jozef76 írta:
2019.08.11., vas. 23:16
SoundMania írta:
2019.08.11., vas. 20:22
Jozef76 írta:
2019.08.11., vas. 18:13

Igen nagyon punnyad hang volt még is lepődtem rajta! Ez a Primare A30 MkII nem egy idegbeteg erősítő. Meg a többi komponens sem. Ezért tudot javítani a hangon a biztosíték!
Idáig el sem kellett volna jutni. De ha Téged ez most megnyugtat....?!
Azért kíváncsi lennék hogy hány erősítő volt míg a mostanihoz eljutottál!
Az nyugtat amit hallok a 18 nm panel szobába ettől a rendszertől!El lehet mondani sok mindent erről a hifi cucc összeállitásról csak azt nem hogy egy kezdő alap lenne!
Ez már a 3. erősítőm és ez van meg leghosszabb ideje, ha bele számítom az elsőt ami egy Orion SE 1025 volt még az iskolaéveim vége felé.
Amiről a saját tulajdonosa azt mondja, hogy punnyadt...... :)
Már az olyanoktól is előre tartok amire azt mondják "sima hangú". Legtöbbször már az is problémás szokott lenni. Szívesebben hallgatok kiegyenlített hangú készülékeket.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”