Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

ebook olvaso

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 406

Re: ebook olvaso

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.11.16., szomb. 20:17

Olyan ez, mint a hifi - meg minden -, saját tapasztalat nélkülözhetetlen.
Ja, van rajta könyvjelző, emlékeim szerint, ha valami tetszik, bejelölheted, megjegyzéssel. Én sem használtam ki a lehetőségeit, mint egy könyv, amit olvasok, úgy használom. Volna mit fejlődni ebben is. Az okostelóval is így vagyok, telefonálás, gps, ennyi, nagyon ritkán utalás. Netelni még tableten is szenvedve, telón pedig...
( ma persze megint olyan könyvet vettem, amit hetekkel ezelőtt adtak ki - egy kis kiadótól, ahol fordították is - ami csak így elérhető, de ezzel is támogatom az elvégzett munkájukat)
santosad anuttamah sukhalabhah - PYS 2.42.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 685

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.11.16., szomb. 13:19

kupecke írta:
2019.11.11., hétf. 20:16
Holnap beszélek kolleginával és elküldöm neked...
leborulok.gif

köszönöm, ki is probaltam, kicsit nezegettem lehetösegeket, egy könyvet elolvastam rajta, stb.
pdf-re tenyleg hasznalhatatlan
nehany filet, amit feltöltöttem rá szerintem kellett volna latnom rajta, de nem lattam - persze ez kezelöi benasag/tapasztalatlanság is lehet(ne :-) nyilvan nem ismertem ki ennyi idö alatt

mas, mint egy könyv, siman hasznalhato olvasasra.
kicsit szokni is kell - nyilvan, hisz eddig papirkönyvekhez szokva, azok vannak tudatomban -, ez nem baj, de tény (pl. ha valamit vissza akarok nézni, papirkönvel emlekszem, hogy kb. hol volt, ezen kevésbé); es persze elönyei is vannak

..idöközben persze masutt is kerdezgettem, es ugy nez ki, egy "rokonsagban levetett" kindle-t tudok kapni

ma visszaadtam kolleginádnak, köszönöm a lehetöseget !!

Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 160

Hozzászólás Szerző: Vasti » 2019.11.15., pén. 19:20

Helló!

Nekem 6-7 éve egy Kindle 4 Wifi van, és nagyon szeretem. Igaz, másfajta könyvolvasót még nem használtam, így nincs is mivel összehasonlítanom ;-) De egy ismerős nemrég döntötte el, hogy vesz egyet, nézegette az árakat és a teszteket, aztán ő is Kindle-t vett - a "névtelenek" nem annyival olcsóbbak szerintem, hogy megérje velük foglalkozni.

Vannak persze szuper könyvolvasók, nagy és nagy felbontású kijelzővel, de nekem ez a kis vacak is tökéletesen megfelel :-)

Könyvolvasó - igai könyv: én mindkettőt olvasom, mindkettőt szeretem. Ha jó a könyv, akkor nem zavar, hogy könyvolvasó van a kezemben, ha rossz, akkor meg papír alapon is nagyon várom már, hogy a végére érjek, és elhajítsam ;-) Amióta megvan az olvasó, volt, hogy hónapokig nem használtam, de most pl. a nyaralásra ezt vittem, és azóta nem is olvastam papírból készült könyvet, csak ezt a kis kütyüt tapogatom nap mint nap.
Rengeteget használtam már, az előre lapozó gombjai nem az igaziak, gyakran kettőt lapoz, de nem túl zavaró, reflexből nyomom is mellé a visszalapozást, ha látom, hogy túllőtt a célon ;-) Javítani nem nagyon lehet, úgy látom, úgyhogy erősen gondolkodok egy új Kindle vásárlásán, de amíg bírja, addig nem termelek e-szemetet ;-)

pdf: én még olyat nem láttam, ami rendesen olvasható lett volna, eleve sok nem is szöveg, hanem csak képként beszkennelt oldalak pdf-be ágyazva, és azzal nincs mit kezdeni, nem tudja a gép újratördelni, stb.
A kimondottan e-könyv formátumú fájlokat lehet rendesen olvasgatni, azokat viszont online konverterekkel tökéletesen Kindel kompatibilissé lehet tenni, ha valami olyan formátumban lenne, amit kapásból nem támogat az olvasó.

Üdv: Vasti

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.11.11., hétf. 20:16

Holnap beszélek kolleginával és elküldöm neked, pudingold.
Mióta megvan én is sok könyvet vettem, de jól megférnek egymás mellett. Azért pl. egy Murakami regényt könnyebb kézben tartani az ebookon, na :D., főleg ha pl egy nyugágyban, tóparton lazulsz.

Lazac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 28

Hozzászólás Szerző: Lazac » 2019.11.11., hétf. 17:20

avl2 írta:
2019.11.11., hétf. 14:35
pdf-ek kapcsan kerdeznék:
- pdf reflow müködik jol ? (olvastam többektöl, hogy nem annyira)
- ha nem scannelt a pdf file, akkor calibre at tudja alakitani olyanra, hogy "a legtöbb" vagy pl. kindle jol tudja már kezelni ? (ugy olvasom: calibre tud pdf-böl pl. epub-ot csinalni, ...de azert a puding probaja az eves, hogy az utana teljesen jol olvashato-e ebook-on)
Puding próbája, Calibre tartalmaz E-book viewert is, konvertáld át és nézd meg. (Jobb oldalt a konvertált formátumra kattintva nyitható meg).
Próbaképp én is vacakoltam vele, volt olyan scannelt könyv amiből konvertálás után csak néhány oldal nyílt meg. -A calibre olvasójában rendben volt, ill. konvertálás után a kicsinyítés-nagyítás sem működik.- Ezek alapján azt mondanám scannelt pdfnél nincs értelme konvertálni.

Teac Heed Celestion

Lemmy9
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1891

Hozzászólás Szerző: Lemmy9 » 2019.11.11., hétf. 16:28

Megnézem neked a gépet, Kindle Touch 4 asszem.

Más: a pdf-ből konvertálás során sokszor volt tördelési, meg mittomén milyen hibák. Van rá Duokan szoftver, ami magyar, és talán jó volt úgy emlékszem.

De mint írtam, fél év és megy jobb kézzel bal váll felett. :D
Szerintem.
És kijelentem, hogy recece!

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.11.11., hétf. 14:35

Lazac írta:
2019.11.08., pén. 20:40
...Pdf-ben ne nagyon gondolkodj, elég sután kezeli a scannelt cuccokat, esetenkén használható.
Forrás nem számít, Calibre szoftverrel bármilyen ekönyv formátumból tudsz mobit (Kindle által preferált) konvertálni. nmag-on rengetek könyvet megtalálsz.
kupecke írta:
2019.11.09., szomb. 08:56
Hát igen, a pdf-et én sem erőltetném rajt
pdf-ek kapcsan kerdeznék:
- pdf reflow müködik jol ? (olvastam többektöl, hogy nem annyira)
- ha nem scannelt a pdf file, akkor calibre at tudja alakitani olyanra, hogy "a legtöbb" vagy pl. kindle jol tudja már kezelni ? (ugy olvasom: calibre tud pdf-böl pl. epub-ot csinalni, ...de azert a puding probaja az eves, hogy az utana teljesen jol olvashato-e ebook-on)

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.11.11., hétf. 08:17

Lemmy9 írta:
2019.11.10., vas. 20:04
Ha eddig igazi könyvet olvastál, az újdonság erejéig tetszeni fog, de idővel a fiók mélyére kerül, és alig várod, hogy igazit olvass újból.
Gondoltuk majd letöltögetünk fájlokat, meg modern, meg stb. Azóta vettünk egy valag könyvet, a Kindle meg lemerült végleg. :D
Nálunk ez a tapasztalat.
köszi.
nem papir alapu olvasas/könyv helyett, hanem mellette gondolom.
egyik oka az erdeklödesemnek, hogy van sok csak file-ban meglevöm - es ez csak növekedni fog, kinyomtatni nem akaorm, ámítógépen (sicc) nem akarok annyit olvasni.
masik oka, hogy beteltek a könvespolcok, a lakas (sok "polcméter" könyvvel)

..ha nem hasznaljatok: jo ajánlatot (allapot, ar, tipus, kor) lehet megvenném

Lemmy9
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1891

Hozzászólás Szerző: Lemmy9 » 2019.11.10., vas. 20:04

Ha eddig igazi könyvet olvastál, az újdonság erejéig tetszeni fog, de idővel a fiók mélyére kerül, és alig várod, hogy igazit olvass újból.
Gondoltuk majd letöltögetünk fájlokat, meg modern, meg stb. Azóta vettünk egy valag könyvet, a Kindle meg lemerült végleg. :D
Nálunk ez a tapasztalat.
Szerintem.
És kijelentem, hogy recece!

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.11.09., szomb. 14:37

Lazac írta:
2019.11.08., pén. 20:40
...Pdf-ben ne nagyon gondolkodj...
kupecke írta:
2019.11.09., szomb. 08:56
köszi.
ez kicsit problema, van jopar könyvem pdf-ben. ...olvasgatva persze e szerint is ajanlanak ebook olvasot (legjobb pdf-re)
gondolom a filemeret egy nehezseg, meg talan az ujratördeles
konvartalni pdf-et még ebook olvasonak jobb formatumra nem probaltam, bar gondolom arra is lehet megoldas, hisz nincs olvasóm, akkor meg addig minek

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.11.09., szomb. 08:56

Lazac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Lazac » 2019.11.08., pén. 20:40

Itthon is találsz: https://www.jofogas.hu/budapest/Amazon_ ... 114089.htm
hardverapro, jofogas, fb marketplace, vatera
Bármilyen usb-s töltővel tölthető.
Pdf-ben ne nagyon gondolkodj, elég sután kezeli a scannelt cuccokat, esetenkén használható.
Forrás nem számít, Calibre szoftverrel bármilyen ekönyv formátumból tudsz mobit (Kindle által preferált) konvertálni. nmag-on rengetek könyvet megtalálsz.

Teac Heed Celestion

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.11.08., pén. 19:38

Töltő, mint egy normál telefoné, mindenkinél van feleslegben is, de usb n is tölt gépről. Ebook konverterrel bármely meglévő formátumodbol (könyvedből) bármilyet formálsz és olvasol, ha a megfelelőt töltöd az olvasóra pl : https://ebook.online-convert.com/
Nem több idő tölteni, mint egy telefont, de az általad írt használati idővel hetekig üzemel.

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.11.08., pén. 12:37

kindle kapcsan nem vilagos nekem, hogy ilyet is irnak:
"Amazon Kindle won’t read certain file types, as it’s only programmed to work with files purchased through Amazon’s Kindle library"

ezt meg hogy kell érteni ? pl. ha mashonnan - nem amazontol - van egy könyvem mondjuk pdf-kent, azt nem tudom rajta olvasni ??? nem hinném, hogy igy lenne

vagy: többsöz irjak: kindle töltö nelkül jön. Ez baj ? nem a szamitogeppel összekapcsolva töltödik/tölthetö ? hosszu idö tölteni ?

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.11.08., pén. 09:03

kindle-t batran lehet hasznaltan venni ? szokásos források (ebay, ...) ?

...esetleg nem akar valaki öreg - ja nem, csak régi megbízható :smile29: - forumos upgradelni, a régijét meg eladná ?

Lazac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Lazac » 2019.11.07., csüt. 22:26

Én is a Kindle-t ajánlom. Keyboarddal kezdtem, -azt súlya ellenére imádtam-. Most 8-asom van, ez sokkal kisebb, ezért nekem kellett hozzá tok, mert nélküle nem tudtam kényelmesen tartani, pedig nincs nagy kezem. Ill. Popsocketet is használok.
https://www.arukereso.hu/CategorySearch ... =Popsocket
Sztem kezdj nyugodtan alap verzióval, akár használttal is ha találsz baráti áron. Én pl indirekt fényben szeretek olvasni, ezért Paperwhitra nem is váltanék.

Teac Heed Celestion

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.11.07., csüt. 13:42

Azt elfelejtettem megírni, hogy próbára szívesen kölcsönadom, tudom, nagyfalu két ellenkező oldalán lakunk, de van két kollégám, aki Sz-ről jár be. ;)

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.11.07., csüt. 13:04

Cimbimnek vmi csájníz van, látta ezt, ő mondja, ennek jobb a kijelzője, ill. nem merül le olyan hamar stb. Már 4,5 éve használom, más típus még nem volt, ha bekrepál sztem maradok e márkánál, max a háttérvilágításos kijelzősre "feljebblépek" :D

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.11.07., csüt. 12:39

kupecke írta:
2019.11.07., csüt. 12:24
Egy Kindle Touch-ot nyúzok már évek óta...
köszi, de ugye nem tudom, hogy masokhoz kepest milyenebb

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.11.07., csüt. 12:24

Egy Kindle Touch-ot nyúzok már évek óta, megelégedéssel, csak ajánlani tudom. Mivel első, hogy a könyvet tapogatás, szagolgatás után szabad csak kinyitni, idegenkedtem tőle hosszú ideig, de aztán rászántam magam és kihasználom az előnyeit. Ettől függetlenül most is van mellette papír alapú könyv is a táskámban, de ez főleg azért, mert mostanában több olyan művet olvasok, amely elektronikusan nem elérhető. Tehát Hajrá! Nem fogod megbánni. :smile32:

avl2
V.I.P.
V.I.P.

ebook olvaso

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.11.07., csüt. 10:52

sajat tapasztalatok, tippek erdekelnek tipusokrol, mert felmerült bennem, hogy vegyek-e
nem tudom uj/hasznalt, kindle paperwhite aktualisa vagy egyeb, stb.
erösen árérzékeny vagyok, de a szemem sem akarom annyira rontani, söt: eröltetni sem
napi 1-2 ora, leginkabb itthoni hasznalatra esetleg ritkan nagy utakra vinném
netes tesztek, velemenyek elerhetöek szamomra is

eddig papir alapon olvastam csak, de egyreszt egyre több olyan elektronikusan jobban (pl. olcsobban) elerhetö van, amiket el "kellene" olvasnom, masreszt "betelt a lakas"

Válasz küldése

Vissza: “Gyors kérdések helye-olyan kérdések melyeknek nincs helye a fórum általános részén, vagy nem a hifivel / zenehallgatással kapcsolatosak”