Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szerintem valami túlságosan drága

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

hifitilla írta:
2021.04.02., pén. 13:58
Ha megemlítette volna a bicskát a zsebében biztosan eladod jó olcsón és nem vársz... :D
Az általad 440e ft-ért hirdetett erősítő finoman szólva is dupla áron van!!!!!!!!!! A tíz évvel fiatalabb kiadású PM-14S1, sőt ennek az SE verziója kerül ennyibe használtan, na azok el is kelnek ennyiért bicskanyitogatás, az ár kritizálása nélkül!!!!!!!!!!!!!!
Szóval a te árad nem csak amiatt több, hogy lehessen valamennyit alkudni, hanem hülyének nézed az embereket, krvára sokat akarsz/akartok keresni rajta a hifis haveroddal!!!!!!!!!!!!!!!
Majd te is dupla áron vedd a köv. készülékeid.

Nekem is van ilyen erősítőm, én 400e-ért átadom neked, ha továbbadod 440e-ért, még ezen is kereshetsz!!!!!!!!!!

"A bicskásokat kérem ugorják át ezt a hírdetést, vagy probáljanak alkudni amit mindíg lehet, de lehetőleg bicska nélkül "
Mi a fa... röhögsz? Ebből kb.200eft-ot kellene alkudni, hogy a reális használt piaci áránál legyél!!!!!!!!!!

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Ja, minek is várni egy balekra, aki dupla árat fizet... :rolleyes:

Én a múltkor eladtam egy készüléket 160-ért, majd pár hétre rá kettő is elkelt 120-ért. Annyira zavart a dolog, hogy felhívtam a vevőt, hogy visszafizetek belőle, ne maradjon senkiben tüske. (Az más kérdés, hogy az illető :smile53: teljesen meg volt elégedve, nem kérte a különbözetet.)
Usher - Valhalla - Emotiva

hifitilla
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1286
Csatlakozott: 2019.12.13., pén. 13:50
Értékelés: 111

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: hifitilla »

Ha megemlítette volna a bicskát a zsebében biztosan eladod jó olcsón és nem vársz... :D

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

Valami drága, és alkudható témához..

Tavaly hirdettem itt az AVX-en egy Denon X3500H erősítőt, 190eFt.-ért.
Jött egy ajánlat, pontosabban egy érdeklődés, még pontosabban egy ...egy üzenet:
"Szia
Érdekelhet az erősítő,ha az áron tudunk finomítani.
Nézegettem itt az utóbbi pár hónap eladásait volt itt 150 -190e közöttiek,ez a típus.
Nekem nem sürgős venni,kivárok , de ha gondolod ajánj valamit,amin elgondolkodnék.
Köszi xxxx"



Gondolkodtam az ajánlaton. Most nem tudom mi volt a terve az érdeklődőnek. Alkudozzak magammal?
Végül ment a válasz: "Szia!
Köszi az érdeklődést!
Nekem sem sürgős az eladás, így nincs ajánlat."


Ezután elment a kiírt áron....

hifitilla
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1286
Csatlakozott: 2019.12.13., pén. 13:50
Értékelés: 111

Re: Marantz PM 15S1

Hozzászólás Szerző: hifitilla »

A bicskásokat kérem ugorják át ezt a hírdetést, vagy probáljanak alkudni amit mindíg lehet, de lehetőleg bicska nélkül :D :D :D

hifitilla
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1286
Csatlakozott: 2019.12.13., pén. 13:50
Értékelés: 111

Re: Marantz PM 15S1

Hozzászólás Szerző: hifitilla »

Köszönöm szépen a helyreigazítást, nem tudom miért hittem azt, hogy SACD :rolleyes: :D :smile53: :smile29:

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Marantz PM 15S1

Hozzászólás Szerző: kargidje »

freongee írta:
2021.04.02., pén. 11:00
KisMarci írta:
2021.04.02., pén. 10:38
Hát a nagyon jó barátodnak nem hiszem, hogy bárhová is el kellene szállítania... :nonononono:
Max a megfelelő topicba :fekverohog:
Kellene egy ilyen topik:
Ha a pénz nem számít (Eladó termékek irreális áron)

Ott nem szúrná a szemét, nem nyitogatná a bicskát senki zsebében. leborulok.gif

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Marantz PM 15S1

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Átraktam a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Marantz PM 15S1

Hozzászólás Szerző: freongee »

KisMarci írta:
2021.04.02., pén. 10:38
Hát a nagyon jó barátodnak nem hiszem, hogy bárhová is el kellene szállítania... :nonononono:
Max a megfelelő topicba :fekverohog:

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1605
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Marantz PM 15S1

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Hát a nagyon jó barátodnak nem hiszem, hogy bárhová is el kellene szállítania... :nonononono:
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Bocs, de az ilyen hirdetés nagyon felb.ssza az agyam, azért ennyire ne akarjuk már lehúzni az embereket!!!!!!!!!!!!!!
viewtopic.php?f=31&t=160096&sid=9fe2ebc ... 3f6ed2ea54

Talán ha a felét éri a hirdetett árnak, a 14S1/SE megy ennyiért, ami 10 évvel fiatalabb kiadás, ja és nem annyit ér, amennyiért megveszik!!! Max. annak az egy szerencsétlennek, aki ennyire irreális árat esetleg megad érte!!! :smile51:

Avatar
kotel
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.01.19., pén. 23:49
Értékelés: 98
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kotel »

Sziasztok!

Nem akartam ebbe a Classe CA 200 témába beleszólni eddig.
Janos81 velem cserélte a Classe végfokot.

Én hirdettem és kerestem is ilyen végfokot, hogy a centeremet is meghajtsa. Mert, ha szerzek egy pont ilyet, akkor megmarad az enyém is.
Közben találtam egy classé procit és 5 csatis végfokot, amit megvettem.

Így a CA 200 már nem kellett, folyamatosan csökkentettem a kápés árát.Mivel el szerettem volna adni.

János81 felajánlott egy komplett fotós felszerelést, amit ő használtan kb 500 ezerre tartott. Ő vette az egészet újonnan. Az egész neki közel 1MFt lehetett annó.

Szóval én úgy gondoltam, hogy abból előbb kiszállok. Nyílván azt a 330 ezres árat kápéra írtam, nem cserére.Ezt mondtam is neki, azt is mondtam, hogy a kinti árak jóval magasabbak és attól, hogy én ennyire levittem az árát,az nem jelent semmit, csak azt, hogy én akkor annyiért adnám.

Szóval elcseréltem. A fotós cuccokat el is adtam elég gyorsan. Itt az avxen is hirdettem.
Bőven a 330 ezer felett ért a cucca, el is ment gyorsan.

Most kérdem én, hogy ő most tisztességtelen haszonnal hirdet??

Neki kellett, én elcseréltem. Mindenki boldog volt. Egészen eddig.

Nyílván a hirdetésében nem nézett jól ki ez a magyarázkodás és az ár hintáztatás.

Csak ennyit szerettem volna.

Üdv. Laci

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: rukh »

Fura a világ: senki sem háborog azon, hogy Halottak napja előtt felmegy a virág ára - nem tudom mi lenne akkor, ha Karácsony/Húsvét előtt előtt felvinnék a kenyér árát .....

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

pali923 írta:
2021.02.24., szer. 07:58
tonee73 írta:
2021.02.24., szer. 07:43
Így van, jelenteni kell::
Nem nagyon hiszek abban, hogy ennek elejét lehetne venni. Mit lehet ilyenkor tenni? Kitiltod? Aztán ha seftelni akar valaki úgyis visszajön. Értem, és támogatom a küzdelmet ez ellen a fórumon, de ez szélmalomharcnak tűnik.
Egyébként is ez csak bosszantó, igazából jogi lehetőség úgy sincs semmi ezek ellen. Ha már eladtad, az új tulaj azt csinál vele, amit akar.
Amúgy is az a jellemző az adásvételeknél, hogy meghirdeted valamilyen áron, aztán ha nem megy el, csökkented az árat az első vevőig. Ha meg valaki megveszi, és elkezdi azon az áron árulni, amit te is szerettél volna kapni érte, és tőle megveszik, legfeljebb a bosszúság marad. Meg kell próbálni reális árat belőni.
Nekem eddig csak egy esetem volt, amikor 2(!) nap után az én képeimmel jelent meg valami a piacon. Igaz, csak 5000 Ft-tal drágábban, hamar elment.Kicsit furcsa, de elengedtem, nem biztos, hogy érdemes ezzel foglalkozni.
Ha csak az a lehetőség marad, akkor igen.Először kap egy kérést normális hangnemben a topikban (mint ahogyan a linkelt esetben is) - aztán ha nem megy úgy akkor marad a tiltás.Nem fogok sajnálni senkit, aki csak hirdetni jár ide, meg azért hogy megvegyen valamit azért, hogy a többi tagon keressen.Ha csak pár ezer ft-ról van szó saz még elmegy (pld ráteszi a posta vagy üza. költségét), de a pofátlan árazásúak továbbra is így fognak járni.Lehet, hogy szélmalomharc, de ez nem a vakera / lófogás és nem is lesz az senki kedvéért sem.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tonee73 írta:
2021.02.24., szer. 07:43
Így van, jelenteni kell::
Nem nagyon hiszek abban, hogy ennek elejét lehetne venni. Mit lehet ilyenkor tenni? Kitiltod? Aztán ha seftelni akar valaki úgyis visszajön. Értem, és támogatom a küzdelmet ez ellen a fórumon, de ez szélmalomharcnak tűnik.
Egyébként is ez csak bosszantó, igazából jogi lehetőség úgy sincs semmi ezek ellen. Ha már eladtad, az új tulaj azt csinál vele, amit akar.
Amúgy is az a jellemző az adásvételeknél, hogy meghirdeted valamilyen áron, aztán ha nem megy el, csökkented az árat az első vevőig. Ha meg valaki megveszi, és elkezdi azon az áron árulni, amit te is szerettél volna kapni érte, és tőle megveszik, legfeljebb a bosszúság marad. Meg kell próbálni reális árat belőni.
Nekem eddig csak egy esetem volt, amikor 2(!) nap után az én képeimmel jelent meg valami a piacon. Igaz, csak 5000 Ft-tal drágábban, hamar elment.Kicsit furcsa, de elengedtem, nem biztos, hogy érdemes ezzel foglalkozni.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Aszpirin írta:
2021.02.24., szer. 07:34
suprnova írta:
2021.02.23., kedd 21:37
A hirtelen újra felbukkanó motyó haszonnal, az bicskanyitogató, nem tudom lehet e tenni ellene.
Persze hogy lehet.
1. nem veszed meg
2. ha itt az avx-en történik (tényleg pont ugyanaz a motyó, tényleg “hirtelen” és tényleg haszonnal), akkor jelented.
Így van, jelenteni kell::
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32 ... e#p2578205
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

suprnova írta:
2021.02.23., kedd 21:37
A hirtelen újra felbukkanó motyó haszonnal, az bicskanyitogató, nem tudom lehet e tenni ellene.
Persze hogy lehet.
1. nem veszed meg
2. ha itt az avx-en történik (tényleg pont ugyanaz a motyó, tényleg “hirtelen” és tényleg haszonnal), akkor jelented.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
MPeti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2011.02.11., pén. 10:06
Értékelés: 99

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: MPeti »

De úgy is kérdezhetem, hogy nem tudta mit vesz meg? Hogy lehet az, hogy valaki megvesz egy készüléket sok százezerért, vagy akár mégtöbbért, majd nagyon rövid időn belül szabadulna tőle. Ennyire nem járja körűl, hallgatja meg, hogy miért adja ki azt a temérdek pénzt? Ennyire hogy lehet mellényúlni, vagy valami más van a háttérben?
1-2 kivételtől(megmagyarázott) eltekintve, nekem ezek az eladások érthetetlenek, néha már-már gyanúsak.
Felelősségteljes és tudatos vásárlás! Ez hiányzik az ilyen emberekben...

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Igen, kicsit túloztam a 1/2 árral, az én esetemben körbejártam a témát, de kiszerettem belőle. Az előfok/dacnak 650 eFt az új ára, én 400-ért adom, áprilisban lesz 1 éves. Az ok: egy aktív hangsugárzós rendszer része volt az előfok de időközben rájöttem, hogy engem korlátoz az aktív hs., kevés nekem tetsző van és azok marha drágák :) persze lusta is voltam ki/be kapcsolgatni őket. A LUMIN lejátszómat meg azért adtam el mert egy üzleti laptop egy célszoftverrel nekem jobban tetsző hangot produkált... Persze, ez az én sztorim, más okai között és pénztárcájában nem kotorásznék, mondjuk nekem fáj a bukta :) de talán mindenki ismer olyan tehetős embert, aki nem foglalkozik azzal, hogy mennyit bukik az üzleten.
A hirtelen újra felbukkanó motyó haszonnal, az bicskanyitogató, nem tudom lehet e tenni ellene.
zoli73 írta:
2021.02.23., kedd 21:05
suprnova írta:
2021.02.23., kedd 14:00
Érdekes a magyar piac, 1/2 áron szeretne mindenki gyári garis terméket venni. Kb. 3 hónapja árulom a pre/dac-omat majd. 40%-al olcsóbban de olyan ajánlatok jöttek rá, hogy azt hittem a comedy centraltól keresnek. A másik megmosolyogtató dolog a használtan megvásárolt, majd cca. 1 hónappal később, drágábban meghirdetett persze előélet infó nélkül feltett portékák. Ne nézzük egymást hülyének, ez egy szép, sok örömöt okozó hobbi.
Azért az, hogy "mindenki" fél áron akar vásárolni, az picit túlzás, de a pofátlanúl alkudozókból már egy hadsereg összejönne, az biztos!
A másik, a rövid időn belül felárral továbbadott portéka, sajnos létező, és eléggé felfutóban lévő jelenség. Ez pláne akkor kellemetlen, ha az általam eladott eszköz köszön vissza az apróból, csak az a néhány hét alatt felment az ára. Nem tudom miért érdemeljük, hogy egyesek hülyének nézzenek bennünket?!
Velem eddig ez kétszer fordult elő, ráadásúl az egyik esetben az illető, még arra sem vette a fáradtságot, hogy lefotózza a terméket, simán mellékelte az én képeimet a saját hírdetésébe. Mikor ráírtam privátban, hogy ez így nem túl elegáns, még válaszra sem méltatott.
A másik témához kapcsolódva, amit Tul vetett fel.
Azt, hogy valaki az alig használt, szinte új készülékének kitartja az árát, az valamilyen szinten érthető, bár mellette, és ellene is felhozhatóak nyomós érvek.
Én inkább ebben a miértet nem tudom megérteni. Miért ad el valaki ilyen hamar(néhány hét, 1 hónap) valamit, amin nyilván valóan bukik?
De úgy is kérdezhetem, hogy nem tudta mit vesz meg? Hogy lehet az, hogy valaki megvesz egy készüléket sok százezerért, vagy akár mégtöbbért, majd nagyon rövid időn belül szabadulna tőle. Ennyire nem járja körűl, hallgatja meg, hogy miért adja ki azt a temérdek pénzt? Ennyire hogy lehet mellényúlni, vagy valami más van a háttérben?
1-2 kivételtől(megmagyarázott) eltekintve, nekem ezek az eladások érthetetlenek, néha már-már gyanúsak.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

suprnova írta:
2021.02.23., kedd 14:00
Érdekes a magyar piac, 1/2 áron szeretne mindenki gyári garis terméket venni. Kb. 3 hónapja árulom a pre/dac-omat majd. 40%-al olcsóbban de olyan ajánlatok jöttek rá, hogy azt hittem a comedy centraltól keresnek. A másik megmosolyogtató dolog a használtan megvásárolt, majd cca. 1 hónappal később, drágábban meghirdetett persze előélet infó nélkül feltett portékák. Ne nézzük egymást hülyének, ez egy szép, sok örömöt okozó hobbi.
Azért az, hogy "mindenki" fél áron akar vásárolni, az picit túlzás, de a pofátlanúl alkudozókból már egy hadsereg összejönne, az biztos!
A másik, a rövid időn belül felárral továbbadott portéka, sajnos létező, és eléggé felfutóban lévő jelenség. Ez pláne akkor kellemetlen, ha az általam eladott eszköz köszön vissza az apróból, csak az a néhány hét alatt felment az ára. Nem tudom miért érdemeljük, hogy egyesek hülyének nézzenek bennünket?!
Velem eddig ez kétszer fordult elő, ráadásúl az egyik esetben az illető, még arra sem vette a fáradtságot, hogy lefotózza a terméket, simán mellékelte az én képeimet a saját hírdetésébe. Mikor ráírtam privátban, hogy ez így nem túl elegáns, még válaszra sem méltatott.
A másik témához kapcsolódva, amit Tul vetett fel.
Azt, hogy valaki az alig használt, szinte új készülékének kitartja az árát, az valamilyen szinten érthető, bár mellette, és ellene is felhozhatóak nyomós érvek.
Én inkább ebben a miértet nem tudom megérteni. Miért ad el valaki ilyen hamar(néhány hét, 1 hónap) valamit, amin nyilván valóan bukik?
De úgy is kérdezhetem, hogy nem tudta mit vesz meg? Hogy lehet az, hogy valaki megvesz egy készüléket sok százezerért, vagy akár mégtöbbért, majd nagyon rövid időn belül szabadulna tőle. Ennyire nem járja körűl, hallgatja meg, hogy miért adja ki azt a temérdek pénzt? Ennyire hogy lehet mellényúlni, vagy valami más van a háttérben?
1-2 kivételtől(megmagyarázott) eltekintve, nekem ezek az eladások érthetetlenek, néha már-már gyanúsak.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

Miért lenne ez a piac más mint az ingatlan piac? Ott elfogadjuk hogy irreálisan magasra emelkednek/emelkedtek az árak, akkor más dolognál miért nem? gondolkodik.gif

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Érdekes a magyar piac, 1/2 áron szeretne mindenki gyári garis terméket venni. Kb. 3 hónapja árulom a pre/dac-omat majd. 40%-al olcsóbban de olyan ajánlatok jöttek rá, hogy azt hittem a comedy centraltól keresnek. A másik megmosolyogtató dolog a használtan megvásárolt, majd cca. 1 hónappal később, drágábban meghirdetett persze előélet infó nélkül feltett portékák. Ne nézzük egymást hülyének, ez egy szép, sok örömöt okozó hobbi.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Tul »

Bár ez a pol.korrekt hozzáállás, de a win-win számomra nehezen értelmezhető itt. 10-20%-kal olcsóbb használt vásárlása helyett inkább választom az idéntől érvényes 3 év garanciát, a gyári dobozt, az új illatot.
Sebaj, én megveszem újonnan, tehát nem fogok ezen morgolódni, pusztán az érdekelt, hogy csak nálam van-e ez becsípődve, vagy mást is furán érint hasonlókat látni. Főleg azért, mert pl egy Extreme Audionál viszonylag könnyű a 10%-os törzsvásárlói kártyát megkapni, amivel meg már bárki ott van.. Szóval, bár szép a listaár, de nem szentírás. Ha emellett még hitelkártyával is vásárol az ember, onnan is jöhet vissza 1-4%. Edigitalban 7%. Nem kezdem felsorolni a lehetőségeket, csak nyilván érdemes ezeket is beleszámolni - hogy ne a nettó áras vállalkozós frázist puffogtassam.
Az idő eldönti, lesz-e vevő :smile53: Nekem csak a trend nem szimpi, amit kirajzolódni látok - de simán meglehet, hogy egyedi nézet ez, meg nem is trend, csak pont úgy kattintgatok, hogy kiszúrom azt a pár kivételt :D

(Az Oppo őrület tényleg vicc. Emlékszem, mikor a PM-2 fejhallgatóm, meg a HA-1 erősítőm 1 évesen fél áron alig tudtam eladni.. De tényleg nagyon sokáig árultam, pedig nem volt egy tömegtermék, amiből millió volt a piacra öntve. Hát, várni kellett volna :smile29: Ugyan nem média lejátszó, ami avul, hanem egy minőségét tartó füles és a hozzá illő DAC, tehát lehet, hogy azok az időtállóság miatt ma is csak olcsón mennének el :lol: )
Aszpirin írta:
2021.02.22., hétf. 22:53
Nem csak neked tűnt fel, de te is megválaszoltad: minden anyit ér, amennyit adnak érte.
A "max az új ár 2/3-a" talán a nettó árban gondolkodásból jön, nem? Aki tisztességes végfelhasználóként bruttó árat fizetett érte, az miért kellene rögtön a nettó ár alatt gondolkodjon? Arról nem is szólva, hogy pl. 10 éve 100ezer forint az kb annyi, mint most 140ezer forint, és mindez csak a forint inflációját nézve...
Szóval, ha valaki el tudja adni annyiért, amennyit kér érte (és az eredeti számla is jár mellé), akkor win-win, nem?

A legérdekesebb, amikor messze a beszerzési ár felett árulnak valamit, pl. Oppo 203 v. 205 (tudom, hogy mennyiért vettem anno a 203-ast vadiújan, ÁFA-val, és tudom, hogy ma jóval drágábban el tudnám adni, használtan, mert látom, hogy itt mennyiért kelnek el... erről aszól a kereslet/kínálat).

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tul írta:
2021.02.22., hétf. 22:42
Nem tudom volt-e már szó róla, de csalódottságomban ki kell írjam magamból..

Csak én látom úgy, hogy irreálisan magas árat kérnek újabban az eladók a termékeikért? Itt elsősorban az 1-2 éves, még naprakész technikákra gondolok. Nem nevesítve, csak a számokat leírva:
A másfél éve 800-ért megvett használt cuccért 700-at kérni, vagy az 500-ért vett eszközért 400-430-at..Többet kérnek érte, mint amit a kereskedő kapott (áfa leadása után). Arról nem beszélve, hogy ezek a listaárak voltak, egy hírlevélre feliratkozás után szinte mindenhol kapsz 4-5% kedvezményt..
Ráadásul az azóta felemelt kiskereskedelmi ár a hivatkozási alap (a 3 év gari miatt, meg ugye a rossz forint...). Tudom, minden annyit ér, amennyit adnak érte, s moderátor létemre békítenem kéne ilyen kérdésekben, nem bosszankodni, de érdekel, hogy ez csak az én szemem csípi-e, vagy másnak is feltűnt.

Én még kicsit be vagyok ragadva ott, hogy max az új ár 2/3-a, de (főleg prémium eszköznél) sokszor már a fél ár is szerencsés eladásnak számít.
Nem csak neked tűnt fel, de te is megválaszoltad: minden annyit ér, amennyit adnak érte.
A "max az új ár 2/3-a" talán a nettó árban gondolkodásból jön, nem? Aki tisztességes végfelhasználóként bruttó árat fizetett érte, az miért kellene rögtön a nettó ár alatt gondolkodjon? Arról nem is szólva, hogy pl. 10 éve 100ezer forint az kb annyi, mint most 140ezer forint, és mindez csak a forint inflációját nézve...
Szóval, ha valaki el tudja adni annyiért, amennyit kér érte (és az eredeti számla is jár mellé), akkor win-win, nem?

A legérdekesebb, amikor messze a beszerzési ár felett árulnak valamit, pl. Oppo 203 v. 205 (tudom, hogy mennyiért vettem anno a 203-ast vadiújan, ÁFA-val, és tudom, hogy ma jóval drágábban el tudnám adni, használtan, mert látom, hogy itt mennyiért kelnek el... erről aszól a kereslet/kínálat).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Tul »

Nem tudom volt-e már szó róla, de csalódottságomban ki kell írjam magamból..

Csak én látom úgy, hogy irreálisan magas árat kérnek újabban az eladók a termékeikért? Itt elsősorban az 1-2 éves, még naprakész technikákra gondolok. Nem nevesítve, csak a számokat leírva:
A másfél éve 800-ért megvett használt cuccért 700-at kérni, vagy az 500-ért vett eszközért 400-430-at..Többet kérnek érte, mint amit a kereskedő kapott (áfa leadása után). Arról nem beszélve, hogy ezek a listaárak voltak, egy hírlevélre feliratkozás után szinte mindenhol kapsz 4-5% kedvezményt..
Ráadásul az azóta felemelt kiskereskedelmi ár a hivatkozási alap (a 3 év gari miatt, meg ugye a rossz forint...). Tudom, minden annyit ér, amennyit adnak érte, s moderátor létemre békítenem kéne ilyen kérdésekben, nem bosszankodni, de érdekel, hogy ez csak az én szemem csípi-e, vagy másnak is feltűnt.

Én még kicsit be vagyok ragadva ott, hogy max az új ár 2/3-a, de (főleg prémium eszköznél) sokszor már a fél ár is szerencsés eladásnak számít.

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”