Újdonságok

1. A felső menüsor már nem csak sorminta, legördülő menüvé változott az al-Fórumok legolvasottabb témáihoz vezető linkekkel.
2. "Szakértők" al-Fórum: Nemsokára feltöltjük mesterekkel, tuning műhelyek, szakemberekkel, akik bár nem Kereskedők, de tevékenységük mégis megérdemelheti a kiemelést egy önállló Téma formájában.
3. "GDPR al-Fórum": Közérthető fórum az Adatvédelemről, teendőkről, tudnivalókról. Hírek, elemzések, veszélyek, tippek és trükkök az egyszerűbb élethez.

További jó Fórumozást!

Xbox beüzemelése

Lezárt
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 367

Re: Xbox beüzemelése

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2020.01.02., csüt. 19:23

Úgy fest, a játék feltöltését is sikerül megoldani, egy mobil hotspot-on keresztül.
Ez sem éppen szélvész gyors, de az elérhető vezetékes interneteknél, lényegesen gyorsabb.
Köszönöm szépen a segítséget!
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő, Heed Canamp
Hangsugárzó: Martin Logan Purity, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, Kimber Monocle X

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.12.30., hétf. 07:18

TZoZ írta:
2019.12.29., vas. 23:36
De akkor már csak egy-két lemezes játék hiányzik a boldogsághoz, nemde?
Igen, így van.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2

TZoZ
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 15

Hozzászólás Szerző: TZoZ » 2019.12.29., vas. 23:36

De akkor már csak egy-két lemezes játék hiányzik a boldogsághoz, nemde?

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.12.29., vas. 22:11

TZoZ írta:
2019.12.29., vas. 18:42
Ha ez vigasztal, a PS-en is kb. ugyanilyen a beüzemelés. :)
Ha kész az online Microsoft fiókod, és rácsatlakoztál vele a netre, utána be lehet állítani a beállítások menüben az OFFLINE módot.
Ezután a lemezek behelyezése után nem fogja a 1-2-10-20-30 GB-os "frissítésket" letölteni és telepíteni, viszont így nyilván kizárod magad az online mókából és a frissítések által hozott optimalizációkból, javításokból.
Jó hír viszont, hogy lehet lehet használtan is játékot venni aprópénzért hozzá, akár itt, akár más játékspecifikus oldalon is, ebben is segítünk. Viszont ha van lehetőséged ne zárd ki magad az online világból, az MS áruházban szintén nagyon jó akciók vannak a játékok tekintetében, aminek nagy előnye hogy még a lemezcserélgetéssel sem kell bajlódni. :)
Igazság szerint erre nem nekem van/volna szükségem, hanem a 11éves fiamnak, az én szerepem a csatlakoztatás, beüzemelés lett volna, de ez továbbra is várat magára, a lentebb taglalt okok miatt.
A lemezcserélgetés számomra egyáltalán nem bajlódás, az online letöltés, frissítés, stb. annál inkább, pláne úgy, hogy ehhez egy tisztességes sebességű internet elengedhetetlen, viszont mi azzal igen rosszul állunk. Nagyon nem akarok magyarázkodni, lejjebb már megtettem.

TZoZ
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 15

Hozzászólás Szerző: TZoZ » 2019.12.29., vas. 18:42

Ha ez vigasztal, a PS-en is kb. ugyanilyen a beüzemelés. :)
Ha kész az online Microsoft fiókod, és rácsatlakoztál vele a netre, utána be lehet állítani a beállítások menüben az OFFLINE módot.
Ezután a lemezek behelyezése után nem fogja a 1-2-10-20-30 GB-os "frissítésket" letölteni és telepíteni, viszont így nyilván kizárod magad az online mókából és a frissítések által hozott optimalizációkból, javításokból.
Jó hír viszont, hogy lehet lehet használtan is játékot venni aprópénzért hozzá, akár itt, akár más játékspecifikus oldalon is, ebben is segítünk. Viszont ha van lehetőséged ne zárd ki magad az online világból, az MS áruházban szintén nagyon jó akciók vannak a játékok tekintetében, aminek nagy előnye hogy még a lemezcserélgetéssel sem kell bajlódni. :)

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.12.29., vas. 17:50

Vasti írta:
2019.12.29., vas. 13:33
zoli73 írta:
2019.12.28., szomb. 23:12
Neki vannak lemezei, de az Ő gépe, egy régebbi modell, egy Xbox 360, aminek a lemezei természetesen nem kompatibilisek(miért is lennének azok) az Xbox one-al.
Mennie kellene ha nem is minden játéknak, de ezeknek:

https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-one/bac ... patibility

Bár a lemezes játék, mint ahogy valami írta valószínűleg frissülni akar majd, és simán lehet, hogy a frissítés pont akkora, mint a lemezen lévő telepítő - mert így egyszerűbb volt megoldani, mármint kiadni egy komplett telepítőt az új verzióval, és nem egy frissítő csomagot. Tiszta Windows ;-)
Mivel az Xbox is Microsoft fejlesztés, mit is várhatnánk tőle. Véleményem szerint legalább ugyanannyira nehezíti is a dolgunkat, mint amennyire segíteni.

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.12.29., vas. 17:46

kasumi írta:
2019.12.29., vas. 10:39
zoli73 írta:
Vasti írta:
2019.12.28., szomb. 22:09
Helló!

...

Üdv: Vasti
... inkább lemezeket veszek neki hozzá, azzal nem vagyok így kiszolgáltatva a körülményeknek.
Én nem lennék biztos abban, hogy megúszod ennyivel, ugyanis

"Ha behelyez egy játéklemezt, a konzol ellenőrzi, hogy a játék már telepítve van-e. Ha nincs, akkor a rendszer kéri, hogy telepítse a játékot.
Elképzelhető, hogy a rendszer a játék frissítésének letöltésére szólítja fel, mielőtt elindítaná azt."

Persze lehet, hogy csak akkor, ha online szeretnél játszani - mivel nekem nincs ilyen gépem, ezt nem tudom pontosan.
Őszinte leszek, vannak ilyen irányú félelmeim.

Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 167

Hozzászólás Szerző: Vasti » 2019.12.29., vas. 13:33

zoli73 írta:
Neki vannak lemezei, de az Ő gépe, egy régebbi modell, egy Xbox 360, aminek a lemezei természetesen nem kompatibilisek(miért is lennének azok) az Xbox one-al.
Mennie kellene ha nem is minden játéknak, de ezeknek:

https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-one/bac ... patibility

Bár a lemezes játék, mint ahogy valami írta valószínűleg frissülni akar majd, és simán lehet, hogy a frissítés pont akkora, mint a lemezen lévő telepítő - mert így egyszerűbb volt megoldani, mármint kiadni egy komplett telepítőt az új verzióval, és nem egy frissítő csomagot. Tiszta Windows ;-)

kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 244

Hozzászólás Szerző: kasumi » 2019.12.29., vas. 10:39

zoli73 írta:
Vasti írta:
Helló!

...

... inkább lemezeket veszek neki hozzá, azzal nem vagyok így kiszolgáltatva a körülményeknek.
Én nem lennék biztos abban, hogy megúszod ennyivel, ugyanis

"Ha behelyez egy játéklemezt, a konzol ellenőrzi, hogy a játék már telepítve van-e. Ha nincs, akkor a rendszer kéri, hogy telepítse a játékot.
Elképzelhető, hogy a rendszer a játék frissítésének letöltésére szólítja fel, mielőtt elindítaná azt."

Persze lehet, hogy csak akkor, ha online szeretnél játszani - mivel nekem nincs ilyen gépem, ezt nem tudom pontosan.

Újratervezés

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.12.28., szomb. 23:43

Kép
erica írta:
2019.12.28., szomb. 23:28
zoli73 írta:
Vasti írta:
Helló!

Ha úgy érzed, hogy nem ez kell neked, szerintem simán vidd vissza. Egy ekkora üzletlánc nem nagyon szokott ilyeneken problémázni, főleg ha elmondod, hogy az eladó teljesen félrevezetett, semmi sem úgy van, ahogy mondta...

De ha a kezdeti csalódottságon túlteszed magad, érdemes egy kis energiát fektetni bele ;-)

Pl.: talán a gyerkőcnek is van olyan ismerőse, aki kisujjból megoldja a beüzemelést. Vagy ismerős, kolléga a közelben. A legjobb lenne nálatok, helyben, mert ha máshol csinálja, akkor majd megint jön a wifi beállítás, stb.

Az mondjuk tényleg gáz, hogy feltételezik, mindenkinek olyan netje van otthon, amint 4-8-12-akárhány GB-nyi adat pillanatokon belül letöltődik... Mi Ausztriában élünk, egy kis "megyeszékhelyen", kb. a főutcán, és egy évvel ezelőttig 14Mbit-es adsl volt a csúcs. Feltúrták a várost, újrahúztak mindent, most már 40Mbit-et is rendelhettem ;-) Szóval egyáltalán nem alap dolog még a GB-es internet kapcsolat a világ nagyobbik részén szerintem. Egy 4Mbit-es adsl-en meg eléggé halál lesz ilyenekkel szórakozni... Bár este elindítja az ember a játék telepítését, és másnapra munka / iskola utánra talán már meg is van ;-)

De ha valaki megoldja a beüzemelést, és a játékok telepítésére rászánjátok az időt, jókat fogtok szórakozni a konzollal, az biztos :-) Szóval kitartás!

Köszönöm a válaszod, és a figyelmed!
Ahogy írtam, a beüzemelés megtörtént, az Xbox játékra kész, csak éppen a játék letöltése ütközik akadályba. Komolyan felmerült bennem, hogy tényleg visszaviszem, de átgondoltan, nagy csalódást okoznék vele a gyereknek, már annyira beleélte magát, úgyhogy nem adom fel, inkább lemezeket veszek neki hozzá, azzal nem vagyok így kiszolgáltatva a körülményeknek.
Az internet sebességéről annyit, hogy már az Xbox első bekapcsolásakor kétségek merültek fel bennem. Ahogy lentebb írtam, megpróbáltam magam beüzemelni, egy Youtube videón látottak segítségével. Ahogy bekapcsoltam azonnal elkezdett frissítéseket letölteni, akárcsak a videón látva. De amíg a videón ezeket a frissítéseket úgy 3-4 másodperc alatt elvégezte, addig ugyanez nálam bő 15 percbe(!) tellett.
Ma, miközben a párom unokaöccse beüzemelte, majd megpróbálta rátölteni a hozzá kapott játékot(amit ahogy írtam, feladtunk), várakozás közben megjegyezte, "bezzeg, ha lenne hozzá lemezünk akkor már rég játszhatnánk vele"!
Tehát nem adom fel, de marad a lemezről való offline játét, és le kell mondani az online, akár barátokkal való közös játékról.
Szintén "zenész" :fekverohog:
Én is karira vettem a gyereknek kb 1napig kinlódtam vele én is Youtube on néztem hogy kell persze ott kicsit különböző volt még sok mindent nem tudunk rajt de igen jó a forzahorizon os játék .
Meg van amiket ingyen is lelehet töltenirá.
Csak a két controllert nem tudom rajt beálítani pedig tuti belehet valahogy ,szóval jó csak rákell száni az időt ..
Igen, igen a fiam is erre a játékra ácsingózna, de nagyon. Igen az nekem is feltünt, hogy a videóban bemutatott kezelőfelület más volt, mint a miénkén. Ez sem könnyíti meg az ember dolgát.
Ha minden igaz a kontroller elején, és a készülék bekapcsoló gombja alatt is, van egy-egy pici fekete gomb, ezek a szinkronizáló gombok, ezekkel lehet egymáshoz hangolni a készüléket és
a második kontrollert. :smile32:

erica
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 100

Hozzászólás Szerző: erica » 2019.12.28., szomb. 23:28

zoli73 írta:
Vasti írta:
Helló!

Ha úgy érzed, hogy nem ez kell neked, szerintem simán vidd vissza. Egy ekkora üzletlánc nem nagyon szokott ilyeneken problémázni, főleg ha elmondod, hogy az eladó teljesen félrevezetett, semmi sem úgy van, ahogy mondta...

De ha a kezdeti csalódottságon túlteszed magad, érdemes egy kis energiát fektetni bele ;-)

Pl.: talán a gyerkőcnek is van olyan ismerőse, aki kisujjból megoldja a beüzemelést. Vagy ismerős, kolléga a közelben. A legjobb lenne nálatok, helyben, mert ha máshol csinálja, akkor majd megint jön a wifi beállítás, stb.

Az mondjuk tényleg gáz, hogy feltételezik, mindenkinek olyan netje van otthon, amint 4-8-12-akárhány GB-nyi adat pillanatokon belül letöltődik... Mi Ausztriában élünk, egy kis "megyeszékhelyen", kb. a főutcán, és egy évvel ezelőttig 14Mbit-es adsl volt a csúcs. Feltúrták a várost, újrahúztak mindent, most már 40Mbit-et is rendelhettem ;-) Szóval egyáltalán nem alap dolog még a GB-es internet kapcsolat a világ nagyobbik részén szerintem. Egy 4Mbit-es adsl-en meg eléggé halál lesz ilyenekkel szórakozni... Bár este elindítja az ember a játék telepítését, és másnapra munka / iskola utánra talán már meg is van ;-)

De ha valaki megoldja a beüzemelést, és a játékok telepítésére rászánjátok az időt, jókat fogtok szórakozni a konzollal, az biztos :-) Szóval kitartás!

Ahogy írtam, a beüzemelés megtörtént, az Xbox játékra kész, csak éppen a játék letöltése ütközik akadályba. Komolyan felmerült bennem, hogy tényleg visszaviszem, de átgondoltan, nagy csalódást okoznék vele a gyereknek, már annyira beleélte magát, úgyhogy nem adom fel, inkább lemezeket veszek neki hozzá, azzal nem vagyok így kiszolgáltatva a körülményeknek.
Az internet sebességéről annyit, hogy már az Xbox első bekapcsolásakor kétségek merültek fel bennem. Ahogy lentebb írtam, megpróbáltam magam beüzemelni, egy Youtube videón látottak segítségével. Ahogy bekapcsoltam azonnal elkezdett frissítéseket letölteni, akárcsak a videón látva. De amíg a videón ezeket a frissítéseket úgy 3-4 másodperc alatt elvégezte, addig ugyanez nálam bő 15 percbe(!) tellett.
Ma, miközben a párom unokaöccse beüzemelte, majd megpróbálta rátölteni a hozzá kapott játékot(amit ahogy írtam, feladtunk), várakozás közben megjegyezte, "bezzeg, ha lenne hozzá lemezünk akkor már rég játszhatnánk vele"!
Tehát nem adom fel, de marad a lemezről való offline játét, és le kell mondani az online, akár barátokkal való közös játékról.
Szintén "zenész" :fekverohog:
Én is karira vettem a gyereknek kb 1napig kinlódtam vele én is Youtube on néztem hogy kell persze ott kicsit különböző volt még sok mindent nem tudunk rajt de igen jó a forzahorizon os játék .
Meg van amiket ingyen is lelehet töltenirá.
Csak a két controllert nem tudom rajt beálítani pedig tuti belehet valahogy ,szóval jó csak rákell száni az időt ..
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.12.28., szomb. 23:12

Vasti írta:
Helló!

Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 167

Hozzászólás Szerző: Vasti » 2019.12.28., szomb. 22:09

Helló!

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.12.28., szomb. 21:31

zoli73 írta:
2019.12.25., szer. 17:50
kasumi írta:
2019.12.25., szer. 14:38
Üdv.!

Ne azért vegyék vissza, mert Te... hanem azért, mert nem azt kaptad, amit mondtak. Ez nálam minimum egy beírás a vásárlók könyvébe.
Ha elmondod, hol laksz, talán innen is lesz valaki, aki szívesen segít a beüzemelésben személyesen is - szerintem.
Mindenesetre sok sikert!
Köszönöm! Látom, Te érted, és megérted mit is írtam.
Még nem tettem le teljesen róla, hogy visszavigyem, de talán lesz már megoldás is. A napokban megyünk 1-2 helyre rokonlátogatás címén, és a feleségem egyik unokaöccse Xboxozik. Azt mondta vigyük el, megnézi.
Amúgy a tartózkodási helyem: 2465, ez Ráckeresztúr.
Nos, ma lezajlott a rokonlátogatás. Az unokatesó sikeresen beüzemelte az Xbox-ot, de sajnos játszani még mindíg nem tudunk vele. A letöltőkód formájában, hozzá mellékelt két játékot sajnos nem sikerült letölteni, és telepíteni az Xbox memóriájába, mert sajnos az internet sebessége, ami náluk van, az szinte lehetetlenné teszi az ilyen nagy méretű fájlok, belátható időn belüli letöltését. Megpróbáltuk, de kb.3/4 óra alatt mindössze az 1,2%-át töltötte le. Inkább leállítottuk. Ami a szomorú, hogy sajnos nálunk is ilyen hasonlóan "acélos" az internet sebessége. :smile51:
Üssenek agyon, ha mégegyszer ilyen kütyü megvételére adom a fejem! :smile30:

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.12.25., szer. 17:50

kasumi írta:
2019.12.25., szer. 14:38
Üdv.!

Ne azért vegyék vissza, mert Te... hanem azért, mert nem azt kaptad, amit mondtak. Ez nálam minimum egy beírás a vásárlók könyvébe.
Ha elmondod, hol laksz, talán innen is lesz valaki, aki szívesen segít a beüzemelésben személyesen is - szerintem.
Mindenesetre sok sikert!
Köszönöm! Látom, Te érted, és megérted mit is írtam.
Még nem tettem le teljesen róla, hogy visszavigyem, de talán lesz már megoldás is. A napokban megyünk 1-2 helyre rokonlátogatás címén, és a feleségem egyik unokaöccse Xboxozik. Azt mondta vigyük el, megnézi.
Amúgy a tartózkodási helyem: 2465, ez Ráckeresztúr.

kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 244

Hozzászólás Szerző: kasumi » 2019.12.25., szer. 14:38

Üdv.!

Mindenesetre sok sikert!

Újratervezés

mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 322

Hozzászólás Szerző: mgus » 2019.12.25., szer. 13:23

Most kérdeztem meg lehet offline is játszani ha már fel van telepítve a játék, de induláskor kell neki a microsoft fiók.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.12.25., szer. 08:15

mgus írta:
2019.12.25., szer. 00:05
zoli73 írta:
2019.12.24., kedd 23:20

Köszönöm, hogy segíteni próbálsz!
Látszik, nem vagyunk egyformák, nekem azért ezek a dolgok nem magától érthetődőek, pláne nem idegen nyelven.
Kérdem én, mi szükségem van nekem egy Microsoft vagy Skype fiókra, mikor csak a 11 éves fiam szeretne játszani vele? Nekem/nekünk tökéletesen megfelelne, ha csak offline működne, lemezről, ha egyáltalán az lehetséges.
Szerintem nem lehetséges mivel a kapott játék is a neten van, legalább egy játékot kellet volna venni hozzá mert azok lemezen vannak, de a bekapcsolást mint láthatod a videóban net kapcsolat szükséges hozzá. Valahol írják is ha nincs net akkor nincs box se. Az offline mód sokkal bonyolultabb szerintem.
Sejtettem, hogy ezt a beüzemelési procedúrát semmiképpen nem lehet megúszni. Nincs más hátra, keresnem kell valakit, akihez el tudom vinni, vagy eljön hozzám és beüzemelni nekem. Bár jelen helyzetemben a hátam közepére sem hiányzik ilyesmi.
Végiggondoltam a tegnapi kijelentésemet is, hogy visszaviszem az MM-be. Nem hinném, hogy visszavennék csak azért, mert én azt mondom, hogy balf@sz vagyok a beüzemeléséhez/használatához.
Ha tudtam volna, hogy nem lemez alapon vannak hozzá a játékok, biztos veszeszek 1-2 lemezt pluszba, de ahogy írtam, az eladók megnyugtattak, hogy lemezek vannak mellé csomagolva.

mgus
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: mgus » 2019.12.25., szer. 00:05

zoli73 írta:
2019.12.24., kedd 23:20

Látszik, nem vagyunk egyformák, nekem azért ezek a dolgok nem magától érthetődőek, pláne nem idegen nyelven.
Kérdem én, mi szükségem van nekem egy Microsoft vagy Skype fiókra, mikor csak a 11 éves fiam szeretne játszani vele? Nekem/nekünk tökéletesen megfelelne, ha csak offline működne, lemezről, ha egyáltalán az lehetséges.
Szerintem nem lehetséges mivel a kapott játék is a neten van, legalább egy játékot kellet volna venni hozzá mert azok lemezen vannak, de a bekapcsolást mint láthatod a videóban net kapcsolat szükséges hozzá. Valahol írják is ha nincs net akkor nincs box se. Az offline mód sokkal bonyolultabb szerintem.

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.12.24., kedd 23:20

mgus írta:
2019.12.24., kedd 22:45
Én nem látok semmi különlegest a beüzemelésben:
Net bedug, frissítés, Microsoft fiók, de jó a skype fiók is, a telefonszám a fiók védelem kell, ezek manapság minden online játéknál meg kell adni.

youtu.be/Okil3MljmfE

mgus
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: mgus » 2019.12.24., kedd 22:45

Én nem látok semmi különlegest a beüzemelésben:
Net bedug, frissítés, Microsoft fiók, de jó a skype fiók is, a telefonszám a fiók védelem kell, ezek manapság minden online játéknál meg kell adni.

youtu.be/Okil3MljmfE

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Xbox beüzemelése

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.12.24., kedd 20:41

Először is BOLDOG KARÁCSONYT mindenkinek!
Segítségre volna szükségem, ha valaki jár errefelé így szenteste.
Adva van egy Xbox one s, amit karácsonyra vettünk a gyereknek, de csalódottan( a gyerek szomorúan) állunk felette, mert képtelenek vagyunk szórabírni.
Előrebocsájtom, informatikai analfabéta vagyok(ez nem vicc), amit a Média Markt-os eladóval is közöltem.
Kérdeztem tőle, ennek fényében, mennyire bonyolult a beüzemelése/kezelése, mert ha összedugom(az talán még megy), és a gyerek nem boldugul vele, én nem tudok segíteni neki, én csak valóban plug and play dolgokkal boldogulok el.
Eladó válasza: Tessék megnyugodni, ez gyerekjáték, ezzel bárki elboldogul!
Következő kérdésem: Van Magyar nyelvű menü?
-Igen, természetesen!
Utolsó kérdésem: -Látom a dobozán, van két ajándék játék is hozzá a dobozában, ezek a játékok lemezen vannak? Mivel az Xbox one s rendelkezik lemezmeghajtóval ugye?
Válasz: - Igen, a játékok lemezen vannak mellécsomagolva.
Ezután kerültem-fordultam egyet az áruházban, gondolkodtam, vacilláltam, elvigyem-e?
Visszamentem, és ott találtam egy fiatal srácot Xbox feliratú pólóban, gondoltam Ő az én emberem, Ő biztos járatosabb a témában mint az "átlagos" eladó.
Kb. Ő is ugyanazokat mondta, így hát rászántam magam, lesz ami lesz, elviszem, a gyerek ezt kapja karácsonyra.
Most itt szenteste szembesülnünk kellett vele, hogy szinte semmi nem úgy van, ahogy a két "szakértő" eladó mondta.
Először is, Magyar nyelvű menü nincs. A beüzemelése több youtube videó tanúsága szerint, a szakavatott profiknak is jónéhány lépésen keresztül kb. 10 percbe telik. Igaz, közben magyaráznak is, de ez a magyarázat is inkább csak haladóknak segítség.
Nekünk többszöri nekifutásra sem sikerült beüzemelni, jó, ha a lépések 1/3-áig eljutunk.
Ez mellet bizalmatlanúl állok hozzá, hogy egy ilyen játék fejlesztőinek/gyártójának, miért kell személyes adataimat(születési idő, tel. szám, email cím, stb.) megadom, csak azért, hogy a gyerek játszon ezen az eszközön? Erre miért van nekem szükségem?
Mindennek a tetejébe, a két ajándék játék sem lemezen van benne, hanem csak két letöltési kódot tartalmazó kártya.
Úgy érzem rendesen félre tájékoztatták, ha ennek csak a felével is tisztában vagyok, eszemben sincs megvenni!
A kesergésem végén csak annyit kérdezek, hogy ha veszek hozzá lemez alapon játékot, akkor sem lehet elkerülni ezt a számomra érthetetlen és szükségtelen beüzemelési procedúrát? Ez nem működik úgy mint egy cd vagy dvd lejátszó, hogy beteszek egy lemezt és indulhat a játék? Naív vagyok ha így gondolom?
Most ott tartok, hogy visszaviszem ünnepek után....

Köszönöm, hogy elolvastad!

Lezárt

Vissza: “Gyors kérdések helye-olyan kérdések melyeknek nincs helye a fórum általános részén, vagy nem a hifivel / zenehallgatással kapcsolatosak”