Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szerintem valami túlságosan drága

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12092
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Audio Gd NFB-1P Dac

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

gida írta:
2023.03.06., hétf. 12:56
Megkérhetem a moderátort hogy ezt a felesleget törölje ki vagy az egészet és nyitok egy újat?
Átmozgattam, egyébként én jogosnak érzem Hody hsz-ét.Te a kisebb felbontással működő modellt árulod a másik körülbelüli árán, az alapján, hogy valaki két éve egy ugyanilyet beárazott 150e-re a (tévesen) komolyabb modellszámmal meghirdetve. Mindettől függetlenül a te cuccod, annyiért árulod amennyiért akarod, sok sikert!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
gida
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 344
Csatlakozott: 2008.12.10., szer. 14:46
Értékelés: 67

Re: Audio Gd NFB-1P Dac

Hozzászólás Szerző: gida »

Megkérhetem a moderátort hogy ezt a felesleget törölje ki vagy az egészet és nyitok egy újat?

Avatar
gida
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 344
Csatlakozott: 2008.12.10., szer. 14:46
Értékelés: 67

Re: Audio Gd NFB-1P Dac97051

Hozzászólás Szerző: gida »

Kedves Sanyi,

Ez most komoly? Hogy valamit mennyiért vettünk 4 éve?

Neked mennyit ért a házad négy éve? Gondolom olcsóbban adnád el most…

175 az ára, ennyi a piaci ára.
Ki van írva.

Két éve 150-ért ment el egy ilyen.

Ha nem kell ennyiért minek írogatsz?

Én sem írogattam az isotek premier tápkábelekre hogy anno 25-ért megvették és 40-45 ért árulják.

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Audio Gd NFB-1P Dac

Hozzászólás Szerző: hodyka »

95000 ft-ért vetted a DAC-t vagy talán olcsóbban is

Ott van leírva, és akkor most mennyiért is adnád ?

Üdv Sanyi
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12092
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Kissé felment az Audio gd ára (valszeg nem a hozzá adott tápkábeltől) gondolkodik.gif :

viewtopic.php?t=130696

viewtopic.php?f=31&t=188075
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Csak a Marantz! :-D

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Amikor külső íven előzünk:
950e bazzeg :fekverohog:
viewtopic.php?f=32&t=187849
Ez már nem is túlságosan drága, hanem kb.szottul k.rva drága. :angry:

Ugyan ez, sőt még több is, kicsit másképpen:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 5-172-8325
+
https://www.hifishark.com/model/pioneer-m-90
https://www.hifishark.com/model/pioneer-c-73

Lassan hifisharkon riogatnak a magyar árakkal. Nézd csak meg avx-en mennyivel többet kérnek érte ... bravo.gif

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1419

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2023.02.25., szomb. 15:23
Az öregedés legbiztosabb jele, hogy régebb minden jobb volt.
( Még a fórum is :D )
Jah! Már a múlt sem a régi!
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Az öregedés legbiztosabb jele, hogy régebb minden jobb volt.
( Még a fórum is :D )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: ANDS »

zoli73 írta:
2023.02.14., kedd 10:12
pali923 írta:
2023.02.14., kedd 09:44
kargidje írta:
2023.02.14., kedd 08:47
Ha valaki meg szóvá teszi, akkor sokan még őt hurrogják le, de hát ez van mindenhol a világon, éljen. Az lehet, hogy van csak nem ennyire bicskanyitogató módon!
Most megnéztem: ez a topic 2020 februárban jött létre. Az első évben 4 oldalt írtunk tele, azóta meg 26-ot. Valami oka ennek nyilván van.
Lehet küzdeni ezek ellen, Don Quijote is megpróbálta. :D Én úgy vagyok ezzel, hogy megteszem, ami tőlem telik, mindenkinek ezt javaslom. A piac majd mond valamit ezekre az árakra: ha nem vesszük meg, olcsóbb lesz. :rolleyes:
Pontosan, majd a piac eldönti, hogy az adott áron eladható-e, avagy sem.
Van itt az apróban néhány ilyen jellegű hírdetés amit figyelek, ilyen-olyan okkal, de úgy látom eléggé beragadtak. Pedig kedvelt, keresett készülékekről van szó, amik józan árazás mellet hamar el szoktak menni.
Mindig is igy volt, de ma már hatványozottan igaz amit ajánlasz, hogy szét kell nézni, tájékozódni kell, mielőtt az ember a zsebébe nyúl.
Persze, igaz az a frázis, amit itt sokszor megjegyeznek a bölcsek, hogy "mindenki annyiért hírdeti a portékáját amennyiért akarja, az ár meghatározása egyedül az eladó joga", de a legtőbb ilyen hírdetésről lerí, hogy egy ravasz próbálkozás a "palimadár" fogásra.
Látok például cd játszókat elrugaszkodott áron hírdetni, köztük olyanokat, amik időzített bombák, köztudottan alkatrész hiány miatt javíthatatlanok, ha netán elromlanak, ezért teljességgel zsákutcák.
Látok némi problémát a hírdetési morálban is.
Régebben, kb. 10 évvel ezelőtt is így működött a piac.
A forumon viszont volt egy jófogás szintjénél nagyobb bizalom egymás iránt. Akkoriban lehetett szólni, hogy ne nézzék a forumozókat madárnak.
Ma ez nem megengedett, a fórum szabályzata szigorúbb lett.
Ez nem baj, az apróhirdetés részét nem kötelező olvasni, meg szerencsére vásárolni sem kötelező.
Azt veszem észre, hogy a bizalom viszont csökkent, ami érthető, és semmit nem tudunk tenni ellene.
A figyelem szerepe megnőtt, követhető ki mennyi cuccot árul, és mióta.
A régi cuccok 10 év alatt 10 évvel öregebbek lettek, nyilván nem lettek megbízhatóbbak.
Marad az, hogy eladókat, hirdetőket személyesen is meg kell ismerni, úgy könnyebb eldönteni, mennyire megbízható, mennyire palimadárra váró.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Corola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2017.04.18., kedd 09:19
Értékelés: 45

Re: Készülék állvány

Hozzászólás Szerző: Corola »

tonee73 írta:
2023.02.14., kedd 11:14
Corola írta:
2023.02.14., kedd 10:34
Egy nullával többet írtál :)
bravo.gif A jutalmad 1 hét pihi.
:D 36_1_11.gif :D

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

Én nem is néztem hogy kapható-e, csak Te egy olyan linket tettél be ( Alzás) ahol nem kapható.
De így hogy több helyen is megvásárolható, más a helyzet, igazad van.

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: William »

Ha valamit lehet kapni és van aktuális ára akkor természetesen ahhoz kell viszonyítani.
Viszont ha már nem lehet kapni, ráadásul kifutó vagy kifutott modell akkor a legutolsó árat kell figyelembe venni.
Ez esetben ezt tettem. (Ráadásul Magyar garanciásat hasonlítunk garancia nélkülivel)


Vappali írta:
2023.02.16., csüt. 17:52
William írta:
2023.02.16., csüt. 17:36
Hellyel-közzel annyi mindenhol, tehát új áron árulja, Magyar garancia nélkül.
Igen. Én csak arra reagáltam, amikor nem kapható termékekhez valami régebbi árat említenek. Ha jelenlegi piaci árat említenek, az más. Nálam is előfordult, hogy benéztem valamit. :D
NAD T778

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

William írta:
2023.02.16., csüt. 17:36
Hellyel-közzel annyi mindenhol, tehát új áron árulja, Magyar garancia nélkül.
Igen. Én csak arra reagáltam, amikor nem kapható termékekhez valami régebbi árat említenek. Ha jelenlegi piaci árat említenek, az más. Nálam is előfordult, hogy benéztem valamit. :D

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: William »

Hellyel-közzel annyi mindenhol, tehát új áron árulja, Magyar garancia nélkül.
NAD T778

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

William írta:
2023.02.16., csüt. 06:42
Pioneer VSX-LX505

viewtopic.php?f=177&t=186508

Lényegében új áron árulja. Biztos neki is van jobb klikk, Google keresés de azért küzd vele.
Ráadásul ahogyan azt jelezték is, nem ELITE verzió.

680.000-ért árulja, az ALZA-nál utolsó áron 677.000 volt amíg lehetett kapni.

Ennek így nem sok értelme van.


https://www.alza.hu/pioneer-vsx-lx505-b ... _pio003d99

Ezzel annyi a problémám, hogy nem mindig jó árakat találsz. Most a Yamaha RX-A2070-es erősítőt nézegetem. Első találatok között ez jön velem szembe. Egy országosan ismert webshop 2 évvel ezelőtti ára. Vagyis akkor ennek a kifutóára 55eFt. volt? https://www.extremeaudio.hu/yamaha-rx-a ... zi-erosito gondolkodik.gif
A papír internet mindent elbír.

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: William »

Pioneer VSX-LX505

viewtopic.php?f=177&t=186508

Lényegében új áron árulja. Biztos neki is van jobb klikk, Google keresés de azért küzd vele.
Ráadásul ahogyan azt jelezték is, nem ELITE verzió.

680.000-ért árulja, az ALZA-nál utolsó áron 677.000 volt amíg lehetett kapni.

Ennek így nem sok értelme van.


https://www.alza.hu/pioneer-vsx-lx505-b ... _pio003d99
NAD T778

ŰrMajom
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.05.28., pén. 18:28
Értékelés: 2

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: ŰrMajom »

zoli73 írta:
2023.02.14., kedd 10:12
pali923 írta:
2023.02.14., kedd 09:44
kargidje írta:
2023.02.14., kedd 08:47
Ha valaki meg szóvá teszi, akkor sokan még őt hurrogják le, de hát ez van mindenhol a világon, éljen. Az lehet, hogy van csak nem ennyire bicskanyitogató módon!
Most megnéztem: ez a topic 2020 februárban jött létre. Az első évben 4 oldalt írtunk tele, azóta meg 26-ot. Valami oka ennek nyilván van.
Lehet küzdeni ezek ellen, Don Quijote is megpróbálta. :D Én úgy vagyok ezzel, hogy megteszem, ami tőlem telik, mindenkinek ezt javaslom. A piac majd mond valamit ezekre az árakra: ha nem vesszük meg, olcsóbb lesz. :rolleyes:
Pontosan, majd a piac eldönti, hogy az adott áron eladható-e, avagy sem.
Van itt az apróban néhány ilyen jellegű hírdetés amit figyelek, ilyen-olyan okkal, de úgy látom eléggé beragadtak. Pedig kedvelt, keresett készülékekről van szó, amik józan árazás mellet hamar el szoktak menni.
Mindig is igy volt, de ma már hatványozottan igaz amit ajánlasz, hogy szét kell nézni, tájékozódni kell, mielőtt az ember a zsebébe nyúl.
Persze, igaz az a frázis, amit itt sokszor megjegyeznek a bölcsek, hogy "mindenki annyiért hírdeti a portékáját amennyiért akarja, az ár meghatározása egyedül az eladó joga", de a legtőbb ilyen hírdetésről lerí, hogy egy ravasz próbálkozás a "palimadár" fogásra.
Látok például cd játszókat elrugaszkodott áron hírdetni, köztük olyanokat, amik időzített bombák, köztudottan alkatrész hiány miatt javíthatatlanok, ha netán elromlanak, ezért teljességgel zsákutcák.
Látok némi problémát a hírdetési morálban is.
Hát én személy szerint örülnék, ha valaki privátban írna: az ár ezért meg ezért szerintem nem okés... (Nem vagyok harapós, és bepalizós szándékaim sincsenek.)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12092
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Készülék állvány

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Corola írta:
2023.02.14., kedd 10:34
Egy nullával többet írtál :)
bravo.gif A jutalmad 1 hét pihi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3790
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 87

Re: Készülék állvány

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

Corola írta:
2023.02.14., kedd 10:34
Egy nullával többet írtál :)
Igenigen. Jó “pihenést” bravo.gif

Avatar
Corola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2017.04.18., kedd 09:19
Értékelés: 45

Re: Készülék állvány

Hozzászólás Szerző: Corola »

Egy nullával többet írtál :)

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1031

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2023.02.14., kedd 10:12
a legtőbb ilyen hírdetésről lerí, hogy egy ravasz próbálkozás a "palimadár" fogásra.
Arról az emberről, aki itt az interneten próbál vásárolni, talán joggal lehetne feltételezni, hogy utánajár a piaci helyzetnek. Az online vásárlás legfőbb előnye, hogy nagyon könnyű információkat szerezni. Nem hiszem, hogy itt lehetne többet tenni azért, ami most is megvan: lehet jelezni, hogy valaminek az ára nem kóser. A döntés meg a vevőé.

Aki meg arra sem hajlandó/képes, hogy tájékozódjon, mielőtt kiad egy csomó pénzt (akárhogy is, itt minimum több tízezres tételek forognak, ebben a topicban meg inkább százezrekről beszélünk), azt vajon kell-e sajnálnunk? gondolkodik.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pali923 írta:
2023.02.14., kedd 09:44
kargidje írta:
2023.02.14., kedd 08:47
Ha valaki meg szóvá teszi, akkor sokan még őt hurrogják le, de hát ez van mindenhol a világon, éljen. Az lehet, hogy van csak nem ennyire bicskanyitogató módon!
Most megnéztem: ez a topic 2020 februárban jött létre. Az első évben 4 oldalt írtunk tele, azóta meg 26-ot. Valami oka ennek nyilván van.
Lehet küzdeni ezek ellen, Don Quijote is megpróbálta. :D Én úgy vagyok ezzel, hogy megteszem, ami tőlem telik, mindenkinek ezt javaslom. A piac majd mond valamit ezekre az árakra: ha nem vesszük meg, olcsóbb lesz. :rolleyes:
Pontosan, majd a piac eldönti, hogy az adott áron eladható-e, avagy sem.
Van itt az apróban néhány ilyen jellegű hírdetés amit figyelek, ilyen-olyan okkal, de úgy látom eléggé beragadtak. Pedig kedvelt, keresett készülékekről van szó, amik józan árazás mellet hamar el szoktak menni.
Mindig is igy volt, de ma már hatványozottan igaz amit ajánlasz, hogy szét kell nézni, tájékozódni kell, mielőtt az ember a zsebébe nyúl.
Persze, igaz az a frázis, amit itt sokszor megjegyeznek a bölcsek, hogy "mindenki annyiért hírdeti a portékáját amennyiért akarja, az ár meghatározása egyedül az eladó joga", de a legtőbb ilyen hírdetésről lerí, hogy egy ravasz próbálkozás a "palimadár" fogásra.
Látok például cd játszókat elrugaszkodott áron hírdetni, köztük olyanokat, amik időzített bombák, köztudottan alkatrész hiány miatt javíthatatlanok, ha netán elromlanak, ezért teljességgel zsákutcák.
Látok némi problémát a hírdetési morálban is.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1031

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: pali923 »

kargidje írta:
2023.02.14., kedd 08:47
Ha valaki meg szóvá teszi, akkor sokan még őt hurrogják le, de hát ez van mindenhol a világon, éljen. Az lehet, hogy van csak nem ennyire bicskanyitogató módon!
Most megnéztem: ez a topic 2020 februárban jött létre. Az első évben 4 oldalt írtunk tele, azóta meg 26-ot. Valami oka ennek nyilván van.
Lehet küzdeni ezek ellen, Don Quijote is megpróbálta. :D Én úgy vagyok ezzel, hogy megteszem, ami tőlem telik, mindenkinek ezt javaslom. A piac majd mond valamit ezekre az árakra: ha nem vesszük meg, olcsóbb lesz. :rolleyes:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

pali923 írta:
2023.02.13., hétf. 22:03
zoli73 írta:
2023.02.13., hétf. 20:46
Nos mára az figyelhető meg, hogy a hazai használt hifi árképzése beérte a Hifishark-on találhatókat, sőt némely esetben túl is szárnyalta azt.
Mindenre vannak ellenpéldák is, vagy csak én vagyok szerencsés. Idén 2 hifisharkos vásárlásom volt, egyik Romániából, a másik frissen a múlt hétről Hollandiából.

Most éppen egy norvég streamert vettem, amit 500€ alatt nem nagyon lehet a hifisharkon sem találni. Tavaly év végén egy norvéggal meg is egyeztem, hogy 300€-ért elküld egyet, de eltűnt nyom nélkül az oldalról (szerencsére). Amit most meg is vettem, szállítással együtt volt 180€, EU-n belül mindenféle vám+áfa nélkül. Ugyanilyen gépely 2020-ban itt kelt el 90.000 Ft-ért.
Akkor most mi a hificápás ár valójában?

Vettem az ebay-ről 1€-ért (senki nem licitált) pontosan hozzáillő távot egy H/K cd-játszóhoz, féláron asztali körfűrészt innen a szomszédból Ausztriából a willhabenen, de vettem itthon is nagyon jó cuccokat jó áron is.
Az internetes vásárlás az ilyen. Nagy bizniszeket lehet csinálni, de lehet nagyokat is bukni, főleg, ha esetleg átvernek. Sok-sok türelem, talán kicsit kevesebb szerencse kell ahhoz, hogy jó minőségű és jó árú gépelyeket vegyen az ember. Hirtelen felbuzdulásból nem szabad vásárolni a használt piacon, csak nagyon alapos körültekintéssel.
Ettől függetlenül ki lehet jelenteni, nem ritkán pofátlanság megy itt az aprón árak tekintetében!
pl:
viewtopic.php?f=32&t=185954&p=2763584&h ... e#p2763584
Persze, tudjuk Accuphase, akkor minden áremelés megbocsájtható.... vagy inkább :smile33:

1 ill 2 évvel korábbi árak, igaz voltak módosítások:
viewtopic.php?t=140687
viewtopic.php?t=167216

Ha valaki meg szóvá teszi, akkor sokan még őt hurrogják le, de hát ez van mindenhol a világon, éljen. Az lehet, hogy van csak nem ennyire bicskanyitogató módon!

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”