Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szerintem valami túlságosan drága

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Mission M73

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

Scarlett írta:
2022.10.31., hétf. 10:23
Soha nem szóltam még hozzá kibicként egyetlen hirdetéshez, témához sem, de annyira elszaporodtak az adott termék iránt érdektelen véleményezők, hogy muszáj elmondanom:
1. A hirdetett termék a hirdető személy tulajdona (jó esetben) tehát annyiért adja amennyiért akarja.
Akár 10x - 100x szoros áron is. Maximum nem lesz vásárlója.
2. A piac majd eldönti, de a kérdés nem az mennyi volt az ára új korában, hanem az, hogy ma tudsz -e ennyiért, vagy kevesebbért ilyet vagy jobb terméket vásárolni. (Ebben az esetben szerintem nem, de ez szubjektív)
3. A lényeg pedig, ha meg akarod vásárolni, alkudj privátban (2fő) nem akarod megvásárolni, füstölögj magadban (1fő)

Köszönöm - az eladótól, akit nem ismerek - pedig elnézést kérek.
Én egy elég fontos információval bíró tényt közöltem.
Miért kell ezt így túllihegni?
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
Scarlett
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2018.04.17., kedd 09:14
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Közép Mo.

Re: Mission M73

Hozzászólás Szerző: Scarlett »

Soha nem szóltam még hozzá kibicként egyetlen hirdetéshez, témához sem, de annyira elszaporodtak az adott termék iránt érdektelen véleményezők, hogy muszáj elmondanom:
1. A hirdetett termék a hirdető személy tulajdona (jó esetben) tehát annyiért adja amennyiért akarja.
Akár 10x - 100x szoros áron is. Maximum nem lesz vásárlója.
2. A piac majd eldönti, de a kérdés nem az mennyi volt az ára új korában, hanem az, hogy ma tudsz -e ennyiért, vagy kevesebbért ilyet vagy jobb terméket vásárolni. (Ebben az esetben szerintem nem, de ez szubjektív)
3. A lényeg pedig, ha meg akarod vásárolni, alkudj privátban (2fő) nem akarod megvásárolni, füstölögj magadban (1fő)

Köszönöm - az eladótól, akit nem ismerek - pedig elnézést kérek.

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Mission M73

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

Donyec írta:
2022.10.31., hétf. 09:45
Smart845 írta:
2022.10.31., hétf. 08:05
Jól tartja az árát.Új korában (2003) 70000.-Ft volt egy pár.
Számtalan 2003-as árat összelehet vetni minden területen a maiakkal. Vannak dolgok aminek az áraik sokszorosára növekedtek mára!
Bizonyára,de nem a használt hifi kategóriában!
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
Donyec
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2009.02.12., csüt. 11:56
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Mission M73

Hozzászólás Szerző: Donyec »

Smart845 írta:
2022.10.31., hétf. 08:05
Jól tartja az árát.Új korában (2003) 70000.-Ft volt egy pár.
Számtalan 2003-as árat összelehet vetni minden területen a maiakkal. Vannak dolgok aminek az áraik sokszorosára növekedtek mára!

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Mission M73

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

Jól tartja az árát.Új korában (2003) 70000.-Ft volt egy pár.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Aszpirin írta:
2022.10.22., szomb. 10:20
kargidje írta:
2022.10.20., csüt. 20:45
Ki a f....t érdekel mennyiért hirdeted meg vagy hogy rajtad rohad. :smile52:
Nos, ha volt az egésznek valami értelme, akkor az az, hogy erre a következtetésre kis segítséggel ugyan, de magadtól eljutottál :D Most már maradhatnál is következetes, ergo: ne érdekeljen, és ne “nyafogj” azon, hogy más mennyiért hirdet cuccokat.
Mivel eddig ebből - Szerző: kargidje » 19 okt. 2022 19:09 - nem esett le, mennyiért áraznám be, ha az enyém lenne az oppo 203, ezért írtam amit! Szóval továbbra is tartom, amit írtam. :smile29:

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6133
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kargidje írta:
2022.10.20., csüt. 20:45
Ki a f....t érdekel mennyiért hirdeted meg vagy hogy rajtad rohad. :smile52:
Nos, ha volt az egésznek valami értelme, akkor az az, hogy erre a következtetésre kis segítséggel ugyan, de magadtól eljutottál :D Most már maradhatnál is következetes, ergo: ne érdekeljen, és ne “nyafogj” azon, hogy más mennyiért hirdet cuccokat.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

" Ki a f....t érdekel mennyiért hirdeted meg vagy hogy rajtad rohad. :smile52: "

De Te kezdted most ezt hogy miért hirdetik annyiért amennyiért azt a lejátszót. Engedd el a témát! Főleg ebben a stílusban. Csak azért mert Te drágának találod, nem kell vele foglalkozni. Ez a lényeg amit írtál egyébként - Mindenki annyiért hirdeti amennyiért akarja, legfeljebb rajta rohad.

samubácsi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.01.19., szomb. 22:12
Értékelés: 0

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: samubácsi »

Ár-érték arány!!??

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Aszpirin írta:
2022.10.20., csüt. 13:10
kargidje írta:
2022.10.19., szer. 19:53
Amúgy az Oppo-k akkor is és most is túl voltak/vannak hypeolva. Igaz, mára mellésorakozott több gyártó is hype tekintetében. Szerintem. Valódi vakteszten kíváncsi lennék, mit mutatna egy akkori áron 100-150e Ft-os géphez képest. gondolkodik.gif
Túl voltak vagy sem, nem lényeges (egyébként szerintem is túl voltak/vannak hypeolva) a lényeg, hogy mennyiért lehet őket ma eladni. Vegyél egyet és add el annyiért, amennyit szerinted ér, hátha lemegy az ára :D
Nyafogtál, hogy nem válaszoltam. Itt => Szerző: kargidje » 19 okt. 2022 19:09 megtettem. Most meg okoskodsz. Ki a f....t érdekel mennyiért hirdeted meg vagy hogy rajtad rohad. :smile52:

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6133
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kargidje írta:
2022.10.19., szer. 19:53
Amúgy az Oppo-k akkor is és most is túl voltak/vannak hypeolva. Igaz, mára mellésorakozott több gyártó is hype tekintetében. Szerintem. Valódi vakteszten kíváncsi lennék, mit mutatna egy akkori áron 100-150e Ft-os géphez képest. gondolkodik.gif
Túl voltak vagy sem, nem lényeges (egyébként szerintem is túl voltak/vannak hypeolva) a lényeg, hogy mennyiért lehet őket ma eladni. Vegyél egyet és add el annyiért, amennyit szerinted ér, hátha lemegy az ára :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Amúgy az Oppo-k akkor is és most is túl voltak/vannak hypeolva. Igaz, mára mellésorakozott több gyártó is hype tekintetében. Szerintem. Valódi vakteszten kíváncsi lennék, mit mutatna egy akkori áron 100-150e Ft-os géphez képest. gondolkodik.gif

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

kargidje írta:
2022.10.19., szer. 19:09
Aszpirin írta:
2022.10.19., szer. 14:28
kargidje írta:
2022.10.19., szer. 12:37


A 203-as Oppo-k pl az újkori áruknál is drágábban mennek el itthon (tudom, mert nekem is van egy, pontosan tudom, mennyiért vettem). Nem akarom ugyan eladni, de ha mondjuk el akarnám most, akkor hirdessem meg 250ezerért (miközben 300ezer fölöttre árazta be a piac, ennyiért mennek el) csak azért, hogy olcsóbban adjam, mint amiért vettem? Te azt tennéd? De most őszintén ám!




Viszont te nem válaszoltál a kérdésemre :rolleyes: Pedig volt egy kérdés ott, hogy mit tennél... kíváncsi lennék. :D
Vagy ha nem akarsz az én felvetésemre válaszolni, akkor átfogalmazom a Te példádra: ha lenne egy pont olyan cuccod eladó, amit láttál elkelni 200ezerért, 80ezerért és 130ezerért is, Te mennyit kérnél érte? Még egyszer, őszintén. Mert a válaszod azt is mutatni fogja, mennyire vagy őszinte magaddal szemben...
Ja, azt nem néztem. ;)

Akkor itt van a válaszom, pl. az én hirdetésem: Marantz PM-15S1, mennyire árazta be a piac mostanra? 330-400e között. Én 280e-et adtam kezdőárnak.
Igaz a tetején van pár karc, viszont a lényegen nem változtat, úgy szól, mint a karcmentes. Viszont egy karcmentes is ugyan úgy elromolhat ennyi évesen, mit az enyém karcos tetővel. Semmi garancia nincs rá.
Lehet, hogy te nem árulni hanem eladni akarod….pár karc nem számít ezt mindenki tudja de árultam már egy pár dolgot karcosan és nem akarták elvinni mert karcos ( Sub az alján a sarkán kb 3mm berepedve és alkudni még tőbb ezer Ft-ot mondtam egy ezres belefér de nem több akkor fel volt háborodva és nem viszi el akkor mondtam jó akkor itt marad és az előre kialkudott ár az érvényes és menjen vegyen újat ….rögtön elvitte ) szóval pár karc nem a világ vége… semmire sincs garancia ami használt… :rolleyes: :rolleyes:
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Aszpirin írta:
2022.10.19., szer. 14:28
kargidje írta:
2022.10.19., szer. 12:37


A 203-as Oppo-k pl az újkori áruknál is drágábban mennek el itthon (tudom, mert nekem is van egy, pontosan tudom, mennyiért vettem). Nem akarom ugyan eladni, de ha mondjuk el akarnám most, akkor hirdessem meg 250ezerért (miközben 300ezer fölöttre árazta be a piac, ennyiért mennek el) csak azért, hogy olcsóbban adjam, mint amiért vettem? Te azt tennéd? De most őszintén ám!




Viszont te nem válaszoltál a kérdésemre :rolleyes: Pedig volt egy kérdés ott, hogy mit tennél... kíváncsi lennék. :D
Vagy ha nem akarsz az én felvetésemre válaszolni, akkor átfogalmazom a Te példádra: ha lenne egy pont olyan cuccod eladó, amit láttál elkelni 200ezerért, 80ezerért és 130ezerért is, Te mennyit kérnél érte? Még egyszer, őszintén. Mert a válaszod azt is mutatni fogja, mennyire vagy őszinte magaddal szemben...
Ja, azt nem néztem. ;)

Akkor itt van a válaszom, pl. az én hirdetésem: Marantz PM-15S1, mennyire árazta be a piac mostanra? 330-400e között. Én 280e-et adtam kezdőárnak.
Igaz a tetején van pár karc, viszont a lényegen nem változtat, úgy szól, mint a karcmentes. Viszont egy karcmentes is ugyan úgy elromolhat ennyi évesen, mit az enyém karcos tetővel. Semmi garancia nincs rá.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6133
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kargidje írta:
2022.10.19., szer. 12:37
Aszpirin írta:
2022.10.19., szer. 11:00

250ezres irányáron hirdette, de honnan tudod, hogy annyiért adta el? Rákérdeztél?

Egyébként a piacon minden annyit ér, amennyiért valaki megveszi, ezt már érdemes lenne észbe vésni.

A 203-as Oppo-k pl az újkori áruknál is drágábban mennek el itthon (tudom, mert nekem is van egy, pontosan tudom, mennyiért vettem). Nem akarom ugyan eladni, de ha mondjuk el akarnám most, akkor hirdessem meg 250ezerért (miközben 300ezer fölöttre árazta be a piac, ennyiért mennek el) csak azért, hogy olcsóbban adjam, mint amiért vettem? Te azt tennéd? De most őszintén ám!
Biztosan engedett belőle 100e-et. :rolleyes:
Az meg, hogy annyit ér, amennyiért megveszik, szerintem meg nem, nem ér annyit, hanem annyi az ára. Az ár és érték két különböző dolog.
Szerintem mindennek van egy reális használt piaci értéke, ami több tényezőtől függ. Az, hogy valaki megvesz egy 100e Ft-os terméket 10milláért, mert neki annyira kell, akkor az annyit ér? 1 embernek igen, a többi 7milliárdnak meg nem.
Vagy pl. ugyan olyan termék elkelt 200e-ért, elkelt 80e-ért, elkelt 130e-ért, na akkor mennyit ér a termék?
Hogy is van akkor ez a mennyit is ér dolog ... gondolkodik.gif
Teljesen fölösleges ismételgetnem azt, amit már én is, és most előttem szóló is leírt. (nyilván az utolsó a sorban többet nyom abban a kérdésben, hogy mennyiért áruld, de azt hiszem, hogy nem érted... minden annyit ér, amenyit valaki fizet érte. Az a konkrét termék. Nem tudom, ebben mi a nehezen értelmezhető. A korábban elkelt cuccok iránymutatást nyújtanak, hogy mennyit érdees kérni, de ezt még kismillió egyéb tényező is befolyásolja)

Viszont te nem válaszoltál a kérdésemre :rolleyes: Pedig volt egy kérdés ott, hogy mit tennél... kíváncsi lennék. :D
Vagy ha nem akarsz az én felvetésemre válaszolni, akkor átfogalmazom a Te példádra: ha lenne egy pont olyan cuccod eladó, amit láttál elkelni 200ezerért, 80ezerért és 130ezerért is, Te mennyit kérnél érte? Még egyszer, őszintén. Mert a válaszod azt is mutatni fogja, mennyire vagy őszinte magaddal szemben...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

"Hogy is van akkor ez a mennyit is ér dolog ..."

Továbbra is : Amennyiért el lehet adni. A piac beárazza. Ha elviszik a kiírt áron akkor annyit, ha nem - akkor nem.
De most miért kellene ahhoz igazodni PONT A HIFI cuccokkal, hogy mennyiért vette? Ki nem sz@rja le? A mai árakhoz ( használt és új ) kell igazítani. Aki nem így csinálja, az az gondolkodik.gif ... ufó.

Mondjuk ez a fórum arra jó, hogy amit nem tudunk mindennap az élelmiszerboltban, használt autó kereskedőnél, ingatlanosnál ......stb.... elmondani, azt itt kiírhatjuk magunkból.

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Aszpirin írta:
2022.10.19., szer. 11:00

250ezres irányáron hirdette, de honnan tudod, hogy annyiért adta el? Rákérdeztél?

Egyébként a piacon minden annyit ér, amennyiért valaki megveszi, ezt már érdemes lenne észbe vésni.

A 203-as Oppo-k pl az újkori áruknál is drágábban mennek el itthon (tudom, mert nekem is van egy, pontosan tudom, mennyiért vettem). Nem akarom ugyan eladni, de ha mondjuk el akarnám most, akkor hirdessem meg 250ezerért (miközben 300ezer fölöttre árazta be a piac, ennyiért mennek el) csak azért, hogy olcsóbban adjam, mint amiért vettem? Te azt tennéd? De most őszintén ám!
Biztosan engedett belőle 100e-et. :rolleyes:
Az meg, hogy annyit ér, amennyiért megveszik, szerintem meg nem, nem ér annyit, hanem annyi az ára. Az ár és érték két különböző dolog.
Szerintem mindennek van egy reális használt piaci értéke, ami több tényezőtől függ. Az, hogy valaki megvesz egy 100e Ft-os terméket 10milláért, mert neki annyira kell, akkor az annyit ér? 1 embernek igen, a többi 7milliárdnak meg nem.
Vagy pl. ugyan olyan termék elkelt 200e-ért, elkelt 80e-ért, elkelt 130e-ért, na akkor mennyit ér a termék?
Hogy is van akkor ez a mennyit is ér dolog ... gondolkodik.gif

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

kargidje írta:
2022.10.19., szer. 10:03
Vappali írta:
2022.10.19., szer. 09:01
kargidje írta:
2022.10.18., kedd 21:47
Azért még mindig elég nagy az a bizonyos állatkert:
viewtopic.php?f=31&t=181411&sid=0d586e3 ... 912b61437e
250e-ért megvette valaki, basszzki!!!

Lehet ezek egyike, a matricából ítélve:
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?t=134651
viewtopic.php?t=124618

De még 1 éve is 100-120e körül mentek itt avx-en.

Szóval ez sem nyerészkedés ... persze, nem hát csak jófejség 150%-al drágábban adni. leborulok.gif
Nem ismerem ezt a lejátszó piacot. De ha valaki MOST szeretne venni egy ilyen, vagy hasonló tudású lejátszót, az mennyibe kerül az üzletben?
A covid alatt elkezdték emelni az árakat a gyártók, aztán hozzájött itthon a k. gyenge Forint, szóval 2x árak vannak itthon. Azaz boltban szinte semmit nem éri meg megvenni, mert a 2 éve 200-250e Ft-os készüléket MOST 400-430e-ért kapod meg! Azaz a már hallgatható belépő szintet kapod középkategóriás áron.
pl.
https://www.arukereso.hu/asztali-cd-lej ... 435489024/
Emiatt végülis akkor igazodott az ára a piachoz.
Tudom ... a hifi nem olyan mint a használt autó, stb. De az ingatlan áraknál is háborgunk, de ha házat, lakást cserélünk, akkor senki nem a hajdani vételárhoz igazítja az eladandó ingatlanját, hanem a jelenlegi ingatlan ( használt és új ) árakhoz, az a kiindulási alap.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6133
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kargidje írta:
2022.10.18., kedd 21:47
Azért még mindig elég nagy az a bizonyos állatkert:
viewtopic.php?f=31&t=181411&sid=0d586e3 ... 912b61437e
250e-ért megvette valaki, basszzki!!!

Lehet ezek egyike, a matricából ítélve:
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?t=134651
viewtopic.php?t=124618

De még 1 éve is 100-120e körül mentek itt avx-en.

Szóval ez sem nyerészkedés ... persze, nem hát csak jófejség 150%-al drágábban adni. leborulok.gif
250ezres irányáron hirdette, de honnan tudod, hogy annyiért adta el? Rákérdeztél?

Egyébként a piacon minden annyit ér, amennyiért valaki megveszi, ezt már érdemes lenne észbe vésni.

A 203-as Oppo-k pl az újkori áruknál is drágábban mennek el itthon (tudom, mert nekem is van egy, pontosan tudom, mennyiért vettem). Nem akarom ugyan eladni, de ha mondjuk el akarnám most, akkor hirdessem meg 250ezerért (miközben 300ezer fölöttre árazta be a piac, ennyiért mennek el) csak azért, hogy olcsóbban adjam, mint amiért vettem? Te azt tennéd? De most őszintén ám!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Vappali írta:
2022.10.19., szer. 09:01
kargidje írta:
2022.10.18., kedd 21:47
Azért még mindig elég nagy az a bizonyos állatkert:
viewtopic.php?f=31&t=181411&sid=0d586e3 ... 912b61437e
250e-ért megvette valaki, basszzki!!!

Lehet ezek egyike, a matricából ítélve:
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?t=134651
viewtopic.php?t=124618

De még 1 éve is 100-120e körül mentek itt avx-en.

Szóval ez sem nyerészkedés ... persze, nem hát csak jófejség 150%-al drágábban adni. leborulok.gif
Nem ismerem ezt a lejátszó piacot. De ha valaki MOST szeretne venni egy ilyen, vagy hasonló tudású lejátszót, az mennyibe kerül az üzletben?
A covid alatt elkezdték emelni az árakat a gyártók, aztán hozzájött itthon a k. gyenge Forint, szóval 2x árak vannak itthon. Azaz boltban szinte semmit nem éri meg megvenni, mert a 2 éve 200-250e Ft-os készüléket MOST 400-430e-ért kapod meg! Azaz a már hallgatható belépő szintet kapod középkategóriás áron.
pl.
https://www.arukereso.hu/asztali-cd-lej ... 435489024/

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Volt nekem ilyen Denon BD futóművem kb 1 hétig. nem tudom mit tudtak elrontani rajta a mérnökök, de gyalázatos hangja volt. Az eggyel ez alatti sorszámozású BD lejátszójukat cseréltem volna le, de az jobban szólt, mint ez a transzport.

Konkrétan szart sem ér a mai mkv-s digitális korszakban. :ohnoohnoohno:
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

kargidje írta:
2022.10.18., kedd 21:47
Azért még mindig elég nagy az a bizonyos állatkert:
viewtopic.php?f=31&t=181411&sid=0d586e3 ... 912b61437e
250e-ért megvette valaki, basszzki!!!

Lehet ezek egyike, a matricából ítélve:
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?t=134651
viewtopic.php?t=124618

De még 1 éve is 100-120e körül mentek itt avx-en.

Szóval ez sem nyerészkedés ... persze, nem hát csak jófejség 150%-al drágábban adni. leborulok.gif
Nem ismerem ezt a lejátszó piacot. De ha valaki MOST szeretne venni egy ilyen, vagy hasonló tudású lejátszót, az mennyibe kerül az üzletben?

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Azért még mindig elég nagy az a bizonyos állatkert:
viewtopic.php?f=31&t=181411&sid=0d586e3 ... 912b61437e
250e-ért megvette valaki, basszzki!!!

Lehet ezek egyike, a matricából ítélve:
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?t=134651
viewtopic.php?t=124618

De még 1 éve is 100-120e körül mentek itt avx-en.

Szóval ez sem nyerészkedés ... persze, nem hát csak jófejség 150%-al drágábban adni. leborulok.gif

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6133
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

RedMage írta:
2022.10.18., kedd 14:11
Aszpirin írta:
2022.10.18., kedd 14:01
RedMage írta:
2022.10.18., kedd 13:48
Mikor kibontottam a Luminomat, csak néztem döbbentem, aztán hívtam a Többieket is röhögni.
RM
Ja, mert te is - mint a többség - megfeledkezel ezeknek a látszólag "levegős" dolgoknak a fejlesztési költségeiről, csak a látható anyag mennyiségét nézed. Gondolom ezért: mi kerül ebben a néhány chipben x-százezer forintba? :D
Nem feledkeztem meg, hiszen megvettem. :) :) És még a marketinget, az adót stb. is kifizettem. :)

Nyilván igazad van, azt meg, hogy egy egy ilyen cucc mennyire van felárazva a cég egyenlegéből láthatnánk, de engem ez ennyire nem érdekel. :) :)
Igen, megvetted, és utána hívtad a szomszédokat röhögni :) Én csak megnyugtatásul írtam, hogy nem vertek át. A Luminban sok agymunka van, ami nem feltétlenül látszik, ha kibontod a dobozt, de meg kell fizetned. A marketingköltségük nem tudom mekkora, mert nem látom, hogy minden csapból Lumin-reklám dőlne, tudtommal nem is bombáznak heti kétszer e-mailben küldött reklámanyagokkal, mint pl. a Denon, de azért nyilván nem nulla, és persze az is meg kell érje. Az is valahol meg kell térüljön, hogy igen hosszú ideig nyújtanak támogatást és frissítéseket a termékeikre.

Hogy mennyire van "felárazva", azt persze nem fogod egyszerűen megtudni, de láttam már nagynevű cégeket megszűnni, tönkremenni, nagyon nagyra értékelt, és ennek megfelelően látszólag "felárazott" termékeik mellett (csak két példa hirtelen, mert ezek egy-egy termékéből nekem is van itthon: Wadia és Resonessence Labs).

Erről jut eszembe: a napokban jelent meg egy nagyon jó cikk a telexen, ami taglalta többek között, hogy milyen vásárlói beidegződések vannak, amiknek közük sincs a valósághoz (pl. ha súlyosabb, akkor jobb, ha drágább, akkor jobb is, stb stb ilyenek.)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
RedMage
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2003.10.20., hétf. 20:48
Értékelés: 17

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: RedMage »

Aszpirin írta:
2022.10.18., kedd 14:01
RedMage írta:
2022.10.18., kedd 13:48
Mikor kibontottam a Luminomat, csak néztem döbbentem, aztán hívtam a Többieket is röhögni.
RM
Ja, mert te is - mint a többség - megfeledkezel ezeknek a látszólag "levegős" dolgoknak a fejlesztési költségeiről, csak a látható anyag mennyiségét nézed. Gondolom ezért: mi kerül ebben a néhány chipben x-százezer forintba? :D
Nem feledkeztem meg, hiszen megvettem. :) :) És még a marketinget, az adót stb. is kifizettem. :)

Nyilván igazad van, azt meg, hogy egy egy ilyen cucc mennyire van felárazva a cég egyenlegéből láthatnánk, de engem ez ennyire nem érdekel. :) :)

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”