Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: rTom »

ANDS írta:
2023.10.08., vas. 19:38
gianni321 írta:
2020.02.26., szer. 22:39
Óóóóó, hát ezt a topikot pont nekem találták ki...! :smile53: :D Hálás köszönet érte. :smile32:
Szóval Dynaudio Confidence C4.
Eladjam, vagy ne adjam....?
…….
Hasonlóak az érzéseim, amióta ezt elolvastam. Lassan 3 éve gondolkodom rajta, hogy eladjam vagy megtartsam…Thiel CS6 hangfalpár, darabja 80 kg, hangja, tere csodálatos. Egyetlen oka, amiért az eladáson időnként elgondolkozom, az az, hogy nem hallgatom. Pár havonta egyszer - kétszer bekapcsolom, de főleg fejhallgatózom. Fiam szerint meg fogom bánni, ha eladom, nejem szerint már úgy megszoktuk a tizenakárhány év alatt, tartsam meg, haverjaim szerint is kár lenne leadni. De tényleg alig hallgatom. Mit gondoltok?
Ha mindenki azt mondja, hogy ne add el, én azt mondom, hogy ADD EL!
Megkönnyebbülés lesz, mint vajúdni örökké.
Azt úgyis tudod már milyen ha van, szerintem izgalmasabb lesz most megtudnod, milyen lesz nélküle.

Online
Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: ANDS »

gianni321 írta:
2020.02.26., szer. 22:39
Óóóóó, hát ezt a topikot pont nekem találták ki...! :smile53: :D Hálás köszönet érte. :smile32:
Szóval Dynaudio Confidence C4.
Eladjam, vagy ne adjam....?
…….
Hasonlóak az érzéseim, amióta ezt elolvastam. Lassan 3 éve gondolkodom rajta, hogy eladjam vagy megtartsam…Thiel CS6 hangfalpár, darabja 80 kg, hangja, tere csodálatos. Egyetlen oka, amiért az eladáson időnként elgondolkozom, az az, hogy nem hallgatom. Pár havonta egyszer - kétszer bekapcsolom, de főleg fejhallgatózom. Fiam szerint meg fogom bánni, ha eladom, nejem szerint már úgy megszoktuk a tizenakárhány év alatt, tartsam meg, haverjaim szerint is kár lenne leadni. De tényleg alig hallgatom. Mit gondoltok?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Malarkey írta:
2022.10.15., szomb. 10:49
Illetve a fontosabb kérdés :D
Sajnos a pincém teli van mindennel, és ideje lenne szelektálni, számít ha a VR400 kerül eladásra, hogy még a gyári dobozai is megvannak? Ha nem, akkor irány a szelektív kuka, így felszabadulna még egy kis hely :)
Igen, egyértelműen számít. Sőt, ne csak a dobozt, a cuccra formázott hungarocell elemeket is érdemes megtartani. Egyrészt a már említett postázhatóság illetve biztonságos szállíthatóság miatt, másrészt jobban el lehet adni bármit, ha megvan az eredeti doboza. Csak azt a dobozt dobd ki a szelektálásnál, amihez a "belevaló" esetleg nincs már meg, vagy nem várható, hogy élettartama vége előtt eladod, vagy esetleg nem képvisel már számottevő értéket. Kivételek persze vannak: lapra szerelt bútorok, gázkazán, építési-szerelési anyagok stb. dobozait nincs sok értelme megtartani.
Együttérzek, mert nálam is ez van a "fészerben": dobozok egymás hegyén-hátán...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Malarkey írta:
2022.10.15., szomb. 10:49
számít ha a VR400 kerül eladásra, hogy még a gyári dobozai is megvannak?
Ha megveszik miben postázod, vagy szállítod?
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Malarkey
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.10.09., szomb. 00:16
Értékelés: 2

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: Malarkey »

Üdv!

Van két Wharfedale VR400-as hangfalam, illetve egyik barátomtól kaptam két db Mordaunt Short (MS) Avant 908-at.
A kérdésem az, hogy ha végleg nálam maradna az MS 908, akkor melyiktől lenne érdemes megszabadulni? Hangzásra valahogy mindkettő más, de csak egy Onkyo TX-SR508-al vannak párosítva.

Illetve a fontosabb kérdés :D
Sajnos a pincém teli van mindennel, és ideje lenne szelektálni, számít ha a VR400 kerül eladásra, hogy még a gyári dobozai is megvannak? Ha nem, akkor irány a szelektív kuka, így felszabadulna még egy kis hely :)

Avatar
nehezfiu
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2007.12.12., szer. 19:10
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: nehezfiu »

Köszönöm.
JVC QLY 55F,Luxman L510,Sony scd777es,Martin Logan Clarity,teljes Power R kábelezés.

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

nehezfiu írta:
2021.04.06., kedd 17:42
milyen blueray játszót vegyek?
Mindegy, csak legyen rajta 3D jelzés.
És a TV-n is!
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
nehezfiu
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2007.12.12., szer. 19:10
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: nehezfiu »

Marti Logan Clarity hangfalhoz milyen erősítőt javasoltok?
JVC QLY 55F,Luxman L510,Sony scd777es,Martin Logan Clarity,teljes Power R kábelezés.

Avatar
nehezfiu
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2007.12.12., szer. 19:10
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: nehezfiu »

Sziasztok.Vettem egy Avatar 3D blueray lemezt, a Samsung BD-P1000 blueray lejátszóm nem játsza le, a tv-m csak full HD-s,milyen blueray játszót vegyek?
Köszönöm hogy elolvastad.
JVC QLY 55F,Luxman L510,Sony scd777es,Martin Logan Clarity,teljes Power R kábelezés.

SVrider
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.04.19., vas. 18:26
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: SVrider »

Sziasztok
Van nekem egy ilyenem: https://www.cnet.com/products/wharfedal ... x-speaker/
Szerintetek érdemes e cserélni erre : Klipsch R-28F vagy nem annyival jobb hogy fillérekért eladjam és költsek egy újra?
Köszönöm a válaszokat

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Gianni! Ha a közepek fontosak, akkor próbáld meg egyszer meghallgatni az Usher új gyémánt középsugárzóját is!
https://www.usheraudio.com.tw/portfolio-item/td-10/

https://positive-feedback.com/reviews/h ... dspeakers/
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
bandika
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2004.01.12., hétf. 17:42
Értékelés: 71
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: bandika »

Kíváncsi leszek meddig marad... :D:D:D
Mivel te egy folyamatosan kísérletező ember vagy, úgy gondolom valami hamarosan megint elcsavarja a vágyaidat valami új felé. :)
Én a helyedben kipróbálnék egy Wilson Audio Duette-t vagy egy Magico V2-t. Igaz ezeket valószínűleg csak külföldön tudod meghallgatni...
Mcintosh, Wilson Audio, Stealth Audio Cables

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

vidor2009 írta:
2020.04.17., pén. 12:19
gianni321 írta:
2020.02.26., szer. 22:39
Óóóóó, hát ezt a topikot pont nekem találták ki...! :smile53: :D Hálás köszönet érte. :smile32:
Szóval Dynaudio Confidence C4.
Eladjam, vagy ne adjam....?


A C4 árából simán kijön egy SHAHINIAN Diapason.
Az minden porcikájában sokkal jobb,sőt a legjobb!!! :music1:
(Állítólag az MBL reference line hangsugárzói még jobbak,én ilyet még nem hallottam,az ára viszont csillagászat.)
Üdv. Gyuri :napsut:
A C4 azóta megérkezett Shanghai-ba, a vevő visszajelzett, hogy minden oké, sőt, elmondása szerint egy lakást is bérelt, ahol tudja hallgatni, mert az ő lakása nem alkalmas rá... :D Közben beruházott egy MC2 Audio S1400-as végerősítőbe, amit egyébként itthon is ajánlottak, hogy azzal bizony nagyon jó lesz a C4. Örülök, hogy az új gazdája egyből ezzel kezd.
Hangsugárzó tekintetében - köszönöm az ajánlást - a C4 helye még ki se hűlt, már ott volt egy ATC SCM40A, egy régi-új ismerős. :napsut: Sokat nem kellett gondolkoznom, hogy milyen hangsugárzót szeretnék, pláne annak tudatában, hogy az elmúlt 5 hónapban - kb. mióta elvitték az előző 40-est - folyamatosan a fülemben volt a hangja és amiket jól csinál az ATC - és amik nekem különösen fontosak -, ahhoz sajnos a Dyno-nak köze nem volt. Ez persze vica-versa igaz. Nincs ezen mit szépíteni, ez van. Ez egyrészt adódik abból, hogy egész egyszerűen teljsen más közönségnek készült a 2 hangsugárzó, másrészt meg rá kellett jönnöm, hogy az az igazi nagybetűs high-end, az bzony nem nekem szól, nem én vagyok a célközönsége.
Shahinian-ból egyszer hallottam néhány perc erejéig egy Obelisk-et, ami egész jó volt, de egyrészt nem éreztem utána, hogy nekem egy ilyen mindenképp kell, - nyilván egy meghallgatás nagyjából semmire sem elég - másrészt meg olyan hangsugárzó, ami igazán megnyomja azokat a bizonyos gombokat, nos olyat eddig 2 gyártótól hallottam: Triangle és ATC. Ennél a 2 gyártó bizonyos modelljeinél éreztem azt, hogy igen, ez tudja azt, amitől számomra zene a zene.
Nem tudom, éltél-e együtt C4-gyel, vagy bármilyen Confidence szériás modellel a Dynaudio-tól. Nem akarok nagyképű lenni, de úgy sejtem, nem. Nálam 9 hónapot vendégeskedett, meghallgattam több erősítővel is és nem mondhatnám, hogy sikerült kiismernem. Mindig mutatott magából valamit, megmutatta 1-1 szegletét, de hogy az összkép milyen? Őszintén, nem tudnám megmondani. Egyet tudok csak biztosan: olyan középtartomáyt, ami a C4-nek van, semmiből sem hallottam.
Szóval ezek után nekem fura a kijelentésed, hogy "mindenben jobb". De érteni vélem a segítő szándékot és köszönöm még1x.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

vidor2009 írta:
2020.04.17., pén. 12:19
gianni321 írta:
2020.02.26., szer. 22:39
Óóóóó, hát ezt a topikot pont nekem találták ki...! :smile53: :D Hálás köszönet érte. :smile32:
Szóval Dynaudio Confidence C4.
Eladjam, vagy ne adjam....?


A C4 árából simán kijön egy SHAHINIAN Diapason.
Az minden porcikájában sokkal jobb,sőt a legjobb!!! :music1:
(Állítólag az MBL reference line hangsugárzói még jobbak,én ilyet még nem hallottam,az ára viszont csillagászat.)
Üdv. Gyuri :napsut:
Szerintem olyan, hogy legjobb a hifiben nem létezik. A legjobb mindenkinek mást jelent, egyetlen készüléket sem lehet kinevezni lejobbnak, mert mindennél van jobb.
A másik, ne is haragudj, de a hozzászólásaid szerkezetileg elég nehezen megfejthetőek. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

[quote=gianni321 post_id=2475490 time=1582753180 user_id=21433]
Óóóóó, hát ezt a topikot pont nekem találták ki...! :smile53: :D Hálás köszönet érte. :smile32:
Szóval Dynaudio Confidence C4.
Eladjam, vagy ne adjam....?


A C4 árából simán kijön egy SHAHINIAN Diapason.
Az minden porcikájában sokkal jobb,sőt a legjobb!!! :music1:
(Állítólag az MBL reference line hangsugárzói még jobbak,én ilyet még nem hallottam,az ára viszont csillagászat.)
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: avl2 »

jó a gyorsulás lassulása ! (régebben -30 éve - "vérmes" voltam a biciklin, utóbbi idöben sokkal kevésbé)

nnna, akkor én milyen szepen, diplomatikusan fogalmaztam

majdnem betettem egy karikaturat, hogy az evek valtozasaval mi jár föképp a fejben: s..x, money, toilet

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2020.02.28., pén. 09:28
avl2 írta:
2020.02.28., pén. 08:40
...minden változik az idővel, azaz lehet, hogy egy darabig egyik, aztán másik tetszik inkább. Ott van/lehet gond, ha ez a változas túl sűrű, akkor lehet, még nem volt "kiérlelve" az ízlés...
Az öregedés a lassulás gyorsulása... :rolleyes:
Az öregedést kikérem magamnak :D :D (egyidősek vagyunk, ja igen Te öregszel :D :D :D )
Én még csak a gyorsulás lassulását tapasztalom (biciklin, persze :D)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

avl2 írta:
2020.02.28., pén. 08:40
...minden változik az idővel, azaz lehet, hogy egy darabig egyik, aztán másik tetszik inkább. Ott van/lehet gond, ha ez a változas túl sűrű, akkor lehet, még nem volt "kiérlelve" az ízlés...
Az öregedés a lassulás gyorsulása... :rolleyes:
Általában megoldja a túláltalánosított problémákat.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: avl2 »

bitrograde írta:
2020.02.28., pén. 00:17
szigony írta:
2020.02.27., csüt. 23:46
....azt gondolom, hogy ez mar nem is fog változni. Ehhez azonban fejben is sok mindent kellett tisztázni. Első körben minden kétséget kizáróan megfogalmazni, hogy mi a legfontosabb szempont. ...
..nem meghallgatni kell, hanem együtt élni vele. Még az is lehet, hogy néha el kell válni, és aztán újra összeköltözni. ;)
na ez az !
minden valtozik az idövel, azaz lehet hogy egy darabig egyik aztan masik tetszik inkabb. ott van/lehet gond, ha ez a valtozas tul sürü, akkor lehet, még nem volt "kiérlelve" az ízlés

(senki nem allithatja, hogy 70 evesen ugyanazok a prioritasai, mint 20 evesen voltak; hifire: müfaj, hallás, ...)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

szigony írta:
2020.02.27., csüt. 23:46
Nekem a Harbeth modelljeinel volt hasonló fejvakarasom. Az M30.1-el kezdtem. Nagyon tetszett, de hajtott a kivancsisag, meg az elmúlt köze 25év beidegződésé, hogy lehet ez még jobb, nagyobb etc. Többször meghallgattam saját es más rendszerben is az SHL5+. Tetszett ezért meg is rendeltem. Kb 1éve volt meg amikor kezdtem felismerni, hogy nekem az M30.1 jobban tetszett. Nagyon hasonló volt a két doboz. Annyi különbséggel, hogy az SHL5+ nagyobbat szólt, dinamikusabb volt, de nem tudott úgy bevonni a zenébe, mint a kissebb M30.1. A vegső megoldás az M30.2 40th Anniversary Edition lett. Ez minden egyes alkalommal elvarazsol és jön a libabőr tetőtől talpig. Hallgattam más nagyobb jóval drágább rendszereket, de eszembe sem jutott lecserelni és azt gondolom, hogy ez mar nem is fog változni. Ehhez azonban fejben is sok mindent kellett tisztázni. Első körben minden kétséget kizáróan megfogalmazni, hogy mi a legfontosabb szempont. Nalam a termeszetes megszolalas és a lehető legélethűbb emberi beszedhang/ének. Amikor azt éreztem, hogy ez tenyleg olyan mintha valaki ülne a dobozban. Akkor tudtam, hogy nem kell tovabb keresnem. Szerintem adj időt a vegső döntés előtt, de ha mar megszületett akkor irany vissza az ATC- hez.
Ez nagyjából a különbség a "hallgattam" és az "együtt éltem vele" között. Mint a jó házasság titkát, ezt is kevesen ismerik.
És hogy nem csupán képzettársítás révén kapcsolódik ide: a közelmúltban felmerült, eladom a Vandersteenjeimet, mert sokkal ritkábban jut idő és alkalom zenét hallgatni. Már vevő is lett volna rá. Aztán a család rám szólt: meg vagy te bolondulva? És tényleg. Egészen addig fontolgatom az eladást, amíg be nem kapcsolom, mert akkor jön az a bölcsességhez fogható hatalmas hang, ami a zene függvényében tudja, mikor legyen fürge, érzelmes, telt, szeleburdi, megkapó, sodró, könnyed, akármi. Ami hiányzott. És ehhez nem meghallgatni kell, hanem együtt élni vele. Még az is lehet, hogy néha el kell válni, és aztán újra összeköltözni. ;)
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: szigony »

Nekem a Harbeth modelljeinel volt hasonló fejvakarasom. Az M30.1-el kezdtem. Nagyon tetszett, de hajtott a kivancsisag, meg az elmúlt köze 25év beidegződésé, hogy lehet ez még jobb, nagyobb etc. Többször meghallgattam saját es más rendszerben is az SHL5+. Tetszett ezért meg is rendeltem. Kb 1éve volt meg amikor kezdtem felismerni, hogy nekem az M30.1 jobban tetszett. Nagyon hasonló volt a két doboz. Annyi különbséggel, hogy az SHL5+ nagyobbat szólt, dinamikusabb volt, de nem tudott úgy bevonni a zenébe, mint a kissebb M30.1. A vegső megoldás az M30.2 40th Anniversary Edition lett. Ez minden egyes alkalommal elvarazsol és jön a libabőr tetőtől talpig. Hallgattam más nagyobb jóval drágább rendszereket, de eszembe sem jutott lecserelni és azt gondolom, hogy ez mar nem is fog változni. Ehhez azonban fejben is sok mindent kellett tisztazni. Első körben minden kétséget kizaróan megfogalmazni, hogy mi a legfontosabb szempont. Nalam a termeszetes megszolalas és a lehető legélethűbb emberi beszedhang/ének. Amikor azt éreztem, hogy ez tenyleg olyan mintha valaki ülne a dobozban. Akkor tudtam, hogy nem kell tovabb keresnem. Szerintem adj időt a vegső döntés előtt, de ha mar megszületett akkor irany vissza az ATC- hez.

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

mgus írta:
2020.02.27., csüt. 17:59
bodnart írta:
2020.02.27., csüt. 15:18
Hallgattad, vagy éltél velük?
Nagyon nem mindegy ;)
mgus írta:
2020.02.27., csüt. 14:53
Nemrég hallgattam nagyobb dobozokat is :D ,..., szóval nem a kezdő kategóriában muzsikálok. :D
Miért ha együtt élünk akkor jobb lesz a hangja, vagy akkor nem lesz doboz hangja? A tetszett meg a hazavittem az nem ugyan az. Vagy pl. minek vegyem meg a dobozt ha nem tetszik a hangja, általában ha bemegyünk a hangfalszaküzletbe nem azt mondjuk hogy azt a dobozt kérem ami a legrosszabban szól ugyis mire hazaviszem már jobban fog szólni. :hahaha:
:smile52:
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: mgus »

bodnart írta:
2020.02.27., csüt. 15:18
Hallgattad, vagy éltél velük?
Nagyon nem mindegy ;)
mgus írta:
2020.02.27., csüt. 14:53
Nemrég hallgattam nagyobb dobozokat is :D ,..., szóval nem a kezdő kategóriában muzsikálok. :D
Miért ha együtt élünk akkor jobb lesz a hangja, vagy akkor nem lesz doboz hangja? A tetszett meg a hazavittem az nem ugyan az. Vagy pl. minek vegyem meg a dobozt ha nem tetszik a hangja, általában ha bemegyünk a hangfalszaküzletbe nem azt mondjuk hogy azt a dobozt kérem ami a legrosszabban szól ugyis mire hazaviszem már jobban fog szólni. :hahaha:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Hallgattad, vagy éltél velük?
Nagyon nem mindegy ;)
mgus írta:
2020.02.27., csüt. 14:53
Nemrég hallgattam nagyobb dobozokat is :D ,..., szóval nem a kezdő kategóriában muzsikálok. :D

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szerintetek eladjam, vagy megtartsam?

Hozzászólás Szerző: mgus »

dragonweed írta:
2020.02.27., csüt. 14:26
40 év alatt készítettem "magamnak" kb 10-15 erősítőt (OTL PP csövestől, SE FET-esig elég sokfélét). Ne csodálkozz... :D
Meg néhány olyan dobozt is, ami megfelel a saját elvárásaimnak (is) Lásd: Kolibri, Kougar, Satori, Panther, Nimrod, Nomad, stb. Nem emmlítve a Totem-es éveket.....
Aki ezzel a vírussal fertőzött ( :smile29: ), annak ez elég egyértelmű, a többieknek meg hiába magyaráznám. :smile53:
A lényeg az, hogy találj egy olyan rendszert amit szeretni tudsz, feltételek nélkül - nem könnyű, megsúgom.
Hogy neked mi jön be, az egy dolog, de vagyunk páran akinek meg teljesen más. Lehet Te gondolkodás nélkül eladnád a "batár monstrumot", más meg szánakozóan legyint a Te minimonitoraidra.
A C4-ekhez meg kell egy erősítő... :smile32: Ott, azt a membrántömeget mozgatni megfelelő kontrollal, sebességgel nem fog menni (bármilyen) 20 Wattal...
Nemrég hallgattam nagyobb dobozokat is :D , az avalonra mondanám hogy tetszett a hangja nem tudom a c4 hol helyezkedik el árban meg minőségben, szóval nem a kezdő kategóriában muzsikálok. :D
Csatolmányok
77B3544A-098B-4963-9506-810A920716B6.jpeg
77B3544A-098B-4963-9506-810A920716B6.jpeg (703.12 KiB) Megtekintve 7528 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”