Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hogyan vegyünk használt MacBookPro-t Németországból on-line biztonsággal?

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Lezárt
Avatar
csabi400
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2012.07.24., kedd 16:57
Értékelés: 56

Re: Hogyan vegyünk használt MacBookPro-t Németországból on-line biztonsággal?

Hozzászólás Szerző: csabi400 »

zongilog írta:
2020.03.25., szer. 11:36
hát ebben igazad lehet. Nyilván az a gondom, hogy baromi drága még így használtan is és gondoltam Németországból normálisabb áron tudnám beszerezni. Macbook pro-t is lehetett vásárolni telefonszolgáltatóktól? Ilyen itthon is előfordulhat, hogy hitel van rajta? Hogy lehet ezt kideríteni egy használt, hirdetésben árúlt gép esetén? köszi
Nemcsak lehetett, most is lehet így vásárolni. Én most karácsonykor így vettem a sajátomat a telekomtól. Előfizetés megújítás mellé ugyanazokkal a feltételekkel kihozhatod, mint egy telefont. Én is használtat akartam eredetileg mint te, de a magas ár, és a kockázatok miatt úgy döntöttem, hogy inkább ezt a verziót választom. Persze ettől ugyanúgy drága, de egy teljesen új gépem van, és így havonta fizetve nem olyan megterhelő mint egy összegben, és az is fontos, hogy ez kamatmentes. Ha használtat veszel, és két évnél fiatalabb, akkor csakis számlával, azon látod, hogy honnan származik. Ha két évnél régebbi akkor a hitel miatt nem kell aggódnod, mert annál hosszabb futamidőre tudtommal nem lehet kihozni. Amúgy nyugodtan vehetsz egy régebbit is, csak alaposan nézd át személyesen. Ezek a gépek nem úgy öregszenek, mint egy normál laptop, egy megkímélt 6-7éves példány is úgy pörög még mint újkorában. YouTube-on van egy magyar csatorna, ami konkrétan bemutatja az új és a régebbi modellek közti különbséget. Ha érdekel keress rá, de normál hétköznapi használat mellett gyakorlatilag semmi különbség köztük.
Zene                                                                                                 
Accuphase E210A,Marantz CD6000KI,B&W703,Thorens TD280,Sennheiser HD600
Mozi
Pioneer SCLX72,Pioneer BDPLX71, Panasonic TX65-JZ1500
B&W:604S3,LCR600S3,602S3,601S3,ASW650(2db)
 
 

Online
Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hogyan vegyünk használt MacBookPro-t Németországból on-line biztonsággal?

Hozzászólás Szerző: BLX »

Én sem ajánlom.
Ha ilyen jelentős összegű beruházást szeretnél meglépni, akkor nem árt megnézni kipróbálni.
Javaslom, hogy a hazai megbízható 2nd hand Apple boltok kínálatából vásárolj inkább.
Ha egy megfelelő konfigot vásárolsz, akkor akár 5+ éven keresztül is hű társad lehet, de még tovább is.
Munkára, filmnézésre, de még jó minőségű zene lejátszó futóműnek is jó lehet. Tehát inkább tervezz vele hosszútávra és ennek megfelelően valósítsd meg a vásárlást.

Avatar
zongilog
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.01.27., hétf. 18:31
Értékelés: 1

Re: Hogyan vegyünk használt MacBookPro-t Németországból on-line biztonsággal?

Hozzászólás Szerző: zongilog »

hát ebben igazad lehet. Nyilván az a gondom, hogy baromi drága még így használtan is és gondoltam Németországból normálisabb áron tudnám beszerezni. Macbook pro-t is lehetett vásárolni telefonszolgáltatóktól? Ilyen itthon is előfordulhat, hogy hitel van rajta? Hogy lehet ezt kideríteni egy használt, hirdetésben árúlt gép esetén? köszi

Avatar
csabi400
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2012.07.24., kedd 16:57
Értékelés: 56

Re: Hogyan vegyünk használt MacBookPro-t Németországból on-line biztonsággal?

Hozzászólás Szerző: csabi400 »

Miért nem jó magyarországi? Nagyon érzékeny cucc, még egy normál laptophoz képest is, (pláne az újabbak), én biztosan nem vállalnám a postát még itthon se, nemhogy ilyen messziről. Emellett rengeteg egyéb kockázat is van, mit csinálsz egy hibás akkumlátor, vagy egy esetleges icloud zár esetén, vagy ha mondjuk telefonszolgáltatótól vásárolt és hitel is van rajta? Magyarországon azért jobban nyomon lehet követni a származását, és ez ennél a gépnél rengeteget számít, még akkor is ha esetleg többe kerül. Alaposan gondold át, hogy honnan szerzed be, mert nagyon jó gépek, ez tény, de marha nagyot lehet bukni vele, ha beszerzel egy rosszat, ez nem az a kategória, amit otthon megcsinálsz magadnak, a legkisebb apróságokkal is mehetsz a horror árú Apple szervizekbe. Nem lebeszélni akarlak, én is egy ilyet használok, és teljesen elégedett vagyok vele, csak legyél körültekintő.
Üdv: Csabi
Zene                                                                                                 
Accuphase E210A,Marantz CD6000KI,B&W703,Thorens TD280,Sennheiser HD600
Mozi
Pioneer SCLX72,Pioneer BDPLX71, Panasonic TX65-JZ1500
B&W:604S3,LCR600S3,602S3,601S3,ASW650(2db)
 
 

Avatar
zongilog
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.01.27., hétf. 18:31
Értékelés: 1

Hogyan vegyünk használt MacBookPro-t Németországból on-line biztonsággal?

Hozzászólás Szerző: zongilog »

Van valakinek ötlete, hogy hol és hogyan lehetne venni Németországból használt MacBook Pro-t online(az e-bay-en kívűl)?

Lezárt

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”