Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

vevőnek mindíg igaza van, csak nem nálunk kishazánkban

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Lezárt
satiha
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.02.07., vas. 11:27
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Budapest 18. ker

Re: vevőnek mindíg igaza van, csak nem nálunk kishazánkban

Hozzászólás Szerző: satiha »

Hát, nem tudom...
Szerintem ezek a törvényi dolgok max. új dolog vásárlásánál játszanak szerepet.
Nekem eszembe se jutna bármi használtat venni, ha azt nem nézem meg, nem próbálom ki.
Múltkor akartam venni egy lemezjátszót, itt a közelben, mert ugye az ország másik végébe nem megyek le, hogy megnézzem, kipróbáljam, ez nyilván való, annyit nem ér az egész.
De ez itt volt a közelben, de az eladó mondta, hogy nincs erősítője, meg semmi, kipróbálni nem tudom. Nem annyira sok, egy Tesla lemezjátszó 20 ezerért, de azt se veszem meg látatlanba, mégiscsak 40 éves cuccról van szó.
Az eladó nem is értette, mikor mondtam, hogy akkor másnak fogja eladni, nekem biztos nem. Én meg őt nem értettem, de ezek szerint vannak palimadarak sokan..., mindenesetre most is árulja még, pedig másfél hónap eltelt.
Sajnos mindenkinek minden mást jelent!
Van akinek a tökéletes műszaki állapot azt jelenti, hogy a 4 lábából 3 hiányzik, nincs meg az előlapja se, de azért még működik. Nekem meg azt, hogy mindene megvan, tökéletesen megy minden funkciója, és karcmentes.
A "kicsit használt" is jelenthet egy teljesen jó cuccot, meg egy fostalicskát is.
A fotó meg semmit se jelent, csak ügyesen kell csinálni.
Legyünk már felnőttek! Használt autót nem vett még senki, könyörgöm?
Úgyhogy aki használt, pláne hibás dolgot vesz látatlanba, hát bocs, de magára vessen.
Aki meg azon rugózik, hogy ez vagy az mennyiért adja ezt vagy azt, meg hogy mennyi az új ára, stb., stb., meg legyen fizetős az oldal, hogy kiszűrjük az árdrágítókat, na ez a Rákosi pajtás rendszerében volt. Gyerekek, tényleg legyünk már felnőttek! Ha drága, ne vedd meg, jóéccakát. Ha valaki nem tudja magát azon túltenni azon, hogy valaki más valamit mennyiért árul, hát az keressen orvost!

Bekibaba
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2019.09.24., kedd 19:17
Értékelés: 3

Re: vevőnek mindíg igaza van, csak nem nálunk kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Bekibaba »

trane írta:
2021.01.31., vas. 19:09
internetes vásárlásnál az eladónak, amennyiben a vevő nem abban az állapotban kapja meg az eladott árut, amiként az hirdetve volt, (asszem 30 napon belül) kötelessége visszavenni azt. ha nem, a rendőrségen keresztül tudod érvényesíteni a dolgot (de nem árt hozzá jó dokumentáció, főleg az eredeti hirdetés képernyőfotói és egy halom saját fénykép, lehetőleg a kézhezvételtől) leborulok.gif
ez ismét egy mission impossible!
20 000 Ft-ról beszélünk, még csak nem is szabálysértés, nem is tudom milyen kategória....

volt egy szélhámos, aki velem együtt több embert is megkárosított a jófogáson, feljelentettem, segített elkapni az illetőt
sokat mentem az ügy érdekében, de nem azért, hogy a pénzemet visszakapjam, hanem hogy az ilyen s...rcsimbókok ne usszák meg, ne higgyék hogy bármit lehet!

a fickót elitélték, de a pénzemet valahogy vissza kellett volna perelni tőle, ez most komoly, 20 e Ft-ot
1x beülők a kocsiba, többe kerül!!!!!!!!!!

Bekibaba
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2019.09.24., kedd 19:17
Értékelés: 3

Re: vevőnek mindíg igaza van, csak nem nálunk kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Bekibaba »

quad írta:
2021.02.06., szomb. 13:45
Elég szomorú az ügy, pedig látom, nem vagy kezdő felhasználó az internetes adásvétel terén.
Szerintem tegyél még egy utolsó kísérletet a Vateránál, ugyanis a BVP azt írja:

Jár a BVP visszatérítés:
"Ha a termék nem felel meg a termékleírásban foglaltaknak, például jelentősen eltér a terméklapon szereplő képtől, vagy az eladó nem tüntette fel a hirdetésben a termék valamely hibáját.Ha a szállítás során a termék megsérült vagy elveszett, és a szállító nem vállal érte felelősséget."

Mivel az eladó azt írta a leírásban, hogy "Áram alá helyezve bekapcsolt a rádió szépen szolt", így te elvárhattad, hogy attól, hogy a kazetta rész nem működik, rádiónak még jó lesz. Mellesleg az eladó nem is "cassiverként", hanem csak receiverként hirdette.

Sajnos ennél többet - szvsz - nem tehetsz.
íüdv, szuperül ki van találva a rendszer!
1 termékszámra ha panaszt adok le, akkor nem tudok újabb panasszal éni, tehát nem tudom folytatni a reklamációt....
köszönöm a javaslatokat!

azért írok itt, hogy nem árt ezzel tistába lenni!

tipp: ha valaki hibás, javítandó terméket vesz, csak személyesen vegye át!
ha kap egy készüléket, aminek például hiányzik a fele, de a hírdetésben még működött, az sem számít, híbásként lett eladva, nincs reklamációnak helye, ebben az esetben is ez történt...... mivel semmire nem tudom használni a készüléket, max dísznek jó (arra viszont alkamlas, remek dizájn :) )

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: vevőnek mindíg igaza van, csak nem nálunk kishazánkban

Hozzászólás Szerző: quad »

Elég szomorú az ügy, pedig látom, nem vagy kezdő felhasználó az internetes adásvétel terén.
Szerintem tegyél még egy utolsó kísérletet a Vateránál, ugyanis a BVP azt írja:

Jár a BVP visszatérítés:
"Ha a termék nem felel meg a termékleírásban foglaltaknak, például jelentősen eltér a terméklapon szereplő képtől, vagy az eladó nem tüntette fel a hirdetésben a termék valamely hibáját.Ha a szállítás során a termék megsérült vagy elveszett, és a szállító nem vállal érte felelősséget."

Mivel az eladó azt írta a leírásban, hogy "Áram alá helyezve bekapcsolt a rádió szépen szolt", így te elvárhattad, hogy attól, hogy a kazetta rész nem működik, rádiónak még jó lesz. Mellesleg az eladó nem is "cassiverként", hanem csak receiverként hirdette.

Sajnos ennél többet - szvsz - nem tehetsz.
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Bekibaba
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2019.09.24., kedd 19:17
Értékelés: 3

Re: vevőnek mindíg igaza van, csak nem nálunk kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Bekibaba »

quad írta:
2021.02.04., csüt. 21:02
A V...-nak van úgynevezett Biztonságos Vásárlás Programja:

https://www.vatera.hu/biztonsagos-vasarlas/

Fordulj hozzájuk.

Egyébként komolyabb hirdetési oldalakon a "használt" állapotmegjelölés azt jelenti, hogy a készülék használt ugyan, de még használható. Viszont ha az van felírva, hogy "javítandó", vagy "alkatrésznek", akkor nem lehet minőségi kifogással élni.

Minden esetre fordulj a hirdetési oldal vevőszolgálatához
ahogíy írtam, egyből hozzájuk fordultam, jött egy válasz hogy sorry, de híbásként volt feltüntetve az árú, tehát nem jár semmi!
azt hiszem hibás meg hibás között sok különbség van!
reagáltam az üggyfélszolgálat levelére, azóta semmi! :(

Bekibaba
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2019.09.24., kedd 19:17
Értékelés: 3

Re: vevőnek mindíg igaza van, csak nem nálunk kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Bekibaba »

quad írta:
2021.02.04., csüt. 21:08
Bocs, csak a panasz elejét olvastam el. Írod, hogy megkerested a BVP-t ők mit válaszoltak?

Egyébként a "nagy" oldalakon se jár visszatérítés a "hibásként" eladott termékért, jelen esetben nekem inkább az a gondom, hogy az én értelmezésemben a "használt" állapot kizárja a "hibás" állapotot.

Szerintem fuss még egy kört.
futottam, már válaszra sem méltat az oldal :)

Bekibaba
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2019.09.24., kedd 19:17
Értékelés: 3

Re: vevőnek mindíg igaza van, csak nem nálunk kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Bekibaba »

quad írta:
2021.02.04., csüt. 21:08
Bocs, csak a panasz elejét olvastam el. Írod, hogy megkerested a BVP-t ők mit válaszoltak?

Egyébként a "nagy" oldalakon se jár visszatérítés a "hibásként" eladott termékért, jelen esetben nekem inkább az a gondom, hogy az én értelmezésemben a "használt" állapot kizárja a "hibás" állapotot.

Szerintem fuss még egy kört.
Szia, sajnos nekem vissza kellett vennem a Belgiumba kiküldött hibásként hírdetett terméket
3 verzió van:
pénz részleges visszatérítés
visszaveszem a terméket, bukom a kiszállítás díját
ha nincs egyezség a termék marad a vevőként és a pénzemhez sem férek hozzá!
ezt történt 2 hónapja

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: vevőnek mindíg igaza van, csak nem nálunk kishazánkban

Hozzászólás Szerző: quad »

Bocs, csak a panasz elejét olvastam el. Írod, hogy megkerested a BVP-t ők mit válaszoltak?

Egyébként a "nagy" oldalakon se jár visszatérítés a "hibásként" eladott termékért, jelen esetben nekem inkább az a gondom, hogy az én értelmezésemben a "használt" állapot kizárja a "hibás" állapotot.

Szerintem fuss még egy kört.
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: vevőnek mindíg igaza van, csak nem nálunk kishazánkban

Hozzászólás Szerző: quad »

A V...-nak van úgynevezett Biztonságos Vásárlás Programja:

https://www.vatera.hu/biztonsagos-vasarlas/

Fordulj hozzájuk.

Egyébként komolyabb hirdetési oldalakon a "használt" állapotmegjelölés azt jelenti, hogy a készülék használt ugyan, de még használható. Viszont ha az van felírva, hogy "javítandó", vagy "alkatrésznek", akkor nem lehet minőségi kifogással élni.

Minden esetre fordulj a hirdetési oldal vevőszolgálatához
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Bekibaba
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2019.09.24., kedd 19:17
Értékelés: 3

vevőnek mindíg igaza van, csak nem nálunk kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Bekibaba »

Üdv, mindenkivek

vettem egy casseviert a V betűs portálon hibásként, a hibái csak részben voltak feltüntetve ill. hogy szervíz igénye van
konkrétam a kazetta részt írta le az eladó, hogy foglakozni kell vele.

https://www.vatera.hu/teac-cr-r7-vintag ... 73822.html

leütöttem, utaltam és megrendeltem postával
messze volt, nem érte volna meg érte menni , meg persze ott van a pandemia, jobb postán gondoltam

meg is érkezett az áru egy extra vékony papírdobozban, passzosan, különösebb védő csomagolás nélkül.

kivettem a Teac Casseviert, a power nyomógomb már be vost esve a készülékbe.

tesztelés alatt kiderült, hogy nem csak a kazetta rész nem tökéletes,
az erősítőnek csak az egyik oldala szól!
telefon, hívom az eladót, persze nála tökéletesen működött!
felhoztam a nem túl safety csomagolást is, egyből ebbe az irányba terelte a dolgot, biztosan megsérült szállításkor, menjek az MPL-hez

Semmiféle kompromisszum a részéről nem volt, hogy visszavegye az árut.
Írtam a "V" portál BVP azaz biztonságos vásárlás programnak, de minek
így hírdetik magukat hogy biztonságos vásárlás, meg minden, fizesd a jutalékot de ha baj van, nem tesznek semmit!

azon kívül, hogy kapott egy negatív értékelést az eladó, sokkal többet nem tudok tenni!

Más, külföldi oldalakon, ha a vevő csak meggondolja magát, rákkattint a visszatérítés gombra és visszakapja a pénzét és díjmentesen vissza tudja küldeni az árut!

TIpp!!!

Soha ne vegyél hibás készüléket, még ha apró hiba van is feltüntetve, utána bármi egyéb merül fel, mi a mondás?
"bocsi, hibásként hírdettem"
Semmi nem véd a nagy eladási oldalon, hiába ez a szolgenjük!

Gondoltam leírom, mennyire biztonságos a V-n vásárolni!

Lezárt

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”