Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket bárkinek ajánlom!

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
petyka2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2005.02.22., kedd 14:36
Értékelés: 3

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: petyka2 »


Nekem ebből az esetből annyi jött le, hogy, ha valaki tőled akar vásárolni, az rögtön szaladjon kp.-val, mert már nem biztos, hogy megtudja venni, a lebeszélt terméket.Az "ígért" szó, nem mindenkinek számít.
Gondolom, közben kaptál egy jobb, vagy gyorsabb ajánlatot, majd eladtad az új vevőnek és nem érdekelt, hogy már valakivel lebeszélted az adás-vételt.
Jogilag nincs is ezzel baj, mert úgy és annak adod el akinek akarod, de az eljárás nem túl biztató képet ad rólad.

Hát mondjuk név nélkül, már nekem is volt egy pár tuti vevőm, aki holnap biztos jelentkezik...
 
Nálam az a recept, hogy az kapja meg a terméket, aki előbb jelentkezik személyesen. Az, hogy ki mit mond telefonon, emailben az csak egy dolog.
TV: LG 42LF652V Media Player:  PC, MED600X3D, X96 MAX+, Panasonic DMP-BD35 , GRUNDIG GV470+TBC: Panasonic DMR-E85H A/V Erősitő: Yamaha RX-V3900  
Speakers : Front: Jamo S708  Center: C60 CEN  Surround: Jamo C601
Sztereó: Marantz PM-35II, JAMO Cornet 145, Kenwood KX-7030, BRZHIFI BT20

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1349
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 132

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: merida »


Nekem ebből az esetből annyi jött le, hogy, ha valaki tőled akar vásárolni, az rögtön szaladjon kp.-val, mert már nem biztos, hogy megtudja venni, a lebeszélt terméket.Az "ígért" szó, nem mindenkinek számít.
Gondolom, közben kaptál egy jobb, vagy gyorsabb ajánlatot, majd eladtad az új vevőnek és nem érdekelt, hogy már valakivel lebeszélted az adás-vételt.
Jogilag nincs is ezzel baj, mert úgy és annak adod el akinek akarod, de az eljárás nem túl biztató képet ad rólad.

Nem teljesen, mert bőven volt esélye a vételre. De nem jött érte.

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: orionr »


Nekem ebből az esetből annyi jött le, hogy, ha valaki tőled akar vásárolni, az rögtön szaladjon kp.-val, mert már nem biztos, hogy megtudja venni, a lebeszélt terméket.
Az "ígért" szó, nem mindenkinek számít.
Gondolom, közben kaptál egy jobb, vagy gyorsabb ajánlatot, majd eladtad az új vevőnek és nem érdekelt, hogy már valakivel lebeszélted az adás-vételt.
Jogilag nincs is ezzel baj, mert úgy és annak adod el akinek akarod, de az eljárás nem túl biztató képet ad rólad.

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1349
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 132

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: merida »


Itt leszek, de csak este.
Addig is, mehet.

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elég sokat OFFoltam merida eladási topikjában ezért átjöttem ide hátha idejön ő is.
 
a topik:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?act=S ... ntry974614

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: dörmögi »

Adjuk hozzá a listához Marci bácsit is. Rendkívül korrekt és segítőkész eladó. Nagy köszönet!

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Norbi1
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2008.09.22., hétf. 12:45
Értékelés: 0

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Norbi1 »


Csak az tudja milyen bosszantó ez a helyzet, aki már élt át hasonlót. Sajnos nekem is volt részem benne. Nevek és részletek nélkül annyit a dolodról, hogy nekem szerencsém volt, és a vásárló később nagyon korrekt módon eladta nekem a hőn áhított erősítőt, amiért a mai napig hálás vagyok neki. Megérdemelné, hogy kiírjam a nevét, de nem akarom, hogy ez esetleg fordítva süljön el - hát nem teszem.
A lényeg igaz, hogy "az üzlet az üzlet", meg hogy pénzből él mindenki, de az adott szó betartása fontosabb. És nem csak mások rólunk alkotott véleménye, hanem saját lelki békénk érdekében is. Szvsz.

Avatar
Deenee
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2009.05.30., szomb. 14:49
Értékelés: 0

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Deenee »


Én is jártam már pórul, nem is oly rég, és mentem tovább. Amúgy megértelek, de mégsem ez a legnagyobb tragédia ebben az országban. Mondom, mint írtam csak felvállaltam az ördög ügyvédje szerepét. De nem szeretnék itt tovább hangoskodni. Gondolom most már mindenki ért mindent.
Persze, nem a legnagyobb tragédia, de szerintem ez a szitu ITT nem fér bele. Én nagyrészt azért ITT nézelődöm vásárlási szándékkal, mert nem szeretnék hasonló helyzetbe kerülni, mint Szkeptikus.
Erősítő: NAD C370 Forrás: NAD T531 DVD/CD Hangsugárzó: CAV FI-EX

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: orionr »


De, neked ez belefér 

Miért férne bele.
Ez marhaság.
Nekem is annyit kell fizetnem mindenért,mint másnak.

Viccnek szántam, de nem jött be......

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: AVX »


De, neked ez belefér

Miért férne bele.
Ez marhaság.
Nekem is annyit kell fizetnem mindenért,mint másnak.

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: orionr »


Szerintem tovább kellene már lépni.Nálunk számtalan esetben jönnek be úgy többször nézelődők,hogy még harmadik alkalommal sem tudja,hogy mit akar.Egy ilyen hallgatózás 2-3 óra.Sok esetben vámoltattunk ki dolgokat,amikért azóta is jönnek.Volt akinek előleg nélkül hoztam be Jungson elő+végfokot 1 MFt értékben.Azóta sem tudtuk eladni.A hajó szállítás közben lemondta soroljam még?

De, neked ez belefér

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: AVX »


Szerintem tovább kellene már lépni.
Nálunk számtalan esetben jönnek be úgy többször nézelődők,hogy még harmadik alkalommal sem tudja,hogy mit akar.Egy ilyen hallgatózás 2-3 óra.Sok esetben vámoltattunk ki dolgokat,amikért azóta is jönnek.Volt akinek előleg nélkül hoztam be Jungson elő+végfokot 1 MFt értékben.Azóta sem tudtuk eladni.A hajó szállítás közben lemondta soroljam még?

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tothn »

Ha jól vettem ki a szavaitokból elnézést kért már
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


Ennyire azért nem kell mellreszívni, mindannyian tudjuk, hogy ez csak játék. majd lesz másik. Persze vannak boszantó dolgok, de hol nincsenek. Ilyen világ van. 'péz az úr'
Hát sszem ezt én sem tudnám szó nélkül megállni.Én is adtam már el úgy valamit,hogy megállapodtam vkivel egy árban (sőt engedtem is az indulóból),aztán mikor jött vki a magasabb árra-közöltem vele hogy már van jelentkező,ha az nem viszi el akkor lehet az övé.Még mindig korrektebb így mint átb@szni a másikat.Azt hiszem ez lenne a minimum-pláne itt a fórumon belüli üzleteknél!

Lehet, hogy maradi elavult vagyok, de ha már megállapodtam, még akkor sem adom oda másnak, ha az háromszoros árat kínál! Ahogy látom ez a szemlélet már egyre kevésbé dívik, az én legnagyobb szomorúságomra...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


1x már leírta, h ha így történt elnézést kér...Tehát nem tagadta...Az is lehet, h szimplán figyelmetlen volt.
Azért sztem ez már erősen több mint figyelmetlenség.Ha árulok vmit és jelentkezik rá egy vevő azt sztem nem nagyon szoktam elfelejteni.Legalábbis én nem,mert a cucc eladó-persze nem mindenáron).
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Ennyire azért nem kell mellreszívni, mindannyian tudjuk, hogy ez csak játék. majd lesz másik. Persze vannak boszantó dolgok, de hol nincsenek. Ilyen világ van. 'péz az úr'
Hát sszem ezt én sem tudnám szó nélkül megállni.Én is adtam már el úgy valamit,hogy megállapodtam vkivel egy árban (sőt engedtem is az indulóból),aztán mikor jött vki a magasabb árra-közöltem vele hogy már van jelentkező,ha az nem viszi el akkor lehet az övé.Még mindig korrektebb így mint átb@szni a másikat.Azt hiszem ez lenne a minimum-pláne itt a fórumon belüli üzleteknél!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is jártam már pórul, nem is oly rég, és mentem tovább. Amúgy megértelek, de mégsem ez a legnagyobb tragédia ebben az országban. Mondom, mint írtam csak felvállaltam az ördög ügyvédje szerepét. De nem szeretnék itt tovább hangoskodni. Gondolom most már mindenki ért mindent.
Én is megyek tovább, csak gondoltam megírom, hátha mást nem tud megszívatni legközelebb...

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az is lehet, h szimplán figyelmetlen volt.
Ne vicceljünk már...

Na jó csak megpróbáltam könnyíteni a helyzetét

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


Az is lehet, h szimplán figyelmetlen volt.
Ne vicceljünk már...

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tothn »

Én is jártam már pórul, nem is oly rég, és mentem tovább. Amúgy megértelek, de mégsem ez a legnagyobb tragédia ebben az országban. Mondom, mint írtam csak felvállaltam az ördög ügyvédje szerepét. De nem szeretnék itt tovább hangoskodni. Gondolom most már mindenki ért mindent.
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

1x már leírta, h ha így történt elnézést kér...Tehát nem tagadta...Az is lehet, h szimplán figyelmetlen volt.

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »

Amennyiben ez így történt, akkor nincs mentség, ez nem játék!!!

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De ti is csak akkor ítéljetek, ha patyolattiszta a lelkiismeretetek. Emberek vagyunk.
 
Dobjam vissza kenyérrel, ugye?
 
Azért mert emberek vagyunk az adott szó, az előzékenység, a kommunikációs minimum, a korrektség mehet a kukába???
 
Te biztosan halálra röhögnéd magad a helyemben vagy csak megvonnád a vállad és mennél tovább, mert ugye emberek vagyunk...

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Adtál vagy utaltál előleget? Elmentél az első egyeztetett időpontban?  
Nem akarlak bántani, inkább az ördög ügyvédjét 'jáccom'.
 
Nem voltunk tanúi a szóváltásotoknak, ezért nem ítélkezhetem.
 
De ti is csak akkor ítéljetek, ha patyolattiszta a lelkiismeretetek. Emberek vagyunk.
 
Az lenne a korrekt ha meghallgatnánk a másik felet is. Nem vitaindításból, hanem békítő szándékból.

Nem kért előleget, foglalót és a folyamat során nem azt mondta, hogy gáz hogy nem mentem el, meg azt sem hogy beszéljük át újra az árat, hanem azt hogy nem gond, hogy nem tudtam elmenni és visszaszól, hogy mikor menjek.
 
Ha azt mondja, hogy foglaló kell azonnal átutalom. ha azt mondja hogy azonnal menjek akkor azonnal mentem volna. Ha azt mondja, hogy van egy jobb ajánlata kellene + 40e, akkor adtam volna + 40 ezret...
 
Ehelyett szó nélkül eladta másnak és utólag sem keresett, sőt akkor sem reagált amikor én kerestem.
 
Már látta az általam leírt story-t és nem cáfolta. Ugyanis nincs mit cáfolni...

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Az AVX-en árusító eladók.Őket bárkinek ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tothn »


Adtál vagy utaltál előleget? Elmentél az első egyeztetett időpontban?
 
Nem akarlak bántani, inkább az ördög ügyvédjét 'jáccom'.
 
Nem voltunk tanúi a szóváltásotoknak, ezért nem ítélkezhetem.
 
De ti is csak akkor ítéljetek, ha patyolattiszta a lelkiismeretetek. Emberek vagyunk.
 
Az lenne a korrekt ha meghallgatnánk a másik felet is. Nem vitaindításból, hanem békítő szándékból.
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”