A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
deck
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 17

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: deck »

Még egy kis plusz infó az eladóról... Anélkül hogy utaltam volna neki, adta fel a csomagot és nem utánvéttel... úgy hogy nem ismerjük egymást és sosem uzleteltunk még!

deck
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 17

Hozzászólás Szerző: deck »

Helboar írta:
2020.10.05., hétf. 12:39
Royalfrakk kollégát nem ajánlom senkinek hogy üzleteljen vele. Egy terméket meg akartam vásárolni tőle , kértem képeket tőle mert a saját hirdetesebe képtelen volt feltölteni , azt mondta majd 3 nap múlva küld ,ma pedig jön az üzenet hogy eladta ... Èn jelentkeztem érte elsőnek az biztos, illetve nem említett semmit mikor vissza irt .. nagyon nem korrekt , megbízhatatlan üzletelést folytat az úriember . :smile33: :smile33: :smile33:
Én vásároltam meg a fejhallgatót, mivel komolyan érdekelt, és nem utolsó sorban mivel én írtam először az eladónak. Én is tartani szoktam a jelentkezési sorrendet, nem csak itt ezen a fórumon, hanem máshol is. Végtelenül korrekt az eladó, csak ajánlani tudom mindenkinek!!!

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3674

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Az eladó szabadon dönthet arról, hogy kinek adja el a hirdetett terméket. Erre nincs szabály és nem is lesz!
Az érdeklődők közül, aki lemarad, érezhet sértődöttséget, de kár ezen rágódni és felesleges vádaskodni az eladóval szemben, valamint megbízhatatlan, nem ajánlott kategóriába sorolni. Senkit nem károsított meg, nem állított valótlant, semmi olyat nem tett, ami miatt meg kéne bélyegezni!
Én is jártam már úgy, hogy érdeklődtem egy termék felől több emailen keresztül, közben pedig valaki gyorsabban eldöntötte, hogy neki kell és átutalta a vételárat. Így jártam, ez van.

Szerintem ezt a “vitát” zárjuk le itt.

Köszi!
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 228

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

ZolaBA írta:
2020.10.09., pén. 20:32
Segítsetek, hol van az leírva, hogy az első jelentkezőé egy termék vételi joga? gondolkodik.gif

Természetesen a szabályzatban nincs ilyen. Sőt egyszer végig nyálaztam minden elérhető netikettet azokban sem találtam ilyet. Vannak persze facebook csoportok, ahol ezt szabályként kiemelik és szempont (helyi anyukák használt cucc adok-veszek színvonal) ott egyesek ráérnek vadászni és ebből sportot (hasznot) űzni, úgyhogy felettébb izgalmas olvasni a "stoppolom" - majd 10 perc múlva "bocs mégsem kell" kommentek sorát :D De más hirdetési oldalakon se láttam erre vonatkozóan semmit.

Szóval a kérdés adott. Honnan jött ez a kötelező sorrendiség? pláne olyan szintre, hogy "gerinctelen" lesz aki nem egyértelműen tartja.
Szerintem sok nézőpont létezik: én megértem, ha valakinek az a legelső gondolata, hogy az első jelentkezőt illeti meg a vásárlás joga. Egy áruházban, az akciós termékeknél biztosan így van. Ugyanakkor ez nem egy áruház és (ideális esetben) nem üzleti értékesítés. Magamból kiindulva: nem csak azt nézem meg, hogy kitől vásárolok, hanem azt is, hogy kinek adom el a terméket. Bizony, előfordult már, hogy valakinek nem adtam oda a hirdetett cuccost, mert nem tetszett a stílusa. Az eladó szabadon dönti el, hogy kivel teremt üzleti kapcsolatot (pl. mert nem szeretnénk "megágyazni" egy jövőbeni konfliktusnak, mint amilyen ez is), és ennek lehetnek akár emocionális vonatkozásai is (szimpatikus/nem szimpatikus). Az más kérdés, hogy a kommunikáció ne legyen megtévesztő, legyen őszinte és félreérthetetlen.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 818

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Segítsetek, hol van az leírva, hogy az első jelentkezőé egy termék vételi joga? gondolkodik.gif

Természetesen a szabályzatban nincs ilyen. Sőt egyszer végig nyálaztam minden elérhető netikettet azokban sem találtam ilyet. Vannak persze facebook csoportok, ahol ezt szabályként kiemelik és szempont (helyi anyukák használt cucc adok-veszek színvonal) ott egyesek ráérnek vadászni és ebből sportot (hasznot) űzni, úgyhogy felettébb izgalmas olvasni a "stoppolom" - majd 10 perc múlva "bocs mégsem kell" kommentek sorát :D De más hirdetési oldalakon se láttam erre vonatkozóan semmit.

Szóval a kérdés adott. Honnan jött ez a kötelező sorrendiség? pláne olyan szintre, hogy "gerinctelen" lesz aki nem egyértelműen tartja.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1050

Hozzászólás Szerző: avl2 »

szerintem az igazat nem tudhatjuk kivülállóként ezen soraidat viszont mindenkinek ajanlom (kiemelés tölem:
puha írta:
2020.10.09., pén. 16:20
....Én is jártam már így, majd lesz másik tuti. Mindig lesz másik tuti. Már vagy 2 éve mardos egy erősítő elbal..kodása, én is túlkérdeztem, aztán egyszer már nem volt mit kérdezni, mert elkelt. Ennyi. Majd lesz másik tuti...
Ja, lehet, hogy ugyanattól az eladótól lesz a következő tuti! .... csak meg ne fogadd - mint már több ilyet olvastam - hogy vele soha nem üzletelsz, ez nem háború, csak egy jó kis játék! ...

Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: Helboar »

Royalfrakk írta:
2020.10.09., pén. 16:26
Helboar írta:
2020.10.09., pén. 15:40
Royalfrakk írta:
2020.10.09., pén. 15:16

Szia!

Egyrészt csak érdeklődtél(!) a termék után, másrészt nem te(!) jelentkeztél érte elsőnek - így annak küldtem először a képeket, aki az első volt. Ő meg is vette. Ezután jeleztem neked vissza, hogy elkelt.
Köszi a megértést!
Utólag kár hazudozni ,csak ront a helyzeteden, egyértelműen jeleztem hogy érdekel a termék és kérek képet, még véletlenül se jelezted válasz levèlben hogy már van érdeklődő ,csak valakinek kényelmesebb volt eladnod valamilyen szempontból ,aztán sz@rtál rám, továbbra sem ajánlanálak senkinek :)

Csak az egyéb olvasók számára reflektálok még egyszer a sületlenségedre.
Nem hazudozok! Nem jeleztél egyértelműen semmit!

Nálad majdnem egy órával hamarabb kérdezett rá valaki a cuccra. Kérlek, fogadd el ezt a tényt! („Èn jelentkeztem érte elsőnek az biztos”)
Kép kérdésre még mind a kettőtöknek az volt a válaszom, hogy nem vagyok otthon, vasárnap tudok küldeni. Te csak kérdezősködtél utána, a másik kollega pedig utána valóban jelezte, hogy ha minden ok vele, akkor valószínű elvinné. Elküldtem neki a képeket, mivel ő írt elsőnek. Megvette. Ezután írtam neked, hogy elkelt.

Szerintem fölösleges bárkinek picsognia amiatt, mert lemaradt egy XX ezres fejesről, illetve nevetséges, hogy ilyen téma miatt kell reflektálnom valakinek, mert beírt egy ilyen topikba. (Nem is tudtam volna róla, csak szólt egy kedves ismerős.)
Persze hogy beírok,tipikusan a gerinctelen üzletelési kategóriába tartozol, utólag azt hazudozol amihez kedved van, én többet nem is írok ez ügyben , kár érted .

Royalfrakk
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Royalfrakk »

Helboar írta:
2020.10.09., pén. 15:40
Royalfrakk írta:
Helboar írta:
Royalfrakk kollégát nem ajánlom senkinek hogy üzleteljen vele. Egy terméket meg akartam vásárolni tőle , kértem képeket tőle mert a saját hirdetesebe képtelen volt feltölteni , azt mondta majd 3 nap múlva küld ,ma pedig jön az üzenet hogy eladta ... Èn jelentkeztem érte elsőnek az biztos, illetve nem említett semmit mikor vissza irt .. nagyon nem korrekt , megbízhatatlan üzletelést folytat az úriember . :smile33: :smile33: :smile33:
Szia!

Egyrészt csak érdeklődtél(!) a termék után, másrészt nem te(!) jelentkeztél érte elsőnek - így annak küldtem először a képeket, aki az első volt. Ő meg is vette. Ezután jeleztem neked vissza, hogy elkelt.
Köszi a megértést!
Utólag kár hazudozni ,csak ront a helyzeteden, egyértelműen jeleztem hogy érdekel a termék és kérek képet, még véletlenül se jelezted válasz levèlben hogy már van érdeklődő ,csak valakinek kényelmesebb volt eladnod valamilyen szempontból ,aztán sz@rtál rám, továbbra sem ajánlanálak senkinek :)

Csak az egyéb olvasók számára reflektálok még egyszer a sületlenségedre.
Nem hazudozok! Nem jeleztél egyértelműen semmit!

Nálad majdnem egy órával hamarabb kérdezett rá valaki a cuccra. Kérlek, fogadd el ezt a tényt! („Èn jelentkeztem érte elsőnek az biztos”)
Kép kérdésre még mind a kettőtöknek az volt a válaszom, hogy nem vagyok otthon, vasárnap tudok küldeni. Te csak kérdezősködtél utána, a másik kollega pedig utána valóban jelezte, hogy ha minden ok vele, akkor valószínű elvinné. Elküldtem neki a képeket, mivel ő írt elsőnek. Megvette. Ezután írtam neked, hogy elkelt.

Szerintem fölösleges bárkinek picsognia amiatt, mert lemaradt egy XX ezres fejesről, illetve nevetséges, hogy ilyen téma miatt kell reflektálnom valakinek, mert beírt egy ilyen topikba. (Nem is tudtam volna róla, csak szólt egy kedves ismerős.)

puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 33

Hozzászólás Szerző: puha »

Abban szerintem nincs tisztességtelen üzletelés, hogy valami oknál fogva nem te kaptad meg a terméket. Magában ettől, ha nincs más, kár savazni a másikat. “Nem ajánlom, képtelen, nem korrekt, megbízhatatlan” - ezek túl erős szavak. Nem ezek a sztorik valók ide. Te kértél egy képet egy olyan termékről, amire azt írta az eladó, hogy minden szempontból hibátlan - most nem emlékszem pontosan, de ez a lényeg - nyilván bizalmatlan és talán bizonytalan is voltál, valaki meg gyorsabb volt, talán határozottabb is, mint te, az eladó meg nem akart két szék közé esni. Van ilyen. Szerintem inkább magadra haragszol, mert elbalf... kodtad. Én is jártam már így, majd lesz másik tuti. Mindig lesz másik tuti. Már vagy 2 éve mardos egy erősítő elbal..kodása, én is túlkérdeztem, aztán egyszer már nem volt mit kérdezni, mert elkelt. Ennyi. Majd lesz másik tuti... Ja, lehet, hogy ugyanattól az eladótól lesz a következő tuti! .... csak meg ne fogadd - mint már több ilyet olvastam - hogy vele soha nem üzletelsz, ez nem háború, csak egy jó kis játék! Azt a jó kis fejest ráadásul most akcióban láttam 110-120 helyett 90-ért újonnan, az már nincs is olyan messze árban.
Tisztelettel kérdezem azoktól, akik úgy élték le az életüket, hogy “Mit szól majd a falu népe?”, hogy végül mit szóltak?

tonya
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 509

Hozzászólás Szerző: tonya »

Ha az eladó szemszögéből nézzük a dolgot, azért azt is vegyük figyelembe, hogy elég sok olyan vevő is van aki, sokat kérdez ami nem baj, válaszolnak Neki, aztán válaszra sem méltat, azt se mondja, hogy köszönöm, de nem kérem, így érthető az is, hogy annak adják oda aki viszi a pénzt és fizet. ;)
Sok régi kacat. Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük. Még a hangszóróm membránja is celofánból van, hangváltó meg nincsen is benne, szólni szól így is.

Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Royalfrakk írta:
Helboar írta:
Szia!

Köszi a megértést!

Royalfrakk
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Royalfrakk »

Helboar írta:
Szia!

Köszi a megértést!

hundnb
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: hundnb »

Személyesen vettem át, de a westend city előtt, címét nem tudom.

frenki485
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 125

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

hundnb írta:
2020.10.09., pén. 04:27
Mindent kipróbáltam, szervizbe is elvittem ott se működött.
Ha kell oda adom bárki kipróbálhatja mert max kulcstartónak jó.
Mikor megvettem már aznap jeleztem neki hogy nem jó, csak épp egyből elérhetetlen lett, telefonja azóta is ki van kapcsolva.
üdv.
Értem, hát sajnálom...
Drága kulcstartó volt.
Úgy küldte, vagy személyesen vetted át, nem tudsz elmenni hozzá, megkeresni?
Ethosz CDM Transport,  Ethosz csöves DAC,  
Ethosz csöves előfok,  Ethosz végfok,
Ethosz MPMC,  Ethosz EAL-04 hangfalak,
Technics SL 1210 GR, Shure M44-7, Denon DL 103.
Kábelek: Ethosz,  Van Den Hul,  Einstein Audio,  VanDamme  

hundnb
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Mindent kipróbáltam, szervizbe is elvittem ott se működött.
Ha kell oda adom bárki kipróbálhatja mert max kulcstartónak jó.
Mikor megvettem már aznap jeleztem neki hogy nem jó, csak épp egyből elérhetetlen lett, telefonja azóta is ki van kapcsolva.
üdv.

frenki485
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 125

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

hundnb írta:
2020.10.08., csüt. 16:18
Heló
MarantzMax nevű usert senkinek nem ajánlom, rossz processzort adott el , viewtopic.php?t=150377 azóta se email, se telefon, se privátra nem reagál.
Kerüljétek el. :angry:
Anélkül, hogy az eladót védeném, de informatikusként:
Amikor kipróbáltad, beüzemelted a CPU-t, megfelelő alaplapba raktad?
A BIOS/UEFI stimmel hozzá, kezeli, kezelnie kellene ezt a CPU-t?
Hozzá tartozó, megfelelő RAM modulokat használtál, tápegység, minden egyéb stimmelt?
Esetleg egy BIOS frissítés volt, vagy megoldhatná a dolgot.
üdv:
Zsolt
Ethosz CDM Transport,  Ethosz csöves DAC,  
Ethosz csöves előfok,  Ethosz végfok,
Ethosz MPMC,  Ethosz EAL-04 hangfalak,
Technics SL 1210 GR, Shure M44-7, Denon DL 103.
Kábelek: Ethosz,  Van Den Hul,  Einstein Audio,  VanDamme  

hundnb
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Köszi, ha van változás jelzek.
üdv.

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3571

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

hundnb írta:
Heló
MarantzMax nevű usert senkinek nem ajánlom, rossz processzort adott el , viewtopic.php?t=150377 azóta se email, se telefon, se privátra nem reagál.
Kapott egy emailt:

"Az általad az AVX fórumon hundnb fórumtagnak eladott Intel Core i9 9900K processzor a vevő visszajelzése alapján hibás.Ezúton kérlek, hogy a problémás helyzetet 1 héten belül a fórumról való kizárás terhe mellett rendezd vele.Amennyiben ez 10.15.-éig nem történik meg a felhasználód tiltásra fog kerülni.
Köszönöm.
tonee73, az AVX adminisztrátora"

Ha a megadott dátumig nem történik semmi kérlek jelezd itt és kitiltom.
Sajna többet nem tudunk tenni, de hátha ez elég lesz.
Üdv
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 204

Hozzászólás Szerző: R.G. »

hundnb írta:
Heló
jelezd egy moderátornak is a problémát ha még nem tetted meg
sad.gif sad.gif
Emotiva T2, C2, B1, XMC-1 GEN2, DIY Ultimax 15", Crown XTi 2002, Lexicon LX-5, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo X9S, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Van Damme,

hundnb
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Heló

Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

borzy
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 59

Hozzászólás Szerző: borzy »

Valóban Pandúr Vilmos a rendes neve.
Nekem a Címe is meg van , csak ennyire nem akartam közzé tenni. :tutiok:
Unison Research Sinfonia Triangle Genese Lyrr Primare CD35 & Prisma
AudioQuest Niagara 1200 Low Z Power – Valhalla AgPt-RXF Hálózati Kábelek Albedo Solid Monocrystal Hangfalkábel

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1279

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Ahogyan az FB-n az adás-vételi csoport is elengedte. leborulok.gif
Audio-PC (zozoweb & mzperx) - Resonessence Lab Concero HD - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | Wyred4Sound & freeba
FiiO X5 II - OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference I / IMR R1 Zenith| freeba & mr.collector

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3571

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

stromfeusz írta:
2020.09.16., szer. 21:37
A forumtárs nem tünt el csak átalakul . Volt egy kellemetlen üzletek vele ahol hazudott.
Sok néven van ide regisztrálva. Pandúr Vilmos a rendes neve ezen a néven is volt regisztrációja.
A Szilágyi Jani után jelenleg prc néven fut....
El is köszöntem tőle...
viewtopic.php?f=33&t=149007#p2530739
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 123

Hozzászólás Szerző: vkz »

stromfeusz írta:
2020.09.16., szer. 21:37
A forumtárs nem tünt el csak átalakul . Volt egy kellemetlen üzletek vele ahol hazudott.
Sok néven van ide regisztrálva. Pandúr Vilmos a rendes neve ezen a néven is volt regisztrációja.
A Szilágyi Jani után jelenleg prc néven fut....
tonee73 írta:
2020.08.09., vas. 12:00
borzy írta:
2020.08.09., vas. 06:10

Eltűnt.
Nem Reagál Semmire.

:smile51:

( Lehet Gibsz Ágyban , Fekszik És Csak Ezért Nem Tud Válaszolni illetve a Telefont Felvenni )
Azt nem tudhatom, hogy gipszágyban fekszik-e, de sajnos ez van. Mint írtam ennél többet mi nem tehetünk.
A privátot ekkor küldtem el neki: "Elküldve: 2020.08.04. 06:57"- plusz egy napra rá emailben is megkapta a rendszeren keresztül.
Szóval ha 08.11.-ig nem történik semmi akkor kirakom.
Teljes mértékben elképzelhető, a Facebook-on saját néven hirdeti a B&W cm5-öt (fotók ugyanazok).

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, keresés, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”