Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
takacsg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2020.12.16., szer. 21:50
Értékelés: 18
Tartózkodási hely: Budapest, Szigetszentmiklós, Tatabánya

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: takacsg »

Sziasztok!

cirius nevű tagot senkinek nem ajánlom. Egy jó barátom leegyeztette vele a mai napra, hogy a tegnapi napon meghirdetett házimozi erősítőjét megvásárolja tőle. Elautózott 300 km-t, majd a tag a helyszínen közölte, hogy már eladta másnak. Ennyire unkorrekt taggal eddig még nem találkoztam.

hifitilla
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1286
Csatlakozott: 2019.12.13., pén. 13:50
Értékelés: 111

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: hifitilla »

Hát igen ez a szöveg amit Te írsz, de úgy is lehet értelmezni, hogy a kérdéses dolgokat a helyére rakjuk :rolleyes:

Online
Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

hifitilla írta:
2021.05.02., vas. 20:26
Meg kell védjem Sólyom forumtársat mert szerintem semmi rosszat nem tett csak tudakolódzott és abban én semmi rosszat nem látok... :smile53:, végül is ezért is lett létrehozva ez a szekció...
"végül is ezért is lett létrehozva ez a szekció.."

Hmmm... Én ezt a címet látom: "Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!"
Az én szöveg értésemmel volna a probléma? Vagy a Tiéddel? gondolkodik.gif
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

hifitilla
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1286
Csatlakozott: 2019.12.13., pén. 13:50
Értékelés: 111

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: hifitilla »

Meg kell védjem Sólyom forumtársat mert szerintem semmi rosszat nem tett csak tudakolódzott és abban én semmi rosszat nem látok... :smile53:, végül is ezért is lett létrehozva ez a szekció...

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: puha »

Miért nem azelőtt beszéltél vele? Az talán jobb lett volna a reputációja szempontjából.

Avatar
Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 605
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 17:21
Értékelés: 182

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Sólyom »

Beszéltem hifitillával.
Egyenes volt, nem kerülgettük a témát. Korrektnek tűnt, engem meggyőzött. Egy kérdőjellel kevesebb.
"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Avatar
Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 605
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 17:21
Értékelés: 182

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Sólyom »

Köszönöm kasumi!

Köszönöm hifitilla, meglesz!
"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

hifitilla
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1286
Csatlakozott: 2019.12.13., pén. 13:50
Értékelés: 111

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: hifitilla »

Kedves Sólyom :smile53: uff, itt a telefonszámom nyugodtan felhívhatsz és szívesen elmondom, hogy nepper vagyok-e vagy nem, vagy miféle... :D

30 8352129

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Sólyom írta:
2021.05.01., szomb. 14:17
Sziasztok!

A Hifitilla nevű személyről kérdeznem, hogy volt-e már vele tapasztalata valakinek? Rengeteg barátja van, akik közül egy sem tud saját maga feladni egy hirdetést, ezért ő teszi meg ezt a szívességet. Lehet, hogy egy csupa szív-lélek ember, de lehet, hogy csak egy nepper? De még nepperként is lehet sokféle. Szóval?
Üdv.!

Ezt egy másik topicban találtam:
viewtopic.php?p=2604417#p2604417

Én egyszer kerültem kapcsolatba hifitilla fórumtárssal, akkor rövid úton a valós eladóhoz irányított, akiről az volt a benyomásom, hogy valóban nem a fórumozás az Élete.
Újratervezés

Avatar
Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 605
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 17:21
Értékelés: 182

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Sólyom »

Sziasztok!

A Hifitilla nevű személyről kérdeznem, hogy volt-e már vele tapasztalata valakinek? Rengeteg barátja van, akik közül egy sem tud saját maga feladni egy hirdetést, ezért ő teszi meg ezt a szívességet. Lehet, hogy egy csupa szív-lélek ember, de lehet, hogy csak egy nepper? De még nepperként is lehet sokféle. Szóval?
"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12042
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Tul »

Muti..!

Off
Pár napja eladtam egy Presonus hangosítós szettem 800eFt-ért. Másnap láttam ugyanott hirdetve (djborze) gyakorlatilag 2x annyiért. De úgy, hogy még az én hirdetésem le sem volt véve, sőt, emberünk akkor még lógott is a vételárból 80k-val (írtunk szerződést, ma el is utalta). Bődület. Ilyenkor rém csalódott vagyok. Szerettem volna, ha jó helyre kerül. És rendesen kellemetlen a még tulajdonképpen lélekben sajátomnak tekintett, szeretett eszközeim hányódni látni, kizárólag eszközként a pénzszerzéshez :(
pali923 írta:
2021.01.29., pén. 23:52
Nem akarom ragozni, és nem is csinálok belőle problémát, csak kicsit olyan furcsa érzés, amikor az eladott cuccomat egy nap után látom a hirdetések között az én képeimmel néhány ezressel drágábban, újként hirdetve. gondolkodik.gif Ilyen eddig nem volt. :rolleyes:

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Nem akarom ragozni, és nem is csinálok belőle problémát, csak kicsit olyan furcsa érzés, amikor az eladott cuccomat egy nap után látom a hirdetések között az én képeimmel néhány ezressel drágábban, újként hirdetve. gondolkodik.gif Ilyen eddig nem volt. :rolleyes:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12042
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

A felesleg az off-ban.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

D-O-M-I írta:
2021.01.11., hétf. 17:34
zoli73 írta:
2021.01.11., hétf. 12:59
Mi tagadás, az általam felvázolt folyamatban van kockázat, de ez minden használt készülék adás-vételében, valamilyen formában benne van. Többször adtam, és vettem is ilyen konstrukcióval készüléket, de csak pozitív tapasztalataim voltak. Persze ez nem reprezentatív, meg is égethettem volna magam, akkor lehet máshogy nyilatkoznék.
Ami biztos, egy jó adag bizalom, és szerencse azért szükségeltetik, egy korrekt adás- vételhez.
Nemrég árultam egy Onkyo RZ3100-at. Jelentkezett érte egy vevőjelölt, és mondta, hogy szeretné kipróbálni, hogy jobb-e, mint az ő jelenlegi RZ830-asa. Ha jobb, akkor viszi. Ha nem, akkor nem. De én Bp-en lakom, ő Békéscsabán. Le tudom-e vinni neki, vagy ha ez nekem nem fér bele, akkor futár. Namost egy 20kg-os készüléket nem fogok kikötni, bedobozolni, lecipelni a harmadikról, elautózni ingyen Békéscsabára, ott felcipelni a negyedikre, ott megvárni, amíg valaki tesztelget, majd esetleg azt mondja, hogy nem ezt várta, és akkor cipelés, autózás, cipelés, visszakötés. Fizetés nélkül meg elküldeni a ország másik felére, hogy ott nézegesse valaki, hát azt sem.
Égettem meg már magam 3x is. Először még valamikor 2008-2009 körül, amikor itt a fórumon adtam el, egy akkor nagyon ismert fórumosnak az akkori házimozi erősítőmet (Denon 2802). Kérte, hogy küldjem neki Tatabányára, de ő csak 2 hónap múlva tud fizetni. Ismert törzstag volt, nekem nem kenyérre kellett, belementem. Ő fél év után sem fizette ki, majd hosszas levelezések után, majd ' egy év után (még mindig ki nem fizetve) kijelentette, hogy ő eddig csak sztereo-ban tudta hallgatni, most kipróbálta 5.1-ben is, és valami nem működik rajta, így akkor ő visszaküldi, és valóban, másnap ott is volt a futár nálam az egy éve "eladott" erősítőmmel, csak akkor már hibásan. Nem nagyon tudtam mit tenni. A fórum akkor erkölcsileg elmarasztalta a másik felet miután nyilvánosságra került a dolog, de pénzem nem lett belőle. Végül én javíttattam meg.
Másszor egy hangfalat küldtem másnak ugyanígy, azt két hét múlva kaptam vissza, kisütött magasakkal. Állítólag akkor próbálta ki, mert korábban nem tudta, és már ilyen volt. Utána jöttek a fenyegető levelek, hogy én átvertem, mert rosszat küldtem. És mivel jelenleg nálam van a pénz, és a hangfal is, így meg is loptam, úgyhogy feljelent, stb. Hosszas huzavona után csak egy kicsit buktam.
Tavaly egy Marantz 7012 erősítő eladásánál volt az, hogy az ember eljött, meg se hallgatta, neki ez kell az 5010 helyett, bedobozoltuk, kifizette, elment. Én megvettem az újat, amit akartam. Erre ő 3 hét múlva este 6-kor csenget a kaputelefonon. Felveszem, bemutatkozik, és mondja, hogy ő most visszahozta, és kéri vissza a pénzét, mert eddig próbálgatta, állítgatta, de nála csak nem akar annyival jobb lenni 7012, mint az 5010, úgyhogy neki mégse kell. Rendelt egy Pioneer erősítőt, amihez kell az ebben levő pénz, így most adjam neki vissza. Mondtam nem. Ott tombolt a ház előtt még órákig, és folyamatosan dudált, meg kaputelefonált. Aztán megunta, és hazament.

Szóval bele lehet futni érdekes helyzetekbe, emberekbe, nem csak úgy általában "az interneten", hanem itt is. Én azóta mindig mindenkinek elmondom, hogy eljöhet, itt nálam tesztelheti ameddig akarja, próbálgassa, nézegesse, de én nem viszem sehová (hacsak nem megyek valahová, és ő épp útba esik), nem veszem vissza, stb. Ki tudja, hogy ha ott hagyom, akkor mi történik a készülékkel abban az 1-2-3 napban? Jön egy villám, egy véletlen túláram, visszadobozolás közben leejtik, a hangfalat a kellenénél jobban megterhelik, az erősítőbe véletlenül beleborul egy kis gintonic az épp akkor rendezett házibuliban, az oda-vissza futárnál megsérül valami, stb. Persze tudom, hogy ezeknek kicsi az esélye, de láttunk már csodát...
Az ilyen kellemetlen esetek, szerencsére elkerültek.
Pofátlanúl alkudozni próbalók, persze mindíg feltünnek. Az ilyeneket vagy lepattintom, vagy nem is válaszolok nekik.
Olyan is volt, aki erősködött, hogy igenis számoljam be az általa felkínált készüléket, mert úgy mindketten jobban járunk, pedig kikötöttem a hírdetésben, csere, beszámítas nem érdekel.
De a legjobban azokat szeretem, akik szinte azonnal rácsapnak a hírdetésemre, hogy " végre, már milyen régóta keres ilyet, végre megtalálta"! Megveszi, majd néhány hét elteltével, a hőn ahított, régóta keresett készülek, kabel, stb. újra az apróban landol, és mit ad isten, jóval drágábban, mint amennyiert tölem vette. Megjegyzem, most is van egy ilyen eszköz hírdetve, de mivel csak pár ezer Ft-ról van szó, nem érdekel.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1608
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 436

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Nekem is volt már olyan vásárlóm, aki "azonnal" el akarta vinni a terméket és érte is jött 30 percen belül. Ismerve az ilyen "embertípust" próbáltam lassítani a hirtelen jött ötletet. Inkább beszélgettem vele a cuccairól, majd elkezdtem lebeszélni a vásárlásról, mert biztos voltam benne, hogy nem lesz jó a rendszerébe.
Csak elvitte, egy óra múlva eltörte a csatlakozókat idegességében, végül visszahozta sajnálkozva. (Tisztességesen kifizette a javítást, becsületes ember volt, nem ezzel volt a probléma.)

Arra akarok rávilágítani, hogy az "impulzív", azonnal vásárlókat le kell lassítani, inkább jegelni, félretenni 1-2 napra. Gondolják csak végig, hogy mit is akarnak igazából, mint hogy kárt és vesződséget okozzanak.

Nekem alapból szimpatikusabb az, ha felhívnak vagy írnak, kommunikálunk a termékről, a rendszerről, majd elköszönünk, hogy egy kis gondolkodási idő legyen a kifizetés előtt.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »

zoli73 írta:
2021.01.11., hétf. 12:59
Mi tagadás, az általam felvázolt folyamatban van kockázat, de ez minden használt készülék adás-vételében, valamilyen formában benne van. Többször adtam, és vettem is ilyen konstrukcióval készüléket, de csak pozitív tapasztalataim voltak. Persze ez nem reprezentatív, meg is égethettem volna magam, akkor lehet máshogy nyilatkoznék.
Ami biztos, egy jó adag bizalom, és szerencse azért szükségeltetik, egy korrekt adás- vételhez.
Nemrég árultam egy Onkyo RZ3100-at. Jelentkezett érte egy vevőjelölt, és mondta, hogy szeretné kipróbálni, hogy jobb-e, mint az ő jelenlegi RZ830-asa. Ha jobb, akkor viszi. Ha nem, akkor nem. De én Bp-en lakom, ő Békéscsabán. Le tudom-e vinni neki, vagy ha ez nekem nem fér bele, akkor futár. Namost egy 20kg-os készüléket nem fogok kikötni, bedobozolni, lecipelni a harmadikról, elautózni ingyen Békéscsabára, ott felcipelni a negyedikre, ott megvárni, amíg valaki tesztelget, majd esetleg azt mondja, hogy nem ezt várta, és akkor cipelés, autózás, cipelés, visszakötés. Fizetés nélkül meg elküldeni a ország másik felére, hogy ott nézegesse valaki, hát azt sem.
Égettem meg már magam 3x is. Először még valamikor 2008-2009 körül, amikor itt a fórumon adtam el, egy akkor nagyon ismert fórumosnak az akkori házimozi erősítőmet (Denon 2802). Kérte, hogy küldjem neki Tatabányára, de ő csak 2 hónap múlva tud fizetni. Ismert törzstag volt, nekem nem kenyérre kellett, belementem. Ő fél év után sem fizette ki, majd hosszas levelezések után, majd ' egy év után (még mindig ki nem fizetve) kijelentette, hogy ő eddig csak sztereo-ban tudta hallgatni, most kipróbálta 5.1-ben is, és valami nem működik rajta, így akkor ő visszaküldi, és valóban, másnap ott is volt a futár nálam az egy éve "eladott" erősítőmmel, csak akkor már hibásan. Nem nagyon tudtam mit tenni. A fórum akkor erkölcsileg elmarasztalta a másik felet miután nyilvánosságra került a dolog, de pénzem nem lett belőle. Végül én javíttattam meg.
Másszor egy hangfalat küldtem másnak ugyanígy, azt két hét múlva kaptam vissza, kisütött magasakkal. Állítólag akkor próbálta ki, mert korábban nem tudta, és már ilyen volt. Utána jöttek a fenyegető levelek, hogy én átvertem, mert rosszat küldtem. És mivel jelenleg nálam van a pénz, és a hangfal is, így meg is loptam, úgyhogy feljelent, stb. Hosszas huzavona után csak egy kicsit buktam.
Tavaly egy Marantz 7012 erősítő eladásánál volt az, hogy az ember eljött, meg se hallgatta, neki ez kell az 5010 helyett, bedobozoltuk, kifizette, elment. Én megvettem az újat, amit akartam. Erre ő 3 hét múlva este 6-kor csenget a kaputelefonon. Felveszem, bemutatkozik, és mondja, hogy ő most visszahozta, és kéri vissza a pénzét, mert eddig próbálgatta, állítgatta, de nála csak nem akar annyival jobb lenni 7012, mint az 5010, úgyhogy neki mégse kell. Rendelt egy Pioneer erősítőt, amihez kell az ebben levő pénz, így most adjam neki vissza. Mondtam nem. Ott tombolt a ház előtt még órákig, és folyamatosan dudált, meg kaputelefonált. Aztán megunta, és hazament.

Szóval bele lehet futni érdekes helyzetekbe, emberekbe, nem csak úgy általában "az interneten", hanem itt is. Én azóta mindig mindenkinek elmondom, hogy eljöhet, itt nálam tesztelheti ameddig akarja, próbálgassa, nézegesse, de én nem viszem sehová (hacsak nem megyek valahová, és ő épp útba esik), nem veszem vissza, stb. Ki tudja, hogy ha ott hagyom, akkor mi történik a készülékkel abban az 1-2-3 napban? Jön egy villám, egy véletlen túláram, visszadobozolás közben leejtik, a hangfalat a kellenénél jobban megterhelik, az erősítőbe véletlenül beleborul egy kis gintonic az épp akkor rendezett házibuliban, az oda-vissza futárnál megsérül valami, stb. Persze tudom, hogy ezeknek kicsi az esélye, de láttunk már csodát...
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Mi tagadás, az általam felvázolt folyamatban van kockázat, de ez minden használt készülék adás-vételében, valamilyen formában benne van. Többször adtam, és vettem is ilyen konstrukcióval készüléket, de csak pozitív tapasztalataim voltak. Persze ez nem reprezentatív, meg is égethettem volna magam, akkor lehet máshogy nyilatkoznék.
Ami biztos, egy jó adag bizalom, és szerencse azért szükségeltetik, egy korrekt adás- vételhez.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: pali923 »

HSRT8 írta:
2021.01.11., hétf. 10:34
Nem esem kétségbe ha egyszer belefutok olyanba véletlenül, hogy nagyon nem tetszik. Egyszerűen tovább adom majd....
Szerintem is ez a jó hozzáállás. Eleve kockázatos minden nagyobb tételű vásárlás. Mi a biztosíték, hogy egy vadonatúj sokmilliós készülékben nem fogsz csalódni? Lehet ez akár egy autó is, mégsem viszed vissza a Mercit, hogy mégis inkább azt a BMW-t kellett volna megvennem. :D
Nem minden kereskedő adja oda pár napra a nagy értékű készülékeket, akár letét ellenében sem. Akkor meg vagy a boltban, vagy a hifisón :smile29: tudod kipróbálni.
Ha meg használt készüléket vesz valaki, biztosan tisztában van a kockázattal, hogy amit nyer az áron, azt bukni lehet akár a minőségen, akár azon, hogy nem válik be. Mindig vannak bukták, nem lehet elkerülni, akármennyire is óvatos vagy. Használt gép esetén valószínűleg kicsit több, de ezt jó esetben kompenzálja az ár.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Amikor vásárolok valakitől vmit akkor csak a készülék működését és esztétikai állapotát nézem meg. Nem demózgatok senkinél, nincs értelme számomra. Mindig utána járok mit akarok venni és esetlegesen kikérem más tanácsát is (nagyon ritkán fordul elő). Akiket ismerek vagy ismeretségi körömben megbízhatónak tartanak azoktól akár kipróbálás nélkül is vásároltam már nem egyszer. Ahogy előttem már írták, kicsi a piac itthon, mindenki tud mindent, mindenkiről... :napsut: . Legalább is a magasabb árfekvésben lévő termékeknél én ezt tapasztaltam. Nem szoktam lukra futni, pedig csak itt az AVX-en is volt 15-20 vásárlásom legalább. De igazad van, mindenki úgy vásárol ahogyan akar, semmi sem kötelező.
Nem esem kétségbe ha egyszer belefutok olyanba véletlenül, hogy nagyon nem tetszik. Egyszerűen tovább adom majd....
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

zoli73 írta:
2021.01.11., hétf. 05:53
HSRT8 írta:
2021.01.09., szomb. 19:29
3. Csak úgy veszek meg bármit is, ha van lehetőség saját rendszerben kipróbálni, meghallgatni. Egy bizonyos szint felett ez az "eljárás" szinte kötelező. Volt több olyan esetem is, hogy ennek a megállapodásnak köszönhetően visszavihettem a készüléket, kábelt, stb., mert nem vált be.
De volt olyan esetem is, hogy ezen lehetőség hianya miatt nem tudtam megvenni egy készüléket, de nagyon rá voltam kattanva. Inkább nem kockáztattam.



Ezzel azért nem értek egyet. Főleg nem hogy "szinte kötelező". Egy kábelnél ez elmegy. Én nem adok oda senkinek még letét ellenében sem pl. hangsugárzót, lp játszót, de más forráskészüléket vagy erősítőt is csak olyanoknak akiket ismerek. Pl. a mostani hangsugárzómat (Thiel CS3.7) sem adnám oda, hogy vki otthon tesztelgesse saját rendszerében vagy a legutóbbi SME lemezjátszómat....
Viszont korrekt meghallgatást mindig biztosítok. Hozott elektronikát is beillesztek a rendszeremben ha az azt a szintet képviseli ami alkalmas a bemutatásra.
Semmi gond, ha nem értünk egyet, hiszen nem vagyunk egyformák.
Annyit azért megkérdeznék, ha megfordítjuk a helyzetet, és Te szeretnél vásárolni egy készüléket, több százezres, vagy akár milliós kategóriából, és csak az eladó idegen rendszerében, idegen akusztikai környezetben hallottak alapján kellene megítélni, a készülék kvalitásait, akkor is biztos volnál benne, hogy ez az a hang amit keresel, és tökéletesen illeszkedni fog a rendszeredbe, garantált feljebb lépést jelentene, az elődhöz képest?
Nekem egy ilyen meghallgatás alapján nem menne a döntés, talán csak akkor, ha a megvásárolni tervezett készülék, többszörös árú, és jóval magasabb kategóriajú, mint az előd, de még így is lennének kétségeim.
Ahogy lentebb is írtam, az ilyen idegen rendszerben való meghallgatás, nagyon tájekoztató jellegű, talán egy hangsugárzó hangkarakterét meg tudnám ítélni, de a rendszer egyik készülékét, biztos nem.
Én így látom, de ezen nem érdemes vitázni, mert tényleg nincs két egyforma ember.
Nehéz ügy ez. Ugyanis akár otthon, akár az eladónál hallgatod meg az se jelent sokszor semmit, ugyanis a készüléknek, kiegészítőnek járódnia kell a saját rendszerben is. Nekem, itt a fórumon vásárolt AZ Krakatoa (ami korábban be volt járatva) eleinte borzasztóan szólt. Minden nap másképpen, és minden nap máshogy. A 10. nap után kezdte elérni a végleges hangját úgy, hogy a készülék 8/24-ben megy. Vagyis elkérjük a motyót, jobb esetben ki is lehet próbálni, hallgatjuk 1-2 órát és meghozzuk a hibás következtetést: pl. az én esetemben lassú az AZ Krakatoa, nem kell. Pedig nem az, csak tovább kellett volna járódnia.
Vagy a másik példa: két alkalommal is jártam úgy, hogy a megvásárolt IC kábelt fordítva járatták be. Mondanom se kell, ha egy fordítva bekötött kábelt helyesen bekötsz, az minden lesz, csak jó nem. (Egyébként tapasztalatom szerint ilyen esetben 1-2 alkalommal meg kell cserélni az irányt rövid időre, sokat gyorsít a helyes bejáródáson). Ugyanakkor olyan is volt, hogy a megvásárolt kábel azonnal jó volt, nem kellett járatni.

Ezt csak azért írtam le, mert egy gyors próba se jelent semmit, de hát ezért szép ez a hobbi...

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

HSRT8 írta:
2021.01.09., szomb. 19:29
3. Csak úgy veszek meg bármit is, ha van lehetőség saját rendszerben kipróbálni, meghallgatni. Egy bizonyos szint felett ez az "eljárás" szinte kötelező. Volt több olyan esetem is, hogy ennek a megállapodásnak köszönhetően visszavihettem a készüléket, kábelt, stb., mert nem vált be.
De volt olyan esetem is, hogy ezen lehetőség hianya miatt nem tudtam megvenni egy készüléket, de nagyon rá voltam kattanva. Inkább nem kockáztattam.



Ezzel azért nem értek egyet. Főleg nem hogy "szinte kötelező". Egy kábelnél ez elmegy. Én nem adok oda senkinek még letét ellenében sem pl. hangsugárzót, lp játszót, de más forráskészüléket vagy erősítőt is csak olyanoknak akiket ismerek. Pl. a mostani hangsugárzómat (Thiel CS3.7) sem adnám oda, hogy vki otthon tesztelgesse saját rendszerében vagy a legutóbbi SME lemezjátszómat....
Viszont korrekt meghallgatást mindig biztosítok. Hozott elektronikát is beillesztek a rendszeremben ha az azt a szintet képviseli ami alkalmas a bemutatásra.
Semmi gond, ha nem értünk egyet, hiszen nem vagyunk egyformák.
Annyit azért megkérdeznék, ha megfordítjuk a helyzetet, és Te szeretnél vásárolni egy készüléket, több százezres, vagy akár milliós kategóriából, és csak az eladó idegen rendszerében, idegen akusztikai környezetben hallottak alapján kellene megítélni, a készülék kvalitásait, akkor is biztos volnál benne, hogy ez az a hang amit keresel, és tökéletesen illeszkedni fog a rendszeredbe, garantált feljebb lépést jelentene, az elődhöz képest?
Nekem egy ilyen meghallgatás alapján nem menne a döntés, talán csak akkor, ha a megvásárolni tervezett készülék, többszörös árú, és jóval magasabb kategóriajú, mint az előd, de még így is lennének kétségeim.
Ahogy lentebb is írtam, az ilyen idegen rendszerben való meghallgatás, nagyon tájekoztató jellegű, talán egy hangsugárzó hangkarakterét meg tudnám ítélni, de a rendszer egyik készülékét, biztos nem.
Én így látom, de ezen nem érdemes vitázni, mert tényleg nincs két egyforma ember.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

bestandso
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.11.07., szomb. 12:56
Értékelés: 1

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: bestandso »

akvapark írta: ↑2021.01.03., vas. 17:16
Mindannyian tudjuk ki "Linto" :smile32:
Én nem. Felvilágosítanál? Jöhet PÜ-ben is. :smile53:

alföldi pók -ja? :smile29:

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

3. Csak úgy veszek meg bármit is, ha van lehetőség saját rendszerben kipróbálni, meghallgatni. Egy bizonyos szint felett ez az "eljárás" szinte kötelező. Volt több olyan esetem is, hogy ennek a megállapodásnak köszönhetően visszavihettem a készüléket, kábelt, stb., mert nem vált be.
De volt olyan esetem is, hogy ezen lehetőség hianya miatt nem tudtam megvenni egy készüléket, de nagyon rá voltam kattanva. Inkább nem kockáztattam.



Ezzel azért nem értek egyet. Főleg nem hogy "szinte kötelező". Egy kábelnél ez elmegy. Én nem adok oda senkinek még letét ellenében sem pl. hangsugárzót, lp játszót, de más forráskészüléket vagy erősítőt is csak olyanoknak akiket ismerek. Pl. a mostani hangsugárzómat (Thiel CS3.7) sem adnám oda, hogy vki otthon tesztelgesse saját rendszerében vagy a legutóbbi SME lemezjátszómat....
Viszont korrekt meghallgatást mindig biztosítok. Hozott elektronikát is beillesztek a rendszeremben ha az azt a szintet képviseli ami alkalmas a bemutatásra.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: earforce »

akvapark írta:
2021.01.03., vas. 17:16
Mindannyian tudjuk ki "Linto" :smile32:
Én nem. Felvilágosítanál? Jöhet PÜ-ben is. :smile53:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”