Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na de azért az hogy a bélyegzőjük is egyforma még betűtipusra is, csak a Mistralos piros, az meg kék...
Na látod, egyik ilyen színű másik olyan színű, már nem is olyan különös.

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Semmi, csak érdekesség képpen említettem 
Én is érdekességképpen: kizárt dolog h vmelyest kapcsolódik egymáshoz a két cég. Valószínű ugyanolya programot vett meg a Mistrálfos meg a Forel is vagy mittudomén, aztán ugyanúgy nyomtatják.

Na de azért az hogy a bélyegzőjük is egyforma még betűtipusra is, csak a Mistralos piros, az meg kék...

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Semmi, csak érdekesség képpen említettem
Én is érdekességképpen: kizárt dolog h vmelyest kapcsolódik egymáshoz a két cég. Valószínű ugyanolya programot vett meg a Mistrálfos meg a Forel is vagy mittudomén, aztán ugyanúgy nyomtatják.

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen? De ezzel mire akarsz kilyukadni? :kiraly: Mert én ismerem őket. Volt már gondom és cseréltek.  
Mistrál egy fasszopás. Már bocs, csak becsillant pár rossz emlék.

Semmi, csak érdekesség képpen említettem

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hamár Mistral...Rendet rakok itthon az irodámban, és kezembe került a Logitech Harmony távir garpapírja, amit anno Newman-tól ujítottam 
Na annak az eladója egy ForelComputer nevű cég, ami csak annyiban érdeke, hogy az egész papírdizájn, nyomtatás, cégbélyegző tökéletes mása a Mistralénak... 

Igen? De ezzel mire akarsz kilyukadni? :kiraly: Mert én ismerem őket. :vazeg: Volt már gondom és cseréltek.
 
Mistrál egy fasszopás. Már bocs, csak becsillant pár rossz emlék.

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hamár Mistral...
Rendet rakok itthon az irodámban, és kezembe került a Logitech Harmony távir garpapírja, amit anno Newman-tól ujítottam
Na annak az eladója egy ForelComputer nevű cég, ami csak annyiban érdeke, hogy az egész papírdizájn, nyomtatás, cégbélyegző tökéletes mása a Mistralénak...

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Ez a baj, mindenki azt gondolja, hogy kis hal ehez, pont ezt használják ki az ilyenek mint a mistrál meg a bluefish...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: andix »


Tanulság: ha esetleg g*cizne a magyar forgalmazó, érdemes lehet közvetlenül az anyacéghez fordulni.
Ez nagyon így van!!! Bizony külföldön általában máshogy állnak ezekhez a kérdésekhez, és ha írsz szinte biztos, hogy megnyugtatóan rendezni fogják a helyzetet.
Persze erre a sztorira is ugyanez vonatkozik mint a Mistralra.. Ott az X-Factorban is x db embert elküdenek a törött vázával, és ezeknek max 5% veszi a fáradságot, hogy írjon a Kona (vagynemtommi) központjának.
 
Mistralos történetem nekem is van pár, de asszem mostmár mind1. Igazából szerintem egy év és nekik annyi. Én eltűrtem, mikor a rossz vga kártyámért aprópénzt adtak vissza. Bocsánat azt se kp-ben, hanem levásárolhattam; dvd lemezekre, meg ilyesmikre költöttem, ezekkel nem lehet garanciális gond ugye . Én is azok közé tartozom, akik ilyenért természetesen nem fognak perelni, kis hal vagyok ehhez. Viszont azóta legalább 3 ismerősnek raktam már össze gépet, meg most egyet magamnak, meg fél éve a htpc-t, tehát kb azt mondom, hogy végülis csak miattam elestek 600e Ftnyi forgalomtól. Persze csak azért jelentős, mert régebben több gépet is vettem tőlük, és mivel nem hibásodtak meg, ezért nem volt semmilyen rossz tapasztalatom velük. Mondjuk mostmár ha akarnék se tudnék tőlük gépet venni, annyira nincs semmi cucc az üzleteikben.

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Eég csak megnézni az online árlistájukat...
Jó ha 2 -3 féle memoria vagy vinyó van az nagybudapesti árlistában
Pedig amúgy nem volt rossz a választékuk és az árak, csak ezzel a garanciális mizériával sikerrel tönkrementek.
Amúgy nekem (lehet szerencse) eddig egyetlen problémám sem volt azzal, amit ott vettem, leszámítva egy ATI-s videókártyát, de akkor spec roppant normálisan álltak a dologhoz, és levásárolhattam az árát 100%-ban..

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Mistral Computerworld: alantas egy cég, amikor csak lehet, kerülöm őket. Azt csinálják, hogy a garis ügyintézést átvállalják az importőrtől, így olcsóbban jutnak a termékhez, cserébe nem kell ecsetelnem a garancia minőségét... Egy igen drága alaplapnak megtagadták a garis cseréjét, majd a panaszkönyvi bejegyzést követő, fogyasztóvédelmi akció után közölték (fogyisok mondták, hogy a számtech panaszok 90%-a a Mistralhoz kötődik), hogy a legutolsó eladási árán tudnak UTALVÁNYT adni. Mondtam, hogy az nem lesz jó, vagy megjavítják, vagy ropogós cash-t szeretnék az eredeti értéknek megfelelően. Mivel pontosan ismertem a termék "életvonalát" tudtam, hogy az utolsó ára ~42000 forint volt. Utánanéztem, a jog ez esetben őket védte, így ezt a békát benyeltem. Igen ám, de kiraktak nekem a 42.xxx forint helyett KEREK 25.000-et. Egyrészt tudtam mennyi volt a termék utolsó ára, másrészt az üzlet %-os árképzési módjának köszönhetően SOHA nem árultak semmit kerek összegért. Így némi anyázás következett, de végül nem tudtam mit csinálni, kinyomtatták a készletnyilvántartás két héttel korábbi állapotát, amiben ilyen áron szerepelt a termék. Nyilván kamu volt, de itt meg voltam lőve, így pár szép szón és némi asztalverésen túl nem sok mindent tudtam csinálni.
Tanulság: a Mistral-nál gari nem létezik. Ha felmerül a meghibásodás kockázata, inkább más cégtől vásároljatok drágábban. Meg egyáltalán, semmit ne vegyetek ettől a cégtől.


Nem őket védte a jog, hanem téged védett volna, ha ismerted volna...
Azt az árat kellett volna a kezedbe adniuk, amit te kifizettél érte.
AZ más kérdés, hogy a Mistrál vezetője nyilvánosan megmondta, hogy őket kurvára nem érdekli a jog és kizárólag akkor adnak vissza eredeti vételárat, ha a vevőnek bírósági döntés vana kezében róla.
Tudják, hogy a vevők 99%-a nem megy bíróságra inkább beletörödik a dologba, pedig 100%-osan igaza van és a bíróság az eredeti árát itélné meg.
De még mindig jobb nekik a pár veszetett per és perköltség, mint a tiszetsséges ügyintézés.
Egyébként a hatalmas arcuk mellett, már majdnem az összes üzletüket bezárták.....
Azt hiszem már talán csak Pesten van egy-két boltjuk.
Amit még tudni kell, ott tart a dolog, hogy közkereseti per van ellenük....

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Pár konkrét sztori:
 
Totel Bt., audio cuccok szerzvíze, ezeréves eset. Beviszel egy elektronikát javítani. Azt mondják X forint lesz. Y idő múlva érte mész, X 110%-át kérik. Nem a pár forint bántja az embert, hanem a hozzáállás: 10/9 nem hisztizik 1000 forintért, és tulajdonképp a 10. sem tud mit kezdeni - egy jóízű anyázáson túl -, hiszen az eredeti papíron várható szervízköltséggént van feltűntetve az eredeti összeg. Persze totál rosszmájú én sem vagyok, de az alkatrész volt nekik raktáron, a munkadíj meg annyi, amennyi, tehát nem arról van szó, hogy megnőtt az alkatrészár.
 
X-Factor. Biciklis üzlet, elég drága, amcsi (persze kínában gyártott) alkatrészeket forgalmaz, leginkább sznoboknak. Egyszer egy kissráctól (14 éves forma, visszafogott kis krampusz) vettem egy 60.000 forintos vázat jelképes áron, amit eltört és nem voltak hajlandóak kicserélni. Van ügyes ismerős, aki összevarrja, így gondoltam megveszem. A próba kedvéért bevittem a boltba is, hogy na, srácok, itt ez a cucc, ami a gyártó ajánlása szerint üsd-vágd felhasználásra készült, miért is nem sikerült visszavenni, ha 3 hónap alatt tönkrement. Szabályosan kiröhögtek, hogy hehe, ez a váz már volt itt és ha még ezer különböző ember hozza vissza, akkor sem veszik vissza, a nem megfelelő felhasználás miatt ment tönkre. Ha alapvetően kulturált hangon elmondják ugyanezt, alázattal tudomásul veszem és kiballagok az üzletből, úgysem azért vettem a vázat, hogy újra cseréltessem. De ezt a mérhetetlenül lealacsonyító stílust nem vette be a gyomrom, így elkezdtem "vitatkozni". Először arra próbáltam rávezetni őket, hogy ezt a vázat kétkerekű ugribugrizásra tervezték, ergo ha a lovasa nem pusztult bele, a gép sem szabad, hogy szétessen, majd kínomban már enyhe fenyegetőleg felemlegettem, hogy nem tesz jót a cég reputációjának, ha esetleg erről a vázról fotók kerülnek az Internetre. No itt szakadt el valami a forgalmazóban, épphogy anyázni nem kezdett el. Szar helyzet, a fogyasztóvédelem számára nyilván ismeretlen a "heavy duty" felhasználásra tervezett bicikliváz, így ennek a vonalnak nem láttam értelmét. Mindenesetre a srác nevét megjegyeztem. Hazamentem, aznap lefotóztam a vázat, és jegyzőkönyv szerűen küldtem egy emailt a kanadai anyacég honlapján talált legelső email címre. Óriási bocsánatkérés hegyek (reméljük semmi bajod nem történt, stb-stb.), majd hozzátették, hogy hamarosan megkeres az európai központ supportosa. Ez meg is történt, egy monacói srác írt, majd tisztáztuk, hogy a váz nem az enyém és nincsenek papírjaim hozzá, de semmi gond, vigyem be a helyi képviseletre és a "méltányossági program" keretében az új árának 50%-át levásárolhatom. Mondtam, hogy ez nem lesz jó, inkább megvarratom +5000-ért, mint veszek újat +30000-ért. Volt még kis email csihipuhi (persze merőben más műfajban, mint a magyar forgalmazónál), majd bevallotta a srác, hogy mivel nekik minden sérült váz fontos esettanulmány, annyit tegyek meg, hogy beviszem a vázat és cserébe megkapom az eggyel újabb modellt, és majd írjak, hogy mi volt az X-factornál.
Két nappal később ír a magyar forgalmazó hihetetlenül formális stílusban ("Kedves Ügyfelünk!", "Hogy korrigáljuk a belénk vetett bizalomban esett csorbát", "szíveskedjék üzletünkbe fáradni"). Bementem, név szerint kértem a srácot. Óriási helló-szia, te vagy XY, ugye?, kézfogás, stb. Azt hittem elhányom magam. Nem akartam kihasználni a helyzeti előnyt, de azért egy "látom, az etikett tanfolyam közben megvolt" kijelentés elment... Nem vagyok túl szentimentális, de azért némi elégtételt éreztem, mikor kezembe került az új váz.
Tanulság: ha esetleg g*cizne a magyar forgalmazó, érdemes lehet közvetlenül az anyacéghez fordulni.
 
Mistral Computerworld: alantas egy cég, amikor csak lehet, kerülöm őket. Azt csinálják, hogy a garis ügyintézést átvállalják az importőrtől, így olcsóbban jutnak a termékhez, cserébe nem kell ecsetelnem a garancia minőségét...
Egy igen drága alaplapnak megtagadták a garis cseréjét, majd a panaszkönyvi bejegyzést követő, fogyasztóvédelmi akció után közölték (fogyisok mondták, hogy a számtech panaszok 90%-a a Mistralhoz kötődik), hogy a legutolsó eladási árán tudnak UTALVÁNYT adni. Mondtam, hogy az nem lesz jó, vagy megjavítják, vagy ropogós cash-t szeretnék az eredeti értéknek megfelelően. Mivel pontosan ismertem a termék "életvonalát" tudtam, hogy az utolsó ára ~42000 forint volt. Utánanéztem, a jog ez esetben őket védte, így ezt a békát benyeltem. Igen ám, de kiraktak nekem a 42.xxx forint helyett KEREK 25.000-et. Egyrészt tudtam mennyi volt a termék utolsó ára, másrészt az üzlet %-os árképzési módjának köszönhetően SOHA nem árultak semmit kerek összegért. Így némi anyázás következett, de végül nem tudtam mit csinálni, kinyomtatták a készletnyilvántartás két héttel korábbi állapotát, amiben ilyen áron szerepelt a termék. Nyilván kamu volt, de itt meg voltam lőve, így pár szép szón és némi asztalverésen túl nem sok mindent tudtam csinálni.
Tanulság: a Mistral-nál gari nem létezik. Ha felmerül a meghibásodás kockázata, inkább más cégtől vásároljatok drágábban. Meg egyáltalán, semmit ne vegyetek ettől a cégtől.
 
Volt még néhány sztori, de az itt elhangzottakkal ellentétben nekem a hangárokkal - 1 kivétellel - csak pozitív tapasztalatom volt. Mindig, mindent zokszó nélkül visszavettek. Nyilván nem véletlen. A Mistral a saját bőrén érzi a veszteséget, az Auchan-ban meg lexarja egy ügyintéző, hogy az áruház miként számol el egy hibás terméket.
Összességében pont a "látszatgaranciák" miatt vásárolok halálos nyugalommal szinte mindent használtan. Itt tudom, hogy nincs gari, cserébe max egyszer van hajhullás (mikor bedöglik a termék), nincs anyázás az üzlettel.
 
 
 
pjotr, tipikus jogász gondolkodásod van, amiben nyoma sincs a józan erkölcsi érzéknek, csak ez a buta szövegrágási készség maradt, amiben - megbocsáss - az egész szakmátok kimerül. Van jog és van erkölcs. Ha valami jogszerű, nyugodtan lehet emberileg megkérdőjelezhető. Ha Neked belefér, lelked rajta, de ne csodálkozz, hogy van, aki nem bólogat rá boldogan.


Avatar
LittleL
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2004.07.28., szer. 23:47
Értékelés: 61

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: LittleL »


igen pont az a célközönség aki a legcsóróbb /és még buta is hogy felfogja/, hogy ettől a gyorssegítségtől csak még csóróbb lesz.hát gusztustalan

Igen sajnos ez valóban uzsorakamat.
és törvényes is. :kiraly:
 
Viszont ha nem lenne, sokan még a gázszámlájukat sem tudnák egykétszer kifizetni.
Ez Magyarország 2006.
 
Sárvár például 16.000 -es lakosú városka, de a Providentnek már 3 képviselője
van a városban akik a hiteleket intézik. meg a heti pénzbeszedéseket.
Hiába - Magyarországon jólét van.
Projektor: Sony VPL -VW100 Előfok: Emotiva UMC-1 Végfok:Rotel RMB-1095 DVD : Sherwood V-768 DVD 2 : Sony DVP-S700 CD: Marantz CD-73 Medialejátszó:Dune HD Base 3.0 Front: Proson Stadium 10 Center/Rear:Proson Stadium 8 Subwoofer:Velodyne SPL 1200 Ultra Videó: Thomson VTH6400 E Kábelek: VanDen Hul C5 The Bay Interconnect, SAL OFC rézkábel, Klotz Interconnect, ProWire komponens Vinyl Player: C.E.C. DB - 6000 + HAMA PA 505 phono előerősítő + Van Den Hul The First interconnect

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Írd meg nyugodtan, hogy a Provident-ről van szó... nem titok, több éve megy, a szórólapjukon is rajta van.Mondjuk itt nem a milliós tétel a gyakori, ez inkább olyan 100-600e ft gyorskölcsön. Rengetegen veszik fel olyan is kaphat, aki pl minimálbéres... akinek nincs más mód kénytelen..

odaírtam.
igen pont az a célközönség aki a legcsóróbb /és még buta is hogy felfogja/, hogy ettől a gyorssegítségtől csak még csóróbb lesz.
hát gusztustalan

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


na ez a lehúzás, azthittem hogy tilos az uzsora magyarországon.
Ez egyrészt már vagy 3 éves reklám, másrészt nincs itthon törvényi tiltása a magas kamatnak. Lehet bármekkora kamatra illetve THM-re adni pénzt csak előtte megfelelően tájékoztatni kell az ügyfelet.

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Írd meg nyugodtan, hogy a Provident-ről van szó... nem titok, több éve megy, a szórólapjukon is rajta van.
Mondjuk itt nem a milliós tétel a gyakori, ez inkább olyan 100-600e ft gyorskölcsön. Rengetegen veszik fel olyan is kaphat, aki pl minimálbéres... akinek nincs más mód kénytelen..

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


na ez a lehúzás, azthittem hogy tilos az uzsora magyarországon.
tv ben reklámozták, azt hittem elírták
 
Egy példa a személyi kölcsön típusú konstrukcióra: 80 000 Ft kölcsön esetén a szolgáltatási díj összesen 57 280 Ft, így a heti törlesztés 3 432 Ft, 40 hétre. A teljes visszafizetendő pénzösszeg egyenlő a felvett kölcsön és a szolgáltatási díj összegével. A szerződéskötéskor megállapított szolgáltatási díj garantáltan nem változik.
A THM nem azonos a kamattal.
 
THM: 242-437%
 
/Provident/

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Ebben igazad van, valóban nem ismerem az összeset.  
Én egyszerűen csak elolvastam azokat, amelyek a szavatosságot és a jótállást szabályozzák. Azokban meg ez van
 
De ha tudsz másikat, akkor idézzed be nyugodtan, hiszen eddig is arra vártam, hogy tudsz-e olyat mutatni, ami azt támasztja alá, amit te mondasz, de adós maradtál vele.

Lezárom, nem fogok jogszabályokat meg BH-kat idézgetni, nincs értelme, egy dolog viszont biztos, hiába van joga az mbernek ehez meg ahoz, mindig érdemes megőrizni a jótállási jegyet és a blokkot is, egyik sem foglal helyet.
Viszont ha véletlenül leveszik az egyik akkor sincs gond.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


A lényeg, hogy nem lett meg, csomó +lóvé és utánajárás lett a dologból.A tolvajokban is lehetne egy kis becsület.



Hát..apámnak 1x levágták a kezéről az ilyen kézitáskát, az iratokat meg néhány nap múlva megtaláltuk a postaládában...
 
Szintén ismerősnek meg pénzkivétel után az egész pénztárcát eldobták, szerencsére valaki rendes volt és leadta rendőrségen, vagy valahogy visszajutatta..
 
Ezért mondják a rendőrők, hogy várni kell, mert sokszor szerencsére tényleg visszajut, és ha a pénz nem is jut vissza, de sok-sok időt és pénzt ér ez..
 
Szerk: Ez a jogi vita itt abszolút értelmetlen szerintem..valaki hozzáértőt kell megkérdezni, aki ismeri az összes ide vonatkozó jogszabályt, és azokat helyesen tudja értelmezni..mert az egy dolog, hogy el tudod olvasni, ha mégse úgy értelmezi valaki ahogy kellene...

Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: close652 »



AT: van szervezett lehúzás és partizán lehúzás.
a többi amit írtál offtopic.
peterk válaszát várom, tőle kérdeztem
system

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Továbbra sincs igazad, de mindegy....
Nem ismered az összes jogszabályt, lehet, hogy az a baj....

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nálatok nincs karácsony? Szeretet, békesség... ilyesmi?
Az ego sohasem pihen

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Nálatok nincs karácsony? Szeretet, békesség... ilyesmi?

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Még jó, hogy ilyen esetben nem a te véleményed számít...
Van valahol erre BH de nincs kedvem előkeresni, a lényeg az, hogy amíg a terméket kereskedelmi forgalomba nem hozta, addig az új termék, annyit csinálhat, hogy a fogyasztó tudomására hozza, hogy milyen esetleges hibái vannak a készüléknek és ennek megfelelő árleszállítástal élhet, de a többi tulajdonságára akkor is kötelező jótállást adnia.
A szolgáltatásnak mindazok a hibái, amelyeket a szerződéskötéskor a ogosult az elvárható gondosságú eljárás esetén felismerhetett volna hibás teljesítés hiányában nem alapozhatnak meg szavatossági igényt.
Vagyis csak azok a hibák amiket a jogosult imsert!
 
Attól még nem használt egy termék hogy ki lett bolntva és párszor ki lett próbálva.
A jótállási eszmefutatásod akkora baromság mint egy ház.
Már sokszor leírtam, hogy jogszabályok írják elő, hogy mikor kötelező jótállást adni, mikor nem, ettől a fogyasztó hátrányára eltérni nem lehet.
Az meg senkit nem érdekel, hogy a szakszervizek mit fogadnak el, azt a boltnak a kötelessége lezongoráznia velük, a vevő nem köteles a szervízbe vinni a ksézüléket, a bolttal áll szerződésben a szervizhez semmi köze.
Ha új termékeket egy bolt nem újként ad el rendszeresen, azt úgy hívják, hogy üzletszerűen elkövetett csalás...
Itt nem arról van szó, hhogy a jótállás feltétele a jótállási jegy és ha az nincs akkor nincs jótállás sem.
Fogyasztói szerződések esetén a Ptk. 248. § (3) bekezdés - az irányelvi szabályok átvételével - meghatározza még a jótállási nyilatkozat kötelező tartalmi elemeit is (amelyek valamelyikének esetleges elmaradása azonban nem érinti a jótállási kötelezettségvállalás érvényességét), továbbá az ilyen szerződések keretében érvényesített szavatossági és jótállási igények intézésére még egy külön jogszabály, a 49/2003. (VII.30.) GKM rendelet is vonatkozik.
 
A kereskedőnek jogszabályban foglalt kötelessége, hogy a megfelelő jótállási jegyet a vevőnek átadja, KÖTELEZŐ neki, olyan nincs hogy nincs, hogy a klasszikust idézzem.
De azt is kimondják ezek a gonosz jogszabályok és BH-k, hogy a jótállást, szavatosságot lehet jótállási jegy nélkül blokkal/számlával is érvényesíteni.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Az első hat hónapban nincs semmi különbség a szavatosság és a jótállás között.
Meg azt is nézni kell, hogy mi minősül használtnak, mert ennyi erőből mindenre ami kint van az eladótérben és hozzá nyúlnak az emberek az használt lenne és nem kéne jótállást válllani rá.
Attól, hogy egy terméket párszor bekapcsoltak még nem lesz használt, nyilván más a helyzet amikor egy termék fél éven keresztül napi 12 órában megy a boltban.
Az meg teljesen nonszensz, hogy ha hiányzik a jótállási jegye, akkor már nem új a készülék vicces lenne ha így lenne...
A boltnak kötelessége jótállási jegyet adni az nem számít, hogy a jegy eredeti vagy ott írták kézzel egy fecnire.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”